.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Αρχή] The Tournament

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Αρχή] The Tournament  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: [Αρχή] The Tournament    [Αρχή] The Tournament  I_icon_minitimeΚυρ Σεπ 06, 2015 12:34 pm

Όνομα Χαρακτήρα: Blackwell D. Ran
Παράταξη: Civilian
Bounty: -
Φήμη: -
Τίτλος Ιστορίας: The Tournament
Προηγούμενη Ιστορία(Link): http://www.onepiecegr-rpg.com/t7777-topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Αρχή] The Tournament  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] The Tournament    [Αρχή] The Tournament  I_icon_minitimeΚυρ Σεπ 06, 2015 1:47 pm

Δεν μου άρεσε το νησί οπού ήμουν, πάλι καλά που είχα φύγει από εκεί πέρα. Άλλο λίγο να καθόμουν και έμπλεκα σε μεγαλύτερες φασαρίες. Υπήρχε ένα μικρο προβληματάκι όμως, το καράβι αυτό ήταν κάπως μεγάλο για ένα άτομο όπως και μένα. Δεν πειράζει όμως επειδή θα βρω σιγά σιγά συντρόφους και δεν θα φαίνεται τότε τόσο μικρο. Ανυπομονώ να έρθει πολύ αυτή η στιγμή. Ο σκοπός μου όμως τώρα είναι να πάω κάπου να βρω τον πρώτο σύντροφο και ύστερα θα λέγομαι κανονικός πειρατής επειδή θα δημιουργηθεί κιόλας και το πλήρωμα. Το απλά θα αράζω στο κατάρτι με τα πανιά να είναι τέρμα ανοιχτά. Είχε μεγάλο αέρα κιόλας οπότε μπορεί να έφτανα πιο γρήγορα στο επόμενο νησί.
Είχα βγάλει την πυξίδα απέξω για να δω σε πια κατεύθυνση πήγαινα. Έλεγε προς τον νότο. Βασικά όπου και να πάω δεν με ενδιαφέρει επειδή εγώ απλά ακόμη μια περιπέτεια θα βρω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Αρχή] The Tournament  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] The Tournament    [Αρχή] The Tournament  I_icon_minitimeΚυρ Σεπ 06, 2015 2:03 pm

Καθώς το καράβι επέπλεε στην θάλασσα ξαφνικά στον ορίζοντα άρχισα να βλέπω κάτι. Δεν μπορούσα να δω καλά, μακάρι να ήταν νησί επειδή χρειάζομαι να πάρω κιόλας προμήθειες. Όταν το είχα κλέψει το καράβι είχα ξεχάσει για τις προμήθειες εντελώς.
Πλησίασα λίγο ακόμα πιο κοντά. Είχα καταλάβει αμέσως όταν πλησίασα πιο κοντά, ήταν ένα νησί. Είχα χαρεί πολύ που βρήκα καινούργιο και την ίδια στιγμή ευχόμουν να μην ήταν σαν το άλλο αλλά μπορεί η τύχη μου τότε να ήταν κακιά. Κανείς δεν ξέρει.
Το πλοίο δεν μπορούσε να πάει πιο γρήγορα στο νησί, δεν είχε πολύ αέρα, θα πρέπει να κάνω κουπί ο ίδιος για να φτάσω πιο γρήγορα αλλά θα πάρει πόση ώρα επειδή είμαι μόνος σε αυτό το καράβι. Δεν με πειράζει όμως επειδή θα κάνω τα πάντα για να πάω σε ένα νησί οπού είναι γεμάτο περιπέτεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Αρχή] The Tournament  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] The Tournament    [Αρχή] The Tournament  I_icon_minitimeΚυρ Σεπ 06, 2015 2:40 pm

Το νησί αυτό δεν φαίνεται όμως και τόσο μεγάλο, το προηγούμενο νησί ήταν χίλιες φορές πιο μεγάλο. Δεν σημαίνει όμως αυτό πως δεν θα βρω να κάνω πράγματα εδώ πέρα, δεν ξέρω τίποτα για αυτό το νησί. Μπορεί να βρω κάτι πολύ συγκλονιστικό και να μου αρέσει.
Επιτέλους είχα φτάσει στο νησί εκείνο μετά από 30 λεπτά, έκανα ασταμάτητο κουπί. Τα χέρια μου είχαν σταματήσει αλλά δεν πειράζει επειδή άξιζε. Την στιγμή που έφτασα στο νησί αμέσως έριξα την άγκυρα
Δεν ήξερα τι να πρώτο κάνω εδώ πέρα. Δεν υπήρχε κάποιο λιμάνι ώστε να πάω να αφήσω το καράβι. Ήταν μια ακτή, δεν είχε ούτε ταμπέλες ώστε να οδηγηθώ κάπου, δεν ξέρω τι θα κάνω. Δεν έπρεπε να το σκέφτομαι, πρέπει να το ψάξω από μόνος μου. Έτσι λοιπόν βγήκα από το καράβι και πήγα να ψάξω κάποιο μονοπάτι για να δω αν οδηγεί κάπου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Αρχή] The Tournament  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] The Tournament    [Αρχή] The Tournament  I_icon_minitimeΔευ Σεπ 07, 2015 6:09 am

Θα είναι λίγο δύσκολο να βρω κάποιο μονοπάτι οπού να με πηγαίνει σε πολιτισμό επειδή το νησί αυτό σχεδόν ήταν καλυμμένο από δάσος. Δεν μπορούσα να δω κάτι σαν μονοπάτι. Έψαχνα παντού αλλά στα ξαφνικά πήρε κάτι το μάτι μου. Πίσω από ένα θάμνο ήταν κάτι σαν δρόμος, δεν είχα ιδέα τι ήταν και για αυτό πήγα αμέσως να κοιτάξω εκεί πέρα μήπως ήταν εκεί το μονοπάτι.
Την στιγμή που έφτασα εκεί πήγα να βγάλω από την μέση τα φύλα του θάμνου ώστε να δω καλύτερα αλλά δεν μπορούσα, όταν τα πήγαινα πιο πέρα ξανά ερχόντουσαν κάπως γρήγορα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να δω καθόλου. Αποφάσισα όμως να ξεριζώσω τον θάμνο για τα καλά. Έτσι μπορεί να γίνει κάτι. Έτσι λοιπόν αφού ξερίζωσα τον θάμνο κατάφερα να δω και όντως είχε ένα μονοπάτι. Δεν υπήρχε κάτι άλλο παρά μόνο ένα μονοπάτι, ούτε ταμπέλα ούτε τίποτε άλλο. Δεν με ένοιαζε όμως επειδή βρήκα το μονοπάτι μου και αμέσως το ακολούθησα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Αρχή] The Tournament  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] The Tournament    [Αρχή] The Tournament  I_icon_minitimeΔευ Σεπ 07, 2015 6:21 am

Αφού είχα ακολουθήσει το μονοπάτι μέσα σε 10 λεπτά άρχισα να βλέπω στον ορίζοντα κάτι, φαινόταν κάπως σαν κτήρια αλλά δεν μπορούσα να καταλάβω ακόμη. Μετά από ένα λεπτό είχα φτάσει και όταν διαπίστωσα ότι όντως είναι μια πόλη χάρηκα πολύ επειδή είδα ξανά ένα μέρος. Στην θάλασσα ήμουν σχεδόν για 4 μέρες, είχα βαρεθεί να είμαι μόνος αλλά όλα αυτά θα έχουν αλλάξει όταν θα φύγω από αυτό το μέρος επειδή θα προσπαθήσω να βρω από εδώ κάποιον να μπει στο πλήρωμα μου.
Έκανα σαν τρελός από την χαρά μου και επειδή έκανα σαν τρελός είχα γίνει ρεζίλη αλλά δεν με ένοιαζε καθόλου. Ύστερα ησύχασα λιγάκι και κάθισα ήρεμα σε ένα παγκάκι που είχα βρει.
Η πόλη αυτή δεν φαινόταν όμως κάτι το ιδιαίτερο, ήταν κάπως μικρή κιόλας. Είχα αμφιβολίες αν θα έβρισκα εδώ πέρα κάποιον να βρω για να μπει στο πλήρωμα μου. Είχα τις αμφιβολίες μου αλλά για κάποιο λόγο όλο έβλεπα να περπατούν άτομα οπού είχαν κάποιο άγριο βλέμμα η γενικά δεν ήταν κανονικοί κάτοικοι της πόλης αυτής. Ήταν κάπως περίεργο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Αρχή] The Tournament  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] The Tournament    [Αρχή] The Tournament  I_icon_minitimeΔευ Σεπ 07, 2015 1:56 pm

Σηκώθηκε μετά από το παγκάκι και άρχισα να περπατάω, κοίταζα μήπως βρω κάτι ενδιαφέρον σε αυτό το νησί αλλά από την εμφάνιση του δεν είχε κάτι οπού ήταν και τόσο πολύ ενδιαφέρον οπότε δεν είχα άλλη επιλογή πάρα να ρωτήσω κάποιον.
-Συγνώμη επειδή μόλις ήρθα σε αυτό το νησί μήπως γίνεται να μου πεις αν υπάρχει κάτι ενδιαφέρον εδώ πέρα???
-Φίλε μου δεν ξέρεις ότι αυτό είναι αποκλειστικά σχεδόν για τους εγκληματίες και γενικά για κακούς??? Εδώ πέρα υπάρχει μια αρένα οπού έχει αγώνες μέχρι θανάτου πέρα από αυτό δεν έχει τίποτε άλλο καλύτερα. Αν δεν ήρθες για κάτι τέτοιο τότε πρέπει να φύγεις, δεν είναι για σένα δεν ξέρω γιατί αλλά όταν άκουσα υπάρχει αρένα τότε το αίμα μου άρχισε να βράζει ενώ είπε είναι αγώνες μέχρι θανάτου.
-Αντίο, σε ευχαριστώ!!! Του είπα καθώς έφευγα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rikuo
Civilian
Civilian
Rikuo


Posts : 2617
Join date : 04/05/2011
Age : 29
Location : Που ειναι το σπιτι μου? Εκει....

[Αρχή] The Tournament  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] The Tournament    [Αρχή] The Tournament  I_icon_minitimeΤρι Σεπ 08, 2015 5:17 am

Αν πάω σε ένα τουρνουά σαν και εκείνο τότε θα μπορέσω να δω πόση δύναμη έχω, αν δεν νικήσω τότε δεν θα έχω την δύναμη οπού πρέπει για να αντέξω στις θάλασσες. Ήταν η τέλεια ευκαιρία να μάθω.
Μέσα σε λίγα λεπτά είχα φτάσει στην αρένα, η πύλη ήταν ακριβώς μπροστά μου αλλά δεν ήξερα πως θα πάρω μέρος. Θα πρέπει να ρωτήσω κάποιον αλλιώς δεν θα βρω από μόνος μου.
-Να ρωτήσω πως γίνεται να πάρω μέρος στο τουρνουά αυτό??? Φαινόταν σαν να έχει γραφτεί ο ίδιος στο τουρνουά οπότε θα ξέρει αλλά φαινόταν κιόλας κάπως δυνατός οπότε μπορεί να έχει πολλούς τέτοιους.
-Εσύ???? Θες να μπεις στον διαγωνισμό??? Χαχαχαχαχαχα, μην με κάνεις να γελάω. Θα πεθάνεις άμα μπεις κάπως μου την είχε δώσει όταν είπε αυτό το πράγμα, άμα τον δω στο τουρνουά υπόσχομαι πως θα του δώσω να καταλάβει να μην γελάει μαζί μου.
-Δεν με ενδιαφέρει έτσι κι αλλιώς επειδή εγώ θα βγω νικητής, αν προχωρήσεις 20 μέτρα θα βρεις που μπορείς να δώσεις συμμετοχή για τον διαγωνισμό μου είπε και έπειτα έφυγε αλλά καθώς έφευγε εξακολούθησε να γελάει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
[Αρχή] The Tournament
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» [AΡΧΗ]The tournament of hell [ΤΕΛΟΣ]
» [Αρχή-Παρελθόν]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η Αρχη[Τελος]
» [Αρχή]Σε ένα τέλος έρχεται μία καινούργια αρχή...
» [Αρχη]Η εκδικηση Και η αρχη του ταξιδιου μου....(part1)[Τελος]
» [Αρχη]Η εκδικηση Και η αρχη του ταξιδιου μου....(part2)[Τελος]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΧΑΡΤΗΣ :: NORTH BLUE SEA :: DEATHMATCH ISLAND-
Μετάβαση σε: