.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
3 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 3 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Τέλος] The new power! A fierce battle between Ice and Lava

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The new power! A fierce battle between Ice and Lava   [Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 08, 2012 5:56 am

Οι αξιωματικοί μου όρμησαν στην μάχη κι εγώ με τον αντίπαλο μου αρχίσαμε ένα παιχνίδι μπρα ντε φερ που ο καθένας έκανε την κίνηση του για να εξουδετερώσει την κίνηση του αντιπάλου του. Μια μικρή επίδειξη δύναμης και των δύο μας, έκανε τον χώρο γύρω να μοιάζει με βομβαρδισμένο τοπίο. Παρατήρησα πως η μάχη μας είχε επηρεάσει ένα μεγάλο κομμάτι της πόλης. Ευτυχώς είχα προβλέψει την απομάκρυνση των κατοίκων. Αν συνεχίζαμε όμως μ'αυτόν τον ρυθμό και να πράγματα ξέφευγαν απ'τον έλεγχο τότε το νησί θα κινδύνευε και μαζί μ'αυτό όλοι όσοι βρίσκονταν επάνω σ'αυτό.
Dai Funka
Τα χέρια μου άρχισαν να μετατρέπονται σε λάβα και μια βροχή από ροκέτες εκτοξεύτηκε απ'αυτά σκορπώντας την καταστροφή τριγύρω. Οι αξιωματικοί γνώριζαν τι έπρεπε να κάνουν σε τέτοιες περιπτώσεις, αλλά οι αντίπαλοι μας όχι. Για καλή τους τύχη, ο αρχηγός τους, ο τύπος με το σήμα των μαριν στην πλάτη, μπόρεσε να τους καλύψει ρίχνοντας κομμάτια πάγου όταν οι ρουκέτες μου πλησίαζαν δικό του. Αυτό όμως με εκνεύριζε. Έπρεπε να αλλάξω την στρατηγική μου. Ήδη αυτή η μάχη κράτησε πιο πολύ απ'όσο θα ήθελα. Χαμογέλασα ειρωνικά προς τον αντίπαλο μου.
-Ώστε δεν δουλεύει αυτό....Πολύ καλά λοιπόν...Θα χρησιμοποιήσω άλλο τρόπο...Soru
Εν ριπή οφθαλμού εξαφανίστηκα απ'τα μάτια του αντιπάλου και δίχως να το καταλάβει βρέθηκα μπροστά του. Μια ανάσα απόσταση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The new power! A fierce battle between Ice and Lava   [Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 08, 2012 6:09 am

Με το που βρέθηκα μπροστά του, ένιωσα το βλέμμα του να με καρφώνει, σαν να έλεγε "πως βρέθηκε αυτός εδώ?", αλλά αυτό δεν είχε σημασία τώρα. Είχα βρει τρύπα στην άμυνα του και η ώρα να πληρώσει το λάθος του έφτασε.
Shigan
Με το δάχτυλο μου σε μορφή λάβας, άρχισα να τον τρυπάω με απίστευτη δύναμη και ταχύτητα. Τα καυτά μου δάχτυλα, τρυπούσαν το κορμί του και ο πάγος εξατμιζόταν. Οι καπνοί που έβγαιναν απ'το σώμα άρχισαν να καλύπτουν τους φίλους του, που είχαν βρεθεί δίπλα του για να καλυφθούν. Με το άλλο μου χέρι του κατάφερα μια γροθιά λάβας που τον πέταξε μερικά μέτρα πίσω.
Doragon Guren
Η επίθεση μου είχε ως αποτέλεσμα να γίνει μια μικρή έκρηξη γύρω μας και όλοι του οι σύντροφοι να πεταχτούν τριγύρω απ'την δύναμη της. Τότε οι οι αξιωματικοί μου βρήκαν ευκαιρία να χτυπήσουν. Ο Ματ με το σπαθί του πήγε να κόψει τον αντίπαλο του στα δύο, αλλά εκείνος κατάφερε να τραβήξει το σπαθί του και να αμυνθεί.
-Θα χαρώ να σε σφάξω.
Του είπε ο Ματ με τον αντίπαλο του, απλά να χαμογελά με ικανοποίηση. Απ'ότι φαίνεται βρήκε την μάχη που έψαχνε. Η Άννα όρμησε προς την γυναίκα έχοντας πάρει την μορφή άρπυας. Της κατάφερε μια γρατζουνιά στο λαιμό κι έπειτα έγλειψε το αίμα απ'τα νύχια της. Η αντίπαλος της εκνευρισμένη τράβηξε το σπαθί της και πήρε θέση μάχης. Η Cathy απ'την άλλη πέταξε μερικά μαχαιράκια στον τίγρη αλλά εκείνος με τα νύχια του τα απέκρουσε. Δεν κατάφερε όμως να αποκρούσει μια σφαίρα του Dave που τον βρήκε στον ώμο. Ο τίγρης ούρλιαξε και κοίταξε τον Dave με θυμό. Τέλος, οι δυο ψαράνθρωποι, ήταν άφαντοι. Αν και κάτι μου έλεγε ότι η έκρηξη έριξε τον ένα στη θάλασσα κι ο άλλος απλά ακολούθησε. Η μάχη είχε ανάψει για τα καλά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DIRK
Marines
Marines
DIRK


Posts : 8164
Join date : 31/10/2011
Age : 30
Location : Θεσσαλονίκη

[Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The new power! A fierce battle between Ice and Lava   [Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 08, 2012 6:35 am

Βρισκόμουν ξαπλωμένος ανάμεσα απο μερικά συντρίμμια στα οποία με είχε ρίξει το σώμα μου είχε διαμελιστεί σε πολλά μικρά κομμάτια πάγου, ενώ άλλα μέρη του σώματος μου, είχαν πλακωθεί απο τα χαλάσματα ...όμως γιατί δεν είχα πεθάνει ? Τι ακριβώς συνέβαινε στο σώμα μου ? Γιατί δεν υπήρχε αιμορραγία παρ όλο που πονούσα?
Τότε συνέβη κάτι το απίστευτο....Παρ όλη την δυσπιστία μου, κατάφερα να το πράξω
Έκανα το σώμα μου σταθερό πάγο, χωρίς χέρια κεφάλι η πόδια...Μόλις αυτός ο πάγος σταθεροποιήθηκε επάνω στις πέτρες , , άρχισε να γίνεται περισσότερος σε κάποιο σημείο του και να ανυψώνεται προσθέτοντας ολοένα και περισσότερο πάγο ..Η μορφή του σώματος μου είχε δημιουργηθεί απο καθαρό πάγο...Κοίταξα τα χέρια μου...Ήταν κατάλευκα....Δευτερόλεπτα μετά, πήρα την κανονική μορφή μου...Παρ όλο που δεν υπήρχαν επάνω μου πληγές, πονούσα αρκετά τόσο στο κεφάλι μου, όσο και στο στήθος και στο στομάχι ..
Μπροστά μου, ο Drake πολεμούσε με έναν ασπρομάλλη άντρα ...Το γεγονός που με παραξένεψε, ήταν οτι πολεμούσαν σαν ισάξιοι ,πράγμα πολύ απίθανο...ΣΠάνια έβλεπα να δυσκολευόταν..Στην άλλη μεριά ο Squall είχε πιάσει απο τον λαιμό έναν ναυτικό και τον πέταξε με δύναμη σε έναν τοίχο, όμως και ο ίδιος έτυχε της ίδιας μεταχείρισης απο τον αντίπαλο μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DIRK
Marines
Marines
DIRK


Posts : 8164
Join date : 31/10/2011
Age : 30
Location : Θεσσαλονίκη

[Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The new power! A fierce battle between Ice and Lava   [Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 08, 2012 6:46 am

Μόλις πήγα να κάνω ένα βήμα, κατάλαβα οτι κάτι δεν πήγαινε καλά με εμένα..Είχα χτυπήσει τόσο άσχημα, που δεν μπορούσα να κουνηθώ...Έπεσα στα γόνατα ενώ με το δεξί χερι κρατούσα το έδαφος..
Δεν μπορούσα να κουνηθώ ..
Απέναντι, όλοι οι φίλοι μου έχαναν ολοένα και περισσότερο έδαφος απο τους αξιωματικούς του Captain...O μόνος που κρατούσε το έδαφος του, ήταν ο Drake...Τα ξίφη των δυο αντρών χτυπιόταν μεταξύ τους με λύσσα, διαχέοντας τον μεταλλικό τους ήχο σε όλο το κατεστραμμένο τοπίο
Μια γυναίκα, με μια περίεργη μορφή πτινού, επιτέθηκε στον drake απο πίσω, με αποτέλεσμα να του σκίσει την πλάτη με τα νύχια του ....Απο τον πόνο , ούρλιαξε, ενώ την ίδια στιγμή, ο αντίπαλος του του έκοβε το δεξί του χέρι .....ΤΟ ξίφος του έπεσε στο έδαφος και καρφώθηκε με δύναμη εκεί...Δεν σταμάτησε εκεί...Εκτός απο το χέρι του πήγε να του πάρει και το κεφάλι, όμως τότε έκανε την εμφάνιση του ο ψαράνθρωπος του πληρώματος τους...Κράτησε το χέρι του απο πίσω σταματώντας την επίθεσή του ,,,Ο άλλος ψαράνθρωπος , τον οποίο είχαμε συναντήσει τυχαία εδώ, στάθηκε δίπλα τον Drake και τον βοήθησε να σηκωθεί ....Κοντά σε εμένα, ήρθε η Lightning, η οποία προσπάθησε να με σηκώσει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DIRK
Marines
Marines
DIRK


Posts : 8164
Join date : 31/10/2011
Age : 30
Location : Θεσσαλονίκη

[Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The new power! A fierce battle between Ice and Lava   [Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 08, 2012 7:02 am

Όλες οι μάχες είχαν παγώσει ...
Με την βοήθεια της σηκώθηκα και στάθηκα στα πόδια μου, όμως στεκόταν σαν στήριγμα δίπλα μου , βαστώντας με απο το χέρι ...Ο Captain πλησίασε το μέρος στο οποίο είχαν κάνει την εμφάνισή τους οι ψαράνθρωποι
Ο Squall σήκωσε μια μεγάλη πέτρα απ πάνω του , έχοντας πάρει την ανθρώπινη μορφή του πλέον ...Ίσως για την κατάστασή μου έφταιγε επειδή χρησιμοποίησα πολύ την δύναμη του φρούτου μου ...Ήταν λογικό....Πριν απο μόλις 2 μέρες είχα φάει αυτό το φρούτο και στην πρώτη μου μάχη με αυτό, πολέμησα έναν τόσο ισχυρό αντίπαλο...
Πως είσαι? με ρώτησε η Lightning
Χάλια...Νιώθω σαν ερείπιο . ..
Η αλήθεια ήταν πως εκτός του σωματικού μου πόνου, με ενοχλούσε και κάτι άλλο....Δεν μπορούσα να χωνέψω οτι δεν ήμουν ικανός να τους βοηθήσω για να νικήσουμε την μάχη .. Έχασα και ένας απο τους συντρόφους μου έχασε το χέρι του ...Ήταν τραγικό πλήγμα για εμένα και το εγώ μου...όμως αυτή η μάχη έπρεπε να σταματήσει ...
Αρχίσαμε να περπατάμε προς το μέρος που είχαν μαζευτεί οι περισσότεροι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DIRK
Marines
Marines
DIRK


Posts : 8164
Join date : 31/10/2011
Age : 30
Location : Θεσσαλονίκη

[Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The new power! A fierce battle between Ice and Lava   [Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 08, 2012 7:40 am

Τι συμβαίνει εδώ....Εξηγήσου Wailord...Είπε νευριασμένος ο Mat ..
Ο ψαράνθρωπος με τα μηχανικά μέλη του απάντησε
-Αυτό που συνέβη εδώ, ήταν παρεξήγηση ...Αυτοί οι άνθρωποι (είπε δείχνοντας εμάς) υπερασπίστηκαν τον Spawn απο τις αδικίες του νυν δημάρχου...Τον είχε βάλει να εργαστεί για τον ίδιο ως σκλάβος και τώρα αποφάσισε να τον πουλήσει, ενώ ο ίδιος αρνούνταν,,Για καλή του τύχη ο Δυο μέλη απο την ομάδα του Ezio ο Lieutenant Squall και ο πρώην κυνηγός επικηρυγμένων, Drake , άκουσαν τις έντονες αντιπαραθέσεις και έσπευσαν να τον βοηθήσουν ..
Θα σε πίστευα εαν δεν υπήρχαν τόσες μαρτυρίες πολιτών και αυτός δεν μου μιλούσε άσχημα, είπε δείχνοντας τον Drake o οποίος κείτονταν στο έδαφος , μεσα σε μια λίμνη αίματος...Κατα την διάρκεια της συζήτησης, είχα παγώσει την πληγή του, ωστε να μην χάσει άλλο αίμα
Rob.Ξέρεις τι ρατσισμός και απέχθεια υπάρχει για τους ψαρανθρώπους....όσο για τον άλλο, ηταν απο τα νεύρα που υπήρξαν απο την προηγούμενη διαμάχη
Αρα μας έβαλαν να μαλώσουμε για το τίποτα ? ρώτησα ενώ ταυτόχρονα άρχισα να νευριάζω ... Αυτό με βοήθησε να σταθώ στα πόδια μου , δίxως την βοήθεια της Lightning
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The new power! A fierce battle between Ice and Lava   [Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 08, 2012 8:24 am

-Απ'ότι φαίνεται ο νέος δήμαρχος έχει κάποια απ'τα κουσούρια του πατέρα του. Δυστυχώς, όμως δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα. Οι ψαράνθρωποι, δυστυχώς και το τονίζω αυτό, δεν έχουν συμμετοχή στην Παγκόσμια Κυβέρνηση κι αυτό τους κάνει ευάλωτους. Ακόμα και αν το σκλαβοπάζαρο είναι παράνομο στην περιοχή, ο δήμαρχος δεν μπορεί να καταδικαστεί. Ο μόνος τρόπος να προστατευτεί ο φίλος σας είναι να ενταχθεί στο ναυτικό. Αυτή είναι η δική μου συμβουλή.
-Τώρα καπετάνιε τι κάνουμε?
-Φεύγουμε. Δεν έχουμε καμιά δουλειά εδώ. Θα φροντίσω ο δήμαρχος να μείνει ήσυχος σχετικά με το συμβάν. Επίσης εσείς (δείχνοντας του πρώην αντιπάλους μας) θα παραμείνετε εδώ να επιδιορθώσετε τις ζημιές που προκαλέσατε. Είναι το λιγότερο που μπορείτε να κάνετε. Εκτός αν τα βρείτε με τις τοπικές αρχές. Το θέμα θεωρείται λήξαν και το ατυχές συμβάν μπορεί να ξεχαστεί τώρα. Φεύγουμε!! Πίσω στο πλοίο μας!!
-Μάλιστα καπετάνιε!!!

Γύρισα την πλάτη μου κι άρχισα να απομακρύνομαι με την συνοδεία των αξιωματικών μου. Αυτή η ομάδα μου θύμιζε αρκετά εμάς, λίγο καιρό πριν, αλλά δεν ήταν ώρα για συγκινήσεις!!

συνέχεια εδώ
http://www.onepiecegr-rpg.com/t6523-topic#220149


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Destro στις Σαβ Σεπ 08, 2012 9:30 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DIRK
Marines
Marines
DIRK


Posts : 8164
Join date : 31/10/2011
Age : 30
Location : Θεσσαλονίκη

[Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The new power! A fierce battle between Ice and Lava   [Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 08, 2012 9:03 am

Επι τέλους η μάχη είχε τελειώσει .....Και αυτήν την φορά οριστικά...
Ο Captain Greywind έφευγε με την ομαδα του προς το λιμάνι και εμείς κάναμε ένα μινι συμβούλιο...
-Θα κάτσουμε να βοηθήσουμε τώρα?
-Εννοείτε πως όχι
-Και τότε?
-Θα δεις....Τώρα φροντίστε τον Drake..
Καλά...είπε φανερά ενοχλημένος ο Squall...
Ενώ άρχιζαν να πηγαίνουν και αυτοί προς το λιμάνι, βρήκα το κατανα μου, το οποίο έβαλα πίσω στην θήκη του...
Ευχαριστώ που με βοηθήσατε...
Η φωνή με ξάφνιασε....Ήταν του Spawn, εκείνου του ψαρανθρώπου ...
Δεν ήταν τίποτα...Εφόσον οι φίλοι μου στάθηκαν στο πλάι σου, αυτό θα έκανα και εγώ
Οπως και να'χει, ευχαριστώ...Είπε κάνοντας μια βαθιά υπόκλιση .. Εαν μπορώ να σας το ξεπληρώσω κάπως, πες μου
Για λίγα δευτερόλεπτα έμεινα σιωπηλός ...Μήπως να τον έβαζα στην ομάδα μου ?Η αλήθεια ήταν πως δεν είχαμε κανέναν σκοπευτή, όλοι πολεμούσαμε με ξίφη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DIRK
Marines
Marines
DIRK


Posts : 8164
Join date : 31/10/2011
Age : 30
Location : Θεσσαλονίκη

[Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The new power! A fierce battle between Ice and Lava   [Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 08, 2012 9:22 am

Απο που είσαι ?
Κατάγομαι απο το Fishman island...
Που βρίσκεται αυτό?
Είναι 10.000 πόδια κάτω απο την θάλασσα...Είναι ακριβώς κάτω απο το Mariejois στην Red Line
Υπάρχει τέτοιο νησί?? απόρησα....
Ανήκες σε κάποια ομάδα η κάποιο πλήρωμα ?
Όχι...Μικρό με έπιασαν για σκλάβο στο Shabaody και με πούλησαν εδώ ..Δεν έχω φύγει απο εδώ απο τότε
Φαίνεσαι έντιμος ...Εκτός αυτού καταλαβαίνω πως νιώθεις..Και εγώ ξέρεις έχω βιώσει παρόμοιες καταστάσεις ..
Αφού εξιστόρησα το παρελθόν μου στον Spawn του πρότεινα να μπει στην ομάδα μας...Δέχτηκε χωρίς δεύτερη κουβέντα..Εκτός του οτι ήθελα να δυναμώσει η ομάδα μου, ήθελα να τον πάρουμε μαζί μας για να μπορέσει να ξεφύγει απο αυτό το μέρος ..Καταλάβαινα όσο κανένας άλλος , τι είχε περάσει...Σκόπευα να τον γυρίσω στην πατρίδα του κάποια μέρα, αλλα του το κράτησα κρυφό εκείνη την στιγμή
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DIRK
Marines
Marines
DIRK


Posts : 8164
Join date : 31/10/2011
Age : 30
Location : Θεσσαλονίκη

[Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The new power! A fierce battle between Ice and Lava   [Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 08, 2012 9:58 am

Στάσου λίγο πίσω..Του είπα...
Με την βοήθεια του πάγου μου ''κόλλησα'' όλα τα χαλάσματα ωστε να γίνουν ξανά κτήρια
όταν τελείωσα , μίλησα στους πολίτες που είχαν μαζευτεί εκεί γύρω...
Ο πάγος θα κρατήσει αρκετά, όμως καλύτερα να φτιάξετε νέα σπίτια ...Έκανα νόημα με το χέρι μου στον Spawn...Αρχίσαμε να φεύγουμε προς το λιμάνι
Ήταν καλη προσπάθεια..
Το ξέρω...Πάλι καλά που έγιναν και κάπως καλά ...Ξέρεις απέκτησα αυτήν την δύναμη , πριν απο λίγες μέρες..
Είναι απο φρούτο του διαβόλου σωστά?
Ναι...Χρειάστηκε να κάνω αρκετά για να το πάρω, όμως άξιζε ...
Στο λιμάνι είδα τον Greywind να συνομιλεί με τον δήμαρχο..O τόνος τους σίγουρα δεν ήταν φιλικός
Μόλις έφτασα κοντα του, ο Captain είχε ηδη φύγει..Ο Flip με κοίταξε με ένα υπεροπτικό ύφος
Τελείωσες τις εργασίες σου μικρέ marine? Περιμένω την πόλη να είναι λαμπίκο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DIRK
Marines
Marines
DIRK


Posts : 8164
Join date : 31/10/2011
Age : 30
Location : Θεσσαλονίκη

[Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The new power! A fierce battle between Ice and Lava   [Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 08, 2012 10:06 am

Τον έπιασα απ τον λαιμό και τον σήκωσα απο το έδαφος ....
Ποιος νομίζεις οτι είμαι ? Ποιος σου έδωσε το δικαίωμα να με διατάζεις?
Wor...ld Gov...
Όπως σου είπα και πριν, δεν με ενδιαφέρει τι κάνουν αυτοί...ΑΠορώ τι θα με σταματούσε αυτήν την στιγμή απο το να σε σκοτώσω ....
Τον άφησα στο έδαφος ....Του έπιασα το δεξί χέρι του και το πάγωσα....Με μία καλοζυγισμένη γροθιά, το έκανα 1000 κομμάτια ....Σαστισμένος, δεν κατάφερε να αρθρώσει ούτε λέξη
Αυτό, για να με θυμάσαι ...
Είπα και έφυγα....Ψάξαμε το καράβι μου και όταν το βρήκαμε, επιβιβαστήκαμε σε αυτό ...
Εκεί μας περίμεναν ηδη η άλλοι....Επάνω στο κατάστρωμα μας περίμενε ο Squall ο οποίος καθάριζε μια πληγή στον δεξί του ώμο...
Πως πάει ο Drake?
Δεν θα έλεγα καλά...Έχει πέσει εντελώς ψυχολογικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DIRK
Marines
Marines
DIRK


Posts : 8164
Join date : 31/10/2011
Age : 30
Location : Θεσσαλονίκη

[Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The new power! A fierce battle between Ice and Lava   [Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 08, 2012 10:16 am

Καταλαβαίνω....
Υπάρχει και κάτι άλλο,,,
Τι?
Πρέπει οπωσδήποτε να βρούμε κάποιον γιατρό..Δεν γίνεται να συνεχίσουμε άλλο έτσι...Και ειδικά εδώ στην μεγάλη γραμμή ...
Συμφωνώ...όμως που θα τον βρούμε?
Είναι ο πατέρας μου ...Βρίσκετε στο Cactus island ...
Εντάξει.Θα περάσουμε και απο εκεί για να τον πάρουμε ...Εαν θα δεχτεί β'έβαια
Φυσικά θα δεχτεί ...ΤΟυ έχω ηδη πει πως χρειαζόμαστε την βοήθεια του,,
Καλώς,,,Ελπίζω να μας βοηθήσει, όσο και ο Spawn...Είπα δείχνοντας τον..Αποκτήσαμε σκοπευτή
Καλώς μας ήρθες Spawn...Εγώ είμαι ο Squall...

Αφου γνωρίστηκαν, τον υποδέχτηκαν με χαρά .... Κάλεσα τα κεντρικά για να αναφέρω τα συμβάντα και μου είπαν πως τα ηξεραν ηδη απο την αναφορα του ΡΟμπ...Επίσης μου ανέθεσαν μια αποστολή στο Crown island
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DIRK
Marines
Marines
DIRK


Posts : 8164
Join date : 31/10/2011
Age : 30
Location : Θεσσαλονίκη

[Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The new power! A fierce battle between Ice and Lava   [Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 08, 2012 10:21 am

Λίγο πριν νυχτώσει , ημασταν έτοιμοι να σαλπάρουμε.. Έλυσα την βάρκα και άνοιξα πανιά.. Εκείνο το βράδυ κανείς δεν μίλησε..Ήταν ολοι βυθισμένοι στις σκέψεις τους.. Ο κάθε ένας για τον δικό του λόγο.. Λυπόμουν τον Spawn..Η αλήθεια είναι πως δεν άκουσε και λίγα..Οποιοσδήποτε άλλος θα αντιδρούσε με χειρότερο τρόπο.. Ήθελα να φτιάξω την διαθεση της ομαδας, έτσι έφερα 4 μπουκάλια ουισκι απο το αμπαρι.. Έδωσα στον καθε ένα απο ένα και τσούγκρισαμε στην υγεία του Spawn..
Κάτι άρχισε να με στεναχωρεί όμως.. Έβλεπα πολύ μαζεμένη και κοκκινη την eona εκείνη τη νύχτα χωρίς να έχει πιει..Ίσως την πείραξαν τοσες ώρες έξω στο κρύο..Το μόνο που ευχόμουν ήταν να μην αρρωστησει, καθώς δεν είχαμε γιατρό στην ομαδα..Εγω με τον Squall και τον Drake είμαστε ξιφομάχοι και ο Spawn είναι σκοπευτής.... Έπρεπε οπωσδήποτε να βρούμε έναν γιατρό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




[Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] The new power! A fierce battle between Ice and Lava   [Τέλος] The new power!  A fierce battle between Ice and Lava - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ Σεπ 10, 2012 3:40 am

Όνομα: Ezzio Auditore
Haki Points: -
Player of the Month Points: 8
Beli:56 .000
Bounty/Fame Points: 2.000.000
Παρατηρήσεις: Το μόνο που δεν μου άρεσε, ήταν το ότι συνήθισες πολύ γρήγορα το φρούτο σου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
[Τέλος] The new power! A fierce battle between Ice and Lava
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» [Τέλος] Lava vs Ice
» [Τελος] The bridge and the battle
»  The power of the devil fruit [Τέλος]
» [Τέλος]My First real battle: Robber Higuma
» The final battle in the island of sand [Τέλος]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ :: ΙΣΤΟΡΙΕΣ :: ΑΡΧΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΩΝ-
Μετάβαση σε: