.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 Μάχη με μπος (Βοηθητική)

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Roni
Civilian
Civilian
Roni


Posts : 5674
Join date : 16/09/2011
Age : 33
Location : Shin Sekai

Μάχη με μπος (Βοηθητική) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μάχη με μπος (Βοηθητική)   Μάχη με μπος (Βοηθητική) I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 05, 2015 11:59 pm

Κάνω αυτό το τόπικ εδώ μιας που είναι για βοήθεια (δικιά μου αλλά και των άλλων παικτών που ενδεχομένος να μην έχουν καταλάβει πως ακριβώς γίνονται οι μάχες (είτε μπος, είτε και πβπ). Σε περίπτωση που το μέρος που το ποστάρω θεωρείται λάθος, ας μεταφερθεί στο τόπικ player vs boss.

Λοιπόν, για να ξέρουμε τι γίνεται θα χρησιμοποιήσω έναν εικονικό παίκτη με 50 στατς και 5 πανοπλία. Αν έχω καταλάβει καλά, η πανοπλοία δεν μετριέται στο γενικό σύνολο των στατιστικών.. Σωστά;

ή μήπως είναι όπως το στατιστικό της άμυνας οπότε αν έχω 50 στατιστικά σύνολο και 5 πανοπλοία στην ουσία έχω 45 στατς μοιρασμένα στα: Δυναμη, Εξυπνάδα, Επιδεξιότητα, Αντοχη.
Και τα υπόλοιπα 5 στατς είναι στην Πανοπλοία (Αμυνα)

Πρώτα θα απαντηθεί το πάνω και ύστερα τόσο εγώ όσο και ο αντμιν (ή οι αντμιν αν δεν ολοκληρώσει την μάχη ένας) θα φτιάξουμε από εναν χαρακτήρα (μέσα στο τόπικ αυτό) με 50 στατιστικά και 100 ζωή. Θέλω να γίνει μια ολόκληρη μάχη για να ξέρω τι και πώς, προτού δοκιμάσω το πρώτο μου μπος.

Επείσης πριν ξεκινήσει η μάχη. Στις οδηγίες λέει πως η δύναμη είναι για όπλα όπως π.χ. σπαθια και τσεκούρια, ενώ η επιδεξιότητα είναι για όπλα μακρυνής απόστασης όπως π.χ. τόξα.
Αυτό σημαίνει πως αν π.χ. εγώ θέλω να έχω σπαθιά, δεν χρειάζεται να αναπτύξω την επιδεξιότητα μου; ή η επιδεξιότητα μου προσφέρει και κάτι άλλο εκτός από επιθετικές κινήσεις με long-range όπλα; Π.χ. κάποια αποφυγή. Αυτό δεν έχει διευκρινιστεί στις οδηγίες, οπότε αν ισχύει θα πρέπει "αναγκαστικά" να δυναμώνουμε και τα 5 μέρη ενός χαρακτήρα (Δυναμη,επιδεξιότητα,εξυπνάδα,αντοχή,πανοπλία) Αν απλά τα πρώτα 2 είναι σαν την επίθεση που είχαμε παλιά απλά το ένα είναι για short range όπλα και το δεύτερο για long-range τότε απλά διαλέγουμε τι σόι παίκτη θέλουμε.

Τέλος, πριν ή και κατά την διάρκεια της μάχης θέλω μια επεξήγηση για το στατιστικό της εξυπνάδας και πως χρησιμοποιήται. Επείσης τρόπους για να το αναπτύξει κανείς (δεν νομίζω πως πουλάνε βιβλία στα μαγαζία του παιχνιδιού).

Αυτά! Αναμένω απάντησεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Argon
Administrator
Administrator
Argon


Posts : 1099
Join date : 27/05/2012
Age : 27
Location : everywhere

Μάχη με μπος (Βοηθητική) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μάχη με μπος (Βοηθητική)   Μάχη με μπος (Βοηθητική) I_icon_minitimeΚυρ Σεπ 06, 2015 3:00 am

1) στατιστικό της άμυνας δεν υπαρχει
τα βασικά στατιστικά σου ειναι αυτα και στα οποια μοιράζεις τους πόντους κατα την δημιουργία του χαρακτηρα σου. Βέβαια η πανοπλία αντιπροσωπεύει την αμυνα σου απο την μία,ομως και πάλι η πανοπλία ειναι κατι που σου δίνουν τα ρούχα και ο εξοπλισμός που φοράς,οπότε δεν μπορεί να θεωρηθεί στατιστικό του χαρακτηρα ως άτομο.

2)η επιδεξιότητα και η δυναμη αφορούν αποκλειστικά το τι όπλο χρησιμοποιείς (δεν ξερω αν θα αλλάξει αυτο,ομως για την ωρα ετσι ειναι),οπότε μπορείς να επιλέξεις να boostαρεις ενα απο τα δυο ανάλογα με το τι χαρακτηρα πας να φτιάξεις. Παρόλα αυτα μην ξεχνάς οτι όταν ξεκινάς ανάλογα το είδος σου έχεις ήδη πόντους μοιρασμένους στα στατιστικά σου,οπότε στην αρχη έχεις αναγκαστικά κάποια συγκεκριμένα πράγματα (ακόμα και οι 50 πόντοι χαρακτηρα που λες κάποιοι θα έχουν ήδη μοιραστεί απο πριν ανάλογα το είδος του χαρακτηρα που θα φτιάξεις). Απο εκει και πέρα αυξάνεις οτι θεωρείς καλύτερο.

3)για να ενεργοποιήσεις την εξυπνάδα σου πρεπει να ρίξεις ενα d6 και να φέρεις 4+,μετα το τι ικανότητα μπορείς να χρησιμοποιήσεις εξαρτάται απο το στατιστικό της εξυπνάδας σου και το όπλο που χρησιμοποιείς. Αν είσαι πχ ξιφομάχος στις οδηγίες θα κοιτάξεις την λίστα που αφορά το στατιστικό της Δύναμης. Εκει μπορείς να δεις οτι σου έχει νούμερα,οπως 0-50,που σημαίνει οτι μπορείς να πραγματοποιήσεις την συγκεκριμένη ειδική κίνηση που λεει,μονο αν έχεις τόση εξυπνάδα (σαν νούμερο) όσο χρειαζεται. Παρόλα αυτα αν έχεις μεγαλύτερη εξυπνάδα,όταν την χρησιμοποιείς στην μαχη μπορείς να διαλέξεις και να χρησιμοποιήσεις οποιαδήποτε τεχνική της απαιτεί λιγότερο ή ίσο αριθμό εξυπνάδας με το στατιστικό σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Roni
Civilian
Civilian
Roni


Posts : 5674
Join date : 16/09/2011
Age : 33
Location : Shin Sekai

Μάχη με μπος (Βοηθητική) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μάχη με μπος (Βοηθητική)   Μάχη με μπος (Βοηθητική) I_icon_minitimeΚυρ Σεπ 06, 2015 5:36 am

Άρα για την πανοπλοία αυτό που μου λες ειναι πως δεν έχει σχέση με τα στατιστικά του χαρακτήρα, σωστά;
Δηλάδη μπορώ π.χ. να εχω 50 στατς στον χαρακτήρα μου, 60 πανοπλία και παρόλα αυτά να μην φύγω από την κατηγορία 1...;

Για το 2 οκ...

Για το 3 θα το δούμε πανω στην μάχη. Λέω να βάλουμε και οι δυο εναν ανθρωπο οποτε τα 30 βασικα στατιστικά μας θα είναι ίδια. Θα έχουμε και οι δυο 5 πανοπλια, οπότε τα υπόλοιπα 20 στατς τα μοιράζει ο καθένας όπως θέλει.. Τώρα την ειδικότητα πάρε όποια θελεις, εγώ θα έχω έναν ξιφομάχο (μιας που το έφερες σαν παράδειγμα)
Τα δικά μου είναι:



ΆΝΘΡΩΠΟΣ (ΞΙΦΟΜΑΧΟΣ)
Δύναμη:5
Επιδεξιότητα:10
Εξυπνάδα:10
Αντοχή:5
Ζωή:100

Με τα 20 στατς ακόμα θα είναι:
Δύναμη:10
Επιδεξιότητα:10
Εξυπνάδα:10
Αντοχή:20
Ζωή:200

Αναμένω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Argon
Administrator
Administrator
Argon


Posts : 1099
Join date : 27/05/2012
Age : 27
Location : everywhere

Μάχη με μπος (Βοηθητική) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μάχη με μπος (Βοηθητική)   Μάχη με μπος (Βοηθητική) I_icon_minitimeΚυρ Σεπ 06, 2015 7:46 am

Ναι δεν μετράει σαν στατιστικό,ασχέτως ποση έχεις.

Θα κανω σκοπευτή για να εχω την επιδεξιότητα.

Δυναμη:5
Επιδεξιότητα:15
Εξυπνάδα:10
Αντοχή:20
Ζωη:200

Πανοπλία:5
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Roni
Civilian
Civilian
Roni


Posts : 5674
Join date : 16/09/2011
Age : 33
Location : Shin Sekai

Μάχη με μπος (Βοηθητική) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μάχη με μπος (Βοηθητική)   Μάχη με μπος (Βοηθητική) I_icon_minitimeΚυρ Σεπ 06, 2015 8:50 am

Εγω βασικα δεν μπορω να σε χτυπησω γιατί είναι 10*0,5=5-5(πανοπλια)=0
Κανε μου επιθεση εσυ να δω αν σκέφτομαι κάτι λάθος... Δεν ρίχνουμε καποιο random παρα μόνο για την εξυναδα, σωστά;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Argon
Administrator
Administrator
Argon


Posts : 1099
Join date : 27/05/2012
Age : 27
Location : everywhere

Μάχη με μπος (Βοηθητική) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μάχη με μπος (Βοηθητική)   Μάχη με μπος (Βοηθητική) I_icon_minitimeΚυρ Σεπ 06, 2015 1:24 pm

Roni έγραψε:
Εγω βασικα δεν μπορω να σε χτυπησω γιατί είναι 10*0,5=5-5(πανοπλια)=0
Κανε μου επιθεση εσυ να δω αν σκέφτομαι κάτι λάθος... Δεν ρίχνουμε καποιο random παρα μόνο για την εξυναδα, σωστά;

Ναι δεν ρίχνεις ραντομ και επισης το παρατήρησα και γω αυτο,οπότε ας που ε οτι εχουμε 1 πανοπλία ή κατι τέτοιο.

Οπότε εγω σου κανω επίθεση με το πιστόλι ή οτιδήποτε υποτίθεται οτι κρατάω (κανονικα σου δίνει μπόνους το όπλο)
Και σου χάνω 15 Χ 0.5 = 7,5 -> 7 με στρογγυλοποίηση
Αφαιρείς την πανοπλία σου και οτι μένει απο την ζωη σου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Roni
Civilian
Civilian
Roni


Posts : 5674
Join date : 16/09/2011
Age : 33
Location : Shin Sekai

Μάχη με μπος (Βοηθητική) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μάχη με μπος (Βοηθητική)   Μάχη με μπος (Βοηθητική) I_icon_minitimeΚυρ Σεπ 06, 2015 11:37 pm

Οκ.. 1 πανοπλία...

Αα οποτε παει έτσι το θεμα..

0*0.5=5-1=4 ζημια...

Οκ αυτό, μένει στην απέξω. Το πιασα! Ριξε εξυπνάδα να δούμε και αυτό...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Argon
Administrator
Administrator
Argon


Posts : 1099
Join date : 27/05/2012
Age : 27
Location : everywhere

Μάχη με μπος (Βοηθητική) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μάχη με μπος (Βοηθητική)   Μάχη με μπος (Βοηθητική) I_icon_minitimeΔευ Σεπ 07, 2015 1:10 am

Για αρχη ρίχνω ενα ζάρι να δούμε αν μπορω να την χρησιμοποιήσω ή οχι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Monkey D. Luffy
Administrator
Administrator
Monkey D. Luffy


Posts : 16414
Join date : 09/01/2010
Age : 29
Location : New World

Μάχη με μπος (Βοηθητική) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μάχη με μπος (Βοηθητική)   Μάχη με μπος (Βοηθητική) I_icon_minitimeΔευ Σεπ 07, 2015 1:10 am

Το μέλος 'Argon' έχει κάνει την ακόλουθη ενέργεια : ΖΑΡΙ

'Εξυπνάδα' :
Μάχη με μπος (Βοηθητική) Images?q=tbn:ANd9GcSMkdkEY5qXsieLvbYE6ubxzcpe9Nn9SZI5iW
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.onepiecegr-rpg.com
Roni
Civilian
Civilian
Roni


Posts : 5674
Join date : 16/09/2011
Age : 33
Location : Shin Sekai

Μάχη με μπος (Βοηθητική) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μάχη με μπος (Βοηθητική)   Μάχη με μπος (Βοηθητική) I_icon_minitimeΔευ Σεπ 07, 2015 1:28 am

αχα... Κάτι κολλάει εδώ... Μήπως να αλλάξει το ζάρι και να μπει random στην θέση του;

Εννοώ αυτό:
Κώδικας:
[rand]6[/rand]

Τυχαίος Αριθμός (1,6) :
3
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Roni
Civilian
Civilian
Roni


Posts : 5674
Join date : 16/09/2011
Age : 33
Location : Shin Sekai

Μάχη με μπος (Βοηθητική) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μάχη με μπος (Βοηθητική)   Μάχη με μπος (Βοηθητική) I_icon_minitimeΔευ Σεπ 07, 2015 1:30 am

γιατί αν θυμάμαι καλά με το ζάρι είχαμε θέμα και πάλια. Κοινώς για όσους δεν ήσασταν τότε, μπορούσες να το "πειράξεις".

Είχε ένα pattern, κάθε 3 μικρά νούμερα έφερνε ένα μεγάλο. Οπότε πάταγες απλά προεπισκόπηση μέχρι να έρθει η ώρα για το μεγάλο και πάντα έπιανε...

Η ερώτηση του Gunner είναι σωστή. Η στρογγυλοποίηση πάει προς τα κάτω ή προς τα πάνω;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Argon
Administrator
Administrator
Argon


Posts : 1099
Join date : 27/05/2012
Age : 27
Location : everywhere

Μάχη με μπος (Βοηθητική) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μάχη με μπος (Βοηθητική)   Μάχη με μπος (Βοηθητική) I_icon_minitimeΔευ Σεπ 07, 2015 1:58 am

ας το κάνουμε όπως λες το ζάρι γιατί όντως φαίνεται να έχει πρόβλημα
ας κρατήσουμε το ζάρι που έφερες για το παράδειγμα: με 3 δεν φέρνω αρκετά στο ζάρι για να κάνω την ικανότητα που μου δίνει η εξυπνάδα

εφόσον απέτυχα εσύ έχεις την ευκαιρία την επόμενη φορά που θα χρησιμοποιήσεις την εξυπνάδα σου μπορείς να το κάνεις με 3+ στο ζάρι
αν αποτύχεις και συ στην σειρά μου μπορώ να το κάνω με ακόμα μικρότερο νούμερο κ.ο.κ
αν πετύχεις η ζαριά γυρνάει στο 4+ για μένα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Roni
Civilian
Civilian
Roni


Posts : 5674
Join date : 16/09/2011
Age : 33
Location : Shin Sekai

Μάχη με μπος (Βοηθητική) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μάχη με μπος (Βοηθητική)   Μάχη με μπος (Βοηθητική) I_icon_minitimeΔευ Σεπ 07, 2015 2:23 am

οκ... οπότε το κάνω έτσι;
---------------------------------------------
Εξυπνάδα

Τυχαίος Αριθμός (1,6) :
2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Roni
Civilian
Civilian
Roni


Posts : 5674
Join date : 16/09/2011
Age : 33
Location : Shin Sekai

Μάχη με μπος (Βοηθητική) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μάχη με μπος (Βοηθητική)   Μάχη με μπος (Βοηθητική) I_icon_minitimeΔευ Σεπ 07, 2015 2:26 am

και επείδη από ότι φαίνεται είμαι muscle head, μπορείς να ξαναρίξεις με μινιμουμ όριο το 4 σωστά;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Argon
Administrator
Administrator
Argon


Posts : 1099
Join date : 27/05/2012
Age : 27
Location : everywhere

Μάχη με μπος (Βοηθητική) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μάχη με μπος (Βοηθητική)   Μάχη με μπος (Βοηθητική) I_icon_minitimeΔευ Σεπ 07, 2015 2:27 am

έτσι (βέβαια μπορείς να κάνεις και επίθεση παράλληλα)
όμως και εσύ απέτυχες φέρνοντας κάτω από τρία,οπότε εγώ αρκεί να φέρω 2+ στην επόμενη μου ζαριά

Τυχαίος Αριθμός (1,6) :
4
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Argon
Administrator
Administrator
Argon


Posts : 1099
Join date : 27/05/2012
Age : 27
Location : everywhere

Μάχη με μπος (Βοηθητική) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μάχη με μπος (Βοηθητική)   Μάχη με μπος (Βοηθητική) I_icon_minitimeΔευ Σεπ 07, 2015 2:28 am

Roni έγραψε:
και επείδη από ότι φαίνεται είμαι muscle head, μπορείς να ξαναρίξεις με μινιμουμ όριο το 4 σωστά;

όσο αποτυχαίνει κάποιος ο αριθμός μικραίνει για τον αντίπαλο
όσο πετυχαίνει αυξάνεται
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Roni
Civilian
Civilian
Roni


Posts : 5674
Join date : 16/09/2011
Age : 33
Location : Shin Sekai

Μάχη με μπος (Βοηθητική) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μάχη με μπος (Βοηθητική)   Μάχη με μπος (Βοηθητική) I_icon_minitimeΔευ Σεπ 07, 2015 2:33 am

κάτσε ρε...

Δεν επιστρέφουν στα κανονικά τους οι τιμές κάποια στιγμή;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Argon
Administrator
Administrator
Argon


Posts : 1099
Join date : 27/05/2012
Age : 27
Location : everywhere

Μάχη με μπος (Βοηθητική) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μάχη με μπος (Βοηθητική)   Μάχη με μπος (Βοηθητική) I_icon_minitimeΔευ Σεπ 07, 2015 2:36 am

Roni έγραψε:
κάτσε ρε...

Δεν επιστρέφουν στα κανονικά τους οι τιμές κάποια στιγμή;

ναι τώρα θα γυρίσει πίσω στο 4+ και πάλι από την αρχή
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Roni
Civilian
Civilian
Roni


Posts : 5674
Join date : 16/09/2011
Age : 33
Location : Shin Sekai

Μάχη με μπος (Βοηθητική) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μάχη με μπος (Βοηθητική)   Μάχη με μπος (Βοηθητική) I_icon_minitimeΔευ Σεπ 07, 2015 2:38 am

άρα αυτό δεν ισχύει που έγραψες;
Argon έγραψε:


όσο αποτυχαίνει κάποιος ο αριθμός μικραίνει για τον αντίπαλο
όσο πετυχαίνει αυξάνεται

μπερδεύτικα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Roni
Civilian
Civilian
Roni


Posts : 5674
Join date : 16/09/2011
Age : 33
Location : Shin Sekai

Μάχη με μπος (Βοηθητική) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μάχη με μπος (Βοηθητική)   Μάχη με μπος (Βοηθητική) I_icon_minitimeΔευ Σεπ 07, 2015 2:55 am

οκ και τώρα που πέτυχες 4+ τι κερδίζεις; Δηλαδή αν ήταν κανονική μάχη τι θα μου έκανες;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Argon
Administrator
Administrator
Argon


Posts : 1099
Join date : 27/05/2012
Age : 27
Location : everywhere

Μάχη με μπος (Βοηθητική) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μάχη με μπος (Βοηθητική)   Μάχη με μπος (Βοηθητική) I_icon_minitimeΔευ Σεπ 07, 2015 2:57 am

Roni έγραψε:
οκ και τώρα που πέτυχες 4+ τι κερδίζεις; Δηλαδή αν ήταν κανονική μάχη τι θα μου έκανες;

λόγο της επιδεξιότητας και την αντίστοιχη κατηγορία εξυπνάδας που βρίσκομαι έχω αποφυγή επίθεσης,οπότε δεν θα έτρωγα ζημιά από την τελευταία επίθεση που θα μου είχες κάνει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Roni
Civilian
Civilian
Roni


Posts : 5674
Join date : 16/09/2011
Age : 33
Location : Shin Sekai

Μάχη με μπος (Βοηθητική) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μάχη με μπος (Βοηθητική)   Μάχη με μπος (Βοηθητική) I_icon_minitimeΔευ Σεπ 07, 2015 3:30 am

Σύμφωνα με αυτά λες εε;

/Για την δύναμη:
0-50:Δέχεται μισή ζημιά από την επίθεση του Αντιπάλου.
51-100::Διπλασιάζει το Damage για την απλή επίθεση.
151-250:Συνεχόμενο Damage στον αντίπαλο καθώς του προκαλεί πληγή για 3 γύρους.


Κατηγορία C
20 Ζημιά/Γύρο(Δικό του)[Για 3 γύρους][ΚΑΘΑΡΗ ΖΗΜΙΑ-ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΤΑΙ Η ΠΑΝΟΠΛΙΑ]
Κατηγορία D
40 Ζημιά/Γύρο(Δικό του)[Για 4 γύρους]
[ΚΑΘΑΡΗ ΖΗΜΙΑ-ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΤΑΙ Η ΠΑΝΟΠΛΙΑ]
Κατηγορία Ε
60 ζημιά/Γύρο(Δικό του)[Για 5 γύρους]
[ΚΑΘΑΡΗ ΖΗΜΙΑ-ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΤΑΙ Η ΠΑΝΟΠΛΙΑ]


251-350:Διπλασιάζει το Damage καθώς γνωρίζει που πρέπει να βαρέσει πλέον.

//Για την επιδεξιότητα:
0-50::Αποφυγή Επίθεσης
51-100::Κάνει άλλη μια επίθεση επιπλέον στο γύρο του.
151-250:Critical.


Κατηγορία C
+90 Ζημιά για έναν γύρο
[ΚΑΘΑΡΗ ΖΗΜΙΑ-ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΤΑΙ Η ΠΑΝΟΠΛΙΑ]
Κατηγορία D
+150 Ζημιά για έναν γύρο
[ΚΑΘΑΡΗ ΖΗΜΙΑ-ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΤΑΙ Η ΠΑΝΟΠΛΙΑ]
Κατηγορία Ε
+200 Ζημιά για έναν γύρο
[ΚΑΘΑΡΗ ΖΗΜΙΑ-ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΤΑΙ Η ΠΑΝΟΠΛΙΑ]

251-350:Επιπλέον Επίθεση

Τα νούμερα 251-350 κτλπ είναι οι στατιστικοί πόντοι που πρέπει να έχετε για να χρησιμοποιήσετε αυτή την δύναμη.
Δηλαδή ζητάει 1 εώς 50 που σημαίνει ότι αν έχω 1 μπορώ να το χρησιμοποιήσω μέχρι να φτάσω το στατιστικό στο 50.Άμα πάει 51 έχω και την άλλη δύναμη που ζητάει να έχω 51-100.

Οπότε!
Άμα έχω 152 Επιδεξιότητα,μπορώ να χρησιμοποιήσω και την δύναμη αποφυγή επίθεσης αλλά και την δύναμη Critical.
ΌΧΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΓΥΡΟ ΟΜΩΣ ΜΑΖΙ!

Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε δυο δυνάμεις σας αλλά όχι σε έναν γύρο μαζί!

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Οπότε αν μου είχες κάνει ζημιά 10 και έφερνα εγώ 4+ με την εξυπνάδα (σύμφωνα με την πρώτη κατηγορία για την δύναμη) θα έτρωγα ζημιά 5;
---------------------------
Τέλος (νομίζω το πιασα), πόσες φορές μπορώ να χρησιμοποιήσω την εξυπνάδα μου;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Argon
Administrator
Administrator
Argon


Posts : 1099
Join date : 27/05/2012
Age : 27
Location : everywhere

Μάχη με μπος (Βοηθητική) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μάχη με μπος (Βοηθητική)   Μάχη με μπος (Βοηθητική) I_icon_minitimeΔευ Σεπ 07, 2015 3:33 am

ναι θα μείωνες την επίθεση μου (στο 4 βασικά,αλλά έπιασες το νόημα)

όσο έχεις αντοχή
μία φορά στην σειρά σου,αλλά γενικά στην μάχη όποτε χρησιμοποιείς εξυπνάδα χάνεις 10 αντοχή
μέχρι να μηδενιστεί η αντοχή σου μπορείς να κάνεις συνέχεια
επισης αν δεν πετύχεις την εξυπνάδα δεν χάνεις αντοχή,οπότε μπορείς να ξαναδοκιμάσεις και μετά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Roni
Civilian
Civilian
Roni


Posts : 5674
Join date : 16/09/2011
Age : 33
Location : Shin Sekai

Μάχη με μπος (Βοηθητική) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μάχη με μπος (Βοηθητική)   Μάχη με μπος (Βοηθητική) I_icon_minitimeΔευ Σεπ 07, 2015 3:35 am

Ωραία το χουμε! Κομπλέ νομίζω πως είναι το θέμα! Θα το δοκιμάσω και στο μπος...!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Argon
Administrator
Administrator
Argon


Posts : 1099
Join date : 27/05/2012
Age : 27
Location : everywhere

Μάχη με μπος (Βοηθητική) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μάχη με μπος (Βοηθητική)   Μάχη με μπος (Βοηθητική) I_icon_minitimeΔευ Σεπ 07, 2015 3:36 am

Roni έγραψε:
Ωραία το χουμε! Κομπλέ νομίζω πως είναι το θέμα! Θα το δοκιμάσω και στο μπος...!


έγινε
άντε καλές μάχες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μάχη με μπος (Βοηθητική)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Οδηγίες-Κανόνες Παιχνιδιού
» Οδηγίες μάχης με Μπος
» [Τέλος]Το πρώτο μπος της ιστορίας μου
» Υποδειγματική Μάχη
» Η μαχη με τον Buggy[Τελος]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ :: ΤΜΗΜΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ-
Μετάβαση σε: