.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Τέλος] Full Report

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Full Report - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Full Report   [Τέλος] Full Report - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Σεπ 14, 2012 6:07 am

Φτάσαμε στο σημείο κι αρχίσαμε να ψάχνουμε για στοιχεία. Έπειτα από αρκετό ψάξιμο βρήκαμε κάποια ίχνη και αποφασίσαμε να τα ακολουθήσουμε. Βγήκαμε σ'ένα μικρό μονοπάτι στο οποίο τα ίχνη συνεχίζονταν κι έτσι μη έχοντας άλλη επιλογή συνεχίσαμε να τα ακολουθούμε.
-Ελπίζω να μην μας οδηγεί σε κάποια παγίδα όλο αυτό.
-Εγώ είμαι σίγουρος ότι βαδίζουμε σε παγίδα. Οπότε δεν αγχώνομαι καν. Και στην τελική δεν έχουμε άλλη επιλογή απ'το να ακολουθήσουμε αυτό το μονοπάτι.
-Ναι....Σ'ευχαριστώ που με καθησυχάζεις.
-Κάνω ότι μπορώ.
Μετά απ'αυτό τον σύντομο διάλογο είχαμε φτάσει σχεδόν στο τέλος του μονοπατιού και ήμασταν και οι δύο έτοιμοι να αντιμετωπίσουμε τον άγνωστο εχθρό που επιτέθηκε στην περίπολο.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Full Report - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Full Report   [Τέλος] Full Report - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Σεπ 14, 2012 6:14 am

Φτάνοντας στο τέλος του διαδρόμου, βρισκόμασταν σε μια ανοιχτωσιά. Μπροστά μας ήταν μια μεγάλη πλατφόρμα και πάνω της ήταν οι δυο ναύτες που είχαν απαχθεί, κρατώντας τα σπαθιά τους υψωμένα προς τον ουρανό, αλλά όλο τους το σώμα πέρα απ' το κεφάλι τους ηταν καλυμμένο με....
-Candle Candle.....Arrows.....
Ξαφνικά ένιωσα βέλη να έρχονται προς τα πάνω μου απο μια κατεύθυνση... Γύρισα αμέσως και τα είδα να κατευθύνονται προς τα πάνω μου. Σήκωσα τα χέρια μου και μ'ένα τοίχο λάβας τα έκανα θρύψαλα.... Τα βέλη προήλθαν από τα δεξιά μου. Εκεί στεκόταν ένας περίεργος τύπος με γυαλιά μυωπίας...και τα μαλλιά του σχημάτιζαν το νούμερο τρία στο κεφάλι του....
-Η αλήθεια είναι ότι δεν περιμέναμε παρέα....χοχοχοχο.... Αλλά απ'ότι φαίνεται κι άλλα ναυτάκια ήρθαν στην παρέα μας για παιχνίδι....χοχοχο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Full Report - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Full Report   [Τέλος] Full Report - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Σεπ 14, 2012 6:24 am

Ο Ματ έτρεξε και ανέβηκε στην πλατφόρμα στους ναύτες μας ενώ εγώ τράβηξα τα σπαθιά μου...
-Ώστε εσύ πρέπει να είσαι ο Mr 3 ή κάνω λάθος???
-Ωωω βλέπω είμαι γνωστός...αλλά από που?? και εσένα το όνομα σου είναι...???
-Captain Rob Greywind...Έχω συναντήσει κι άλλους απ'τους φίλους σου με τα νούμερα κι έχω μια μικρή εμπειρία.
Αμέσως το πρόσωπο του σοβάρεψε ενώ πριν είχε ένα γλοιώδες υπεροπτικό στυλάκι....
-Οοοοο, ένας Captain του Ναυτικό κάνει την εμφάνιση του σ'αυτό το μικρό νησάκι. .Και τι σε φέρνει από τα μέρη μας Captain???
-Έμαθα ότι πείραξες κάποιους συναδέλφους μου και ήρθα εδώ για να σου δώσω ένα μάθημα...
-Για πρόσεχε τα λόγια σου.....Το όνομα μου είναι Mr 3 και το 3 είναι εκεί για κάποιο λόγο....μην με συγκρίνεις με τα αδύναμα πλασματάκια που αντιμετώπισες...
-Τι έχεις κάνει με τους ναύτες μου....???
-Ααααα βλέπω σ'αρέσει το δώρο μου. Το ετοίμαζα για να το στείλω στον Αρχηγό σου. Ναυτικοί...από κερί...δεν είναι τέλειο....Θα διακοσμήσουν το Marineford τέλεια.
Άρχισε να γελάει μόνος του και με εκνεύριζε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Full Report - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Full Report   [Τέλος] Full Report - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 15, 2012 3:51 am

Τράβηξα τα σπαθιά μου και πήγα να του επιτέθω... Εκείνος όμως μετέτρεψε τα χέρια του σε κερί και έστειλε ένα κύμα από κερί καταπάνω μου... Έκανα μια γρήγορη κωλοτούμπα και το απέφυγα...
-Χοχοχο...δεν στόχευα εσένα....
-Ωχ όχι...Ματ.....
Το κύμα πήγε κι έπεσε πάνω στον Ματ και στους δύο ναύτες...
-Ρομπ....
Το κύμα τους υπερκάλυψε όλους και πλέον ήταν απ' την κορυφή μέχρι τα νύχια κέρινοι και οι τρεις...
-Χοχοχο...Το δώρο μου έγινε μόλις καλύτερο και σε λίγο θα βάλουμε και το κερασάκι στην τούρτα. Εσένα αγαπητέ μου Captain.....
Χτύπησα το χέρι μου με δύναμη στο έδαφος απ'τα νεύρα μου και προκάλεσα ένα ρήγμα εκεί που βρισκόμουν...
-Γαμώτο....δεν έπρεπε να γίνει αυτό....δεν ήμουν συγκεντρωμένος.....τους σκότωσες όλους....
-Ε...εντάξει...τυπικά δεν έχουν πεθάνει ακόμα....Εξαρτάται πόσο βαθιά αναπνοή έχουν πάρει...χοχοχοχο........μόνο η φωτιά μπορεί να λιώσει το κερί μου....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Destro
Civilian
Civilian
Destro


Posts : 6002
Join date : 10/05/2010
Age : 36
Location : Salonica

[Τέλος] Full Report - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Full Report   [Τέλος] Full Report - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 15, 2012 4:11 am

-Φωτιά είπες? Δηλαδή η λάβα τι μπορεί να κάνει στο κερί σου?
-Η λάβα?? Είσαι χαζός και με ρωτάς κάτι τέτοιο? Δεν μπορείς να σκεφτείς μόνος σου?
-Μπορώ. Α, και όποιος μ'έχει προσβάλει δεν έχει ζήσει για να μπορέσει να καυχηθεί γι'αυτό.
Αμέσως έριξα λίγη λάβα επάνω στα κέρινα αγάλματα και το κερί μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα είχε λιώσει και οι άντρες μου είχαν ελευθερωθεί. Ο Mr.3 είχε μείνει άγαλμα απ'την κίνηση μου.
-Ματ, είστε καλά?
-Λίγο ζαλισμένοι, αλλά θα ζήσουμε, καπετάνιε!!
-Ωραία, τώρα η σειρά σου.
Χωρίς να χάσω χρόνο μ'ένα κύμα λάβας κύκλωσα τον αντίπαλο μου. Αυτός έπεσε στα γόνατα κι άρχισε να παραμιλάει λόγω της ζέστης. Η ώρα για μια μικρή ανάκριση έφτασε. Άρχισα να τον ρωτάω γι'αυτά τα κωδικά ονόματα που είχαν και γιατί βρέθηκε στο νησί. Ανακάλυψα πως ήταν μέλος μια οργάνωσης με το όνομα Baroque Works. Όσο πιο μικρό νούμερο τόσο πιο δυνατός ο άνθρωπος που το φέρει. Αρχηγός αυτής της οργάνωσης ήταν ο Mr.0. Ο Mr.3 δεν ήξερα όμως κάτι παραπάνω. Το μόνο που ήξερε ήταν ότι αναλάμβαναν αποστολές κι έπρεπε να τις φέρουν εις πέρας. Δεν ήξερε τίποτα παραπάνω. Στο νησί βρέθηκε τυχαία καθώς ήθελε να ανεφοδιαστεί. Από κει και πέρα οι χειροπέδες kairoseki μπήκαν στα χέρια του και τον κλείσαμε στο αμπάρι. Η αναφορά μου λοιπόν εμπλουτίστηκε ακόμα περισσότερο μ'αυτές τις πληροφορίες. Ο Mr.3 θα παραδινόταν στα κεντρικά ώστε εκεί να ξαναπεί όλα όσα ξέρει. Μαζί μ'αυτόν θα παραδινόταν και η αναφορά μου για το νησί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




[Τέλος] Full Report - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Full Report   [Τέλος] Full Report - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι Σεπ 18, 2012 2:50 pm


Όνομα: Rob Greywind
Haki Points: -
Player of the Month Points: 7
Beli: 57.000
Bounty/Fame Points: 2.000.000
Παρατηρήσεις: Θα σου πω την αλήθεια.. μου άρεσε σαν ιστορία, ήταν ξεκούραστη, αστεία ανά σημεία και γενικά διαβάστηκε εύκολα... Αλλά σαν πλοκή δεν ήταν για παραπάνω... Ωστόσο ήταν ένα ευχάριστο διάλειμμα μετά την FAI!!! afro

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
[Τέλος] Full Report
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» An adventure full of sand[Τελος]
» [ΤΕΛΟΣ]To the mysterious full moon he howls
» [Αρχη-Παρελθον]Καθε τελος ενας νεος Marine.[Τελος]
» Η μαχη στην θαλασσα και ενα το απροβλετο τελος[ΤΕΛΟΣ]
» [ΤΕΛΟΣ]Heavshin Pirate and the ghost island [ΤΕΛΟΣ]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ :: ΙΣΤΟΡΙΕΣ :: ΑΡΧΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΩΝ-
Μετάβαση σε: