.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.

ΦόρουμΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

Μοιραστείτε | 

Κονσόλες VS Υπολογιστές

Πήγαινε κάτω 

Κονσολα η Υπολογιστης
Κονσολα
40%
 40% [ 4 ]
Υπολογιστης
60%
 60% [ 6 ]
Σύνολο Ψήφων : 10

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Urek Mazino
Theory
Theory

ΔημοσίευσηΘέμα: Κονσόλες VS Υπολογιστές   Σαβ Σεπ 06, 2014 12:08 pm

Πιστευω κατα την γνωμη καλυτερο για gaming ειναι ο υπολογιστης παρα κονσολα..γιατι στην κονσολα δεν μπορεις να παιξεις παιχνιδια τα οποια παιζεις στον υπολογιστη πχ(Counter Strike,Tera,Wow,LoL,Lineage,Dota,CoD(το οποιο μπορεις να το παιξεις και στην κονσολα,αλλα λεει ποιο πολυ pc) κτλπ)

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Saiken στις Σαβ Σεπ 06, 2014 1:21 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PapoutsoKeftes
Pirate
Pirate

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κονσόλες VS Υπολογιστές   Σαβ Σεπ 06, 2014 12:24 pm

Να σου πω εγω λεω παροτι παιζω σε Pc και δεν μπορω να παιξω καλα με controler,ΑΛΛΑ εγω ψιφηζω λευκο!!!! Η κονσολα σχεδιαστικε για να παιζει video games ενω και στις κονσολες υπαρχει μια μεγαλη γκαμα η οποια δεν κυκλοφορει σε Η/Π!!!! Παρ'ολα αυτα δεν μπορω να δωσω μια απαντηση η οποια να ειναι αντεικημενικη!!!!Επισης παιχνιδια driving,football και διαφορα αλλα πρωσοπικα με βολευουν με κοντρολερς. Ας το παρουμε απο τεχνικης αποψεως. Το Pc μπορεις να τον αναβαθμησεις αποδεκτο αυτο, και με τα λευτα που θα ξοδευες να παρεις μια κονσολα της ''καινουργιας γενειας'' θα μπορουσες να κανεις το pc σου αεροπλανο(ας παραδεχθουμε σε αυτον τον τομεα νικανε.Δεν βαζω στο παιχνδιδη πραγματα οπως τις αλλες χρησιμοτιτες Η/Π γιατι μηλαμε για το τι γηνετε με τα παιχνιδια. ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΡΟΩ ΤΑ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΜΠΟΛΙΚΗ ΣΑΛΤΣΑ!!!!!!(οτι να νε!!!!)
Urek Mazino
Theory
Theory

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κονσόλες VS Υπολογιστές   Σαβ Σεπ 06, 2014 12:28 pm

@PapoutsoKeftes έγραψε:
ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΡΟΩ ΤΑ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΜΠΟΛΙΚΗ ΣΑΛΤΣΑ!!!!!!(οτι να νε!!!!)

χααχαχαχαχαχαχαχαχαχχααχαχαχαχαχαχαχαχαχχααχααχαχχχαχαχχααχ
Monkey D. Luffy
Administrator
Administrator

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κονσόλες VS Υπολογιστές   Σαβ Σεπ 06, 2014 1:10 pm

υπολογιστής afro

http://www.onepiecegr-rpg.com
Rikuo
Civilian
Civilian

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κονσόλες VS Υπολογιστές   Σαβ Σεπ 06, 2014 10:58 pm

ο υπολογιστης ειναι καλητερος για video game αν ειναι ομως τανκαρισμενος, να εχει τα παντα πανω του.... αλλα εγω δεν μπορω να παιξω οτι παιχνιδι θελω στο pc και για αυτο πρωτιμω κονσολα, ασε που ειναι μερικα παιχνιδια οπου δεν βγενουν στο pc... πχ το one piece warriors στο ps3, εκεινο ειναι μονο για το ps3 στο pc δεν μπορεις να το παιξεις
Phoenix Marco
Administrator
Administrator

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κονσόλες VS Υπολογιστές   Κυρ Σεπ 07, 2014 4:35 pm

@Rikuo έγραψε:
ο υπολογιστης ειναι καλητερος για video game αν ειναι ομως τανκαρισμενος, να εχει τα παντα πανω του.... αλλα εγω δεν μπορω να παιξω οτι παιχνιδι θελω στο pc και για αυτο πρωτιμω κονσολα, ασε που ειναι μερικα παιχνιδια οπου δεν βγενουν στο pc... πχ το one piece warriors στο ps3, εκεινο ειναι μονο για το ps3 στο pc δεν μπορεις να το παιξεις

Το pc είναι ένα τόσο εξελιγμένο πολυεργαλείο που μπορείς να κάνεις ακόμα και αυτό. Ψάξε το ps3 (ή οποιαδήποτε άλλη κονσόλα) simulator.

LukeSykpe
Administrator
Administrator

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κονσόλες VS Υπολογιστές   Κυρ Σεπ 07, 2014 4:38 pm

Phoenix Emulator λέγεται. Btw, σας είχα ετοιμάσει έκθεση ολόκληρη πάνω στο θέμα...είχα φτάσει γύρω στις 30-50 γραμμές, κι ανέλυα ακόμα το PC. Είχα πολλά να γράψω, αλλά έγινε μ@λ@κία με το internet και το'χασα...μπορεί να το ξαναγράψω αύριο.

Υ.Γ. Όσο για τα Emulators, δεν υπάρχουν για όλες τις κονσόλες (ακόμα), και δεν τρέχουν όλα τα παιχνίδια. Είναι δύσκολη διαδικασία, τόσο στον προγραμματισμό του ίδιου του emu, όσο και στο port για τα παιχνίδια. Ελάχιστα, σχετικά, υπάρχουν, ανάλογα βέβαια με το για πόσο παλιά κονσόλα μιλάμε, και τα περισσότερα δεν παίζουν καν. (Π.χ. Τον Ιούνιο είχα καταπιαστεί με Yugioh. Ξαναείδα το anime, 3 κύκλους μέχρι και το 5ds, και μετά πήγα να κατεβάσω τα παιχνίδια Tag Force με Emulator. 4/6 έπαιζαν, απ'τα άλλα 2, το ένα έτρωγε black screen μετά την αρχική "ιστορία", και το άλλο στο tutorial duel crashαρε.)

Awesome sig By nozomu(pirate version):

Awsome sig by Black Luster:

Κονσόλες VS Υπολογιστές
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: OFF-TOPIC :: Video Games-
Μετάβαση σε: