.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
4 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 4 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Τέλος] Arriba Muchachos

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Arriba Muchachos Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: [Τέλος] Arriba Muchachos   [Τέλος] Arriba Muchachos I_icon_minitimeΤετ Σεπ 05, 2012 1:38 am

Σπόιλερ:



Σπόιλερ:

Είχαμε κλειδώσει την κρατούμενη μας στο αμπάρι του πλοίου, δεμένη με kairoseki χειροπέδες, μιας και το φρούτο της θα μπορούσε να μας προκαλέσει αρκετά προβλήματα όπως λόγου χάρη να μας βυθίσει στον πάτο της θάλασσας. Έτσι έπρεπε να λάβουμε όλα τα απαραίτητα μέτρα ώστε να μην μπορέσει να χρησιμοποιήσει τις δυνάμεις. Ο λόγος που την κράτησα ζωντανή και δεν την σκότωσα επί τόπου ήταν η επιθυμία μου να μάθω γιατί μου έστησαν αυτήν την παγίδα. Επίσης είχα την υπόνοια ότι η κοπέλα αυτή δεν ήταν ο πραγματικός εγκέφαλος της όλης επιχείρησης αλλά ένα απλό πιόνι, μια μαριονέτα που χόρευα στον ρυθμό που της έδινε ο μαριονετοπαίκτης κι εκτελούσε πρόθυμα όλες του τις επιθυμίες. Θα ανακάλυπτα την αλήθεια, είχα τον τρόπο μου.... Έδωσα διαταγή να ετοιμάσουν το "δωμάτιο" και μόλις η φιλοξενούμενη μας βρεθεί εκεί να με ειδοποιήσουν να παραβρεθώ κι εγώ. Δεν ήθελα να φανώ αφιλόξενος σε καμία περίπτωση.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Destro στις Παρ Σεπ 07, 2012 3:15 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Arriba Muchachos Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Arriba Muchachos   [Τέλος] Arriba Muchachos I_icon_minitimeΤετ Σεπ 05, 2012 6:08 am

Λίγη ώρα αργότερα ένας ναύτης ήρθε τρέχοντας προς το μέρος μου, ενώ εγώ επιτηρούσα το κατάστρωμα κι αφού μου παρουσιάστηκε, με πληροφόρησε πως η κρατούμενη μας είχε μεταφερθεί στο "δωμάτιο". Τρίβοντας τα χέρια μου από ικανοποίηση, έδωσα κάποιες τελευταίες οδηγίες για δουλειές που ήθελα να γίνουν στο κατάστρωμα κι αποχώρησα για το "δωμάτιο". Μόλις έφτασα εκεί είδα την κρατούμενη μας να είναι δεμένη στα χέρια και στα πόδια με αλυσίδες από kairoseki, σε όρθια στάση επάνω σε μια μεγάλη σανίδα, σαν τραπέζι. Δεξιά κι αριστερά της κάθονταν δυο δεσμοφύλακες. Εκτός από μένα και τους δύο δεσμοφύλακες στο "δωμάτιο" ήταν κι ο Dave, ο οποίος κοιτούσε την κοπέλα έχοντας την γλώσσα έξω και δαγκώνοντας την. Με την είσοδο μου στο "δωμάτιο" οι φύλακες βάρεσαν προσοχή και ο Dave πήρε μια πιο σοβαρή έκφραση κι άρχισε να μου μιλάει.
-Καπετάνιε, η νεαρά είναι έτοιμη προς επεξεργασία. Είμαι απολύτως σίγουρος πως θα κελαηδήσει σαν μικρό πουλάκι που βρίσκεται στο δάσος και περιμένει την μαμά του να του φέρει σκουλικάκια για κολατσιό!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Arriba Muchachos Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Arriba Muchachos   [Τέλος] Arriba Muchachos I_icon_minitimeΤετ Σεπ 05, 2012 6:40 am

H αισιοδοξία και το ύφος του Dave προμήνυαν μια δύσκολη μέρα. Όποτε ήταν τόσο κεφάτος το αποτέλεσμα δεν ήταν ιδιαίτερα καλό. Ξεφύσηξα και συνέχισα προς την δεμένη κοπέλα. Σταμάτησα ένα μέτρο περίπου μπροστά της και την κοίταξα με το μοναδικό μου μάτι, απ'την κορυφή ως τα νύχια. Οι άντρες μου τις είχαν αφαιρέσει τα σικάτα ρούχα που φορούσε πριν και την είχαν ντύσει με την παραδοσιακή ασπρόμαυρη φορεσιά των φυλακισμένων. Τα μαλλιά της είχαν πέσει λυμένα στους ώμους της και δίχως εκείνο το ηλίθιο καπέλο έμοιαζε μ'ένα ανυπεράσπιστο μικρό κοριτσάκι. Αλλά, αυτή η εικόνα ήταν γνώριμη για μένα. Όλες οι γυναίκες κρατούμενοι προσπαθούσαν να το παίξουν αθώες και αδύναμες όταν βρίσκονταν σ'αυτή την θέση κι είχαν απέναντι τους έναν άντρα. Σε μένα βέβαια δεν θα περνούσε αυτή η συμπεριφορά και πολύ περισσότερο στον Dave. Αντίθετα εκείνος θα ευχαριστιόταν μια τέτοια συμπεριφορά κατά την διάρκεια της ανάκρισης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Arriba Muchachos Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Arriba Muchachos   [Τέλος] Arriba Muchachos I_icon_minitimeΤετ Σεπ 05, 2012 6:48 am

Αφού έριξα την ματιά μου πάνω της έκανα την πρώτη μου ερώτηση.
-Πώς σε λένε?
Εκείνη ούτε καν με κοίταζε, πόσο μάλλον να μου απαντήσει. Είχε αποστρέψει το βλέμμα της αλλού.
-Δεν αρχίσαμε καλά. Λοιπόν, επειδή είμαι καλός, θα σου δώσω μία ακόμα ευκαιρία αφού πρώτα σου δώσω μερικές οδηγίες. Πρώτα απ'όλα, εγώ θα ρωτάω κι εσύ θα απαντάς, πάντα και σ'ότι κι αν ρωτήσω. Με κατάλαβες ή να το ξαναπώ?
Εκείνη και πάλι δεν απάντησε.
-Μάλλον δεν κατάλαβες οπότε θα το ξαναπώ. Αλλά πρώτα...
Έκοψα την φράση μου και της έδωσα μια σφαλιάρα με την ανάστροφη του αριστερού μου χεριού κάνοντας το κεφάλι της να γείρει απ'την άλλη μεριά.
-Πρώτα, θα πρέπει να σου δείξω τις συνέπειες των πράξεων σου. Η άρνηση συνεργασίας δεν είναι επιλογή για σένα. Πάμε πάλι απ'την αρχή!!! Πώς σε λένε?
-Δεν πρόκειται να μιλήσω ότι και να μου κάνεις, αχρείε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Arriba Muchachos Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Arriba Muchachos   [Τέλος] Arriba Muchachos I_icon_minitimeΤετ Σεπ 05, 2012 6:57 am

Χαμογέλασα ακούγοντας την αγένεια στην φωνή της και στον τρόπο που με κοίταξε.
-Αυτή δεν ήταν η απάντηση που ήθελα. Όχι, δεν ήταν η σωστή απάντηση. Λυπάμαι, αλλά οι καλοσύνες μαζί σου τελείωσαν. Αρκετά νωρίς. Αν ήσουν λίγο έξυπνη θα μιλούσες. Αλλά τώρα θα το κάνεις και με το δύσκολο τρόπο. Στο είπα, η άρνηση συνεργασίας δεν είναι επιλογή. Dave?
O Dave προχώρησε μπροστά, αφού πρώτα σηκώθηκε απ'την θέση του μ'ένα αρκετά τρομακτικό χαμόγελο. Εγώ κάθισα στην άκρη κι άφησα τον Dave, να βρει τις απαντήσεις που ήθελα!!
-Ο καπετάνιος ήταν αρκετά ευγενικός και φιλεύσπλαχνος μαζί σου, αλλά εσύ δεν εκτίμησες τις αγαθές προθέσεις του. Τώρα πια είναι αργά όμως να κοιτάμε το παρελθόν και να κλαίμε για τις χαμένες μας ευκαιρίες, στις οποίες κλείσαμε κατάμουτρα την πόρτα. Τώρα θα κλαίμε για τους πόνους του παρόντος και όταν λέω "κλαίμε" εννοώ "κλαις"
-Τι είναι όλες αυτές οι ασυναρτησίες που τσαμπουνάς??
-Συνεχίζουμε να βγάζουμε γλώσσα βλέπω. Θα καταλάβεις εντός ενός λεπτού τι είναι αυτές οι ασυναρτησίες. Κρίμα κι έχεις όμορφο προσωπάκι!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Arriba Muchachos Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Arriba Muchachos   [Τέλος] Arriba Muchachos I_icon_minitimeΤετ Σεπ 05, 2012 7:47 am

Ο Dave πήρε ένα μικρό μαχαιράκι στο δεξί του χέρι και το πετούσε μπροστά τα μάτια της αιχμαλώτου μας, μια στο ένα χέρι μια στο άλλο. Ενώ συνέχισε να παίζει με μια γρήγορη κίνηση της χαράκωσε το πρόσωπο. Σχεδίασε δυο γραμμές μία σε κάθε μάγουλο, όχι πολύ βαθιές όμως. Ίσα ίσα για να τρέξει λίγο αίμα.
-Αν συνεχίσεις να έχεις αυτήν την συμπεριφορά θα αναγκαστώ να σου σχίσω τα μάγουλα και να σου δώσω ένα μόνιμο χαμόγελο. Οι χαρακές αυτές είναι μόνο το σχεδιάγραμμα που θα ακολουθήσω σε περίπτωση που συνεχίσεις να μην με βοηθάς.
Στο μεταξύ ένας ναύτης είχε έρθει στο "δωμάτιο" και μ'ενημέρωνε για τη νέα μας πορεία προς το Kansorn Island. Είναι ένα μικρό νησί της Μεγάλης Γραμμής, το οποίο φιλοξενεί αρκετά κομμάτια της East Blue, εξ ου και το όνομα Little East Blue. Είναι αρκετά όμορφο νησί και οι κάτοικοι του είναι φιλόξενοι. Λατρεύουν αυτό το μέρος και προσπαθούν να το προστατεύουν, αλλά δυστυχώς οι πειρατές κάνουν λεηλασίες συχνά κι αυτός είναι ένας απ'τους λόγους που μας στέλνουν εκεί. Πιο συγκεκριμένα, το νησί τελεί υπό κατάληψη κι εμείς πρέπει να το ελευθερώσουμε. Εκτός απ'αυτό θα πρέπει να συλλάβουμε κι ένα απ'τα μεγάλα κεφάλια των πειρατών που κατέλαβαν το νησί. Ένας αιχμάλωτος ακόμα ισούται με περισσότερη χαρά για τον Dave, που θα έχει ένα ακόμα παιχνίδι στην συλλογή του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Arriba Muchachos Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Arriba Muchachos   [Τέλος] Arriba Muchachos I_icon_minitimeΤετ Σεπ 05, 2012 9:54 am

Μέχρι το πλοίο μου όμως να έφτανε στον επόμενο προορισμό μας, εγώ θα έπρεπε να μάθω τις βασικές πληροφορίες που ήθελα απ'την αιχμάλωτη μας. Ξεκινήσαμε με τον καλό τρόπο μαζί της αλλά αυτή προτίμησε να μην συνεργαστεί, οπότε ο Dave γινόταν όλο και πιο σκληρός μαζί της. Με το δεξί του χέρι έσπρωξε το ξύλο(τάβλα) που ήταν δεμένη η γυναίκα και την ξάπλωσε, αλλάζοντας την μορφή του ξύλου σε τραπέζι. Και τα δυο της πόδια ήταν δεμένα μαζί ενώ τα χέρια της ήταν ξεχωριστά δεμένα, αφήνοντας τα απλωμένα.
-Λοιπόν, με αναγκάζεις να προβώ σε πιο δραστικά μέτρα γιατί ο καπετάνιος μου, περιμένει αποτελέσματα κι εγώ άρχισα να χάνω την υπομονή μου μαζί σου.
Ο Dave πήγε πάνω απ'το κεφάλι της κι αφαίρεσε ένα κομμάτι του τραπεζιού, ώστε το κεφάλι της να πέφτει κάτω μιας και τίποτα δεν το στήριζε. Αυτό θα την καταπονούσε αρκετά, αλλά δεν ήταν το μοναδικό σχέδιο του Dave. Αυτό ήταν απλά η αρχή αυτού που θα ακολουθούσε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Arriba Muchachos Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Arriba Muchachos   [Τέλος] Arriba Muchachos I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 06, 2012 5:01 am

Ο Dave διέταξε τον ένα απ'τους δεσμοφύλακες να βάλει μια πετσέτα στο πρόσωπο της κοπέλας και τον άλλο να στέκεται από πάνω της και να ρίχνει μεγάλες ποσότητες νερού επάνω της. Η πετσέτα απορροφούσε το νερό και η κοπέλα ήταν σαν να πνίγεται. Σε συνδυασμό με την αδυναμία που έχουν οι χρήστες στο θαλασσινό νερό, το βασανιστήριο αυτό ήταν ακόμα πιο επίπονο. Έφυγα απ'το "δωμάτιο" αφήνοντας τον Dave να αποσπάσει τις πληροφορίες που ήθελα με την ησυχία του. Η ώρα που θα φτάναμε στο νησί μας πλησίαζε και έπρεπε να ετοιμάσω το σχέδιο δράσης μας. Έτσι μαζί με τον Ματ και την Άννα καθίσαμε για να βγάλουμε μια άκρη. Τον λόγο πήρε πρώτα ο Ματ.
-Από τις πληροφορίες που έχουμε, το πειρατικό πλήρωμα που έχει καταλάβει το νησί είναι οι Amigo Pirates. Καπετάνιος του πληρώματος είναι ο Largo, χρήστης ενός paramecia devil fruit, του Ami Ami no Mi, το οποίο του δίνει την δυνατότητα να αλλάζει το σώμα του σε δίχτυ. Πιθανότατα είναι ικανός και γι'άλλα πράγματα αλλά αυτό είναι το μόνο που γνωρίζουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Arriba Muchachos Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Arriba Muchachos   [Τέλος] Arriba Muchachos I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 06, 2012 5:39 am

-Συνεχίζοντας την ανάλυση μου, θα ήθελα να τονίσω ότι το πλήρωμα αυτό συνδέεται με κάποιον τρόπο με τον θρυλικό εγκληματία "Golden Lion" Shiki κι αυτό ίσως τους κάνει ακόμα πιο επικίνδυνους απ'ότι ήδη είναι. Θα πρέπει να προσέξουμε πολύ. Κλείνοντας, έχουμε τον δεύτερο την τάξη στην ηγεσία του πληρώματος, τον Corto, που απ'όσο ξέρουμε δεν έχει κάποια δύναμη.
-Συνεπώς καπετάνιε, θεωρώ ότι αυτός ο Corto είναι ο αδύναμος κρίκος και θα πρέπει να επικεντρωθούμε στην δική του σύλληψη.
-Δεν διαφωνώ, Άννα, αλλά θέλω τον Largo. προτιμώ τον αρχηγό παρά την λινάτσα του.
-Όπως νομίζετε καπετάνιε, εσείς ξέρετε καλύτερα!!!
-Εγώ λοιπόν θα ασχοληθώ μ'αυτόν τον Largo, εσύ Ματ θα αναλάβεις τον Corto και η Άννα με τους άντρες που θα πάρουμε μαζί μας, θα επικεντρωθεί στο υπόλοιπο πλήρωμα. Θυμίζω πως ο στόχος μας είναι να πιάσουμε ζωντανό ένα εκ των δύο αρχηγών. Οπότε Ματ μην σκοτώσεις τον δικό σου, γιατί εγώ δεν μπορώ να εγγυηθώ το ίδιο.
-Απλά προσπάθησε να μην καταστρέψεις το νησί. Μόνο αυτό. Μένουν πολίτες εκεί που πρέπει να βοηθήσουμε.
-Ναι μην ανησυχείς θα το έχω κατα νου. [0xd]
-Αυτό φοβάμαι πιο πολύ απ'όλα!
1212
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Arriba Muchachos Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Arriba Muchachos   [Τέλος] Arriba Muchachos I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 06, 2012 6:08 am

Έχοντας έτοιμο το σχέδιο δράσης μας δεν έμενε κάτι άλλο απ'το να κάνουμε την απόβαση μας στο νησί. Ήθελα να πιάσω τους πειρατές εξ απύνης κι έτσι έφυγα μόνος μου απ'το πλοίο με την βοήθεια της Άννα, η οποία έχοντας τα φτερά της μπόρεσε και με πήγε σε μηδέν χρόνο στην μικρή πόλη του νησιού. Οι υπόλοιποι έρχονταν με βάρκες και λογικά θα καθυστερούσαν λίγο. Αυτό που ήθελα εγώ ήταν να σιγουρευτώ ότι οι πειρατές δεν θα πειράξουν τους κατοίκους και να διώξω την μάχη απ'την πόλη. Αυτό που είδα με την προσγείωση μας ήταν αρκετά παράξενο. Είδα ένα εστιατόριο που έμοιαζε με το Baratie, μια έπαυλη που έμοιαζε μ'αυτήν της κακομοίρας της Kaya, η οποία πέθανε αβοήθητη απ'τον επαναστάτη Shotgun B μιας και δεν πρόλαβα να την σώσω. Πολλά κομμάτια έμοιαζαν με την East Blue. Η επαναφορά όμως στην πραγματικότητα δεν άργησε να έρθει. Ένα μικρό κοριτσάκι που φορούσε ένα καπελάκι των Marine και την κάπα των Marine με πλησίασε και μου μίλησε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Arriba Muchachos Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Arriba Muchachos   [Τέλος] Arriba Muchachos I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 06, 2012 6:25 am

-Συγνώμη κύριε είστε Marine?
-Ναι, εσύ ποια είσαι? Βλέπω ότι φοράς αρκετά απ'τα διακριτικά μας. Πού τα βρήκες?
-Ήταν του πατέρα μου. Είναι το μόνο που μου έχει απομείνει απ'αυτόν. Τον σκότωσαν πειρατές.
-Λυπάμαι που το ακούω αυτό. Τον σκότωσα οι πειρατές που είναι τώρα στο νησί σας?
-Όχι αυτοί. Είχε πεθάνει αρκετό καιρό πριν.
-Οι πειρατές αυτοί που βρίσκονται ξέρεις να μου πεις?
Εκείνη την ώρα ένας άντρας μας πλησίασε και πήρε τον λόγο.
-Οι πειρατές χθες λεηλάτησαν ξανά την πόλη μας και πήγαν στην μεγάλη έπαυλη να γλεντήσουν.
-Εσύ ποιος είσαι?
-Είμαι ο Farbe, ο δήμαρχος του νησιού. Αυτή εδώ η μικρή είναι η Yoko. Παρακαλώ κάντε κάτι γι'αυτούς τους πειρατές. Μας έχουν βασανίσει για αρκετό καιρό.
-Μείνετε ήσυχος. Θα το φροντίσω. Ο αρχηγός των πειρατών, είναι κι αυτός στην έπαυλη?
-Όχι αυτός έχει φύγει απ'το νησί για άγνωστο λόγο. Την αρχηγία όσο λείπει την έχει το δεξί του χέρι ο Corto. Αυτός είναι μέσα στην έπαυλη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Arriba Muchachos Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Arriba Muchachos   [Τέλος] Arriba Muchachos I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 06, 2012 6:34 am

Όση ώρα μιλούσα με τον δήμαρχο, οι άντρες μου υπό την ηγεσία του Ματ είχαν φτάσει.
-Τα πράγματα έχουν γίνει λίγο περίπλοκα. Λοιπόν, ακούστε με προσεκτικά. Εσείς θα στηθείτε στο τοιχάκι της έπαυλης και όποιος πειρατής βγαίνει έξω θα τον πυροβολείτε. Εγώ θα τους κάνω να βγουν έξω. Θα ρίξω μια ρουκέτα λάβας στην έπαυλη κι όλα θα πάρουν την σειρά τους.
-Κι αν ο Corto σκοτωθεί?
Ρώτησε ο Ματ θέλοντας να καλύψει όλα τα ενδεχόμενα.
-Το σκέφτηκα κι αυτό. Η Άννα θα πετάξει μέσα στην έπαυλη και θα τον βγάλει έξω πριν ξεκινήσω την επίθεση μου. Εσείς θα την καλύπτεται με πυρά. Μετά αναλαμβάνω εγώ.
Το σχέδιο μου τέθηκε αμέσως σε εφαρμογή. Η Άννα σπάζοντας ένα παράθυρο μπούκαρε στην έπαυλη κι αμέσως οι άντρες μου άρχισαν να πυροβολούν. Η Άννα εκμεταλλευόμενη την ταραχή έπιασε τον Corto και τον πέταξε έξω απ'το παράθυρο που είχε μπει προηγουμένως. Έπειτα εγώ έριξα λάβα στην έπαυλη και μια μεγάλη φωτιά ξεκίνησε. Στο μεταξύ πλησίασα στον Corto, μη θέλοντας να του δώσω ευκαιρία να αντιδράσει, αλλά εκείνος γρήγορα έβγαλε ένα πολυβόλο κι άρχισε να ρίχνει με μανία εναντίον μου και εναντίον των αντρών μου. Η Άννα ευτυχώς πέταξε ψηλά αποφεύγοντας παρατράγουδα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Arriba Muchachos Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Arriba Muchachos   [Τέλος] Arriba Muchachos I_icon_minitimeΠαρ Σεπ 07, 2012 2:14 am

Οι σφαίρες απ'το όπλο του Corto έπεφταν σαν χαλάζι. Ευτυχώς οι άντρες μου καλύπτονταν στο τοιχάκι και δεν είχαμε απώλειες και ούτε καν τραυματισμούς. Εγώ απ'την άλλη προχωρούσα προς το μέρος του αρχηγού των πειρατών που βρίσκονταν στο νησί με κατεβασμένο το βλέμμα. Αυτός συνέχισε να με πυροβολεί με μίσος, αλλά οι σφαίρες του απλά έλιωναν πάνω μου. Όσοι πειρατές κατάφερναν να βγουν σώοι απ'την φλεγόμενη έπαυλη, πήγαιναν στο πλευρό του Corto. Βλέποντας όμως ότι οι επιθέσεις του αρχηγού τους δεν είχαν κάποιο αποτέλεσμα πάνω μου, είχαν αρχίσει να ανησυχούν.
-Τι είναι αυτός???
-Είναι τέρας??? Δεν παθαίνει τίποτα???
-Σκότωσε τον first mate Corto!! Σκότωσε τον!!!

Ήταν μερικές απ'τις κραυγές που έβγαζαν οι πειρατές. Εγώ απτόητος συνέχιζα να προχωράω προς το μέρος τους, παρά τον καταιγισμό από σφαίρες που ερχόταν πάνω μου. Μερικοί απ'τους πειρατές είχαν βγάλει κι αυτοί όπλα και με πυροβολούσαν αλλά τα αποτελέσματα ήταν ίδια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Arriba Muchachos Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Arriba Muchachos   [Τέλος] Arriba Muchachos I_icon_minitimeΠαρ Σεπ 07, 2012 2:30 am

Όταν επιτέλους βρέθηκα λίγα μέτρα από τον Corto και τα τσιράκια του, οι εξαγριωμένοι πειρατές τράβηξαν σπαθιά και όρμησαν προς το μέρος μου με άγριες διαθέσεις.
-Δεν πέφτει με τίποτα!!!
-Είναι τέρας!!! Οι σφαίρες μας δεν τον αγγίζουν!!!
-Σκοτώστε τον με τα σπαθιά σας!!! Πάνω του!!!

Ένα κύμα από τσιράκια του Corto όρμησε πάνω μου με σπαθιά ανά χείρας και ήταν έτοιμοι να με σκοτώσουν. Αν μπορούσαν βέβαια να με αγγίξουν. Την στιγμή που οι δύο πρώτοι πήδηξαν προς εμένα και όσο βρίσκονταν ακόμα στον αέρα, τράβηξα τα σπαθιά μου και και πέρασα ανάμεσα τους. Μόλις προσγειώνονταν ένα-δυο μέτρα πίσω μου, το σώμα τους χωρίστηκε στην μέση. Το πάνω μέρος του σώματος(απ'την κοιλιά και πάνω) και το κάτω μέρος και των δύο σκόρπισαν πίσω μου, γεμίζοντας το χορτάρι με έντερα και αίματα. Οι υπόλοιποι πειρατές όμως που ακολουθούσαν δεν πτοήθηκαν αλλά αντίθετα έμοιαζαν ακόμα πιο επιθετικοί. Απ' ότι φαίνεται ήθελαν εκδίκηση για τους φίλους τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Arriba Muchachos Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Arriba Muchachos   [Τέλος] Arriba Muchachos I_icon_minitimeΠαρ Σεπ 07, 2012 3:15 am

Άρχισαν να πέφτουν πάνω μου σαν τις ακρίδες, αλλά το φιλί των σπαθιών μου ήταν αυτό που τους υποδεχόταν πρώτο. Μερικοί δεν είχαν προλάβει να πεθάνουν απ'τα σπαθιά μου, αλλά πέθαιναν απ'τις σφαίρες του Corto ο οποίος δεν είχε σταματήσει να ρίχνει, αδιαφορώντας αν πλήγωνε ή όχι τους δικούς του. Βέβαια εμένα αυτό δεν μ'ένοιαζε και ιδιαίτερα γιατί είτε με τον ένα είτε με τον άλλο τρόπο, το αποτέλεσμα θα ήταν το ίδιο. Με γρήγορε κινήσεις και με την χρήση του Soru, είχα πετσοκόψει πολλούς πειρατές, διαμελίζοντας τους και σκορπώντας τα κομμάτια τους παντού γύρω. Στο τέλος είχε μόνο ο Corto, να ρίχνει πανικόβλητος.
-Να καλά πόσες σφαίρες έχεις??
Φυσικά δεν κάθισα να περιμένω κάποια απάντηση. Κάνοντας Soru βρέθηκα δίπλα του και με το σπαθί μου του έκοψα τις παλάμες με αποτέλεσμα το όπλο του να βρεθεί στο έδαφος κι αυτός να σφαδάζει απ'τους πόνους. Διέταξα τους άντρες μου να τον συλλάβουν και να σταματήσουν την αιμορραγία. Χρειαζόμασταν αυτό το σκουλήκι ζωντανό. Έτσι αφού του έδωσαν τις πρώτες βοήθειες τον μετέφεραν στο πλοίο μας. Οι κάτοικοι του νησιού μας ευχαρίστησαν και ο δήμαρχος είπε πως αν ο Largo επέστρεφε θα μας ειδοποιούσε μ'ένα το den den musi που μου έδωσε. Έτσι οι δρόμοι μας χωρίστηκαν κι εγώ επέστρεψα στο πλοίο μου στέλνοντας σήμα στα κεντρικά για να παραλάβουν το νέο μας κρατούμενο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




[Τέλος] Arriba Muchachos Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Arriba Muchachos   [Τέλος] Arriba Muchachos I_icon_minitimeΚυρ Σεπ 09, 2012 2:58 am


Όνομα:Rob Greywind
Haki Points:-
Player of the Month Points:8
Beli: 26.000
Bounty/Fame Points:1.000.000
Παρατηρήσεις:Αρκετά καλοφτιαγμένη ήταν, δεν μπορώ να πω πως έχω κάποιο παράπονο (πέραν του κλασσικού που σου κόβω σχεδόν κάθε φορά), μην βιάζεσαι. Θα ήθελα κάτι πιο καλό απο το κλασσικό: "Είμαι λάβα σας ψήνω σαν κοτόπουλα". Δεν λεω, έχει και αυτό την γλύκα του, αλλά δοκίμασε και κάτι άλλο (καμιά χειροπέδα καιρόσεκι, ώστε να παλεύεις σαν απλός άνθρωπος)

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
[Τέλος] Arriba Muchachos
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» [Αρχη-Παρελθον]Καθε τελος ενας νεος Marine.[Τελος]
» Η μαχη στην θαλασσα και ενα το απροβλετο τελος[ΤΕΛΟΣ]
» [ΤΕΛΟΣ]Heavshin Pirate and the ghost island [ΤΕΛΟΣ]
» Το Ταξίδι Της Εκδίκησης Φτάνει Στο Τέλος[Τέλος]
» [Τέλος] Είναι αλήθεια το τέλος;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ :: ΙΣΤΟΡΙΕΣ :: ΑΡΧΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΩΝ-
Μετάβαση σε: