.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Τέλος] Teach me Master!!

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Teach me Master!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: [Τέλος] Teach me Master!!   [Τέλος] Teach me Master!! I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 3:20 am

Link
προηγούμενης ιστορίας:



Οι αξιωματικοί μου:

Η σύλληψη του καταζητούμενου άντρα με το όνομα Heracles είχε πραγματοποιηθεί μ'ένα εξαιρετικά παράξενο τρόπο, αλλά είχε πραγματοποιηθεί. Τέλος καλό, όλα καλά λοιπόν με την περίπτωση του. Οι άντρες μου τον είχαν ναρκώσει και τον είχαν αλυσοδέσει στο αμπάρι του πλοίου. Εκεί δεν θα δημιουργούσε κανένα πρόβλημα έως ότου φτάναμε στην βάση του Navarone και τον παραδίδαμε στους αρμόδιους. Εκτός απ'την παράδοση του εγκληματία, είχα και τη νέα μου προαγωγή που έπρεπε να πάρω. Επίσημα, θα την λάμβανα απ'τον Vice Admiral Jonathan, όπου εκεί θα μου έδινε και κάποιες νέες πληροφορίες που θα έπρεπε να γνωρίζω ελέω βαθμού. Ήμουν αρκετά χαρούμενος που θα συναντούσα και πάλι τον μέντορα μου, έναν άντρα που θαύμαζα και σεβόμουν απόλυτα. Επίσης το πλοίο μου θα είχε την τύχη να αναβαθμιστεί με την τελευταία λέξη της τεχνολογίας από τους έμπειρους μηχανικούς της βάσης.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Destro στις Πεμ Σεπ 20, 2012 12:16 pm, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Teach me Master!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Teach me Master!!   [Τέλος] Teach me Master!! I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 3:38 am

Είχα μείνει όλο το βράδυ ξύπνιος εξαιτίας της Άννα. Αυτή η γυναίκα δεν μ'άφηνε να ξεκουραστώ ποτέ!! Οι αντοχές της ήταν αξιοθαύμαστες!!! Με το πέρας της εξαντλητικής βραδιάς, το πρωί ήρθε χωρίς να το πάρω καν χαμπάρι. Έπρεπε να ετοιμαστώ και να βγω για την πρωινή αναφορά. Έκανα ένα γρήγορο μπανάκι, ντύθηκα και μαζί με την Άννα δώσαμε το παρών στην αναφορά. Εκεί άκουσα τα όποια προβλήματα είχαν παρουσιαστεί κατά την διάρκεια της νύχτας και έδωσα τις οδηγίες για τα πράγματα που πρέπει να γίνουν την σημερινή μέρα. Αφού τελείωσε η αναφορά, μαζί με την Άννα και τον Ματ, αποσυρθήκαμε στο γραφείο μου για να συζητήσουμε κάποιες λεπτομέρειες σε σχέση με το ταξίδι και την άφιξη μας στο Navarone και με τις εκεί μας δραστηριότητες. Αποφασίσαμε να φτιάξουμε ένα πρόγραμμα εκπαίδευσης για το πλήρωμα, έτσι ώστε να μην απασχολήσουμε πολύ προσωπικό της βάσης και να στηριχθούμε αποκλειστικά στις δικές μας δυνάμεις. Το πρόγραμμα που φτιάξαμε απαρτιζόταν από σκοποβολή, συντήρηση κανονιών κι επισκευή πλοίων. Όλα αυτά θα ήταν χρήσιμο να διδαχτούν ξανά στο πλήρωμα. Η επανάληψη βασικών εννοιών και η διδαχή νέων θα αναβάθμιζε το ήδη καλό επίπεδο του πληρώματος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Teach me Master!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Teach me Master!!   [Τέλος] Teach me Master!! I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 3:43 am

Αφού τελειώσαμε μ'όλα αυτά, αποφάσισα πως ένας σύντομος υπνάκος θα μου έκανε καλό κι έτσι πήγα στην καμπίνα μου να ξεκουραστώ. Μετά από έναν σύντομο υπνάκο, αποφάσισα να ξαναβγώ στο κατάστρωμα. Λίγος θαλασσινός αέρας θα ήταν ότι έπρεπε για να με ξυπνήσει. Ετοιμάστηκα γρήγορα γρήγορα και βγήκα απ'την καμπίνα μου. Μόλις πάτησα το πόδι μου στο κατάστρωμα κατάλαβα ότι ο υπνάκος που πήρα δεν ήταν και τόσος σύντομος. Ο ήλιος έκαιγε δυνατός επάνω στο κεφάλι μου και οι ακτίνες του με τύφλωναν. Ήταν μια ωραία μέρα, πεντακάθαρη, η θάλασσα ήταν ήρεμη κι έκανε μια γλυκιά ζέστη. Φόρεσα το πουκάμισο μου σαν τουρμπάνι πάνω απ’ το κεφάλι για να προστατευτώ απ’ τον ήλιο, μιας και δεν έβρισκα το καπελάκι μου και βολεύτηκα στη θέση μου, στην πρύμνη του πλοίου. Αυτά τα τελευταία λεπτά ήταν πάντα τα πιο αγωνιώδη. Γιατί ποτέ δεν ήξερες τι μπορεί να βρεθεί μπροστά σου. Ήμουν σίγουρος πως ακόμα και στην πρώτη μου εξόρμηση για την μεγάλη γραμμή, μετά από τόσο καιρό, θα συναντήσω πειρατές. Ένα μικρό προαίσθημα το είχα. Εδώ άλλωστε είναι γνωστό πως οι πειρατές θέλοντας να δείξουν ότι είναι δυνατοί προκαλούν συνέχεια ταραχές και κάνουν επιθέσεις σ'όποιο πλοίο δουν, πόσο μάλλον σ'ένα πλοίο του ναυτικού. Το κακό για όποιον τολμήσει να με πολεμήσει βέβαια, είναι ότι πάνω στο πλοίο είμαι εγώ κι έχω άγριες διαθέσεις!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Teach me Master!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Teach me Master!!   [Τέλος] Teach me Master!! I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 3:49 am

Το προαίσθημα μου τελικά δεν επιβεβαιώθηκε. Το ταξίδι μας κύλησε ήρεμα κι ωραία έως ότου πλέον ήμασταν προ των πυλών του Navarone. To Navarone island καταλαμβάνεται εξ ολοκλήρου από τη βάση του ναυτικού, G-8. Πάνω στο νησί που είναι εξ'ολοκλήρου μια ναυτική βάση υπάρχουν διάφορα σώματα του ναυτικού που εκπαιδεύονται εκεί, έχει ένα λιμάνι με πολλά πολεμικά πλοία, ένα ναυπηγείο κι αποτελεί κέντρο ελέγχου της ευρύτερης περιοχής. Επίσης σ'αυτό υπάρχει μια υπογεια φυλάκη που είναι γεμάτη με πειρατές. Μέσα σ'αυτήν την φυλακή θα κλείναμε και τον εγκληματία που μεταφέραμε με το πλοίο μας, αυτό το άθλιο σκαθάρι, τον Heracles. Περίμενα με αγωνία να δω πως είχε εξελιχθεί, η όλη βάση. Είχα πολύ καιρό να έρθω. Η τελευταία μου επίσκεψη ήταν πριν 1,5 χρόνο περίπου και από τότε έως σήμερα πολλά είχαν αλλάξει. Είχα πάρει προαγωγή σε Commodore, που όπως και την προηγούμενη φορά η τελετή θα γινόταν εδώ, είχα δυναμώσει αρκετά και είχαν μάθει σχεδόν τέλεια το Soru.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Teach me Master!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Teach me Master!!   [Τέλος] Teach me Master!! I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 4:31 am

Είχε αρχίσει να σκοτεινιάζει αλλά τα φώτα του Navarone φαίνονταν από μακριά. Μόλις το πλοίο μας πλησίασε το νησί, συγχρονισμένα, άναψαν ακόμα περισσότερα φώτα και προβολείς. Το Navarone καλώς όριζε τον ερχομό μας στο νησί φωταγωγώντας ολόκληρη την γύρω περιοχή. Έπειτα ακολούθησαν επτά κανονιές. Ο επίσημος χαιρετισμός του ναυτικού όταν σημαντικά πρόσωπα έφταναν σε βάση ή πλοίο μας. Η τιμή αυτή που μου έκανε ο Vice Admiral ήταν αρκετά μεγάλη. Αυτήν την φορά ήταν αντάξια του βαθμού που έφερα. Μόλις το πλοίο μας έδεσε στο λιμάνι του νησιού ήρθε η ώρα της αποβίβασης. Δύο αγήματα είχαν στηθεί στην προβλήτα ένα αριστερά κι ένα δεξιά, σχηματίζοντας έναν δρόμο τον οποίο θα ακολουθούσα και θα με οδηγούσε στο σημείο όπου μια εξέδρα είχε στηθεί και πάνω στην οποία βρισκόταν ο Vice Admiral Jonathan. Καθώς περνούσα ανάμεσα απ'τα αγήματα οι αξιωματικοί έδιναν τα ανάλογα παραγγέλματα και τα αγήματα απέδιδαν τους απαιτούμενους χαιρετισμούς. Όταν έφτασα στην εξέδρα ο Vice Admiral ανακοίνωσε την προαγωγή μου σε Commodore και μια μικρή γιορτή ξεκίνησε. Ήξερα πως αυτό θα ήταν για σήμερα μόνο και ότι από αύριο τα πράγματα θα γίνονταν ζόρικα. Έτσι, αποφάσισα να χαλαρώσω και να απολαύσω την γιορτή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Teach me Master!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Teach me Master!!   [Τέλος] Teach me Master!! I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 5:14 am

Η γιορτή πέρασε και η επόμενη μέρα έφτασε μ'εμένα να βρίσκομαι στο γραφείο του ανωτέρου μου.
-Ο κρατούμενος που μας φέρατε, έχει ήδη οδηγηθεί στο κελί του. Ομολογώ πως έχει ένα ιδιαίτερα περίεργο τρόπο ομιλίας.
-Το είχα προσέξει κι εγώ κύριε αυτό!!
-Μου χρωστάς και μια παρτίδα σκάκι. Θέλω να δω την βελτίωση σου και σ'αυτόν τον τομέα. Η στρατηγική σκέψη είναι σημαντικό προσόν ενός αξιωματικού και ειδικά ενός αξιωματικού που έχει τόσες ευθύνες και τόσες ζωές εξαρτιόνται απ'τις αποφάσεις του.
-Η παρτίδα αυτή να φανταστώ θα γίνει όταν είναι να αποχωρήσω απ'την βάση σωστά?
-Ναι, όντως έχει γίνει παράδοση, ένα αποχαιρετιστήριο event ένα πράγμα. Αλλά ας αφήσουμε αυτά για όταν έρθει η ώρα τους! Τώρα έχουμε άλλα θέματα να ασχοληθούμε!! Το σημαντικότερο απ'όλα είναι η εκπαίδευση σου. Θα μας πάρει λίγο χρόνο αλλά πιστεύω θα τα καταφέρουμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Teach me Master!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Teach me Master!!   [Τέλος] Teach me Master!! I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 5:22 am

-Να φανταστώ ότι μία ακόμα τεχνική Rokushiki, έχει το μενού?
-Η φαντασία σου είναι κάτι περιττό την δεδομένη στιγμή. Αυτό που δεν είναι περιττό, είναι η σκληρή δουλειά που πρόκειται να κάνεις για να μάθεις την καινούρια τεχνική για την οποία σου μίλησα.
-Θα κάνω ότι μου πείτε κύριε!
-Δεν είχες κι άλλη επιλογή εδώ που τα λέμε!! Αλλά με χαροποιεί το γεγονός ότι το πήρες τόσο θετικά. Είναι σημαντικό να υπάρχει δίψα για μάθηση. Και υπομονή μέχρι την κατάκτηση της. Ακολούθα με.
Ο Vice Admiral σηκώθηκε απ'το γραφείο του και με πήρε μαζί του. Περάσαμε σχεδόν όλη την βάση με τα πόδια έως ότου φτάσαμε στο εσωτερικό ναυπηγείο του νησιού, όπου γίνονται οι παραγγελίες για την κατασκευή νέων πλοίων. Ο χώρος ήταν πραγματικά τεράστιος και ο Vice Admiral μου έκανε μία μίνι ξενάγηση. Η αλήθεια ήταν όμως ότι δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί μ'έφερε σ'αυτό το μέρος.
"Την τέχνη του μαραγκού είχε σκοπό να μου μάθει", αναρωτήθηκα καθώς έξινα το κεφάλι μου από αμηχανία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Teach me Master!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Teach me Master!!   [Τέλος] Teach me Master!! I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 5:32 am

-Εδώ είμαστε Commodore Rob, στο μέρος όπου η τελευταία παραγγελία για την κατασκευή πλοίων, έχει ανατεθεί στην βάση. Δυστυχώς όμως είμαστε λίγο πίσω στον προγραμματισμό. Μέχρι το τέλος της εβδομάδας έπρεπε να είχαμε ολοκληρώσει πέντε πλοία. Εδώ υπήρχαν τρία ολοκληρωμένα, ένα υπό κατασκευή κι ένα που πρέπει να φτιαχτεί απ'το μηδέν.
-Το έτοιμα πλοία τα βλέπω, αλλά τι σχέση έχουν αυτά με μένα?
"Λες, όντως να με βάλει να κάνω τον μαραγκό?"

-Λοιπόν Ρομπ, εδώ είναι το πρώτο μάθημα, για την διδασκαλία της τεχνικής. Θα χρειαστεί να δυναμώσουμε αυτά τα μπράτσα που έχεις!! Πρέπει να τα φουσκώσουμε λίγο ακόμα!!
Είπε ο Jonathan καθώς ζουλούσε τα μπράτσα μου με τα χέρια του.
-Ναι, η διαπίστωση μου είναι ορθή. Θες κι άλλη ενδυνάμωση πριν είσαι απόλυτα έτοιμος. Λοιπόν βλέπεις εκείνες τις στοίβες με τα τεράστια ξύλα και τα σίδερα.
-Μάλιστα.
-Χρειάζονται δέκα άντρες για να κουβαλήσουν ένα την φορά. Δυστυχώς δεν έχω τόσο διαθέσιμο προσωπικό την δεδομένη χρονική στιγμή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Teach me Master!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Teach me Master!!   [Τέλος] Teach me Master!! I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 5:57 am

-Εδώ όμως μπαίνεις εσύ. Κουβαλώντας όλα αυτά τα υλικά και η δουλειά μας θα γίνει εγκαίρως και εσύ θα δυναμώσεις λίγο.
-Αυτό είναι καθαρή αγγαρεία!
Είπα με έντονη διαμαρτυρία στον τόνο της φωνής μου.
-Όχι, με στεναχωρείς τώρα! Μην το βλέπεις έτσι! Μην τον βλέπεις σαν αγγαρεία, δες το ως εκπαίδευση γιατί αυτό είναι στην ουσία. Εκπαίδευση. Μόλις τελειώσουν τα πλοία, τα μπράτσα σου θα έχουν δυναμώσει σε ικανοποιητικό βαθμό για το επόμενο βήμα της εκμάθησης της τεχνικής.
"Να δω τι άλλο θα με βάλει να κάνω."Χωρίς άλλα λόγια κούνησα καταφατικά το κεφάλι μου κι άρχισα την μεταφορά των υλικών. Μέχρι και τα μουστάκια γελούσαν, του Vice Admiral ο οποίος έδειχνε πολύ ικανοποιημένος. Και γιατί να μην είναι εξάλλου. Και η δουλειά του θα γίνει κι εγώ θα βασανιστώ. Άρπαξα έναν ξύλινο κορμό για να τον κουβαλήσω στο σημείο της κατασκευής του πλοίου. Όντως ήταν αρκετά βαρύ. Η πρώτη ημέρα απ'της επτά που είχε πει ο Vice Admiral, είχε μόλις περάσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Teach me Master!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Teach me Master!!   [Τέλος] Teach me Master!! I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 6:08 am

Την δεύτερη ημέρα η ίδια διαδικασία συνεχίστηκε κανονικά. Ένα ένα μετέφερα όσα υλικά μου ζητούσαν οι μηχανικοί για να προχωρούν στην εργασία του. Την τρίτη ημέρα όμως η παρουσία του Vice Admiral άλλαξε άρδην την κατάσταση. Μόλις τον είδα ήμουν σίγουρος πως δεν ήταν για καλό.
"Αυτό το βλέμμα το ξέρω. Δεν θα μ'αρέσει αυτό που θα ακούσω."
-Αλλαγή σχεδίων κύριοι, είπε με βραχνή φωνή ο Vice Admiral
-Επειδή θέλω να είμαι εκατό τοις εκατό σίγουρος, ότι θα είμαστε εντός των ημερομηνιών, θα πρέπει να αυξήσουμε τον ρυθμό εργασίας. Ρομπ, από σένα θέλω να κουβαλάς τα υλικά ανά δύο τώρα. Δεν έχουμε χρόνο για χάσιμο. Ούτε καν ένα λεπτό.
"Το ήξερα ότι αυτό δεν θα μ'άρεσε....Η καημένη η πλάτη μου τι έχει να τραβήξει πάλι"
Μη έχοντας άλλη επιλογή, άρχισα να κουβαλάει τα βαριά αυτά υλικά ανά δύο. Την πρώτη ημέρα εφαρμογής αυτού του μέτρου ήμουν ψόφιος. Η γλώσσα μου είχε φτάσει στο πάτωμα απ'την κούραση. Αλλά υπήρχε και συνέχεια στο μαρτύριο μου, που έμελλε να μάθω στην συνέχεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Teach me Master!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Teach me Master!!   [Τέλος] Teach me Master!! I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 6:42 am

O Vice Admiral Jonathan δυο μέρες πριν την ημερομηνία παράδοσης των πλοίων, παρουσιάστηκε και πάλι στο ναυπηγείο δίνοντας μία ακόμα εντολή. Αυτή τη φορά θα έπρεπε να κουβαλάω ανά τέσσερα τα βαριά υλικά για να τελειώσει και το τελευταίο πλοίο εντός της ημέρας. Αναγκαστικά, υπάκουσα και σ'αυτήν την εντολή. Την επόμενη μέρα μια μέρα πριν την τελική ημερομηνία και το τελευταίο πλοίο ήταν έτοιμο. Ο Vice Admiral, ήρθε για να επιθεώρηση την δουλειά που είχε γίνει και να δώσει την τελική του έγκριση για την ετοιμότητα των πλοίων.
-Πολλή καλή δουλειά, μπράβο σ'όλους σας. Το μόνο που έμεινε τώρα είναι τα πλοία, να μπουν στο νερό. Ρομπ θέλω να τα σπρώξεις ως το νερό. Δυστυχώς όλα τα ρυμουλκά είναι χαλασμένα οπότε θα χρειαστούμε δυνατά χέρια για να γίνει η δουλειά.
-Πώς θα τα κουβαλήσω μόνος μου??
-Απλά να τα σπρώξεις στο νερό, θέλω!
Πήγα πίσω απ'το πρώτο πλοίο κι άρχισα να το σπρώχνω. Είχε προχωρήσει λίγα μέτρα, αλλά είχα ακόμη δρόμο. Και ήταν πέντε από δαύτα που θα έπρεπε να μπουν στο νερό!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Teach me Master!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Teach me Master!!   [Τέλος] Teach me Master!! I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 6:52 am

Όσο έσπρωχνα το πλοίο, ο Vice Admiral ήρθε δίπλα μου κι άρχισε να μου ψιθυρίζει στο αυτί.
-Συγκεντρώσου!! Έχεις την δύναμη να το μετακινήσεις σαν παιχνιδάκι! Συγκεντρώσου!! Άδειασε το μυαλό σου από όλες τις σκέψεις και συγκεντρώσου μόνο στον σκοπό σου. Το πλοίο πρέπει να πέσει στο νερό. Έχεις την δύναμη μέσα σου!! Μπορείς να την βγάλεις έξω!! Συγκεντρώσου!!
Τα λόγια του Jonathan, μου έσπαγαν τα νεύρα, αλλά επέμενε συνεχώς να τα επαναλαμβάνει. Άκουσα λοιπόν τις παροτρύνσεις του και προσπάθησα να σκέφτομαι μόνο το πως θα μετακινήσω το πλοίο στο νερό. Μετά από αρκετή προσπάθεια, το πλοίο άρχισε να κινείται πιο γρήγορα και εν τέλει να πέφτει στο νερό.
-Το ήξερα ότι θα τα κατάφερνες!!
Συνέχισα το ίδιο ακριβώς και με τ'άλλα πλοία και σε κάθε πλοίο, η μεταφορά του γινόταν ακόμα πιο εύκολη, μέχρι που και τα πέντε ήταν στο νερό!!!
-Μπράβο, Ρομπ, μπράβο!! Έλα μαζί μου!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Teach me Master!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Teach me Master!!   [Τέλος] Teach me Master!! I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 7:07 am

Μαζί με τον Vice Admiral πήγαμε στο γραφείο του. Κάθισε στο γραφείο του και μου έκανε νόημα να καθίσω κι εγώ στον καναπέ που υπήρχε εκεί.
-Τα κατάφερες αρκετά καλά. Ακριβώς όπως το περίμενα.
-Ένιωσα ξαφνικά μια δύναμη να έρχεται από μέσα μου.
-Έτσι λειτουργεί αυτό. Βγάζει την εσωτερική δύναμη που έχει ο καθένας μέσα του και του δίνει την δυνατότητα να την χρησιμοποιεί κατά το δοκούν. Η τεχνική αυτή ονομάζεται Seimei Kikan. Ο μύθος για το πως αυτή η τεχνική έφτασε στις μέρες λέει:
"Στη θάλασσα για χίλια χρόνια, και στα βουνά για χίλια χρόνια, αναπνέοντας τον αέρα και πίνοντας καθαρό νερό, πέρασε την εκπαίδευση ενός Sennin. Υπομένοντας τα πάντα, κέρδισε την επιστροφή ζωής(Seimei Kikan). Οι άνθρωποι είναι σε θέση, από την τρίχα στο κεφάλι τους ως εσωτερικά τους, τα δάχτυλα των ποδιών τους, ακόμα και στο πιο λεπτά μαλλιά τους, να επικεντρώσουν τις αισθήσεις τους και να τις τεντώσουν στα όριά τους, γεγονός που καθιστά δυνατό τον έλεγχο σε κάθε μέρος του σώματός τους. "
Μαθαίνοντας λοιπόν αυτή την τεχνική, μπορείς να ελέγξεις το κάθε μύα σου, το κάθε κομμάτι του εαυτού σου αυξάνοντας την δύναμη σου κατά το δοκούν. Υπάρχουν πράκτορες των CP που μετατρέπουν ακόμα και τα μαλλιά του σε φονικά όπλα μ'αυτήν την τεχνική!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Teach me Master!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Teach me Master!!   [Τέλος] Teach me Master!! I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 7:20 am

[b]-Αυτό με τα χίλια χρόνια όμως? Τόσο θα χρειαστεί για να την μάθω?
-Μην είσαι ανόητος!! Αυτό λέει ο μύθος. Το να μάθεις την τεχνική αυτή διαφέρει από άτομο σε άτομο. Εγώ την είχα μάθει σε δέκα μέρες. Ο πράκτορας των CP που σου είπα την έμαθε σε δυο χρόνια. Εσύ, θα δούμε πόσο θα πάρει. Ας ξεκινήσουμε όμως. Πρέπει να έχουμε τις κατάλληλες συνθήκες. Βουνό, αέρα, νερό. Πάμε. Υπάρχει μια σπηλιά στο νησί που και τα τρία στοιχεία υπάρχουν σε αφθονία.
Πήγαμε στην σπηλιά μέσα στην οποία έτρεχε ένα μικρό ρυάκι από ψηλά κι όταν έπεφτε έμοιαζε με καταρράκτη, το οποίο οδηγούσε σε μια μικρή λιμνούλα η οποία αν έμπαινε μέσα της, ξεπερνούσε για ελάχιστα εκατοστά τον αστράγαλο. Ο Vice Admiral μου είπε ότι θα πρέπει να είμαι στο σημείο που πέφτει το νερό και κάθε μέρα να σηκώνω κάποιους μεγάλους βράχους που υπήρχαν μέσα για πάνω από 1000 φορές την ημέρα. Υπήρχαν 100 τέτοιοι βράχοι.
-Ένα βράχο την ημέρα κάτω απ'το νερό. 1000 άρσεις. Έπειτα θα τον σπας με μία μόνο γροθιά σε 1000 μικρότερα κομμάτια. Μία γροθιά, 1000 κομμάτια. Όταν θα το καταφέρεις αυτό, θα έχεις ελέγξει και την δύναμη του Seimei Kikan. Θα επιστρέψω σε 30 ημέρες να δω την πρόοδο σου!!
Ακολούθησα τον τρόπο του Vice Admiral κι επί ένα μήνα έκανα το ίδιο ακριβώς πράγμα. Ποτέ μου δεν είχα καταφέρει όμως με μια γροθιά να σπάσω τον τεράστιο βράχο σε τόσα πολλά κομμάτια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Teach me Master!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Teach me Master!!   [Τέλος] Teach me Master!! I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 7:32 am

Τριάντα μέρες είχαν περάσει και ο VA ήρθε να επιθεωρήσει την πρόοδο μου. Δυστυχώς ακόμα δεν είχα καταφέρει να τελειοποιήσω την τεχνική αυτή. Ο VA είπε ότι βρισκόμουν όμως σε καλό δρόμο. Κάθε δεύτερη ημέρα ερχόταν και με παρακολουθούσε. Μετά από 50 ημέρες εντατικής προπόνησης, είχα φτάσει σε ικανοποιητικό επίπεδο. Ο VA αποφάσισε τότε να περάσει ένα δεκαήμερο μαζί μου για να δει με τα ίδια του τα μάτια τι κάνω λάθος και να το διορθώσει. Ξεκινήσαμε μαζί, κάνοντας ακριβώς τα ίδια πράγματα. Την 5η ημέρα ο VA ήξερε τι πήγαινε στραβά.
-Δεν έχεις το μυαλό σου στον στόχο, καθάρισε το και πάμε πάλι!!
Η προπόνηση μας συνεχίστηκε κανονικά. Ένα πρωινό και ενώ ήμασταν ακόμα στην 105η άρση του βράχου ο VA, πέταξε τον δικό του με δύναμη πάνω μου. Ενστικτωδώς πέταξα τον δικό μου βράχο στον αέρα και με μια γροθιά έκανα τον βράχο που έστειλε ο VA, 1000 κομμάτια.
-Τα κατάφερα!~
-Κοίτα επάνω!!
Ο βράχος που είχα πετάξει προσγειωνόταν με δύναμη. Έτσι με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, σήκωσα την γροθιά μου στον αέρα και τον έκανα κι αυτόν 1000 κομμάτια!!
-Τα κατάφερα ξανά!!!
-Ωραία!! Τώρα η ώρα για το τελικό τεστ!!
Ο VA έβγαλε την μπλούζα που φορούσε, έμεινε γυμνός απ'την κοιλιά και πάνω και μ'ένα soru μου επιτέθηκε. Την τελευταία στιγμή κατάφερα και γλίτωσα απ'την γροθιά του!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Teach me Master!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Teach me Master!!   [Τέλος] Teach me Master!! I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 8:55 am

Μετά απ'αυτό μια σκληρή μάχη ξεκίνησε μεταξύ των δυο μας!! Ο Vice Admiral Jonathan ήταν αρκετά σκληρόπετσος και τα χτυπήματα του με πονούσαν πάρα πολύ, παρόλο που το φρούτο μου είναι logia. Αυτό οφείλεται στο Busōshoku Haki που έχει ο αντίπαλος μου. Ένα σημαντικό όπλο όχι μόνο ενάντια στα logia αλλά σ'όλα τα φρούτα του Διαβόλου. Η μάχη έγερνε προς την πλευρά του πολύπειρου VA, οπότε η στιγμή να δοκιμάσω την τεχνική Seimei Kikan είχε φτάσει. Στάθηκα εντελώς όρθιος, σχεδόν τεντωνόμουν κι άρχισα με δύναμη να σφίγγω τις γροθιές μου. Λάβα άρχισε να πετάγεται απ'όλο μου το σώμα όσο πιο πολύ προσπαθούσα να χρησιμοποιήσω την τεχνική. Ο VA βρισκόταν απέναντι μου και κοιτούσε περιμένοντας να δει το αποτέλεσμα. Οι φλέβες μου άρχισαν να πετάγονται προς τα έξω κι ένιωθα όλο μου το αίμα να τρέχει ταχύτερα απ'ότι πριν. Άρχισα να νιώθω ότι θα εκραγώ. Οι φλέβες μου είχαν πρηστεί και όλοι μου οι μύες φούσκωσαν!!
-Seimei Kikan-Ryusei Kazan
Αμέσως ένιωσα το σώμα μου να πλημμυρίζεται με απίστευτη δύναμη. Η λάβα είχε αρχίσει να καλύπτει τους φουσκωμένους μυς μέχρι που κάλυψε όλο μου σχεδόν το σώμα. Τότε επιτέθηκα μ'όλη μου την δύναμη στον VA!! Αλλεπάλληλα χτυπήματα απίστευτης δύναμης, διαδέχονταν το ένα τ'άλλο, αλλά ο VA κατάφερνε να τα αποκρούει όλα, με δυσκολία όμως. Ώσπου ένα μικρό κενό στην άμυνα μου μου έδωσε την ευκαιρία να του δώσω μια δυνατή μπουνιά στο πρόσωπο που τον πέταξε αρκετά μέτρα πίσω και το η μύτη του να αρχίσει να αιμορραγεί. Αυτό ήταν, ένιωθα δυνατότερος από ποτέ!!
-Είσαι έτοιμος!!
Είπε χαμογελώντας ο VA. Αποφάσισα να συνεχίσω ένα δεκαήμερο ακόμα μόνος μου στην σπηλιά για να μπορέσω να ελέγξω καλύτερα τη νέα μου δύναμη. Ο VA συμφώνησε και έφυγε για την βάση. Τα είχα καταφέρει. Πλέον μπορούσα να κοντραριστώ στα ίσια μ'ένα VA. Ένα βήμα ακόμα για την κορυφή είχε μόλις γίνει!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




[Τέλος] Teach me Master!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Teach me Master!!   [Τέλος] Teach me Master!! I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 22, 2012 7:46 am


Όνομα: Rob Greywind
Haki Points: -
Player of the Month Points: 8
Beli:26 .000
Bounty/Fame Points: 4.000.000
Παρατηρήσεις: Συνεχίστηκε το ίδιο λάθος με την προηγούμενη, δεν μου αναλύεις καλά την προπόνηση καθώς και την μάχη... Ένα μόνο ποστ μάχης, ενώ πολεμάς VA?? είναι λίγο τραγικό αν το σκεφτείς...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
[Τέλος] Teach me Master!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» [Αρχη-Παρελθον]Καθε τελος ενας νεος Marine.[Τελος]
» Η μαχη στην θαλασσα και ενα το απροβλετο τελος[ΤΕΛΟΣ]
» [ΤΕΛΟΣ]Heavshin Pirate and the ghost island [ΤΕΛΟΣ]
» Το Ταξίδι Της Εκδίκησης Φτάνει Στο Τέλος[Τέλος]
» [Τέλος] Είναι αλήθεια το τέλος;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ :: ΙΣΤΟΡΙΕΣ :: ΑΡΧΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΩΝ-
Μετάβαση σε: