.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Τέλος] The Iron Law

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Argon
Administrator
Administrator
Argon


Posts : 1099
Join date : 27/05/2012
Age : 27
Location : everywhere

[Τέλος] The Iron Law  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The Iron Law    [Τέλος] The Iron Law  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Σεπ 02, 2015 3:40 am

Η υπόλοιπη μέρα δεν κατέληξε να είναι πολύ διαφορετική από τις προηγούμενες.Προπόνηση για τον Argon και τον Vlad,χωρίς να δουν ξανά τα κορίτσια μέχρι το βράδυ.Ήταν η πρώτη τους μέρα στον στρατό,αλλά όπως και να χε έπρεπε να μπουν με την μία στην ζωή του στρατιώτη.Πέρασαν την μέρα τους κάνοντας διάφορες ασκήσεις,παίρνοντας μαθήματα για όπλα και γνωρίζοντας τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας τους.Μας είπαν ότι έγιναν ιδιαίτερα δεκτές σε αυτήν μιας και τα υπόλοιπα μέλη έδειχναν αρκετό θαυμασμό προς το πρόσωπο του Vlad.Ήταν αλήθεια πως ο μεγάλος αδερφός είχε κερδίσει κάμποση φήμη,λόγο της δύναμης του,της πίστης του στον κοινό σκοπό των στρατιωτών και το γεγονός ότι κάθε μέρα του την περνούσα προπονούμενος προσωπικά από τον Captain Hiro.Παρόλα αυτά τα αδέρφια δεν κάθισαν πολύ μαζί.Ήταν όλοι τους κουρασμένοι και έτσι αποφάσισαν ότι θα ήταν καλό να τα ξανάλεγαν όταν είχαν λιγότερο σκληρό πρόγραμμα.
Ο Argon έκανε ένα γρήγορο ντουζ και έφυγε για το σπίτι της Sera,όπως συνήθιζε τα βράδια.Χρειαζόταν να περάσει την νύκτα του κάπως και να ξεχαστεί.Να ξεχάσει την αποτυχία του να μάθει το Soru,τις ανησυχίες που είχε για την αδερφή του...δεν μπορούσε να καταλάβει γιατί τα πράγματα έφευγαν τόσο πολύ έξω από τον έλεγχο του.Χτύπησε την πόρτα της Sera και ήλπιζε απλά για άλλη μια ευχάριστη νύκτα.Εκείνη του άνοιξε και τον άφησε να μπει μέσα με ένα χαμόγελο.
-Ελπίζω να είσαι έτοιμος για σήμερα,γιατί προσωπικά χρειάζομαι κάτι για να χαλαρώσω σήμερα. είπε και του έκλεισε το μάτι.
-Και εγώ το ίδιο θα έλεγα Sera.
-Τέλεια,ας μην χάνουμε χρόνο τότε. του είπε και τον τράβηξε από την μπλούζα του,μέχρι την κρεβατοκάμαρα.
Όταν ξεκίνησαν να βλέπονται τα πράγματα πηγαίναν πιο χαλαρά.Έπιναν κάνα ποτάκι,συνομιλούσαν,όμως πλέον μετά από ένα μήνα και οι δύο τους ήθελαν να μπαίνουν απευθείας στο ψητό.Και σήμερα βρίσκονταν μαζί σε μια σκηνή πάθους,που σκόπευαν να την κάνουν για διαρκέσει για κάμποση ώρα.Κανείς από τους δύο δεν έβρισκε την σχέση τους σοβαρή ή σκόπευαν να προχωρήσουν πέρα από το σημείο στο οποίο ήδη βρίσκονταν.Το μόνο που χρειάζονταν ήταν η ευχαρίστηση και η χαλάρωση που πρόσφερε ο ένας στον άλλο.Όταν επιτέλους τελείωσαν έμειναν ο ένας στην αγκαλιά του άλλου,μα ο καθένας με τις δικές του σκέψεις.
-Τι σε απασχολεί Argon;ρώτησε τελικά η Shera.
Ο Argon θα μπορούσε να την ρωτήσει το ίδιο,όμως εκείνος γνώριζε ήδη τι την απασχολούσε.Ήταν υπεύθυνη για τους Marines στην βόρεια θάλασσα και αυτή την στιγμή έπρεπε να μαζέψει στρατό ώστε να αποτρέψει την πτώση ενός από τα πιο σημαντικά νησιά και χρόνιο σύμμαχο για την Κυβέρνηση.
-Είναι αυτή η τεχνική,το Soru,το οποίο προσπαθώ να μάθω,αλλά δεν φαίνεται να τα καταφέρνω. απάντησε ο Argon,παραλείποντας το γεγονός για την αδερφή του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Argon
Administrator
Administrator
Argon


Posts : 1099
Join date : 27/05/2012
Age : 27
Location : everywhere

[Τέλος] The Iron Law  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The Iron Law    [Τέλος] The Iron Law  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Σεπ 02, 2015 4:12 am

Εκείνη χαμογέλασε.
-Με απογοητεύεις Argon.Περίμενα περισσότερα από εσένα. του είπε έχοντας ακόμα το χαμόγελο στα χείλι της.
-Κάνω ότι μπορώ και δουλεύω σκληρά,όμως δεν καταλαβαίνω τι κάνω λάθος.
-Ο Hiro,πως είναι σαν δάσκαλος;
-Δεν είναι κακός,αλλά πραγματικά δεν με βοηθάει με τα όσα μου λέει.
Εκείνη κούνησε απογοητευμένη το κεφάλι της,αλλά όχι για τον Argon.
-O Hiro είναι καλός όταν αφορά τεχνικές όπως το Tekai ή το Shigan,αλλά το Soru του ή το Rankyaku που βασίζονται πολύ στην κίνηση και την ταχύτητα.... είπε και έκανε μια παύση ...Σε αυτές δεν βρίσκεται παρά σε χαμηλό επίπεδο.
Έφυγε από την αγκαλιά του Argon και αφού έγειρε το σώμα της ανέβηκε από πάνω του.Τον κοίταξε κατάματα.
-Ίσως σου χρειάζεται καλύτερος δάσκαλος.
-Τι προτείνεις;
-Εκπαίδευσα τον Hiro σε όσα ξέρει και λέω να κάνω το ίδιο και για σένα.
-Vice-Admiral δεν μπορώ να δεσμεύσω έτσι τον χρόνο σας...
-Μην με λες έτσι όταν είμαστε μόνοι μας.Εδώ είμαι η Shera. είπε και έσκυψε το κεφάλι της για ένα φιλί.
-Αύριο το πρωί στον δικό μου χώρο για προπόνηση.Θα ενημερώσω τον Hiro. μίλησε ξανά όταν ξεκόλλησαν τα χείλι τους.
-Εντάξει Shera. απάντησε ο Argon.
-Τώρα...δεν νομίζω ότι έχω όρεξη για ύπνο απόψε.
-Ούτε εγώ... ανταποκρίθηκε και αυτή την φορά σηκώθηκε εκείνος και την φίλησε.

Το επόμενο πρωί ο Vlad έφτασε πρώτος στον χώρο εκπαίδευσης και προσπάθησε να κάνει διάφορες ασκήσεις διαλογισμού,που είχε μάθει τον τελευταίο καιρό,προσπαθώντας να διατηρήσει την αυτοσυγκέντρωση του.Κάθε μέρα έλεγε το ίδιο πράγμα στον εαυτό του:"Σήμερα θα το καταφέρω.".Δεν πέρασαν παρά μερικά λεπτά προτού ο Hiro κάνει την εμφάνιση του.
-Λοιπόν ας αρχίσουμε. είπε με το που μπήκε στην αίθουσα.
-Δεν θα περιμένουμε τον Argon;
-Από σήμερα την εκπαίδευση του θα την αναλάβει η Vice-Admiral Sera,όπως με ενημέρωσε.Οπότε θα έχουμε περισσότερο χρόνο να μείνουμε σε σένα.
Ο Vlad δεν ήταν σίγουρος πως ο αδερφός του είχε καταλήξει να έχει την Vice-Admiral ως δασκάλα,αλλά ήξερε πως ο αδερφός του είχε την ικανότητα του λέγειν,οπότε κάπως θα την έπεισε."Καλό για εκείνον." σκέφτηκε και έπειτα επέστρεψε στο τώρα.Είχε τον Hiro μόνο δικό του αυτήν την στιγμή και σκόπευε να τον χρησιμοποιούσε όσο περισσότερο και καλύτερα μπορούσε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Argon
Administrator
Administrator
Argon


Posts : 1099
Join date : 27/05/2012
Age : 27
Location : everywhere

[Τέλος] The Iron Law  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The Iron Law    [Τέλος] The Iron Law  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Σεπ 02, 2015 4:34 am

Ο Argon ένιωθε ιδιαίτερη ανυπομονησία και αγωνία για την εκπαίδευση του με την Vice-Admiral.Στεκόντουσαν ο ένας απέναντι στον άλλο σιωπηλά,μέχρι που η Sera πήρε τον λόγο.
-Για να κάνουμε όσα χρειάζονται,απαιτώ την απόλυτη υπακοή από εσένα.Ότι σου λέω θα το κάνεις ασχέτως τι άλλο συμβαίνει ή σε έχω βάλει να κάνεις εκείνη την στιγμή.
-Κατανοητό.
-Τέλεια.Τώρα,προσπάθησε να με πιάσεις. είπε εκείνη και με το Soru της απομακρύνθηκε από τον Argon.
Σίγουρα η εκπαίδευση της θα έχει κοινά με αυτήν του Hiro,αφού αυτή τον εκπαίδευσε,όμως ο Argon ήλπιζε να έβλεπε που θα ήταν η διαφορά.Έφυγε από εκεί που στεκόταν με όλη του την ταχύτητα.Έφτασε ακριβώς μπροστά της,όμως ακόμα και ενώ το χέρι του ήταν σχεδόν πάνω της εκείνη έφυγε μακρυά σε μια απόσταση πολύ μεγαλύτερη από πριν.Ο Argon δεν είχε προλάβει καν να πατήσει καλά τα πόδια του κάτω,προτού την δει να ξαναχρησιμοποιεί το Soru και να βρίσκεται πίσω του.Έγειρε το σώμα της και ανύψωσε το αριστερό της πόδι.Ο Argon πρόλαβε και έσκυψε αφήνοντας την επίθεση της να χτυπήσει αέρα.Με το Shadow Step του μεγάλωσε το διάστημα μεταξύ τους.
-Σου προτείνω επίσης να μην αφήσεις εμένα να σε πιάσω. του είπε και με τον δείκτη της τον προκάλεσε να την πλησιάσει.Εκείνος ένευσε και αφού πήρε μια βαθιά ανάσα πετάχτηκε αστραπιαία πάλι κατά πάνω της.
-Πες μου Κυνηγέ...τι σε βασανίζει; τον ρώτησε λίγο πριν εξαφανιστεί από μπροστά του και εμφανιστεί ξανά πιο μακρυά.Ο Argon ήταν έτοιμος να την ρωτήσει τι ακριβώς σημασία είχε αυτό τώρα,όμως θυμήθηκε στην αρχή τι του είπε η Sera.Απόλυτη υπακοή.
-Σας το είπα ήδη κυρία.Δεν μπορώ να μάθω αυτή την τεχνική. είπε και με το Shadow Step του προσπάθησε να ξεγελάσει την Sera.Εμφανίστηκε μπροστά της και γρήγορα χάθηκε,εμφανιζόμενος ξανά από πίσω της αυτή την φορά.Όμως η Sera τον είχε προλάβει και προς έκπληξη του βρέθηκε εκείνος να την έχει στην πλάτη του.Αυτή την φορά η κλωτσιά της τον πέτυχε και τον μετακίνησε μερικά μέτρα στο πλάι.
-Όχι αυτό.Τι άλλο;Ξέρω ότι έχεις παραπάνω στο μυαλό σου από αυτό.
-Πολύ καλά... είπε εκείνος και έτρεξε προς εκείνη ...Είναι η αδερφή μου. παραδέχτηκε.
Καθώς οι δύο τους "χόρευαν" σε ταχύτητες που κανείς άλλος στο νησί δεν θα μπορούσε να φτάσει η Sera έβαλε τον Argon να της εξηγήσει και αυτό έκανε εκείνος.
-Φοβάσαι ότι θα την χάσεις πάλι,κατάλαβα. είπε εκείνη καθώς τον απέφευγε για ακόμα μία φορά.
-Ναι...
-Και μετά όλη αυτή η προσπάθεια θα πήγαινε χαμένη,όλες οι μέρες που έψαχνες να την βρεις... είπε μα δεν είχε τελειώσει την πρόταση της...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Argon
Administrator
Administrator
Argon


Posts : 1099
Join date : 27/05/2012
Age : 27
Location : everywhere

[Τέλος] The Iron Law  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The Iron Law    [Τέλος] The Iron Law  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 6:12 am

-...Ίσως αφού δεν μπορείς να καταφέρεις κάτι τόσο απλό γι σένα,όπως το Soru,να είναι λογικό να μην μπορείς να ελέγξεις καθόλου την κατάσταση της οικογένειας σου... είπε για να τον τσιγκλίσει.
Αν και ο Argon δεν το είχε παρατηρήσει,η Sera είχε προσέξει πως οι κινήσεις και οι αντιδράσεις του γινόντουσαν πιο γρήγορες.Τον είχε ελέγξει και τον είχε φέρει εκεί όπου τον ήθελε.Βέβαια δεν της φάνηκε κι ιδιαίτερα παράξενο όταν τελικά την έπιασα,αφού ήδη ο Argon κατείχε την τεχνική ονόματι Shadow Step που του έδινε ένα σημαντικό πλεονέκτημα.Με το που τελείωσε την πρόταση της,ο Argon κινήθηκε με μια ταχύτητα που δεν είχε πιάσει πριν και εμφανίστηκε από πίσω της ακουμπώντας την στην πλάτη.
-Vice Admiral,μιλάτε πολύ. της είπε και χαμογέλασε.
Τότε όμως συνηδητοποίησε τι είχε μόλις συμβεί.Η τελευταία του κίνηση σίγουρα δεν είχε επιτευχθεί με το Shadow Step.Τώρα ήταν η σειρά της Sera να χαμογελάσει.
-Αν και είμαι σίγουρος ότι ο Hiro δεν στο είπε ξεκάθαρα έτσι,αλλά σίγουρα άκουσες από τις οδηγίες στον αδερφό σου για το πως πρέπει να κάνει το μυαλό του να πείσει το σώμα του ότι δεν θα πάθει ζημιά και όλα τα σχετικά.Επίσης ξέρω το στυλ του οπότε σίγουρα αυτό το μήνυμα πρέπει να πέρασε και σε σένα.Όμως κάνει λάθος.Δεν μπορείς να πιέσεις με το μυαλό σου να αφεθεί το σώμα σου ελεύθερο.Για αυτό και το Soru το δεν είναι τόσο καλό.Αυτό που χρειάζεσαι είναι το ακριβώς αντίθετο:για να αφεθεί ελεύθερο το σώμα σου πρέπει πρώτα να αφεθεί ελεύθερο το μυαλό σου.Ήσουν τόσο απασχολημένος να επιτίθεσαι,να αμύνεσαι και να πρέπει να απαντάς σε μένα που δεν έδωσες βάρος στην κίνηση σου και δρούσες σύμφωνα με το ένστικτό.
Ο Argon χαμήλωσε το κεφάλι του και κοίταξε προς τα πόδια σου.
-Να δρω με το ένστικτο... σκέφτηκε ...Αυτό είναι σίγουρα κάτι που μπορώ και μου αρέσει να κάνω.
-Τι σόι κυνηγός θα ήσουν αν δεν το έκανες. του είπε η Sera και του έγνευσε θετικά.Ο Argon σήκωσε το κεφάλι του και την κοίταξε.
-Ας συνεχίσουμε! είπε,γεμάτος αυτοπεποίθηση αυτή την φορά.
-Ωραία,όμως τώρα που ξεκόλλησες από αυτό το στάδιο,θα πρέπει να κινούμε κανονικά.Θα θα κρατήσω πίσω τις ικανότητες μου αυτήν την φορά.
-Θα απογοητευόμουν εάν το κάνατε. είπε ο Argon και ετοιμάστηκε για τον δεύτερο γύρο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Argon
Administrator
Administrator
Argon


Posts : 1099
Join date : 27/05/2012
Age : 27
Location : everywhere

[Τέλος] The Iron Law  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The Iron Law    [Τέλος] The Iron Law  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 7:23 am

Ο Vlad γονάτισε και διπλώθηκε στα δύο.Όχι μόνο δεν είχε καταφέρει να κάνει Tekkai για να εμποδίσει το τελευταίο χτύπημα του Hiro,αλλά πιάστηκε τελικά εντελώς απροετοίμαστος να το δεχτεί.Η φυσική του μάζα δεν ήταν αρκετή να τον προστατέψει,όπως δεν τον είχε προστατέψει και από τα προηγούμενα χτυπήματα.Ξερόβηξε στην προσπάθεια του να πάρει μερικές ανάσες.
-Δεν πιστεύω να έχεις μόνο αυτό; τον ρώτησε ο Hiro παρακινώντας τον να σηκωθεί.
-Όχι...όχι βέβαια. ανταποκρίθηκε εκείνος και πίεσε τον εαυτό του να σηκωθεί.Έτσι για τα επόμενα λεπτά το όλο σκηνικό συνεχίστηκε,με τον Hiro να επιτίθεται και με τον Vlad να προσπαθεί να σκληρύνει το σώμα του για να τον μπλοκάρει.Μετά από κάμποσες προσπάθειες η κούραση και ο εκνευρισμός άρχισαν να φαίνονται ξεκάθαρα στο πρόσωπο του Vlad.
-Πραγματικά έχω απογοητευτεί λιγάκι... του είπε ο Hiro και του επιτέθηκε χωρίς καμία προειδοποίηση,με τον Vlad μόλις και μετά βίας να προλαβαίνει να βάλει στην μέση τα χέρια του για να τον μπλοκάρει ...Η αδερφή σου είναι καινούργια μα φαίνεται να μαθαίνει πιο γρήγορα από ότι εσύ.
Κανονικά τέτοια είδους "παιχνίδια" δεν θα έπιαναν στον Vlad-εκτός αν ο Hiro ήταν επαναστάτης-,όμως πλέον η κούραση και ο θυμός επιδρούσαν αρνητικά πάνω στον δύο.Πίεσε τα χέρια του μπροστά απωθώντας τον Hiro.
-Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι η αδερφή σας μπήκε στον στρατό γιατί δεν μπορεί να στηριχτεί στην δύναμη που έχεις εσύ και ο αδερφός σου για να την προστατεύεται.Εννοώ...έναν μήνα τώρα προσπαθείτε και δεν μπορείτε να μάθετέ ούτε μία τεχνική,δεν θα την κατηγορούσα.
Ο Vlad δεν το άντεχε άλλο και αν και δεν ήταν μέρος της προπόνησης του έπεσε απειλητικά προς τον Hiro.Εκείνος με το Soru του εξαφανίστηκε από μπροστά του και βρέθηκε από πίσω του.Ύψωσε το πόδι του και στόχευσε το κεφάλι του Vlad.
-Λυπάμαι Vlad,αυτό ήταν για σήμερα.Θα σε βάλω για ύπνο.
Εκείνα τα δεύτερα μέχρι ο Hiro να φέρει το πόδι του για να ολοκληρώσει την επίθεση του,διήρκεσαν παραπάνω για τον Vlad.Δεν ήθελε να αποτύχει ξανά,δεν ήθελε να έχει στο μυαλό του σκέψεις ότι η αδερφή τους ένιωθε έτσι για τον ίδιο και για τον Argon,δεν μπορούσε ν δεχθεί τον Hiro να λέει τέτοιο πράγματα για εκείνον και τον αδερφό του.
-ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ........... ούρλιαξε τότε και γύρισε προς τον Hiro να τον κοιτάξει κατάματα,καθώς εκείνος κατέβαζε με ταχύτητα το πόδι του ...Tekkai! φώναξε τότε χωρίς ο ίδιος να σκόπευε για αυτές τις λέξεις να πεταχτούν από το στόμα του.Το πόδι του Hiro το βρήκε στο πάνω μέρος του κεφαλιού και από την σύγκρουση βγήκε ένας γδούπος που αντήχησε σε όλη την αίθουσα.Ο Vlad δεν είχε νιώσει τίποτα από αυτήν την επίθεση και τότε ήταν που ο θυμός του μετατράπηκε σε σάστισμα,όταν κατάλαβε τι είχε συμβεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Argon
Administrator
Administrator
Argon


Posts : 1099
Join date : 27/05/2012
Age : 27
Location : everywhere

[Τέλος] The Iron Law  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The Iron Law    [Τέλος] The Iron Law  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 7:36 am

Ο Hiro τον χτύπησε φιλικά στον ώμο.
-Συγνώμη για όλα αυτά.Ήταν άσχημα και θέλω να ξέρεις δεν εννοούσα τίποτα από όλα αυτά.Απλά είμαι ιδιαίτερα σκληρός όταν προπονώ κάποιον και όταν είδα ότι είχες κολλήσει σκέφτηκα να βάλω κάποια άλλα μέσα στο παιχνίδι.Vlad έχεις ένα πολύ δυνατό πνεύμα και χάρις αυτό μπορείς να καταφέρεις πολύ παραπάνω από το να μάθεις Tekkai.Έχεις επίσης ένα μυαλό που σε καθιστούσε άξια αρχηγό της μονάδας σου μέχρι τώρα.Είναι λογικό να επικρατεί λοιπόν κάποιο χάος εκεί μέσα.Μάθε να διαχωρίζεις τις σκέψεις σου και όλα θα πάνε καλά.Επίσης θέλω να βλέπω το συναίσθημα σου,όπως έκανες και σήμερα.Όταν η καρδιά και το μυαλό θέλουν το ίδιο πράγμα τότε τίποτα δεν μπορεί να μπει στην μέση.
Ο Vlad δεν είπε τίποτα,παρά μόνο πρόσεχε με ιδιαίτερο σεβασμό τον άντρα που ήταν καπετάνιος του,μα πιο σημαντικό ακόμα δάσκαλος του.
-Κατάλαβε κύριε.Από εδώ και πέρα δεν θα υπάρξουν παρόμοια στραβοπατήματα. ανταποκρίθηκε εκείνος,με τα μάτια του να έχουν ανοίξει πλέον και βλέποντας τον σωστό τρόπο.
-Τέλεια,αφού είναι έτσι τα πράγματα, κατανοείς ότι θα πρέπει να πάψω να κρατάω πίσω τις δυνάμεις μου.
-Αυτό θα ήθελα και εγώ κύριε.
Και έτσι συνέχισαν την προπόνηση τους.
Εκείνη την ημέρα και τα δύο αδέρφια έμειναν να προπονούνται για κάμποσοι ώρα αφού οι δάσκαλοι τους είχαν αποχωρήσει.Τα μυαλά τους επικεντρωμένα στο στόχο και με αναπτερωμένο ηθικό σκόπευαν να κερδίσουν ότι χρόνο είχαν χάσει τον τελευταίο μήνα.
Εκείνο το βράδυ κοιμήθηκαν πιο γεμάτοι και πιο ικανοποιημένοι,όπως ποτέ πριν.

Τα βράδια ήταν όταν ο Arashi και ο Setsuna κάναν ελεύθεροι τις βόλτες τους.Δυστυχώς όσο και αν ήθελαν να κυκλοφορήσουν το πρωί ο κόσμος συχνά -δηλαδή σχεδόν πάντα- δεν ήταν ιδιαίτερα χαρούμενος που τους έβλεπε,ειδικά τον Setsuna -για ευνόητους λόγους-.Έτσι έκαναν βόλτες κυρίως το βράδυ,ενώ το πρωί ο Arashi μάθαινε στον Setsuna πως να πίνει και να συνηθίσει το σάκε που τους άφηνε ο Argon προτού φύγει.Τα βράδια κυκλοφορούσαν με μερικές "συμμορίες" αδέσποτων και φαίνονταν να λαμβάνουν αρχηγική θέση ανάμεσα τους.
-Ώστε έγινες αρχηγός του υποκόσμου... είπε περιπαικτικά ο Argon,όταν εκείνο το βράδυ πέτυχε τους δύο λύκους του να κάνουν παρέα με κάμποσα άλλα σκυλιά ...Δεν το περίμενα αυτό από εσένα.
-...
-Δεν θα έπρεπε ο Setsuna να είναι ο αρχηγός τους αντί για σένα,μιας και είναι πιο μεγάλος;
-...
-Το ξέρω ότι εσύ είσαι το μυαλό και εκείνος τα μπράτσα,απλά ρωτάω.Δεν ξέρω πως πάει η ιεραρχία με τα σκυλιά.
-...
-Νομίζουν ότι είναι κάποιος Θεός λόγο του μεγέθους του;Γουαου τι τροπή.
-...
-Τέλος πάντων πρέπει να ξεκουραστώ τώρα,οπότε φεύγω πρώτος.Μην το ξενυχτήσετε. είπε ο Argon και αποχώρησε,αφήνοντας τους φίλους του στις νυχτερινές του ασχολίες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Argon
Administrator
Administrator
Argon


Posts : 1099
Join date : 27/05/2012
Age : 27
Location : everywhere

[Τέλος] The Iron Law  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The Iron Law    [Τέλος] The Iron Law  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 8:09 am

Πέρασε περίπου μια βδομάδα ακόμα και η προπόνηση των δύο αδερφών φάνηκε να πηγαίνει από το καλό στο καλύτερο.Έδειχναν λες και δεν βρίσκονταν κολλημένοι στην αρχή,πριν από λίγες μέρες.Όμως εκείνη την ημέρα κάτι ενδιαφέρον συναίβει.
-Σήμερα είναι και επισήμως ο τελευταία σου μέρα που εξασκήσε μαζί μου.Ότι ήταν να σου δείξω το έκανα.Τώρα το μόνο που σου λείπει είναι εμπειρία και να συνηθίσεις να χρησιμοποιείς την τεχνική στα πλαίσια μιας κανονικής μάχης.
-Κατάλαβα. ανταποκρίθηκε ο Vlad.
-Για αυτό και σκέφτηκα ότι για τελευταία μέρα,καλό θα ήταν να δώσεις μια μάχη επίδειξης.
-Καλό ακούγεται,θα μου άρεσε αυτό.Ποιον θα πολεμήσω;
-Προσπάθησα να σκεφτώ κάποιον που να είναι στα μέτρα σου και φαντάζομαι,ότι ο πιο κοντινός που μου είρθε είναι ο αδερφός σου.
-------------------------------------------------------------------------
-Να αντιμετωπίσω τον Vlad; ρώτησε ο Argon την Sera.
-Ναι...σκέφτηκα ότι είναι αυτός που βρίσκεται πιο κοντά στα μέτρα σου,οπότε θα είναι καλό ματς.Επίσης θα έχετε και οι δύο την ευκαιρία να δοκιμάσετε τις νέες σας τεχνικές. του εξήγησε εκείνη,καθώς προχωρούσαν προς τον χώρο εκπαίδευσης όπου βρισκόταν ο Vlad με τον Hiro.
--------------------------------------------------------------------------
-Υποθέτω δεν είναι κακιά ιδέα. παραδέχθηκε ο Vlad.
-Έτσι σε θέλω.Άλλωστε είναι ήδη καθόδων... είπε ο Hiro και τότε του ήρθε μια αναλαμπή ...Ω και ξέρω ότι προπονήθηκες σκληρά,αλλά μάλλον θα ήταν καλό να μην χρησιμοποιήσει ο Argon το ξίφος του.
-Ναι μάλλον... συμφώνησε ο Vlad,αναλογιζόμενος τις συνέπειες του να αποτύχει να μπλοκάρει κάτι τέτοιο.
---------------------------------------------------------------------------
-Επίσης θα ήταν καλό,αν δοκίμαζες χωρίς το ξίφος σου.Ίσως να είναι πιο επικίνδυνο για τον Vlad από ότι θα θέλαμε. πρότεινε η Sera στον Argon,ο οποίος συμφώνησε,μην θέλοντας να ανησυχεί για το αν θα τραυμάτιζε σοβαρά τον αδερφό του.Ήξερε άλλωστε ότι για χάρη της εκπαίδευσης θα έπαιρνε πιο αμυντικό ρόλο,οπότε δεν ήθελε να το διακινδινεύσει.
Εκείνος λοιπόν,μαζί με την Sera μπήκαν μέσα στον χώρο.Η Vice Admiral και ο Captain έμειναν στο πλάι,καθώς ο Argon και ο Vlad πλησίαζαν ο ένας τον άλλο.Στάθηκαν απέναντι και κοιτάχτηκαν.
-Φαντάζομαι ότι και οι δύο για τον ίδιο λόγο βρισκόμαστε εδώ. είπε ο Argon στον Vlad χαμογελώντας.
-Έτσι φαίνεται.
-Ωραία.Τότε μάλλον πρέπει να αφήσω αυτό. ξαναμίλησε ο Argon και πέταξε στο πλάι το ξίφος του.
-Ναι καλό θα ήταν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Argon
Administrator
Administrator
Argon


Posts : 1099
Join date : 27/05/2012
Age : 27
Location : everywhere

[Τέλος] The Iron Law  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The Iron Law    [Τέλος] The Iron Law  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 3:40 pm

Απομακρύνθηκαν μεταξύ τους και έπειτα γύρισαν να αντικρίσουν ξανά ο ένας τον άλλον.Ο Argon έγειρε το σώμα του μπροστά πιεζόμενος στο αριστερό του πόδι,ενώ το δεξί του βρισκόταν πιο πίσω,ώστε να του δώσει ώθηση για να τρέξει.Ο Vlad πάτησε γερά τα πόδια του κάτω,παράλληλα το ένα προς το άλλο και τα χέρια του τα έφερε σε ορθή γωνία στο ύψος του στήθους του.Και οι δυο τους πήραν βαθιές ανάσες.Ο Argon έκανε την πρώτη κίνηση.Με το Soru εκτοξεύτηκε προς τον Vlad τείνοντας την δεξιά γροθιά του.Εκείνος όμως ήξερε ότι ο αδερφός του θα έκανε την πρώτη κίνηση και έτσι ήταν έτοιμος να χρησιμοποιήσει το Tekkai ακριβώς την σωστή στιγμή ώστε ο Argon να βρεθεί να χτυπάει έναν βράχο αντί για το στομάχι του.Μια γκριμάτσα πόνου ζωγραφίστηκε στο πρόσωπο του,ενώ απότραβήχτηκε γρήγορα και εμφανίστηκε ξανά πίσω από τον Vlad.Αυτή την φορά δεν μπόρεσε να αντιδράσει.Αν και το Tekkai του ήταν σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο,δεν ήταν τέτοιο ώστε να του προσφέρει πλήρη προστασία σε όλο του το σώμα.Ο Argon πραγματοποίησε μια σειρά από γρήγορα κοφτά χτυπήματα και έπειτα έφυγε προς τα πίσω.
Είχε ανακαλύψει την αδυναμία του Vlad,όμως και ο Vlad μπορούσε να αναγνωρίσει την δικιά του.Ο Argon δεν χρεισιμοποιούσε το Shadow Step,αλλά το Soru μια τεχνική που ακόμα δεν κατείχε πλήρως.Έτσι ο Vlad μπορούσε εύκολα να υποθέσει πως ο αδερφός του δεν θα μπορούσε να στρίβει,να αλλάζει πορεία ή να σταματάει τόσο εύκολα.Έτσι αν προέβλεπε το πρώτου του χτύπημα και ήταν γρήγορος αρκετά να τον πιάσει,προτού κάνει Soru,τότε θα μπορούσε εύκολα να τον χτυπήσει.Πράγματι έτσι έγινε.Ο Argon κίνησε προς τον Vlad και τότε εκείνος χρησιμοποίησε το Tekkai του πιο νωρίς.Βλέποντας το αυτό,ο Argon, έκοψε απότομα ταχύτητα για να μην χτυπήσει πάνω στον Vlad,όμως τότε εκείνος γρήγορα βγήκε από την στάση του και πρόλαβε να πετύχει με την γροθιά του τον Argon στην κοιλιά.Ο Argon έχασε την ανάσα του,όταν το πελώριο και μυώδες χέρι του αδερφού του τον βρήκε,όμως πίεσε τον εαυτό του να απομακρυνθεί για να μην δεχθεί ένα ακόμα παρόμοιο χτύπημα.
-Στοίχημα ότι ο Vlad θα κερδίσει. είπε ο Hiro και κούνησε ένα χαρτονόμισμα μπροστά από την Vice Admiral.
-Αυτό είναι τελείως αντιεπαγκελματικό.... ανταποκρίθηκε εκείνη και γύρισε να δει την μάχη.
-...Ο Argon θα το πάρει αυτό. είπε μετά από μερικά δευτερόλεπτα και χωρίς να κοιτάξει τον Hiro του έδωσε το χέρι της για να κάνουν την χειραψία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Argon
Administrator
Administrator
Argon


Posts : 1099
Join date : 27/05/2012
Age : 27
Location : everywhere

[Τέλος] The Iron Law  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The Iron Law    [Τέλος] The Iron Law  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 3:56 pm

Το ματς συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό,με τον Vlad και τον Argon να έχουν και οι δύο από τις επιτυχίες τους.O Vlad έκανε το κάθε του χτύπημα να μετράει,πιάνοντας τον Argon τις στιγμές που προσπαθούσε να αλλάξει κατεύθυνση.Ένα χτύπημα του Argon δεν έπιανε μία μπροστά σε ένα του Vlad,όμως εκείνος προλάβαινε να κάνει πολλά χτυπήματα μαζί χάρις την εντυπωσιακή του ταχύτητα,όταν έβρισκε ένα κενό στην άμυνα του αδερφού του.Βέβαια κανένας από τους δύο δεν έμεινε πλήρως στο να χρησιμοποιεί την τεχνική που είχε μάθει.Ήταν ακόμα στα πρώτα στάδια και δεν μπορούσαν να την χρησιμοποιούν συνέχεια,πέρα από το γεγονός ότι τους στοίχιζε πολύ σε ενέργεια όταν το έκαναν.Έτσι πολλές από τις άμυνες του Vlad ήταν θέμα καθαρής μυϊκής μάζας,ενώ πολλές επιθέσεις και αποφυγές του Argon έγιναν χάρις το Shadow Step του.Ο αγώνας συνεχιζόταν για κάμποσα λεπτά χωρίς να παίρνει κανείς το πάνω χέρι.
-Soru! χρησιμοποίησε ο Argon και άλλη μια φορά κίνησε προς τον Vlad.
-Tekkai! χρησιμοποίησε εκείνος ώστε να αμυνθεί.Όμως αυτή την φορά ο Argon πρόλαβε να κόψει την κίνηση του και να σταματήσει προτού φτάσει κοντά στον αδερφό του.
-Νομίζω ότι πρέπει να σταματήσουμε. είπε ο Argon,καθώς ο Vlad ανασήκωσε το φρύδι του με απορία. Είναι προφανές ότι έχεις το πάνω χέρι στην μάχη.Χωρίς το ξίφος μου δεν έχω πραγματικό τρόπο να σου προκαλέσω κάποιο σημαντικό χτύπημα.Επίσης η χρήση του Shadow Step και του Soru μαζί με έχει εξουθενώσει.
Ο Vlad ήξερε ότι ο αδερφός του είχε δίκιο.Σίγουρα το Tekkai του έτρωγε αρκετή ενέργεια,όμως και πάλι ήταν πολύ πιο συντηρητικό από τις τεχνικές που χρησιμοποιούσε ο Argon.Επίσης οι κυριότερες ικανότητες του Argon ήταν με το ξίφος.Χωρίς αυτό βρισκόταν πράγματι σε ένα σημαντικό μειονέκτημα.
Ο Vlad έγνευσε θετικά. -Έχεις δίκιο.Εξάλλου είδαμε αυτό που θέλαμε...το πόσο μακρυά έχουμε φτάσει.
Τα δύο αδέρφια έδωσαν τα χέρια.
-Και ξέρεις κάτι δεν έχει σημασία ποιος κέρδισε...είμαστε αδέρφια,τέτοιες διαμάχες είναι περιττές. είπε ο Vlad και ο Argon ήταν ιδιαίτερα χαρούμενος με τα λόγια του αδερφού του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Argon
Administrator
Administrator
Argon


Posts : 1099
Join date : 27/05/2012
Age : 27
Location : everywhere

[Τέλος] The Iron Law  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The Iron Law    [Τέλος] The Iron Law  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 4:12 pm

-Άρα υποθέτω ότι κανείς μας δεν κερδίζει το στοίχημα. είπε ο Hiro,ενώ είχε ξαπλώσει με την πλάτη του στον τοίχο.
-Υποθέτω καλύτερα έτσι. ανταποκρίθηκε η Sera και προχώρησε προς τα δύο αδέρφια.Ο Hiro σηκώθηκε και την ακολούθησε.
-Και οι δύο σας είσασταν εντυπωσιακοί,αν σκεφτεί κανείς το μικρό χρονικό διάστημα για το οποίο προπονούσασταν... τους είπε και εκείνοι έγνευσαν θετικά ...Τώρα πηγαίνετε να ξεκουραστείτε,το κερδίσατε.
Χωρίς κάποιο ιδιαίτερο συμβάν,πέρα από τον συγκεκριμένο αγώνα,πέρασε η μέρα και μαζί της άλλες δύο ακόμα.Την τρίτη μέρα ένα σημαντικό μήνυμα ήρθε για τον Argon και τους υπόλοιπους Marines στο νησί.Τα δύο αδέρφια,μαζί με τον Hiro,βρίσκονταν στο γραφείο της Vice Adiral,καθώς απαντούσαν στην εισερχόμενη κλήση από το den den mushi του χώρου.
-Shadow είσαι εκεί; ακούστηκε η φωνή.
-Steam!...πως είναι τα πράγματα στο Lyneel;
-Όπως υποσχέθηκα κέρδισα όσο χρόνο μπορούσα,όμως έλαβα μια σημαντική αποστολή...οπότε αυτό ήταν.Σου προτείνω να έρθετε γρήγορα εδώ.Δεν έγινε καμία σοβαρή φασαρία όσο εγώ ήμουν εδώ και διέδιδα φήμες,όμως το νιώθεις...τα πράγματα θα αγριέψουν.Έκανα την έρευνα μου και ξέρω ότι η Επανάσταση θα χτυπήσει μία από αυτές τις μέρες.Πρέπει να φύγω τώρα.Σας εύχομαι καλή τύχη και να βγείτε από όλο αυτό ζωντανοί. είπε εκείνος χωρίς να προλάβουν να μιλήσουν οι υπόλοιποι μέσα στο δωμάτιο και έπειτα το έκλεισε.
Η Sera αναστέναξε και γύρισε προς το Hiro.
-Captain!Πάρε το πλήρωμα σου και τον Argon και ξεκινήστε για το Lyneel.Οργάνωση τις άμυνες και φρόντισε να κρατήσετε μέχρι να μαζέψω ενισχύεις και να έρθω να βοηθήσω. του είπε και εκείνος στάθηκε προσοχή.
-Θα ξεκινήσω αμέσως τις προετοιμασίες.
Η Sera ευχήθηκε καλή τύχη και στους τρεις τους και τους έστειλε στον δρόμο τους.Ο Vlad ήταν ιδιαίτερα χαρούμενος που θα προλάβαινε να γυρίσει πίσω εγκαίρως για να βεβαιωθεί πως το νησί του δεν θα έπεφτε σε αυτά τα αποβράσματα της Επανάστασης.Ο Argon προσποιήθηκε ότι ήταν και εκείνος χαρούμενος,για να συμπαρασταθεί στον αδερφό του,όμως δεν ήταν έτσι.Ήταν αδιάφορος για το τι θα γινόταν.Το μόνο που τον ένοιαζε ήταν οι μάχες,ήθελε να δείξει την δύναμη του και να κάνει τους επαναστάτες να τον φοβηθούν.Έπειτα θα έπαιρνε ευχαρίστως το κεφάλι του Saxon σε ένα πιάτο.Το κεφάλι του άντρα που απήγαγε και απείλησε την αδερφή του.Ο θάνατος θα ήταν μια γλυκιά διαφυγή για αυτόν,έπειτα από όσα σκόπευε να του κάνει ο Argon.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Monkey D. Luffy
Administrator
Administrator
Monkey D. Luffy


Posts : 16414
Join date : 09/01/2010
Age : 29
Location : New World

[Τέλος] The Iron Law  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The Iron Law    [Τέλος] The Iron Law  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ Σεπ 07, 2015 4:02 pm

Όνομα Χαρακτήρα:Dirk+Argon
Παράταξη:Marine+Bounty Hunter
Bounty:-
Story of the month:οο ναι!!
Φήμη:10+10
Beli:11.000+23.000
Βαθμολογία:10/10
Παρατηρήσεις:Μου άρεσε πάρα πάρα πολύ! Αναλυτικότητα,ωραία πόστ και πολύ ευχάριστη ιστορία. Η ανάπτυξη των χαρακτήρων σας είναι φοβερή afro Θέλουμε συνέχεια [mor1]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.onepiecegr-rpg.com
 
[Τέλος] The Iron Law
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» [Τέλος ιστορίας-παρελθόν] IRON BLOOD
» [Αρχη-Παρελθον]Καθε τελος ενας νεος Marine.[Τελος]
» Η μαχη στην θαλασσα και ενα το απροβλετο τελος[ΤΕΛΟΣ]
» [ΤΕΛΟΣ]Heavshin Pirate and the ghost island [ΤΕΛΟΣ]
» Το Ταξίδι Της Εκδίκησης Φτάνει Στο Τέλος[Τέλος]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΧΑΡΤΗΣ :: NORTH BLUE SEA :: BATTLESHIP ISLAND-
Μετάβαση σε: