.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Τέλος] Zombie night!!

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Zombie night!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: [Τέλος] Zombie night!!   [Τέλος] Zombie night!! I_icon_minitimeΤετ Αυγ 29, 2012 4:58 am

"Link προηγούμενης ιστορίας":

"Περίληψη Προηγούμενων":

Τέσσερις μήνες είχαν περάσει. Τέσσερις μήνες σκληρής δουλειάς και έντονης εκπαίδευσης κάτω απ'την αυστηρή επιτήρηση του διοικητής της βάσης G-8, Vice Admiral Jonathan. Υπό την καθοδήγηση του έμαθα αρκετά πράγματα τα οποία θα με βοηθήσουν στο μέλλον. Κάθε τι νέο που θα μάθαινα από δω και μπρος θα αποτελούσε ένα σημαντικό εφόδιο προς την καταξίωση. Αυτοί οι τέσσερις μήνες ήταν αρκετά σκληροί και δύσκολοι για μένα, αλλά τίποτα δεν μπορούσε να αποκτηθεί χωρίς κόπο. Και εγώ κόπιασα αρκετά εκεί. Κατά την διάρκεια της αποχώρησης μου απ'το νησί μια ευχάριστη έκπληξη με περίμενε. Ο Vice Admiral, είχε καλέσει το πλοίο μου και το πλήρωμα μου, τους Inferno of Justice, στην βάση για να μου κάνει έκπληξη. Χάρηκα πολύ που ξανά είδα τόσα αγαπημένα πρόσωπα μαζί. Ο ύπαρχος μου ο Ματ, η γιατρός μου η Cathy και ο πιστολέρο Dave. Όλοι οι αξιωματικοί μου ήταν παρών, συν την Άννα και τον Wailord τους οποίους είχα πάρει μαζί μου και στις αρχικές.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Destro στις Πεμ Αυγ 30, 2012 5:28 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Zombie night!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Zombie night!!   [Τέλος] Zombie night!! I_icon_minitimeΤετ Αυγ 29, 2012 8:32 am

Απ’την στιγμή που είχα και πάλι μαζεμένη την ομάδα μου και κάτω απ’τις διαταγές μου όλους τους πιστούς μου άντρες ήμουν έτοιμος να αναχωρήσω απ’την βάση για τον επόμενο προορισμό μου. Αποχαιρέτησα τον Vice Admiral Jonathan και την σύζυγο του και έχοντας πάρει όλες τις απαραίτητες προμήθειες ικανές για ένα μακρινό ταξίδι, έδωσα το σήμα για να σαλπάρει το πλοίο. Κατά την αποχώρηση μας, κανονιές μας συνόδευαν απ’την βάση ως ένδειξη τιμής. Πήγα στο πίσω μέρος του πλοίου και απέδωσα τον χαιρετισμό μου στον Vice Admiral Jonathan, ο οποίος ανταπέδωσε χαμογελώντας. Σιγά σιγά το Navarone Island απομακρυνόταν έως ότου έγινε μια σκιά και μετά χάθηκε τελείως απ’τον ορίζοντα και δεν φαινόταν καθόλου.
-Θα επιστρέψω Jonathan, θα επιστρέψω πιο δυνατός για να δεις ότι η επένδυση σου απέδωσε!! Χάρηκα για την συνεργασία!!
Μουρμούρισα ελαφρά καθώς απομακρυνόμασταν όλο και περισσότερο απ'το νησί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Zombie night!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Zombie night!!   [Τέλος] Zombie night!! I_icon_minitimeΤετ Αυγ 29, 2012 8:37 am

Μια ολόκληρη εβδομάδα είχε περάσει απ’την ώρα που φύγαμε απ’το Navarone. Ήμουν σίγουρος πως από στιγμή σε στιγμή όλο και κάποια νέα εντολή θα φτάσει στα χέρια μας. Και δεν είχα άδικο. Πράγματι τα κεντρικά έδειχναν ότι δεν μας ξεχνάνε. Μαζευτήκαμε στην αίθουσα πολέμου του πλοίου όλοι οι αξιωματικοί για να συζητήσουμε την καινούρια αποστολή που μας ανατέθηκε. Η Άννα ως συνήθως πήρε τον λόγο για να μας αναλύσει την διαταγή και να κάνει τις προτάσεις της.
-Την διαταγή αυτή θα την χαρακτήριζα... πολύπλοκη. Κι αυτό γιατί εμπεριέχει πολλούς κινδύνους και οι ισορροπίες που θα πρέπει να κρατηθούν είναι αρκετά εύκολο να σπάσουν δημιουργώντας αλυσιδωτά προβλήματα. Η δυσκολία της είναι αρκετά μεγάλη και δεν είμαι σε θέση να κρίνω αν τα στοιχεία που έχουμε θα είναι επαρκή ώστε να μειώσουμε τους κινδύνους όσο γίνεται περισσότερο. Θα σας αναλύσω τώρα όλα τα δεδομένα για να μπείτε όλοι στο κλίμα!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Destro στις Τετ Αυγ 29, 2012 10:26 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Zombie night!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Zombie night!!   [Τέλος] Zombie night!! I_icon_minitimeΤετ Αυγ 29, 2012 8:53 am

-Αρχικά η αποστολή αυτή θα πραγματοποιηθεί στο Thriller Bark. Ένα, τεραστίων διαστάσεων, καράβι, προερχόμενο από την West Blue, που είναι πλέον τοποθετημένο στην θαλάσσια περιοχή που είναι γνωστή ως Florian Triangle, σύμφωνα με τον φάκελο της αποστολής. Το νησί-πλοίο αποτελεί την έδρα του Gekko Moriah.
Όλοι όσοι ήμασταν μέσα στην αίθουσα παγώσαμε στο άκουσμα του ονόματος αυτού. 11111
-Το όνομα του απ'τις αντιδράσεις σας, καταλαβαίνω πως σας είναι γνωστό. Είναι ένας από τους Shichibukai. Το Bounty του πριν γίνει Shichibukai ήταν 320.000.000 Beli. Είναι ένας γιγαντόσωμος άνθρωπος με ύψος κοντά στα 7 μέτρα. Έχει την δύναμη του Kage Kage no Mi. Το τι ακριβώς κάνει αυτό το φρούτο δεν μας έχει δοθεί, αλλά συμπεραίνω απ'το όνομα ότι αφορά τις σκιές και πιθανώς τον έλεγχο τους. Σας έχω και μια φωτογραφία του εδώ...
-Οοοοο...Πραγματικά άσχημος....Πιο άσχημος και απ'τον Wailord!! [mor006]
Είπε ο νεαρός πιστολέρο και γόης Dave. Ο Wailord δεν γινόταν να μην απαντήσει στην προσβολή και ένα μικρό σούσουρο ξεκίνησε μεταξύ των δύο ενώ όλοι οι υπόλοιποι γελούσαμε με τις αντιδράσεις τους...


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Zombie night!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Zombie night!!   [Τέλος] Zombie night!! I_icon_minitimeΤετ Αυγ 29, 2012 9:01 am

Όταν το σούσουρο ηρέμησε συνεχίσαμε με το θέμα μας. Είχα μια απορία που ήθελα να μου λυθεί.
-Τι είναι το Florian Triangle?? Πρώτη φορά ακούω αυτό το όνομα.
-Θα σου πω εγώ.. Οι ψαράνθρωποι περνούσαμε απ'αυτά τα νερά αλλά τα τελευταία χρόνια ακόμα κι εμείς το αποφεύγουμε. Αυτή η θάλασσα καλύπτεται από τόσο πυκνή ομίχλη που οι ακτίνες του ήλιου δεν την φτάνουν με αποτέλεσμα να φαίνεται ότι είναι μονίμως νύχτα. Γεγονός είναι ότι κάθε χρόνο πολλά καράβια, πειρατικά και μη, εξαφανίζονται μυστηριωδώς ή αν βρίσκονται, πλέουν ακυβέρνητα χωρίς ίχνος ζωής πάνω τους. Επίσης, υπάρχουν μαρτυρίες για στοιχειωμένα πλοία γεμάτα πτώματα που πλέουν σε αυτές τις θάλασσες. Βέβαια αν ρωτήσεις εμένα, δεν έχω δει κανένα τέτοιο, αλλά και πάλι δεν θα με εξέπληττε αν έβλεπα. Με τόσα παράξενα στις μέρες μας τίποτα δεν θα μου προκαλούσε εντύπωση.
-Ακούγεται εξαιρετικά επικίνδυνο. Θα πρέπει να έχουμε το νου μας για να μην μπλέξουμε. Δεν θέλω να λένε ιστορία και για μας. Δεν χρειάζεται άλλο ένα πλοίο φάντασμα στις θάλασσες αυτή την στιγμή.
-Άστο επάνω μου. Θα μας οδηγήσω εγώ με ασφάλεια. Το δύσκολο θα είναι να βρούμε την ακριβή τοποθεσία του νησιού-πλοίου. Θα τα καταφέρουμε, ωστόσο. Έχεις τον λόγο μου. [mor171]
-Το ξέρω ότι μπορώ να βασιστώ επάνω σου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Zombie night!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Zombie night!!   [Τέλος] Zombie night!! I_icon_minitimeΤετ Αυγ 29, 2012 9:09 am

-Λοιπόν. Για να τελειώνουμε με την αποστολή. Θα πρέπει εσείς καπετάνιε, με κάποιον τρόπο ο οποίος δεν θα γίνει αντιληπτός απ'τον Μόρια, να τσεκάρεται την δύναμη του και κατά πόσο είναι χρήσιμος για την κυβέρνηση. Επίσης θα πρέπει να μάθετε κατά πόσο μπορεί η κυβέρνηση να τον εμπιστεύεται. Υπάρχει μια φήμη που λέει ότι ο Μόρια ετοιμάζει κάτι άσχημο και η Κυβέρνηση ζητάει να το ελέγξουμε κι αυτό.
-Απλά πράγματα δηλαδή, καθημερινά... Και πως θα το κάνω όλο αυτό?

-Εσείς θα απασχολήσετε τον Μόρια όσο εγώ κι ο Dave θα ελέγχουμε το Thriller Bark για στοιχεία. Έτσι θα μπορέσουμε ευκολότερα να μάθουμε κάποια πράγματα.
-Ακούγεται επικίνδυνο. Θα προσπαθήσω να σας κερδίσω όσο χρόνο γίνεται. Δεν γνωρίζω τον Μόρια, αλλά δε νομίζω να είναι κανένας βλάκας. Αν κάτσουμε πολλή ώρα εκεί χωρίς λόγο τότε θα μας υποψιαστεί κι αυτό θα χαλάσει την κάλυψη μας.
-Θα κάνουμε όσο πιο γρήγορα γίνεται. Αφού θα είμαι εγώ δεν έχετε να φοβάστε το παραμικρό. Θα προσέχω και την Άννα μας, για να μην πάθει κάτι.
-Εγώ θα πρόσεχα τον εαυτό μου αν ήμουν στη θέση σου, Dave!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Zombie night!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Zombie night!!   [Τέλος] Zombie night!! I_icon_minitimeΤετ Αυγ 29, 2012 10:17 am

Έτσι λοιπόν το συμβούλιο μας έλαβε τέλος και ο καθένας επέστρεψε στην δουλειά του. Βγήκα έξω στο κατάστρωμα μαζί με τον Ματ, ο οποίος έδειχνε λιγάκι ανήσυχος για την αποστολή μας. Καταλάβαινα απόλυτα πως ένιωθε. Αφού προσπάθησα να τον καθησυχάσω συνέχισα με κάποιες δουλίτσες ακόμα.

Δύο μέρες αργότερα....

Έδωσα τις απαραίτητες οδηγίες στο πλήρωμα μου για πράγματα που ήθελα να γίνουν και πήγα στην καμπίνα μου. Ήθελα να κάτσω και να σκεφτώ , χωρίς να με ενοχλήσει κάποιος. Άρχισα έτσι να αναπολώ το παρελθόν. Αναπολόντας όλα αυτά που είχα πέρασει ως τώρα, άρχισα να αδυμωνώ για το τι μέλλει γεννεσθαι. Ενώ είμαι βυθισμένος στις σκέψεις μου, η πόρτα της καμπίνας που χτυπά κι ένας απ'τους άντρες μου έρχεται βροντάει μέσα αναψοκοκκινισμένος. Με κοιτάζει κ βλέπει ότι είμαι αλλού. Φοβάται να μου μιλήσει. Εγώ όμως μετά από λίγο τον αντιλαμβάνομαι να στέκεται δίπλα μου κι επανέρχομαι στην πραγματικότητα.
-Τι συμβαίνει? Λέω..
-Ναααα..Καπετάνιε έχουμε ένα πρόβλημα.. [mor3]
-Τι πρόβλημα ναύτη?



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Destro στις Τετ Αυγ 29, 2012 10:28 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Zombie night!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Zombie night!!   [Τέλος] Zombie night!! I_icon_minitimeΤετ Αυγ 29, 2012 10:26 am

Αυτός συνεχίζει να μην απαντάει στην ερώτηση μου και φαίνεται ανήσυχος. Αρκετά ανήσυχος θα έλεγα.
-Σε ξαναρωτώ τι συμβαίνει? Μπούκαρες μέσα στην καμπίνα μου για κάποιον λόγο. Μίλα!! 575675
-Μια τρύπα στο αμπάρι, καπετάνιε! Μπάζουμε νερά! Θα πνιγούμε όλοι!!
-Τιιιιιι??? Κάντε κάτι ηλίθιοι!! 7474
-Υπάρχει πολύ νέρο κύριε προσπαθούμε κι η κατάσταση είναι πολλή δύσκολη! Όλο το προσωπικό ασχολείται μ'αυτό!!
-Χρησιμοποιήστε τις αντλίες για να αδειάσει το νερό...
Αλλάξτε πορεία......Πάμε πίσω στο Navarone. Εκεί θα μπορέσουμε να εφοδιαστούμε και να καλύψουμε τις ζημιές. Μέχρι να φτάσουμε όμως πρέπει να κρατήσετε το νερό έξω.
Το πλοίο πρέπει να αντέξει και θα αντέξει..Καταλάβατε ψάρακλες??

-Μάλιστα κύριε όπως διατάξετε!!!
-Τι βλάκας που είμαι!! Άφησα αυτά τα γατιά να τσεκάρουν το πλοίο και να που καταλήξαμε!! Πρέπει να τα κάνω όλα μόνος μου για να λειτουργήσει κάτι σωστά εδώ μέσα?!?!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Zombie night!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Zombie night!!   [Τέλος] Zombie night!! I_icon_minitimeΤετ Αυγ 29, 2012 10:49 am

Έτρεξα κι εγώ στο αμπάρι για να δω τι γινόταν. Η κατάσταση ήταν πραγματικά άσχημη. Εκτός αυτού το πλοίο μας είχε μπει εδώ και λίγη ώρα μέσα σε μια βαθιά ομίχλη.
-Ρομπ, δεν θα μπορέσουμε να επιστρέψουμε στο Navaron εγκαίρως. Η μόνη μας ελπίδα είναι να βρούμε το Thriller Bark. Εκεί θα έχουμε χρόνο να φτιάξουμε το πλοίο. Ελπίζω να το βρούμε γρήγορα όμως.
-Αυτό μας δίνει κι αφορμή να δέσουμε εκεί. Και να ελέγξουμε και την αφοσίωση του Μόρια. Αν μας διώξει ή τίποτα χειρότερα θα ξέρουμε το τι πραγματικά συμβαίνει.
-Ουδέν κακό αμιγές καλού. Μ'αρέσει η ιδέα σου Dave, αλλά ελπίζω να φτάσουμε πριν βρεθούμε στον πάτο της θάλασσας.
-Κι εγώ το ελπίζω καπετάνιε. Δεν θα μου ταίριαζε να βρεθώ στην κοιλιά κανενός ψαριού. Χωρίς παρεξήγηση Wailord!!
-Teme! Θα σε....
-Δεν είναι ώρα....Επικεντρωθείτε στις δουλειές σας. Dave στις αντλίες, Wailord βρες το Thriller Bark.
Και οι δύο έκαναν όπως διατάχτηκαν και πήγαν αμέσως στις δουλειές του!! Το πλοίο μας έβγαζε δεν έβγαζε μία ακόμα μέρα στην θάλασσα. Κι ευτυχώς ήταν γαλήνια γιατί μια καταιγίδα θα ήταν μοιραία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Zombie night!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Zombie night!!   [Τέλος] Zombie night!! I_icon_minitimeΤετ Αυγ 29, 2012 10:58 am

Ευτυχώς η τύχη μας χαμογέλασε και σε συνδυασμό και με την ικανότητα του Wailord στην πλοήγηση βρήκαμε το Thriller Bark. Ήταν όντως τόσο τεράστιο όσο έλεγαν οι πληροφορίες μας. Και σκοτεινό, μ'αρκετή ομίχλη να το καλύπτει. Το νησί περιτριγυρίζεται και από ένα παλιό πέτρινο τείχος το οποίο απαρτίζεται από πυργίσκους και τάφρο γύρω-γύρω. Υπάρχει μια πύλη με την μορφή στόματος με κοφτερά δόντια, μέσα απ'την οποία πέρασε το πλοίο μας!!
-Μοιάζει έτοιμο να κλείσει και να μας κατασπαράξει.
Παρατήρησε ο Wailord. Καταφέραμε και δέσαμε το πλοίο σ'ένα μικρό λιμανάκι. Έπειτα η Άννα, ο Dave κι εγώ αποβιβαστήκαμε απ'το πλοίο.
-Στο κέντρο του νησιού, στην βάση του καταρτιού υπάρχει ένα αρχοντικό.
Είπε πολύ σωστά ο Dave. Είχε τρομαχτική όψη και περιτριγυριζόταν από μεγάλες και πυκνές εκτάσεις σκοτεινού δάσους με πυκνή ομίχλη. Τα δάση καλύπτουν και την μεγαλύτερη έκταση του νησιού, απ'ότι μπορούσα να δω. Πριν προλάβουμε να κάνουμε άλλο βήμα ακούστηκε μια περίεργη φωνή από ψηλά.
-Ποιοι είστε και τι θέλετε???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Zombie night!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Zombie night!!   [Τέλος] Zombie night!! I_icon_minitimeΤετ Αυγ 29, 2012 11:12 am

Όλοι μαζί μηχανικά γυρίσαμε προς το σημείο που ακούστηκε αυτή η περίεργη φωνή. Ο Dave ήταν αυτός που εντόπισε την πηγή της φωνής.
-Τι είναι αυτό το πλάσμα που κρέμεται σ'εκείνο το δέντρο?
Μας έδειξε σε πιο ακριβώς δέντρο ήταν αυτό που είδε.
-Πράγματι τι είναι?
Ρώτησα κι εγώ...
-Δεν είμαι εγώ το θέμα αλλά εσείς! Ποιοι είστε και τι θέλετε?
Το πλάσμα αυτό κρεμόταν ανάποδα από ένα κλαδί του δέντρου και έμοιαζε με νυχτερίδα. Ή αν πίστευα σε παραμύθια θα έλεγα ότι έμοιαζε με κοντό βαμπίρ. Ο Dave κοίταξε καλύτερα.
-Ξανθό, μυτερά δόντια, νύχια κι αυτιά. Αλλά αυτά τα ράμματα....Μοιάζει με...ζόμπι?? Βαμπίρ-ζόμπι??
Σπόιλερ:
-Πρέπει να μάθουμε τι γίνεται εδώ.
Ψιθύρισα στους δύο συντρόφους και συνέχισα με πιο δυνατή φωνή απευθυνόμενος στο βαμπίρ.
-Είμαι ο Commander Rob Greywind. Το πλοίο μας έχει κάποιες ζημιές και θέλουμε να τις επιδιορθώσουμε. Αν δεν κάνω λάθος εδώ είναι η έδρα του Shichibukai Gekko Moriah. Ως σύμμαχος της Κυβέρνησης ζητάμε την φιλοξενία του, για ένα μικρό χρονικό διάστημα. Μέχρι να επιδιορθωθεί το πλοίο μας και να μπορέσουμε να συνεχίσουμε!!
-Δεν ξέρω αν ο Moriah-sama θα σας αφήσει...
-Να φτιάξουμε το πλοίο?
-Να φύγετε....Χοχοχοχοχο!!!
Είπε και πέταξε μακριά προς την έπαυλη στο κέντρο του νησιού!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Zombie night!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Zombie night!!   [Τέλος] Zombie night!! I_icon_minitimeΤετ Αυγ 29, 2012 11:24 am

-Ακολουθήστε το!! Δεν μ'άρεσε αυτό που είπε!! Οι υπόλοιποι φτιάξτε όσο πιο γρήγορα μπορείτε τις ζημιές. Όσο χρειάζεται για να επιπλέουμε. Πρέπει να είμαστε έτοιμοι για όλα. Δεν είμαστε σε φιλικό έδαφος. Έχετε το νου σας!!
Ο Ματ με τον Wailord ανέλαβαν την υπεράσπιση και την επισκευή του πλοίου όσο εμείς θα κυνηγούσαμε αυτό το ζόμπι-βαμπίρ. Ότι και να γίνεται σ'αυτό το νησί, δεν είναι καλό. Τρέξαμε πίσω απ'την κατεύθυνση που πέταξε ο στόχος μας. Βρεθήκαμε μπροστά από ένα δάσος. Όσο πιο βαθιά μέσα στο απέραντο δάσος μπαίναμε τόσο πιο περίεργα πράγματα αντικρίζαμε. Όλα όμως είχαν κάτι κοινό. Έμοιαζαν με ζόμπι. Ενώ συνεχίζαμε να προχωράμε συναντήσαμε μία μικρή ομάδα ζόμπι που κρατούσε όπλα.
-Εδώ σταματάτε.
Είπε ο φερόμενος ως αρχηγός του. Ήταν ένα ζόμπι που έμοιαζε με ξιφομάχο. Έδειχνε αρκετά δυνατό.
Σπόιλερ:
-Δεν ήρθαμε για να πολεμήσουμε.
-Κρίμα εμείς ήρθαμε ακριβώς γι'αυτό.
Το ζόμπι τράβηξε το σπαθί του και οι ακόλουθοι του έμοιαζαν έτοιμοι για μάχη.
-Αναλαμβάνω τον ξιφομάχο. Άννα εσύ γίνε Άρπυια και πέτα. Ακολούθα το βαμπίρ. Dave ανέλαβε το υπόλοιπο τσούρμο!!
-Μετά χαράς καπετάνιε.
Η Άννα πήρε την μορφή Άρπυιας και πέταξε προς την έπαυλη. Ο Dave έβγαλε τα περίστροφα του και η μάχη ξεκίνησε με τα ζόμπι να πυροβολούν εναντίον μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Zombie night!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Zombie night!!   [Τέλος] Zombie night!! I_icon_minitimeΤετ Αυγ 29, 2012 11:39 am

Ο ξιφομάχος ζόμπι με απίστευτη ταχύτητα έτρεξε προς το μέρος μου. Ίσα που πρόλαβα να τραβήξω τα σπαθιά μου για να αποκρούσω το χτύπημα.
-Είσαι γρήγορος.
-Κι εσύ δεν πας πίσω. Θα είναι μια ενδιαφέρουσα μάχη!!
-Το ελπίζω. Καιρό έχω να ψυχαγωγηθώ!!
Τα σπαθιά μας φιλήθηκαν μεταξύ τους μερικές φορές ακόμα, με μία το ζόμπι και μία εμένα, να εναλλασόμαστε στο ρόλο του επιτηθέμενου και του αμυνόμενου, συνεχώς. Το σπαθί που είχε στην κατοχή του το ζόμπι ήταν από μαύρο μέταλλο. Κατάλαβα πόσο σπάνιο και πόσο δυνατό ήταν αυτό το κατάνα απ'την πρώτη στιγμή που το είδα και σιγουρεύτηκα απ'την πρώτη σύγκρουση που είχε με τα δικά μου.
-Αν σε κερδίσω, το σπαθί σου είναι δικό μου.
-Αν με κερδίσεις, το σπαθί δεν θα αξίζει να είναι δικό μου.
Το ζόμπι σήκωσε ψηλά το σπαθί του και πήγε να με κόψει. Το σπαθί αυτό δεν έπρεπε να με αγγίξει γιατί θα καταστραφόταν και θα το έχανα. Έτσι έπρεπε να χρησιμοποιήσω άλλες μεθόδους. Καιρός να δείξω τι έμαθα αυτούς τους τέσσερις μήνες στο Navarone.
-Soru!!
Εξαφανίστηκα από τα μάτια του ζόμπι και βρέθηκα πίσω του.
-Shigan!!
Τον χτύπησα πολλές φορές με το δάχτυλο μου. Όταν σταμάτησα είδα κάτι που με ξάφνιασε. Το ζόμπι δεν έπεσε. Αντίθετα γύρισε και πήγε να με κόψει αλλά μ'ένα Soru ακόμα του ξέφυγα.
-Πώς άντεξες??
-Το σώμα μας, το σώμα των ζόμπι, δέχεται ζημιά αλλά δεν την νιώθει. Οπότε όσο μπορούμε και κινούμαστε, πολεμάμε. Αυτή είναι η δύναμη μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Zombie night!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Zombie night!!   [Τέλος] Zombie night!! I_icon_minitimeΤετ Αυγ 29, 2012 12:03 pm

-Αυτό είναι μια ενδιαφέρουσα πληροφορία. Dave κάνε πίσω. Θα τους αναλάβω όλους εγώ!! Δεν μπορούμε να χάσουμε άλλο χρόνο μαζί τους. Αρκετά παίξαμε.
-Τα άτιμα τερατάκια, όσο και να τα ρίχνω ξανασηκώνονται. Είναι μπελάς.
-Άστο πάνω μου. Εσύ καλύψου.
-Μάλιστα καπετάνιε.
O Dave έτρεξε πίσω απ'τον δρόμο που ήρθαμε ψάχνοντας το κατάλληλο μέρος να καλυφθεί. Εγώ έβαλα τα σπαθιά μου μέσα στις θήκες τους κι ετοιμάστηκα να εξαπολύσω την καταστροφή. Τα χέρια μου άρχισαν να βγάζουν λάβα η οποία έσταζε παντού γύρω μου πλέον, κάνοντας το κρύο κλίμα που επικρατούσε λιγάκι πιο ζεστό.
-Τι κάνεις εκεί? Σταμάτα τώρα!!
-Όλα τα πλάσματα φοβούνται την φωτιά. Το ίδιο υποθέτω πως κάνουν και τα ζόμπι. Φαντάσου όμως πόσα θα πρέπει να φοβηθείτε την λάβα!!
-Υποχώρηση!! Όλοι πίσω!!
-Είναι αργά γι'αυτό!! Θα σας καταστρέψω όλους ολοσχερώς!!!
Ένα μεγάλο κύμα λάβας εξαπωλύθηκε απ'τα χέρια μου καταστρέφοντας όλα τα ζόμπι που βρίσκονταν μπροστά μου. Τα κατέστρεψα όλα εντελώς. Όλα εκτός από ένα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Zombie night!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Zombie night!!   [Τέλος] Zombie night!! I_icon_minitimeΤετ Αυγ 29, 2012 12:17 pm

Ο αρχηγός τους, το ζόμπι-σαμουράι πήδηξε ψηλά στον ουρανό αποφεύγοντας την επίθεση μου. Σήκωσα το βλέμμα μου και το είδα ψηλά στον ουρανό να έχει τραβήξει το σπαθί του και να ετοιμάζεται να μου επιτεθεί.
-Είσαι σκληρό καρύδι τελικά!!
-Εμείς οι δυο έχουμε έναν αγώνα να τελειώσουμε.
-Τιμή μου που πολέμησα μ'έναν τόσο δυνατό ξιφομάχο. Ας δώσουμε ένα τέλος στην μονομαχία μας. Ο καλύτερος ας κερδίσει.
Είπα τραβώντας τα δυο μου σπαθιά έχοντας πλέον ένα σε κάθε χέρι. Είχα σκοπό να τον αποτελειώσω με την καλύτερη μου επίθεση. Έτσι κάλυψα τα σπαθιά μου με πηχτό μάγμα κι ετοιμάστηκα για την τελική επίθεση.
-Ο καλύτερος ας κερδίσει!!
Επανέλαβε ο αντίπαλος μου και με την βοήθεια της βαρύτητας έπεσε προς το μέρος μας σαν βόμβα. Εγώ απ'την μεριά μου με το Soru που ήξερα έκανα ένα άλμα και κινήθηκα με φόρα προς το μέρος του. Αυτός προσγειωνόταν κι εγώ απογειωνόμουν. Κάπου στη μέση της διαδρομής τα ξίφη μας συγκρούστηκαν και ο καθένας μας βρέθηκε στην αντίθετη πλευρά απ'αυτή που είχε ξεκινήσει. Ήμασταν και οι δύο όρθιοι έχοντας πλάτη ο ένας τον άλλο. Εγώ είχα θέα τα λιωμένα σώματα των ζόμπι και ο σαμουράι είχε θέα τον Dave. Μετά από ένα λεπτό που και οι δύο στεκόμασταν όρθιοι, το ένα μου σπαθί έγινε κομμάτια. Το σπαθί μου είχα πάρει από έναν πειρατή στην αρχή της καριέρας μου, του Honda, δεν υπήρχε πια. Απ'την άλλη ο αντίπαλος μου άπλωσε το χέρι με το οποίο κρατούσε το κατάνα του και το κάρφωσε στο έδαφος. Μετά κατέρρευσε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Zombie night!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Zombie night!!   [Τέλος] Zombie night!! I_icon_minitimeΤετ Αυγ 29, 2012 12:27 pm

Με το που άκουσα το σώμα του σαμουράι να πέφτει στο έδαφος γύρισα και τον κοίταξα. Είδα και το σπαθί, το οποίο ήταν ανέπαφος. Έκανα μερικά βήματα προς τα εκεί. Έπιασα το σπαθί με τ'αριστερό μου χέρι και το σήκωσα ψηλά. Ήταν το έπαθλο μου. Ένα πολύ καλό εργαλείο προστέθηκε στην συλλογή μου. Ο Dave βγήκε απ'το σημείο που είχε κρυφτεί για να προστατευτεί απ'την λάβα και με πλησίασε.
-Αυτή ήταν μια μάχη κάτσε καλά!! Ουφ, ανακουφίστηκα. Αυτό το ζόμπι ήταν δυνατό.
-Όντως. Πάμε να βρούμε την Άννα. Δεν πρέπει κανείς να κυκλοφορεί μόνος σ'αυτό το μέρος. Δεν ξέρουμε τι άλλοι κίνδυνοι είναι κρυμμένοι σ'αυτό το μέρος.
-Τα πήγατε καλά ενάντια σ'αυτά τα αδύναμα πλάσματα.
Μία φωνή ακούστηκε απ'το πουθενά.
-Ενάντια όμως σ'έναν πραγματικό πολεμιστή, τι θα κάνετε?
Με το που τελείωσε αυτή η φράση ο Dave βρέθηκε πεσμένος στο έδαφος και αιμορραγούσε απ'την μύτη.
-Τι έγινε?
-Κάποιος με βάρεσε μπουνιά. Παραλίγο να μου έσπαγε την μύτη. Γέμισε αίμα.
-Εμφανίσου δειλέ που κρύβεσαι??
Ακούστηκε ένα πυροβολισμός απ'τα δεξιά μου και με μια γρήγορη κίνηση με το νέο μου σπαθί σταμάτησε τις σφαίρες που έρχονταν κατά πάνω μου.
-Τα δυο μας θα παίξουμε αρκετά καλά μου φαίνεται!! Χεχεχεχε!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Zombie night!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Zombie night!!   [Τέλος] Zombie night!! I_icon_minitimeΠεμ Αυγ 30, 2012 4:20 am

Δεν μπορούσα να καταλάβω από που ερχόταν αυτή η φωνή. Αν είχα το Kenbosoku Haki, που μου είχε αναφέρει ο Vice Admiral Jonathan τότε το πρόβλημα θα είχε λυθεί.
-Καπετάνιε νομίζω πως είναι κάπου εδώ γύρω....
Ο Dave κι εγώ καθίσαμε πλάτη-πλάτη ώστε να έχουμε ένα μέρος μας καλυμμένο. Κρατούσα και με τα δυο μου χέρια σφιχτά το νέο μου σπαθί κι έριχνα κλεφτές ματιές δεξιά κι αριστερά. Ο Dave κρατούσε το ρεβόλβερ του και παρακολουθούσε με το μάτι γαρίδα. Ο αντίπαλος μας ήταν ύπουλος. Με κάποιον τρόπο έμενε κρυφός.
-Καπετάνιε έχω μια ιδέα. Αν με το σπαθί σου κάνεις γρήγορες περιστροφές θα σηκώσεις γύρω μας ένα κύμα σκόνης. Αν είναι κοντά μας ίσως να μπορέσουμε να τον δούμε.
Μου ψιθύρισε ο Dave. Ήταν όντως μια καλή ιδέα. Άρχισα αμέσως να στριφογυρίζω με φόρα το σπαθί μου. Πιο γρήγορα και πιο γρήγορα και πιο γρήγορα, ώσπου ένα κύμα αέρα σήκωσε αρκετή σκόνη απ'το έδαφος. Και τότε τον είδαμε. Ένα κομμάτι σκόνης μόλις σταμάτησα τις περιστροφές δεν είχε πέσει κάτω αλλά βρισκόταν ακόμα ψηλά στον αέρα. Με μια αστραπιαία κίνηση ο Dave πυροβόλησε προς εκείνο το μέρος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Zombie night!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Zombie night!!   [Τέλος] Zombie night!! I_icon_minitimeΠεμ Αυγ 30, 2012 4:32 am

Αίμα πετάχτηκε απ'το πουθενά και μια κραυγή σαν ζώου ακούστηκε. Το αίμα άρχισε να κυλάει και να μας σχηματίζει ένα σώμα. Έως ότου ο αντίπαλος μας αποκαλύφθηκε μόνος του. Ήταν ένα μυώδες πλάσμα με μούρη λιονταριού.
-Νόμιζα πως τα ζόμπι δεν πονάνε.
-Δεν είμαι ζόμπι ανόητε. Είμαι ο Absalom, χρήστης του Suke Suke no Mi, που μου δίνει την ικανότητα να γίνομαι αόρατος. Είμαι ο Αρχηγός των Zombie Soldiers και των Zombie Generals του Thriller Bark. Κι ένας εκ των Mysterious Four. Ο Moriah-sama θα μάθει για την επίθεση σας. Δεν θα μείνετε ατιμώρητοι.
Είπε και σηκώθηκε όρθιος.
-Αλλά μέχρι τότε θα σας έχω ήδη σκοτώσει εγώ!!
Είπε κι ετοιμάστηκε να μας επιτεθεί.
-Καπετάνιε!!
Ήταν η Άννα η οποία ερχόταν πετώντας προς το μέρος μας και προσγειώθηκε δίπλα μας. Ήταν λαχανιασμένη. Της είπα να ηρεμήσει και να πεις τι έγινε. Φαινόταν τρομαγμένη.
-Ο Moriah, o Moriah, έρχεται προς τα εδώ....
Αυτό δεν μ'άρεσε καθόλου, αντίθετα όμως άρεσε πολύ στον Absalom!!
-Τώρα το τέλος σας πλησιάζει!! Εσύ όμως γυναίκα, αν γίνεις σύζυγος μου [mor16] , θα ζήσεις!!
Η Άννα ούτε καν τον κοίταξα και συνέχισε να μας περιγράφει αυτά που είδε, αλλά τότε ήταν που ακούσαμε βαριά βήματα να έρχονται προς το μέρος μας. Σε λίγο θα βρισκόμουν αντιμέτωπος με τον Shichibukai Gekko Moriah.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Zombie night!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Zombie night!!   [Τέλος] Zombie night!! I_icon_minitimeΠεμ Αυγ 30, 2012 4:44 am

Λίγα λεπτά μετά ο Gekko Moriah βρέθηκε μπροστά μας. Η περιγραφή που είχαμε γι'αυτόν ήταν σωστή. Κοίταξε γύρω του και είδε πως είχε προηγηθεί μάχη. Τότε κοίταξε εμάς.
-Kissisisisisisi!! O Hildon, μου είπε για ένα πλοίο του ναυτικού που άραξε στο λιμάνι μου. Δεν μου είπε πως οι marines, θα τολμούσαν να επιτεθούν και στο πλήρωμα μου!! Ήρθατε εδώ για να πεθάνετε??
-Shichibukai Gekko Moriah, είμαι ο Commander Rob Greywind. Το πλοίο μας έχει κάποιες ζημιές και χρειαζόμαστε λίγο χρόνο να το επισκευάσουμε. Μετά θα φύγουμε. Ζητάμε λίγη ώρα την φιλοξενία σου.
-Kisisisisi!! Έτσι ζητάτε εσείς φιλοξενία? Με τα να επιτήθεστε?
-Βρισκόμασταν σε άμυνα. Οι δικοί σου μας επιτέθηκαν πρώτοι.
-Και πολύ καλά έκαναν. Δεν θέλουμε παρείσακτους εδώ.
-Ζητάω μόνο λίγη ώρα.
-Kisisisisi!! Είμαι ένας αφοσιωμένος άντρας της Κυβέρνησης, οπότε δεν θα σας σκοτώσω όλους. Αν σε μια ώρα δεν έχετε φύγει, δεν μπορώ να εγγυηθώ για τη ζωή σας.
Έβλεπα στα μάτια του ότι έλεγε ψέματα. Αλλά δεν ήμουν σε θέση να διαπραγματευτώ. Δεν είχα άλλη επιλογή απ'το να φύγω το συντομότερο.
-Πολύ καλά, θα φύγουμε άμεσα....
Οι δύο σύντροφοι μου κι εγώ αποχωρήσαμε έχοντας το νου μας στο Μόρια. Κάτι μου έλεγε ότι τα πράγματα δεν πήγαιναν τόσα καλά εδώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Zombie night!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Zombie night!!   [Τέλος] Zombie night!! I_icon_minitimeΠεμ Αυγ 30, 2012 5:28 am

Πήγαμε γρήγορα πίσω στο πλοίο, όπου εκεί οι ζημιές είχαν καλυφθεί επιφανειακά. Ο Wailord με διαβεβαίωσε πως το πλοίο θα αντέξει ακόμα ένα ταξίδι και θα έχουμε χρόνο να το επισκευάσουμε όσο καλύτερα γίνεται. Τώρα όμως αυτό που έπρεπε να κάνουμε είναι να φύγουμε απ'το νησί. Έχοντας πάρει μια γεύση απ'το νησί ο ίδιος και σε συνδυασμό με αυτά που είδε η Άννα ετοίμασα την αναφορά που θα στέλναμε στα κεντρικά.

"Προς Marine HQ

Μετά από την επίσκεψη μου στο Thriller Bark, διαπίστωσα, ότι ο Shichibukai Gekko Moriah θα πρέπει να αντιμετωπίζεται με επιφυλακτικότητα απ'την Κυβέρνηση. Οι προθέσεις του όσον αφορά την Απόλυτη Δικαιοσύνη είναι αμφίβολες. Η αντιμετώπιση του προς εμάς ήταν σχεδόν εχθρική. Η δύναμη που έχει αποκτήσει ενδέχεται να φανεί χρήσιμη στην Κυβέρνηση, αλλά εκτιμώ πως με την πρώτη ευκαιρία ο Shichibukai Gekko Moriah, θα αυτομολήσει.

Commander
Rob Greywind"


Η αναφορά μου είχε σταλεί και δεν έμεινε τίποτα άλλο που θα μπορούσαμε να κάνουμε κι έτσι όσο πιο γρήγορα γινόταν απομακρυνθήκαμε απ'την έδρα του Μόρια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




[Τέλος] Zombie night!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Zombie night!!   [Τέλος] Zombie night!! I_icon_minitimeΠαρ Αυγ 31, 2012 12:32 am


Όνομα: Rob Greywind
Haki Points: -
Player of the Month Points: 7
Beli:23 .000
Bounty/Fame Points: 1.000.000
Παρατηρήσεις: Μέτρια ήταν, πολύ βιασύνη και πολύ γρήγορα πέρασες τα γεγονότα... Απλά ποστ, δεν μπορούσα να δώσω παραπάνω...


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
[Τέλος] Zombie night!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» [Τέλος] Everybody Zombie Night!!!
» [ΑΡΧΗ] The Night Shark's Crew !??
» [Αρχη-Παρελθον]Καθε τελος ενας νεος Marine.[Τελος]
» [ΤΕΛΟΣ]Heavshin Pirate and the ghost island [ΤΕΛΟΣ]
» Η μαχη στην θαλασσα και ενα το απροβλετο τελος[ΤΕΛΟΣ]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ :: ΙΣΤΟΡΙΕΣ :: ΑΡΧΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΩΝ-
Μετάβαση σε: