.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
5 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 5 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Τέλος] Suddenly I found a comrade

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Τέλος] Suddenly I found a comrade  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: [Τέλος] Suddenly I found a comrade    [Τέλος] Suddenly I found a comrade  I_icon_minitimeΤρι Μαρ 25, 2014 6:29 am

Όνομα Χαρακτήρα:  Vellton D. Soul
Παράταξη: Civilian
Bounty: 0
Story of the month:
Φήμη:-
Τίτλος Ιστορίας: Suddenly I found a comrade
Προηγούμενη Ιστορία(Link):-


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Rikuo στις Παρ Απρ 11, 2014 8:52 am, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Τέλος] Suddenly I found a comrade  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Suddenly I found a comrade    [Τέλος] Suddenly I found a comrade  I_icon_minitimeΤρι Μαρ 25, 2014 7:49 am

Η θάλασσα ήταν ωραία γαληννεια, τα πουλιά κελαηδούσαν και σε κάποια στιγμή καθώς ήμουν καθιστός στην βάρκα με έπιασε ένα μεγάλο χασμουρητό.
-Ααααααα έκανα.
-Ποπο ρε μάνα τι ήταν αυτό πρέπει να έχω μάτι αλλιώς δεν εξηγείται αλλιώς, λέω να την πέσω μπας και μου φύγει λιγάκι αυτό το χασμουρητό έτσι και έκανα, έκανα λίγο χώρο πηγαίνοντας τα πράγματα μου πιο εδώ και ξάπλωσα. Έκλεισα μετά τα μάτια μου για να με πάρει ο ύπνος, φαινόμουν κουρασμένος αλλά για κάποιο λόγο τα μάτια δεν έκλειναν και άσε που δεν είχα κάτι να κάνω για να μου φύγει η νύστα και επίσης νησί δεν φαινόταν οπού ήταν ότι το ποιο χειρότερο μπορεί να μου συμβεί. Πάλι καλά όμως μετά από 5 λεπτά επιτέλους έπεσα για ύπνο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Τέλος] Suddenly I found a comrade  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Suddenly I found a comrade    [Τέλος] Suddenly I found a comrade  I_icon_minitimeΠαρ Μαρ 28, 2014 9:40 am

Όταν είχα πέσει να κοιμηθώ μετά από λίγο άρχιζα να βλέπω όνειρο, ονειρευόμουν ότι είχα γίνει επιτέλους πειρατής και ήμουν σε μια περιπέτεια. Μακάρι όμως αυτό να γίνει γρήγορα επειδή δεν είμαι ακόμη πειρατής. Αυτή την στιγμή ταξιδεύω απλώς για να γίνω δυνατός για να μπορέσω να πάρω δύναμη ώστε να έχω αρκετή δύναμη για τους εχθρούς μου όταν γίνω πειρατής.
Από την στιγμή που είχα αρχίσει να κοιμάμαι είχαν περάσει γύρω στα 30 λεπτά, δεν είχα σηκωθεί ακόμη και δεν σκόπευα σηκωθώ ακόμη επειδή ήθελα να κοιμηθώ λίγο παραπάνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Τέλος] Suddenly I found a comrade  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Suddenly I found a comrade    [Τέλος] Suddenly I found a comrade  I_icon_minitimeΠαρ Μαρ 28, 2014 9:49 am

Ήθελα να κοιμηθώ λίγο παραπάνω αλλά επειδή πριν λίγο τα μάτια μου άρχιζαν να άνοιγαν δεν μπορούσα να κοιμηθώ λίγο παραπάνω οπού με άφησε σε μια λύση οπού ήταν να σηκωθώ πάνω. Έτσι και έκανα, σηκώθηκα και έκατσα στην βάρκα. Πήρα το κουπί και άρχισα να κάνω κουπί μπας και βρω κανένα νησί ώστε να προπονηθώ λίγο πιο πολύ για να γίνω πειρατής. Έκανα πολύ γρήγορα κουπί για να μπορέσω όσο πιο γρήγορα γίνεται να βρω νησί αλλά από το παρά πολύ κουπί που έκανα άρχιζα να κουράζομαι και για αυτό δεν μπορούσα να κάνω κουπί άλλο πια. Το κακό όμως ήταν ότι άρχιζα να πεινάω κιόλας από την κούραση αλλά δεν είχα κάτι μαζί μου ώστε να φάω οπού έκανε τα πράγματα χειρότερα επειδή αν δεν βρω γρήγορα νησί μπορεί να πεθάνω από την πεινά. Έτσι από την απελπισία άρχιζα να κοιτάζω μήπως βρω κανένα νησί γύρω μου αλλά καμία τύχη, για κάποια στιγμή παρά λίγο να τα παρατήσω αλλά τότε εμφανίστηκε ένα νησί μπροστά μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Τέλος] Suddenly I found a comrade  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Suddenly I found a comrade    [Τέλος] Suddenly I found a comrade  I_icon_minitimeΠαρ Μαρ 28, 2014 9:59 am

-Υοοουυυππυυυ!!!!! Έκανα όταν το είδα, είχα χαρεί πάρα πολύ επειδή θα πάω να βρω κανένα μαγαζί για να φάω ώστε να μου φύγει αυτή η πείνα. Με αυτή την πείνα που έχω τώρα νιώθω αδύναμος και δεν θα έχω καμία δύναμη να προπονηθώ σε αυτό το νησί η αν μπλεχτώ σε καμία μάχη να κάνω κάτι.
Πήρα ξανά μετά τα κουπιά και άρχιζα πάλι να κάνω πολύ κουπί, δεν με ένοιαζε τώρα αν είμαι κουρασμένος επειδή ήξερα αν πάω εκεί πέρα θα βρω ένα μέρος να κάτσω ώστε να ξεκουραστώ, θα βρω επίσης και ένα μαγαζί να αγοράσω κάτι να φάω κιόλας. Έκανα τρελά κουπί λες και είχα γίνει μανιακός.
Με λίγη προσπάθεια μετά από 10 λεπτά είχα φτάσει στο λιμάνι του νησιού, όταν έφτασα στο λιμάνι άρχισα να το κοιτάζω από εδώ και εκεί για να δω πως είναι. Φαινόταν για νησί οπού είχε μόνο εγκληματίες και δεν φαινόταν μόνο, οι πιο πολύ κάπως περίεργοι ήταν, δεν φαινόντουσαν για φυσιολογικοί άνθρωποι αλλά δεν με πειράζει και τόσο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Τέλος] Suddenly I found a comrade  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Suddenly I found a comrade    [Τέλος] Suddenly I found a comrade  I_icon_minitimeΠαρ Μαρ 28, 2014 12:37 pm

Μετά βγήκα από την βάρκα και πήρα το σκοινι της βάρκας. Ύστερα έσκυψα κάτω ώστε να το έχω, το έδεσα στο πάσσαλο του λιμανιού και μετά αφού το έδεσα σηκώθηκα όρθιος. Την στιγμή που σηκώθηκα άρχισα να περπατώ , θυμήθηκα ότι πειναγα και για αυτό αμέσως άρχιζα να ψάχνω κάποιο μαγαζί ώστε να βρω να αγοράσω κάποιο φαΐ για να φάω. Κοίταζα λίγο δεξιά και αριστερά αλλά δεν έβρισκα τίποτα, δεν ήξερα τι να κάνω. Από απελπισία πήγα ρώτησα έναν οπού πέρναγε από δίπλα μου.
-Συγγνώμη μπορώ να σας κάνω μια ερώτηση???? Εκείνοι έδειξαν απορημένοι, δεν ήταν σαν τους άλλους οπού φαινόντουσαν σαν εγκληματίες.
-Και βέβαια τι θες?? Πάλι καλά που έδειξαν μια ευγένεια.
-Θέλω να μάθω αν υπάρχει ένα μαγαζί οπού πουλάει κανένα φαγητό για να φάω λιγάκι.
-Και βέβαια θα σου πούμε, λοιπόν θα πας ευθεία και μετά θα στρίψεις δεξιά,  εκεί πέρα υπάρχει μια καντίνα αφού μου είπαν τον δρόμο τότε τους ευχαρίστησα και μετά έτρεξα αμέσως προς τα εκεί για να φάω κάτι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Τέλος] Suddenly I found a comrade  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Suddenly I found a comrade    [Τέλος] Suddenly I found a comrade  I_icon_minitimeΠαρ Μαρ 28, 2014 4:45 pm

Όταν έφτασα στην καντίνα αποφάσισα να μην πάρω να φάω αλλά να πάρω κάτι να πιω, θα μπορέσω να πάω να φάω σε ένα εστιατόριο πιο μετά. Οπότε είπα σε αυτήν οπού ήταν στο μπαρ τι ποτά έχει για να διαλέξω ποιο θα πάρω.
-Θέλω να ρωτήσω κάτι, τι ποτά έχετε σε αυτήν την καντίνα??? Την ρώτησα, αυτή είδε μια τον κατάλογο και μου είπε.
-Λοιπόν έχουμε μια κόκα κόλλα και πορτοκαλάδα και τα δυο καλά είναι αλλά είπα στην κοπέλα να μου δώσει την κόκα κόλλα επειδή μου αρέσει πιο πολύ. Όταν την πείρα, της έδωσα τα λεφτά και έπειτα έφυγα από εκεί πέρα. Ύστερα άνοιξα την κόκα κολλά και άρχισα να την πεινώ, ήταν πολύ ωραία και μου ήρθε λίγο δύναμη ακόμη. Με το αναψυκτικό αυτό ήταν λες και ξανά επανέρχομαι στην ζωή αλλά για να ξανά επανερθω στην ζωή ολοκληρωτικά θα πρέπει να βρω ένα εστιατόριο για να φάω.
Καθώς περπατούσα δεν κοίταζα τον δρόμο επειδή λαχταρούσα το αναψυκτικό μου αλλά αυτό το πράγμα με οδήγησε σε μια κολόνα και χτύπησα το κεφάλι μου με αποτέλεσμα να πέσω κάτω. Όταν έπεσα κάτω το αναψυκτικό μου χύθηκε όλο, είχα λυπηθεί για μια στιγμή αλλά σταμάτησα επειδή ενέργεια πείρα λιγάκι. Την στιγμή που είχα πέσει στην κολόνα μετά από λίγο είδα να έρχεται προς τα επάνω μου ένα χαρτί.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Rikuo στις Τρι Απρ 01, 2014 9:35 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Τέλος] Suddenly I found a comrade  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Suddenly I found a comrade    [Τέλος] Suddenly I found a comrade  I_icon_minitimeΣαβ Μαρ 29, 2014 3:05 am

Όταν πήρα το χαρτί το διάβασα τι έλεγε, έλεγε κάτι για έναν διαγωνισμό εδώ πέρα αλλά δεν καταλάβαινα τι ακριβώς εννοούσε και για αυτό πήγα να ρωτήσω κάποιον, αν και ότι και να εννοούσε από την λέξη διαγωνισμός φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον.
-Συγγνώμη θέλω να κάνω μια ερώτηση, μπορείτε να μου πείτε για αυτόν τον διαγωνισμό που έχει σε αυτό το μέρος??? Αυτούς που ρώτησα τώρα φαινοντουσαν κάπως άγριοι, όταν πήγαν να μου απαντήσουν είχαν ένα ύφος περίεργο.
-Πλάκα μας κάνεις μικρέ, δεν ξέρεις ότι εδώ πέρα αυτός ο διαγωνισμός που υπάρχει είναι για να να παλεύουν μεταξύ τους πειρατές οι οτιδήποτε άλλοι μέχρι θανάτου. Αν σε ενδιαφέρει να πάρεις μέρος σε εκείνο τον διαγωνισμό σε συμβουλεύω μην το κάνεις επειδή θα πεθάνεις, πάνε εκεί πειρατές σαν και εμάς και θα σε κάνουμε λιώμα αν σε βρούμε χααχαχαχαχαχ!!!!! Αυτό με είχε πειράξει λιγάκι και νεύριασα αλλά πολύ λίγο, αυτό που είχα πάθει ήταν μεγάλη έξαψη επειδή βρέθηκε κάτι πολύ καλό και θα μπορέσω να δω την δύναμη μου σε αυτό τον διαγωνισμό οπού θα μου επιτρέψει να δω αν γίνω τώρα πειρατής η όχι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Τέλος] Suddenly I found a comrade  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Suddenly I found a comrade    [Τέλος] Suddenly I found a comrade  I_icon_minitimeΤρι Απρ 01, 2014 5:20 pm

Αφού είχα μάθει αυτά που ήθελα τότε πήγα να φύγω επειδή δεν χρειαζόμουν τίποτε άλλο να κάνω με αυτούς αλλά μετά σκέφτηκα ότι δεν ξέρω που είναι εκείνο το μέρος και έτσι πήγα να τους ξανά ρωτήσω. Αυτοί φαινόντουσαν λιγάκι τσαντισμένοι, μάλλον επειδή έφυγα χωρίς να πω ούτε ένα για.
-Μπορείτε να μου πείτε που είναι εκείνος ο διαγωνισμός για να μπορέσω να πάω???
-Ώστε θες να σου πούμε ε… Ξέρεις κάτι θα σου πούμε αλλά μόνο και μόνο ώστε αν σε βρούμε σε match τότε να σε κάνουμε κομματάκια έτσι για να μάθεις για αυτό που έκανες δεν είχα!!!
κάνει κάτι κακό αλλά δεν πειράζει επειδή αυτό που με νοιάζει είναι να βρω που είναι ο διαγωνισμός.
-Μπράβο σας, πείτε μου τώρα που είναι εκείνο το μέρος τους τσάντισα πιο πολύ τώρα επειδή με αυτό που τους είπα ήταν σαν να έλεγα ότι θα τους νικήσω εύκολα. Όχι ότι δεν θα το κάνω όμως.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Τέλος] Suddenly I found a comrade  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Suddenly I found a comrade    [Τέλος] Suddenly I found a comrade  I_icon_minitimeΤρι Απρ 01, 2014 5:26 pm

Λοιπόν θα πας προς τα κάτω και έπειτα θα στρίψεις όλο δεξιά, ύστερα θα βρεις το μέρος οπού εγγράφονται για τον διαγωνισμό. Άντε καλή σου τύχη και αν ζήσεις θα πεθάνεις από εμάς μάλλον είπαν καθώς έφευγαν, φαινόντουσαν πολλοί τσαντισμένοι αλλά αυτό εμένα δεν με φόβιζε. Έπειτα έφυγα και εγώ και ακολούθησα τον δρόμο που μου είπαν, δεν μου έλεγαν ψέματα επειδή καταλάβαινα ότι αυτά που έλεγαν τα εννοούσαν.
Μέσα σε 5 λεπτά είχα φτάσει σε εκείνο το σημείο, όταν είχα φτάσει στο μέρος εκείνο δεν είχα καταλάβει καλά επειδή είχα δει ένα μπαρ και δεν μπορούσα να καταλάβω πως θα γραφτώ. Μπήκα μέσα για να δω με τα ίδια μου τα μάτια αν όντως ήταν εδώ η όχι.
Την στιγμή που μπήκα όλοι τους φαινόντουσαν σαν πειρατές και αυτό το πράγμα με έφερε στην σκέψη ότι εδώ πέρα μάλλον είναι το μέρος οπού γράφονται για τον διαγωνισμό αλλά για σιγουριά θα πάω να ρωτήσω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Τέλος] Suddenly I found a comrade  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Suddenly I found a comrade    [Τέλος] Suddenly I found a comrade  I_icon_minitimeΠαρ Απρ 04, 2014 8:31 am

Είχα πάει σε μια κοπέλα οπού ήταν στον πάγκο και μπορούσα να παραγγειλω εκεί πέρα κάτι. Όταν πήγα εκεί δεν ήξερα πώς να της το πω επειδή μπορεί και να έκανα λάθος κιόλας.
-Συγγνώμη θέλω να κάνω μια ερώτηση με κοίταξε και κούνησε το κεφάλι της αναρωτώντας τι θα την ρωτήσω.
-Θέλω να μάθω αν εδώ πέρα είναι το μέρος οπού μπορούμε να γραφτούμε για τον διαγωνισμό όταν το είπα αυτό αμέσως άλλαξε ύφος και με ζήτησε να έρθω πιο κοντά, λογικά επειδή δεν ήθελε να ακούσουν άλλοι επειδή είναι μυστικό αυτό το μέρος αλλά όπως και να έχει δεν ξέρω το γιατί και για αυτό πήγα πιο κοντά της.
-Λοιπόν θα πάρεις αυτό το έντυπο και θα το συμπληρώσεις, ύστερα θα μου το δώσεις και η εγράφη σου θα είναι εντάξει αφού μου το έδωσε το συμπλήρωσα γρήγορα και μετά το έδωσα. Δεν είχα τίποτε άλλο να κάνω και για αυτό πήγα να φύγω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Τέλος] Suddenly I found a comrade  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Suddenly I found a comrade    [Τέλος] Suddenly I found a comrade  I_icon_minitimeΠαρ Απρ 04, 2014 8:37 am

Πριν φύγω άρχισε μια φασαρία να γίνεται, ήταν ένας ηλικιωμένος άνθρωπος οπού έκανε μια ερώτηση σε μια κοπέλα. Ήταν το ίδιο πράγμα με μένα αλλά έγινε κάπως διαφορετικά. Αυτός είχε σηκωθεί επάνω, λίγο πιο μετά είχε έρθει ο ιδιοκτήτης και άρχισε να μιλάει.
-Γέρασες γεράκο, σε λίγο τα ψωμιά σου θα τα φας είπε ο ιδιοκτήτης εκείνου του μπαρ, φαινόταν σαν να τον ήξερε κάπως.
-Και εσύ δεν πας πίσω αλλά με ξέρεις και μιλάς έτσι σε μένα είχε ένα δίκιο εκεί, δεν πρέπει να μιλάμε έτσι στους ξένους.
-Αν σε ξέρω λέει και βέβαια σε ξέρω, ήσουν ένα marine υψηλού επίπεδου οπού λέγεσαι Drag S. Leo η μάστιγα των πειρατών ο γερός όταν το άκουσε άρχισε να γελαει αλλά αυτό που άλλαξε γείρω του ήταν ότι όλοι οι άλλοι όταν άκουσαν ότι ήταν marine άρχισαν να πανικοβάλλονται επειδή όλοι τους σχεδόν θα ήταν καταζητούμενοι πειρατές η κάτι άλλο.
-Μην φοβάστε όλοι σας δεν είμαι πια marine και για αυτό δεν μπορώ να κάνω κάτι. Μετά από αυτό άρχισε να φωνάζει ένας μικρός πειρατής οπού έλεγε ότι δεν ήξερε ποιος ήταν αυτός.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Τέλος] Suddenly I found a comrade  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Suddenly I found a comrade    [Τέλος] Suddenly I found a comrade  I_icon_minitimeΣαβ Απρ 05, 2014 8:24 am

Ο ιδιοκτήτης άρχισε να του εξηγεί με κάθε λεπτομέρεια ποιος ήταν. Του έλεγε ότι είχε την ικανότητα να νικήσει δυνατούς πειρατές και πως ότι όταν ήταν μικρός είχε πιάσει πολλούς πειρατές αν και πριν από 20 χρόνια είχε αποσυρθεί από marine. Ο πάππους εκείνος το είχε καταλάβει ότι τον ήξερε αλλά δεν είχε καταλάβει να ξέρει σχεδόν την κάθε λεπτομέρεια για εκείνον οπού αυτό το πράγμα τον είχε κάνει να γελάσει.
-Συγγνώμη για το γέλιο αυτό αλλά δεν το περίμενα καθόλου αυτό το πράγμα.
-Δεν με πειράζει αλλά εσύ τι ακριβώς θέλεις να κάνεις στους αγώνες εεε????
Όντως τι να ήθελε να κάνει ένας αποσυρμένος marine στους αγώνες. Να πάει μήπως να πιάσει όσους νικήσει άλλα μάλλον όχι.
-Δεν θέλω εγώ κάτι το ιδιαίτερο αλλά βλέπεις έχω έναν μαθητή οπού θέλω να τον κάνω τον επόμενο μεγάλο marine και αυτοί οι αγώνες θα του δώσουν εμπειρία.
-Και πως λέγεται εκείνος ο μαθητής σου???
Είχε μια ησυχία για λιγάκι και ύστερα μίλησε σηκώνοντας το κεφάλι του ψηλά.
-Τον λένε Drak S. Sader και είναι ο εγγονός μου όταν είπε αυτό το πράγμα ο πάππους τότε ο ιδιοκτήτης ήθελε να του κάτι σοβαρό.
-Δεν έχω αντίρρηση σε αυτό αλλά να ξέρεις ότι αν το κάνεις αυτό το πράγμα θα πεθάνετε και οι δυο μέσα στους αγώνες αυτούς ο παππούς τον απέρριψε από αυτά που έλεγε ο ιδιοκτήτης και του ζήτησε μοναχά που μπορεί να γραφτούν για τον διαγωνισμό.
Δεν μπορούσα να ακούω άλλο την ομιλία τους και για αυτό έφυγα αφού είχα γραφτεί και εγώ στον διαγωνισμό, δεν ήξερα ότι θα ήταν τόσο επικίνδυνα από τα λόγια του ιδιοκτήτη αλλά από την άλλη αυτό το πράγμα με έκανε να ανάψω ακόμη περισσότερο για τους αγώνες.

συνέχεια εδώ: http://www.onepiecegr-rpg.com/t7249-topic#234950
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Τέλος] Suddenly I found a comrade  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Suddenly I found a comrade    [Τέλος] Suddenly I found a comrade  I_icon_minitimeΠαρ Απρ 11, 2014 8:49 am

Ο χαιρετισμός με τον Sader ήταν κάπως συγκινητικός αλλά δεν σημαίνει ότι θα κλάψω κιόλας επειδή είμαι άντρας αλλά και επειδή θα τον ξανά συναντήσω κάποτε. Μπορεί όμως να είναι και εχθρός αλλά ότι και να γίνει θα δω τι θα κάνω εκείνη την στιγμή.
Ήμουν πολύ κουρασμένος και τραυματισμένος οπού ήθελα να ξεκουραστώ κάπου, δεν μπορούσα να βρω κάποιο μέρος επειδή είναι πολύ αργά τώρα και κανένα ξενοδοχείο δεν θα είναι ανοιχτό τέτοια ώρα.
Έψαχνα για λίγα λεπτά και επιτέλους βρήκα ένα μέρος και πήγα εκεί, ύστερα έκατσα για να ξεκουραστώ. Ήθελα να κοιμηθώ κιόλας ώστε να ήμουν εντάξει το πρωί για να φύγω από το νησί. Θα έπρεπε να πάω και στην βάρκα μου αλλά πιστεύω θα έχω δυνάμεις αλλά μπορεί να είναι για λίγο επειδή είμαι και τραυματισμένος κιόλας. Άρχιζα να κλείνω τα μάτια μου και μέσα σε 1 λεπτό άρχιζα να κοιμόμουν.
Το επόμενο πρωί:
Το επόμενο πρωί είχε έρθει και ο Ήλιος έλαμπε πολύ, έλαμπε τόσο πολύ οπού δεν μπορούσα να κοιμηθώ άλλο και για αυτό ξύπνησα. Την στιγμή που ξύπνησα τότε είδα μπροστά μου ένα σωρό κόσμο οπού με κοίταζαν κάπως περίεργα, μάλλον επειδή ήμουν σχεδόν στην μέση του δρόμου, είχα ντροπιαστεί λιγάκι και για αυτό αμέσως σηκώθηκα και άρχιζα να τρέχω προς την βάρκα μου. Σε 5 λεπτά έφτασα και την στιγμή που έφτασα, την έλυσα από το πάσσαλο και μπήκα μέσα. Ύστερα άρχιζα και έκανα όσο πιο γρήγορα κουπί μπορούσα.


συνέχεια από εδώ πέρα: http://www.onepiecegr-rpg.com/t7249p15-topic#235438
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Monkey D. Luffy
Administrator
Administrator
Monkey D. Luffy


Posts : 16414
Join date : 09/01/2010
Age : 29
Location : New World

[Τέλος] Suddenly I found a comrade  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Suddenly I found a comrade    [Τέλος] Suddenly I found a comrade  I_icon_minitimeΚυρ Απρ 13, 2014 4:13 pm

Όνομα Χαρακτήρα:Velton D. Soul
Παράταξη:Civilian
Bounty:-
Story of the month:όχι
Φήμη:-
Beli:5.200
Βαθμολογία:6/10
Παρατηρήσεις:Περίγραψες σωστά το πως συναντήθηκες με τον sader και το πως έφτασες σε αυτό το σημείο.Σίγουρα το καλό κομμάτι ήταν στην άλλη ιστορία με τον sader καθώς εδώ υπήρχε μια απλή περιγραφή για το πως έφτασες εκεί αλλά κατά τα άλλα πήρε με βάση την γνώμη μου μια καλή βαθμολογία.

Καλή συνέχεια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.onepiecegr-rpg.com
 
[Τέλος] Suddenly I found a comrade
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» [Τελος-Φρούτο] I Think I Found Power
» [Αρχη] error 404 no title found
» [Αρχη-Παρελθον]Καθε τελος ενας νεος Marine.[Τελος]
» Η μαχη στην θαλασσα και ενα το απροβλετο τελος[ΤΕΛΟΣ]
» [ΤΕΛΟΣ]Heavshin Pirate and the ghost island [ΤΕΛΟΣ]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΧΑΡΤΗΣ :: NORTH BLUE SEA :: DEATHMATCH ISLAND-
Μετάβαση σε: