.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
4 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 4 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Αρχή] Justice Court

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Justice Court   [Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 22, 2012 3:51 am

-Δεν μπορώ να το πιστέψω!! Θέλουν να τον ελευθερώσουν!!! Να 'ξέρα τι θα κάνατε χωρίς εμένα??
-Γλέντι!! Φύγε τώρα!! Γύρνα στο πηδάλιο!! Πρέπει να φτάσουμε νωρίτερα στο νησί.
Αυτό που είπε ο Wailord, όντως ήταν το συμπέρασμα όλων όσων είχαν μάτια και μυαλό. Έπρεπε να κινηθώ πιο γρήγορα και να πάω στο Enies Lobby έτσι ώστε να δυναμώσει ακόμα πιο πολύ η άμυνα του οχυρού. Δεν θα επιτρέψουμε σ'αυτούς του πειρατές να διασύρουν το όνομα του ναυτικού. Για καλή μου τύχη ενώ σκοτείνιαζε μια ομίχλη σκέπασε τη θάλασσα. Έτσι βρήκαμε την ευκαιρία να προσπεράσουμε τον στόλο των πειρατών χωρίς να το καταλάβουν και μ'αυτόν τον τρόπο αποφύγαμε μια δυνατή μάχη που δύσκολα θα κερδίζαμε. Το αριθμητικό τους πλεονέκτημα και η δύναμη πυρός των πλοίων τους θα μας βούλιαζε πριν καν κουνήσουμε το βλέφαρο μας!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Destro στις Σαβ Σεπ 22, 2012 6:31 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Justice Court   [Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 22, 2012 4:10 am

Είχαμε πάρει σαφή προβάδισμα σε σχέση με τους πειρατές!! Το πλοίο μου σε συνδυασμό με τη δύναμη μου που με την νέα συσκευή λειτουργούσε ως καύσιμο, απέκτησε μια μεγάλη ταχύτητα που σχεδόν μας εξασφάλισε μια επιπλέον μέρα. Θα φτάναμε δηλαδή ακόμα πιο νωρίς απ'ότι αρχικά είχα υπολογίσει στο Enies Lobby κι έτσι θα μπορούσαμε να καταστρώσουμε πιο γρήγορα σχέδιο μάχης.
"Η προστασία του νησιού είναι χρέος μου και δεν θα αφήσω γελοίους πειρατές να ατιμάσουν την Παγκόσμια Κυβέρνηση. Θα πληρώσουν με τη ζωή τους το μεγάλο αυτό λάθος να έρθουν στην έδρα μας για να μας αντιμετωπίσουν."
Έχοντας όλα αυτά στο μυαλό μου, ανυπομονούσα να ρίξουμε άγκυρα στο νησί της Δικαιοσύνης έτσι ώστε να αρχίσει άμεσα η αμυντική μας οχύρωση ενάντια στην επικείμενη επίθεση.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Destro στις Σαβ Σεπ 22, 2012 6:35 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Justice Court   [Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 22, 2012 4:17 am

Στο μεταξύ ανάμεσα στους αρχηγούς του πειρατικού στόλου υπάρχει αναβρασμός εξαιτίας των κινήσεων που θα πρέπει να κάνουν...Οι δύο πιο σημαντικοί καπετάνιοι των πειρατών ήταν αυτοί που είχαν την αντιπαράθεση για τις μελλοντικές τους κινήσεις.

-Πώς θα χτυπήσουμε το Enies Lobby?? Μου λέτε?? Το σχέδιο σας είναι τρελό!!!!
-Το σχέδιο θα πετύχει. Θα χτυπήσουμε χωρίς να το καταλάβουν.
-Η αναλογία είναι 2 προς 1 υπέρ τους. Πώς είστε τόσο σίγουροι ότι το σχέδιο θα πετύχει? Το να βομβαρδίσουμε το νησί δεν θα είναι αρκετό καθώς οι άμυνες του είναι γερές!! Για να μην πω ότι ο χρόνος που θα φτάσουν ενισχύσεις του ναυτικού δεν είναι και πολύ μεγάλος!!
-Μα δεν θα το βομβαρδίσουμε εμείς αλλά αυτοί οι ίδιοι!!
-Τι εννοείς μ'αυτό!!??
-Χχαχαααχααχα...Ήρθε η ώρα να μάθετε το αληθινό σχέδιο. Οι ενισχύσεις του ναυτικού, που είπες , θα κάνουν όλη την βρώμικη δουλειά για μας!!
-Αληθινό σχέδιο?? Δηλαδή τόσο καιρό μας κοροϊδεύατε???
-Υπήρχε κίνδυνος κατασκοπίας από τους μαρινς. Δεν γινόταν να το διακινδυνεύσουμε!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Destro στις Σαβ Σεπ 22, 2012 6:41 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Justice Court   [Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 22, 2012 4:26 am

-Τώρα όμως αφήστε με να σας παρουσιάσω το σχέδιο. Δώστε μου την προσοχή σας. Σίγουρα το σχέδιο θα σας ενθουσιάσει. Θα σας ο πω συνοπτικά. Ξεκινάω. Ανάμεσα στους κυβερνητικούς πράκτορες που υπάρχουν μέσα στο Enies Lobby "φυτέψαμε" και κάποιους δικούς μας. Αυτοί έκοβαν κίνηση καθημερινά. Έβλεπαν ποιος έμπαινε, ποιος έβγαινε και πότε. Ετοίμασαν ένα μικρό αρχείο για όλα τα σημαντικά πρόσωπα του νησιού. Το μεγαλύτερο όμως επίτευγμα τους, ήταν μία ανακάλυψη που έκαναν, εκμεταλλευόμενοι την ηλιθιότητα του αρχηγών των CP9. Παρακολουθούσαν στενά τον αρχηγό της CP9, ολημερίς . Έτσι μάθαμε πως έχει στην κατοχή του ένα χρυσό den den mushi. Αυτό όταν χρησιμοποιθεί καλεί 10 πλοία του ναυτικού για να βομβαρδίσουν το οποιοδήποτε νησί, από όπου κι έγινε η εκπομπή του σήματος. Το ονομάζουν "Buster Call".
-Τι????? Και θα χτυπήσουν την ίδια τους τη βάση??
-Δεν έχει σημασία αυτό. Μόλις κληθεί το buster call τα πλοία, στα οποία υπάρχουν και 5 Vice-Admirals, χτυπάν μέχρι τελικής πτώσεως τον στόχο τους.
-Μα αν γίνει αυτό και το αφεντικό δεν θα κινδυνέψει???


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Destro στις Σαβ Σεπ 22, 2012 7:03 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Justice Court   [Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 22, 2012 4:32 am

-Εκεί είναι που θα λάβουν δράση οι δικοί μας. Γνωρίζοντας τι θα γίνει στο νησί έχουν προετοιμάσει τα πάντα. Έχουνε κλέψει αυτό το den den mushi και θα καλέσουν το χτύπημα όταν η καπετάνιος θα πλησιάζει το δικαστήριο. Τότε θα εκμεταλλευτούν τον πανικό και θα τον πάνε σε μια βάρκα που θα περιμένει εκεί κοντά. Μέχρι να αρχίσουν να βαράν με πλήρη δύναμη τα πλοία του ναυτικού η αρχηγός θα έχει φύγει αρκετά μακριά. Έτσι θα την παραλάβουμε και θα φύγουμε!!
-Καλά, αυτός ο αρχηγός των CP9, τόσο ηλίθιος είναι? Δεν υπάρχει περίπτωση να μην πάρει χαμπάρι ότι ένα τόσο δυνατό όπλο λείπει!!
-Η ηλιθιότητα του είναι ανεπανάληπτη για κάποιον τέτοιας θέσης. Αλλά αυτό δεν είναι κακό για μας. Αν δεν ήταν τόσο ηλίθιος το σχέδιο μας δεν θα λειτουργούσε. Για να λύσω κι αυτήν την απορία. Το χρυσό den den mushi αντικαταστήθηκε με μία ρέπλικα. Αν δεν πατήσει το κουμπί δεν θα καταλάβει ποτέ την διαφορά. Και δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει κάτι τέτοιο γιατί θα κατέστρεφε το νησί, όσο ηλίθιος κι αν είναι.
-Και αν μας καταλάβουν??
-Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Πάντως αν κάτι πάει στραβά έχουμε 50 πλοία στο δυναμικό μας. Θα τους κατατροπώσουμε εύκολα μετά απ'αυτό που θα πάθουν!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Destro στις Σαβ Σεπ 22, 2012 7:16 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Justice Court   [Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 22, 2012 4:46 am

Το σχέδιο των πειρατών ήταν ήδη σε εφαρμογή. Οι κατάσκοποι τους είχαν κλέψει ήδη το χρυσό den den mushi και τον είχαν αντικαταστήσει μ'ένα πλαστό. Επίσης όλοι είχαν πάρει τις θέσεις τους και περίμεναν τη στιγμή που θα δινόταν το σύνθημα για την επίθεση. Εγώ από την άλλη μη έχοντας ιδέα για το τι γίνεται και ποιο είναι το αληθινό σχέδιο των πειρατών κάνω τα πάντα για να φτάσω στο Enies Lobby και να οχυρωθώ εκεί. Όλοι λοιπόν περιμένουν την έναρξη της δίκης της πειρατίνας. Το όνομα της....Emma!!!!!!!!!!!!!!!!! Κατευθύνομαι με πολύ μεγάλη ταχύτητα προς το Ennies Lobby με σκοπό να προλάβω τα χειρότερα. Πρέπει να βοηθήσω με κάθε τρόπο την άμυνα του νησιού να νικήσει τους πειρατές γιατί μια πιθανή ήττα μας κι απόδραση της πειρατίνας θα αμαυρώσει την εικόνα της Παγκόσμιας Κυβέρνησης. Αυτό όμως εγώ δεν πρόκειται να επιτρέψω να συμβεί με κανέναν τρόπο. Θα φτάσω στο Ennies Lobby και θα σχηματίσω την καλύτερη δυνατή άμυνα και θα κατατροπώσω αυτούς τους άθλιους πειρατές. Και η αφεντικίνα τους δεν πρόκειται να ξεφύγει ποτέ ζωντανή από το Ennies Lobby. Θα φροντίσω εγώ γι'αυτό.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Destro στις Σαβ Σεπ 22, 2012 7:42 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Justice Court   [Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 22, 2012 5:05 am

Πλησιάζουμε στο νησί και γινόμαστε αμέσως αντιλιπτοί από τους φύλακες στην κεντρική είσοδο.
-Ανοίξτε την πύλη. Πολεμικό πλοίο του Ναυτικού εν όψη.
Η κεντρική πύλη ανοίγει και πλέον είμαστε μέσα στο νησί της δικαιοσύνης το Ennies Lobby. Αποβιβάζομαι από το πλοίο και πηγαίνω αμέσως στον Πύργο της δικαιοσύνης για να βρω τον Σπανταμ αρχηγό των CP9 και υπεύθυνο του νησιού. Μόλις μπαίνω στον πύργο, πηγαίνω αμέσως στο γραφείο του κι όταν μπαίνω μέσα βλέπω τον Lucci. Πραγματικά μου χάλασε την διάθεση η ηλίθια φάτσα του και το χαζό περιστέρι που έχει στον ώμο του. Ο Lucci είναι ένας ψηλός άντρας, μελαχροινός μ'ένα ηλίθιο μουσάκι και υπεροπτικό υφάκι. Από τον μορφασμό που έκανε μάλλον δεν περίμενε να με δει.
-Να κάτι που δεν περίμενα να δω. Τι γυρεύει ένας αδύναμος σαν και σένα στην Μεγάλη Γραμμή??
λέει ο δυνατότερος πράκτορας των CP9 έχοντας ένα ειρωνικό ύφος ζωγραφισμένο στο πρόσωπό του.
-Θες να σου δείξω τώρα ποιος είναι ο αδύναμος εδώ Lucci???
Του απαντώ εγώ εμφανώς εκνευρισμένος!!
-Χαχαχαχα!! Όντως πολύ αδύναμος!! Αν εκνευρίζεσαι τόσο εύκολα και χάνεις την ψυχραιμία σου το μόνο σίγουρο είναι πως δεν θα έχεις μεγάλη ζωή!!!
-Αν συνεχίσεις να μου πουλάς μούρη το μόνο σίγουρο είναι πως δεν θα έχεις το μεγάλο, άσχημο κεφάλι σου για πολύ ακόμα!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Destro στις Σαβ Σεπ 22, 2012 7:47 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Justice Court   [Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 22, 2012 5:14 am

-Σταματήστε επιτέλους και οι δύο..Με κουράσετε κι άρχισε να πονάει το κεφάλι μου!!
Λέει ο Σπανταμ ενώ κάθεται στο γραφείο του με απλωμένα τα πόδια πάνω σ'αυτό. Ο Spandam είναι ένας καχεκτικός άντρας με μια μάσκα που συγκρατεί το σπασμένο του πρόσωπο. Είναι αρκετά αδύναμος από όσα έχω ακούσει και φαίνεται κιόλας αυτό, αλλά λόγω του πατέρα του και των καλών διασυνδέσεων που είχε αυτός, ο γιος του κατάφερε να φτάσει αρκετά ψηλά χωρίς να το αξίζει. Ο Lucci δεν μιλάει μετά τις φωνές του αρχηγού του και απλά κάνει στην άκρη για να μ'αφήσει να πλησιάσω τον αρχηγό του.
-Λοιπόν εσύ είσαι ο Commodore Rob Greywind, ναι???
-Μάλιστα κύριε.
-Ανέφερες κάτι για έναν πειρατικό στόλο που έρχεται προς τα εδώ σωστά??
-Μάλιστα κύριε.
-Και γιατί δεν έκανες κάτι να τον σταματήσεις?!?!?! Το ναυτικό είναι εντελώς ανίκανο τελικά?!?!?!
Φωνάζει με πολλή δύναμη ο Σπανταμ!!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Destro στις Σαβ Σεπ 22, 2012 8:06 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Justice Court   [Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 22, 2012 6:13 am

Τον κοιτάζω παγωμένος μη περιμένοντας μια τέτοια αντίδραση, ενώ ο θυμός είναι αποτυπωμένος στο πρόσωπο του. Ο Rob Lucci απ'την άλλη μας κοιτάζει και χασκογελάει!!
"Θα σου έσπαγα ευχαρίστως τα μούτρα, περιστεράκια!"Σκέφτηκα, αλλά δεν ήταν η ώρα γι'αυτό ακόμα.
-Εσύ τώρα γιατί γελάς Lucci?? Που βλέπεις το αστείο?? Πρόκειται να δεχτούμε μια μεγάλη επίθεση και αυτό θα γίνει στην βάρδια μου. Αν αυτό μου στερήσει την προαγωγή μου θα μου το πληρώσετε κι οι δύο!!! Ανίκανοι!!
Λέει εξοργισμένος ο Σπανταμ!!
-Θα οργανώσω αμέσως την άμυνα του νησιού. Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Σύμφωνα με την αναφορά του "Commodore" έχουμε ακόμα το αριθμητικό πλεονέκτημα. Και μην ξεχνάτε πως όλα τα μέλη της CP9 βρίσκονται ήδη στο Ennies Lobby! Αυτό είναι αρκετό για να μας χαρίσει τη νίκη!!
"To Commodore, ακούστηκε με κάπως ειρωνικό υφάκι ή είναι απλά η ιδέα μου?? Θα παίξω το παιχνιδάκι σου Lucci, αλλά όταν έρθει η ώρα, δεν θα παίζω και τόσο καλά!!" Ήταν η σκέψη μου, με το που άκουσα την ειρωνεία του ανταγωνιστή μου, απ'τα παλιά.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Destro στις Σαβ Σεπ 22, 2012 8:12 am, 4 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Justice Court   [Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 22, 2012 6:25 am

Έπειτα απ'αυτό αποχωρόυμε και οι δύο απ'το γραφείο του Σπαντμαμ. Κοιτάζω τον Lucci και με αποφασιστικότητα του λέω:
-Γιατί γέλασες μαζί μου Lucci?? Αυτό που είπε ο αρχηγός σου ήταν παράλογο. Πώς θα τα βαζα με 50 πλοία έχοντας μόνο ένα μαζί μου?? Θα ήταν αυτοκτονία!!!
-ΧΑχαχαχαχαα...Γέλασα για τον ίδιο ακριβώς λόγο που γελάω και τώρα. Τελικά επιβεβαιώνεις τα λόγια μου συνεχώς. Είσαι αδύναμος για να βρίσκεσαι στην Γραμμή. Τράβα πίσω στο μέρος σου. Αν οι Cp9 εντόπιζαν αυτόν τον στόλο θα τον είχε ξεκληρίσει ήδη και δεν θα προκαλούσε τόση αναστάτωση εδώ!! Τώρα εξαιτίας σου πρέπει να είμαστε όλοι σε επιφυλακή!!
-Αυτό είναι το ευχαριστώ που σας ειδοποίησα για τον κίνδυνο ε??
-Θες και ευχαριστίες, "Commodore"?? Θα τις είχες, αν δεν μας έβαζες σε τόσο κόπο. Έπρεπε να ήμασταν εμείς στη θέση σου!!
-Δεν μπορεί!! Δεν γίνεται αυτό που λες!! Αποκλείεται να είστε τόσο δυνατοί!!
-Θα το διαπιστώσεις μόνο σου όταν έρθει η ώρα της μάχης. Μέχρι τότε βασανίσου στην σκέψη ότι είσαι λίγος για εδώ!! ΧΑΧαχαααχαχααχαχαχ!!!!!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Destro στις Σαβ Σεπ 22, 2012 8:18 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Justice Court   [Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 22, 2012 6:32 am

Μετά τις συνεχόμενες προσβολές ο Lucci φεύγει και πάει να δώσει τις τελικές του οδηγίες για την διαμόρφωση της αμυντικής μας γραμμής. Όλα ήταν σχεδόν έτοιμα αλλά δεν ήθελε κενά. Στο νησί υπάρχουν εκατοντάδες κανόνια τα οποία ήδη είχαν ετοιμαστεί και στόχευαν την μεριά απ'την οποία έρχονταν οι πειρατές. Όλοι οι πράκτορες και οι μαρινς που υπήρχαν στο νησί είχαν πάρει θέσης μάχης και βρίσκονταν σε επιφυλακή. Όλα τα πόστα ήταν γεμάτα από άντρες έτοιμους να πολεμήσουν. Λίγες ώρες είχαν απομείνει μέχρι να ξημερώσει η μέρα της δίκης κι η μέρα που τα πειρατικά πλοία θα εμφανίζονταν σε ακτίνα βολής. Το ξημέρωμα έφτασε κι όλοι ανυπομονούσαν να δουν πότε θα κάνουν την εμφάνισή τους οι πειρατές. Στο μεταξύ οι διαδικασίες για την έναρξη της δίκης είχαν μπει στην τελική φάση. Στην αίθουσα του δικαστηρίου o τρικέφαλος γίγαντας δικαστής Baskerville είχε πάρει ήδη θέση. Ήταν ένας περίεργος τύπος που το κάθε του κεφάλι αυτοαποκαλούνταν με διαφορετικό όνομα. Επίσης είχαν και διαφορετική αίσθηση δικαιοσύνης μεταξύ του. Το αριστερό κεφάλι πάντα ήθελε ελαφρές ποινές, ενώ το δεξί πάντα τις αυστηρότερες. Το μέσσαιο κεφάλι όμως ήταν αυτό που κρατούσε την ισορροπία! Οι ποινές που επιβάλλονταν πάντως, έστελναν τον κατηγορούμενο πάντα στο Impel Down. Κανείς δεν είχε αθωωθεί ποτέ σ'αυτό το δικαστήριο.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Destro στις Σαβ Σεπ 22, 2012 8:25 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Justice Court   [Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 22, 2012 6:43 am

Η ώρα για τη δίκη πλησίαζε και πειρατές δεν είχαν εμφανιστεί ακόμα. Η αρχηγός τους απ'την άλλη μεριά ήδη μεταφερόταν στην αίθουσα του δικαστηρίου! Εμένα μου είχε ανατεθεί η φύλαξη του δικαστηρίου και ότι θα επικρατήσει τάξη κατά την συνεδρίαση. Συνεπώς περίμενα ήδη μέσα στο δικαστήριο κι ανυπομονούσα να δω την φάτσα της πειρατίνας που είχε δημιουργήσει όλα αυτά τα προβλήματα. Οι πόρτες του δικαστηρίου ανοίγουν και η πειρατίνα μπαίνει μέσα συνοδευόμενη από δυο φρουρούς. Φορούσε μια κουκούλα που έκρυβε το πρόσωπο της. Ακόμα δεν μπορούσα να την δω κ έτσι αναγκαστικά περίμενα να της την βγάλουν. Ενώ λοιπόν η πειρατίνα οδηγούνταν στην θέση του κατηγορουμένου χτυπάει δυνατά ο συναγερμός. Ήμουν σίγουρος πως οι πειρατές είχαν φτάσει. Δίνω εντολή να μεταφέρουν την κρατούμενη στην πίσω αίθουσα του δικαστηρίου για να μην βρει ευκαιρία και το σκάσει. Στο μεταξύ τρέχω να βγω έξω απ'το δικαστήριο αλλά πριν το κάνω πέφτει μια κανονόμπαλα στην οροφή και την γκρεμίζει. Ένας ανελέητος βομβαρδισμός είχε αρχίσει. Μετά δυσκολίας καταφέρνω να βγω έξω απ'το γκρεμισμένο δικαστήριο για να δω από που μας επιτήθονται κι αν η πειρατίνα έχει μεταφερθεί εκεί που είπα ή αν το έσκασε!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Destro στις Σαβ Σεπ 22, 2012 8:28 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Justice Court   [Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 22, 2012 6:54 am

Βγαίνοντας έξω απ'το δικαστήριο λοιπόν αντικρίζω ένα θέαμα το οποίο δεν περίμενα να δω με τίποτα. Τα πλοία που μας βομβαρδίζουν δεν είναι τα πειρατικά που είχα συναντήσει αλλά πολεμικά πλοία του ναυτικού.
-Τι στο διάολο συμβαίνει εδώ περα?? Γιατί μας βαράν δικοί μας???
Τρέχω με σκοπό να βρω τον Lucci αντ'αυτού όμως συναντώ έναν άλλο πράκτορα της CP9 τον Kaku. Ένα λεπτό άντρα στο ύψος του Lucci, όχι τόσο γεροδεμένο, με τετράγωνη, μακριά μύτη και ένα μαύρο τζόκει στο κεφάλι του. Τον ρωτάω να μου πει τι γίνεται εδώ!!
-Κάποιος πάτησε το κουμπί απ'το χρυσό den den mushi και κάλεσε ένα buster call. Τα πολεμικά πλοία οδηγούνται από πέντε Vice-Admirals και δεν πρόκειται να σταματήσουν μέχρι να καταστρέψουν ολοσχερώς το νησί. Ήδη ξεκινήσαμε την εκκένωση του Ennies Lobby!!
-Μα γιατί δεν τους λέτε να σταματήσουν?? Και ποιος κάλεσε αυτό το χτύπημα??
-Δεν ξέρω αλλά υποθέτω πως είναι κόλπο των πειρατών. Δεν μπορούμε να επικοινωνήσουμε με τα πλοία γιατί μας κατέστρεψαν το κέντρο επικοινωνίας!!
-Είστε εντελώς άχρηστοι? Πώς αφήσατε να συμβεί κάτι τέτοιο??
-Πάρε τα λόγια σου πίσω Commodore!!
-Ανάγκασε με!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Destro στις Σαβ Σεπ 22, 2012 8:34 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Justice Court   [Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 22, 2012 7:04 am

Με μια απότομη κίνηση πετάει στην άκρη το καπελάκι του και μεταμορφώνεται σε καμηλοπάρδαλη. Δεν αντέχω απ'το θέαμα κι αμέσως ξεσπάω σε γέλια.
-Χαχαχα!! Σε ζωολογικό κήπο είμαι??
-Μην γελάς ανόητε, τώρα θα δεις την δύναμη μου!! Rankyaku "Sen"
Κοφτερές λεπίδες αέρα έφυγαν απ'τα πόδια του αντιπάλου μου. Μη έχοντας άλλη επιλογή, τράβηξα τα σπαθιά μου κι απέκρουσα αυτές τις λεπίδες. Ο Kaku δεν το έβαζε κάτω και συνέχιζε να κάνει την ίδια επίθεση.
-Σταμάτα, έρχονται πειρατές από πίσω σου!!
Ο Kaku σταματάει και γυρίζει πίσω να δει. Τότε βρίσκω ευκαιρία και του ρίχνω μια γροθιά λάβας στην πλάτη που τον ρίχνει κάτω.
-Δεν έχω άλλο χρόνο για σένα!! Έχω πιο σοβαρά προβλήματα να ασχοληθώ!! Φύγε από δω!!
Αφήνω τον Κaku να συνεχίσει τη δουλειά του κ τρέχω να δω αν χρειάζεται κάπου η βοήθειά μου. Κοιτάζω γύρω μου κι έκπληκτος βλέπω την πειρατίνα να τρέχει μακριά συνοδευόμενη από κάποιους πράκτορες της κυβέρνησης. Απέκλεισα το γεγονός να την μεταφέρουν αλλού γιατί πολύ απλά δεν φορούσε τις χειροπέδες της!!!
-Μα τι γίνεται πάλι εδώ?? Τελικά αυτοί οι πειρατές είναι αρκετά έξυπνοι!! Τα είχαν σχεδιάσει όλα απ'την αρχή. Και το buster call πρέπει να είναι δική τους δουλειά!! Δεν πρόκειται να αφήσω αυτήν την πειρατίνα να ξεφύγει. Θα την σκοτώσω εδώ και τώρα κ έτσι το σχέδιο τους θα αποτύχει!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Destro στις Σαβ Σεπ 22, 2012 8:52 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 35
Location : Salonica

[Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Justice Court   [Αρχή] Justice Court - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 22, 2012 7:17 am

Έρχεται ο Lucci και πάει να με χτυπήσει.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
[Αρχή] Justice Court
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» The kind of justice that i believe in [Τελος]
» [Τέλος]"Justice will be served"
» Sun and Justice!!!
» Sun and Justice 2!!! [Τέλος]
» [Τέλος] Blind Justice

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ :: ΙΣΤΟΡΙΕΣ :: ΑΡΧΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΩΝ-
Μετάβαση σε: