.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
metalgunner
Civilian
Civilian
metalgunner


Posts : 3184
Join date : 02/01/2012

[Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες   [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες I_icon_minitimeΠαρ Σεπ 14, 2012 7:51 am

Link προηγούμενης ιστορίας:

Περίληψη Προηγούμενων:



Xρωματα διαλογων:


Bρισκομουν για ακομη μια φορα στα ανοιχτα και για πρωτη φορα εδω και καιρο ειμουν πολυ χαλαρος.Η "περιπετεια" μου στο Lyneel ειχε αισιο τελος και απ'οσο γνωριζα η μητερα μου ηταν ασφαλης.Ωστοσο δεν θα ηρεμουσα εντελως αν δεν το εβλεπα με τα ιδια μου τα ματια.Για αυτο ειχα αποφασισει να επιστρεψω στην θαλασσα απο οπου ειχα ξεκινησει τα ταξιδια μου.Την South Blue,στην οποιο βρισκοταν και το Centaurea.Η αληθεια ειναι οτι μου ειχε λειψει καπως το πιο θερμο κλιμα της και τα πιο γνωριμα,σε μενα,νερα της.Οσο και να ειχα συνηθισει την North,παντα η αναμνηση του "σπιτιου" μου με γαλενευε.Παρα την επιθυμια μου ομως να πλευσω ακομα μια φορα στα νερα της South,υπηρχε κατι που με αναγκαζε να μεινω λιγο ακομα στην North.Τα εφοδια μου τελειωναν και επρεπε συντομα να αγορασω καινουργια αν δεν ηθελα να πεθανω πανω στο πλοιο.Κοιταξα τον χαρτη και ειδα οτι το πιο κοντινο νησι απο το μερος που βρισκομουν ηταν ενα νησι το οποιο ειχα επισκεφθει ηδη μια φορα στο παρελθον.Το Kingdom of Hesclusia.Ενα ριγος διαπερασε την σπονδυλικη μου στηλη βλεπωντας το ονομα του νησιου καθως οι αναμνησεις μου απο αυτο δεν ηταν και οι καλυτερες.Την προηγουμενη φορα που βρεθηκα στο νησι παραλιγο να ηταν και η τελευταια που ειμουν ελευθερος.Αυτο γιατι μια ομαδα marines με ειχε συλλαβει και ηταν ετοιμοι να με οδηγησουν στην Impel Down.Ευτυχως ομως την γλυτωσα τελευταια στιγμη χαρις σε ενα θαυμα.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την metalgunner στις Πεμ Σεπ 20, 2012 9:50 am, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metalgunner
Civilian
Civilian
metalgunner


Posts : 3184
Join date : 02/01/2012

[Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες   [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες I_icon_minitimeΠαρ Σεπ 14, 2012 9:16 am

Το ιδιο ατομο που με ειχε προδωσει ηταν αυτο που με βοηθησε και απο εκει περα χτισαμε μια καλη φιλια.Το ατομο αυτο δεν ηταν αλλο απο την Shana,μια γυναικα με εντονη προσωπικοτητα και δυνατο χαρακτηρα η οποια ομως ειχε πεσει,οπως και εγω,στην παγιδα των marine.Οσο τα σκεφτομουν ολα αυτα,βρισκομενος στο καταστρωμα του πλοιυ μου,μου φαινοταν σαν αναμνησεις μιας αλλης ζωης κι'ας ειχαν συμβει μολις λιγο καιρο πριν.Ο χρονος στην θαλασσα κυλαει διαφορετικα και ειδικα οταν τον περισσοτερο τον περνας μονος.Αγναντεψα τον οριζοντα που ανοιγοταν μπροστα μου και πηρα μια βαθεια ανασα.Υστερα,πηγα στο τιμονι και εβαλα πορεια για το Kingdom of Hesclusia,ελπιζωντας οτι αυτη την φορα τα πραγματα θα ηταν πιο ησυχα και θα μπορουσα να ξεκουραστω λιγο πριν ξεκινησω το ταξιδι της επιστροφης.Που να'ξερα ομως...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metalgunner
Civilian
Civilian
metalgunner


Posts : 3184
Join date : 02/01/2012

[Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες   [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 15, 2012 2:10 am

Κοιμομουν βαρια στην καμπινα μου,οταν αισθανθηκα το πλοιο να τρεμει.Στην αρχη δεν εδωσα σημασια μεχρι που ενα πολυ δυνατο τρανταγμα με εκανε να πεσω απο το κρεββατι και να χτυπησω στο κεφαλι. 645645
-Μα τι στο διαολο γινεται εκει εξω? 423425 μονολογησα και σηκωθηκα.Φορεσα την μαυρη καπα μου και ανεβηκα την μικρη σκαλα που οδηγουσε στο καταστρωμα.Με το που ανοιξα την πορτα ενα παγωμενο ρευμα αερα με χτυπησε,τρυπωντας τα κοκκαλα μου.Η νυχτα ειχε πεσει για τα καλα και ο καριος ειχε αλλαξει κατα πολυ.Το πρωινο δροσερο αερακι ειχε μετατραπει σε ριπες παγωμενου ανεμου και τα λιγα διασπαρτα συννεφα που στολιζαν τον πρωινο ουρανο τωρα ειχαν γινει μια μεγαλη μαυρη μαζα που εδειχνε πολυ απειλητικη.Βλεπωντας ετσι τον καιρο θεωρησα οτι το ταρακουνημα του πλοιου οφειλοταν στα μεγαλα κυματα που ειχαν αρχισει να σηκωνονται ομως συντομα διαψευστηκα.Ενω ειχα ανεβει στα καταρτια για να μαζεψω τα πανια ωστε να μην σκιστουν το πλοιο τρανταχτηκε πιο δυνατα απο καθε αλλη φορα και ενας τρομακτικος βρυχηθμος ακουστηκε.Κρατηθηκα με ολη μου την δυναμη στο καταρτι και περιμενα.Ξαφνικα,κεραυνοι αστραψαν στο βαθος και αποκαλυψαν το τρομακτικο θεαμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metalgunner
Civilian
Civilian
metalgunner


Posts : 3184
Join date : 02/01/2012

[Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες   [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 15, 2012 12:24 pm

Σε αποσταση αρκετων μιλιων διακρινοταν καθαρα το σχημα του Kingdom of Hesclusia.Αντιθετα,σε αποσταση μολις ελαχιστων μετρων,βρισκοταν ενα γιγαντιο Sea King.-Επρεπε να το θυμαμαι αυτο!!!ψιθυρισα και χτυπησα με το δεξι χερι το μετωπο μου.Αυτο,ειχε ως αποτελεσμα να χαλαρωσει η λαβη μου γυρω από το καταρτι και να βρεθω στο εδαφος.Επεσα με δυναμη και χτυπησα δυνατα την πλατη όμως αυτό ηταν το μικροτερο μου προβλημα.Την προηγουμενη φορα που ειχα βρεθει στα νερα γυρω από αυτό το νησι,ειχα δει μονο τα δοντια αυτου του θηριου,την ωρα που διευλαν ένα καραβι των marine που με ειχε παρει στο κυνηγι.Τωρα ειχα την «τιμη» να το δω ολοκληρο και μονο ευχαριστημενος δεν ειμουν από την καινουργια μου «γνωριμια».Το συγκεκριμενο Sea King πρεπει να ηταν από τα μεγαλυτερα που κυκλοφορουσαν στις αρχικες θαλασσες,καθως ηταν τουλαχιστον εξι φορες μεγαλυτερο από το πλοιο μου.Η μουτσουνα του ηταν κακασχημη και εμοιαζε με τεραστια σαυρα ενώ το δερμα του ηταν πρασινο και φολιδωτο.Στν ραχοκοκαλια του.πεταγοταν σαν δοντια πριονιου,δεκαδες μυτερα λεπια που κατεληγαν σε μια ουρα σε σχημα ημισεληνου η οποια εδειχνε πολύ επικινδυνη.Μολις αντιληφθηκε την παρουσια μου ανοιξε το στομα του και αποκαλυψε την τρομακτικη οδοντοστοιχια του ενώ εβγαζε ακομα έναν φοβερο βρυχηθμο.Εκανε τον λαιμου του πισω και μετα με μια αποτομη κινηση ξεκινησε την επιθεση στο πλοιο μου που εδειχνε σαν καρυδοτσουφλο μπροστα στο κτηνος.Αν ηθελα να επιβιωσω επρεπε να δρασω γρηγορα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metalgunner
Civilian
Civilian
metalgunner


Posts : 3184
Join date : 02/01/2012

[Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες   [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 15, 2012 12:39 pm

Τραβηξα το αγαπημενο μου σπαθι,αυτό με την λευκη αναγλυφη λαβη που κατεληγε σε κεφαλι δρακου,και μετατραπηκα σε φως.Κεραυνοι ακουστηκαν για ακομη μια φορα και η καταιγιδα ξεκινησε,την στιγμη που βρισκομουν μπροστα στο τερας.Κοιταχτηκαμε για λιγο και υστερα με μια αποτομη κινηση ορμηξα πανω του,σημαδευωντας την κοιλια του που εδειχνε το πιο ευαλωτο σημειο.Οι ενδειξεις ηταν σωστες αλλα η εμπιστοσυνη που εδειξα στις ξιφομαχικες μου ικανοτητες ηταν υπερβολικη όπως αποδειχτηκε.Το σπαθι μου εκοψε την κοιλια αλλα μεχρι ένα σημειο και μετα σφηνωσε μεσα του.To τερας ουρλιαξε από τον πονο και επειτα,με αντανακλαστικες κινησεις αρχισε να κουναει το κεφαλι του περα δωθε προσπαθωντας να με χτυπησει.Κρατιομουν από το σπαθι με τα χιλια ζορια ενώ αιωρουμουν στο κενο.Απο κατω μου ηταν η μαυρη θαλασσα,απειλητικη και ετοιμη να με καταπιει.Η βροχη ειχε γινει εντονη και οι σταγονες της επεφταν με δυναμη πανω μου.Το χερι μου σιγα-σιγα γλιστρουσε και ένα χτυπημα πολύ κοντα σε μενα,από το κεφαλι του Sea King με αναγκασε να εγκαταλειψω το σπαθι μου.Αρχισα να πεφτω γρηγορα,και θα ειχα καταληξει στον βυθο αν δεν ηταν το φρουτο μου.Εγινα φως στον αερα και χρησιμοποιωντας την φορα που ειχα,αρπαξα το σπαθι μου που ειχα καρφωμενο μεσα του.Εβαλα ολη μου την δυναμη,και αυτή την φορα καταφερα να ολοκληρωσω το εργο μου.Την τριτη φορα που «εσκαγαν» οι κεραυνοι το πανω μερος του τερατος,χωριζοταν από το υπολοιπο σωμα του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metalgunner
Civilian
Civilian
metalgunner


Posts : 3184
Join date : 02/01/2012

[Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες   [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες I_icon_minitimeΚυρ Σεπ 16, 2012 10:48 am

Προσγειωθηκα αργα στο καταστρωμα και πηρα μερικες βαθεις ανασες για να συνελθω.Το κεφαλι του Sea King επεσε με εναν δυνατο παφλασμο,τιναζωντας μπολικο νερο στο πλοιο ενω το υπολοιπο σωμα του βυθιζοταν αργα στο πατο της θαλασσας.Τιναξα το αιμα απο το σπαθι μου και το επεστρεψα στο μαυρο θηκαρι του.Τα τρια ξιφη μου,που ηταν και οικογενειακα κειμηλια,αποτελουσαν τους πιο πιστους συντροφους μου στα μεχρι τωρα ταξιδια μου και για αυτο τα προσεχα οσο καλυτερα μπορουσα.Ο καιρος χειροτευρευε και δεν μπορουσα να κανω τιποτα για να αλλαξει αυτο.Ημουν ερμαιο των αγιρων διαθεσεων του καιρου.Τα κυματα με παρεσερναν συνεχως και η πορεια μου αλλαζει ανα λεπτο.Ομως δεν απομακρυνομουν απο τον στοχο μου που ηταν το Kingdom of Hesclusia.Προσπαθουσα να κουμανταρω το πλοιο μου οσο καλυτερα μπορουσα και τελικα το ξημερωμα,οταν κοπασε καπως η κακοκαιρια,βρισκομουν σε μια απο τις παραλιες του νησιου.Εξαντλημενος καθως ημουν πεταξα την αγκυρα και υστερα αποκοιμηθηκα πανω στο ξυλινο καταστρωμα.Ξυπνησα μετα απο αρκετες ωρες,απ'οτι καταλαβα απο την θεση του ηλιου,και τεντωθηκα δυνατα.Αυτος ο υπνος ηταν οτι καλυτερο ειχα κανει εδω και μερες.Η αυπνια τον προηγουμενων ημερων παραλιγο να μας στοιχισει στο Lyneel αλλα ευτυχως καταφερα να τα μπαλωσω.Τωρα ομως που δεν βιαζομουν ιδιαιτερα μπορουσα να ξεκουραστω οσο ηθελα και το Hesclusia προσφεροταν για διακοπες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metalgunner
Civilian
Civilian
metalgunner


Posts : 3184
Join date : 02/01/2012

[Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες   [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες I_icon_minitimeΔευ Σεπ 17, 2012 2:59 pm

Κατεβηκα στην μικρη παραλια που ειχα καταληξει και κοιταξα το μικρο δασος που υπηρχε μπροστα μου και "εκοβε" τον δρομο μου προς τον πολιτισμο.Εχω περασει απο πιο δυσκολα μερη σκεφτηκα και χωθηκα στις σκιες των δεντρων του.Υπηρχαν μερικα φυτα που εβλεπα πρωτη φορα στην ζωη μου αλλα κατα τα αλλα το δασος εδειχνε να μην εχει να μου προεσφερει κατι ιδιαιτερο.Προχωρουσα χαλαρος,σφυριζωντας και αδιαφορωντας για τα παντα τριγυρω μου και για αυτο δεν προσεξα οτι δεν ειμουν μονος στο δασος.Απο διαφορα δεντρα τριγυρω μου πεταχτηκαν αντρες που με περικυκλωσαν.
-Χαρχαρχαρ!!!Τι εχουμε εδω?Καποιο παιδακι χαθηκε στο δασος?φωναξε ο ενας απο αυτους.Ηταν ενας τυπος γυρω στα τριαντα αρκετα ψηλος,σιγουρα ψηλοτερος απο μενα,με μαλλι μεγαλο και σηκωμενο ωστε να μοιαζει με αχινος.Φορουσε μπλε,ξεθωριασμενο τζιν και μαυρη αμανικη μπλουζα ενω στο χερι του κρατουσε μια μεγαλη χατζαρα.Γελουσε σαρδονια και με κοιτουσε σαν αρπακτικο.
-Τι εγινε μικρε?Σου εφαγε η γατα την γλωσσα?Η μηπως οι μεγαλοι κακοι ληστες τρομαξαν τοσο πολυ το παιδακι που δεν μπορει να μιλησει.Δωσε γρηγορα τα λεφτα σου και σου υποσχομαι να σε αφησω να γυρισεις στην μαμακα σου για να κλαψεις ειπε δυνατα και ολοι γελασαν.Οσοι ωρα μιλουσε και εριχνε ανουσιες απειλες εγω μετρουσα τις δυναμεις του αντιπαλου.Ηταν δωδεκα ατομα,μαζι μ'αυτον που μιλουσε,και κανενας τους δεν εδειχνε ιδιαιτερα ικανος στην μαχη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metalgunner
Civilian
Civilian
metalgunner


Posts : 3184
Join date : 02/01/2012

[Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες   [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες I_icon_minitimeΔευ Σεπ 17, 2012 10:38 pm

Ολοι τους ειχαν σπαθια στα χρια τους,διαφορων ειδων,αλλα απο τον τροπο που τα κρατουσαν φαινοταν οτι ηταν απλοι ερασιτεχνες και χωρις μεγαλη εμπειρια.Ωστοσο εδειχναν μεγαλη σιγουρια και αυτο οφειλοταν μαλλον στο γεγογονος οτι ειχαν αριθμητικο πλεονεκτημα και υπο αλλες συνθηκες αυτο θα τους βοηθουσε.Οχι ομως σημερα.Επισης,εδειχαν να στηριζονται πολυ στον αρχηγο τους,τον αντρα που μιλουσε ατελειωτα δηλαδη.Οποτε αν ηθελα να τελειωσω το θεμα γρηγορα και ξεκουραστα θα ημουν ηταν αρκετο να νικησω αυτον.Αφου τα σκεφτηκα ολα καλα-καλα αγνοωντας εντελως τον γελοιο μπροστα μου,αποφασισα να μιλησω.
-Θα θελα να δω σε ποιον θα τρεξεις εσυ οταν σε νικησω του ειπα με παγερη φωνη και τα γελια γυρω μου κοπηκαν μαχαιρι.Με κοιταξε ξαφνιασμενος στην αρχη αλλα εμτα γελασε παλι και ξεκινησε τις αερολογιες του για ακομα μια φορα.
-Ξερεις σε ποιον μιλας μικρε.Ειμαι ο μεγαλος ληστης Χαντελ και...Πριν προλαβει να ολοκληρωσει την φραση του,βρεθηκα μπροστα του και με την λαβη του σπαθιου μου τον χτυπησα στα πλευρα.Η κινηση μου ηταν τοσο γρηγορη που αμφιβαλλω αν καταφερε κανεις να με δει.Ο Χαντελ σωριαστηκε στο εδαφος και ανεπνεε με δυσκολια.Οι υπολοιποι ληστες μολις ειδαν τον αρχηγο τους να πεφτει,πρωτα εβγαλαν μερικες κραυγες τρομου και επειτα σκορπιστηκαν,οπως ακριβως ειχα υπολογισει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metalgunner
Civilian
Civilian
metalgunner


Posts : 3184
Join date : 02/01/2012

[Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες   [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες I_icon_minitimeΔευ Σεπ 17, 2012 10:57 pm

Τους ειδα να απομακρυνονται και υστερα εσκυψα πανω απο τον Χαντελ.Τον αρπαξα απο τον γιακα και τον σηκωσα ετσι ωστε τα προσωπα μας να ειναι πολυ κοντα.
-Αλλη φορα να διαλεγεις καλυτερα τα θυματα σου του ειπα κοιτωντας τον αγρια και υστερα κοπανησα το κεφαλι του στο εδαφος με δυναμη.Τον ψαχουλεψα λιγο και ανακαλυψα ενα μεγαλο δερματινο πουγκι γεματο με χρυσα νομισματα.Οι δουλειες τους πρεπει να πηγαιναν καλα μεχρι εκεινη την στιγμη.-Απ'οτι φαινεται,τα ψωνια μου θα ειναι μια προσφορα του αγαπητου φιλου μου Χαντελ ψιθυρισα και χασκογελασα μονος μου.Αν εξαιρεσουμε αυτη την μικρη περιπετεια η υπολοιπη διαδρομη μου στο δασος ηταν βαρετη και ετσι αισθανθηκα μεγαλη ικανοποιηση οταν βρεθηκα στο τελος του,μετα απο μερικες ωρες χαλαρου περπατηματος.Μπροστα μου πλεον απλωνοταν το γνωριμο τοποιο του Κingdom of Hesclusia.Εκαντοταδες στρεμματα καλλιεργησιμης γης και μεγαλες πεδιαδες που απλωνοταν μεχρι εκει που φτανει το ματι.Η εδαφος του νησιου προσφεροταν για εκμεταλλευση και οι ανθρωοι εδω το αξιοποιουσαν στο επακρο.Η γεωργια τους ειναι τοσο ισχυρη,που εχει κανει αυτο το μικρο βασιλειο να θεωρειται ενα απο τα πλουσιοτερα στον κοσμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metalgunner
Civilian
Civilian
metalgunner


Posts : 3184
Join date : 02/01/2012

[Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες   [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες I_icon_minitimeΔευ Σεπ 17, 2012 11:27 pm

Με το που βγηκα στο ομαλο εδφαος,ανοιξα το βημα μου και ανεβασα ρυθμο.Ο καιρος δεν ειχε καμια σχεση με αυτον της επεισοδιακης νυχτας.Ο ουρανος ηταν πεντακαθαρος,χωρις ιχνος συννεφου,ενα δροσερο αερακι φυσουσε και ο ηλιος ζεσταινε τον τοπο με ωραιο τροπο.Το μονο κακο ηταν η υγρασια που ειχε μεινει απο την καταιγιδα της προηγουμενης βραδιας και σε εκανε να αισθανεσε τον καιρο πιο κρυο απ'οτι ηταν στην πραγματικοτητα.Ειχε μεσημεριασει οταν ειδα τα πρωτα σπιτια της πρωτευουσας του νησιου.Η φασαρια απο τους πολυβουους δρομους της καθως και οι μυρωδιες της πολης εφταναν αρκετα εξω απο αυτην,καλωσοριζοντας ετσι τον επισκεπτη.Τα σπιτια ηταν διαφορων μεγεθων και σχηματων δινωντας ετσι ποικιλομορφια στο κατα τα αλλα μονοτονο τοπιο.Οι δρομοι ηταν γεματοι με μαγαζια τα οποια ηταν γεματα με δεκαδες ανθρωπους.Σιγουρα σ'αυτο το μερος θα μπορουσα να βρω οτι χρειαζομουν αρκει να ηξερα που.Για καλη μου τυχη,πριν αρχισω το ανουσιο ψαξιμο και ενω περιφερομουν ανουσια ειδα απο την αλλη πλευρα του δρομου,τον μοναδικο ανθρωπο που γνωριζα στο νησι να κατευθυνεται προς το μερος μου.Η Shana,χαμογελαστη και ντυμενη με το ιδιο κιμονο που την ειχα δει και πρωτη φορα,με ειχε εντωπισει πρωτη και πλεον ετρεχε προς σ'εμενα κουνωντας το χερι της σε χαιρετισμο.
-Jim!!!Jim!!!φωναζε αγνοωντας το πληθος κοσμου που την κοιτουσε παραξενα.Ολοι γυρισαν να δουν σε ποιον απευθυνεται και οταν τα βλεμματα τους καρφωθηκαν πανω μου αισθανθηκα μια μικρη ντροπη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metalgunner
Civilian
Civilian
metalgunner


Posts : 3184
Join date : 02/01/2012

[Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες   [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες I_icon_minitimeΤετ Σεπ 19, 2012 2:26 am

Εφτασε κοντα μου και με αγκαλιασε θερμα.Την αγκαλιασα και εγω και μειναμε ετσι για λιγο.
-Jim!!!Ποσο χαιρομαι που σε βλεπω!!!Πως απο τα μερη μας?ειπε μολις τραβηχτηκε απο πανω μου.Γελασα λιγο με την υστερικη αντιδραση της και εκανα να απαντησω.Ομως πριν καλα καλα προλαβω να ανοιξω το στομα μου αρχισε να μιλαει παλι.
-Μα τι ρωταω η χαζη???Θα ηρθες για το τουρνουα φυσικα!!!Ομως αργησες λιγες μερες.Το τουρνουα τελειωσε.
-Ποιο τουρνουα? 075 αναρωτηθηκα οταν σταματησε επιτελους να μιλαει.
-Αυτο που οργανωσε ο βασιλιας μας και συμμετειχαν οι καλυτεροι πολεμιστες του νησιου.Εγω δεν μπορεσα γιατι ειχα χτυπησει το ποδι μου ομως συμμετειχε ενας φιλος μου bounty hunter,o Mr Shadow και τελικα το κερδισε κιολας...Συνεχισε να φλυαρει για ωρα εξηγωντας μου ολα οσα ειχαν συμβει σ'αυτο το περιφημο τουρνουα και εγω απλως την παρακολουθουσα αμιλητος.Μου μιλουσε συνεχεια για τον Mr Shadow και μπορω να πω οτι μου φανηκε αρκετα ενδιαφερον τυπος.Ειχε για κατοικιδιο εναν λυκο ονοματι Arashi και απ'οσα μου ελεγε η Shana ηταν ιδιαιετερα καλος ξιφομαχος.Μου κεντρισε την περιεργεια και σκεφτηκα οτι θα ηταν ωραιο να αναμετρηθουμε καποια στιγμη.
-Αλλα εσυ δεν ηρθες για αυτο?με ρωτησε οταν τελειωσε με ολες τις λεπτομερειες.
-Οχι Shana.Βρισκομαι εδω γιατι χρειαζομαι προμηθειες.Ετοιμαζομαι να επιστρεψω στην South και εχω ξεμεινει απο τροφιμα,νερο και ποτα.
-Υπεροχα!!!Οποτε θα παμε για ψωνια!!!φωναξε και με τραβηξε απο το χερι.H πρωτη μου αντιδραση ηταν αυτη
Σπόιλερ:
και η δευτερη αυτη
Σπόιλερ:
και στο τελος την ακολουθησα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metalgunner
Civilian
Civilian
metalgunner


Posts : 3184
Join date : 02/01/2012

[Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες   [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 1:16 am

Ειμασταν για ωρες στα μαγαζια και ο καθενας ειχε φορτωθει απο εναν σακο πραγματα.Εγω χρησιμοποιησα ολο το πουγκι το Χαντελ για να αγορασω χρησιμα πραγματα για το ταξιδι μου και η Shana το διπλασιο ποσο για να αγορασει ανουσια πραγματα.Προσφερθηκα να την βοηθησω με τον σακο τους ομως δεν δεχτηκε και μου αρχισε το κηρυγμα περι ισοτητας των δυο φυλων.Καπου στην μεση ομως του νεου της παραληρηματος σταματησε αποτομα και χτυπησε με την παλαμη το κουτελο της σαν να ειχε θυμηθει κατι.
-Jim?Εισουν στο Lyneel ετσι?
-Ναι,αλλα εσυ πως το ξερεις αυτο?
-Μολις τωρα θυμηθηκα γιατι εφυγε ο Mr.Shadow.Στο Lyneel βοηθησες τους Επαναστατες να διωξουν τον βασιλια σωστα?
-Ναι απαντησα παραξενεμενος.
-Ε,αυτος λοιπον καλεσε τον Mr.Shadow για να τον βοηθησει,μαζι με τους marine,να παρει πισω την θεση του.
-Χμμ.Αυτα ειναι μαλλον ασχημα νεα για τους φιλους μου αλλα αυτη την στιγμη δεν μπορω να κανω κατι.Δεν γινεται να αλλαξω για ακομα μια φορα τον προορισμο μου.Αποφασισα οτι θα γυρισω στην South και θα το κανω.Αλλωστε οι Επαναστατες του νησιου ειναι αρκετα δυνατοι και μπορουν να τα καταφερουν και χωρις εμενα σιγουρα ειπα χωρις ομως να ειμαι και πολυ σιγουρος.Ο Mr.Shadow ακουγοταν πολυ ικανος και θα ηταν πολυ σοβαρη ενισχυση για τον βασιλια και τους marine.Μετα απο αυτη την "αποκαλυψη" της Shana προχωρουσαμε αμιλητοι.Τελειωσαμε με τα ψωνια γρηγορα γρηγορα και η Shana με προσκαλεσε να παω σπιτι της,πραγμα που φυσικα δεχθηκα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metalgunner
Civilian
Civilian
metalgunner


Posts : 3184
Join date : 02/01/2012

[Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες   [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 1:35 am

Ειχε νυχτωσει οταν βρεθηκαμε στην πορτα του dojo της.Εδειχνε σε πολυ καλυτερη κατασταση απο την πρωτη φορα που το ειχα δει.Τα παραθυρα ειχαν φτιαχτει,νεα οργανα προπονησης ειχαν αγοραστει,οι τοιχοι ξαναχτιστηκαν και ενα καινουργιο πατωμα ειχε στρωθει.Η Shana προχωρησε μπροστα και ξεκλειδωσε.Περασαμε μεσα και η Shana με οδηγησε στο σαλονι.Ηταν μεγαλο και ευαερο με ανετους καναπεδες και λιτη διακοσμηση.Με αφησε μονο και χαθηκε για αρκετη ωρα σε ενα αλλο δωματιο.Εγω βολευτηκα και ειμουν ετοιμος να αποκοιμηθω οταν ανοιξε η πορτα του σαλονιου και μπηκε κρατωντας δυο μεγαλες κουπες ρυζι και δυο ποτηρια κρασι.Καθησε απεναντι μου και αρχισαμε να τρωμε ενω μιλουσαμε περι ανεμων και υδατων.Με ενημερωσε οτι η Mika μεχρι πριν λιγες μερες βρισκοταν μαζι της αλλα τωρα ειχε επιστρεψει για λιγο στην αδερφη της στο Asuka.Απο την αλλη εγω τις διηγηθηκα μερικες απο τις περιπετειες μου και φανηκε να δειχνει μεγαλο ενδιαφερον.Με τα πολλα,η ωρα περασε και οταν τελειωσαμε το φαϊ ειπαμε καληνυχτα.Η Shana μου προσφερε το δωματιο της αλλα ηταν η δικη μου σειρα να αρνηθω.Ημουν φιλοξενουμενος και δεν μπορουσα να την βγαλω απο την ανεση της.Αλλωστε ο καναπες του σαλονιου ηταν πολυ βολικος.Δεχτηκε τελικα την αποφαση μου και αποσυρθηκε στο δωματιο της.Οταν εμεινα μονος μου σκεφτηκα για λιγο αυτα που μου ειπε για το Lyneel αλλα δεν αντεξα πολυ και ξεραθηκα στον υπνο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metalgunner
Civilian
Civilian
metalgunner


Posts : 3184
Join date : 02/01/2012

[Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες   [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 2:27 am

Λιγη ωρα πριν σε μια μισοκατεστραμενη καλυβα στις παρυφες του δασους.
-Ηλιθιοι!!!Αχρηστοι!!!φωναξε με δυναμη ο Χαντελ ενω χτυπουσε με μανια το χερι του στο μικρο σαπιο τραπεζακι που ειχε μπροστα του.Οι αντρες του ηταν μαζεμενοι σε μια γωνια και τον κοιτουσαν με τρομο καθως το αφεντικο τους τους εκραζε για το περιστατικο που συνεβη το πρωι.
-Ηλιθιοι!!!ξαναφωναξε.-Ηταν ενας πιτσιρικας και δεν μπορεσατε να του κανετε τιποτα!!!Ανικανοι!!!Ο Χαντελ εβγαζε αφρους πλεον απο τα νευρα του.
-Μμμ...μα αφεντικο εσυ εχασες απο αυτον τολμησε να του πει καποιος.Αυτο ηταν.Η οργη του ξεχειλισε και πεταξε το τραπεζακι πανω τους.-Εγω δεν εχασα αχρηστοι,απλως σκονταψα!!!Πιστεψατε οτι ο μεγαλος σας αρχηγος θα εχανε απο αυτον τον αχρηστο???Ευτυχως μαθατε που μενει γιατι αλλιως θα σας ειχα σκοτωσει ολους!!!Μαζευτειτε τωρα και παμε να παρουμε την εκδικηση μας.Απ'οτι μου ειπατε μενει στην Shana.Xaxaxaxa...ευκαιρια να ξεφορτωθουμε και αυτο το αθλιο κοριτσακι!!!Σημερα θα χυθει αιμα!!!φωναξε γελωντας παρανοικα και οι "υφισταμενοι" του τον αντεγραψαν καπως τρομαγμενοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metalgunner
Civilian
Civilian
metalgunner


Posts : 3184
Join date : 02/01/2012

[Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες   [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 3:17 am

Ξυπνησα αποτομα γιατι ακουσα φασαρια απο εξω.Φωνες και βαρια βηματα.Καποιος ηταν εξω απο το dojo.Η πορτα ανοιξε και πεταχτηκα ορθιος,τραβωντας ενα απο τα σπαθια μου με τις μαυρες λαβες και ετοιμος να το καρφωσω στον εισβολεα.Πριν προλαβω ομως να κανω τιποτα ειδα οτι ηταν η Shana αυτη που μπηκε.Φορουσε ενα ροζ κιμονο και ειχε τα μαλλια της ελευθερα ενω στα χερια της κρατουσε το μεγαλο ναγκινατα της.
-Ειναι καποιοι αντρες εξω απο το σπιτι και δεν νομιζω να εχουν ερθει για καφε μου ειπε σοβαρα.Πηγα προς το παραθυρο και προσπαθησα να δω μεσα στο σκοταδι της νυχτας,Στην αρχη ηταν δυσκολο ομως μολις τα ματια μου συνηθισαν,αντικρισα μερικες γνωριμες φυσιογνωμιες.Ηταν οι ληστες που ειχα νικησει το πρωι και εδειχναν αγριεμενοι.Κατεστρεφαν την αυλη της Shana και φωναζαν.
-Ειναι εδω για μενα.Συγγνωμη για την αναστατωση.Θα βγω να το τακτοποιησω στα γρηγορα της ειπα και ετοιμαστηκα να βγω.Ομως η Shana με τραβηξε απο τον ωμο.
-Μπορει να ηρθαν για σενα ομως το δικο μου dojo διαλυουν,οποτε θα σε βοηθησω μου ειπε με βλεμμα που εδειχνε οτι δεν θα σηκωνε αντιρρησεις.Δεχτηκα χωρις να πω κουβεντα και τραβηξα και το δευτερο σπαθι με μαυρη λαβη.Μαζι προχωρησαμε εξω,ετοιμοι για μαχη.
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metalgunner
Civilian
Civilian
metalgunner


Posts : 3184
Join date : 02/01/2012

[Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες   [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 9:19 am

Ανοιξα την πορτα και βγηκα πρωτος.Οταν με ειδαν σταματησαν τις καταστροφες και ο Χαντελ γυρισε προς το μερος μου.-Επιτελους μικρε.Ειχα αρχισει να πιστευω οτι δεν μπορουσες να κουνηθεις απο τον φοβο σου.
-Δεν μαθαινεις με τιποτα εσυ ε?του ειπα και τον αγριοκοιταξα.
-Τι να μαθω???Οτι εισαι ενα μυξιαρικο?Αυτο το εμαθα με την πρωτη!!!
-Αρχιζει να μου την δινει αυτος ο τυπος ειπα μεσα απο τα δοντια μου.Υστερα πεταχτηκε απο πισω μου η Shana με φλογα να καιει στα μεγαλα ματια της.
-Αθλιοι!!!ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΦΤΙΑΞΩ???ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ 42521 φωναξε και πηδηξε προς το μερος της.
-Η μικρη εχει και αυτη πλακα.Φαινεται οτι θα γελασουμε πολυ σημερα φωναξε ο Χαντελ και με μια κινηση του χεριου του εκανε νοημα στους υπολοιπους να επιτεθουν.Και οι 12 μας επιτεθηκαν ατακτα και βιαστηκα.Η Shana εριξε γρηγορα τους δυο κατω με μια κινηση του ναγκινατα της.Εγω διπλα της απεκρουσα την επιθεση του πρωτου με το ενα σπαθι και με το αλλο καρφωσα αυτον που ερχοταν πισω του.Υστερα κλωτησα τον πρωτο και τον εσκισα στο στομαχι.Η Shana ανοιξε το κεφαλι ενος και με την λαβη του οπλου της χτυπησε εναν ακομα στα "αποκρυφα" κανωντας τον να λιποθυμησει.Την ωρα που το εκανε ομως,ενας αλλος προσπαθησε να την αποκεφαλισει.Πεταχτηκα γρηγορα μπροστα του και με μια κινηση του εκοψα το χερι και με το αλλο σπαθι του εκοψα την καρωτιδα.Το αιμα του πεταχτηκε παντου,ποτιζωντας το γρασιδι και τα ρουχα μας.Η Shana με ευχαριστησε με ενα νευμα και επεστρεψε στην μαχη.Ειχαν μεινει μονο πεντε απο τους αντιπαλους μας,μαζι με τον Χαντελ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metalgunner
Civilian
Civilian
metalgunner


Posts : 3184
Join date : 02/01/2012

[Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες   [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 9:49 am

Φωναξε αγρια στους δικους του,οι οποιοι ειχαν αρχισει να υποχωρουν,και ξαναρχισαν την επιθεση.Χωριστηκαν σε δυο δυαδες και μας επιτεθηκαν ξεχωριστα.Οι δυο που ηρθαν προς τα μενα απλως ετρεχαν,χωρις να ξερουν τι ακριβως πρεπει να κανουν.Απλωσα μπροστα τα σπαθια μου και τους πηρα τα κεφαλια βγαζωντας τους απο την αγνοια.Με την ακρη του ματιου μου,ειδα την Shana να νικαει τους δικους της με σχετικη ευκολη.-Αχρηστοι ολοι σας!!!γρυλιζε ο Χαντελ και εβγαλε το σπαθι του.Επιτεθηκε στην φιλη μου και την τραυματισε στο χερι.Σταθηκε απο πανω της και ετοιμαστηκε να της δωσει το τελειωτικο χτυπημα.Ομως η λεπιδα μου,που τρυπησε την πλατη του περα ως περα,τον διεκοψε.Εβγαλε μια αναρθρη κραυγη και σωριαστηκε στο εδαφος με δυναμη.Η μαχη ηταν συντομη αλλα αιματηρη.Σηκωσα την Shana και την βοηθησα να περιποιηθει το τραυμα της.
-Πρεπει να φυγω.Οταν μαθευτει η μαχη που εγινε εδω μπορει να πλακωσουν οι marines και ο στρατος του βασιλια σας.Αν σε ρωτησουν τι εγινε,ριξτα ολα σε μενα.Αλλωστε,ειμαι ηδη καταζητουμενος οποτε δεν υπαρχει προβλημα.Παρε και αυτα γιατι εξ'αιτιας μου διαλυθηκε το dojo σου.Ξανα της ειπα και της εδωσα μερικα απο τα λεφτα μου.
-Δεν χρειαζεται μου ειπε με δακρυα στα ματια.-Μου εσωσες την ζωη και αυτο ειναι αρκετο.
-Επειμενω της ειπα αυστηρα και γυρισα απο την αλλη.Μπηκα στο dojo και πηρα τον σακο με τα εφοδια.Xωρις να πουμε αλλη λεξη αποχαιρετιστηκαμε και εφυγα βιαστηκα.Περασα την υπολοιπη νυχτα μεσα στο δασος και μολις ξημερωσε πηγα στην παραλια οπου ειχα αφησει το καραβι μου.Σηκωσα την αγκυρα και ανοιχτηκα ξανα στο πελαγος.Το ταξιδι της επιστροφης ξεκινουσε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Heiwajima
Civilian
Civilian
Heiwajima


Posts : 3337
Join date : 30/01/2012
Age : 31
Location : Δεν θες να ξέρεις

[Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες   [Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες I_icon_minitimeΠαρ Σεπ 21, 2012 3:09 pm

Όνομα: Swiftblades Jim
Haki Points: -
Player of the Month Points: 7
Beli: 25.000
Bounty/Fame Points: 1.000.000
Παρατηρήσεις: Απλή ιστορία, χωρίς ιδιαίτερη πλοκή. Παρόλα αυτά είχε αρκετή δράση και ήταν ευκολοδιάβαστη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
[Τελος]Ανεφοδιασμός και ληστες
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» [Τέλος] Ανεφοδιασμός και... τρέξιμο!!!
» [Τέλος-αποστολή] Ληστές του βουνού; Περιπέτεια στο Dawn island!
» [Τέλος] Ανεφοδιασμός στην Shell Town
» [Αρχη-Παρελθον]Καθε τελος ενας νεος Marine.[Τελος]
» Η μαχη στην θαλασσα και ενα το απροβλετο τελος[ΤΕΛΟΣ]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ :: ΙΣΤΟΡΙΕΣ :: ΑΡΧΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΩΝ-
Μετάβαση σε: