.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
5 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 5 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Τέλος] Heraclesun

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Heraclesun Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: [Τέλος] Heraclesun   [Τέλος] Heraclesun I_icon_minitimeΤρι Σεπ 18, 2012 1:41 pm

Link
προηγούμενης ιστορίας:


Οι αξιωματικοί μου:

Η σύλληψη του επαναστάτη Heiga είχε ολοκληρωθεί μ'ένα αρκετά τυχερό τρόπο για μένα. Τα πράγματα κύλησαν καλύτερα απ'όσο θα μπορούσα να είχα ονειρευτεί ποτέ μου. Αφού ο επαναστάτης είχε παραδοθεί πλέον στους αρμόδιους, το πλοίο μου δεν είχε άλλο λόγο να βρίσκεται κοντά στην πόλη του Water 7. Έτσι λοιπόν σηκώσαμε άγκυρα και τραβήξαμε για νέο προορισμό. Είχα βγει έξω στο κατάστρωμα και κοιτούσα την θάλασσα. Λεπτά αργότερα δίπλα μου ήρθε ο Wailord προσφέροντας μου μια δροσερή μπύρα.
-Είναι ότι πρέπει για τώρα!!
-Σ'ευχαριστώ!!
-Στην υγειά μας!!
-Στην υγειά μας!!
Τσουγκρίσαμε τα μπουκάλια μας και με μια ρουφηξιά κατεβάσαμε και οι δυο τις μπύρες μας. Χρειαζόμουν μια δροσερή μπύρα εκείνη την στιγμή. Θα μου έκανε καλό.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Destro στις Τετ Σεπ 19, 2012 1:47 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Heraclesun Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Heraclesun   [Τέλος] Heraclesun I_icon_minitimeΤρι Σεπ 18, 2012 1:50 pm

Μετά απ'αυτόν τον σύντομο διάλογο ο Wailord, έφυγε και πήγε στην γέφυρα για να δει τους χάρτες του και να χαράξει κάποιες πορείες που ήθελε επάνω τους. Εγώ απ'την άλλη πήγα στην καμπίνα μου για να μελετήσω με την ησυχία μου. Είχα αγοράσει ένα καλό βιβλίο και ήθελα να το ξεφυλλίσω.
Οι περιπλανήσεις μου στη θάλασσα συνεχίζονταν δίχως κάποια σοβαρή διακοπή. Παράλληλα όμως μ'αυτές έπρεπε να ασχοληθώ μ'ένα σωρό γραφειοκρατικές διαδικασίες, οι οποίες με κούραζαν αφάνταστα. Προτιμούσα να βρίσκομαι στο πεδίο της μάχης παρά πάνω από σωρό χαρτιών. Η Άννα όμως είχε άλλη άποψη. Μου είχε κουβαλήσει μια στοίβα χαρτιά που έπρεπε να κοιτάξω και να υπογράψω. Το μισούσα όταν ερχόταν η ώρα γι'αυτό. Ο καιρός έξω ήταν αρκετά καλός και αυτό με ηρεμούσε αρκετά και με χαλάρωνε και έτσι μπορούσα να κάνω πιο άνετα αυτήν την βαρετή δουλειά.
"Οι υποχρεώσεις μας στο Ναυτικό έρχονται πάντα πρώτες" έλεγε συνεχώς η Άννα. Δεν μπορούσα να πω ότι διαφωνούσα μ'αυτό. Είχε δίκιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Heraclesun Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Heraclesun   [Τέλος] Heraclesun I_icon_minitimeΤρι Σεπ 18, 2012 2:05 pm

Ενώ διάβαζα όλη αυτή την χαρτούρα ξαφνικά το μάτι μου έπεσε σ'ένα ενδιαφέρον χαρτί. Το περιεχόμενο του μου κέντρισε αμέσως το ενδιαφέρον και δεν άφησα την ευκαιρία να χαθεί. Το μάτι μου είχε πέσει εκεί και δεν έλεγε να ξεκολλήσει. Μιας και δεν μπορούσα να το βγάλω απ'το μυαλό μου και να ασχοληθώ με τα υπόλοιπα χαρτιά το άρπαξα κι άρχισα να το διαβάζω με μανία. Αφορούσε ένα νησί της Μεγάλης Γραμμής στο οποίο η επιστημονική ομάδα των μαρινς είχε ανακαλύψει μια περίεργη δραστηριότητα, όσον αφορά τα ζώα και τα φυτά που υπήρχαν στο νησί αυτό, όπως επίσης και οι αναφορές για κάποιους καταζητούμενος που βρήκαν καταφύγιο στο νησι αυτό.
-Να και κάτι καινούριο. Καλά λένε ότι όσο ζεις μαθαίνεις. Σαρκοβόρα φυτά ε? Λοιπόν, αν ένα τέτοιο πάει να με φάει θα έχει καούρες για πολύ καιρό!! Χαχαχαχαχα!! Πώς τα λέω ο άτιμος.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Heraclesun Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Heraclesun   [Τέλος] Heraclesun I_icon_minitimeΤετ Σεπ 19, 2012 2:47 am

Η Άννα δεν έδειχνε να βρίσκει αστεία την ατάκα μου κι έκανε μια γκριμάτσα. Επίσης ανέλαβε να με ενημερώσει περισσότερο για το μέρος που μου είχε κολλήσει στο μυαλό.
-Επίσης σ'αυτό το νησί ή πιο σωστά σύμπλεγμα νησιών, το οποίο δεν είναι άλλο απ'το Boin Archipelago, ακούγεται ότι ζει ένας πρώην καταζητούμενος άντρας ονόματι Heracles. Ο Heracles είναι ένας άντρας σε ενα απο τα νησιά του αρχιπελάγους ο οποίος μπορεί και επιβιώνει μεσα στα σαρκοβορα φυτα. Ειναι αρκετα δυνατός και γρήγορος με έντονη αίσθηση επιβίωσης. Το όνομα του έταιρου καταζητούμενου, σύμφωνα με τις φήμες που υπάρχουν καταγεγραμμένες στο χαρτί, είναι Carnivora. Αυτη ειναι μια νεαρη κοπελα. Είναι άγνωστο πως, αλλά απο μικρή μεγάλωσε σε αυτό το αφιλόξενο μέρος. Τα ζωα την προσεχαν και αυτή έμαθε να ζει μαζί τους. Γνωριζει για τον εξω κοσμο μεσω του Heracles τον οποίο ξέρει.
-Wow, too much information!! Από που τα έμαθες όλα αυτά εσύ?
-Απ'την αποστολή που μας έχουν αναθέσει για το συγκεκριμένο μέρος!
-Τιιι?? Κι άλλη αποστολή?? Μας έχουν ταράξει τον τελευταίο καιρό!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Heraclesun Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Heraclesun   [Τέλος] Heraclesun I_icon_minitimeΤετ Σεπ 19, 2012 3:05 am

-Για πες μου, περί τίνος πρόκειται?
-Πρέπει να συλλάβουμε αυτόν τον Heracles που διαφεύγει την σύλληψη για αρκετό διάστημα και να τον παραδώσουμε στο Navarone. Επίσης πρέπει να βρούμε και τι απέγινε το κορίτσι.
-Στον vice Admiral Jonathan? αυτό είναι καλό. Θα χαρώ να δείξω στον γέρο πόσο δυνάμωσα απ'την τελευταία μας συνάντηση.
-Κι αυτός θα χαρεί. Ειδικά τώρα που θα πρέπει να μείνουμε στην βάση για περαιτέρω εκπαίδευση δική σας.
-Ωχ!! Για συνέχισε να μου λες για το νησί. Όσα πιο πολλά ξέρουμε τόσο καλύτερο για μας.
-Το Boin Archipelago αποτελείται από πολλά μικρά νησιά. Τα περισσότερα από αυτά είναι καλυμμένα από ζούγκλα ενώ άλλα αποτελούνται από θανατηφόρα τεράστια σαρκοβόρα φυτά. Στα νησιά αυτά υπάρχουν κάθε λογής τεράστια και επικίνδυνα ζώα καθώς και είδη που δεν έχουν ανακαλυφθεί ακόμη ή κάποιοι θεωρούν ήδη εξαφανισμένα. Τα τροπικά δάση είναι χαρακτηριστικό των νησιών και είναι οι κύριοι υπαίτιοι για την καλή θερμοκρασία, τα περίεργα ζώα και το τροπικό κλίμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Heraclesun Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Heraclesun   [Τέλος] Heraclesun I_icon_minitimeΤετ Σεπ 19, 2012 3:27 am

-Σε ενα απο τα δαση κατοικει ο Heracles, οποιος ειναι ενας δυνατος αντρας που γνωριζει τα παντα για τα νησια αυτα, τα φυτα τους και τα ζωα τους αλλα εχει μεγαλη αποψη για τον εαυτο του. Παρα την εμφανιση του ειναι πολυ δυνατος και για αυτο αλλοστε μπορει και επιβιωνει ευκολα σε ενα τοσο αφιλοξενο μερος.
Στα νησια αυτα μενει επισης και η Carnivora μια ομορφη αλλα πρωτογονη κοπελα που για αγνωστη αιτια μεγαλωσε στα τροπικα δαση των νησιων(οι φήμες λένε ότι οι γονείς της ήταν πειρατές και την άφησαν εκεί για να γλιτώσει την σύλληψη). Ενα τσιταχ την πηρε για παιδι της και απο τοτε εχει μαθει να συμπεριφερεται σαν ζωο. οταν γνωρισε τον Heracles για πρωτη φορα αρχισε να μαθαινει για τον πολιτισμο και πλεον γνωριζει πολλα πραγματα για τον εξω κοσμο. Αν και θα ηθελε πολυ να τον δει, δεν αφηνει με τιποτα το δασος το οποιο το θεωρει και σπιτι.

-Ολα αυτα πως τα ξερουμε εμεις?
-Η κυβερνηση εχει παντου αυτια και ματια. Εμεις τωρα παμε εκει για να κανουμε την δουλεια των χεριων. Εχω ομως κι αλλα να πω για το νησι αυτο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Heraclesun Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Heraclesun   [Τέλος] Heraclesun I_icon_minitimeΤετ Σεπ 19, 2012 4:14 am

Αμέσως δίνω εντολή να κατευθυνθούμε προς το Boin Archipelago. Eνώ είμαστε σ'αυτήν την πορεία σε μακρινή απόσταση απ'το πλοίο μας, οι άντρες που βρίσκονταν στο κατάρτι αντικρίζουν ένα πλοίο. Ύστερα από λιγη παρακολούθηση αντιλαμβάνονται ότι το πλοίο αυτό είναι πειρατικό.
-Captain Destro, το πλοίο αυτό είναι σίγουρα πειρατικό. Από το τη σημαία που βλέπουμε μπορούμε να πούμε πως υπάρχει μεγάλη ομοιότητα με την περιγραφή του άγνωστου πειρατικού πληρώματος το οποίο δρα στην περιοχή. Αναμένουμε εντολές κύριε!!!
-Δεν υπάρχει αμφιβολία!! Αυτό πρέπει να είναι. Αλλά κi έστω μια μικρή πιθανότητα λάθους να υπάρχει απ'την στιγμή που είναι πειρατές δεν πρόκειται να τους συγχωρέσουμε ποτέ!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Heraclesun Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Heraclesun   [Τέλος] Heraclesun I_icon_minitimeΤετ Σεπ 19, 2012 4:33 am

-Αλλάζουμε πορεία. Κατευθυνόμαστε προς το πειρατικό σκάφος. Όλοι οι άντρες σε θέσεις μάχης!!
-Μάλιστα κύριε!!!
Ο Dave έρχεται μαζί μου στην πλώρη του πλοίου για να παρακολουθήσουμε τις κινήσεις του εχθρικού πλοίου.
-Τους έχω μόνος μου!! Να πάω και να τους διαλύσω?
-Όχι!
-Μα, γιατί? Δεν θα πάρει πάνω από πέντε λεπτά!
-Θέλω να ελέγξω την ετοιμότητα του πληρώματος σε κατάσταση μάχης. Αν πας εσύ δεν θα έχει νόημα. Ξέρω τι μπορείς να κάνεις. Ας αφήσουμε και τους απλούς ναύτες να ξεσκάσουν!!
Το πλοίο μας αλλάζει ρώτα και κατευθύνετε με σταθερή ταχύτητα εναντίον των πειρατών. Θέλω να είμαι έτοιμος για όλα τα ενδεχόμενα. Δεν πρόκειται να κινηθώ απερίσκεπτα εναντίον τους γιατί δεν ξέρω τι έχουμε να αντιμετωπίσουμε!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Heraclesun Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Heraclesun   [Τέλος] Heraclesun I_icon_minitimeΤετ Σεπ 19, 2012 4:39 am

Το πειρατικό πλοίο βρισκόταν αρκετά κοντά στο νησί. Οπότε θα είχαμε αρκετό χρόνο για να το ισοπεδώσουμε κι έπειτα να κινηθούμε ανενόχλητοι στο νησί, για να ολοκληρώσουμε την αποστολή μας. Εμείς αρχίσαμε να τους πλησιάζουμε με γοργό ρυθμό, αλλά τότε κάτι αναπάντεχο έγινε. Μόλις αντικρίσαμε αυτό το θέαμα, όλοι επάνω στο πλοίο μείναμε άφωνοι. Ένα τεράστιο λουλούδι πετάχτηκε απ'την ακτή του νησιού και χτύπησε το πλοίο των πειρατών. Ήταν ένα τεράστιο ανθρωποφάγο φυτό το οποίο κατασπάραξε το κατάρτι του πλοίου. Οι πειρατές έτρεχαν πανικόβλητοι πάνω κάτω στο πλοίο. Κάποιοι προσπάθησαν να γλιτώσουν βουτώντας στην θάλασσα. Αυτούς κάποια μικρότερα φυτά τους άρπαζαν και τους κατασπάραζαν. Στο τέλος έφτυναν τον σκελετό των θυμάτων τους πίσω στην θάλασσα. Ακόμα και εγώ που παρακολουθούσα είχα ξαφνιαστεί. Δεν ήταν όμως μόνο τα φυτά που μας άφησαν με το στόμα ανοιχτό. Μετά τα φυτά σειρά είχαν κάτι τεράστια έντομα τα οποία κατέστρεψαν ολοσχερώς το πλοίο. Δεν είχα ξαναδει κάτι τέτοιο. Πάνω στα έντομα διέκρινα όμως μια φιγούρα ενός άντρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Heraclesun Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Heraclesun   [Τέλος] Heraclesun I_icon_minitimeΤετ Σεπ 19, 2012 5:14 am

Μια μαύρη πανοπλία με ομόχρωμο κράνος και μπέρντα συνθέτουν την ενδυμασία του. Η ενδυμασία του άντρα αυτού θυμίζει γιγάντιο τεθωρακισμένο σκαθάρι.
-Αυτός πρέπει να είναι ο Heracles..Απ'όσα είπε η Άννα με κάποιον τρόπο ελέγχει τα ζώα και τα φυτά του νησιού. Αν όχι όλα, σίγουρα κάποια εξ'αυτών.
Ο Dave που ήταν ακόμα δίπλα μου έδειχνε σκεπτικός.
-Αν ρίξουμε το μέσο μεταφοράς του, θα πέσει κάτω..
Η ιδέα του Dave ήταν πανέξυπνη. Αμέσως γύρισα στο πλήρωμα μου και διέταξα να πυροβολήσουν το έντομο που τον κουβαλούσε. Οι αντρες μου αμέσως εκτέλεσαν τη διαταγή μου και το έντομο άρχισε να πέφτει κάτω, μαζί με τον Heracles, έπειτα απ'τις κανονιές που δέχτηκε. Αυτός με μια γρήγορη κίνηση προσγειώθηκε επάνω στο πλοίο μου.
-Ποιος είσαι εσύν που μου επιτήθεσαιν στα μέρην μου??
-Ένας απλός υπηρέτης της δικαιοσύνης είμαι. Και ήρθε η ώρα να την νιώσεις κι εσύ στο πετσί σου!!
Αμέσως βγάζω τα σπαθιά μου κι ετοιμάζομαι να του επιτεθώ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Heraclesun Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Heraclesun   [Τέλος] Heraclesun I_icon_minitimeΤετ Σεπ 19, 2012 6:18 am

Εξαιτίας του κράνους που φορούσε δεν μπορούσα να διακρίνω τα συναισθήματα του, αλλά μόλις τον πλησιάζω, κάνει ένα σάλτο στα πλάγια αποφεύγοντας το χτύπημα του. Δεν μπορούσα να φανταστώ ότι θα ήταν τόσο γρήγορος. Ο Dave τότε σηκώνω το περίστροφο του για να τον πυροβολήσει, αλλά ο Heracles πετάει πιο μπροστά κάτι σπόρους επάνω στο κατάστρωμα. Αυτοί σε κλάσματα δευτερολέπτου αναπτύσσονται κι ένα μεγάλο κλιματόδεντρο, απλώνει τις ρίζες του σ'όλο του πλοίο παγιδεύοντας σχεδόν τα πάντα στο διάβα του.
-Ένας μεγάλος μαχητής-un δεν μπορείν να πιαστείν τόσο εύκολαν!!!
Μετά απ'αυτό ένα μικρότερο έντομο σε σχέση με το προηγούμενο που τον μετέφερε και είχαμε καταρρίψει έκανε την εμφάνιση του στο ορίζοντα. Ο Heracles σκαρφάλωσε στο κλιματόδεντρο και μ'ένα άλμα βρέθηκε στην πλάτη του εντόμου κι έφυγε για το κυρίως νησί!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Heraclesun Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Heraclesun   [Τέλος] Heraclesun I_icon_minitimeΤετ Σεπ 19, 2012 6:44 am

Εμείς βρισκόμασταν παγιδευμένοι ακόμα λόγω του τεράστιου φυτού που είχε αναπτυχθεί ταχύτατα επάνω στο πλοίο. Ευτυχώς, δεν είχε προκαλέσει ακόμα κάποια ζημιά.
-Το νου σας όλοι!! Θα κάνω αυτό το φυτό στάχτη!! Προσέξτε μην πάθει τίποτα το πλοίο!!
-Καπετάνιε, εσύ πρέπει να προσέξεις!!
Φώναξε από μακριά ο Wailord, καθώς ένα κλίμα τον έσφιγγε και τον ταρακουνούσε πέρα δώθε!! Χωρίς να χάσω άλλο χρόνο άρχισα να ρίχνω λάβα απ'το ένα μου χέρι και με το άλλο να κόβω κλίματα με το σπαθί μου. Σε μία ώρα περίπου όλο το πλήρωμα είχε ελευθερωθεί και το φυτό είχε καταστραφεί.
-Ώρα να πάω σ'αυτό το νησί και να φέρω τον καταζητούμενο εδώ. Δεν θέλω κανείς να έρθει μαζί μου. Εσείς φροντίστε να μείνετε μακριά, για να μην έχουμε την κατάληξη του πειρατικού πλοίου. Άννα πέταξε με στο νησί!!
-Στις διαταγές καπετάνιε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Heraclesun Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Heraclesun   [Τέλος] Heraclesun I_icon_minitimeΤετ Σεπ 19, 2012 1:22 pm

Η Άννα μ'άρπαξε απ'τους ώμους και με μετέφερε στο νησί. Μ'άφησε σε μια πλαγιά και γρήγορα πέταξε πίσω στο πλοίο, προτού εμφανιστεί κάποιο φυτό και της επιτεθεί. Με το που πάτησα το πόδι μου στο νησί, άρχισα να εξερευνώ το τοπίο και να ψάχνω ίχνη που θα με οδηγούσαν στον στόχο μου.
-Όλα αυτά τα ανόητα φυτά!! Με κουράζουν!!
Όσο πιο βαθιά έμπαινα στην πελώρια ζούγκλα, τόσο πιο πολλά ήταν τα φυτά που προσπαθούσαν να δοκιμάσουν λίγο απ'την νοστιμιά μου. Ευτυχώς για μένα ήμουν πολύ καυτερός για τις προτιμήσεις του κι έτσι μέχρι στιγμής την είχα γλιτώσει. Όσο πιο βαθιά έμπαινα στην ζούγκλα, τα φυτά γίνονταν πιο αιμοβόρα, πιο επιθετικά και πιο μεγάλα. Το ίδιο ακριβώς ίσχυε και για τα έντομα και τα ζώα που υπήρχαν στην περιοχή. Σε κάποια φάση καθώς προχωρούσα είδα κι ένα τεράστιο Sea King να βολτάρει στο νησί.
-Αυτό κι αν είναι θέαμα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Heraclesun Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Heraclesun   [Τέλος] Heraclesun I_icon_minitimeΤετ Σεπ 19, 2012 1:36 pm

Απορροφημένος απ'την θέα του Sea King δεν κατάλαβα ότι κάποιος ήταν πίσω ή μάλλον κάποια. Με το που άκουσα έναν μικρό θόρυβο, σαν ένα κλαδάκι να σπάει, γύρισα και είδα το κορίτσι για το οποίο μου είχε μιλήσει η Άννα. Δεν πρόλαβα να πω κουβέντα κι ένιωσα μια γροθιά στο μάγουλο μου. Χωρίς να το καταλάβω είχα βρεθεί στο έδαφος.
-Δεν πρέπει να χαζεύεις, εχθρέν σε ένα τέτοιος μέρος-un...
Ο Heracles είχε κάνει την εμφάνιση του και στεκόταν με τα χέρια στη μέση του.
-Το όνομα μου είναι Heracles-un!!
-Δεν με νοιάζει πως σε λένε!! Ήρθα εδώ για να σε συλλάβω. Την γλίτωσες για αρκετό καιρό, κρυμμένος εδώ.
-Δεν πρόκειταιν να με πιάσεις-un!! Και το όνομα μου είναι Heracles-un!!
-Σου είπα ότι δεν με νοιάζει!! Μπορεί να κατάφερες ένα χτύπημα αλλά αυτό δεν θα ξαναγίνει!!
Έβγαλα τα σπαθιά μου και χωρίς να χάσω άλλο χρόνο όρμισα στον καταζητούμενο άντρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Τέλος] Heraclesun Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Heraclesun   [Τέλος] Heraclesun I_icon_minitimeΤετ Σεπ 19, 2012 1:47 pm

Μπροστά πετάχτηκε ένα μεγάλο σκαθάρι το οποίο έκοψα στην μέση περνώντας από μέσα του. Δυο φυτά πετάχτηκα προς τα σπαθιά μου. Κατάφεραν να πιάσουν το ένα και προσπάθησαν να τον τραβήξουν μακριά μου. Τότε με το άλλο μου σπαθί που ήταν ελεύθερο έκοψα το φυτό αυτό και ελευθέρωσα τον παγιδευμένο μου ξίφος. Τότε όμως ο Heracles βρήκε μια ευκαιρία να μου επιτεθεί, αλλά με μια επιδέξια μανούβρα, έγινα άμεσα λάβα και η μπουνιά του Heracles ζεματίστηκε!
-Ouch-un, Ouch-un, Ouch-un, Ouch-un!!!
Ο καταζητούμενος άντρας κουνούσε την γροθιά του πέρα δώθε για να την κρυώσει απ'το κάψιμο που ένιωθε. Αυτή ήταν η στιγμή μου. Με γρήγορες και μεθοδικές κινήσεις, άρχισα να τον χτυπάω. Οι γροθιές λάβας που χρησιμοποιούσα ήταν δύσκολο να αποκρουστούν από τον Heracles. Μετά από αρκετή ώρα και μια κουραστική μάχη, κατάφερα να τον βγάλω νοκ άουτ. Το έδεσα μ'ένα απ'τα φυτά που είχα κόψει και τον γύρισα πίσω στο καράβι μου, κάνοντας σήμα στην Άννα να έρθει να μας παραλάβει . Επόμενος προορισμός, η βάση του Navarone!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




[Τέλος] Heraclesun Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Heraclesun   [Τέλος] Heraclesun I_icon_minitimeΠαρ Σεπ 21, 2012 11:15 am


Όνομα: Rob Greywind
Haki Points: -
Player of the Month Points: 8
Beli: 26.000
Bounty/Fame Points: 2.000.000
Παρατηρήσεις: Αρχικά μου άρεσε πολύ, προς το τέλος όμως άρχισες να το τρέχεις και να πηδάς τα γεγονότα το ένα μετά το άλλο. Από εκεί σου έκοψα, επίσης θα ήθελα λίγο πιο λεπτομέρεια στη μάχη με τον heracles...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
[Τέλος] Heraclesun
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» [Αρχη-Παρελθον]Καθε τελος ενας νεος Marine.[Τελος]
» Η μαχη στην θαλασσα και ενα το απροβλετο τελος[ΤΕΛΟΣ]
» [ΤΕΛΟΣ]Heavshin Pirate and the ghost island [ΤΕΛΟΣ]
» Το Ταξίδι Της Εκδίκησης Φτάνει Στο Τέλος[Τέλος]
» [Τέλος] Είναι αλήθεια το τέλος;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ :: ΙΣΤΟΡΙΕΣ :: ΑΡΧΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΩΝ-
Μετάβαση σε: