.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Τέλος]Οι αναμνήσεις της προηγούμενης μέρας

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Tomasu D.
Civilian
Civilian
Tomasu D.


Posts : 33
Join date : 13/11/2014
Location : Thessaloniki

[Τέλος]Οι αναμνήσεις της προηγούμενης μέρας  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: [Τέλος]Οι αναμνήσεις της προηγούμενης μέρας    [Τέλος]Οι αναμνήσεις της προηγούμενης μέρας  I_icon_minitimeΠαρ Νοε 14, 2014 2:49 pm

Όνομα Χαρακτήρα: Tomasu D. Sirch
Παράταξη: Πολίτης
Bounty:
Φήμη:
Τίτλος Ιστορίας:  Οι αναμνήσεις της προηγούμενης μέρας
Προηγούμενη Ιστορία(Link):

Ήταν μεσημέρι, κοντά δύο η ώρα, όταν ξύπνησα μέσα στο δάσος.Το πως βρέθηκα εκεί ήταν ένα μυστήριο για εμένα, καθώς δεν θυμόμουνα σχεδόν τίποτα από την προηγούμενη μέρα.Ξεκίνησα να πηγαίνω πίσω στο χωριό όπου έμενα, καθώς προσπαθούσα να θυμηθώ τι συνέβη την προηγούμενη μέρα.Κάθε φορά που το σκεφτόμουνα ζαλιζόμουν και εβλεπα κατι θολά   πράγματα.Όταν γύρισα πίσω όλοι ήρθαν προς το μέρος μου ανήσυχοι

Marylene:Δόξα το θεό είσαι καλά!

Tomasu: Γιατι να μην είμαι..?

Marylene:Χθες βραδυ φερόσουν περίεργα.Να ήταν δικό μου το λάθος...Μου ζήτησες λίγο νερό και εγώ η χαζή αντι για νερό σε πότησα sake.Σε έπιασε κατεύθειαν και έλεγες στον τζιμ ότι ήθελες να ταξιδέψεις..να πας μακρύα ...αυτός μιας και διαφωνουσε μαλόσατε και είπε πάνω στα νεύρα του πως θα επετρεπε να φύγεις μόνο αν του έφερνες τον λυκο με τα τρεία μάτια

Tomasu: Και τι έκανα μετά?

Marylene: Έτρεξες προς το δάσος νευριασμένος..Ααα!Ναι έπειτα  ο Suga ετρεξε προς το δάσος μόλις έμαθε για σένα!

Tomasu:Τι!?Πρεπει να πάω να τον βρω!!

Και ετσι άρχισα να τρέχω και πάλι πίσω προς το δάσος για να αναζητήσω τον τζιμ ο οποίος ήταν ο κοντινότερος μου φίλος.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tomasu D. στις Σαβ Νοε 15, 2014 3:05 pm, 5 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tomasu D.
Civilian
Civilian
Tomasu D.


Posts : 33
Join date : 13/11/2014
Location : Thessaloniki

[Τέλος]Οι αναμνήσεις της προηγούμενης μέρας  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: [Τέλος]Οι αναμνήσεις της προηγούμενης μέρας   [Τέλος]Οι αναμνήσεις της προηγούμενης μέρας  I_icon_minitimeΠαρ Νοε 14, 2014 3:13 pm

Φτάνοντας στο δάσος άρχισα να ψάχνω για τον Suga μα το μόνο που έβρισκα ήταν φύλλα δέντρα και σκίουροι.Απο την άλλη αυτή η ζαλάδα γινόταν όλο και εντονότερη!Ξαφνικά είδα ένα μονοπάτι με πατημένα φύλα,το κεφάλι μου κόντευε να σπάσει ενώ την ίδια στιγμή μου ήρθαν πίσω κάποιες αναμνήσεις.Θυμήθηκα πως χθες είχα περάσει απο αυτό το μονοπάτι ενώ έτρεχα να προλάβω τον λύκο με τα 3 μάτια.Για μισο λεπτο δηλαδη υπάρχει στα αλήθεια...είπα απο μέσα μου!Καθώς συνέχισα να περπατάω ειδα σπασμένους κορμούς δέντρων...ανησίχησα....Ο πονοκέφαλος με οδηγούσε σιγά σιγά στην λύση του μυστηρίου...Στο μυαλό μου ήρθε ένα σκηνικό μάχης....

Ο λύκους με το δεξι του μπροστινό πόδι προσπάθησε να με γρατζουνίσει οπου με μια τέτοια γρατζουνια μπορει να μου αφαιρεθεί η ζωή...Τελευταία στιγμη αποφεύγω και προσπαθώ να τον χτυπίσω με ένα ξυλο.Το ξύλο σπαει και ο λυκος γριλίζει τόσο δυνατά που κορμοί δένδρων σπάνε και ραγίζουν.Την ίδια στιγμη πάει να επιτεθεί όταν...Ααααααα!!!Αυτος ο πονοκέφαλος ...Ελα τωρα θυμησου!Ξανα αστοχεί μα ειμαι εχω πέσει πλεον κάτω , εκτεθυμένος στο θυρίο.Απο το πουθενά πετάγεται ο suga με το katana του..και καταφέρνει να τραυματίσει τον λύκο με τα τρία μάτια.Ο Suga αρχίζει να τρέχει και ο λύκος τον ακολουθεί....
Σταματησαν παλι (οι αναμνησεις)!Το θυμαμαι αυτο το μονοπατι...απο δω πρεπει να πήγε χθες...Μπορει αν το ακολουθήσω να βρω τον φιλο μου ειπα και αρχισα να τρέχω!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tomasu D. στις Σαβ Νοε 15, 2014 3:06 pm, 4 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tomasu D.
Civilian
Civilian
Tomasu D.


Posts : 33
Join date : 13/11/2014
Location : Thessaloniki

[Τέλος]Οι αναμνήσεις της προηγούμενης μέρας  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: [Τέλος]Οι αναμνήσεις της προηγούμενης μέρας    [Τέλος]Οι αναμνήσεις της προηγούμενης μέρας  I_icon_minitimeΠαρ Νοε 14, 2014 3:26 pm

Ελπίζω ο φίλος μου ο Suga να είναι καλά!Του χρωστάω πολλα!Μετά απο πολύ περπάτημα αντίκρισα τον φίλο μου πεσμένο κάτω με αίματα παντού και απο δίπλα τον λύκο με τα τρία μάτια.Ετρεξα πανω του να δω αν είναι καλα! Τι εγινε χθες τι έγινε...Αυτος ο πονοκέφαλος δεν πρόκειται να ξανα πιω!!! ΜΟΥ ηρθε η τελική σκηνη της μαχης τελικα στο μυαλο.....

Το θυρίο να έχει στριμώξει τον Suga σε ένα βράχο και εγώ να στέκομαι πίσω.Σκεψου τομασου σκέψου...ΜΟΥ ηρθε μια ιδέα και αμε΄σως έβγαλα απο το παντελόνι μου ένα μικρό μαχαιράκι ένα δώρο απο τον πατέρα μου θυμάμαι ακόμα τα λόγια του...

Πατερας: Αυτό το μαχαιράκι μπορεί να φαίνεται μικρό αλλά εχει την ιδιότητα να προστατεύει αυτούς που αγαπάμε!Οποτε να το χρησιμοποιήσεις οταν θα το έχεις πραγματικά ανάγκη...!!

σκεφτηκα απο μεσα μου πως δεν υπηρχε πιο κατάληλη στιγμή..Το έβγαλα απο τη μικρή θυκούλα του και άρχισα να τρέχω πήδηξα όσο πιο ψηλά μπορούσα και το κάρφωσα στο κεφάλι του λύκου!!!!Αφου ουρλιαξε επεσε κατω....Ναι ηταν νεκρος!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tomasu D. στις Σαβ Νοε 15, 2014 3:07 pm, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tomasu D.
Civilian
Civilian
Tomasu D.


Posts : 33
Join date : 13/11/2014
Location : Thessaloniki

[Τέλος]Οι αναμνήσεις της προηγούμενης μέρας  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: [Τέλος]Οι αναμνήσεις της προηγούμενης μέρας    [Τέλος]Οι αναμνήσεις της προηγούμενης μέρας  I_icon_minitimeΠαρ Νοε 14, 2014 3:36 pm

Ουφ!Αυτο ηταν λοιπόν ωστε τα αίματα είναι του λύκου και όχι του Suga!Οπότε κοιμάται!???
Ναι έτσι ειναι ο Suga...αλλα δουλεύει πολύ σκληρά για όλους..!

Tomasu: SUGA!!Ξύπνα Suga!!

Suga: Χμμμμ μμμμμμ ,εε εε τι έγινε?

Tomasu: Ξημέρωσε!!Ευχαριστώ για χθες πραγματικά με έσωσες

Suga: Για αυτο είμαι εδώ βλάκα!Ελα τώρα πρέπει να κουβαλήσουμε αυτό το λύκο και να τον δείξουμε στον γερο τζιμ

Tomasu: Ξέρεις οτι όταν γίνει αυτο θα πρέπει να φύγω έτσι δεν είναι?

Suga: Χεχεχε παντα το ήξερα πως κάποια μέρα θα τα κατάφερνες και θα έφευγες απο αυτό το νησί όπως κάποτε και εκείνος....

Tomasu: Suga......


Αφού πιάσαμε και κουβαλησαμαι το θυρίο στο χωριό οι κάτοικοι έμειναν άφωνοι και ιδιαίτερα ο γερο-τζιμ!Ναι το ομολογώ το να το κάνουμε αυτό στο ζώο δεν ήταν και ότι καλύτερο αλλά ήτανε αναγκαίο.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tomasu D. στις Σαβ Νοε 15, 2014 3:07 pm, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tomasu D.
Civilian
Civilian
Tomasu D.


Posts : 33
Join date : 13/11/2014
Location : Thessaloniki

[Τέλος]Οι αναμνήσεις της προηγούμενης μέρας  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: [Τέλος]Οι αναμνήσεις της προηγούμενης μέρας    [Τέλος]Οι αναμνήσεις της προηγούμενης μέρας  I_icon_minitimeΣαβ Νοε 15, 2014 6:17 am

Τζιμ: Δεν πιστεύω στα μάτια μου!Δεν ειναι μύθος τελικά!!?

Tomasu: Οπως φαίνεται!Και εμείς οι δύο είχαμε την δύναμη να το αντιμετωπίσουμε

Suga: Οποτε ξέρεις τι σημαίνει αυτό ε γερο τζιμ?

Τζιμ: Σας έχω πει χιλιάδες φορές να μην με λέτε γερο τζιιιμμμ!!!!Παλιοπαιδα!

Suga:χεχεχε αυτο δεν αλλαζει ομως τίποτα ο tomasu θα φύγει!
Τζιμ: Τσκ! Καντε οτι σας αρεσει!

Ο τομάσου και ο Suga κατευθυνθηκαν προς το λιμάνι..κάθισαν στην δίπλα από μία βαρκούλα και κοίταζαν το πέλαγος,καραβάκι έφευγαν και γύρισαν,διάφοροι ψαράδες ήταν πιο δίπλα καθισμένοι και κάποια παιδάκια έπαιζαν.

Tomasu:Ξέρεις Suga..νομίζω δεν είμαι έτοιμος ακόμα για να φύγω...Εδώ μεγάλωσα και όλοι μου φέρθηκαν τόσο καλά!

Suga:Αυτός είναι ένας παραπάνω λόγος για να φύγεις..Να ταξιδέψεις για όλος μας,να μας κάνεις περήφανους!

Tomasu:Μα τι μπορεί να κάνει κάποιος σαν και μένα εκεί έξω?Θα σκοτωθώ.

Suga: Οσο για αυτο μην φοβάσαι καθόλου ξεχνάς οτι εγώ είμουν αυτός που σε προπόνησε?

Tomasu:Χεχε δίκιο έχεις..Δεν ξέρω καμια φορά με πιάνουν οι ανασφάλειες μου...Νομίζω πως πλέον είμαι έτοιμος θα πάω να ζητήσω μια βάρκα από τον γερο τζιμ!

καθως γυρνουσαμε στο χωριό ακούσα δύο τύπους να ψιθιρίζουν

Τύπος 1: Τα έμαθες?Επέστρεψε..

Τύπος 2: Ποιος??

Τύπος 1 : Ο Luk και αυτη τη φορά ήρθε για να μείνει

Ο τομασου την ίδια στιγμή έβγαλε ατμούς,εσφιξε τα δόντια του και δάγκωσε τα χείλη του τόσο δυνατά που μάτωσαν και τα μάτια του ήταν γεμισμένα απο οργή

Tomasu: Ακουσες suga?Δεν μπορώ να φύγω ακόμα τελικά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tomasu D.
Civilian
Civilian
Tomasu D.


Posts : 33
Join date : 13/11/2014
Location : Thessaloniki

[Τέλος]Οι αναμνήσεις της προηγούμενης μέρας  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: [Τέλος]Οι αναμνήσεις της προηγούμενης μέρας    [Τέλος]Οι αναμνήσεις της προηγούμενης μέρας  I_icon_minitimeΣαβ Νοε 15, 2014 3:18 pm

Αυτο το καθαρμα επέστρεψε!Νομιζα αρχικά πως αυτή ήταν η ευκαιρία μου η μεγάλη μου ευκαιρία!Το μόνο που μου ερχόταν στο μυαλό ήταν εκδίκηση!
Ο Luk ήταν ο άνθρωπος που μου στέρησε πολλά στο παρελθόν δεν θα τον άφηνα να φύγει έτσι.

Tomasu: Κυριε που ειναι τώρα ο Luk??

Τύπος 1 : Δεν ξερω μικρέ σίγουρα μικρέ πάντως λένε ότι το καράβι του έφτασε χθες

Tomasu: Ευχαριστω πολυ!

Ειπα και άρχισα να τρέχω προς το λιμάνι ελπίζοντας να τον βρω εκεί.Δηλαδή τόση ώρα ητανε δίπλα μου και δεν το πήρα χαμπάρι?Τερμα τα ποτα τέρμα!Μα και παλι αποκλείεται ήμουνα τόσο αποροφημένος στην συζήτηση μου με τον Suga?Μα ναι αυτο ειναι ειπα οταν αντίκρισα το καράβι του Luk

Suga: Περιμενε tomasu μην κάνεις καμιά βλακία!!!

Tomasu: Suga ειναι πολύ αργά για να με σταματήσεις αυτή είναι η ευκαιρία μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tomasu D.
Civilian
Civilian
Tomasu D.


Posts : 33
Join date : 13/11/2014
Location : Thessaloniki

[Τέλος]Οι αναμνήσεις της προηγούμενης μέρας  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: [Τέλος]Οι αναμνήσεις της προηγούμενης μέρας    [Τέλος]Οι αναμνήσεις της προηγούμενης μέρας  I_icon_minitimeΣαβ Νοε 15, 2014 3:26 pm

Δεν το πιστεύω ο Luk!Αντικρίζω αυτο το κάθαρμα μετά απο καίρο!Μα γιατι είναι πάνω σε πλοίο marine??

Tomasu: Luuuukk!!!!!!!!!! Πως τολμας και πατάς το πόδι σου σε αφτά τα μέρη

Luk:Dararara ποιος είσαι είπαμε?Ααα ναι αυτο το παλιόπαιδο που μπλέχτηκες στις δουλειές μου στο παρελθόν.Κρίμα δεν έχω χρόνο για σένα τώρα!

Tomasu: Μα!!Γιατι ενα κάθαρμα σαν και εσένα ειναι σε πλοίο Marine?Μήπως σε συνέλαβαν?

Luk:Darararara δεν είναι οποιοδηποτε πλοίο!Ειναι το δικό μου πλοίο και ναι ειμαι Marine!!Αλλα πηρα αυτο που ήθελα και τώρα φεύγω

Tomasu: Μα νόμιζα πως οι Marines ηταν καλοί ανθρωποι που βοηθούσαν τους πολίτες...Δεν γινεται να έπεσα τόσο εξω...

Το πλοιο του Luk άρχισε να σαλπάρει η ευκαιρία χάθηκε μέσα από τα χέρια μου...Το αηδιαστικό γελοιο του που ξανά άκουσα με έκανε να τον μισώ περισσοτερο.Αυτο ήταν το τελειωτικό χτύπημα.

Tomasu : Το αποφάσισα θα ξεκινήσω το ταξίδι μου!Suga Μια βάρκα και γρήγοραααα!!!!

                            ΤΕΛΟΣ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Argon
Administrator
Administrator
Argon


Posts : 1099
Join date : 27/05/2012
Age : 27
Location : everywhere

[Τέλος]Οι αναμνήσεις της προηγούμενης μέρας  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Οι αναμνήσεις της προηγούμενης μέρας    [Τέλος]Οι αναμνήσεις της προηγούμενης μέρας  I_icon_minitimeΚυρ Νοε 16, 2014 8:47 am

Όνομα Χαρακτήρα: Tomasu D. Sirch
Παράταξη:Civilian
Bounty:-
Story of the month: No
Φήμη:+4
Beli: 2.500
Βαθμολογία:4/10
Παρατηρήσεις:
Καλή αρχή καταρχάς φίλε.
Ενώ δείχνεις ότι είσαι αρκετά γνωστός στο νησί-έχεις ήδη φίλους και εχθρούς ακόμα- και μου δίνεις την εντύπωση ότι ο χαρκατήρας σου θα μπορούσε να κάνει περισσότερα πράγματα,η ιστορία που έκανες δεν είχε το κατάλληλο μέγεθος.
Μιας και είναι νέος ο χαρακτήρας σου και από ότι καταλαβαίνω ξεκινάς και από το νησί που μεγάλωσες είναι καλό να μας δώσεις στην αρχή να καταλάβουμε καλύτερα τον Tomasu,τον χαρακτήρα του,και ακόμα να εμβαθύνεις στις σχέσεις του με τα άτομα στο νησί.
Καλό το όλο κυνηγητό με τον λύκο και με άφησες με κάτι να περιμένω,στο τέλος,για την επόμενη ιστορία σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
[Τέλος]Οι αναμνήσεις της προηγούμενης μέρας
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» [Τελος-Παρελθόν] Αναμνησεις απο τη ζωη μου
» [Τέλος-Παρελθόν] Αναμνήσεις ενός περιπλανώμενου
» [Τέλος-Παρελθόν] Αναμνήσεις από την παιδική ηλικία .
» [Τέλος - Παρελθόν] Εκεί όπου άρχισαν όλα: Παιδικές αναμνήσεις!
» [Tελος-Παρελθον]Οι τελευταιες αναμνησεις...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΧΑΡΤΗΣ :: EAST BLUE SEA :: DAWN ISLAND-
Μετάβαση σε: