.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
3 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 3 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 Ιδέες για Titles [Ανοιχτό]

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

Ιδέες για Titles [Ανοιχτό] Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ιδέες για Titles [Ανοιχτό]   Ιδέες για Titles [Ανοιχτό] I_icon_minitimeΣαβ Μάης 31, 2014 11:04 am

Οπως λεει λπν και ο τιτλος του τοπικ εδω θα ηταν ενα καλο μερος να μαζευτουνε μερικες ιδεες για titles για να ειναι ολα μαζι και να μπορει να τα βρει και ο κακομοιρος ο Luffy. Για να μην γεμισει ο τοπος και ξεφυγουμε θα ελεγα να εχει ο καθενας ενα οριο των 5-10 titles για να μην μηνουμε απο ιδεες και να μαζευτει ενα λογικο μεγεθος. Επισης σαν βασιλειας του τοπικ αυτου απαιτω να μας δωσει και απο ενα reward ο αχαριστος αυτος admin που θελει να λεγετε και ιδιοκτητης του forum...ναι, ναι εσενα που γελας ενω το διαβαζεις λεω...ΛΟΥΦΥΥΥΥΥ!!! Ikuzoooo!!!!

Corrupted
Injustice
The Hound
The Wonderer
Serial Killer
Wanted!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Drakon
Pirate
Pirate
Drakon


Posts : 1687
Join date : 06/09/2011
Age : 27
Location : Ακρίτας

Ιδέες για Titles [Ανοιχτό] Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδέες για Titles [Ανοιχτό]   Ιδέες για Titles [Ανοιχτό] I_icon_minitimeΣαβ Μάης 31, 2014 11:32 am

Mass Murderer : Ο χαρακτηρας εχει μαζικους φονους (σκοτωνοντας πολλους ταυτοχρονα)
Genocider : Ο χαρακτηρας εχει σκοτωσει ΟΛΟΥΣ τους κατοικους ενος νισιου η κυνηγα συγκεκριμενα μια φυλη για να την αφανησει.
Criminal Mastermind : Εφυες στο να διαπρατει εγγληματα, φονους κτλπ.
Maniac : Εκτος ελεγχου, πολλες δολοφονιες και καταστοφες.
Επομενο επιπεδο Berserker.
Psychopath : Εκτος κοινης λογικης, αγαπα το αιμα.
Outlaw : Πολλες παρανομες πραξεις και ανιθηκες
Pacifist¨Ειρινοποιος.
Ally of justice: Προσπαθει να υπερασπιστει την δικη του δικαιοσυνη, ηθικη για τους υπολοιπους η οχι.
Ebenezer Scrooge: Μαζευει πολλα μπελι αλλα δεν τα ξοδευει./ συνεχως κυνηγα πλουτη μονο για να τα εχει.
Επομενο επιπεδο : Hebrew
Traveler : Ενας συγκεκριμενος αριθμος ταξιδιων σε μικρο χρονο.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Drakon στις Σαβ Μάης 31, 2014 12:24 pm, 4 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
glatose
Civilian
Civilian
glatose


Posts : 22
Join date : 02/04/2013

Ιδέες για Titles [Ανοιχτό] Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδέες για Titles [Ανοιχτό]   Ιδέες για Titles [Ανοιχτό] I_icon_minitimeΣαβ Μάης 31, 2014 12:05 pm

Eμένα η σκέψη μου είναι να μην βάλουμε πάρα πολλά titles γιατι θα μπλέξουμε. Πιστεύω γύρω στα 10 εως 15 είναι αρκετά. Επίσης προτείνω στις προτάσεις που κάνουμε να γραφουμε και πως ο καθένας αποκτά κάποιον τίτλο. Εγώ έχω τις εξής προτάσεις:

1)The Wise
Τον συγκεκριμένο τίτλο τον παίρνει ο παίχτης του οποίου ο χαρακτήρας στις ιστορίες φαίνεται ότι αναζητά την γνώση, οτι λύνει με έξυπνο και γρήγορο τρόπο πρόβλήματα και ότι γενικά χρησιμοποιεί όπου χρειάζεται το μυαλό του και όχι τις γροθιές του.

2)R-18 ή Sex Machine ή The Seducer
Ο χαρακτήρας κάνει στις ιστορίες του πολύ σεξ, είτε επειδή του αρέσει είτε επειδή θέλει να πετύχει κάτι.

3)The Righteous
Ο χαρακτήρας στις ιστορίες του κάνει παντα αυτό που θεωρεί σωστό και δικαιο (και η κοινωνία του One piece θεωρεί σωστό και δίκαιο) ακόμα και αν κάποιες φορες παραβαίνει τον νόμο.

4) The Iron Law
O χαρακτήρας πηγαίνει πάντα με το γράμμα του νόμου και είναι φανατικός υποστηρικτής του ακόμα και αν ο νόμος είναι ανηθικος.

5) The Gold Digger
Ο χαρακτήρας κάνει τα πάντα για να αποκτήσει πλούτη.

6) The intouchable
Ο χαρακτήρας έχει δέκα συνεχώμενα επιτυχημένα PvB

7)The Criminal
Τον τίτλο τον παίνει ο χαρακτήρας που είναι εκτός νόμου αλλά όχι πειρατής ή επαναστάτης. Στην ουσία καλύπτει χαρακτήρες που είναι λήσταρχοι, εκτελεστές, ληστές κλπ. Προυπόθεση: Να είσαι "Πολίτης" και να έχεις αρκετό bounty.

8)The Adventurer
Για χαρακτήρες που τους ενδιαφέρει να εξερευνήσουν τον κόσμο του One Piece για κάποιο σκοπό (πχ να χαρτογραφήσουν όλον τον κόσμο, να βρουν κάποιον αμύθητο θυσαυρό, να επισκευτούν όλα τα νησιά, να βρουν όλα τα poneglyphs κλπ). Οι συγκεκριμένοι χαρακτήρες δεν πολεμούν παρα μόνο εαν είναι απόλυτη ανάγκη. Επίσης δεν έχουν bounty και δεν μπλέκουν σε φασαρίες. Πρέπει να είναι "Πολίτες".


Έχει επεξεργασθεί από τον/την glatose στις Κυρ Ιουν 01, 2014 9:40 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Phoenix Marco
Administrator
Administrator
Phoenix Marco


Posts : 4130
Join date : 05/03/2010
Age : 29
Location : Jigoku

Ιδέες για Titles [Ανοιχτό] Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδέες για Titles [Ανοιχτό]   Ιδέες για Titles [Ανοιχτό] I_icon_minitimeΣαβ Μάης 31, 2014 12:20 pm

Συμφωνώ με το γεγονός ότι δεν μας χρειάζονται πολλοί τίτλοι. Θεωρώ ότι προς το παρόν δεν θέλουμε πάνω από 15-20 τίτλους. Επίσης δεν νομίζω πως χρειάζεται να πάρουμε κάποιο reward για τους τίτλους που θα προτείνουμε καθώς είναι κάτι που δεν ασχολείσαι πολύ για να βγάλεις. Τόσα games  έχουν το σύστημα των τίτλων και έτσι υπάρχουν άπλετες ιδέες.

Μου αρέσουν αρκετοί τίτλοι από αυτούς που ειπώθηκαν. Λέω να μαζευτούν οι υποψήφιοι και να ψηφισθούν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Drakon
Pirate
Pirate
Drakon


Posts : 1687
Join date : 06/09/2011
Age : 27
Location : Ακρίτας

Ιδέες για Titles [Ανοιχτό] Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδέες για Titles [Ανοιχτό]   Ιδέες για Titles [Ανοιχτό] I_icon_minitimeΣαβ Μάης 31, 2014 12:27 pm

Phoenix Marco έγραψε:
Συμφωνώ με το γεγονός ότι δεν μας χρειάζονται πολλοί τίτλοι. Θεωρώ ότι προς το παρόν δεν θέλουμε πάνω από 15-20 τίτλους. Επίσης δεν νομίζω πως χρειάζεται να πάρουμε κάποιο reward για τους τίτλους που θα προτείνουμε καθώς είναι κάτι που δεν ασχολείσαι πολύ για να βγάλεις. Τόσα games  έχουν το σύστημα των τίτλων και έτσι υπάρχουν άπλετες ιδέες.

Μου αρέσουν αρκετοί τίτλοι από αυτούς που ειπώθηκαν. Λέω να μαζευτούν οι υποψήφιοι και να ψηφισθούν.


Κατα την γνωμη μου, να φταξουμε μερικους βασικους και επειτα να μπορουμε να ανεβαινουμε επιπεδο.  tongue 
Π.χ. :  Killer > Serial Killer > Mass Murderer > Genocider.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Phoenix Marco
Administrator
Administrator
Phoenix Marco


Posts : 4130
Join date : 05/03/2010
Age : 29
Location : Jigoku

Ιδέες για Titles [Ανοιχτό] Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδέες για Titles [Ανοιχτό]   Ιδέες για Titles [Ανοιχτό] I_icon_minitimeΣαβ Μάης 31, 2014 12:39 pm

Drakon έγραψε:
Phoenix Marco έγραψε:
Συμφωνώ με το γεγονός ότι δεν μας χρειάζονται πολλοί τίτλοι. Θεωρώ ότι προς το παρόν δεν θέλουμε πάνω από 15-20 τίτλους. Επίσης δεν νομίζω πως χρειάζεται να πάρουμε κάποιο reward για τους τίτλους που θα προτείνουμε καθώς είναι κάτι που δεν ασχολείσαι πολύ για να βγάλεις. Τόσα games  έχουν το σύστημα των τίτλων και έτσι υπάρχουν άπλετες ιδέες.

Μου αρέσουν αρκετοί τίτλοι από αυτούς που ειπώθηκαν. Λέω να μαζευτούν οι υποψήφιοι και να ψηφισθούν.


Κατα την γνωμη μου, να φταξουμε μερικους βασικους και επειτα να μπορουμε να ανεβαινουμε επιπεδο.  tongue 
Π.χ. :  Killer > Serial Killer > Mass Murderer > Genocider.

Me likes! Πραγματικά είναι καλή ιδέα. Παρ'όλα αυτά όπως είπε και ο Luffy δεν θα πρέπει κάποιος να αλλάξει την πορεία του χαρακτήρα του σε μια ιστορία ώστε να πάρει τίτλο. Σκέψου πόσο δελεαστικό είναι για έναν Mass Murderer να κάνει μια ιστορία για Genocider.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Drakon
Pirate
Pirate
Drakon


Posts : 1687
Join date : 06/09/2011
Age : 27
Location : Ακρίτας

Ιδέες για Titles [Ανοιχτό] Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδέες για Titles [Ανοιχτό]   Ιδέες για Titles [Ανοιχτό] I_icon_minitimeΣαβ Μάης 31, 2014 12:41 pm

Phoenix Marco έγραψε:
Drakon έγραψε:



Κατα την γνωμη μου, να φταξουμε μερικους βασικους και επειτα να μπορουμε να ανεβαινουμε επιπεδο.  tongue 
Π.χ. :  Killer > Serial Killer > Mass Murderer > Genocider.

Me likes! Πραγματικά είναι καλή ιδέα. Παρ'όλα αυτά όπως είπε και ο Luffy δεν θα πρέπει κάποιος να αλλάξει την πορεία του χαρακτήρα του σε μια ιστορία ώστε να πάρει τίτλο. Σκέψου πόσο δελεαστικό είναι για έναν Mass Murderer να κάνει μια ιστορία για Genocider.
Κοιτα, κανεις δεν μπορει απλως να γινει Genocider.
Θελεις πολη δυναμη και τακτικη για να το καταφαρεις, γιαυτο ειναι το επομενο επιπεδο...
Ειναι δελεαστικο αλλα οχι και 100% εφικτο.
Μπορουμε να αλαξουμε λιγο τις παραμετρους ωστε να μην χρειαστει να γινει αυτο.

Επισης, θα χρειαστει πολλες ιστοριες για να το καταφερει καποιος.
Πιστευω, το να προσθεσουμε ενα επιπεδο δυσκολιας για να ανεβει καποιος, θα ειναι + και πορωτικο για ολους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Monkey D. Luffy
Administrator
Administrator
Monkey D. Luffy


Posts : 16414
Join date : 09/01/2010
Age : 29
Location : New World

Ιδέες για Titles [Ανοιχτό] Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδέες για Titles [Ανοιχτό]   Ιδέες για Titles [Ανοιχτό] I_icon_minitimeΚυρ Ιουν 01, 2014 3:27 am

Drakon έγραψε:
Phoenix Marco έγραψε:
Drakon έγραψε:



Κατα την γνωμη μου, να φταξουμε μερικους βασικους και επειτα να μπορουμε να ανεβαινουμε επιπεδο.  tongue 
Π.χ. :  Killer > Serial Killer > Mass Murderer > Genocider.

Me likes! Πραγματικά είναι καλή ιδέα. Παρ'όλα αυτά όπως είπε και ο Luffy δεν θα πρέπει κάποιος να αλλάξει την πορεία του χαρακτήρα του σε μια ιστορία ώστε να πάρει τίτλο. Σκέψου πόσο δελεαστικό είναι για έναν Mass Murderer να κάνει μια ιστορία για Genocider.
Κοιτα, κανεις δεν μπορει απλως να γινει Genocider.
Θελεις πολη δυναμη και τακτικη για να το καταφαρεις, γιαυτο ειναι το επομενο επιπεδο...
Ειναι δελεαστικο αλλα οχι και 100% εφικτο.
Μπορουμε να αλαξουμε λιγο τις παραμετρους ωστε να μην χρειαστει να γινει αυτο.

Επισης, θα χρειαστει πολλες ιστοριες για να το καταφερει καποιος.
Πιστευω, το να προσθεσουμε ενα επιπεδο δυσκολιας για να ανεβει καποιος, θα ειναι + και πορωτικο για ολους.

Μου άρεσε απίστευτα αυτή η ιδέα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.onepiecegr-rpg.com
Monkey D. Luffy
Administrator
Administrator
Monkey D. Luffy


Posts : 16414
Join date : 09/01/2010
Age : 29
Location : New World

Ιδέες για Titles [Ανοιχτό] Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδέες για Titles [Ανοιχτό]   Ιδέες για Titles [Ανοιχτό] I_icon_minitimeΚυρ Ιουν 01, 2014 3:28 am

Τέλεια τέλεια τέλεια!!
μου αρέσουν οι τίτλοι που προτείνεται!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.onepiecegr-rpg.com
 
Ιδέες για Titles [Ανοιχτό]
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Ιδέες και προτάσεις για την ψήφιση καλύτερης ιστορίας
» Κανάλι στο youtube και ιδέες για καλύτερο βίντεο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ :: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ-
Μετάβαση σε: