.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
3 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 3 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Τέλος]Γεια σου παλιόφιλε! Περιπέτεια στο Dawn Island.

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
LukeSykpe
Administrator
Administrator
LukeSykpe


Posts : 3509
Join date : 20/07/2010
Age : 27
Location : Μελίσσια/Βόρεια προάστια/Αττική

[Τέλος]Γεια σου παλιόφιλε! Περιπέτεια στο Dawn Island. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Γεια σου παλιόφιλε! Περιπέτεια στο Dawn Island.   [Τέλος]Γεια σου παλιόφιλε! Περιπέτεια στο Dawn Island. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Σεπ 10, 2014 6:15 am

ΥΠΟΧΩΡΗΣΗ!, φώναξε τότε ο πειρατής που μονομαχούσε με τον Yamamoto. Ο ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ. ΚΑΤΕΥΘΥΝΘΕΙΤΕ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΒΑΡΚΕΣ!, συνέχισε.
Που νομίζεις ότι πηγαίνεις;, είπε ο Yamamoto.
Α...άφησέ τους να φύγουν. Π...Παραδόθηκαν., είπα εγώ με δυσκολία, καθώς έκανα να σηκωθώ.
Μην κουνιέσαι!, αναφώνησε η γιατρός.
Μια...μια χαρά είμαι. Έχω περάσει και χειρότερα., είπα, καθώς σηκωνόμουν.
Ακόμα δεν μπορείς να κρατήσεις κακία, ε; Ακόμα κι αν προσπάθησε να σε σκοτώσει...Πολύ καλά. είπε ο Yamamoto.
Δεν θα σας σταματήσω εγώ, ως χάρη προς το φίλο μου, αλλά δεν εγγυώμαι τίποτα για τους υπόλοιπους., πρόσθεσε, γυρνώντας προς τον πειρατή. Τελικά, συμφώνησαν όλοι να αφήσουν τους πειρατές να φύγουν. Η μάχη τελείωσε χωρίς απώλειες, από καμία πλευρά. Εγώ συνήλθα δύο μέρες αργότερα, ξυπνώντας στο κρεβάτι μου στο εστιατόριο του Yamamoto. Κατέβηκα στον κάτω όροφο, όπου είδα κάτι που δεν περίμενα. Όλο το πλήρωμα του Hisagi, μαζί με τον ίδιο, καθώς και η ομάδα που είχαμε σχηματίσει εμείς, ήταν μέσα στο εστιατόριο. Όλοι έτρωγαν, έπιναν και γελούσαν κανονικά, ως φίλοι. Αυτό σταμάτησε όταν ο Hisagi είδε εμένα να ξεπροβάλλω από τη σκάλα. Σηκώθηκε όρθιος, και, αρχικά, όλοι έκαναν το ίδιο, έτοιμοι να αντιδράσουν αν εκείνος έκανε κάποια εχθρική κίνηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LukeSykpe
Administrator
Administrator
LukeSykpe


Posts : 3509
Join date : 20/07/2010
Age : 27
Location : Μελίσσια/Βόρεια προάστια/Αττική

[Τέλος]Γεια σου παλιόφιλε! Περιπέτεια στο Dawn Island. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Γεια σου παλιόφιλε! Περιπέτεια στο Dawn Island.   [Τέλος]Γεια σου παλιόφιλε! Περιπέτεια στο Dawn Island. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Σεπ 10, 2014 6:25 am

Εσένα περίμενα!, αναφώνησε τότε, γελώντας.
Ε?!, έκανα εγώ μπερδεμένος.
Έχω να λάβω μέρος σε τόσο καλή μάχη εδώ και χρόνια. Σου χρωστάω, μικρέ. Κάτσε να φας, κερνάω εγώ., είπε εκείνος. Εγώ, ακόμα μπερδεμένος, έκανα αυτό που μου είπε.
Τι έγινε όσο κοιμόμουν; Και για πόσο κοιμόμουν, τέλος πάντων;, ρώτησα εγώ, χωρίς να στοχέψω την ερώτηση προς κάποιον, συγκεκριμένα.
Δύο μέρες. Όσο για το τι έγινε, η όλη ιστορία ήταν μια μεγάλη παρεξήγηση. Ο υποκαπετάνιος του Hisagi ήταν μεθυσμένος εκείνη τη μέρα, και γι'αυτό έγινε ό,τι έγινε. Η επίθεση στο νησί ήταν ως απάντηση, στο όνομα του συντρόφου του., απάντησε ο Yamamoto.
Το φαντάστηκα., απάντησα.
Τι εννοείς;, με ρώτησε εκείνος.
Κατάλαβα πως η όλη ιστορία είχε γίνει στο όνομα του συντρόφου του, και μόνο αυτό. Επιβεβαίωσα τη θεωρία αυτή όταν ο Hisagi εκνευρίστηκε πολύ με τον πυροβολισμό ενάντια στα μέλη του πληρώματός του., απάντησα εγώ. Ακόμα, πριν αρχίσω τη δική μου μάχη, πρόσεξα τον τρόπο με τον οποίο κινούνταν ο αντίπαλός σου. Αρχικά, δεν πίστεψα πως ήταν ο ίδιος πειρατής που νίκησα με σχετική ευκολία δύο βδομάδες πριν. Ακόμα και χωρίς το σπαθί του, μια γενική ικανότητα θα την είχε και με το ρόπαλο. Η μόνη εξήγηση ήταν πως ήταν μεθυσμένος., απάντησα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LukeSykpe
Administrator
Administrator
LukeSykpe


Posts : 3509
Join date : 20/07/2010
Age : 27
Location : Μελίσσια/Βόρεια προάστια/Αττική

[Τέλος]Γεια σου παλιόφιλε! Περιπέτεια στο Dawn Island. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Γεια σου παλιόφιλε! Περιπέτεια στο Dawn Island.   [Τέλος]Γεια σου παλιόφιλε! Περιπέτεια στο Dawn Island. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Σεπ 10, 2014 6:33 am

Ζητώ συγγνώμη. Είμαι διατεθειμένος να αποζημιώσω ζημιές στο κατάστημα που προξένησε ο σύντροφός μου., είπε τότε ο Hisagi.
Πάντως δεν είσαι τόσο κακός όσο σε θέλει η εφημερίδα., είπα. "Ο πειρατής που τρομοκρατεί την East Blue", και "Ο τρομερός πειρατής που τόλμησε να επιτεθεί σε πλοίο Marine"., πρόσθεσα.
Το συγκεκριμένο πλοίο είχε δύο από τους συντρόφους μου φυλακισμένους, όταν του επιτέθηκα., απάντησε.
Πάντως, είναι καλό το γεγονός πως στην τελικοί είμαστε όλοι μια μεγάλη παρέα..., είπα εγώ. Για φαντάσου, από τη μία θέλω μια ήσυχη ζωή στο χωριό που ζούσα μέχρι πρώτεινως, κι από την άλλη να έχω και εχθρούς... , γέλασα.
Οπότε να φανταστώ θα γυρίσεις πίσω, ε;, ρώτησε ο Yamamoto.
Να σου πω την αλήθεια, δεν έχω ιδέα τι θέλω να κάνω., απάντησα εγώ.
Να γίνεις πειρατής. Έχεις ταλέντο, μικρέ., ήρθε αμέσως η απάντηση από τον Hisagi.
Πειρατής, ε; Δεν ξέρω. Αν και δεν έχω και καμιά μεγάλη επιθυμία να δουλέψω για την κυβέρνηση, οι πειρατές έχουν ένα κάπως αρνητικό όνομα..., είπα εγώ σκεπτόμενος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LukeSykpe
Administrator
Administrator
LukeSykpe


Posts : 3509
Join date : 20/07/2010
Age : 27
Location : Μελίσσια/Βόρεια προάστια/Αττική

[Τέλος]Γεια σου παλιόφιλε! Περιπέτεια στο Dawn Island. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Γεια σου παλιόφιλε! Περιπέτεια στο Dawn Island.   [Τέλος]Γεια σου παλιόφιλε! Περιπέτεια στο Dawn Island. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Σεπ 10, 2014 6:41 am

Πάντως άμα θέλεις να μείνεις εδώ πέρισσότερο, ευχαρίστως σε φιλοξενώ., είπε τότε ο Yamamoto.
Και πάλι, δεν ξέρω.. απάντησα εγώ. Αν και δεν είναι άσχημο μέρος, με εξαίρεση το όλο επεισόδιο δύο μέρες πριν, μου φαίνεται πως δεν υπάρχουν και πολλά πράγματα να κάνω εδώ χωρίς να βαρεθώ υπερβολικά. Όχι βέβαια πως πίσω στο σπίτι είναι καλύτερα..., πρόσθεσα. Ό,τι και να κάνω, όμως, το μόνο σίγουρο είναι πως αυτή τη στιγμή επιστρέφω. Έχω δουλειές που πρέπει να κανονίσω πριν κάνω το οτιδήποτε, πίσω, στο σπίτι., αποκρίθηκα.
Θα μείνεις τουλάχιστον για το πανηγύρι του Γερο-Τζιμ, την άλλη εβδομάδα;, ρώτησε ο Yamamoto.
Έφυγα χωρίς να πω λέξη σε κανέναν...δε νομίζω μία βδομάδα παραπάνω να πειράξει και πολύ., συμφώνησα γελώντας. Το μόνο σίγουρο είναι πως θα χρειαστεί να πάρω μια καινούρια βάρκα. Βασικά, μάλλον αυτό θα πάω να κάνω αυτή τη στιγμή. Δεν πεινάω και πολύ, ούτως ή άλλως., είπα και σηκώθηκα όρθιος, αλλά το στομάχι μου με πρόδωσε γουργουρίζοντας.
Χαχαχαχα. Έχεις να φας δύο μέρες ολόκληρες. Άσε το θέατρο, και κάτσε να φας. Μην προσβάλλεις και την προσφορά του καπετάνιου Hisagi., γέλασε ο Yamamoto. Εγώ κάθισα κάτω με μια ψεύτικη ενοχλημένη έκφραση στο πρόσωπό μου.
Καλά...θα κάτσω για ένα γρήγορο γεύμα., συμφώνησα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LukeSykpe
Administrator
Administrator
LukeSykpe


Posts : 3509
Join date : 20/07/2010
Age : 27
Location : Μελίσσια/Βόρεια προάστια/Αττική

[Τέλος]Γεια σου παλιόφιλε! Περιπέτεια στο Dawn Island. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Γεια σου παλιόφιλε! Περιπέτεια στο Dawn Island.   [Τέλος]Γεια σου παλιόφιλε! Περιπέτεια στο Dawn Island. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Σεπ 10, 2014 6:55 am

...Πέρασαν δύο εβδομάδες. Το πανηγύρι του Γερο-Τζιμ τελείωνε απόψε, και αύριο το πρωί ετοιμαζόμουν για αποχώρηση από το νησί Dawn. O Hisagi είχε φύγει εδώ και τρεις μέρες, και ο Yamamoto, καθώς και ο φίλος μου, ο μάγειρας, φρόντισαν να με φορτώσουν με προμήθειες για το ταξίδι, τόσες πολλές, μάλιστα, που μετά βίας χωρούσα μαζί τους στη βάρκα. Πέρασα την τελευταία μου νύχτα αποχαιρετώντας όλους τους φίλους που είχα αποκτήσει κατά την παραμονή μου στο νησί, όπως όλους όσους συμμετείχαν στη μάχη με το πλήρωμα του Hisagi, καθώς και κάποιους άλλους κατοίκους του χωριού Fusha που είχα συναντήσει μέσα σ'αυτό το μήνα που είχα παραμείνει εκεί. Την άλλη μέρα έβαλα πλώρη νωρίς το πρωί, με τον ήλιο να μην έχει καλά καλά βγει ακόμα, αφού αποχαιρέτησα το Yamamoto και τους υπαλλήλους του, που είχαν έρθει από νωρίς να ανοίξουν το εστιατόριο για δουλειά. Είχα ξεμείνει από Beli, καθώς χρησιμοποίησα ό,τι είχα για να αγοράσω τη βάρκα μου, αλλά δεν με πολυπείραζε. Ο Yamamoto μου είχε δώσει ένα γράμμα για ένα φίλο του στη Shell town, καθώς του ανέφερα πως σκόπευα να περάσω από'κει στο δρόμο του γυρισμού. Μου είπε πως ήταν ο προμηθευτής του για το εστιατόριο, και πως το γράμμα ήταν μια παραγγελία. Επίσης, πως είχε συμπεριλάβει έναν αριθμό προμηθειών και για 'μένα, οι οποίες θα γράφονταν ως προμήθειες του εστιατορίου, οπότε δεν είχα πρόβλημα, ακόμα και άφραγκος, όπως ήμουν. Αφού σιγουρεύτηκα, χρησιμοποιώντας μια πυξίδα, πως πήγαινα προς τη σωστή κατεύθυνση, ξάπλωσα χρησιμοποιώντας το γνωστό κόλπο της μπλούζας-μαξιλάρι, κι αποκοιμήθηκα, πλέοντας στο δρόμο του γυρισμού...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
octavus
Administrator
Administrator
octavus


Posts : 1155
Join date : 16/03/2011
Location : Moe's Bar

[Τέλος]Γεια σου παλιόφιλε! Περιπέτεια στο Dawn Island. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Γεια σου παλιόφιλε! Περιπέτεια στο Dawn Island.   [Τέλος]Γεια σου παλιόφιλε! Περιπέτεια στο Dawn Island. - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Σεπ 19, 2014 12:23 am

Όνομα Χαρακτήρα:Luke Sykpe
Παράταξη:Civilian
Bounty:-
Story of the month:Ναι
Φήμη:3
Beli:14.500
Βαθμολογία:9/10
Παρατηρήσεις:Πάρα πολύ καλή ιστορία, με ωραίες περιγραφές και ιδιαίτερα η περιγραφή της μάχης. Πέρα από το τέλος με τη "συμφιλίωση" με τους πειρατές, μου άρεσε πολύ η εναλλαγή των προσώπων με τον Yamamoto.

Τα βραβεία προστέθηκαν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
[Τέλος]Γεια σου παλιόφιλε! Περιπέτεια στο Dawn Island.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Περιγραφή Νησιού-Dawn Island
» Αρχηγός Νησιού/Dawn Island
» [Τέλος] Η μάχη στο Dawn Island κι ο Higuma
» [Τέλος] Ένα τελευταίο "Γεια".
» Γεγονότα Νησιού/Dawn Island

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΧΑΡΤΗΣ :: EAST BLUE SEA :: DAWN ISLAND-
Μετάβαση σε: