.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [ΤΕΛΟΣ] Back Home!

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Back Home! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: [ΤΕΛΟΣ] Back Home!   [ΤΕΛΟΣ] Back Home! I_icon_minitimeΚυρ Σεπ 09, 2012 3:55 pm

Λινκ Προηγουμενης Ιστοριας:
Περιληψη Προηγουμενων:
Τωρα βρισκομαι στην θαλασσα εδω και 3 ημερες και απο ωρα σε ωρα θα φτασω στο Dawn Island. Ευτυχως το τελευταιο ταξιδι που εκανα μονος περασε σχετικα γρηγορα και πλεον απειχα λιγες ωρες απο τους ανθρωπους που αγαπουσα και εκτιμουσα περισσοτερο στην ζωη μου. Ανυπομονουσα να γυρισω στο νησι που μεγαλωσα και ξεκινησα τα πρωτα μου βηματα ως Μαριν, στο νησι οπου μπηκαν οι βασεις για να ξεκινησει η καριερα μου στους Μαρινς και εδω οπου ξεκινησε η προπονηση μου για να γινω ενας πολυ δυνατος αντιπαλος για οποιονδηποτε θα συναντουσα στον δρομο μου. Ετσι λοιπον καθως καθομουν στο καταστρωμα του πλοιου εμφανιστηκε μπροστα μου η σκια ενος νησιου που ηταν γνωριμη σε σχεση με ολες τις υπολοιπες. Ενω πλησιαζα στο νησι εβλεπα το δασος, τα βουνα και την πολη του νησιου και ενιωθα χαρουμενος που επιτελους γυριζα στην πατριδα μου.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την vasilhs6 στις Δευ Σεπ 10, 2012 10:08 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Back Home! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Back Home!   [ΤΕΛΟΣ] Back Home! I_icon_minitimeΔευ Σεπ 10, 2012 3:47 am

Λιγη ωρα αργοτερα εφτανα στο λιμανι του Goa Kingdom και εδενα το πλοιο μου μωλο. Πηρα τον σακο μου και κατεβηκα απο το πλοιο με προορισμο πρωτα φυσικα το σπιτι μου οπου θα συναντουσα τον πατερα μου. Προχωρουσα στα στενα δρομακια της πολης που οδηγουσαν στο μικρο σπιτι οπου εμενα εγω με τον πατερα μου μεχρι πριν φυγω απο το νησι. Εφτασα εξω απο την ξεθωριασμενη απο τον χρονο πορτα του σπιτιου μου και την χτυπησα δυνατα. Ακουσα απο μεσα τα βηματα του πατερα μου και λιγο αργοτερα τον ακουσα να μιλαει.
Ποιος ειναι???
Εγω ειμαι!!! Απαντησα με ελφρως αλλαγμενη την φωνη μου.
Ποιος εσυ??? Ποιος εισαι λεγε!!!
Μα καλα δεν καταλαβες τον γιο σου ρε πατερα????? Ειπα γελωντας.
Αμεσως εκεινος ανοιξε την πορτα και αφου προλαβα να προσεξω μια εκπληξη στα ματια του χαθηκα μεσα στην αγκαλια του. Με εσφιγγε με δυναμη εχοντας να με δει τοσο πολυ καιρο και ηταν ανακουφισμενος που γυρισα πισω ασφαλης.
Γιε μου τι κανεις????? Εισαι καλα???
Μια χαρα ειμαι πατερα!!! Ολα καλα. Ειπα καθως μπαιναμε στο σπιτι και καθομασταν στο τραπεζι της κουζινας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Back Home! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Back Home!   [ΤΕΛΟΣ] Back Home! I_icon_minitimeΔευ Σεπ 10, 2012 3:57 am

Πες μου Haru τι εκανες ολον αυτον τον καιρο που λειπεις απο το σπιτι???? Που πηγες???
Εχω γυρισει σχεδον ολη την East Blue πατερα. Εχω γνωρισει πολυ κοσμο και εχω περασει πολλες περιπετειες αυτον τον καιρο που λειπω απο το νησι.
Πεστα μου ολα αναλυτικα θελω να τα ακουσω!!
Και ξεκινησα λοιπον να του εξιστορω τις περιπετειες μου απο την ωρα που εφυγα απο το νησι μεχρι τωρα που ξαναγυρισα. Εβλεπα τις εκφρασεις του προσωπου του να ενναλλαζονται οταν βρισκομουν σε κινδυνο, οταν νικουσα μαχες και οταν εχανα. Ηταν αρκετα ενθουσιωδης και χαιροταν που ο γιος του ειχε ακολουθησει τον δρομο που ο ιδιος ειχε χαραξει πριν πολλα χρονια στυς Μαρινς. Και εγω απο την πλευρα μου φυσικα ημουν περηφανος που ακολουθουσα τα βηματα του πατερα μου και μια μερα ηθελα να τον ξεπερασω. Αφου λοιπον τελειωσα με την εξιστορηση των περιπετειων μου με ρωτησε πως και γυρισα πισω.
Haru πως και γυρισες πισω??? Συνεβη κατι?
Ναι κατι συνεβη αλλα δεν ειναι ανησυχητικο.
Τι θες να πεις???
Να, εκτος φυσικα οτι ηθελα να δω εσενα και αλλα ατομα στο νησι, ηθελα να βρω ενα πληρωμα για να με βοηθανε. Εχω κουραστει να τα κανω ολα μονος μου και αυτο πιστευω ριχνει και την αποδοση μου στις μαχες. Ετσι λοιπον ηλπιζα πως ο Captain Ori που τον εμπιστευομαι απολυτα θα μπορουσε να μου δωσει μερικα ατομα να με συντροφευσουν στις περιπετειες μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Back Home! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Back Home!   [ΤΕΛΟΣ] Back Home! I_icon_minitimeΔευ Σεπ 10, 2012 4:39 am

Μαλιστα, καταλαβα. Οντως να ταξιδευεις μονος σου ειναι δυσκολο και κουραστικο. Επισης θα εχει παρεα πλεον στα ταξιδια σου και φιλους να σε στηριζουν.
Ετσι σκεφτομαι και εγω. Δεν θα χρειαζεται πλεον οτι φιλους κανω να τους αποχεραιταω και να μην τους ξαναβλεπω ποτε. Τωρα θα εχω μαζι μου ατομα που θα με προστατευουν και θα με βοηθανε οταν εχω προβλημα.
Χαιρομαι για σενα γιε μου. Ελπιζω να βρεις μερικους καλους φιλους. Θες να παμε μαζι να μιλησεις στον Captain Ori για αυτο το θεμα???
Οχι ενταξει δεν χρειαζεται, τον εχω ενημερωσει ηδη και ξερει. Θα παω αυριο απο την βαση σημερα θα μεινω εδω εχεις να με δεις τοσο καιρο αλλωστε.
Ωραια, λοιπον τι λες να βγουμε για φαγητο??? Ετσι να διασκεδασουμε λιγο.
Ναι φυσικα γιατι οχι, παμε.
Και ετσι βγηκαμε στον δρομο εκεινος φορωντας τα συνηθισμενα του ρουχα και εγω την καπα των Μαρινς. Πολλοι μας κοιταζαν ομως δεν διναμε σημασια, ειχαμε τοσα πολλα να πουμε. Ηξερα πως ηταν δυσκολο για τον πατερα μου να φυγω απο το νησι και να μενει μονος του, αλλα δεν ηθελε να μου στερησει το ονειρο. Μετα τον χαμο της μητερας μου ημουν ο μονος που ειχε και πλεον δεν ειχε κανεναν γι'αυτο ηθελα τις μερες που θα καθομουν εδω να με δει οσο πιο πολυ ωρα γινεται για να μειωθει αυτη η θλιψη της μοναξιας που βαθια μεσα του ηξερα πως κρυβει κατω απο το χαμογελο της περηφανιας του για μενα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Back Home! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Back Home!   [ΤΕΛΟΣ] Back Home! I_icon_minitimeΔευ Σεπ 10, 2012 5:06 am

Ετσι λοιπον πηγαμε με τον πατερα μου σε μια ταβερνα που υπηρχε στην πολη και ξεραμε οτι εκανε καλο φαγητο. Καθισαμε και φαγαμε με την ησυχια μας και συζητουσαμε για διαφορα πραγματα. Οι ωρες περνουσαν ευχαριστα καθως ειχα να τον δω πολυ καιρο και μου ειχε λυψει. Μετα το φαγητο καναμε μια μικρη βολτα στην πολη για να μου δειξει μερικα πραγματα που ειχαν αλλαξει και το απγευμα πλεον γυρισαμε στο σπιτι να ξεκουραστουμε. Το βραδυ παλι καναμε μια βολτα στην πολη και πηγαμε να φαμε κατι ελαφρυ προτου γυρισουμε σπιτι και πεσουμε για υπνο.
Την αλλη μερα σηκωθηκα σχετικα νωρις συνηθισμενος απο τα ταξιδια μου. Αφου εφαγα πρωινο με τον πατερα μου τον αφησα στο σπιτι και εγω πηγα στην βαση των Μαρινς για να δω τι εγινε με το θεμα μου. Οπως και πολλα σημεια της πολης ετσι και η βαση ειχε αλλαξει. Το πρωτο πραγμα που ειδα οτι ειχε αλλαξει ηταν το θηλακιο πριν μπεις στην βαση. Ειχε γινει μεγαλυτερο και το ειχαν μετακινησει προς τα ανατολικα οπως και την κεντρικη πυλη.Μολις εφτασα κοντα ο ναυτης ζητησε να μαθει το ονομα μου και τον λογο της επισκεψης μου.
Haru Genzou. Επιθυμω να δω τον Captain Οri.
Εχετε καποιο ραντεβου????
Οχι αλλα με περιμενει. Μπορειτε να τον ρωτησετε.
Μισο λεπτο περιμενετε.
Μου ειπε και ανοιξε τον Den Den Mushi να επικοινωνησει με τον αρχηγο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Back Home! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Back Home!   [ΤΕΛΟΣ] Back Home! I_icon_minitimeΔευ Σεπ 10, 2012 7:03 am

Λιγη ωρα αργοτερα μου επετρεψε να περασω και μου ειπε πως ο αρχηγος με περιμενει στο γραφειο του. Μαλιστα προθυμοποιηθηκε να με οδηγησει μεχρι εκει αλλα του ειπα πως ξερω πως να παω και δεν ηταν αναγκη. Περπατησα λοιπον την μεγαλη αυλη της βασης μεχρι να φτασω στην κεντρικη μεταλλικη πορτα του κτηριου που οδηγουσε στο εσωτερικο. Ολα μου φαινοταν τοσο γνωριμα και νοσταλγουσα εκεινες τις ανεμελες μερες που προπονουμουν εδω πριν απο 1 χρονο. Συνεχισα να περιπλανιεμαι στο εσωτερικο της βασης ωσπου εφτασα στο γραφειο του αρχηγου. Χτυπησα την πορτα και περιμενα την απαντηση του. Μου ειπε να περασω και οταν μπηκα χαρηκε ιδιαιτερα που με ειδε.
Haru καλως ηρθες πισω!!!! Πως εισαι???
Χαιρομαι που σας βλεπω Captain Ori! Μια χαρα ειμαι, εσεις πως ειστε? Τον ρωτησα. Ειχα μεγαλυτερη ελευθερια με αυτον γιατι τον ηξερα απο μικρο παιδι και δεν ειχε καμια σχεση με αλλους αρχηγους που ειχα γνωρισει στα ταξιδια μου, ηταν πολυ καλος, εμπιστος και σχεδον μελος της οικογενειας μου.
Καλα ειμαι και εγω. Εγω ξερεις προπονουμαι νεους Μαριν. Μου ειπε και χαμογελασε.
Αυτο ειναι ελπιδοφορο. Χρειαζομαστε δυναμη για να αντιμετωπισουμε ολους τους εγκληματιες!
Εχουμε πολλους νεους εμεις εδω. ΕΙναι μεγαλη χαρα να βλεπεις νεα παιδια να θελουν να πολεμησουν για την δικαιοσυνη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Back Home! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Back Home!   [ΤΕΛΟΣ] Back Home! I_icon_minitimeΔευ Σεπ 10, 2012 7:19 am

Το ξερω αρχηγε. Το βλεπω και εγω καθημερινα στα ταξιδια μου πως υπαρχει μια κριση και γενικοτερα μια δυσπιστια στο προσωπο των Μαρινς. Πρεπει να κανουμε κατι ωστε να πεισουμε τους πολιτες οτι ημαστε συμμαχοι τους και μπορουμε να τους προστατεψουμε. Ευτυχως εδω ειναι ολα καλα, σε αλλα νησια ομως γινονται πολλα πραγματα...
Τι θες να πεις Haru??? Τι πραγματα???
Σε αλλα νησια οι ανωτεροι Μαρινς κανουν καταχρηση της εξουσιας τους. Για παραδειγμα στην Shell Town ο αρχηγος του νησιου εβαζε του πολιτες να πληρωνουν φορους. 'Η στο Tequila wolf ο αρχηγος βοηθουσε τους σκλαβους-εγκληματιες να δραπετευσουν. Υπαρχει ομως και κατι αλλο....
Τι αλλο Haru???
Μιας και εχετε το βαθμο του Captain θα σας το πω. Πριν λιγους μηνες συμμετειχα σε μια αποστολη οπου αρχηγος ηταν ο ισοβαθμος σας Captain Nezumi. Με λιγα λογια μου ζητησε να τον βοηθησω να κλεψει μερικα αρχαια και πολυτιμα αντικειμενα οπου η κυβερνηση δεν επιθυμουσε την υπαρξη τους. ΕΓω βεβαια δεν ηθελα να τον βοηθησω ομως αναγκαστηκα γιατι με απειλησε οτι θα καταστρεψει την καριερα μου.
Εισαι σιγουρος γι'αυτο που λες Haru???Ο Captain Nezumi ειναι αενας αξιολογος ανθρωπος και Μαριν που τον εμπιστευονται αρκετα απο την κυβερνηση εδω στην East Blue.
Eτσι νομιζα και εγω. Αυτην την εντυπωση μου ειχε δωσει στην πρωτη αποστολη που ηταν αρχηγος μου, στην δευτερη ομως αποκαλυφθηκε το πραγματικο του προσωπο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Back Home! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Back Home!   [ΤΕΛΟΣ] Back Home! I_icon_minitimeΔευ Σεπ 10, 2012 7:26 am

Αυτο που μου λες Haru ειναι πολυ σοβαρη κατηγορια. Θα πρεπει να ενημερωσω τα κεντρικα. Πρωτα ομως θελω να το πω σε εναν αλλον ανθρωπο που εμπιστευομαι στην Εast Blue για να με συμβουλευσει.
Ειπε και σηκωσε το Den Den Mushi για να καλεσει.
Με ποιον θα επικοινωνησετε Captain????
Με τον Captain Smoker της βασης στην Loguetown.
Πριν προλαβω να του πω πως γνωριζω τον Captain Smoker και εχω παει στην πολη του εκεινος απαντησε στο τηλεφωνημα.
Ναι παρακαλω.
Σμοκερ εσυ εισαι???
Ναι ποιος ειναι????
Ο Οri ειμαι απο το Dawn Island.
Aαα Ori τι κανεις??? Ολα καλα?
Μια χαρα. Δεν εχω χρονο γι'αυτα υπαρχει κατι που θελω να σου πω.
Πες μου σε ακουω.
Εχω μια σοβαρη καταγγελια για κλοπη και προδωσια κατα των Μαρινς απο τον Captain Nezumi.
O Νezumi????Ηξερα οτι αυτη η σκ@τοφατσα δεν μπορουσε να ειναι τιμια για τους Μαρινς.
Θες να πεις πως τον υποψιαζοσουν????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Back Home! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Back Home!   [ΤΕΛΟΣ] Back Home! I_icon_minitimeΔευ Σεπ 10, 2012 7:38 am

Ναι εδω και πολυ καιρο. Ομως δεν ειχα αποδειξεις ή επισημες μαρτυριες. Εσυ πως το εμαθες???
ΕΙναι εδω στο γραφειο μου ενας Μαριν που ειχα εκπαιδευσει απο μικρο και ειχε προσφατα 2 αποστολες με τον Nezumi. Λεει πως στην δευτερη του ζητησε να τον βοηθησει να κλεψει καποια αρχαια αντικειμενα που η κυβερνηση ηθελε να καταστραφουν.
Ετσι ε ο προδοτης??? Και πως λεγεται ο Μαριν που σου το ειπε?
Haru Genzou καταγεται απο εδω απο το Dawn Island.
O Genzou?????
Toν ξερεις??????
Ναι ειχε περασει πριν αρκετο καιρο απο την Loguetown. λογικα οι αποστολες που θα ανελαβε θα ηταν αφου εφυγε απο εδω.
Ο Αρχηγος με κοιταξε περιεργα και εγω απαντησα στο απορημενο του βλεμα.
Δεν προλαβα να σας πω κατι.
Tελοσπαντων. Σμοκερ σκεφτομαι να ενημερωσω το αρχηγειο, τι λες???
Λεω πως πλεον ειναι απαραιτητο. Εχουμε ηδη αρκετα στοιχεια. Θα παρω εγω στα κεντρικα, θα εισηγηθω την απομακρυνση του και θα στηριχτω στον Genzou και στο γεγονος οτι τον εχω γνωρισει και απο κοντα και ειναι ενας αξιολογος Μαριν.
Σε ευχαριστω Σμοκερ. Θα τα πουμε. Αντιο.
Αντιο Ori.
ΕΙπε και εκλεισε το τηλεφωνο τερματιζοντας την συνομιλια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Back Home! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Back Home!   [ΤΕΛΟΣ] Back Home! I_icon_minitimeΔευ Σεπ 10, 2012 8:03 am

Παει και αυτο το θεμα, θα το κανονισει ο Σμοκερ που εχει και μεγαλυτερη επιρροη απο εμενα. Λοιπον ας ερθουμε τωρα στο δικο σου θεμα.
Ναι. Κανατε κατι?
Ναι. Εχω βρει 3 ατομα που θα ταιριαξετε γαντι και θα συνδραμουν τα μεγιστα στις περιπετειες σου. Ειναι πολυ καλα εκπαιδευμενοι και ο καθενας τους τωρα θα ξεκινουσε τις περιπετειες του. Δεν εχουν ομως προβλημα να σε ακολουθησουν, ισα ισα θα μαθουν πολλα και θα ειναι και προστατευμενοι στην αρχη μεχρι να συνηθιζαν.
Πολυ ωραια... Ποτε μπορω να τους γνωρισω???
Μπορω να τους φωναξω και τωρα αν εχεις χρονο.
Φυσικα και εχω. Περιμενω.
Και εκεινος σηκωσε το Den Den Mushi και ζητησε απο καποιον να φερει τους ναυτες στο γραφειο του.
Λιγη ωρα αργοτερα η πορτα του γραφειου χτυπησε και ο αρχηγος τους φωναξε να περασουν. Η πορτα ανοιξε και μεσα μπηκαν 3 ατομα 2 ανδρες και μια γυναικα, οι οποιοι ηταν λιγο κομπλαρισμενοι καθως μας κοιτουσαν. Ο Αρχηγος σηκωθηκε ορθιος και το ιδιο εκανα και εγω.
Καλημερα παιδια καλως ηρθατε. Ειπε ο αρχηγος καθως ερχοταν απο την αλλη μερια του γραφειου του.
Να σας γνωρισω τον Haru Genou εναν πρωην Μαριν της βασης μας ο οποιος εδω και ενα χρονο εχει παρει τον δικο του δρομο εχοντας γνωρισει πολλες επιτυχιες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Back Home! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Back Home!   [ΤΕΛΟΣ] Back Home! I_icon_minitimeΔευ Σεπ 10, 2012 8:22 am

Εκεινοι συνεχισαν να στεκονται αμηχανοι και κομπλαρισμενοι κοιτωντας μας.
Ελατε παιδια χαλαρωστε. Καθιστε να μιλησουμε λιγο.
Τους ειπε δειχνοντας τους εναν καναπε που υπηρχε στο γραφειο και εκεινοι πηγαν να καθισουν εκει. Καθισαν με τα δυο αγορια στην ακρη και την κοπελα στην μεση.
Καταρχην να σας συστησω απο αριστερα προς τα δεξια. Marcus, Mina, Rob. O Μαrcus ειναι μαγειρας, η Mina πλοηγος και ο Rob σκοπευτης. Περαν του τελευταιου οι αλλοι δυο εκτος απο τις ιδιοτητες που εχουν ξερουν να χρησιμοποιουν τοσο οπλα οσο και σπαθια οχι ομως στον βαθμο που τα χρησιμοποιειτε εσυ και ο Rob αντιστοιχα.
Μαλιστα. Χαιρω πολυ παιδια. Καταρχην δεν υπαρχει λογος να ειστε κομπλαρισμενοι. Εχουμε πανω κατω την ιδια ηλικια και απο εδω και περα θα ημαστε μαζι. Θα χαρω να περασουμε ολον αυτον τον καιρο μαζι και ελπιζω να κανουμε ολοι καλη παρεα.
Χαρηκαμε. Απαντησαν και οι 3 μαζι εμφανως πιο ανακουφισμενοι.
Ωραια και τωρα λιγα λογια για τον καθεναν για να γνωριστειτε καλυτερα.
Καθως λοιπον ειπαμε ολοι καποια πραγματα που επρεπε να ξερουν οι αλλοι αρχισαμε ηδη να δενομαστε ως ομαδα. Βεβαια θα καθομασταν μερικες μερες πριν φυγουμε για να γνωριστουμε ακομη καλυτερα και να ημαστε ενταξει προτου αναχωρησουμε για το πρωτο μας ταξιδι ολοι μαζι. Στην συνεχεια φυγαμε απο το γραφειο του αρχηγου και καναμε μια βολτα στην βαση κανοντας μια ακομη κουβεντα ωστε να ερθουμε ακομη πιο κοντα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Back Home! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Back Home!   [ΤΕΛΟΣ] Back Home! I_icon_minitimeΔευ Σεπ 10, 2012 9:15 am

Καθως λοιπον γνωριζα ολο και πιο πολυ τους νεους μου φιλους ενιωθα χαρουμενος που επιτελους θα ειχα παρεα μαζι στα ταξιδια μου. Οταν πλεον εφτασε το βραδυ και αφου ειχαμε περασει σχεδον ολη τη μερα μαζι τους αποχωριστηκα και γυρισα στον πατερα μου. Οταν εφτασα σπιτι αφου του ζητησα συγνωμη που τον εγκατελειψα ολη μερα, καθισαμε να φαμε το βραδινο μας. Συζητησαμε για οτι εγινε ολη την μερα στην βαση που βρισκομουν και χαρηκε ιδιαιτερα που βρηκα 3 παιδια που θα μπορουσα να συνεργαστω και θα καναμε καλη παρεα. Του ειπα μαλιστα πως θα μεινω λιγες μερες ακομη στο νησι για να μπορεσουμε αν αποκτησουμε την καταλληλη χημεια προτου ξεκινησουμε το πρωτο μας ταξιδι. Εκεινος χαρηκε που θα εμενα κι αλλο και ετσι εκεινος συνεχισε το φαγητο περισσοτερο χαρουμενος και στην συνεχεια πηγαμε για υπνο νωρις. Την επομενη μερα ξυπνησα γυρω στις 9 και πηγα αμεσως στην βαση να συναντησω τα παιδια.
Λοιπον, να συχωρεσετε την αμφιβολια μου αλλα θελω να κανετε καποια τεστ, να δουμε σε τι φυσικη κατασταση βρισκεστε.
Δεν εχουμε κανενα προβλημα Ηaru, οτι θες. Μου απαντησε καλοσυνατα η Mina.
Ωραια χαιρομαι. Λοιπον για αρχη τρεξιμο. Τον κυκλο της βασης χωρις κλεψιες, ο καθενας ξεχωριστα θα σας χρονομετρησω.
Και ετσι ενας ενας ξεκινησαν να τρεξουν σαν σε αγωνα ταχυτητας για να δω σε τι κατασταση βρισκονται.
Παιδια τα αποτελεσματα σας με εκπλησουν. Μπορω να σας πω οτι ουτε εγω δεν τα πηγαινα τοσο καλα οταν ημουν στην θεση σας.
Ευχαριστουμε Haru, αλλα δεν το πιστευουμε. Μου ειπε ο Marcus.
Ο αρχηγος μας ειπε οτι ησουν πρωτος στα τεστ φυσικης καταστασης εδω και πολλα χρονια στα στατιστικα της σχολης. Ειπε ο Rob.
Mην τον ακουτε, πολλες φορες υπερβαλλει. Ας συνεχισουμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Back Home! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Back Home!   [ΤΕΛΟΣ] Back Home! I_icon_minitimeΔευ Σεπ 10, 2012 9:38 am

Και ετσι συνεχισαμε τα ''τεστ''. Τους εβαλα να κανουν και καποιες ασκησεις αντοχης αργοτερα και πιο μετα σκοποβολη και ξιφασκια. Σε ολες τις δοκιμασιες τα πηγαν εξαιρετικα καλα και αυτο με εκανε ιδιαιτερα χαρουμενο. Θα μπορουσα αμεσα να βασιστω σε αυτους να με βοηθησουν στις μαχες μου και θα δημιουργουσαμε ενα δυνατο πληρωμα. Οι ασκησεις συνεχιστηκαν για αλλες 2 μερες και μερος επερνα και εγω. Σκοπος μου ηταν εκτος απο το να τους δοκιμασω να αναπτυξω την συνεργασια μεταξυ μας και το ομαδικο πνευμα που χρειαζεται ενα πληρωμα. Ηθελα να νιωθουν ολοι ανετα με τον αλλον που θα εχουν διπλα τους και οταν θα το πετυχαιναμε αυτο στον υπερτατο βαθμο οι μαχες θα γινοταν παιχνιδακι γιατι θα μπορουσαμε να συνεργαστουμε αυτοματα.
Ετσι λοιπον μετα απο 2 μερες προπονησεων και δοκιμασιων εκρινα πως ημασταν πλεον ετοιμοι να αποχωρησουμε απο το νησι και να κανουμε το πρωτο μας ταξιδι ως πληρωμα στην θαλασσα. Ενημερωσα λοιπον τα παιδια καθως και τον αρχηγο και μου ειπε πως με περιμενε μια εκπληξη στο λιμανι.
Με πηγε λοιπον στο λιμανι και μου ειπε πως πλεον το παλιο μου καραβι δεν θα μας χωρουσε ολους. Ετσι θα μας εδινε η βαση ενα μεγαλυτερο καραβι για να συνεχισουμε τις περιπετειες μας. Μολις ειδα το καραβι εντυπωσιαστηκα καθως ηταν αρκετα μεγαλο και σιγουρα πολυ πιο βολικο απο το προηγουμενο. Δεν κρατηθηκα και ανεβηκα πανω να δω τους χωρους. Το καταστρωμα ηταν αρκετα μεγαλο και μπορουσες να κανεις πολλα πραγματα εκει. Επισης υπηρχε μια καμπινα για τον καθεναν απο τους 4 μας και ενα μεγαλο δωματιο στο οποιο υπηρχε η κουζινα και ενα μεγαλο τραπεζι για να τρωμε, αλλα και ενας χωρος σαν ησυχαστηριο με 1-2 καναπεδες μερικα μαξιλαρια στο πατωμα και 1 μικρο τραπεζακι. Επισης στον δευτερο οροφο υπηρχε ενα μικρο γυμναστηριο για να κανουμε διαφορες ασκησεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Back Home! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Back Home!   [ΤΕΛΟΣ] Back Home! I_icon_minitimeΔευ Σεπ 10, 2012 9:46 am

Αφου περιηγηθηκα σε ολους τους χωρους του νεου μου καραβιου στην συνεχεια γυρισα πισω στην βαση με τον αρχηγο. Ειπα στα παιδια πως ηταν το καραβι και ενθουσιαστηκαν. Μετα κανονισαμε να βρεθουμε εξω απο την βαση σε μια ωρα και εγω γυρισα σπιτι για να μαζεψω τα πραγματα μου και να αποχαιρετησω τον πατερα μου. Εκεινος ενιωθε λιγο περιεργα που θα εφευγα ξανα οπως και εγω αλλωστε ομως δεν ηθελε να με κρατησει εδω. Ειχε μεγαλα ονειρα για εμενα και δεν ηθελε να μου κοψει τα φτερα. Μου ειπε μαλιστα πως την επομενη φορα που θα ερθω εδω να ειμαι καποιος υψηλοβαθμος στους Μαριν αλλιως να μην τολμησω να γυρισω. Βεβαια αστειευοταν θελοντας ομως να μου δειξει ποσο πολυ πιστευει σε εμενα και τις ικανοτητες μου. Αφου λοιπον καναμε αυτην την μικρη κουβεντα και μαζεψα τα πραγματα μου τον αποχαιρετησα για ακομη μια φορα και πηγα να συναντησω τους υπολοιπους.
Παιδια ειστε ετοιμοι???
Μαλιστα καπετανιε!!! Μου αποκριθηκαν και οι 3 μαζι σαν χορωδια!
Ρε δεν κοβετε το δουλεμα λεω εγω??? Τους ειπα και εκεινοι εσκασαν στα γελια.
Το καλυτερο ξεκινημα για το ταξιδι μας. Ηλπιζα πως παντα θα ημασταν μια χαρουμενη παρεα και ενωμενοι στα δυσκολα και τα ευκολα. Αφου λοιπον αποχαιρετησαμε και τον αρχηγο πηραμε τον δρομο προς το λιμανι οπου μας περιμενε το νεο μας πλοιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Back Home! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Back Home!   [ΤΕΛΟΣ] Back Home! I_icon_minitimeΔευ Σεπ 10, 2012 10:07 am

Λιγα λεπτα αργοτερα φτασαμε στο πλοιο και οι 3 τους ηταν εντυπωσιασμενοι. Αμεσως ανεβηκαμε γρηγορα επανω και αρχισαν να επεξεργαζονται το χωρο και να ψαχνουν τα δωματια. Αφου κοιταξαν ολο το καραβι τακτοποιηθηκαμε ο καθενας στο δωματιο του και βαλαμε τα πραγματα μας στις ντουλαπες στις κρεβατοκαμαρες. Οταν ημασταν πλεον ετοιμοι να ξεκινησουμε σηκωσαμε την αγκυρα, λυσαμε το σκοινι που κρατουσε το πλοιο δεμενο με το μωλο του λιμανιου και αφησαμε πισω μας τo Dawn Island. Εγω εκεινη την στιγμη ενιωθα καπως περιεργα, ειχα συνηθισει να φευγω μονος μου απο τα νησια και να κανω εγω ολες τις δουλειες ομως πλεον αυτο ειχε αλλαξει. Εκει λοιπον που ειχα κοκκαλωσει για λιγο και ενω καθομουν ορθιος στο καταστρωμα κοιτοντας το απειρο ηρθε η Mina και μου μιλησε.
Haru ποιος θα ειναι ο επομενος προορισμος μας??? Να ετοιμασω την πορεια...
Θα παμε στην South Blue. Αφηνουμε την East προς το παρον.
Πολυ ωραια, θα χαραξω την πορεια μας. Ωστοσο ελα να καθισουμε μεσα ολοι μαζι ο Marcus θα φτιαξει τσαι.
Ενταξει πηγαινε και ερχομαι σε ενα λεπτο.
Εμεινα για λιγο μονος μου και κοιτουσα τον γαλανο ουρανο πανω απο το καταρτι με το πανι στο οποιο ηταν ζωγραφισμενο το σημα των Μαρινς. Επιτελους δεν θα ταξιδευα πλεον μονος μου. Και ετσι πηγα αμεσως να καθισω με τους υπολοιπους και να περασουμε μερικες ευχαριστες ωρες μεχρι να φτασουμε στον προορισμο μας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Esma
Civilian
Civilian
Esma


Posts : 418
Join date : 26/08/2012
Location : IN A BARBIE WORLD

[ΤΕΛΟΣ] Back Home! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Back Home!   [ΤΕΛΟΣ] Back Home! I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 13, 2012 6:21 am


Όνομα: Haru Genzou

Haki Points: ---

Player of the Month Points: 7

Beli: 24.000

Fame Points: 1.000.000

Παρατηρήσεις: Σχετικά καλή ιστορία χωρίς όμως ιδιαίτερη πλοκή, τουλάχιστον έβαλες εκείνον το ενοχλητικό captain στη θέση του. Θεωρώ οτί αυτή η ιστορία είναι απλά μια ιστορία-γνωριμία με τα μέλη του πληρώματός σου και σημαοδωτεί την αρχή μιας νέας περιπέτειας για τον χαρακτήρα σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
[ΤΕΛΟΣ] Back Home!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» [Τέλος] Back home!!!
» [Τέλος] Home Sweet Home...
» [Τέλος] My Home Once Again!
» [Τέλος] Dave back...What??
» take what's you can....give nothing back[ΤΕΛΟΣ]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ :: ΙΣΤΟΡΙΕΣ :: ΑΡΧΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΩΝ-
Μετάβαση σε: