.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Τέλος]A new pirate...

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Τέλος]A new pirate...   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]A new pirate...    [Τέλος]A new pirate...   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 05, 2015 6:35 am

-Εσύ πρέπει να είσαι ο καπετάνιος τους ε, αν είναι έτσι τότε έλα πάνω μου, θα σε κανονίσω εγώ!!! Είχε θυμώσει πάρα πολύ όταν του είχα μιλήσει έτσι και για αυτό αμέσως πήγε να μου επιτεθεί. Είχα πάρει στάση μάχης και τον περίμενα, καθώς όμως ερχόταν να μου επιτεθεί βγάζει ένα τεράστιο σπαθί και πήγε να μου επιτεθεί. Δεν μπορούσα να κάνω τίποτε άλλο εκεί παρά να αποφύγω την επίθεση του. Την απέφυγα αλλά ήταν τόσο μεγάλο οπού θα μπορούσε έστω για λίγο να με έκοβε. Όταν τον είχα αποφύγει τον κλότσησα στο πόδι, είχε πέσει λίγο αλλά αμέσως σηκώθηκε και μου έκανε πάλι επίθεση. την είχα αποφύγει πάλι αλλά δεν ήξερα τι να κάνω επειδή ήταν δυνατός. Αν δεν βρω κάτι να κάνω τότε θα την έχω βάψει στα σίγουρα. Έτσι μετά σκέφτηκα κάτι, αμέσως έβαλα σε εφαρμογή το σχέδιό μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Τέλος]A new pirate...   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]A new pirate...    [Τέλος]A new pirate...   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 05, 2015 7:06 am

Πήγε να μου κάνει επίθεση αλλά πάλι την απέφυγα, αυτό έκανα συνέχεια, όμως εκείνη την στιγμή επιτέλους είχα βρει μια ευκαιρία επειδή όταν τον είχα αποφύγει το σπαθί καρφώθηκε στο πάτωμα και δεν μπορούσε να το βγάλει εύκολα οπότε ήταν τέλεια ευκαιρία. Αμέσως του έδωσα μπουνιά στην κοιλιά με αποτέλεσμα να τον στείλω λίγα μέτρα πίσω. Το σπαθί του είχε βγει αλλά είχε πάθει μεγάλη ζημιά από την μπουνιά που του είχα ρίξει.
-Καπετάνιε!!!! Είπαν όλοι οι πειρατές. Αμέσως ήρθαν προς τα εμένα να μου κάνουν επίθεση αλλά πριν έρθουν τους σταμάτησε ο καπετάνιος τους.
-Αφήστε τον σε μένα!!! Θα τον κανονίσω εγώ είπε και αμέσως άρχισε να τρέχει προς τα μένα για να μου κάνει επίθεση αλλά δεν το άφησα. Άρχισα να τρέχω και εγώ. Όταν είχα φτάσει σε εκείνο πριν εκείνος κάνει επίθεση του δίνω μια γυριστή κλωτσιά στην κοιλιά. Του είχε κάνει πολύ μεγάλη ζημιά επειδή είχε βγάλει μπόλικο αίμα από το στόμα του. Είχε αποδυναμωθεί πάρα πολύ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Τέλος]A new pirate...   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]A new pirate...    [Τέλος]A new pirate...   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 05, 2015 9:01 am

Είχε έρθει το τέλος, δεν μπορούσε να κάνει κάτι και οι δικοί του δεν μπορούσαν να τον βοηθήσουν αφού μπόρεσα να νικήσω τον καπετάνιο τους πως εκείνοι θα μπορέσουν να με σκοτώσουν. Ο στρατός του Βασιλείου αυτού φοβόντουσαν στην αρχή τους πειρατές αλλά μετά αφού κατάφερα να νικήσω τον καπετάνιο του τους έφυγε ο φόβος οπού είχαν. Καλό ήταν αυτό αλλά αμέσως άρχιζαν να σκοτώνουν τους πειρατές επειδή ήταν τρομοκρατημενοι οι πειρατές μετά από αυτό που είχαν δει. Έπρεπε να κάνω κάτι.
-Σταματήστε η μάχη έχει τελειώσει, δεν μπορούνε να πολεμήσουν άλλο ότι και να έλεγα ήταν μάταιο.
-Εσείς πειρατές φύγετε αμέσως επειδή κινδυνεύετε εδώ πέρα!!! Ήθελαν δεν ήθελαν να με ακούσουν δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι άλλο, άρχισαν να τρέχουν μακριά από εδώ, πήραν κιόλας τον καπετάνιο τους.
-Οι γιατί τους άφησες να φύγεις, μας έχουν κάνει πολύ μεγάλο κακό, πρέπει να πάρουμε το αίμα μας πίσω.
-Ναι αλλά έτσι θα γίνεται το ίδιο με εκείνους!!!
Αμέσως σταμάτησαν όταν το είπα, κατάλαβαν ότι δεν ήθελαν να γίνουν σαν και εκείνους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Τέλος]A new pirate...   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]A new pirate...    [Τέλος]A new pirate...   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 05, 2015 11:51 am

-Ναι τους διώξαμε!!!! Φώναζαν όλοι οι φρουροί, είχαν χαρεί πάρα πολύ οπού τους είχαν διώξει. Δεν ήταν μόνο οι φρουροί χαρούμενοι αλλά και οι πολίτες της πόλης.
-Σε ευχαριστούμε που τους έδιωξες μου έλεγαν κάποιοι πολίτες, δεν είχα κάνει το σημαντικό. Απλά αυτό που έκανα ήταν να βοηθήσω στον διωγμό των πειρατών.
-Blackwell D. Ran πρέπει να έρθεις στο παλάτι ώστε ο βασιλιάς να σε ανταμείψει για αυτό που έκανες ήταν κάλο αυτό αλλά σκέφτηκα πως έχω μείνει πολύ σε αυτό το νησί και θα πρέπει σιγά σιγά να φεύγω από εδώ, αν πάω θα πάρω το βραβείο μου αμέσως και θα φύγω. Υπάρχει όμως ένα ακόμη πρόβλημα, δεν θα με φτάσει η βάρκα που είχα, χρειάζομαι ένα καράβι. Για αυτό το πράγμα δεν ήξερα τι να κάνω.
Αλλά θα πρέπει μάλλον να ρωτήσω τον βασιλιά για ένα, λογικά μάλλον εκείνο θα κάνω. Έτσι αποφάσισα να πάω στο βασίλειο να ζητήσω ένα καράβι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Τέλος]A new pirate...   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]A new pirate...    [Τέλος]A new pirate...   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 05, 2015 12:15 pm

Μετά από λίγη είχαμε φτάσει στο παλάτι και την στιγμή που μπήκαμε μέσα άρχισαν όλοι τους να υποκλίνονται σε μένα και να με λέμε ήρωα, δεν μου άρεσε και τόσο όμως. Είμαι πειρατής, όχι ήρωας. Δεν μου πάει κάτι τέτοιο αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό.
-Blackwell D. Ran σε ευχαριστούμε που μας έσωσες από εκείνους τους πειρατές, έλα πάρε αυτό βραβείο μου είχε δώσει ένα σακούλι με λεφτά μέσα. Πρέπει να είχε κάπου 50.000 beli. Μπορεί να μην μου έδωσε κάτι άλλο αλλά και εκείνα μου ήταν πολύ χρήσιμα επειδή αν πάω σε κάποιο άλλο νησί θα μπορώ να αγοράσω κάτι η να φάω χωρίς να το κλέψω.
-Ευχαριστώ αλλά μήπως θα είχες κάνα καράβι να μου δόσεις, το έχω ανάγκη είχα ξεχάσει για αυτό το θέμα, αν δεν πάρω κάποιο δεν θα μπορέσω να φύγω από αυτό το μέρος.
-Τι δεν έχεις καράβι??? Πως ήρθες εδώ πέρα???
-Με βάρκα είχα έρθει αλλά δεν την έχω πια, είχα πέσει σε τρικυμία και η βάρκα μου χάθηκε η έσπασε.
-Ώστε έτσι ε, συγνώμη αλλά δεν έχουμε πολλά καράβια, αν θες μια βάρκα τότε εντάξει
δεν μου άρεσε αυτό που είπε αλλά βρήκα τι θα κάνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Τέλος]A new pirate...   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]A new pirate...    [Τέλος]A new pirate...   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 05, 2015 12:42 pm

-Κρίμα που δεν έχετε μάλλον θα πάρω ακόμη μια βάρκα η με τα λεφτά που μου δώσατε να αγοράσω καράβι το πιο λογικό εκείνο ήταν να κάνω. Αλλά το σχέδιο μου ήταν κάτι άλλο.
-Βασιλιά ξέρω είπες ότι δεν μπορείς να δώσεις ένα καράβι αλλά μήπως γίνεται να πάω να δω τα καράβια σας??? Τον ρώτησα, αν με πάει εκεί ξέρω τι θα πρέπει να κάνω.
-Tα καράβια μας, για πιο λόγο??? Μπορείς αλλά πρέπει να είναι κάποιος μαζί σου, εσείς οι τρεις εκεί πέρα πηγαίνετε μαζί του είπε σε τρεις τυχαίους φρουρούς. Λογικό είναι να υποψιάζεται ότι κάτι σκαρώνω επειδή όντως κάτι σκαρώνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Τέλος]A new pirate...   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]A new pirate...    [Τέλος]A new pirate...   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 05, 2015 12:45 pm

Έτσι φύγαμε προς τα καράβια τους. Το σχέδιο μου ήταν πολύ απλό, αφού δεν μου χαρίζουν ένα από τα καράβια τους χωρίς να γίνει κάτι τότε δεν έχω άλλη επιλογή. Πρέπει να κλέψω ένα αλλιώς δεν θα μπορέσω να πολεμήσω τα μεγάλα κύματα και μπορεί να έχω την ίδια μύρα οπού είχα πριν έρθω σε αυτό το νησί.
Μέσα σε 20 λεπτά είχαμε φτάσει εκεί πέρα και όντως δεν είχαν πολλές επιλογές, ίσα ίσα μόνο πέντε καράβια υπήρχαν μόνο. Λυπάμαι που θα πρέπει να κλέψω ένα αλλά δεν γίνεται αλλιώς.
-Ran-san τι θέλετε εδώ να κάνετε είπε ο ένας. Θα μπορούσα να κλέψω εδώ και τώρα ένα αμέσως αλλά είναι αυτοί εδώ και μπορεί να ειδοποιούσουν τους άλλους οπότε έχω μόνο μια επιλογή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Τέλος]A new pirate...   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]A new pirate...    [Τέλος]A new pirate...   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 05, 2015 12:48 pm

Έτσι καθώς περπάταγα άρπαξα ένα μεγάλο ξύλο και έπειτα βάρεσα με εκείνο έναν φρουρό στην μούρη. Όταν το είδαν οι άλλοι δεν πίστευαν τι έκανα. Αμέσως έβγαλαν τα όπλα τους προς τα μένα.
-Ώστε έτσι ε, τι σκαρώνεις να κανείς εδώ. Ο βασιλιάς είχε δίκιο ότι κάτι σκάρωνες μου είπανε, δεν είχα τίποτε να τους πω πάρα να κάνω.
-Τίποτε απλά, ΑΑΑΑ!!! Φώναξα και χωρίς προειδοποίηση βάρεσα στην μούρη και τον άλλον, πήγα να βαρέσω και τον άλλο αλλά με απέφυγε. Όταν με είχε αποφύγει με το σπαθί του πήγε να μου κάνει επίθεση αλλά πρόλαβα και έπιασα το χέρι του πριν καν με βαρέσει. Υστέρα του έδωσα μια γερή μπουνιά στην κοιλιά του.
-Βλάκες, μην ξεχνάτε είμαι πειρατής και αν θέλω μπορώ να κλέψω ένα καράβι τους είπα και μετά πήγα να μπω σε ένα από τα καράβια.
Όταν μπήκα σε ένα ανέβασα την άγκυρα πάνω και έβαλα αμέσως πλώρη για το επόμενο νησί. Δεν είχαν πάρει καν χαμπάρι οι άλλοι ότι τους πήρα ένα καράβι αλλά σίγουρα θα το μάθουν, τότε όμως θα είναι πολύ αργά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
[Τέλος]A new pirate...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Pirate Cruelty ! The bounty hunter vs the notorious pirate [ΤΕΛΟΣ]
» [ΤΕΛΟΣ]Heavshin Pirate and the ghost island [ΤΕΛΟΣ]
» [ Τελος ] Nick The Pirate !
» Bandits? I am a Pirate![Τελος]
» Alucard And pirate [ΤΕΛΟΣ]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΧΑΡΤΗΣ :: NORTH BLUE SEA :: LYNEEL-
Μετάβαση σε: