.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Τέλος]The start of a marine

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 28
Location : Wait What!?

[Τέλος]The start of a marine - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]The start of a marine   [Τέλος]The start of a marine - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ Απρ 13, 2014 4:33 pm

Καθώς βγαίναμε απο το δωμάτιο είπα στον Erick να με αφήσει να μιλήσω στον Drake για λίγο. Αφού με άφησε δίπλα του άρχισα να του μιλάω.

Πριν σε αφήσω να σαπήσεις εδω πέρα πες μου για ποιο λόγο σκότωσες τον πατέρα μου. O Drake άρχισε να κουνάει το στόμα του αλλα δεν ακουγόταν τίποτα έσκυψα το κεφάλι μου τοποθετόντας το δίπλα απο το αυτί του για να καταλάβω τι λέει αλλα τότε ακούστηκε ένας ήχος που είχα να ακούσω 5 χρόνια. "ΜΠΑΝΓΚ" Γύρισα αμέσως το κεφάλι μου προς τον Erick κ τον είδα να κρατάει ένα πιστόλι με το οποίο είχε μόλις σκοτώσει τον Drake. Γιατί το έκανες αυτό!? Θα μου έλεγε την αλήθεια για τον πατέρα μου!

Αν δεν ήσουν τόσο αφελής θα είχες πεθάνει τώρα διότι προσπαθούσε να σε παραπλανήσει για να έρθεις αρκετά κοντά του ώστε να σε μαχαιρώσει πισώπλατα. Έλα πρέπει να φύγουμε η μητέρα σου θα ανησυχεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 28
Location : Wait What!?

[Τέλος]The start of a marine - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]The start of a marine   [Τέλος]The start of a marine - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ Απρ 13, 2014 4:47 pm

Δύο εβδομάδες είχαν ήδη περάσει απο τότε που με έπιασε αιχμάλωτος ο Drake κ τα τσιράκια του. Η μητέρα μου για μια στιγμή νόμιζε πως θα είχα την ίδια μοίρα με τον πατέρα μου όταν με είδε την πρώτη στιγμή που γύρισα σπίτι. Για δύο μέρες συνεχόμενα έκλαιγε καθώς δεν μπορούσα να μετακινηθώ χωρίς βοήθεια. Ο Erick ερχόταν κάθε μέρα για να δει πως πάει η ανάρρωσή μου η οποία κ πήγαινε αρκετά καλά αφού μετά την πρώτη εβδομάδα μπορούσα να περπατήσω κανονικά χωρίς βοήθεια. Αφού είχα αναρρώση πλήρως ο Carl ο αρχηγός της βάσης ζήτησε να τον συναντίσω στο γραφείο του διότι είχε κάτι σημαντικό να μου μιλήσει. Αφού πλέον μπορούσα να περπατήσω δίχως πρόβλημα κ τα περισσότερα μέρη του σώματος μου δεν πονούσαν πήγα να συναντήσω τον Carl.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 28
Location : Wait What!?

[Τέλος]The start of a marine - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]The start of a marine   [Τέλος]The start of a marine - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ Απρ 13, 2014 5:03 pm

Μόλις έφτασα έξω απο το γραφείο του χτύπησα την πόρτα κ μπήκα μέσα.

Γεια σας κύριε...Η φωνή μου τρεμούλιαζε αφού ήμουν αρκετά αγχωμένος.

Sebastian παρακαλώ πέρασε. Μπορείς να καθίσεις είπε δίχνωντας την καρέκλα μπροστά απο το γραφείο με το χέρι του.

Ευχαριστώ... Λοιπόν τι είναι αυτό που θέλατε να συζητήσετε μαζί μου κύριε?

Σε παρακαλώ να με φωνάζεις Carl...

Μάλιστα...Λοιπόν Carl?


Η αλήθεια είναι πως είναι κάτι αρκετά σοβαρό... ο Erick μου είπε πως ο Drake σε αιχμαλώτησε κ σου αποκάλυψε πως αυτός δολοφόνησε τον πατέρα σου σωστά?


Σωστά...

Μάλιστα... Δεν θα περίμενα ποτέ ο Drake να είναι πίσω απο μία τέτοια δολοφονία αλλα απο την άλλη το παρελθόν της οικογένειας του μπορεί να σε κάνει να σκεφτείς το αντίθετο... Λοιπόν Sebastian έχω να σου ζητήσω μια μεγάλη χάρη γι' αυτό θέλω να δώσεις μεγάλη προσοχή... Η συνομιλία μας συνεχίστηκε για τα επόμενα 30 λεπτά όπου κ τελικά έληξε.

Λοιπόν Sebastian είσαι μέσα?

Ναι θα ήθελα πολύ να βοηθήσω Carl.

Ωραία πάρε αυτό, είπε καθώς έγραφε σε ένα χαρτί μια διεύθυνση, θα πας εδώ κ θα ζητήσεις απο τον υπεύθηνο να σου δώσει ένα πλοίο για να μπορείς να ταξιδέψεις κ δώστου κ αυτό το πουγκί με λεφτά είναι το καλύτερο που μπορώ να κάνω για την ώρα τα υπόλοιπα εξαρτόντε απο εσένα.

Μάλιστα κύριε! Φώναξα κ έφυγα απο το γραφείο του το Carl. Το πρώτο πράγμα που θα έκανα ήταν να πάω να πάρω μια βάρκα κ να εκτελέσω την αποστολή η οποία μου τέθηκε. Μία αποστολή δικαιοσύνης...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elé Blackheart
Story Teller
Story Teller
Elé Blackheart


Posts : 7864
Join date : 09/12/2010
Age : 30
Location : athens

[Τέλος]The start of a marine - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]The start of a marine   [Τέλος]The start of a marine - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ Απρ 14, 2014 6:52 pm

Όνομα Χαρακτήρα:Sebastian Weiss
Παράταξη:marines
Bounty:500.500
Story of the month:yes
Φήμη:+5
Beli:12000 + 2000 για την καλή ανάπτυξη του ποστ του τελλερ
Βαθμολογία:8/10
Παρατηρήσεις:
λοιπον, να ξεκινήσω απο τα κακά  tongue  θα ήθελα να δω λίγη περισσότερη προσοχή στην διατύπωση (πχ σε κάποια σημεία αναφέρεις πολλές φορές την ίδια λέξη , ή ενώ ξεκινάς μια πρόταση με έναν συγκεκριμένο τρόπο μετά το αλλάζεις με αποτέλεσμα να υπάρχει μια ασυνέχεια.) και λίγο τα ορθογραφικά σου (σου προτείνω να τα γράφεις στο word ώστε να τα διορθώνεις.) ακόμη μου φάνηκε πως όταν έφτανες στο τέλος βιάστηκες λιγάκι οπότε έχασες και απο εκεί κάτι ψιλά. οι περιγραφές σου ήταν ικανοποιητικές αλλά σου έκοψα και λιγάκι απο εκεί επειδή σε έχω δει να γράφεις καλύτερα. τώρα όσον αφορα την πλοκή , μου άρεσε πολυ! και ανέπτυξες πολύ ωραία το ποστ του τέλλερ. κατά τα άλλα όλα κομπλέ, η ιστορία σου μου άρεσε πολύ και θέλω να διαβάσω την συνέχεια!μάλιστα ίσως είναι μέσα στις τοπ 5 του μήνα  (όπως τις έχω στο μυαλό μου) και στισ 3 καλύτερες που έχω βαθμολογήσει εγω! αυτά, καλή συνέχεια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
octavus
Administrator
Administrator
octavus


Posts : 1155
Join date : 16/03/2011
Location : Moe's Bar

[Τέλος]The start of a marine - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]The start of a marine   [Τέλος]The start of a marine - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι Απρ 15, 2014 12:49 am

τα βραβεία προστέθηκαν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
[Τέλος]The start of a marine
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Marine Vs Future Ex-Marine[Τελος]
» [Αρχη-Παρελθον]Καθε τελος ενας νεος Marine.[Τελος]
» A new start....[ΤΕΛΟΣ]
» Rough Start (Τελος)
» [Τέλος] Back from the Start!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΧΑΡΤΗΣ :: EAST BLUE SEA :: SHELL TOWN-
Μετάβαση σε: