.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο)

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Eirwnas
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Eirwnas


Posts : 183
Join date : 08/12/2010

[Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο)   [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 12, 2011 3:20 am

Καθως ανεβαινα την σκαλα κοιταξα τον φακελο απο πισω. Σαν παραληπτη ειχε το ονομα μου. Αποστολεας ομως ηταν... "Η κοινοτητα οργανωμενων κυνηγων"...
Η κοινοτητα?? Τι ηθελε απο μενα??
Γυρισα απο μπροστα και ειδα πως οντως ο φακελος ηταν σφραγισμενος με την αυθεντικη βουλα του αρχηγου.
Παραξενευτηκα, για αυτο και βιαστικα να φτασω στο δωματιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eirwnas
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Eirwnas


Posts : 183
Join date : 08/12/2010

[Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο)   [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 12, 2011 3:27 am

Μπηκα μεσα γρηγορα, αφησα τα πραγματα μου σε μια ακρη και καθισα στο κρεβατι που ειχε.
Ανοιξα το γραμμα και με ανυπομονησια αρχισα να διαβαζω:

Αξιοτιμο μελος Sakura Erlic,
Εμαθα για τα τελευταια σου κατορθωματα στην Shell οπως και για την συναντηση σου με τον Destro. Με χαροποιει ιδιαιτερα το γεγονος οτι αναπτυσσεις καλες σχεσεις με τις μεγαλες δυναμεις. Ξερεις να επιλεγεις φιλους!
Αλλα τερμα τα κοπλιμεντα τωρα. Υπαρχει ενα προβλημα στο νησι που βρισκεσαι. Ετσι χρειαζομαι εσενα για να το λυσεις. Συγκεκριμενα:
Στο Organ Island, τον τελευταίο καιρό, δημιουργεί προβλήματα ένα πειρατικό πλήρωμα. Έχει αράξει μόνιμα στην πόλη και ο καπετάνιος τους, ο Μπαγκι ο Κλοουν, τρομοκρατεί τους πολίτες! Τους βάζει να του πληρώνουν φόρους και έχει ανακηρύξει τον εαυτό του αρχηγό της πόλης! Αποστολή σας είναι να πάτε στο Organ και να νικήσετε το καπετάνιο του πληρώματος και ένα ακόμα βασικό μέλος. Έπειτα θα τους παραδώσετε στους Μαρίνς και θα πάρετε την αμοιβή σας!
Περιμενω αριστα αποτελεσματα απο σενα.
Ο αρχηγος σου, Lenos Aran
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eirwnas
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Eirwnas


Posts : 183
Join date : 08/12/2010

[Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο)   [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 12, 2011 3:34 am

Wow... Ειχα μεινει λιγο... Τα πραγματα ειχαν αρχισει να γινονται πλεον σοβαρα. Αποστολες κατα παραγγελια?? Δεν με ειχαν συνηθισει σε τετοια.
Οπως και να εχει, ειχα δουλεια να κανω. Αλλα ημουν τοοοοσο κουρασμεεενηη~~
-Ααααχχχ!! Θελω να κοιμηθωωωω~~
Ειπα ναζιαρικα και επεσα πισω στο κρεβατι αφηνοντας το γραμμα διπλα.
Η δουλεια μπορει να περιμενει. Προεχει ο υπνος!! :[m137]:
Και κουλουριαστικα κατω απο την κουβερτουλα που ειχε και κοιμηθηκα με ενα χαμογελο ικανοποιησης ζωγραφισμενο στα χειλη μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eirwnas
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Eirwnas


Posts : 183
Join date : 08/12/2010

[Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο)   [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 12, 2011 3:45 am

Ειχε απογευματιασει πλεον οταν ξυπνησα.
Τεντωσα τα χερια μου και ολοκληρο το κορμι μου.
Αααααχχχ!! Τι ωραιος που ειναι ο μεσημεριανος υπνος~~
Σηκωθηκα και περπατοντας προς το μπανιο αρχισα να γδυνομαι και να πεταω τα ρουχα μου στο πατωμα.
Γυμνη πλεον, μπηκα στην ντουζιερα... *details* *details* *details*
Βγηκα, στεγνωσα τα μαλλια μου, ντυθηκα ετοιμαστηκα και ολα τα σχετικα και αποφασισα πως ειναι ωρα να πιασω δουλεια. Ετσι πηρα και ξαναδιαβασα την επιστολη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eirwnas
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Eirwnas


Posts : 183
Join date : 08/12/2010

[Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο)   [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 12, 2011 3:54 am

Παράθεση :
Έχει αράξει μόνιμα στην πόλη και ο καπετάνιος τους, ο Μπαγκι ο Κλοουν, τρομοκρατεί τους πολίτες!


Ο Μπαγκι ο Κλοουν... Μα για μισο λεπτο!! Αυτουνου δεν ηταν το ποστερ που ειχαν βγαλει οι τυποι νωριτερα το πρωι?? Με τα 15.000.000 Bounty...
Ωστε τελικα δεν τον ειχαν πιασει αυτοι?? Και εβγαζαν την αφισα για να μην προκαλεσει ατομα να αποκτησουν κινητρο για να του επιτεθουν? Αρα ηταν πειρατες του πληρωματος του Μπαγκι! Δεν το πιστευω οτι ξεφυγαν ετσι κατω απο την μυτη μου!
Ετοιμαστηκα, αρματωθηκα και με φορα βγηκα εξω απο το δωματιο μου χτυπωντας με δυναμη την πορτα πισω μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eirwnas
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Eirwnas


Posts : 183
Join date : 08/12/2010

[Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο)   [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 12, 2011 4:04 am

Διεσχισα σαν σιφουνας τον χωρο της ρεσεψιον αλλα μια φωνη με εκανε να σταματησω:
-Δεσποινις Sakura!
Σταματησα αποτομα.
-Παρακαλω??
-Αν και σας βλεπω λιγο βιαστικη... Αν εχετε χρονο μπορειτε να διαβασετε την εβδομαδιαια εφημεριδα. Την προσφερει δωρεαν στους ενικοιαστες το ξενοδοχειο μας. Μπορειτε να την βρειτε σε εκεινο το καλαθι.
Ειπε και μου εδειξε ενα καλαθι στην ακρη ενος δευτερου παγκου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eirwnas
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Eirwnas


Posts : 183
Join date : 08/12/2010

[Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο)   [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 12, 2011 4:17 am

Κοντοσταθηκα για μια στιγμη...
Ας περιμενει λιγο ο βρωμο-πειρατης. Εχω περιεργια τωρα για την εφημεριδα! Και ετσι εβγαλα μια εφημεριδα απο την στοιβα και κοιταξα το εξωφυλλο:
Σπόιλερ:

Καθε αρθρο της εφημεριδας με αφηνε με το στομα ανοικτο. Το καθενα ολο και περισσοτερο. Γεγονοτα συνταρακτικα! Καθισα σε μια καρεκλα και αρχισα να διαβαζω αναλυτικοτερα την εφημεριδα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eirwnas
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Eirwnas


Posts : 183
Join date : 08/12/2010

[Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο)   [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 12, 2011 4:26 am

Παράθεση :
Ο ΗΛΙΟΣ «ΕΣΒΗΣΕ» ΤΟΝ MEPHISTOPHELES


Είναι η τρίτη φορά που η φωτογραφία του Supernova Πειρατή Mephistopheles μπαίνει στην πρώτη σελίδα της εφημερίδας μας και ας ελπίζουμε να είναι και η τελευταία! Χαρμόσυνα νέα αυτήν την εβδομάδα για την Παγκόσμια Κυβέρνηση αφού ο Τιμημένος Marine Commander Destro τον κυνήγησε και τον προκάλεσε μετά από τα καταστροφικά γεγονότα της προηγουμένης εβδομάδος. Η νίκη του λειτούργησε σαν εξιλέωση όχι μονό για την Παγκόσμια Κυβέρνηση και την Οργάνωση των Marines αλλά και για τις οικογένειες των χιλιάδων θυμάτων από τις καταστροφές του Πειρατή. Ας θυμηθούμε ότι ο Supernova Πειρατής Mephistopheles είχε σκοτώσει πολλούς αθώους, είχε καταστρέψει ολόκληρα πλοία της Παγκόσμιας Κυβέρνησης ενώ είχε συμβάλλει και στις ήττες της Παγκόσμιας Κυβέρνησης από τους Επαναστάτες. Στην δράση του έβαλε τέλος ο Marine Commander Destro ο οποίος κατάφερε στο νησί της Baterilla να τον πολεμήσει και να τον νικήσει. Αν και οι δυο αντίπαλοι ελέγχουν εξίσου καταστροφικές δυνάμεις, δεν υπήρχε καμιά απώλεια, χάρη στην στρατηγική και προετοιμασία του Marine Commander, ο οποίος πριν προκαλέσει τον πειρατή φρόντισε να προστατέψει κάθε αθώο πολίτη της πόλης. Έκπληξη προκάλεσε η συναίνεση του πειρατή σε αυτήν την ενεργεία αφού ο ίδιος περίμενε να εκκενωθεί η περιοχή πριν αρχίσει να πολεμάει τον Marine. Η μάχη ήταν σκληρή και υστέρα από αρκετή ώρα ο Marine Commander Destro κατάφερε να υπερισχύσει και να πάρει την νίκη. Το αποτέλεσμα έγινε πανηγυρικά αποδεκτό από τους κατοίκους του νησιού και ελπίζουμε και από όλο τον κόσμο που θα διαβάζει αυτό το τεύχος της εφημερίδας μας. Ο Μarine Commander ασφάλισε τον πειρατή και τον έστειλε «πακέτο» στο Impel Down και στον τρομερό Warden της Magellan με πανίσχυρη φρούρηση από δυο Marine Battleships. Η επικινδυνότητα του πειρατή τον τελευταίο μηνά έφτασε απίστευτα επίπεδα αλλά πλέον η περίοδος φόβου τελείωσε με τον εγκλεισμό του στην Φυλακή. Ας ελπίσουμε να μείνει εκεί μέχρι την εκτέλεση του και φυσικά ας ελπίσουμε να ακολουθήσουν και άλλοι πειρατές την πορεία του!

Και πανω που το σχολιαζα σημερα... Πραγματικα επιτελους! Ηταν καιρος του! Πολυ ελευθερα αρμενιζε αυτος ο πειρατης στην θαλασσα και εκανε τα αισχη, τις απατες και τις καταστροφες του...

Αλλα ειδα και το ονομα αυτουνου που τον επιασε..:
Χμμμ... Δεν περιμενα τιποτα λιγοτερο απο τον Destro. Αποδειχθηκε ανταξιος της φημης του και επιασε τον Mephistopheles... Μαλλον κατι θα ηξερε ο αρχηγος και θα χαιροταν που εχω φιλικες σχεσεις με αυτον.
Αλλα για να πω και το παραπονο μου... Ποσο θα ηθελα να ημουν εγω αυτη που θα τον επιανε... Σιγουρα ο Destro χεστηκε στο ταλιρο [0xd]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eirwnas
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Eirwnas


Posts : 183
Join date : 08/12/2010

[Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο)   [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 12, 2011 4:37 am

Συνεχισα να διαβαζω το επομενο αρθρο με προσυλωση

Παράθεση :
BOUNTY HUNTER ΧΑΝΕΙ ΑΠΟ ΠΕΙΡΑΤΗ!


O ευρέως γνωστός Normal Bounty Hunter Rikkido Metaru γνώρισε την ήττα από τον ανερχόμενο κίνδυνο Πειρατή Black Luster. Η μάχη τους που έγινε στα ανοιχτά της θαλασσής εξελίχτηκε σε έναν πραγματικό εφιάλτη για τον Κυνηγό ο οποίος ήταν χρηστής paramecia φρούτου του διαβόλου. Έτσι, δεν μπόρεσε να συναγωνιστεί τον πανίσχυρο logia χρηστή πειρατή ο οποίος αφού κάλυψε το πεδίο της μάχης με καπνό μπόρεσε εύκολα να καταστήσει τον αντίπαλο του ανίκανο για μάχη! Ο πειρατής κατάφερε και έκλεψε πολλά χρήματα από τον κυνηγό, χρήματα τα οποία είχε κερδίσει με σκληρές μάχες και ριψοκίνδυνη ζωή από τις επικυρηξεις γνωστών πειρατών και αντιπάλων της Παγκόσμιας Κυβέρνησης. Η μέρα μετά την μάχη βρήκε τον Πειρατή Black Luster με 60,000,000 επικυρηξη από την Κυβέρνηση ενώ ο Κυνηγός επικυρηγμενων δέχτηκε την συμπαράσταση από την κοινότητα των κυνηγών για την ήττα του. Η ντροπή διαδέχεται τα συνεχόμενα επιτυχημένα χτυπήματα των κυνηγών καθώς αφού είχαν ξεκινήσει με νίκες εναντία των πειρατών (θυμηθείτε τις επιτυχίες του Kint D. One) τώρα η απόδοση τους μειώνεται και φαίνεται να αμφισβητείται η αποτελεσματικότητα τους. Κάποιοι λένε ευτυχώς που υπάρχουν και οι Marines με τις συνεχείς και αδιάκοπες επιτυχίες τους. Η απάντηση του Αρχηγού των Κυνηγών Lenos Aran εκ μέρους των Κυνηγών είναι η εξής:

«Ήταν ένα δυσάρεστο και λυπηρό γεγονός η ήττα ενός από τα δυνατά μας μέλη από έναν πειρατή. Η οργάνωση μας δεν καταδικάζει τον Rikkido Metaru για την ήττα αυτή αλλά θα τον βοηθήσει να ορθοποδήσει ξανά και να επανέλθει στην ενεργό δράση εναντίον των πειρατών. Παρά την ήττα του θεωρείται ακόμα ένα από τα δυνατά μας όπλα εναντίον των αντιπάλων της οργάνωσης μας. Επίσης μην ξεχνάμε ότι η ήττα αυτή ήταν αναπόφευκτη καθώς τον προκάλεσε ένας Logia Devil Fruit User ενώ αυτός χρησιμοποιεί Paramecia, έτσι δεν μπορούμε να του επιρρίψουμε καμιά ευθύνη.
Όσον αφορά τα σχόλια για την πτώση της αποτελεσματικότητας μας και την σύγκριση μας με την οργάνωση των Marines έχω να πω μονό ότι είμαστε διαφορετικές οργανώσεις. Οι Marines έχουν ως δουλειά το κυνήγι των πειρατών και την διατήρηση της τάξης. Έχουν ενωθεί κάτω από αυτόν τον σκοπό και η ιεραρχία τους επιτρέπει καλή οργάνωση. Εμείς οι κυνηγοί είμαστε πιο ελεύθεροι και σαν οργάνωση κοιτάμε να κερδίζουμε από το επάγγελμα μας. Η αποτελεσματικότητα μας μπορεί να ξεπεράσει ακόμη και τα επίπεδα των Marine αρκεί κάποια μέλη μας να μην μας βλάπτουν. Είναι γεγονός ότι η πτώση της αποτελεσματικότητας μας δεν έγκειται στη ήττα ενός μέλους μας αλλά στην έλλειψη υπακοής και πιστής στην οργάνωση από κάποια αλλά μέλη. Αν έχουμε τέτοια εσωτερικά προβλήματα είναι λογικό να μην μπορέσουμε να λειτουργήσουμε αποτελεσματικά, αν υπάρχει η αμφισβήτηση από κάποιους «αντάρτες» δεν μπορούμε να αποκτήσουμε την πολυπόθητη ενότητα σαν οργάνωση. Φυσικά, με τους ρυθμούς που δουλεύουν τα μέλη που βρίσκονται κοντά μου, δεν θα αργήσουμε να προσπεράσουμε τα κάθε λογής "εμπόδια", να φτάσουμε σε μεγάλα επιτεύγματα και να μπορούμε να στεκόμαστε στο ίδιο επίπεδο με τους Μαρίνς σε τέτοιες ερωτήσεις και πιστέψτε με τα μέλη αυτά μπορούμε και με το παραπάνω. Ευχαριστώ!»

ΠΩΣ???????????
Φωναξα εκπληκτη!!!
Εχασε ο Rikkido???
Δεν τον ηξερα προσωπικα αλλα τον γνωριζα σαν ονομα, σαν εναν συντροφο κυνηγο. Εβλεπα πως ειχε μια ακμαζουσα πορεια. Δεν περιμενα να χασει ετσι απο εναν πειρατη. Βεβαια ισως να τον ειχε νικησει αν μπορουσε να αντιδρασει αλλα οπως και να εχει ηταν λυπηρο το γεγονος.

Διαβαζοντας και τις δηλωσεις του αρχηγου μας εμεινα απολυτα ικανοποιημενη με την σταση του αν και "πετουσε πολλες σποντες" αλλα κατι θα ηξερε και ο ιδιος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eirwnas
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Eirwnas


Posts : 183
Join date : 08/12/2010

[Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο)   [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 12, 2011 4:53 am

Αλλα η ωρα ειχε ηδη περασει. Δεν ειχα χρονο για να διαβασω εκτενεστερα τα υπολοιπα.
Ευχαριστησα τον ανδρα στην ρεσεψιον που με ενημερωσε για την εφημεριδα και βγηκα απο το ξενοδοχειο, σαφως ανακουφισμενη που ο περιβοητος πειρατης ηταν στην φυλακη, αλλα ακομα τσιτωμενη με τα καμωματα του κλοουν που βρισκεται στο νησι. Πιστευω πως ηταν ωρα να βαλω ενα τελος στην φορα και στην επαρση αυτου του πειρατη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eirwnas
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Eirwnas


Posts : 183
Join date : 08/12/2010

[Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο)   [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 12, 2011 4:56 am

Ετσι, βγαινοντας εκτος κτιριου βρεθηκα στην πλατεια του χωριου.
Σταθηκα εκει και σκεφτηκα:
Αν δοκιμασω να παρω πληροφοριες απο κατοικους τοτε πολυ πιθανον να δεχθω την ιδια αντιδραση με αυτους που ειχα προσπαθησει να μιλησω οταν εφτασα στο νησι.
Για αυτο και αποφασισα να μιλησω σε καποιον υπευθυνο εδω. Και ποιος πιο καταλληλος απο τον δημαρχο του νησιου??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eirwnas
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Eirwnas


Posts : 183
Join date : 08/12/2010

[Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο)   [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 12, 2011 5:15 am

Δεν ηταν δυσκολο να ξεχωρισεις το δημαρχειο καθως ηταν το μεγαλυτερο κτηριο της πολης, βρισκονταν πανω στην πλατεια και εγραφε με μεγαλα γραμματα:
TOWN HALL

Εφυγα ευθης αμεσως και ανοιξα την πορτα μπαινοντας μεσα.
Ηταν ενας διαδρομος που οδηγουσε σε μια πορτα στο βαθος. Στα δεξια ειχε καρεκλες και σκαλες για τους επομενους οροφους ενω στα αριστερα ενα γραφειο με μια ομορφη δεσποινιδα με γυαλια.
Καθως μπηκα αποτομα μεσα, η κοπελα πεταχτηκε απο το γραφειο της ξαφνιασμενη, απορροφημενη οπως ηταν απο την δουλεια της.
-Κ...κ... Καλησπερα σας! Τι θα θελατε??
-Να μιλησω στον δημαρχο!
-Ξερετε δεν μπορει να σας δεχθει τωρα.
-Που βρισκεται?
-Στον τελευταιο οροφο, στο γραφειο του. Αλλα εχει δουλεια τωρα...
-Ευχαριστω.
ειπα και αρχισα να ανεβαινω τις σκαλες.
-Μα περιμενετε! Σας ειπα πως εχει δουλεια...!
Αλλα χωρις να την ακουω συνεχισα την αναβαση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eirwnas
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Eirwnas


Posts : 183
Join date : 08/12/2010

[Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο)   [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 12, 2011 5:57 am

Φτανοντας σχεδον τρεχοντας στον τελευταιο οροφο, σταματησα μπροστα στην μοναδικη πορτα που ειχε ο αδειος χωρος. Πηρα μια βαθια ανασα, φορεσα το καλο μου χαμογελο και χτυπησα ευγενικα την πορτα.
-Εχω δουλεια!
Αγνοωντας το ανοιξα κανονικα την πορτα.
-Ειπα πως εχω δουλεια!
-Και δεν εχετε χρονο για να σας απασχολησει λιγο μια ξενη στους τοπους σας κοπελα??
Ειπα με ναζι και εβαλα το δαχτυλο κοντα στα χειλη μου καθως μπηκα μεσα.
:[mo32o]: :[mo32o]:
-Μα παρακαλω περαστε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eirwnas
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Eirwnas


Posts : 183
Join date : 08/12/2010

[Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο)   [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 12, 2011 6:05 am

Χαρουμενη εγω μπηκα μεσα καθισα σε μια καρεκλα.
-Ωραια... Και τωρα που με δεχτηκατε ας γνωριστουμε.
-Μα φυσικα!! Ονομαζομαι Boodle και ειμαι ο δημαρχος της Orange Town.
-Χαιρω πολυ δημαρχε. Ονομαζομαι Sakura Elric.
Ο τονος μου ειχε σοβαρεψει πλεον.
-Ειμαι εδω επειδη εμαθα ενα προβλημα που εχετε.
-Προβλημα? Για τι πραγμα μιλας κοπ-
Αλλα τον διεκοψα πεταγοντας του το γραμμα που με ειχε στειλει ο αρχηγος μου.
Αυτος το ανοιξε και το διαβασε.
-Μαλιστα... Ωστε ξερεις... Συγνωμη που πηγα να σου πω ψεματα, και συγνωμη και αν οι ανθρωποι της πολης δεν σου ειπαν τιποτα για αυτο. Απλα ξες... ο Μπαγκι μας απειλει πως αμα το διαδιδουμε παραεξω και του δημιουργουμε προβληματα θα μας σκοτωσει. Και το εχει κανει ηδη. Οποτε φοβομαστε και εμεις...
-Δεν χρειαζεται να φοβαστε πλεον. Ηρθα εδω για να σας απαλλαξω.
-Μα... Χωρις να θελω να σε προσβαλλω... Θα τα καταφερεις?
-Απλα παρακολουθα...
Και πριν βγω απο το γραφειο ο δημαρχος μου εδωσε παραπανω πληροφοριες για τον Μπαγκι και που μπορω να τον βρω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eirwnas
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Eirwnas


Posts : 183
Join date : 08/12/2010

[Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο)   [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 12, 2011 6:09 am

Με συνοπτικες διαδικασιες, αφησα το δημαρχειο πισω μου και ξεκινησα για το μερος που μου ειχε περιγραψει ο δημαρχος οτι ζει ο Μπαγκι. Καθως προχωρουσα κατα κει θυμηθηκα τα λογια του:
Ειναι ενα μεγαλο κτηριο, ξυλινο, πολυ προχειρα κατασκευασμενο ενω γραφει σε μια ταμπελα απο εξω...

Buggy's Heaven...
Διαβασα την πινακιδα του κτηριου που βρισκοταν κοντα μου.
Ηταν ακριβως οπως μου το ειχε περιγραψει ο δημαρχος. Ετοιμορροπο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eirwnas
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Eirwnas


Posts : 183
Join date : 08/12/2010

[Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο)   [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 12, 2011 6:18 am

Φασαριες και χαμος ακουγονταν απο μεσα. Μουσικες και χοροι πρεπει να λαμβαναν χωρο σε αυτο το αχουρι.
-Ωρα να τους βγαλω εξω πιστευω....

Σταθηκα καμποσα μετρα μακρια και επεσα σε αυτοσυγκεντρωση.
Γυρισα τις παλαμες μου προς τα πανω και ξεκινησε...
Τα χερια μου αρχισαν να εκπεμπουν αερα. Ο αερας ομως δεν απομακρυνοταν απο τα χερια μου. Δημιουργουνταν 2 σφαιρες με τρελα ρευματα. Ο αερας συμπιεσμενος εκει μεσα καθε δευτερολεπτο που περνουσα αυξανοταν. Η δυναμη που χρειαζοταν για να τα συγκρατησω ηταν απιστευτη. Μεχρις οτου εφτασα στα ορια μου. Ετρεμα ολοκληρη. Δεν μπορουσα να τα κρατησω αλλο.
Κοιταξα το κτηριο και φερνοντας τα χερια μου πισω απο την πλατη μου και μετα με φορα στρεφοντας τα προς το κτηριο ελευθερωσα τις δυο μπαλλες.
Με τρομερη ταχυτητα εσκασαν πανω στο κτηριο. Δημιουργησαν για αρχη δυο τρυπες και μετα ελευθερωθηκε ολος ο συμπιεσμενος αερας. Το κτηριο εγινε κομματια. Ξυλα πεταγονταν σε ολες τις μεριες, ακομα και στον ουρανο, τα οποια μετα απο λιγο εσκαγαν με παταγο στο εδαφος.
Ο "Παραδεισσος το Μπαγκι" ειχε γινει σκετα συντριμια. Ομως μεσα απο την σκονη ειδα 4 μορφες να ξεπροβαλλουν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eirwnas
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Eirwnas


Posts : 183
Join date : 08/12/2010

[Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο)   [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 12, 2011 6:26 am

Τρεις ανθρωπινες μορφες διακρινονταν μεσα απο την σκονη. Η τεταρτη ηταν ζωωδες.
Οταν πλεον καθαρισε το τοπιο φανηκαν πλεον ποιοι ηταν.
Στο κεντρο ο περιβοητος Buggy, απο τα δεξια του ενας τυπος πανω σε μια ροδα και απο τα αριστερα του ενας ακομα τυπος, με γουνα και ενα μαστιγιο στο αριστερο του χερι. Διπλα στον τελευταιο ηταν για ενα ζωο... Ενα τεραστιο λιονταρι.
Ο Buggy ανοιξε το στομα του και ακουστηκε:
-Ποιος τολμησε να κανει αυτο το πραγμα στο σπιτι μου??
Δεν απαντησα. Μονο σταθηκα σιωπηλη εκει μπροστα του και τον κοιτουσα επιμονα. Ειχε καταλαβει οτι εγω το ειχα κανει.
-Ποια εισαι εσυ που εχεις τα κοτσια να τα βαλεις με εμενα, τον ξακουστο Μπαγκι??
-Ονομαζομαι Sakura Erlic. Και αυτη η φημη σου ειναι που με εφερε εδω! Τα 15.000.000 που εχεις στο κεφαλι σου ειναι πολυ δελεαστικα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eirwnas
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Eirwnas


Posts : 183
Join date : 08/12/2010

[Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο)   [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 12, 2011 6:30 am

-Sakura Erlic ειπες??? Η γνωστη κυνηγος επικυρηγμενων??? :[μμ0ο]:
-Βλεπω πως με ξερεις... Αυτο σημαινει πως θα ξερεις και τι ειμαι ικανη να κανω!
Ω θεε μου! Την εχω βαψει ασχημα!! Δεν πρεπει να το καταλαβει ομως...
-Φυσικα και σε ξερω. Και φυσικα και ξερω τις δυναμεις σου! Και αυτο που εχω επισης βγαλει ως συμπερασμα, ειναι οτι δεν εχεις ελπιδα μπροστα στον ξακουστο Μπαγκι! :[mo071]:
Αλλα καθως αυτος ελεγε τις ασυναρτησιες του, εγω ειχα βγαλει ηδη τα οπλα μου και ειχα πεταχτει πανω του. Ειχα απλωσει το σπαθι μου και τον ειχα κοψει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eirwnas
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Eirwnas


Posts : 183
Join date : 08/12/2010

[Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο)   [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 12, 2011 6:37 am

Ή ετσι νομιζα!!!!
Το σπαθι μου ειχε περασει απο μεσα του. Αλλα δεν τον ειχε χτυπησει.
Τι συμβαινει?? Ειναι και αυτος Logia??
Κοιτωντας ομως λιγο καλυτερα, ειδα πως ειχε χωριστει στην μεση! Εκει που ειχα προσπαθησει να τον κοψω, εκει ειχε αποκοπει απο το υπολοιπο σωμα του. Μα πως?? Αφου δεν τον ειχα κοψει.
Εκανα ενα βημα προς τα πισω και ειδα τον μισο Μπαγκι να ειναι στο εδαφος και τον αλλον μισο να αιωρειται και να γελαει.
-Χαχαχαχα!!! Ατυχησες κυνηγε! Τα σπαθια δεν εχουν καμια επιδραση πανω μου!!
Χωρις να του απαντησω ειχα πυροβολησει ηδη με το πιστολι μου και τον ειχα πετυχει στο χερι.
-Αααααααρρργκκκ!!!!!!!!!!! Αυτο πονεσε!!!! Γιατι μου επιτηθεσαι οταν μιλαω?
-Γιατι μιλας πολυ....
Του ειπα ξερα και ξαναπυροβολησα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eirwnas
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Eirwnas


Posts : 183
Join date : 08/12/2010

[Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο)   [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 12, 2011 6:41 am

Αυτην την φορα απεφυγε την σφαιρα και εβγαλε 6 μαχαιρια που τα κρατουσε αναμεσα στα δαχτυλα του. Μου τα πεταξε ευθης αμεσως.
Εγω σταθηκα εκει που ημουν. Αφησα τα μαχαιρια να περασουν απο μεσα μου και εγινα αερας.
Και οι 4 γουρλοσαν τα ματια τους.
Κατευθυνθηκα με μεγαλη ταχυτητα προς το μερος του μπαγκι. Οταν εφτασα διπλα του ξαναπηρα την μορφη μου, του επιασα το κεφαλι και με την ταχυτητα που ειχα τον εσυρα και τον εχωσα μεσα σε εναν τοιχο, διαλυοντας τον. Ο Μπαγκι ηταν πλεον αναισθητος. Τον πεταξα κατω...
-Πολεμα περισσοτερο, μιλα λιγοτερο... Αχρηστε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eirwnas
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Eirwnas


Posts : 183
Join date : 08/12/2010

[Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο)   [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 12, 2011 6:47 am

Οι αλλοι δυο περιεργοι ειχαν μεινει αναυδοι. Δεν ειχαν συνειδητοποιησει ακομα τι ειχε γινει.
Καποια δευτερολεπτα μετα που συνηλθαν κοιταχτηκαν μεταξυ τους και κατι ειπαν χωρις να τους ακουσω. Επειτα γυρισαν και με ειπαν
-Πως τολμησες να το κανεις αυτο στον καπετανιο μας!!!!
-Θα το πληρωσεις ακριβα!!!!
-Δεν θα σε φοβηθουμε!!
Ειπε ο ενας καθως ετρεμαν τα ποδια του.
Niaarr.....
Ακουστηκε και το λιονταρι φοβισμενο. Τοτε ομως του εδωσε μια ο τυπος που κρατουσε το μαστιγιο και ακουστηκε ενας σοβαρος βρηχυθμος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eirwnas
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Eirwnas


Posts : 183
Join date : 08/12/2010

[Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο)   [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 12, 2011 7:02 am

Και επεσαν και οι τρεις πανω μου. Πηδηξα στον αερα και πυροβολησα προς το σημειο που ημουν πριν. Ομως καταφεραν και το απεφυγαν.
Στον αερα που βρισκομουν, πηδηξε πισω μου ο τυπας με την ροδα. Κρατουσε ενα σπαθι και δοκιμασε να με κοψει. Γυρισα εγκαιρως και τον σταματησα με το δικο μου σπαθι αλλα η πιεση του με εστειλε προς τα κατω.
Ριχνωντας ομως μια ματια ειδα πως κατω, εκει που θα επεφτα ηταν το λιονταρι, με τα δοντια του στραμμενα προς τα μενα, ετοιμα να με κατασπαραξουν.
Συγκεντρωθηκα και εξαυλωθηκα. Επεσε ο ενας πανω στον αλλον καθως επεσε με το σπαθι του ο πρωτος.
Εγω πηρα ξανα την μορφη μου λιγα μετρα παραπερα και τους ειδα να ειναι ζαλισμενοι και να προσπαθουν να σηκωθουν.
-Αξιολυπητοι...
Kaze Kaze no... PUSH!!!

Φωναξα και ελευθερωσα ενα πολυ δυνατο κυμα αερα που τους εσπρωξε και τους εμβωλισε σε εναν ακομα τοιχο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eirwnas
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Eirwnas


Posts : 183
Join date : 08/12/2010

[Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο)   [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 12, 2011 7:29 am

Πλεον ολοι τους ηταν αναισθητοι και κοιτονταν αβοηθητοι στο πλακωστροτο.
Εβγαλα ενα διχτυ που ειχα στο σακιδιο μου και τους εβαλα μεσα σε αυτο. Το εδεσα και αρχισα να τους σερνω.
Διεσχισα ενα μεγαλο κομματι της πολης. Οι κατοικοι με βλεπανε με δεος. Αλλοι ειχαν μεινει με το στομα ανοιχτο και αλλοι ψυθιριζαν μεταξυ τους. Δεν τους εδωσα ιδιαιτερη σημασια. Απλα συνεχισα μεχρι που εφτασα στην πλατεια. Εκει σταματησα και μπροστα απο το δημαρχειο φωναξα
-BOODLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ολοι σωπασαν. Μια πορτα ακουστηκε να ανοιγει. Ο δημαρχος εβγαινε απο το δημαρχειο.
Αυτο που εβλεπε μπροστα του τον εκανε να μην μπορει να αρθρωσει λεξη.
Πλησιαζε διστακτικα. Δεν πιστευε οτι ηταν αναισθητοι και ακινδυνοι μεσα στο διχτυ.

-Ε...εε... εσυ το εκανες αυτο?
-Φυσικα και εγω. Βλεπεις κανεναν αλλον εδω τριγυρω??
-Ο θεος να σε εχει καλα κοριτσι μου!!!!!! :[m073]:

Ειπε και ετρεξε και με αγκαλιασε με κλαματα χαρας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eirwnas
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Eirwnas


Posts : 183
Join date : 08/12/2010

[Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο)   [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 12, 2011 7:41 am

Ολη η πλατεια ξεσπασε σε πανηγυρισμους! Ολοι οι ανθρωποι φωναζαν απο χαρα! Αλλοι εκλαιγαν, αλλοι χοροπηδουσαν, αγκαλιαζονταν μεταξυ τους. Θα ηθελα να μεινω να χαρω μαζι τους αλλα ηξερα πως δεν ανηκω εδω και πως αυτη η προσωρινη χαρα θα μου στοιχιζε μια μεγαλυτερη θλιψη αργοτερα.
Για αυτο και μεσα στην βαβουρα και στον χαμο, αποσυρθηκα απο την πλατεια.
Πηγα στο ξενοδοχειο οπου στην ρεσεψιον περιμενε ο ιδιος γοητευτικος ανδρας:
-Μα τι συμβαινει εξω. Γιατι χαιρονται ολοι??
-Δεν ξερω αγαπητε. Μπορεις να μου δωσεις εναν φακελο, χαρτι και μελανι?
-Φυσικα. Οριστε.
-Να το παραδωσεις στο ταχυδρομειο.
Τα αρπαξα και εγραψα στον αρχηγο μου πως το νησι ηταν πλεον ασφαλες. Δεν θα τυραννιοταν αλλο απο τον Μπαγκι. Η αποστολη ειχε εκτελεσθει με επιτυχια!
Διπλωσα το γραμμα και το εβαλα στον φακελο που τον σφραγισα καλα. Αφησα τα λεφτα για το δωματιο πανω στον παγκο και εκανα να φυγω.
Ο ανδρας ομως ειχε δει τι ειχα γραψει και γυρισε και μου ειπε:
-Πως??? Εσυ...? Τον νικησες??
Χαμογελασα... γυρισα, του εκλεισα το ματι και εφυγα τρεχοντας.


Βγηκα απο το ξενοδοχειο και μετα απο λιγο και απο την πολη.
Στο ερημο λιμανι με περιμενε η βαρκα μου. Πηδηξα μεσα και ελυσα τα σχοινια. Ανοιξα το πανι και αμεσως το φουσκωσε ο απογευματινος αγερας...

Καθως απομακρυνομουν απο το νησι, εγειρα πανω στο καταρτι και ειπα
Μια ακομα περιπετεια τελειωσε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Armageddon
Administrator
Administrator
Armageddon


Posts : 895
Join date : 30/12/2010
Age : 34
Location : Heaven

[Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο)   [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο) - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 19, 2011 2:25 pm

Όνομα: Sakura Erlic
Haki Points: -
Player of the Week Points: 29
Beli: 65.100
Bounty/Fame Points: 10.000.000
Post: 9.800 (49)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
[Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διασωση απο τον Τυρρανο και το πληρωμα του!(Mερος 9ο)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η διαφθορα συνεχιζεται και μια μοιραια συναντηση!(Mερος 8ο)[Τελος]
» [Αρχή-Παρελθόν]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η Αρχη[Τελος]
» [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η πρωτη αποπειρα 3(Μερος 7ο)
» [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η πρωτη αποπειρα 2(Μερος 6ο)[Τελος]
» [Αρχη]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Το πρωτο αληθινο κυνηγι(Μερος 2ο)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ :: ΙΣΤΟΡΙΕΣ :: ΑΡΧΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΩΝ-
Μετάβαση σε: