.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Τέλος] The wanted chest

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος] The wanted chest Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: [Τέλος] The wanted chest   [Τέλος] The wanted chest I_icon_minitimeΤετ Απρ 16, 2014 5:33 am

Όνομα Χαρακτήρα: Sebastian Weiss
Παράταξη: Marine
Bounty: -
Φήμη: 5
Τίτλος Ιστορίας: The wanted chest
Προηγούμενη Ιστορία(Link): http://www.onepiecegr-rpg.com/t7384-topic

Ήταν μια ηλιόλουστη μέρα. Οι εκτυφλωτικες ηλιαχτίδες του ήλιου χτυπούσαν το πρόσωπο μου καθώς κοιτούσα τον καταγάλανο ουρανό. Καθώς η ώρες περνούσαν πάνω στην βάρκα έβλεπες στον ουρανό γλάρους να περνάνε κ να κάνουν τον χαρακτηριστικό τους ήχο. Αυτές τις ώρς που βρισκόμουν στην θάλασσα κοίταγα το κλειδί, που μου είχε δώσει ο πατέρας μου, το οποίο το είχα δεμένο σε ένα σχοινι όπου κ φορούσα γύρω απο το λαιμό μου. Διάφορες σκέψεις περνούσαν απο το μυαλό μου όταν το κοιτούσα όπως για παράδειγμα ποιος ήταν ο λόγος για τον οποίο ο Drake το ήθελε τόσο πολύ κ μαζί την τοποθεσία του νησιού στο οποίο πηγαίνω .


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Gohan στις Παρ Σεπ 04, 2015 3:51 am, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος] The wanted chest Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The wanted chest   [Τέλος] The wanted chest I_icon_minitimeΤετ Απρ 16, 2014 5:53 am

Πολλά μου είχαν συμβεί τον τελευταίο χρόνο κ αυτό με τον Drake ήταν μια ακόμη αναποδιά την οποία έπρεπε να ξεπεράσω. Όπως κ να έχει αυτή η αναποδιά με οδήγησε ένα βήμα πιο κοντά στον αληθινό λόγο πίσω απο τον θάνατο του πατέρα μου. Ήμουν σίγουρος πως σύντομα θα έβρισκα όλα τα κομμάτια του παζλ αλλα μέσα μου αισθανόμουν φόβο για το τι μπορεί να βρω μόλις ενώσω όλα τα κομμάτια. Χαμένος στις σκέψεις μου ένα κύμα 2 μέτρα με διέκοψε καθώς ταρακούνησε όλη την βάρκα μου κ σχεδόν κόντεψε να αναποδογυρίσει ρίχνωντας με στην θάλασσα. Αφού σταθεροποιήθηκε η βάρκα σηκώθηκα όρθιος για να δω τι συνέβη καθώς δεν υπήρχε η περίπτωση να ερχόταν καταιγίδα αφού ο ουρανός δεν είχε κανένα σύννεφο. Το πρώτο πράγμα που είδα όταν σήκωσα το κεφάλι μου ήταν να δω ένα μεγάλο εμπορικό πλοίο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος] The wanted chest Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The wanted chest   [Τέλος] The wanted chest I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 2:03 pm

Το πρώτο πράγμα που παρατήρησα απο το σημείο που βρισκόμουν ήταν η σημαία του πλοίου. Ανέμιζε απο τον αέρα δεξιά κ αριστερά η σημαία τις παγκόσμιας κυβέρνησης. Τότε θυμήθηκα πως το νησί αυτό παράγει Ά τάξης κρασί το οποίο πουλάει κ στις 4 θάλλασες του κόσμου. Επίσης το όνομα Micqueot είναι αρκετά γνωστό κ στην Μεγάλη Γραμμή. Πολλοί γνωστοί μαγαζάτορες της Μεγάλης Γραμμής εχουν αγοράσει αυτό το κρασί κ εχουν πει τα καλύτερα λόγια κιόλας. Αλλα αυτό που μένει στο μυαλό όλων είναι οτι μόλις γευτείς την πρώτη γουλιά στο μυαλό σου σχηματίζετε μία εικόνα του νησιού κ εκεί βλέπεις τον ευατό σου ανάμεσα στους αμέτρητους έκτασεις αμπελόνες. Μερικά άτομα έχουν δηλώσει πως θυμίζει την ζεστή αγκαλιά της μητέρας όπως όταν ήσουν 5 χρονών.

Γι' αυτό το λόγο μετά την απίστευτα γρήγορη δημοσιότητα του κρασιού η Κυβέρνηση πλέον κάνει ειδηκές παραγγελείες όπου κ στέλνουν ένα απο τα μεγαλύτερα εμπορικα καράβια κάθε μήνα για να παραλάβει τεράστιες ποσότητες κρασί. Παρόλλο όμως που το νησί διεξάγη τοσο πολύ κρασί η οικονομία του νησιού δεν πάφτει να είναι κάτω απο το μέσο όρο. Αυτό ευθείνετε στο γεγονός πως αρκετοί πειρατές λεηλατούν το νησί αυτό για να κλέψουν τον πλούτο κ το κρασί απο τους κατοίκους του νησιού το οποίο ποτέ δεν απασχόλησε την Κυβέρνηση με αποτέλεσμα να μην στείλει καποιο είδος προστασίας για το νησί κ τους κατοίκους. Έτσι είχε ως αποτέλεσμα οι Επαναστάτες να δράσουν κ να φτιάξουν μία βάση τους στο νησί όπου κ μπορούν να βοηθάνε τους κατοίκους κ ταυτόχρονα να αγοράζουν κρασί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος] The wanted chest Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The wanted chest   [Τέλος] The wanted chest I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 2:28 pm

Το εμπορικό πλοίο έκανε μόλις μερικα λεπτά να πιάσει λιμάνι, 10 λεπτά αργότερα έφτασα κ εγώ με την βαρκούλα μου αλλά σε διαφορετικό σημέιο του λιμανιού καθώς στο εμπορικό έπρεπε να φορτώσουν το κρασί. Έπιασα το σχοινή απο την βάρκα μου κ το έδεσα σε ένα πάσαλο που βρισκόταν δίπλα. Πείρα το σακίδιο μου κ το φόρεσα στην πλάτη μου με το ένα χέρι, με το άλλο χέρι έβγαλα το χαρτί που μου έδωσε ο Carl με τις συντεταγμένες για το μαγαζί που έπρεπε να πάω. Το χαρτί ήταν τσαλακωμένο όταν μου το έδωσε ο Carl κ απο την βιασύνη μου δεν είχα χρόνο να ξετυλίξω να διαβάσω τι έγραφε. Όταν το ξετύλιξα έγραφε "Το μαγαζί έχει απ' έξω ένα τεράστιο βαρέλι το οποίο γράφει πάνω του "Το χρυσό κρασί"" κ ακριβώς απο κάτω υπήρχε μία χάλια απεικόνιση του πως περιπού φαίνεται μαγαζι.

Τι ακριβώς είναι αυτο το σχέδιο? 053 Αυτό μοιάζει σαν να το σχεδίασε ένα 5χρονο... Στην εικόνα υπήρχε ένα τετράγωνο το οποίο απεικόνιζς το κτήριο με ένα τρίγωνω απο πάνω σαν σκεπή. Δίπλα απο το κτήριο ήταν σχεδιαμένο ένα βαρέλι που θύμιζε πιο πολύ σαν τον αριθμο 8 κ ανάμεσα στα κενά είχε μουτζούρες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος] The wanted chest Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The wanted chest   [Τέλος] The wanted chest I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 2:43 pm

Περπάτησα μερικά λεπτά απο το λιμάνι κ βρέθηκα  στην πόλη. Εκεί δεν έβλεπες πολλά πράγματα. Υπάρχει το κέντρο της πόλης στο οποίο υπάρχει ένα μεγάλο συντριβάνι όπου έχει ένα άγαλμα που απεικονίζει βαρέλι κρασιού κ απο την τρύπα βγαίνει νερό. Γύρω απο το συντριβάνι ξεχίλιζαν ο μικρός αριθμός σπιτιών του νησιού. Μέσα σε αυτά υπήρχε το παντωπολείο κ η ταβέρνα. Κ τα δύο βρίσκονταν στην πλατεία καθώς είναι πιο εύκολο για τον κόσμο του να μαζεύοντε εδώ. Περπάτησα προς το συντριβάνι κ έπειτα έστριψα δεξιά προς την ταβέρνα. Ήταν εμφανές πως το κτήριο που αντικρούσα ηταν αυτό που έψαχνα καθώς υπήρχε ένα μεγάλο βαρέλι δίπλα απο αυτό κ έγραφε πάνω στο βαρέλι "Το χρυσό κρασί".

Σίγουρα η ζωγραφιά με βοήθησε να βρω το μέρος αλλα πραγματικά δεν ξέρει να ζωγραφίζει αυτός ο άνθρωπος.
5345436 Αφού δήλωσα τις σκέψεις μου φωναχτά προχώρησα για να μπω στην ταβέρβα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος] The wanted chest Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The wanted chest   [Τέλος] The wanted chest I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 3:05 pm

Μόλις έφτασα προς την πόρτα ξαφνικά άνοιξε κ απο μέσα πετάχτηκε μια καρέκλα η οποία με χτύπησε στο κεφάλι. Δεν ήταν κάτι σοβαρό αλλα το χτύπημα ήταν αρκετό για να μου προκαλέσει καρούμπαλο κ μία ζάλη. Όσο ακόμα ζαλιζόμουν κ ήμουν κάτω στο πάτωμα βγήκαν απο την ταβέρνα 3 αρκετά ψηλοί τύποι. Οι δύο απο αυτούς είχαν γένια κ φορούσαν βρώμικα ρούχα κ ο τρίτος ήταν καραφλός κ φορούσε μια μπαντάνα, επίσης κάτω απο το δεξί του μάτι είχε μια ουλή απο μαχαίρι. Οι τύποι αυτοί μιλούσαν μεταξύ τους κ δεν με είδαν στο πάτωμα με αποτέλεσμα να μου δώσουν μια γονατιά.

Τι στο ? Είπε απορημένος ένας απο αυτούς. Πρόσεξε που πηγαίνεις μικρέ! Είπε με νευριασμένο τόνο στην φωνή του καθώς ξεκίνησε να απομακρύνετε μακριά μου με τους 2 φίλους του δίχως να μου δώσει μεγάλη σημασία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος] The wanted chest Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The wanted chest   [Τέλος] The wanted chest I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 3:18 pm

Αφού συνήλθα μετά απο μερικά δευτερόλεπτα σηκώθηκα και μπήκα μέσα στο μαγαζί.

Ποιοι νομίζουν οτι ήταν αυτοί οι τύποι θα τους δείξω εγώ μια μέρα... Είπα μουρμουρόντας καθώς έμπενα στην ταβέρνα.

Μόλις μπήκα η ατμόσφαιρα ήταν περίεργη. Απο την μία πλευρά έβλεπες κατοίκους του χωριού να πίνουν το διάσημο κρασί τους, να τραγουδάνε κ να χαίρονται κ απο την άλλη ξένους. Καταλάβαινες πως δεν ήταν ντόπιοι καθώς τα ρούχα τους ακόμα κ οι φάτσες τους φαίνονταν διαφορετικές απο αυτές των κατοίκων. Αυτό όμως που τους πρόδιδε ήταν η ατμόσφαιρα γύρω τους. Έδειναν μία αίσθηση δολοφόνου η ατόμων που θέλουν να προκαλέσουν καβγά. Σίγουρα τα άτομα αυτά ήταν πειρατές οι οποίοι ήρθαν να γευτούνε το κρασί του νησιού. Δεν έδωσα περαιτέρω σημασία σε καμία απο τις 2 πλευρές η προσοχή μου ήταν στο μπαρ όπου βρισκόταν ο μπαρμαν. Είναι γνωστό πως πολλοί άνθρωποι μιλάνε στους μπαρμαν οταν είναι μεθυσμένοι κ λένε διάφορα οπότε το σχέδιο μου ήταν να τον ρωτήσω αν ξέρει που βρίσκεται ο άνθρωπος που ψάχνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος] The wanted chest Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The wanted chest   [Τέλος] The wanted chest I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 3:38 pm

Περπάτησα προς το μπαρ, έπιασα μία απο τις καρέκλες κ έκατσα, δευτερόλεπτα μετά ο μπαρμαν ήρθε για να μου πάρει παραγγελεία.

Δεν είσαι λίγος μικρός για να βρισκεσαί?

Μπορεί να είμαι μικρός αλλα δεν χρειάζεται να ανησυχείς επιδή είμαι ένας marine! Ο μπαρμαν απευθείας κάλυψε το στόμα μου με τα χέρια του για να μην μπορέσω να μιλήσω άλλο.

ΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!! Είπε καθώς το κεφάλι του πλησίαζε προς το αυτί μου. Είσαι τρελός!? Αν σε ακούσει κανένας εδω μέσα θα σε σκοτώσει γι' αυτό κάνε ησυχία εντάξει!?  Έγνεψα το κεφάλι μου προς τα κάτω δείχνοντας πως συμφωνώ οπότε ο μπαρμαν πείρε τα χέρια του απο το στόμα μου. Πες μου λοιπόν για ποιο λόγο βρίσκεσαι εδώ? Είπε καθως ξεκίνησε να γεμίζει ένα ποτήρι με σάκε.

Βρίσκομαι εδώ σε μία αποστολή! Με έχουν αναθέσει να βρω έναν άνδρα, είπα καθώς έβγαλα πάνω στο τραπέζι το χαρτί που μου έδωσε ο Carl, κ το μόνο στοιχείο που μου έδωσαν είναι αυτό εδώ. Ο μπαρμαν άφησε το ποτήρι με σάκε κ σήκωσε το χαρτί κ το κοίταξε. Μόλις το κοίταξε καλά τα μάτια του γούρλωσαν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος] The wanted chest Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The wanted chest   [Τέλος] The wanted chest I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 3:50 pm

Το πρώτο πράγμα που έκανε ο μπαρμαν ήταν να μου δώσει το χαρτί στα χέρια μου κ έπειτε μου είπε

Κράτα το καλά αυτό μην αφήσεις κανέναν να το δει, μ' ακους!? Συνάντησε με τα μεσάνυχτα στους αμπελόνες εκεί θα σου πω ότι χρειάζεσαι. Όλα συνεβησαν τόσο γρήγορα, μου πείρε 10 δευτερόλεπτα να καταλάβω τι ακριβώς έγινε. Άντε λοιπόν τι κάνεις πήγαινε! Οι άνθρωποι έχουν ήδη ξεκινήσει να μασ κοιτάνε περίεργα. Είχε δίκιο. Μπορεί να μην τους έβλεπα αλλα ένιωθα κάτι να με παρακολουθή. Χωρίς άλλο δισταγμό σηκώθηκα απο την θέση μου κ έφυγα απο την ταβέρνα για να πάω σε ένα πανδοχείο για να κάτσω εκεί μέχρι η ώρα να πάει μεσάνυχτα. Καθώς έφευγε ο Sebastian ένας άνδρας  ο οποίος φορούσε μία πράσινη κουκούλα καθόταν 5 θέσεις μακριά ο οποίος άκουσε όλη την συζήτηση μεταξύ του Sebastian κ του μπαρμαν. Ο άντρας αυτός ήπιε μια γουλιά απο το ποτό του κ έπειτα έριξε ένα διαβολικό χαμόγελο το οποίο δεν πρόσεξε κανένας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος] The wanted chest Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The wanted chest   [Τέλος] The wanted chest I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 4:08 pm

Μετά απο την συζήτησή μου με τον μπαρμαν πήγα στο πιο κοντινό πανδοχείο για να βρω ένα δωμάτιο. Αφού έκλεισα ένα δωμάτιο το μόνο που είχα να κάνω ήταν να περιμένω η ώρα να πάει μεσάνυχτα οπότε ξάπλωσα στο κρεβάτι κ κοιμήθηκα.

ΜΠΑΝΓΚ!Κραυγές κ κλάμα γυναίκας ακούγεται στο βάθος...Sebastian...Η λέξη αυτή ηχούσε συνεχώς. ΠΑΤΕΡΑ! Η εικόνα του νεκρού πατέρα μου ξεπροβάλθηκε μπροστα μου. Αμέσως σηκώθηκα απο το κρεβάτι γεμάτος ιδρώτα. Σήκωσα το κεφάλι μου κ είδα την αντανάκλασή μου στο παράθυρο. Ήταν ένα όνειρο... Είπα καθώς ένιωθα την καρδιά μου να χτυπάει δυνατά. Ήταν ένα όνειρο...Ένας εφιάλτης απο την μέρα που ο πατέρας μου σκοτώθηκε. Είχα να βιώσω κάτι τέτοιο απο τότε που πέθανε ο πατέρας μου. Μάλλον το συμβαν με τον Drake ξύπνησε παλιά μου συναισθήματα σκέφτηκα. Κοίταξα την ώρα κ είδα οτι είχε μείνει μία ώρα πριν το ρολόι χτυπήσει μεσάνυχτα οπότε έβγαλα τα ρούχα μου κ πηγα να μπανιστώ για να καθαρίσω τον ιδρώτα απο πάνω μου. Μόλις τελειώσα το μπάνιο έβαλα την άσπρη μπλούζα που του πατέρα μου όπου είχε μπροστά τον χαρακτηριστηκό γλάρο της Κυβέρνησης κ έγραφε απο κάτω Marine ενώ απο κάτω φόρεσα ένα μπλέ τζιν. Απο πάνω φόρεσα μία καφέ ζακέτα κ το τοποθέτησα το σπαθί μου ανάμεσα στην πλάτη μου κ το σακίδιό μου. Αφού είχα ετοιμαστεί έφυγα για το σημείο συνάντησης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος] The wanted chest Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The wanted chest   [Τέλος] The wanted chest I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 4:20 pm

Το σημείο συνάντησης ήταν στους αμπελόνες στην άλλη μεριά του νησιού στους πρόποδές του. Στο μέρος απλονόταν μεγάλες εκτάσεις χωραφιών γεμάτα αμπελόνες απο τους οποίους έβγαζαν το κρασί τους. Το μέρος καλυπτόταν απο τα δέντρα το οποίο ελάτωνε την όραση σου στο γύρω τοποίο. Γι' αυτό το λόγο κρατούσα τον ευατό μου έτοιμο για κάθε ενδεχόμενο. Είχα το ένα χέρι στην τσέπη μου κ το άλλο ελεύθερο για να μπορέσω να τραβήξω το σπαθί μου αν κάτι συμβεί. Η ώρα περνούσε αργά κ άκουγες τις κραυγές διάφορων ζωων απο το δάσος. Ο ουρανός ήταν πεντακάθαρος καθώς μπρούσες να δεις εύκολα το φεγγάρι. Καθώς χάζευα το φεγγάρι τότε ακούστικε ένας ήχος απο τα δεξιά μου. Ήταν ο θόρυβος ποθ κάνουν τα φύλλα οταν κάποιος προχωράει απο πάνω τους. Αμέσως άπλωσα το χέρι μου στο σπαθί μου έτοιμος για μάχη κ τότε ήταν που βγήκε μέσα απο τα δέντρα ο μπαρμαν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος] The wanted chest Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The wanted chest   [Τέλος] The wanted chest I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 4:28 pm

Ηρέμησε μικρέ! Όταν είδα το πρόσωπο του μπαρμαν κατέβασα το χέρι μου. Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας είμαστε μόνοι μας εδω πέρα. Κανένας δεν πρόκειτε να έρθει εδώ τέτοια ώρα όλοι φοβούντε τα ζώα που βγαίνουν το βράδυ γι' αυτό θα είναι καλύτερο αν μετακινηθούμε κ εμείς. Ακολούθησέ με, πάμε πίσω στην ταβέρνα μου εκεί δεν θα μας ενοχλήσει κανείς.

Ακολούθησα τον μπαρμαν στην ταβέρνα αλλά δεν πήγαμε μέσω της πόλης. Μπήκαμε απο μία πόρτα απο την πίσω μεριά, κάναμε το γύρω της πόλης για να μην μας δει κανείς. Κάθησε. Είπε κ πήγε προς το αμπάρι. Μετά απο δύο λεπτά ανέβηκε ξανά επάνω κρατόντας ένα μπαούλο το οποίο μπορούσε να κρατήσεις ανάμεσα στο χέρι του κ στο σώμα του. Ήρθε μπροστά μου κ βάρεσε δυνατά στο τραπέζι το μπαούλο. Αυτός είναι ο λόγος που ήρθες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος] The wanted chest Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The wanted chest   [Τέλος] The wanted chest I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 4:42 pm

Τι εννοείς? Ποιος είσαι? Τι περιέχει μέσα αυτό το μπαούλο? Είχα τόσες πολλές απορίες αλλα η σημαντικότερη ήταν ποιος ήταν αυτός ο άνθρωπος.

Έχεις δίκιο δεν σου είπα ποτέ ποιος είμαι. Το όνομα μου είναι Rick κ είμαι φίλος του πατέρα σου κ του Carl αυτοί δεν είναι που σε έστειλαν εδώ? Σοκαρίστηκα! Πως ήξερε αυτος ο... Rick τον πατέρα μου κ τον Carl. Δεν έκατσα να το σκεφτώ καθόλου δίχως δισταγμό έκανα την προφανές ερώτηση.

Πως γνωρίσεις τον πατέρα μου κ τον Carl? Ποιος είσαι τέλος πάντων.

Σου είπα Sebastian το όνομα μου είναι Rick πιο συγκεκριμένα ήμουν κ εγώ σαν τον πατέρα σου marine στην βάση της Shell Town.

Πως γνωρίζεις το όνομα μου?

Χα. Ο πατέρας σου δεν σταμάτουσε ποτέ να μιλάει για εσένα! Όπου κ να ήμασταν ακόμα κ στις ποιο δύσκολες αποστολές ο πατέρας σου μας μιλούσε για εσένα. Μας έδειχνε μέχρι να φωτογραφίες σου. Γι' αυτό γνωρίζω το όνομα σου κ σε αναγνώρισα. Θυμίζεις αρκετά τον πατέρα σου δείχνεις σχεδόν ολόιδιος. Δεν μπόρεσα να συγκρατήσω τα δάκρυα μου μετά απ' όλα αυτά που άκουσα για τον πατέρα μου ξέσπασα στα κλάματα. Τι..Τι έπαθες? Γιατί κλαις?

Ο...Ο πατέρας μου! Η μύτη μου είχε μπουκόσει απο το πολύ κλάμα δν μπορούσα να μιλήσω καλα η φωνή μου έτρεμε. Ο πατέρας μου είναι νεκρόοοοος!! Ο Rick με κοίταξε έκπληκτος. Δεν περίμενε κάτι τέτοιο δεν είπε κάτι μόνο άπλωσε το χέρι του στο κεφάλι μου κ κοίταξε κάτω στο πάτωμα στεναχωρημένος.

Sebastian...Καταλαβαίνω πως είναι δύσκολο για εσένα αλλα αυτό που περιέχει αυτό το μπαούλο είναι κάτι πολύτιμο κ ο πατέρας σου ήθελε να σου το δώσει. Είμαι σίγουρος πως τώρα μετά τον θάνατο του σίγουρα θα ήθελε να σου το δώσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος] The wanted chest Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The wanted chest   [Τέλος] The wanted chest I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 4:57 pm

Τι περιέχει αυτό το μπαούλο? Ο λαιμός μου είχε κλείσει λίγο κ η φωνή μου ακόμα έτρεμε, δεν μπορούσα να μιλήσω καθαρά ακόμα.

Τα μπαούλο αυτό περιέχει ένα απο τα πιο δυνατά όπλα στο κόσμο! Η δύναμη αυτού του όπλου είναι τόσο τρομακτική που μερικοί άνθρωποι προσπαθούν να την κάνουν δική τους χωρίς να σκέφτοντε ποιον θα σκοτώσουν για να το αποκτήσουν. Ο τρόπος με τον οποίο παρουσίαζε αυτό το όπλο με έκανε να αναρωτιέμε τον λόγο που θα ήθελε ο πατέρας μου να μου το δώσει αλλα συνέχισα να ακούω χωρίς να τον διακόψω.

Μέσα σε αυτό το μπαούλο υπάρχει ένα αντικείμενο του διαβόλου. Τα ονομάζουν φρούτα του διαβόλου κ έχουν τρομερές δυνατότητες οι οποίες ξεπερνάν το ανθρώπινο νου.

Είχα ακούση για αυτά τα λεγόμενα φρούτα του διαβόλου. Η δύναμη τους λένε είναι τόσο μεγάλη που μπρούν να προκαλέσουν μεγάλη καταστροφή αλλα μερικά μπορούν να σώσουν κόσμο. Είχα διαβάσει πριν 3 χρόνια πως σε ένα νησί υπήρχε ένας γιατρός που μπορούσε να γιατρέψει τους πάντες χάρις την δύναμη ενός απο αυτά τα φρούτα. Καθώς με εγω κ ο Rick μιλούσαμε ακούστηκε ξαφνικά ένας θόρυβος έξω απο την ταβέρνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος] The wanted chest Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The wanted chest   [Τέλος] The wanted chest I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 5:23 pm

Κ οι δύο αντιληφθήκαμε τον θόρυβο αυτό ο οποίος έμοιαζε σαν κάποιος να έριξε μερικά βαρέλια κάτω.Ποιος είναι εκει!? Ρώτησε ο Rick. Τότε παρατηρήσαμε στο παράθυρο μία 3 σκιές να σηκώνοντε.

Χα. Μάλλον κάναμε μεγάλη γκαφα κ μας κατάλαβαν.
Είπε ένας απο αυτους

Δεν πειράζει ακούσαμε αυτό που θέλαμε οπότε δεν υπάρχει νόημα να κρυβόμαστε πλέον. Η πόρτα άνοιξε κ μεσα στην ταβερνα μπήκαν δύο αρκετά υψηλοί σωματώδης άντρες φορόντας πράσσινες κουκούλες.

ΧαΧαΧα! Ακούστηκε η τρίτη φωνή η οποία μου θύμιζε κάτι. Εκπλήζεσε που με βλέπεις εδώ Sebastian? Το τρίτο άτομο μπήκε μέσα αποκαλήπτοντας το πρόσωπό του. Εξεπλάγην όταν συνειδητοποίησα οτι ήταν ο Rio!

Rio τι κάνεις εσύ εδώ? Ποιοί είναι αυτοί μαζί σου?

Ήρθαμε εδώ για να πάρουμε το φρούτο που βρίσκεται στο μπαούλο του πατέρα σου. Δεν υπάρχει άλλος λόγος.

Πως ξέρετε για το μπαούλο? Είπα έκπληκτος.

Αυτό να μην σε νοιάζει! Δώσε μου τώρα το μπαούλο πριν σε σκοτώσω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος] The wanted chest Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The wanted chest   [Τέλος] The wanted chest I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 5:35 pm

Αμέσως άρπαξα το σπαθί μου κ το έβγαλα απο την θήκη έτοιμος για μάχη. Ο Rio έβγαλε επίσης το σπαθί του κ όρμησε πάνω μου. Όρμησα κ εγώ κατα πάνω του κ τα σπαθιά μας συγκρούστηκαν βγάζοντας σπίθες. Ο Rick άπλωσε το χέρι του κάτω απο το μπαρ κ έπιασε ένα όπλο που είχε κ σημάδεψε έναν απο τους δύο σωματαράδες. Αυτός που δεν σημάδευε όρμησε στον Rick κ αυτός άλλαξε στόχο πανω στον άνδρα που ερχόταν κατα πάνω του ενώ ο άλλος ο άνδρας έβγαλε το πιστόλη απο την τσέπη του κ πυροβόλησε το όπλο του Rick εκσφενδονίζοντας το μακριά με αποτέλεσμα ο άνδρας που του όρμησε να του ρίξει μία δυνατή μπουνιά στο πρόσωπο κ να το πετάξει στοιν τοίχο ρίχνωντάς τον αναίσθητο.

Στο μεταξύ εγώ και ο Rio μονομαχούσαμε αλλα ήμασταν ισόπαλοι καθώς το μόνο που έκανε ήταν να αποφεύγη τις επιθέσεις μου. Δεν πρόσεχα τι συνέβαινε γύρω μου το μυαλό μου ήταν αφοσιωμένο στον Rio κ αυτό δυστηχώς είχε ως αποτέλεσμα να αφήσω ένα άνοιγμα το οποίο κ εκμεταλεύτηκαν. Ένας απο τους φίλους του Rio μου επιτέθηκε πισόπλατα κ με χτύπησε πίσω απο το κεφάλι ρίχνωντας με κάτω με αποτέλεσμα να ζαλιστώ. Αυτό τους έδωσε την ευκαιρία να πάρουν το μπαούλο κ να φύγουν τρέχοντας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος] The wanted chest Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The wanted chest   [Τέλος] The wanted chest I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 5:45 pm

Αμέσως σηκώθηκα κ έτρεξα πίσω τους να προσπάθήσω να τους πιάσω. Αυτοί έτρεχαν προς το λιμάνι για να ανέβουν στην βάρκα τους ώστε να φύγουν με το νησί μαζι με το φρούτο του πατέρα μου αλλα δεν θα τους άφηνα. Ο Rio Ο οποίος κρατούσε το μπαούλο έτρεχε πιο αργά απο τους άλλους λόγο τους βάρους του μπαούλου έτσι πρόλαβα κ τον έφτασα σχετικά εύκολα. Μόλις πλησίασα αρκετά κοντά έπεσα πάνω του ρίχνωντας τον στο έδαφος αλλα αυτό είχε ως αποτέλεσμα το μπαούλο να πεταχτεί μπροστά στους άλλους δύο άνδρες. Ένας απο αυτούς το σήκωσε κ συνέχισαν να τρέχουν προς το λιμάνι.

Το μπαούλο! Είπα νευριασμένος.

ΗΛΙΘΙΟΥ! ΠΟΥ ΠΑΤΕ ΧΩΡΙΣ ΕΜΕΝΑ? ΓΥΡΙΣΤΕ ΠΙΣΩ ΝΑ ΜΕ ΣΩΣΕΤΕΕΕΕ!!Ο Rio φοβησμένος κ πανικοβλημένος φώναζε βοήθεια απο τους άνδρες του οι οποίοι τον είχαν παρατήσει.

Δεν ασχολήθηκα καθόλου με τον Rio έτρεξα απο πίσω τους αλλα μάταιω όταν έφτασα στο λίμανι η βάρκα τους ήταν ήδη στο νερό κ έπλεε μακρια απο το νησί. Απο το σημείο που βρισκόμουν μπορούσα να ακούσω τις φωνές τους που φώναζαν "Ναι το πείραμε!!Το αφεντικό θα μας πληρώσει πολλα λεφτά τώρα!" Δεν ήταν πολύ αργά όμως. Οι τυπάδες έκαναν ένα μεγάλο λάθος, άφησαν τον Rio πίσω κ σίγουρα δεν θα τον αφήσω να μου ξεφύγει έτσι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος] The wanted chest Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The wanted chest   [Τέλος] The wanted chest I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 6:03 pm

Αμέσως γύρισα πίσω στο μέρος όπου άφησα τον Rio. Ήταν ακόμα ξαπλωμένος στο έδαφος κ έκλαιγε επειδη τον άφησαν πίσω. Μόλις τον πλησίασα αυτός άρχισε να σέρνετε προς τα πίσω κ να με πρακαλάει.

Οχι σε παρακαλω μην με σκοτώσεις θα κάνω οτι θέλεις! Σε πακακαλωωωω!!

Δεν πρόκειτε να σε σκοτώσω.
Είπα αλλα η αλήθεια ήταν πως θα το ήθελα πολύ αλλα τον χρειαζόμουν για να βρω του δύο άνδρες που πείραν το μπαούλο. Θα σου δώσω μία ευκαιρία μόνο, πες μου πηγαίνουν οι δύο φίλοι σου με το μπαούλο κ δεν θα σε πειραξώ.

ΧΑ! Νομίζεις πως θα σου πω? Άμα το κάνω αυτό θα με σκοτώσουν! Δεν με ένοιαζε ότι κ αν έλεγε έβγαλα το σπαθί μου απο την θήκη κ το έβαλα κάτω απο το λαιμό του Rio. ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ! Είπε ο Rio τρομοκρατημένος για την ζωή του. Ο σκοπός μας αφού πάρουμε το μπαούλο είναι να επιστρέψουμε στο Shell Town εκει θα συναντήσουμε το αφεντικό μας σε μία αποθήκη οπου κ θα του παραδώσουμε το φρούτο.

Στο Shell Town ε? Ώστε όλα καταλήγουν εκει πίσω... Εντάξει λοιπόν θα σαλπάρουμε μόλις ανατείλει ο ήλιος.

Σαλπάρουμε? Τι εννοείς?

Θα έρθεις μαζί μου. Τι νομίζεις θα σε αφήσω εδώ μετά απ' όλα αυτά που έκανες? Θα σε παραδώσω στην βάση κ θα δώσεις εξηγήσεις για τις πράξεις σου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος] The wanted chest Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The wanted chest   [Τέλος] The wanted chest I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 6:15 pm

Αφού τελείωσα την συνομιλία μου με τον Rio έδεσα τα χέρια του με ένα σχοινή κ τον πείρα μαζί μου πίσω στην ταβέρνα. Εκεί περιποιήθηκα τον Rick ο οποίος είχε πέσει αναίσθητος απο το χτύπημα πριν. Όταν βρήκε της αισθήσεις του του είπα οτι ακριβώς έγινε κ νευρίασε με το γεγονός οτι πείραν το μπαούλο. Μού είπε πως θα ήθελε να με βοηθήσει αλλά η ηλικία του δεν του δίνει την δυνατότητα γι' αυτο κ θα κάτσει στο νησί. Μου πρότεινε να μιλήσω πρώτα στον Carl κ να του ζητήσω βοήθεια προτού κάνω τίποτα. Η αλήθεια ήταν πως δεν ήμουν σίγουρος αν θα έλεγα τίποτα στον Carl διότι αυτό το θέμα αφορά εμένα. Ευχαρίστησα τον Rick για όλη την βοήθεια που μου πρόσφερε κ του υποσχέθηκα πως θα ξαναπεράσω απο το νησί να τον χαιρετήσω. Έτσι λοιπόν έφτασε η ώρα να φύγουμε εγώ με τον Rio για τo Shell Town με σκοπο να πάρω πίσω το κλεμένε μπαούλο του πατέρα μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Argon
Administrator
Administrator
Argon


Posts : 1099
Join date : 27/05/2012
Age : 27
Location : everywhere

[Τέλος] The wanted chest Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The wanted chest   [Τέλος] The wanted chest I_icon_minitimeΠαρ Σεπ 04, 2015 5:23 am

Όνομα Χαρακτήρα: Sebastian Weiss
Παράταξη:Marines
Bounty:-
Story of the month: no
Φήμη: +1
Beli: 5.500
Βαθμολογία: 4/10
Παρατηρήσεις:
1)Είχες μερικά ορθογραφικά και νοηματικά λάθη,αλλά το κύριο πρόβλημα στο γράψιμο σου ήταν ότι χρησιμοποιούσες τις ίδιες λέξεις κοντά την μία με την άλλη και αυτό χάλασε τον λόγο σου.
2)Προσπάθησε να χρησιμοποιείς το "," γιατί κάποιες προτάσεις σου ήταν μεγάλες χωρίς να υπάρχει κάποια παύση ανάμεσα τους.
3)Στην αρχή η περιγραφή για το νησί ήταν μια χαρά,όμως μετά πας και μου λες ότι γνωρίζεις πως υπάρχουν επαναστάτες στο νησί.Το όλο concept είναι ότι ο κόσμος,πέρα από τους ντόπιους δεν γνωρίζει την ύπαρξη τους.Αναγράφεται στην περιγραφή του νησιού,γιατί φυσικά και μέσα από την ιστορία σου θα μπορούσες να το ανακαλύψεις,όμως δεν είναι εξαρχής γνωστό για σένα ή για όποιον άλλον δεν έχει ξαναπατήσει στο νησί.
4)Η ιστορία πήγε γενικά πολύ γρήγορα.Η μάχη δεν με εντυπωσίασε.Σε χτύπησαν στο κεφάλι,όμως παρότι ζαλισμένος σηκώθηκες αμέσως και τους καταδίωξες,ενώ επίσης όταν έπιασες τον έναν από αυτούς οι άλλοι δύο θα μπορούσαν εύκολα να πέσουν πάνω σου και να σε βγάλουν από την μέση για να μην αφήσουν στοιχεία πίσω,αλλά αντί για αυτό απλά έφυγαν.Το θεωρώ χαζό από μέρος του.
5)Στο 9ο ποστ σου κάνει μια εναλλαγή από το α' πρόσωπο στο γ' όταν μιλάς για τον άντρα που άκουσε την συζήτηση σου.Η αλλαγή αυτή δεν ήταν καθόλου καλή,μιας και την κόλλησες ακριβώς στο τέλος της πρότασης σου που ο χαρακτήρας χρησιμοποιούσε ακόμα α' πρόσωπο.
6)Καλό θα ήταν να έχεις μια περιγραφή των προηγούμενων γεγονότων στο πρώτο ποστ σου,ειδικά τώρα που είχες να γράψεις καιρό.Εγώ προσωπικά δεν θυμόμουν τα γεγονότα στην προηγούμενη σου ιστορία. (αυτό σαν παρατήρηση,δεν σου κόβω κάτι).

Τα βραβεία θα προστεθούν από εμένα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
[Τέλος] The wanted chest
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» [Αρχη-Παρελθον]Καθε τελος ενας νεος Marine.[Τελος]
» Η μαχη στην θαλασσα και ενα το απροβλετο τελος[ΤΕΛΟΣ]
» [ΤΕΛΟΣ]Heavshin Pirate and the ghost island [ΤΕΛΟΣ]
» Το Ταξίδι Της Εκδίκησης Φτάνει Στο Τέλος[Τέλος]
» [Τέλος] Είναι αλήθεια το τέλος;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΧΑΡΤΗΣ :: NORTH BLUE SEA :: MICQUEOT-
Μετάβαση σε: