.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
3 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 3 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
WhiteTrash
Bounty Hunter
Bounty Hunter
WhiteTrash


Posts : 3097
Join date : 30/12/2010
Age : 31
Location : Tartarus

[Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος   [Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Ιαν 27, 2012 3:47 am

Μόλις τελείωσα κατευθύνθηκα προς το μέρος όπου είχε πει χθες ο Maximilian στον Valezuki ότι θα είναι 4 άτομα με επαφή της διακίνησης μαύρου εμπορίου.. Μέσα σε αυτούς και ο Bluejam.. Πρέπει να βρίσκομαι εκεί για να δώ που θα οδηγήσει ο Bluejam τον Rear Admiral, που ακριβώς βρίσκεται το φρούτο..
Σε όλη την διαδρομή σκεφτόμουν.. Όχι το σχέδιο μου αλλά το τι πάω να κάνω, το τι είμαι προτεθυμένος να κάνω για να πάρω αυτό το φρούτο στα χέρια μου... Οι φωνές μίας ολόκληρης φυλής με ωθούσαν να συνεχίσω, να φτάσω ένα βήμα πιο κοντά προς την επιθυμία όλων τον Ikarians.. Να καταφέρω να ρίξω την παγκόσμια Κυβέρνηση και να σκοτώσω τον προδότη...
Έφτασα στο σημείου όπου είχε προαναφερθεί, στάθηκα πίσω από πυκνούς θάμνους, κρυμμένος στις σκιές των δέντρων.. Απέναντί μου στο μικρό ξέφωτο είδα 3 άντρες και μία γυναίκα... Ο ένας από τους άντρες ήτανε ο Bluejam.. Από στιγμή σε στιγμή τώρα ο Valezuki θα καταφθάσει για να τους συλλάβει αλλά το πιο πιθανό είναι να βρίσκεται ήδη εδώ και να περιμένει την κατάλληλη στιγμή..
Που είναι οι άντρες σου Bluejam? Έχουν αργήσει με το εμπόρευμα !
Σκάσε Utu... Τώρα έρχονται.
Να βιαστούν !! Δεν θέλω να καταλήξω σαν τον Maximilian !! Σας το λέω ότι κάποιος μας έχει βάλει στο μάτι !! Αυτή είναι η τελευταία φορά που συμμετέχω και εγώ..
Ο Maximilian καταρχάς ήτανε βλάκας και του άξιζε..
Εκείνη την στιγμή είδα μια ομάδα αντρών του Bluejam να κουβαλάνε κάποια κιβώτια.. Η ώρα της αλήθειας πλησίαζε όλο και περισσότερο.. Αφήσανε τα κιβώτια μπροστά τους και τα ανοίξανε.. Μέσα είχανε κάθε λογής περίεργα αντικείμενα, πανάκριβες εφευρέσεις, παράνομα φάρμακα και όπλα..
Ένα λεπτό μετά το άνοιγμα των κιβωτίων άρχισα να ακούω τους θάμνους και διάφορς φυλλωσιές γύρω από το ξέφωτο να κάνουν θόρυβο.. Όπως το φαντάστηκα, είναι ήδη εδώ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteTrash
Bounty Hunter
Bounty Hunter
WhiteTrash


Posts : 3097
Join date : 30/12/2010
Age : 31
Location : Tartarus

[Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος   [Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Ιαν 27, 2012 4:10 am

Marine ξεπετάχτηκαν και τους περικυκλώσανε από όλες τις μεριές, αφήνοντας τους κανένα τρόπο διαφυγής.. Ο bluejam νευριασμένος και ξαφνιασμένος διέταξε τους άντρες του να επιτεθούν για να ανοίξουν ένα δρόμο διαφυγής, ενώ ταυτόχρονα τράβηξε το όπλο του και πυροβόλησε έναν marine.. Η σφαίρα ποτέ δεν βρήκε τον στόχο της, μπροστά από τον marine που πυροβόλησε εμφανίστηκε με απίστευτη ταχύτητα ο Valezuki.. Εκπληκτική ταχύτητα !! Δεν το είδα από που ήρθε και με το χέρι του απλά σταμάτησε μία σφαίρα !!
Επιτέλους σε βρίκα και έτσι όπως σε ήθελα.. Markus..
Πως ήξερες για αυτή την συνάντηση Valezuki... τον ρώτησε θυμωμένος αλλα και ταυτόχρονα αγχωμένος o Bluejam..
Ένα φιλαράκι σας κάρφωσε πριν πεθάνει.. Νόμιζα ότι το ξέρατε αυτό και έτσι τον σκοτώσατε αλλα με την αντίδρασή σας τώρα είμαι σίγουρος ότι κάποιος άλλος το έκανε αυτό...
Με μία περίεργη τεχνική, ίσα ίσα που τον άκουσα να λέει "Soru", εξαφανίστηκε από εκεί που στεκόταν ο Valezzuki και εμφανίστηκε μπροστά από τον Bluejam αρπάζοντας τον από τον λαιμό. Τότε διέταξε τους υπόλοιπους άντρες του να περάσουν χειροπέδες στους υπόλοιπους, ύστερα γύρισε πάλι το βλέμμα του στον bluejam..
Έχεις κλέψει κάτι από εμένα.. Το θέλω πίσω... Που είναι? τον ρώτησε σφίγγοντας περισσότερο την λαβή του στον λαιμό του Bluejam..
Δ...εεν.... εεχχ...εεχχω... καμ...ια απολύ...τος ιδ...δυσκολεύοταν να μιλήσει πολύ, ο Rear Admiral χαλάρωσε λίγο το χέρι του..
Δεν έχω ιδέα για τι με ρωτάς. είπε και τον έφτυσε στην μάπα..
Ο Valezuki με το άλλο του χέρι καθάρισε το πρόσωπο του και κοίταξε χαμογελαστός τον bluejam... Τότε με απίστευτη και υπεράνθρωπη δύναμη πέταξε τον Bluejam στο έδαφος δημιουργώντας ένα ρίγμα, το ταρακούνημα το ένοιωσα ακόμα και εγώ επίσης φοβήθηκα μην τον σκότωσε..
Για να σου κάνω τότε μια ανανέωση.. Βρισκόμασταν στο Barrie Island.. Είχα πάει για να μου παραδώσει ένας Bounty Hunter έναν πειρατή.. Επίσης στο κατεστραμμένο πια πλοίο του είχε ένα φρούτο του διαβόλου.. Από τα κεντρικά μου είπανε να το φέρω πίσω μαζί μου για να εξεταστεί και αν κάποιος το ήθελε πολύ να το πάρει... Τότε εσύ σαν απλώς ζητιάνος μας εκμεταλλευτικές, κλέβοντας ότι πολύτιμο είχαμε σε αυτό το πλοίο.. Παραλίγο να έκλεβες και το φρούτο αλλά σε πρόλαβα.. Ωστόσο δεν μπορούσες απλά να εγκαταλείψεις... Δεν σου έφτανε το ότι έκλεψες πολλά αξίας από εμάς και ξέφυγες ζωντανός.. Ήθελες και να με εκδικηθείς.. Πήγε στην πατρίδα μου, σκότωσες την γυναίκα μου,λεηλάτησες την πόλη μας και περίμενες μέχρι να γυρίσω.. Μόλις γύρισα τρύπωσες την κατάλληλη στιγμή στο πλοίο μου και έκλεψες το φρούτο αφήνοντας κανένα απολύτως ίχνος.. Όμως σε βρήκα !! Και τώρα θα εύχεσε να σε είχα σκοτώσει από την πρώτη φορά που ειδωθήκαμε !! ΤΩΡΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΡΟΥΤΟ !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteTrash
Bounty Hunter
Bounty Hunter
WhiteTrash


Posts : 3097
Join date : 30/12/2010
Age : 31
Location : Tartarus

[Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος   [Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 29, 2012 5:09 am

Ο Bluejam τον κοίταζε με μίσος φτύνοντας συνέχεια αίμα.. Έκανε μία προσπάθεια να σηκωθεί αλλά ξαναέπεσε, το χτύπημα στο κεφάλι του που δέχτηκε δεν ήταν καμία απλή γρατσουνιά κιόλας.. Για λίγο η έκφραση του Bluejam άλλαξε, έσκυψε το κεφάλι του και μίλησε..
..καλά, θα σου πω... Το φρούτο βρίσκεται στο μαγαζί μου, έξω από την πόλη στο Grey Terminal..
Θα με πας εκεί !! είπε και τον σήκωσε μετά βίας..
Άντρες !!! Πάρτε τους υπόλοιπους και ρίξτε τους στην φυλακή, θα δούμε τι θα κάνουμε μαζί τους μόλις γυρίσω πίσω.
Κύριε, είστε σίγουρος ότι θέλετε να πάτε μόνος σας? είπε στο αξιωματικό του ένας νεαρός marine..
Με αμφισβητείς μικρέ ?!
Ο νεαρός marine χαμήλωσε ταπεινωμένος το βλέμμα του και ο Valezuki έσπρωξε τον Bluejam για να τον οδηγήσει στο μαγαζί του.. Ήταν ακόμα εκεί όπου το είχα δει τελευταία φορά και το ότι ο Valezuki δεν πήρε κανέναν από τους άντρες του μαζί του αυτό με διευκόλυνε αρκετά... Πριν ξεκινήσω για εδώ μετακίνησα τον γιο του Valezuki, αναίσθητο στο Grey Terminal. Σκέφτηκα ότι στην περίπτωση που οι ελπίδες μου να νικήσω έναν Rear Admiral μειωθούν δραματικά ο γιός του είναι ένας τρόπος εκβιασμού..
Δεν πέρασε πολύ ώρα και φτάσαμε στο Grey Terminal.. Με το που πάτησε το πόδι του εκεί ο Valezuki όλοι οι ζητιάνοι,κλέφτες,απατεώνες και γενικώς μόνιμοι κάτοικοι της περιοχής τον κοιτάζανε με μισό μάτι αλλά επίσης αναγνωρίζουνε την στολή ενός Rear Admiral αξιωματικού έτσι κανένας δεν τολμούσε να κάνει κάτι παραπάνω από το να κοιτάει απλά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteTrash
Bounty Hunter
Bounty Hunter
WhiteTrash


Posts : 3097
Join date : 30/12/2010
Age : 31
Location : Tartarus

[Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος   [Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 29, 2012 5:35 am

Μόλις φτάσανε στο μαγαζί του Bluejam και του άνοιξε την πόρτα ένας από τους άντρες του με το που είδε πίσω από τον καπετάνιο του να στέκεται ένας marine πήγε να τραβήξει το όπλο του αλλά πάλι με μία άλλη εκπληκτική τεχνική ο Valezuki ψιθύρισε κάποιες λέξεις και δέχτηκε την σφαίρα κατά πάνω του χωρίς ο ίδιος να πάθει τίποτα ενώ η σφαίρα έγινε σαν μικρή πιατέλα.. λές και το σώμα του ήτανε από ατσάλι..
Τότε άρπαξε το κεφάλι του πειρατή και με αυτό έσπασε την πόρτα, μαζί και το κεφάλι του άλλου.. Τότε τον άκουσα να γυρνάει στον Bluejam και να λέει..
Προχώρα !! Φώναξε σε όλους τους άντρες σου από το μαγαζί να φύγουν και θα τους αφήσω να ξεφύγουν αν δεν φύγουν τότε ενημέρωσε τους ότι είτε η ζωή τους θα λάβει τέλος εδώ είτε θα συνεχιστεί στο Impel Down..
Μετά από αυτά τα λόγια έσπρωξε τον Bluejam μέσα και τον ακολούθησε.. Μετά από περίπου 3 λεπτά άρχισα να ακούω πυροβολισμούς από μέσα, αυτό συνεχίστηκε για κάνα λεπτό περίπου.. Μόλις οι πυροβολισμοί ησύχασαν αρχίσανε τα ουρλιαχτά.. Αρκετοί άντρες του Bluejam είδα να τρέχουν έξω από το μαγαζί έντρομοι και όλοι σαπισμένοι στο ξύλο.. Είχα αρχίσει ήδη να πολλαπλασιάζω τις αμφιβολίες μου που είχα άμα έρθω αντιμέτωπος με τον Valezuki για αυτό είπα να με σιγουρέψω και πήγα να πάρω τον αναίσθητο γιο του Valezuki.. Τον έφερα στο μαγαζί και του έδωσα να εισπνεύσει λίγο ακόμα από το αναισθησιογόνο που είχα για να παραμείνει ήσυχος.. Ύστερα έβλεπα τα σπαθιά μου από τις θήκες τους και άπλωσα πάνω στις λεπίδες τους τα φίλτρα που είχα... Στο δεξί μου σπαθί ράντισα το πορτοκαλί και το κόκκινο ενώ στο αριστερό το μωβ και το πράσινο.. Μόλις τέλειωσα τα ξαναέβαλα στις θήκες τους, πήρα το αγόρι τους ώμους μου και μπήκα μέσα στο μαγαζί..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteTrash
Bounty Hunter
Bounty Hunter
WhiteTrash


Posts : 3097
Join date : 30/12/2010
Age : 31
Location : Tartarus

[Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος   [Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 29, 2012 6:18 am

Λόγω ότι το μαγαζί ήτανε εντελώς άδειο τώρα με ευκολία μπορούσα να ακούσω τα βήματα τους και προς τα που βρίσκονται, προσανατολίστηκα έτσι αρκετά εύκολα.. Βρέθηκα πίσω από την σκηνή σε κάτι αποθήκες, σταμάτησαν να ακούγονται τα βήματα αλλά οι φωνές τους αντηχούσαν σε ολόκληρο το μέρος.. Αφού κατάλαβα σε ποια αποθήκη βρίσκονταν στήθηκα από έξω, έγυρα λίγο το κεφάλι μου στα πλάγια για να βλέπω μέσα αλλά προσεχτικά ώστε να μην με καταλάβουν μέχρι να έρθει η κατάλληλη στιγμή..
Λοιπόν? Που είναι ?
Σταμάτα επιτέλους σκα***νιε marine να με σπρώχνεις !!
Ο Valezuki του ρίχνεις μία δυνατή μπουνιά και τον ξαναρωτάει..
Που είναι? Αρχίζω να χάνω την υπομονή μου...
Ο bluejam δεν του απάντησε αλλά στάθηκε στα πόδια του και άνοιξε ένα κιβώτιο.. Από εκεί μέσα έβγαλε το ίδιος κουτί όπου είχε κάνει επίδειξη και σε εμένα !! Το άνοιξε και μέσα βρισκόταν το φρούτο !!
Επιτέλους.. Μετά από τόσα χρόνια αναζήτησης το βλέπω μπροστά μου !! Με ταλαιπώρησες πολύ αυτά τα χρόνια Bluejam.. Είχα αρχίσει να πιστεύω ότι είχες φάει προ πολού το φρούτο ή ότι θα το είχες πουλήσει. Αλλά τελικά είσαι τόσο αχάριστος ώστε απλά να το κρατήσεις χωρίς να ξέρεις τι δυνάμεις δίνει...
Δεν το κράτησα ουσιαστικά, απλά κανένας δεν το θέλει.
Ο Valezuki πλησίασε και σήκωσε το φρούτο από το κουτί του.. Το κοίταζε πολύ απορροφημένος και ακόμα δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί ένας marine θα ήθελε τόσο μα τόσο πολύ ένα φρούτο του διαβόλου...
Επιτέλους αυτή η δύναμη θα γίνει δικιά μου !!
Φώναξε και πλησιάζε το φρούτο όλο και πιο κοντά στο στόμα του... Εδώ είναι η ευκαιρία μου σκέφτηκα και μπήκα μέσα στην αίθουσα με την λεπίδα του ξίφους μου στον λαιμό του παιδιού...



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteTrash
Bounty Hunter
Bounty Hunter
WhiteTrash


Posts : 3097
Join date : 30/12/2010
Age : 31
Location : Tartarus

[Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος   [Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 29, 2012 6:39 am

Άσε το φρούτο κάτω αλλιώς ο μικρός θα την πληρώσει...
Το ίδιος ξαφνιασμένοι γυρνάνε και οι 2 τους και με κοιτάνε.. Ειδικά ο Valezuki που έβλεπε ότι στα χέρια μου έχω τον γιο του..
Ποιος είσαι εσύ?
Δεν είναι ανάγκη να ξέρεις.. Το φρούτο παρακαλώ...
Με κοίταξε από πάνω μέχρι κάτω περιεργαζόμενος την κάθε λεπτομέρια πάνω μου.. Είχε κολλήσει λίγο παραπάνω στο ταττού μου..
Μοιάζεις με Ikarian αλλά δεν μπορεί να είναι εφικτό αυτό.. Οι Ikarians αφανίστηκαν από την Παγκόσμια Κυβέρνηση πριν 25 χρόνια, δεν υπήρχανε επιζώντες..
...Το φρούτο... του είπα αγγίζοντας με την λεπίδα τον λαιμό του παιδιού.. Εκείνος με κοίταξε ψύχραιμος, μάλλον προσπαθούσε να με ψυχολογήσει.. Ύστερα κοίταξε τον αναίσθητο γιο του και είπε..
Συγνώμη γιε μου.. Αλλά όπως σου έχω μάθει η δικαιοσύνη είναι απόλυτη και πάντα υπάρχουνε παράπλευρες απώλειες.. Ελπίζω να με συγχωρέσεις...
Μόλις τελείωσε τα λόγια του είχα καταλάβει τι πήγαινε να κάνει, τα μάτια μου είχανε ανοίξει διάπλατα από τον ξαφνιασμό μου. Πέταξα το παιδί στο έδαφος και έτρεξα προς το μέρος του Valezuki να τον προλάβω αλλά ήτανε ήδη πολύ αργά.. Είχε δαγκώσει το φρούτο και το μάσαγε.. Έβλεπα τα πάντα τριγύρω μου να κινούνται πολύ πιο αργά, μαζί τους και εγώ.. Ένοιωθα λες και περνάγανε αιώνες και όλοι τους βασανιστικά μέχρι να φτάσω στον Valezuki και η τιμωρία μου να τον βλέπω μπροστά μου να μου κλέβει την πολυπόθητη μου δύναμη.. Ένοιωσα την παράνοια και τον θυμό να με κατακλύει..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteTrash
Bounty Hunter
Bounty Hunter
WhiteTrash


Posts : 3097
Join date : 30/12/2010
Age : 31
Location : Tartarus

[Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος   [Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 29, 2012 8:06 am

Τράβηξα τα σπαθιά μου και τα εκτόξευσα κατά πάνω του, εκείνος φώναξε "Tekkai" και απλά χτυπήσανε πάνω του και αναπηδήσαν πίσω.. Αυτές οι καταραμένες τεχνικές του τον καθιστούν άθικτο στις επιθέσεις μου, εδώ με δυσκολία μπορούν οι λεπίδες μου να διαπεράσουν το δέρμα του για να ενεργήσουν τα φίλτρα... Με μια άλλη τεχνική εξαφανίστηκε από μπροστά μου και εμφανίστηκε πίσω μου..
Shigan..είπε και ένοιωσα κάτι σαν σφαίρα να διαπερνάει το σώμα μου από πίσω.. Γύρισα και είδα τον δείχτη του χεριού του ματωμένο... Αποκλείεται με το δάχτυλο του απλά να με τρύπησε έτσι...
Χμμ... Κανονικά όσοι έρχονται αντιμέτωποι με το shigan μου πεθαίνουν.. Ωστόσο εσύ φαίνεται να έχει μεγαλύτερες αντοχές.. Φαίνεται λες και απλά σε άγγιξα ενώ σου έχω ανοίξει μία τρύπα στην πλάτη σου...
Δεν καθόμουν να τον ακούσω και έκανα μια στροφή με τα σπαθιά μου αλλά τα απέφυγε... Το έβλεπα να αλλάζει συνέχεια θέσεις και ταχύτητατα... Εξαφανιζόταν και εμφανιζόταν συνέχεια σε διαφορετικές τοποθεσίες και το βλέμμα μου δεν μπορούσε να ακολουθήσει την ταχύτητα του..
Rankyaku !! τον άκουσα να φωνάζει από κάπου και είδα μία λεπίδα συμπιεσμένου αέρα να με χτυπάει από τα αριστερά μου.. Δεν κατάλαβα ακριβώς τι έγινε, αυτή η τεχνική είναι παρόμοια με κάποιες που έχω δει και ξέρω από ξιφομάχους.. Όμως τον Valezuki δεν τον έχω δει ποτέ να κρατάει σπαθί !! Αυτές οι σκέψεις μου περνάγανε ενώ έβλεπα ένα βαθύ κόψιμο να έχει δημιουργηθεί στα πλευρά μου και το αίμα να ρέει σαν ποτάμι.. Έπεσα στα γόνατα μου, τελικά όπως το είχα σκεφτεί εξ αρχης.. Δεν μπορώ να τον νικήσω.. Εμφανήστηκε μπροστά μου και με κοίταξε ετοιμάζοντας το δάχτυλο του να με τρυπήσει στο κεφάλι.. Έκλεισα τα μάτια μου και είδα να περνάνε από μπροστά μου εικόνες της κόρης και της γυναίκας μου.. Του Zenpanteki Androcles, της λεγεώνας και των αντρών μου.. Μόλις τα άνοιξα ήμουν έτοιμος..
Mirame.. Inoue... Συγχωρέστε με... Απέτυχα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteTrash
Bounty Hunter
Bounty Hunter
WhiteTrash


Posts : 3097
Join date : 30/12/2010
Age : 31
Location : Tartarus

[Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος   [Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 29, 2012 12:34 pm

Πάνω που περίμενα τον Rear Admiral να μου αφαιρέσει την ζωή κάτι έγινε.. Η έκφραση του προσώπου είχε αλλάξει, είχε γουρλώσει τα μάτια του και ιδρώτας έσταζε από το μέτωπο του.. Είχε μείνει ακίνητος να με κοιτάζει ξαφνιασμένος, ύστερα έπεσε κάτω βάζοντας τα χέρια του στον λαιμό του και έβυχε αίμα.. Μήπως τα φίλτρα τελικά είχανε επίδραση πάνω του?...
Τι μου έκανες Ikarian? μου είπε με δυσκολία ενώ έβγαζε ακόμα περισσότερο αίμα από το στόμα του... Δεν είχα ιδέα για το τι γίνεται.. Είχα λάβει επίδραση τα φίλτρα? Αλλά δεν θυμάμαι ούτε μια φορά που οι λεπίδες μου να έχουν διαπεράσει το δέρμα του..
Χαχαχαχαχαχαχα !!!
Γυρίσαμε και οι 2 μας να κοιτάξουμε τον Bluejam όπου γέλαγε..
Άντε, καιρός ήτανε να ενεργήσει το δηλητήριο..
Bluejam... Τι..
Είσαι πολύ αφελής Valezuki.. Ήξερα ότι είχες έρθει εδώ με τον σκοπό να πάρεις πίσω το φρούτο και όχι για την διακίνηση μαύρου εμπορίου.. Αργά η γρήγορα ήξερα ότι θα με ανακάλυπτες για αυτό είχα προετοιμαστεί.. σήκωσε την κάπα του και έβγαλε ένα πολύ μικρό σάκο.. Τον άνοιξε και μας το έδειξε..
Το αληθινό φρούτο το κουβαλάω πάντα μαζί μου.. Μου έχουνε τύχει πολύ που προσπαθήσαν να μου το πάρουν με την βία αλλά πάντα είμαι ένα βήμα πιο μπροστά από όλους.. Το φρούτο που δάγκωσες ήταν ψεύτικο και δηλητηριασμένο.. Ήταν πολύ χαζό εκ μέρους σου όπου ήρθε εδώ μόνος σου..
Bluej... ήθελε να τον φωνάξει αλλά έβηξε πάλι.. Αυτή την φορά σωριάστηκε πάνω στην λίμνη με το δικό του αίμα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteTrash
Bounty Hunter
Bounty Hunter
WhiteTrash


Posts : 3097
Join date : 30/12/2010
Age : 31
Location : Tartarus

[Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος   [Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 29, 2012 12:54 pm

O Bluejam πλησίασε τον Valezuki και τράβηξε ένα όπλο σημαδεύοντάς τον..
Πριν πεθάνεις θέλω να ξέρεις πόσο ωραία πέρασα με την γυναίκα σου πριν την σκοτώσω.. Ωωω ήταν πολύ καλή στο κρεβάτι.. Πααρα πολύ καλή.. Έσκουζε όπως καμία άλλη που έχω βιάσει..
έσκυψε από πάνω του και του συνέχισε να του λεει..Αφού σκοτώσω και εσένα θα φροντίσω να αναλάβω και τα παιδιά σου.. Αυτά που ήσουν τόσο πολύ πρόθυμος να θυσιάσεις για να αποκτήσεις αυτό εδώ το φρούτο. Ο γιος σου πιστεύω θα γίνει καλός υπηρέτης μου και η κόρη σου.. ΜΜμμμ μπορώ να σκεφτώ πολλές χρησιμότητες για αυτήν...Νομίζω ότι κράτησε πολύ αυτή η συζήτησή μας.. Αντίο, Valezuki θα τα πούμε στην κόλαση !!
Ασυνείδητα όρμηξα στον Bluejam πριν πατήσει την σκανδάλη.. Δεν το έκανα μόνο για το φρούτο αλλά ακούγοντας όλο αυτά τα λόγια του τον μίσησα, ήθελα να τον σκοτώσω με τα ίδια μου τα χέρια γιατί ήξερα.. Ήξερα τον πόνο του Valezuki.. Πώς νοίωθεις όταν είσαι αναγκασμένος να έχεις το καθήκον σου πάνω από την οικογένεια σου.. Πώς είναι να χάνεις τα αγαπημένα σου πρόσωπα.. Να φοβάσαι για τα παιδιά σου..
Έτσι, με αυτές τις σκέψεις όρμηξα κατά πάνω του κόβοντας το χέρι που κράταγε το όπλο του.. Με την απότομη αυτή κίνηση που έκανα το κόψιμο που μου είχε προκαλέσει ο Valezuki άνοιξε ακόμα ποιο πολύ, το αίμα μου χυνόταν στο πάτωμα.. Δεν ήξερα ότι ήταν τόσο πολύ βαθύ το κόψιμο, έπιασα το τραύμα μου και ένοιωσα τα δάχτυλα μου να ακουμπάνε στα κόκαλα των πλευρών μου.. Την ίδια στιγμή είδα τον Bluejam να ουρλιάζει και να πιάνει με το άλλο το χέρι τον καρπό του(αφού μόνο ο καρπός του είχε απομείνει) ενώ άφησε το φρούτο να πέσει στο πάτωμα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteTrash
Bounty Hunter
Bounty Hunter
WhiteTrash


Posts : 3097
Join date : 30/12/2010
Age : 31
Location : Tartarus

[Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος   [Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 29, 2012 1:14 pm

Τι μου έκανες ρε μπάσταρδε !! Γιατί τον προστάτευσες ?! Υποτίθεται ότι θα τον σκοτώσεις !!
Μπορεί.. μπορεί να πολεμάμε μεταξύ μας για ένα κομμάτι δύναμης και να είμαστε πρόθυμοι να θυσιάσαμε τα πάντα για αυτό αλλά... γύρισα και κοίταξα τον Valezuki όπου χαροπάλευε και κοίταζε περίεργα εμένα....η οικογένεια είναι ιερό πράγμα.. Έχω βίώσει την απώλεια αγαπημένων μου προσώπων και ξέρω πως είναι.. απλά αφόρητο..
Ο Bluejam θυμωμένος μου έριξε μία μπουνιά ρίχνοντάς με στο πάτωμα και με κλώτσαγε χωρίς σταματημό στο τραύμα μου.. Ένοιωσα τα κόκαλα των πλευρών μου να σπάνε ενώ την ίδια ώρα άκουγα τον Bluejam να λέει..
Τι μα***ιες λες και εσύ ?! Σε προσέλαβα για να τον σκοτώσεις !! Μπάσταδε !! Γα***λη !!
Τον άκουσα να έχει λαχανιάσει όσο με κλώτσαγε και έβριζε έτσι για λίγο σταμάτησε να πάρει μία ανάσα ενώ εγώ είχα κουλουριαστεί από τον πόνο.. αλλά δεν με ένοιαζε.. Γύρισα και κοίταξα πάλι τον Valezuki αλλά το σκηνικό με σόκαρε.. Ο Valezuki είχε πεθάνει και παρατήρησα ένα δάκρυ να κυλάει από το μάτι του και να πέφτει στο πάτωμα.. Ο Bluejam σήκωσε το όπλο του και σημάδεψε το κεφάλι μου..
Είχα δει μέλλον σε εσένα.. Θα σου το έδινα το φρούτο αν απλά τον σκότωνες αλλά όχι.. ήθελες να το παίζεις ήρωας... Αντίο κύριε Shai Hulud..
Γύρισα το βλέμμα μου προς το φρούτο, δεν ήταν πολύ μακριά μου αλλά ήταν πολύ αργά.. Σε μία απεγνωσμένη κίνηση άπλωσα το χέρι μου προς το μέρος όπου βρισκότανε ο στόχος μου.. Ο στόχος που δεν θα τον φτάσω ποτέ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteTrash
Bounty Hunter
Bounty Hunter
WhiteTrash


Posts : 3097
Join date : 30/12/2010
Age : 31
Location : Tartarus

[Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος   [Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 29, 2012 1:45 pm

Έβαλε το δάχτυλο του στην σκανδάλη του όπλου.. Άλλη μία φορά περιμένω τον χάρο να με πάρει αλλά από ότι φαίνετε δεν έχει έρθει η ώρα μου ακόμα..Ξαφνικά άκουσα πολλά βήματα, γύρισα το βλέμμα μου προς την πόρτα και είδα να μπουκάρουν κάμποσοι marines...
Ρίξε το όπλο σου τώρα !!φώναξε ένας marine στον Bluejam, παρατηρώντας τον λίγο καλύτερα ήταν αυτός ο νεαρός marine όπου είχε μιλήσει στον Rear Admiral πριν πάει μόνος του με τον Bluejam...Ήταν οι άντρες του Valezuki...Η κατάσταση μόνο χειρότερη είναι τώρα με marine να με έχουν περικυκλωμένο και πολύ σοβαρά τραυματισμένο.. Αλλά με τον Bluejam να με σημαδεύει πάλι τα πράγματα ήτανε το ίδιο χάλια.. Ο μοναδικός μου τρόπος διαφυγής είναι το φρούτο..
Με την ξαφνική έφοδο ο Bluejam ξαφνιάστηκε και έτσι μου δόθηκε μία ευκαιρία.. Κλότσησα το πόδι του Bluejam βγαίνοντας έτσι από το πεδίο βολής του και πήρα λίγη φόρα να πλησιάσω το φρούτο.. Από το χτύπημα μου ο Bluejam παραπάτησε και πάτησε καταλάθος την σκανδάλη πετυχαίνοντας έναν marine..
Ρίξτε τους !!φώναξαν μεταξύ τους οι marine αφού είδα τον σύντροφό τους να πέφτει κάτω νεκρός...
Ένα τζουνάμι από σφαίρες ερχότανε κατά πάνω σε εμένα και τον Bluejam αλλά είχα καταφέρει να φτάσω στο φρούτο.. Γρήγορα το σήκωσα και το δάγκωσα καταπίνοντας την πρώτη μπουκιά χωρίς καν να την μασήσω.. Επιτέλους κατάφερα να το φτάσω.. Η γεύση του στόχου μου ήταν ότι πιο απαίσιο είχα γευστεί ποτέ στην ζωή.. Ίσως να είναι και το τελευταίο πράγμα όπου γεύομαι αλλά είχα προετοιμαστεί για τον θάνατο ήδη 2 φορές..3η και φαρμακερή λένε αλλά ένας άνθρωπος δεν μπορεί ποτέ να σταματήσει να ελπίζει στα θαύματα και στην συγκεκριμένη μου περίπτωση.. στην δύναμη του διαβόλου...

ΤΕΛΟΣ γ μέρους.. Συνέχεια της ιστορίας με την αποκάλυψη της δύναμης του φρούτου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Monkey D. Luffy
Administrator
Administrator
Monkey D. Luffy


Posts : 16414
Join date : 09/01/2010
Age : 29
Location : New World

[Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος   [Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Φεβ 01, 2012 7:40 am

Όνομα: Shai Hulud
Haki Points:-
Player of the Month Points:9
Beli: 56.000
Bounty/Fame Points:+5.000.000
Παρατηρήσεις: -
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.onepiecegr-rpg.com
 
[Τέλος-Φρούτο] The dirty job... Γ μέρος
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» [Τέλος-Φρουτο] Crisis core Δ' Μερος
» [Τέλος-Φρούτο] Αλλαγή Καριέρας(Μέρος Β')
» [Τελος-Φρουτο] Crisis core Δ' Μερος
» Mε στόχο τη δικαίωση(Μερος 2ο)Η αρχή της περιπέτειας και το περίεργο φρουτο.[Τέλος]
» [Τέλος-Φρούτο]Αιματοχυσία στη Shell Town Γ΄μέρος:Η εκπλήρωση μιας υπόσχεσης

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ :: ΙΣΤΟΡΙΕΣ-
Μετάβαση σε: