.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
4 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 4 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Τέλος]Dont Trust Anybody(!)

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Posts : 2300
Join date : 07/03/2011
Age : 28

[Τέλος]Dont Trust Anybody(!) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: [Τέλος]Dont Trust Anybody(!)   [Τέλος]Dont Trust Anybody(!) I_icon_minitimeΣαβ Απρ 05, 2014 1:04 pm

Όνομα Χαρακτήρα:Azazel D. Drake
Παράταξη: Πειρατές
Bounty: -
Story of the month: ίσως ναι
Φήμη: -
Τίτλος Ιστορίας: Dont Trust Anybody(!)
Προηγούμενη Ιστορία(Link): -


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Ryo D. Amidamaru στις Κυρ Απρ 06, 2014 4:28 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Posts : 2300
Join date : 07/03/2011
Age : 28

[Τέλος]Dont Trust Anybody(!) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Dont Trust Anybody(!)   [Τέλος]Dont Trust Anybody(!) I_icon_minitimeΣαβ Απρ 05, 2014 1:14 pm

"Dont Trust Anybody(!)"
Σπόιλερ:

<<Ενώ λοιπόν έφυγα απο την "πατρίδα" μου το παρόν πρωινό , έχει φτάσει μεσημέρι και στέκομαι ακόμα στην βάρκα μου>> έγραψε ο Azazel στο μικρό ημερολόγιο που είχε για τις πρώτες του εμπειρίες... Ο χαλαρός και δροσερός αέρας "σκέπαζε" το κλίμα , στο οποίο συνδέονταν και ο καταγάλανος ουρανός με τον καυτό ήλιο.. Έβαλε το μικρο-ημερολόγιο στην τσάντα του και κοίταξε μπροστά.. Φάνηκε να βλέπει ένα νησί μπροστά του.. Έπειτα απο λίγο κατάλαβε πως ήταν πράγματι ένα νησί!. Έπιασε το κουπί και άρχισε να "χτυπάει" την θάλασσα για να φτάσει όσο πιο γρήγορα μπορούσε , είχε κουραστεί 3 ώρες στην θάλασσα.. Λίγο λίγο λοιπόν , πλησίασε αρκετά κοντά!.. Είχε μικρή απόσταση πλέον απο το νησί και έτσι άφησε το κουπί.. Έπειτα , εκτός το οτι κουράστηκε , είχε ιδρώσει χάρη στον περίφανο ήλιο που ήταν απο πάνω του..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Posts : 2300
Join date : 07/03/2011
Age : 28

[Τέλος]Dont Trust Anybody(!) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Dont Trust Anybody(!)   [Τέλος]Dont Trust Anybody(!) I_icon_minitimeΣαβ Απρ 05, 2014 1:39 pm

Έβγαλε λοιπόν την μουσκεμένη απο ιδρώτα μπλούζα του και ξάπλωσε περιμένοντας να φτάσει στο νησί.. Πράγμα που δεν άργησε.. Πέρασαν σχεδόν δέκα λεπτά και έφτασε.. Πάτησε το πόδι του λοιπόν στο λιμάνι και έδεσε την βάρκα του.. Σήκωσε το σακίδιό του τότε και σκέφτηκε :
Ίσως να είναι λίγο βαρύ και παράξενο να το πάρω ολόκληρο.. Ας πάρω τα βασικά ! άρπαξε το μικρό πουγκί με τα μπέλι του και τον χάρτι που διέθετε και προχώρισε προς την πόλη.. Έχωντας κατα μέτωπο τον ήλιο , βάδιζε προς το "κέντρο" του νησιού , ή αλλιώς την πόλη.. Το πρώτο που τον εντυπωσίασε ήταν ο σεβασμός και η φιλικότητα των πολιτών μέσα απο το μεγάλο παζάρι στο οποίο περνούσε για να κόψει δρόμο , αλλα και για να μήν τον <<τυφλώνει>> ο ήλιος.. Είχε μεγαλώσει σε ένα νησί που δέν έμαθε και τους καλύτερους τρόπους , συνεχώς τσακωμοί και μπελάδες , τίποτα το ενδιαφέρον.. Έπεσε τότε επάνω σε έναν πολίτη ενώ κοιτούσε δεξιά και αριστερά..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Posts : 2300
Join date : 07/03/2011
Age : 28

[Τέλος]Dont Trust Anybody(!) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Dont Trust Anybody(!)   [Τέλος]Dont Trust Anybody(!) I_icon_minitimeΣαβ Απρ 05, 2014 1:45 pm

Δέν τόλμισε ούτε να κάνει την κίνηση να ζητίσει συγνώμη ενώ έφταιγε.. Ο πολίτης νευρίασε λιγάκι , γιατί τον κοιτούσε με ένα περίεργο και ψιλο-απειλητικό βλέμμα , και όπως είπαμε , δεν απολογήθηκε!..
Όι μικρέ , πρόσεξε πού κοιτάς και πού πατάς!.. Και μία συγνώμη δέν θα έβλαπτε!.. Ενώ σηκώθηκε και τίναξε λίγο τα ρούχα του , ο άζαζελ του απάντησε :
Να απολογηθώ??.. Τι είδους αστείο είναι αυτό.. το "υφάκι" του άζαζελ δεν άρεσε πραγματικά καθόλου στον πολίτη αυτόν.. Συνέχισε να τον κοιτά περίεργα και εκτός αυτού , το συνέχισε με ειρωνικό χαρακτήρα!..
]Εντάξη μικρέ , δέν σε ξέρω , πρώτη φορά σε βλέπω στο νησί αυτό , ίσως να είσαι "τουρίστας".. Μάλλον δεν έμαθες σωστούς τρόπους στο νησί που μεγάλωσες.. Ο άζαζελ παρόλο το οτι είχε άδικο , θήχτικε κιόλας με την προσβολή του άγνωστου άνδρα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Posts : 2300
Join date : 07/03/2011
Age : 28

[Τέλος]Dont Trust Anybody(!) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Dont Trust Anybody(!)   [Τέλος]Dont Trust Anybody(!) I_icon_minitimeΣαβ Απρ 05, 2014 1:50 pm

Έσφυξε τότε τις μπουνιές του και ετοιμάστηκε να τον χτυπίσει.. Δέν θα δίσταζε παρόλο το οτι ήταν μία απλή παρεξήγιση , στην οποία και πάλι έκανε λάθος... Ο άντρας παρατήρισε τα χέρια του , και καταλαβαίνοντας οτι ήθελε να του ορμίξει άρχισε να κάνει βήματα προς τα πίσω.. Πήδηξε ο άζαζελ τότε επάνω του και τον έπιασε απο τον γιακά..
Σε προκαλώ λοιπόν , ξαναπές αυτό που είπες για το μέρος που μεγάλωσα , έλα , περιμένω!.. Ένας άντρας βγήκε απο τον πάγκο του (στο παζάρι) και έπιασε τον άζαζελ με το δεξί χέρι του απο τον ώμο , όχι αρκετά δυνατά , ίσα ίσα.. Τον κοίταξε στα μάτια και είπε :
Φίλε , σας παρατηρώ να τσακώνεστε , δέν είναι και σοβαρός λόγος αυτός.. Μπορείτε απλά να πείτε συγνώμη ο ένας τον άλλον..
Θα ζητίσω συγνώμη εγώ απο αυτόν τον γελ-.... Γύρισε το κεφάλι του και ξαφνιάστηκε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Posts : 2300
Join date : 07/03/2011
Age : 28

[Τέλος]Dont Trust Anybody(!) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Dont Trust Anybody(!)   [Τέλος]Dont Trust Anybody(!) I_icon_minitimeΣαβ Απρ 05, 2014 1:56 pm

Σπόιλερ:
Το απειλητικό βλέμμα που είχε την διάρκεια της διαμμάχης , έγεινε βλέμμα τρόμου!.. Κοιτώντας το χέρι του τύπου που τον έπιασε απο τον ώμο του , σκέφτηκε :
Δ..Δέν μπορεί.. Δέν νομίζω να συμβαίνει!.. Είναι πράγματι το αληθινό.. Ήταν καρφωμένος πραγματικά στο χέρι του τύπου
Αυτό το βραχιόλι! Το έψαχνα στον ουρανό και στην γή το βρήκα!... Οι χρυσές αυτές επιγραφές.. Τί στο καλό...Δεν.. Δεν νομίζω.. Κατάπιε αδιάκριτα και δυνατά τότε , και ενώ άφησε τον τύπο που είχε πιάσει απο τον γιακά , ο άλλος του είπε :
Έτσι , δεν χρειάζεται να μαλώνουμε με το παραμικρό.. Josh , ζήτα συγνώμη..
Συγνώμη.. Δεν είμαι κανένας ακοινώνητος να κάθομαι έτσι απλά και να μαλώνω!..
Josh , για όνομα του θεού...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Ryo D. Amidamaru στις Κυρ Απρ 06, 2014 4:33 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Posts : 2300
Join date : 07/03/2011
Age : 28

[Τέλος]Dont Trust Anybody(!) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Dont Trust Anybody(!)   [Τέλος]Dont Trust Anybody(!) I_icon_minitimeΣαβ Απρ 05, 2014 10:53 pm

Ενώ λοιπόν είχε σκαλώσει επάνω στο βραχιόλι κυριολεκτικά , ο άντρας με το βραχιόλι είπε:
Α , μισό λεπτό , έχω πελάτη.. Πρ..Πρέπει να πάω εκεί , μήν μαλώσετε!.. Ενώ λοιπόν έφυγε , κοίταξε τον Josh , τον τύπο που μάλωνε , και είπε :
Όι.. Πότε "κλίνει" το παζάρι..;;
Δέν κλείνει ποτέ.. Καθημερινά εδώ είναι.. Εκτός αν ενωείς για τις βάρδυες.. Σταματάν την δουλειά το μεσημέρι για μία ώρα περίπου , και όλο το βράδυ!.. Κατάπιε πάλι δυνατά ο άζαζελ , και ξεκίνησε να προχωρά με βλέμμα τρομαγμένο.. Ενώ αποχώρισε απο το σημείο εκείνο , σκέφτηκε :
Είναι η ευκαιρία μου!.. Τώρα! Τώρα πρέπει να το πάρω!.. (Εικόνα απο το παρελθόν:)
Αν όντως θέλεις να απελευθερώσεις τον φίλο σου , πρέπει να μου φέρεις κάτι πολύτιμο.. Κάτι πραγματικά πολύτιμο!.. Είναι εδώ , στην θάλασσα αυτήν , το "βραχιόλι των τεσσάρων θαλασσών".. Μοιάζει κάπως έτσι..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Posts : 2300
Join date : 07/03/2011
Age : 28

[Τέλος]Dont Trust Anybody(!) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Dont Trust Anybody(!)   [Τέλος]Dont Trust Anybody(!) I_icon_minitimeΣαβ Απρ 05, 2014 11:00 pm

Δείχνοντας λοιπόν μία εικόνα στον άζαζελ με το χρυσό βραχιόλι που προηγουμένος είδε , είπε ο άζαζελ :
Όι όι!.. Σ..Σίγουρα θα τον αφήσεις ελεύθερο έτσι!? Δ..Δέν θέλω να με εξαπατήσεις!
Εμένα μου αρκεί μόνο να μήν με κλέψεις.. Όλα τα υπόλοιπα μου είναι άχριστα.. Θα γνωρίζω απο τώρα και στο εξής την κάθε σου κίνηση , δέν θα μπορέσεις να ξεφύγεις απο εμένα εάν με κλέψεις..
Τώρα:
Ενώ οι αναμνήσεις διείσδυσαν στις σκέψεις του , περπατούσε χωρίς να δίνει σημασία σε κανέναν.. Έπεφτε πάνω σε κόσμο , πατούσε κόσμο , μα δέν τον ενδιέφερε.. Οι πολίτες παραπονιώντουσταν λέγοντας του να προσέχει , μα αυτός σαν να μήν άκουγε.. Κοίταξε σε έναν πάγκο απέναντί του.. Ενώ κοιτούσε για λίγα δευτερόλεπτα , πλησίασε.. Έπειτα , ο μαγαζάτορας είπε :
Καλησπέρα φίλε , Τί θα ήθελες?
Πόσο κάνει αυτό!...
Λέγοντας αυτό , θα ενωείς τον μαύρο μανδύα με την δερμάτινη στρώση.. Η τιμή του πέφτει στα 1.200 μπέλι , είναι πράγματι ακριβώς , αλλα μπορώ να σου κάνω μία καλή τιμή!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Posts : 2300
Join date : 07/03/2011
Age : 28

[Τέλος]Dont Trust Anybody(!) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Dont Trust Anybody(!)   [Τέλος]Dont Trust Anybody(!) I_icon_minitimeΣαβ Απρ 05, 2014 11:04 pm

Σπόιλερ:
Είναι πράγματι πολλά! είπε απο μέσα του.. Ενώ τον έπιασε και είδε πως είναι απο καλά υλικά φτιαγμένος , είπε :
Όταν λές δηλαδή καλή τιμή??
Ε , νά! Γύρω στα... 1.180 μπέλι μπορώ να στον δόσω ..
Με κοροιδεύεις!?.. Απλά χρειάζομαι τον μανδύα!.. Άσε με να τον πάρω και θα στον γυρίσω σε 2 ημέρες ακριβώς! Ο μαγαζάτορας , τον κοίταξε και είπε :
Δεν νομίζω.. Δέν γίνεται να το κάνω αυτό που λές.. Είναι πράγματι ακριβώς!.. Ενώ μιλούσε ο μαγαζάτορας , ο άζαζελ σκεφτόταν :
Δεν μπορώ να κάνω αλλιώς.. Πρέπει να τον κλέψω.. Υπόσχομαι να τον γυρίσω!..
Το πολύ που μπορώ να κάνω είναι να στον δόσω με 1.150 μπελ-.... ΌΙ ΚΛΕΦΤΗΣ , ΠΙΑΣΤΕ ΤΟΝ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Posts : 2300
Join date : 07/03/2011
Age : 28

[Τέλος]Dont Trust Anybody(!) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Dont Trust Anybody(!)   [Τέλος]Dont Trust Anybody(!) I_icon_minitimeΣαβ Απρ 05, 2014 11:10 pm

Ενώ λοιπόν άρπαξε τον μανδύα και άρχισε να τρέχει , σκέφτηκε :
Τώρα μπορώ να πάω "αθόρυβα" να κλέψω το βραχίολι!.. Την σκέψη του και το τρέξιμό του σταμάτησε ένας ψηλός γυμνασμένος άντρας ο οποίος τον έπιασε απο το κεφάλι και τον έριξε κάτω..
Τί ήθελες να κάνεις φίλε!? Να κλέψεις!? Δέν επιτρέπετε , το ξέρεις ε?!
Μπράβο Jake!..Ας τον πάμε τώρα στην βάση των μαρίν.. Ο ψηλός τύπος , πήγε να φορέσει χειροπέδες στον Azazel.. Ο Αzazel αντιστεκόταν για πολύ , μέχρι που αναγκάστηκε και τον χτύπισε.. Με το χτύπιμα αυτό τον έστειλε λυπόθιμο , και επείσης τον έστειλε στην βάση των μαρίν.. Τον τοποθέτησαν μέσα σε ένα κελί και ήταν ξαπλωμένος με χαμένες τις αισθήσεις του.. Στο μεταξύ: Στο λιμάνι , εκεί που βρισκόταν το καράβι του άζαζελ , στέκονταν 2 τύποι..Δύο περίεργοι τύποι για την ακρίβεια.. Κοιτούσαν δεξιά και αριστερά συνεχώς.. Μέχρι που κατάλαβαν πως κανένας δεν τους βλέπει..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Posts : 2300
Join date : 07/03/2011
Age : 28

[Τέλος]Dont Trust Anybody(!) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Dont Trust Anybody(!)   [Τέλος]Dont Trust Anybody(!) I_icon_minitimeΣαβ Απρ 05, 2014 11:17 pm

Όταν βρήκαν την ευκαιρία λοιπόν , τοποθέτησαν μία βόμβα μέσα στο καράβι του , το λύσαν απο το λιμάνι και το έσπρωξαν να φύγει μακρυά.. ένας τύπος τους κοίταξε , ένας τύπος με στολή μαρίν.. Φώναξε :
Τι στο καλό κάνετε εκεί!? Τον κοίταξαν και άρχισαν να τρέχουν.. Δυστηχώς ο μαρίν δεν τους πρόλαβε.. Αποφάσισε λοιπόν να πάει να πάρει την βάρκα πίσω.. Έφτασε τόσο κοντά στην βάρκα , όσο η βόμβα στο να σκάσει... Επομένως , δέν χρειάζετε να αναφερθεί τι έπαθε.. Τι συμβαίνει με τον Azazel τώρα : Ενώ ξύπνισε , κοίταξε γύρω του.. Είδε πως ήταν σε ένα δωμάτιο με κάγκελα , οπου πίσω απο τα κάγκελα στεκόταν ένας "Φρουρός".. Σηκώθηκε απο το κρεβάτι στο οποίο ξάπλωνε , και ενώ παρατήρισε τις χειροπέδες στα χέρια του κατάλαβε που βρισκόταν.. Κοίταξε τον φρουρό και είπε :
Όι.. Όι φίλε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Posts : 2300
Join date : 07/03/2011
Age : 28

[Τέλος]Dont Trust Anybody(!) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Dont Trust Anybody(!)   [Τέλος]Dont Trust Anybody(!) I_icon_minitimeΣαβ Απρ 05, 2014 11:22 pm

Μπορείς σε παρακαλώ να με βγάλεις απο εδώ μέσα?? Σέ παρακαλώ!.. Του μιλούσε για λίγα λεπτά και ο φρουρός απλά στεκόταν και κοιτούσε τα κελιά , δεν τού δινε σημασία.. Σκέφτηκε τότε πως έπρεπε να πεί κάτι που θα τον άγγιζε , πως έπρεπε να πεί ψέμματα..
Και εσύ έχεις οικογένια.. Δεν έχεις? Πές μου φίλε.. Πρέπει να φύγω!.. Σέ παρακαλώ.. Άσε με..
Είσαι εδώ γιατί πήγες να κλέψεις.. Και παρεμπιπτόντως η οικογένιά μου πέθανε πρίν πολλά χρόνια απο κλέφτες , κλέφτες σαν εσένα...
Ήθελα απλά λίγο φαΐ για τα παιδιά μου , αυτό πήγα να κλέψω..
Στο σπίτι μανδύες τρώτε?? Ο άζαζελ τον κοίταξε τρομαγμένος και σκέφτηκε :
Φτού!.. Να πάρει.. Τα θαλάσσωσα!.. Που στο καλό ήξερε πως πήγα να κλέψω έναν γ****ο μανδύα!?...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Posts : 2300
Join date : 07/03/2011
Age : 28

[Τέλος]Dont Trust Anybody(!) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Dont Trust Anybody(!)   [Τέλος]Dont Trust Anybody(!) I_icon_minitimeΣαβ Απρ 05, 2014 11:30 pm

Εντάξη λοιπόν.. Και πώς μπορώ να φύγω αποδώ μέσα?!..
Δέν θα φύγεις μέχρι να αποφασίσουμε εμείς..
Seinto! ο καπετάνιος σμόκερ είπε να πάνε στο γραφείο του όλοι όσοι έχουν α' βαθμού έγκλημα , να κρίνει την τιμωρία τους!..
Πάνω στην ώρα.. Χαρούμενος ο άζαζελ , πλησίασε στην πόρτα.. Τον έβγαλε έξω , αυτόν και άλλα 10 περίπου άτομα και τους έστειλαν στον δεύτερο όροφο , σε ένα γραφείο.. Του ψυθίρισε τότε ένας :
Όι.. Γιατί είσαι εδώ εσύ φίλε?? Τί είδους α' βαθμού έκανες?
Και τί ενωείς α' βαθμού ??
α' βαθμού είναι τα "ελαφρά εγκλήματα".. Κλέψιμο , τσακωμός κτλπ.. Φώναξε τότε ο φουσκωτός άντρας με το πούρο στο στόμα :
Επόμενος!
Την κάνω εγώ!.. Τα λέμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Posts : 2300
Join date : 07/03/2011
Age : 28

[Τέλος]Dont Trust Anybody(!) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Dont Trust Anybody(!)   [Τέλος]Dont Trust Anybody(!) I_icon_minitimeΣαβ Απρ 05, 2014 11:36 pm

Τον κοιτούσε ο άζαζελ που μιλούσε με τον άντρα , και λίγο αργότερα του αφαίρεσε τις χειροπαίδες και του είπε πως είναι ελεύθερος..
Επόμενος!.. Πλησίασε ο άζαζελ..
Ποιό είναι το όνομά σου?? Κοίταξε ψιλο-σκαλωμένος ο άζαζελ και είπε :
Α..Ε.. Elemento...
Μάλιστα elemento , τί έκανες και είσαι εδώ??
Πήγα να κλέψω.. Έναν μανδύα που υποσχέθηκα οτι θα τον γυρνούσα!..
Χμμ... Θα κάτσεις όλη μέρα σήμερα και θα καθαρίζεις στο μαγειρίο!.. Είναι η τιμωρία σου!.. Seinto , πάντων κάτω.. Επόμενος! Του έβγαλε τις αλυσίδες τότε και ο φρουρός που τους καθοδηγούσε , τον πήρε και τον πήγε στα μαγειρία...
Εδώ λοιπόν.. Καλή σου δουλειά...
Όι όι!.. Ένας καινούριος!.. Θα κάτσεις και θα πλένεις όλα αυτά τα πιάτα!.. Κοίταξε ο άζαζελ , και είδε μία ολόκληρη στοίβα με πιάτα , μία πραγματικά τεράστια στοίβα.. Δέν μπόρεσε όμως να πεί τίποτα.. Πήγε εκεί και βιαστικά άρχισε να πλένει..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Posts : 2300
Join date : 07/03/2011
Age : 28

[Τέλος]Dont Trust Anybody(!) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Dont Trust Anybody(!)   [Τέλος]Dont Trust Anybody(!) I_icon_minitimeΣαβ Απρ 05, 2014 11:54 pm

Βλέποντάς τον να πλένει γρήγορα , τον πλησίασε ο τύπος που του μίλησε στην αρχή λέγωντας :
Με το να πλένεις γρήγορα δεν θα καταφέρεις να φύγεις πιό νωρίς , σου είπαν πως θα είσαι εδώ όλη μέρα , έτσι δεν είναι?? Ο άζαζελ τον αγνωούσε και σκεφτόταν :
Απλά δεν θα έχω τόση δουλειά την υπόλοιπη ώρα , θα κάθομαι και θα ξεκουράζομαι!...Δεν πρέπει να δόσω σημασία στον χοντρό αυτόν!...
Γιατί δεν μου μιλάς!? Δέν σου φένεται ενδιαφέρον η συζήτηση μαζί μου?? Χάχα μικρέ.. Είσαι αστείος.. Ο άζαζελ θεώρησε πως ο τύπος είχε πρόβλημα... Ενώ έπλενε γρήγορα , αρκετή ώρα αργότερα , κρατούσε γερά ένα μισο-σπασμένο πιάτο και έσπασε στο χέρι του , κάνοντας μία μεγάλη πληγή .. Ενώ άρχισαν να τρέχουν αίματα , ο τύπος έιπε :
ΧΑΧΑΧΑ.. Σου είπα μικρέ , μήν βιάζεσαι.. Ενώ παράτησε τα πιάτα και έπιασε το χέρι του ο άζαζελ , τον κοίταξε και είπε :
Μ..Μήν είσαι ηλίθιος!.. Φώναξε κάποιον!..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Posts : 2300
Join date : 07/03/2011
Age : 28

[Τέλος]Dont Trust Anybody(!) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Dont Trust Anybody(!)   [Τέλος]Dont Trust Anybody(!) I_icon_minitimeΣαβ Απρ 05, 2014 11:59 pm

Χμμ.. Ας το κάνουμε πιό ενδιαφέρον τότε.. ΒΟΗΘΕΙΑΑ ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑ! ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ! Έτρεξε τότε ο φρουρός , ο Seinto να δεί τί γίνεται..
Τι στο καλό!?
Δ..Δέν έγεινε τίποτα το σημαντικό , απλά κόπηκα!....
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! SEINTOO! ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ ΣΟΥ , ΧΑΧΑΧΑΧΑ ΝΟΜΙΖΕΣ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΠΙΤΕΘΙΚΕ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧ..
Ψυχάκια.... Εσύ έλα μαζί μου!... Πήρε τότε τον άζαζελ μαζί του και βγήκαν..
Όι , πού πάμε τώρα..?
Μήν μιλάς!.. Ο άζαζελ είχε εκνευριστεί με τον τύπο... Ήταν αρκετά θρασής και επιθετικός απέναντί του.. Φτάσαν στο μικρό ιατρείο λοιπόν , που ήταν λίγα δωμάτια πέρα απο το μαγειρίο.. Ενώ μπήκαν μέσα , ο Seinto είπε :
Sahu!..Κόπηκε , κάνε κάτι και μετά άστον να φύγει ..
Να φύγω???
Είσαι ελεύθερος , μία πεταλούδα που πετάει , πώς να στο πώ!?!!..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Posts : 2300
Join date : 07/03/2011
Age : 28

[Τέλος]Dont Trust Anybody(!) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Dont Trust Anybody(!)   [Τέλος]Dont Trust Anybody(!) I_icon_minitimeΚυρ Απρ 06, 2014 1:45 am

Ούτε κάν που μίλησε ο άζαζελ! Του εριξε οινόπνευμα στην πληγή , την σκέπασε με μία γάζα και έτρεξε να φύγει..
Πρέπει να πάω αμέσως στην βάρκα μου να πάρω το σπαθί μου , το χρειάζομαι αυτήν την στιγμή!!.. Ενώ βγήκε έξω απο την μεγάλη βάση , έτρεξε προς το λιμάνι , να πάρει απο την βάρκα του το μεγάλο του σπαθί. 15 λεπτά αργότερα : Ενώ έφτασε είδε καπνούς και κόσμο μαζεμένο.. Πλησίασε γρήγορα να δεί τι γινόταν .. Κοίταξε πως η βάρκα του έλειπε και υποψιάστηκε το συμβάν στο οποίο ήταν απών!.. Ο κόσμος , δεν ήταν μαζεμένος για την βάρκα , αλλα για τον τραυματισμένο μαρίν.. Τον κοίταξε ο Azazel , και παρατήρισε πως ηταν πραγματικά βαρυά τραυματισμένος.. Του έλειπε το ένα πόδι , είχε σοβαρά εγκαύματα , και ήταν γεμμάτος αίματα.. Εκτός αυτού , μία σανίδα ήταν καρφωμένη στο στομάχι του..
Όι.. Τί εγεινε εδώ!..? Ένας απλός πολίτης εκεί δίπλα , γύρισε , κοίταξε τον Αζαζελ και είπε :
Δ..Δύο κλέφτες βάλαν μία βόμβα σε ένα καράβι και το έσπρωξαν να φύγει.. Ο Yahase πήγε να το πιάσει και-...
Δώστε μου ένα σπαθί..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Posts : 2300
Join date : 07/03/2011
Age : 28

[Τέλος]Dont Trust Anybody(!) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Dont Trust Anybody(!)   [Τέλος]Dont Trust Anybody(!) I_icon_minitimeΚυρ Απρ 06, 2014 1:56 am

Ένας τύπος τον κοίταξε και νευριασμένος είπε :
Όι! Ποιός είσαι εσύ για να σου δωσουμε και σπαθί!? Και τί στο καλό σκοπεύεις να κάνεις..!?
Το όνομά μου είναι Azazel D. Drake.. Η βάρκα που ανατινάχθηκε ήταν η δική μου , και σκοπεύω να εκδικηθώ για την πράξη αυτήν..
Δηλαδή , δεν θα το κάνεις για τον Yahase που έχει τραυματιστεί?! Τόσο αναίσθητοι είσαστε μερικοί!!! Πλησίασε τότε ο άζαζελ να τον χτυπίσει μα μπήκε μπροστά ο πολίτης που του μίλησε στην αρχή..
Όι σε παρακαλώ! Σεβάσου το γεγονός αυτό και μήν κάνεις τίποτα.. Έλα μαζί μου θα σου δόσω ένα σπαθί που έχω , αυτή εκεί είναι η βάρκα μου.. Ο άζαζελ δεν αρνήθηκε , πήγε μαζί του και πήρε το σπαθί..
Όι , θα στο γυρίσω ώς το τέλος της μέρας προφανώς!..
Δε...Δεν χρειάζεται!.. Δέν είναι κανένα σημαντικό σπαθί , πρόσεξε , μήν βασίζεσαι σ'αυτό..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Posts : 2300
Join date : 07/03/2011
Age : 28

[Τέλος]Dont Trust Anybody(!) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Dont Trust Anybody(!)   [Τέλος]Dont Trust Anybody(!) I_icon_minitimeΚυρ Απρ 06, 2014 2:57 am

Σε ευχαριστώ.. Μήπως γνωρίζεις κάτι περιτέρο για τους "εγκληματίες"??
Όχι .. Βασικά , άκουσα πως όταν πήγε να τους πιάσει ο Yahase , ο ένας φώναξε "Razor , τρέξε!"
Σπόιλερ:
Ο άζαζελ κοκάλοσε.. Δέν ήξερε τι να πεί!..
Είναι αδύνατον.. Τί είδους κόλπο είναι αυτό!? Συγκράτισε τα δάκρυά του , έσφυξε γερά με το χέρι του το σπαθί του και άρχισε να τρέχει.. Στάλες βροχών άρχισαν να πέφτουν.. Σταμάτησε , κοίταξε τον ουρανό που είχε σκοτινιάσει , και σκέφτηκε :
Τώρα που βρέχει... Τα δάκρυά μου δεν θα φένονται.. Ασυγκράτιτος πλέον άρχισε να παράγει δάκρυα.. Νευριασμένος έβγαλε το σπαθί απο την θήκη ήταν έτοιμος να αρχίσει να κόβει ότι έβλεπε μπροστά του.. Τον σταμάτησε μία φωνή τότε..
Δέν είναι τρόπος για να ξεσπάσεις , το να κόβεις ότι βρείς μπροστά σου , έτσι δεν είναι αδερφέ?? Γύρισε , κοίταξε και είδε πράγματι τον Razor...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Posts : 2300
Join date : 07/03/2011
Age : 28

[Τέλος]Dont Trust Anybody(!) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Dont Trust Anybody(!)   [Τέλος]Dont Trust Anybody(!) I_icon_minitimeΚυρ Απρ 06, 2014 3:02 am

Πέταξε ένα ψεύτικο χαμόγελο και σκούπισε τα δάκρυά του..
Κλαίς?! Δεν χέρεσαι που είμαι ελεύθερος?
Όχι Raz , η βροχή είναι!... Δέν μπορούσε να εκφράσει πράγματι αυτό που τον είχε στιχιώσει μέσα του , τουλάχιστον όχι μπροστά στον φίλο του... Δεν θεώρησε σύμπτωση το συμβάν όλο και τον έβλεπε πλέον σαν έναν εχθρό , όχι σαν φίλο...
Όι , θα γίνουμε χάλια , πάμε να κοιμηθούμε , έχω κλίσει δύο δωμάτια σε ένα ξενοδοχείο..
Δύο γιατί Razor.. Αφού δεν ήξερες που βρίσκομαι.. Ενώ κρύος ιδρώτας έσταξε απο το κεφάλι του , είπε :
Εε..Ξές πως σε έχω σαν αδερφό μου άζ... Υπέθεσα.. Το ένστικτό μου είναι δυνατό απέναντή σου.. Τίποτα δεν κρατούσε τον άζαζελ μακρυά απο τις υποψίες.. Φύγανε λοιπόν και ο δρόμος τους ήταν στο κοντινό ξενοδοχείο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Posts : 2300
Join date : 07/03/2011
Age : 28

[Τέλος]Dont Trust Anybody(!) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Dont Trust Anybody(!)   [Τέλος]Dont Trust Anybody(!) I_icon_minitimeΚυρ Απρ 06, 2014 3:24 am

Μόλις έφτασαν , ο άζαζελ πήγε στο δωμάτιό του και έπεσε στο κρεβάτι.. Ζωντάνεψαν αμέσως μέσα του τα "γιατι και πώς"...
Πρώτα οι μυστικές ομίλιες του με τον Gosu.. Μετά η τυχαία αναφορά ονόματός του.. Κάτσε.. Ένα πράγμα δεν έμαθα.. Το πώς δραπέτευσε... Σηκώθηκε αμέσως , άνοιξε την πόρτα του δωματίου του και πήγε στο δίπλα δωμάτιο οπου ήταν του Razor.. Χτύπισε μία , χτύπισε δύο.. Η πόρτα δεν έλεγε να ανοίξει απο μόνη της.. Ενώ κοίταξε δεξιά και αριστερα στον διάδρομο αν κυκλοφορούσε κανένας , και καταλαβε πως δέν κυκλοφορούσε , έδωσε μία δυνατή κλωτσιά και την έσπασε.. Μπήκε μέσα και είδε πως το παράθυρο ήταν ορθάνοιχτο , και πως κανένας δεν ήταν μέσα.. πλησίασε στον εσωτερικό χώρο και παρατήρισε το ανοιχτό γράμμα που ήταν πάνω στο κρεβάτι... Το κοίταξε και περίεργος το σήκωσε.. Άρχισε τότε να διαβάζει...
Razor! Βρές τον Winduo αμέσως και πρίν κάνεις οτιδήποτε ελάτε στο στενό πρίν την πλατφόρμα εκτέλεσης του Roger.. Γρήγορα και απαρατήριτα απο τον Az!..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Posts : 2300
Join date : 07/03/2011
Age : 28

[Τέλος]Dont Trust Anybody(!) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Dont Trust Anybody(!)   [Τέλος]Dont Trust Anybody(!) I_icon_minitimeΚυρ Απρ 06, 2014 3:31 am

Σπόιλερ:
Τσαλάκωσε με το δεξί του χέρι το γράμμα και το πέταξε κάτω.. με αργό βήμα πλησίασε προς το δωμάτιό του.. Άρπαξε το σπαθί που τού'χε δώσει ο τύπος στο λιμάνι , και πήγε να φύγει.. Έφτασε στην πόρτα του δωματίου του, σταμάτησε και σκέφτηκε :
Τι πάω να κάνω άραγε?! Ο μόνος που μπορώ να σκωτόσω απο εκεί , ίσως να είναι ο Razor ή ο Winduo... O Gosu και το πλήρωμά του είναι χιλιάδες φορές δυνατότεροι απο εμένα... Ενώ σκεφτόταν να "κάτσει στα αυγά του" , δεν δίστασε και συνέχισε να προχωρά!.. Όλοι ήταν κλεισμένοι στα σπίτια έπειτα απο την ξαφνική μπόρα... Ο Azazel περπατούσε μόνος με το ξίφος του μές την βροχή!.. Μέσα στους δρόμους και στα στενα , ολομόναχος... Κοίταξε έξω απο ένα μαγαζί τον τοπικό χάρτη και είδε που περίπου πέφτει η πλατφόρμα εκτέλεσης... Έτρεξε λοιπόν να πάει να τους βρεί..
Τί είδους παιχνίδι παίζουν μαζί μου!?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Posts : 2300
Join date : 07/03/2011
Age : 28

[Τέλος]Dont Trust Anybody(!) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Dont Trust Anybody(!)   [Τέλος]Dont Trust Anybody(!) I_icon_minitimeΚυρ Απρ 06, 2014 3:38 am

Έφτασε σε σημείο που έβλεπε την πλατφόρμα εκτέλεσης.. το μεγάλο αυτό αξιοθέατο.. Σκάλωσε κοιτώντας την και σκέφτηκε :
Και αν είναι μία παγίδα?! Μία παγίδα για εμένα!?.. Ίσως τελικά να πρέπει να φύγω.. Ή ίσως να πρέπει να πάω να μάθω την αλήθεια!.. το πείσμα του για την αλήθεια , νικούσε τον φόβο που τον περιπλανούσε.. Πήγε περιμετρικά απο την πλατφόρμα , κοιτώντας ένα ένα τα στενά που οδηγούσαν σαυτήν , μιάς και το γράμμα έγραφε "ένα στενό πρίν απο την πλατφόρμα".. Νομίζοντας πως είναι αστείο έπειτα απο 2-3 στενά άδεια , πήγε απλά να κοιτάξει αδιάκριτα στο 4ο... Ενώ βγήκε ολόκληρος μπροστά , είδε 3 άντρες... Τραβήχτηκε πίσω αμέσως μήν τον δούν!..Άρχισε να βγάζει λίγο λίγο το κεφάλι του και να κοιτάζει , ίσα ίσα με το ένα μάτι!.. Ήταν πράγματι αλήθεια.. Εκεί βρίσκονταν ο gosu , o Razor και ο Winduo..
Είναι μόνο αυτοί οι 3!.. Τι στο καλό παίζεται!? Γιατί ήρθε μόνος ο Gosu , δεν φοβάται..!? σκεφτόταν..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Posts : 2300
Join date : 07/03/2011
Age : 28

[Τέλος]Dont Trust Anybody(!) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Dont Trust Anybody(!)   [Τέλος]Dont Trust Anybody(!) I_icon_minitimeΚυρ Απρ 06, 2014 3:43 am

Ο Αζ , πλέον ξέρει για το βραχιόλι.. Ίσως ήταν άσχημη ιδέα η "φυλάκισή" σου , η ανταμοιβή κτλπ.. Δέν μπορεί να ανταπεξέλθει σε κάτι τέτοιο...Και εκτός αυτού , δεν πιστεύω αν μάθει όντως για την αληθινή δύναμη του βραχιολιού αυτού πως θα μας το φέρει.. Θα προσπαθίσει να φύγει..
Μήν είσαι χαζός Gosu!.. Του ανατινάξαμε το καράβι.. Δέν έχει δρόμο προς την φυγή!..
Δέν μπορώ δυστηχώς να συμφωνίσω μαζί σου Raz... Οποιοσδήποτε μπορεί να ξεφύγει , άν μάθει την ελάχιστη τιμή για το βραχιόλι αυτό ,θα κάνει τα αδύνατα δυνατά!.. Πρέπει να τον σκωτόσουμε!..
Αλήθεια , πού βρίσκεται τώρα!?
Στο ξενοδοχείο.. Κοιμάται λογικά.. Απο το πρώσοπό του και μόνο φαινόταν σαν να είναι κουρασμένος.. Θα έπεσε στο κρεβάτι και θα κοιμάται..
Ίσως αυτή να είναι η ευκαιρία μας.. Ίσως τώρα πρέπει να πάμε και να τον σκωτόσουμε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Posts : 2300
Join date : 07/03/2011
Age : 28

[Τέλος]Dont Trust Anybody(!) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Dont Trust Anybody(!)   [Τέλος]Dont Trust Anybody(!) I_icon_minitimeΚυρ Απρ 06, 2014 3:53 am

Εγώ προσπαθούσα να τον σώσω απο τον gosu , γιατί πίστεψα στο ψέμα οτι του χρωστούσε κάποια δανικά..και αυτοί με εκμεταλλέυονταν για αυτό το βραχιόλι... Ο άζαζελ φαινόταν πολύ σκεπτικός..
Όπως είπες χαζέ , δέν μπορεί να ανταπεξέλθει στο να πάρει το βραχιόλι.. Δέν παρέχει τόση δύναμη όση απαιτείται... Ο ιδιοκτήτης του βραχιολιού είναι ένας απλός πωλητής.. Δεν σημαίνει πως δεν είναι δυνατός!..
Εγώ βασικά θα πρότεινα να επικεντρωθούμε στην δουλειά και ας αφήσουμε προς το παρόν τον Azazel.. Το παζάρι έκλεισε λόγο κακοκαιρίας.. Αυτός θα είναι σπιτι του.. Μένει μόνος απ'όσο ξέρω.. Ίσως να είναι η ευκαιρία να πιάσουμε αυτόν και αργότερα βλέπουμε για τον άζαζελ.
Σωστή θα έλεγα η σκέψη σου... Τι θα γίνει όμως αν ο azazel ξέρει κάτι και έχει φύγει χωρίς να το ξέρουμε για το βραχιόλι... Πρέπει να βγεί απο την μέση μιά και καλή.. Ακούστε τι σας λέω , ποτέ δεν βγήκα λάθος..
Καλά λοιπόν , πάμε πρώτα για τον Az..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
[Τέλος]Dont Trust Anybody(!)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» [Τέλος] Following His Steps! Gaining Their Trust!
» [Αρχη-Παρελθον]Καθε τελος ενας νεος Marine.[Τελος]
» Η μαχη στην θαλασσα και ενα το απροβλετο τελος[ΤΕΛΟΣ]
» [ΤΕΛΟΣ]Heavshin Pirate and the ghost island [ΤΕΛΟΣ]
» Το Ταξίδι Της Εκδίκησης Φτάνει Στο Τέλος[Τέλος]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΧΑΡΤΗΣ :: EAST BLUE SEA :: LOGUETOWN-
Μετάβαση σε: