.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
4 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 4 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories   [Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ Σεπ 07, 2015 5:30 pm

Μέσα σε όλο αυτό το χάος ο John δεν είχε κουνηθεί ακόμα απο την θέση του σε σχεση με τους υπόλοιπους. Το μυαλό του πλέον είχε καθαρίσει κ το πρώτο πράγμα που είδε ήταν άνθρωποι, αθώοι κ ένοχοι, να σκοτώνοντε μεταξύ τους. Κοίταξε στο κέντρο του πεδίου κ εκεί είδε τους 2 πειρατές να μάχοντε μεταξύ τους κ ταυτόχρονα με δύο υψηλόβαθμους marine. Ήταν μία μάχη στην οποία οι marine είχαν το πάνω χέρι, αλλά ο Diamante ήταν πάρα πολύ δυνατός για να καταφέρουν κ οι 2 δύο μαζί να τον κερδίσουν. Κοίταξε δεξιά κ αριστερά για να δει αμα μπορεί να βοηθήσει κάποιον κ τότε το μάτι του είδε το φρούτο στο έδαφος να το κλωτσάνε δεξιά κ αριστερά. Απευθείας έτρεξε προς το μέρος του φρούτου αλλά τότε το κλώτσησαν προς τα δεξιά. Το ακολούθησε αλλα έπειτα το κλώτσησαν ακόμα πιο δεξιά με αποτέλεσμα να φύγει  μακριά απο το πεδίο της μάχης. Ο Erick με την άκρη του ματιού του έπιασε τον John να κυνηγάει το φρούτο κ τον ακολούθησε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories   [Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ Σεπ 07, 2015 5:59 pm

Το φρούτο είχε πεταχτεί κοντά σε ένα γκρεμό. Ξεκίνησε να κατρακυλάει απο μία κατηφόρα κ πλησίαζε σε ένα γκρεμό ο οποίος οδηγούσε την θάλασσα. Ο John έτρεξε όσο πιο γρήγορα μπορούσε για να το προλάβει αλλά ευτηχώς το φρούτο δεν πλησίασε πολύ τον γκρεμό. Ανακουφισμένος πήγε να πιάσει το φρούτο αλλα τότε του επιτέθηκε πισώπλατα ένας πειρατής. Άρπαξε αμέσως το σπαθί του κ απέκρουσε την επίθεση του με αποτέλεσμα τα σπαθιά τους να συγκρουστούν.

Το φρούτο είναι δικό μου!

Δεν θα σε αφήσω να το πάρεις!Την ώρα που οι δυο τους ήταν κολητά ακούστηκε μία έκρηξη. Αυτό οφειλόταν στα εκρηκτικά που τοποθέτησαν οι marine νωρίτερα στο δάσος. Η έκρηξη είχε ως αποτέλεσμα  το φρούτο να μετακινηθεί πιο κοντά στον γκρεμό κ να χάσει την ισοροππία του ο John για να πέσει κάτω. Ο πειρατής που του είχε επιτεθεί ήταν ακόμα όρθιος κ άρπαξε την ευκαιρία κ έτρεξε προς το φρούτο. Ο John αμέσως άρπαξε το σπαθί του κ το έριξε σαν δόρι πάνω στον πειρατή με αποτέλεσμα να τον καρφώσει στο στήθος. Ο πειρατής συνέχισε να περπατάει προς το φρούτο αλλά το σώμα του δεν άντεξε κ έπεσε στα γόνατα κ στην συνέχεια στο έδαφος. Επειδή ήταν πολύ κοντά στον γκρεμό, πέφτωντας το σώμα του έπεσε στην έξω μεριά του γκρεμού με αποτέλεσμα να πέσει στην θάλασσα. Στην συνέχεια o John σηκώθηκε κ ξεκίνησε να προχωράει προς το φρούτο, αλλά τότε ακόμα μία έκρηξη ακούστηκε κ το έδαφος ταρακουνήθηκε με αποτέλεσμα το φρούτο να πηγαίνει προς τον χείλος του γκρεμού. Αμέσως έτρεξε να πιάσει το φρούτο, έκανε μία βουτιά κ τελικά έπιασε το φρούτο στον αέρα πριν προλάβει να πέσει στην θάλασσα. Το κράτισε με τα δύο χέρια του κ το κοιτούσε για μερικά δευτερόλεπτα. Ξαφνικά ακούστηκε ένας ήχος απο το δάσος. Ήταν κάποιος που ερχόταν προς το μέρος του. Το πρώτο πράγμα που έκανε ήταν να σκάψει μία μικρή τρύπα στην οποία έριξε μέσα το φρούτο. Μόλις το έκρυψε ο ήχος των φύλλων ήταν πιο έντονος. Μέσα απο τα φύλλα εμφανίστηκε ο Erick.

John είσαι καλά? Τι συνέβη εδώ?

Είμαι εντάξει Erick, κάποιος πειρατής μου επιτέθηκε πισώπλατα κ καταλήξαμε εδώ. Ο John προσπαθούσε να μιλήσει όσο πιο φυσιολογικά μπορούσε μπροστά στον Erick ελπίζωντας να μην καταλάβει οτι έκρυψε το φρούτο.

Έλα πάμε! Πρέπει να βοηθήσουμε στην μάχη είπε κ έφυγαν κ οι δυο τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories   [Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι Σεπ 08, 2015 5:18 am

Οι δυο τους γυρνόντας στο πεδίο μάχης είδαν το χάος μπροστά τους. Όπου κ αν κοιτούσε, δεξιά κ αριστερά έβλεπες νεκρούς. Η μάχη απείχε πολύ απο το να τελειώσει. Το μέρος έμοιαζε σαν κόλαση. Η φωτιές, που προκλήθηκαν απο τις εκρήξεις , στο κέντρο της μάχης ξεκίνησαν να απλώνοντε στο υπόλοιπο δάσος. Όσοι ήταν ακόμα όρθιοι κ μάχονταν, κατάλαβαν πως αν έμεναν άλλο εδώ η φωτιά θα τους εγκλώβιζε με αποτέλεσμα να καούν ζωντανοί. Οι πειρατές κ οι marine πανικόβλητοι άρχισαν να τρέχουν δεξιά κ αριστερά για να αποφύγουν την φωτιά. Ολη αυτή την ώρα η μάχη του Diamante με τους marine συνεχιζόταν. Ο καπετάνιος του δεύτερου πειρατικού πληρώματος βρισκόταν στο έδαφος νεκρός κοντά στον Diamante. Η μάχη τους είχε φτάσει στο αποκορύφομα. Κ οι δύο πλευρές ήταν αρκετά κουρασμένες αλλα ο Diamante είχε ένα μικρό προβάδισμα. Ήταν εμφανές πως αν η μάχη συνεχιζόταν θα έβγαινε νικητής. Ευτυχώς για τους marine η μάχη τους διεκόπηκε καθώς ένα φλεγόμενο δέντρο έπεσε στο κέντρο. Κ οι 3 τους κατάλαβαν πως αυτή η μάχη δεν θα είχε νικητή αν συνεχιζόταν. Ο Diamante αμέσως έτρεξε προς την ακτή όπου είχε το πλοίο του, καθώς έτρεχε φώναξε τους άνδρες του να υποχωρίσουν μαζί του. Oι marine στην συνέχεια κάλεσαν μέσω του Den Den Mushi όσους ήταν ακόμα ζωντανοί να προσπαθήσουν να σταματήσουν την φωτιά απο το να εξαπλωθεί στο υπόλοιπο δάσος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories   [Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι Σεπ 08, 2015 6:51 am

Η νύχτα φάνηκε σαν ένας χρόνος στους κατοίκους του νησιού. Όταν ξημέρωσε είδαν τις ζημίες στο νησί τους. Απο το λιμάνι μπορούσες να δεις την βόρεια μεριά του δάσους να είναι καμένο. Αρκετά ζώα προσπαθώντας να ξεφύγουν απο τον κίνδυνο ψυγάδεψαν προς το χωριό όπου κ έκαναν ζημιές σε μερικά σπίτια. Το δάσος φαινόταν σαν νεκροταφείο. Όπου κι αν κοιτούσε υπήρχαν πτώματα πειρατών κ marine. Πολλά άτομα είχαν τραυματηστεί κ λίγη ήταν αυτοί που δεν είχαν πάθει σχεδόν τίποτα. Οι marines κουβάλυσαν όλους τους νεκρούς τους συμμάχους πίσω στο λιμάνι για να τους μεταφέρουν πίσω στις οικογένιες τους κ να τους τιμήσουν. Την επόμενη μέρα βγήκε στην εφημερίδα ότι δύο πληρώματα πειρατών είχαν μία μεγάλη διαμάχη μεταξύ τους με αποτέλεσμα να ξεσπάσει μία φριχτή μάχη κ ο νικητής λεηλάτησε την πόλη. Ήταν μία συγκάλυψη. Η Παγκόσμια Κυβέρνηση δεν ήθελε ο κόσμος να μάθει πως δεν κατάφεραν να σταματήσουν αυτή την τραγωδία. Την ίδια ημέρα ο John παραιτήθηκε σαν marine κ μαζί του ακολούθησαν ο Erick κ ο Karl. Οι 2 τους αποφάσισαν να μείνουν στο κέντρο εκπαίδευσης για να βοηθήσουν όσους ήταν εκεί ενώ ο John έμεινε με την οικογένια του μακριά απο κάθε πρόβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories   [Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι Σεπ 08, 2015 7:29 am

Η μέρες περνούσαν ήσυχα. Ο Erick κ ο Karl εκπαίδευαν αρκετά παιδιά στο κέντρο τα οποία ήθελαν να γίνουν marines όπως ήταν κ αυτοί κάποτε. Τέσσερα χρόνια είχαν πλέον περάσει κ αρκετά απο τα παιδιά πλέον είχαν γίνει marine, η πόλη είχε αποκτήσει φήμη κ έτσι άρχισαν να έρχονται άτομα κ απο άλλα νησιά. Για τον λόγο αυτό η Παγκόσμια κυβέρνηση έπρεπε να θέσει έναν υπεύθηνο κ λόγο της φήμης του ο Karl διορίστηκε αρχηγός. Το φρούτο βρισκόταν ακόμα θαμένο σε εκείνον τον γκρεμό στο Micqueot κ ο John το θυμόταν καλά. Όλα αυτά τα χρόνια περίμενε για να ξεχαστεί το συμβάν για να μπορέσει να πάει να το πάρει. Μία μέρα έφυγε απο το Shell Town κ πήγε το νησί Micqueot. Μαζί του είχε πάρει ένα μπαούλο το οποίο ήταν φτιαγμένο απο καρουσέκι. Είναι ένα πολύ ανθεκτικό μέταλλο το οποίο η Κυβέρνηση το χρησιμοποιεί ακόμα κ τώρα στα πλοία της. Όταν έφτασε στο σημείο έσκαψε για να βρει το φρούτο. Επειδή ποτέ δεν ήρθε ξανά εδώ μετά απο εκείνη την ημέρα του πείρε λίγος χρόνος για να το βρει. Όταν το βρήκε δεν σπατάλησε καθόλου τον χρόνο του. Το έβαλε μέσα στο μπαούλο κ το σφράγυσε με ένα κλειδί κ έπειτα έφυγε για το χωριό της πόλης. Εκεί υπήρχε μία ταβέρνα η οποία τραβούσε αρκετούς πειρατές. Την ταβέρνα αυτή την λειτουργούσε ένας πρώην marine, με το όνομα Rick, ο οποίος ήταν φίλος του John. Αφού εξήγησε στον Rick την κατάσταση του έδωσε το μπαούλο να το κρύψει. Του είπε πως θα του στέλνει ένα μήνυμα κάθε δύο μήνες για να σιγουρεφτεί πως είναι καλά. Αν αργήσει έστω κ μία μέρα να λάβει το μήνυμα τότε θα  στείλει στον Karl ένα μήνυνα το οποίο είχε γράψει. Αυτό που δεν ήξερε ο John όμως ήταν πως ένας πειρατής απο το πλήρωμα του Diamante βρισκόταν σε εκείνο την ταβέρνα κ είδε τον John να μιλάει με τον Rick. Ο πειρατής αμέσως κάλεσε τον Erick να του πει τι είδε. Όλο το πλήρωμα του Diamante ήξερε για τον John απο τον Erick. Πίστευε πως ο John ήξερε που ήταν το φρούτο κ κάποια στιγμή θα πήγενε να το πάρει. Γι' αυτό το λόγο ο Diamante έβαλε τους άντρες του να τον ακολουθούν, αλλά απο απόσταση για να μην τους καταλάβει. Την επόμενη μέρα το βράδυ ο John επέστρεψε σπίτι του αλλά ήταν τρομαγμένος. Είχε καταλάβει πως κάποιος τον παρακολουθούσε απο τότε που επέστρεψε κ ήξερε πως είχε σχέση με το φρούτο. Μία ώρα αφού ήρθε κάποιος ήρθε στο σπίτι του κ χτύπησε την πόρτα. O John πήγε αμέσως κ την άνοιξε κ είδε τον Erick μαζί με τον Drake να φοράνε δύο πράσσινες κουκούλες κ να κρατάνε απο ένα όπλο.

Που έχεις το φρούτο John? Πες μου αμέσως! Γεματός οργή ο Erick συγκρατούσε τον ευατό του απο το να τον σκοτώσει.

Δεν θα σου πω ποτέ! Το φρούτο θα μείνει για πάντα κρυμμένο, δεν θα σε αφήσω να το πάρεις στα χέρια σου!

Μπα***! Με το όπλο του o Erick σημάδεψε την γυναίκα του John. ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΣΚΟΤΩΣΩ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ! Αν κ τρομοκρατημένος το έβλεπε στα μάτια του. Δεν φοβόταν να πατήσει την σκανδάλη.

Ε-Εντάξει θα σου- ΜΠΑΝΓΚ! Ο Drake είχε πατήσει την σκανδάλη κ σκότωσε τον John. Ήταν η πρώτη φορά που ο Drake θα έβλεπε έναν άνθρωπο να πεθένει κ απο το άγχος του πάτησε κατάλαθος την σκανδάλη.

Ηλίθιε τι έκανες...!? Αμέσως ο Erick κ ο Drake έφυγαν τρέχοντας μέσα στο σκοτάδι της νύχτας χάνοντας την ευκαιρεία τους να βρούνε την τοποθεσία του φρούτου. Την ώρα που έτρεχαν εμφανίστηκα εγώ βλέπωντας τον πατέρα μου ξαπλωμένο στο πάτωμα να ξεψυχάει.

ΠΑΤΕΡΑΑΑΑ...!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories   [Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι Σεπ 08, 2015 10:21 am

Παρόν

Αν δεν ήταν ο Drake τώρα θα είχα το φρούτο στα χέρια μου κ εσυ με την μητέρα σου θα ήσασταν νεκρή. Τίποτα απο όλα αυτα δεν θα συναίβεναν οπότε μην κατηγορείς εμένα. Αφού λοιπόν έμαθες τον λόγο που πέθανε ο πατέρας σου ήρθε η ώρα να τελειώνουμε.


Θ-Θα σε σκοτώσω... Είπα ψιθιριστά.

Τιιιιι??? Είπε με ένα ειρνωικό ύφος ο Erick.

Θα σε σκοτώσω!!! Δεν θα σε αφήσω να φύγεις ζωντανό απο εδώ!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑ! Αντίο Sebastian! ΜΠΑΝΓΚ! Ο ήχος του όπλου που εκπυρσοκροτήθηκε ήχησε σε όλη την αποθήκη. Την ώρα που ο Erick με αποχαιρέτησε έκλεισα τα μάτια μου με αποτέλεσμα να μην βλέπω τίποτα. Μερικά δευτερόλεπτα μετα την εκπυρσοκρότηση δεν ένιωθα κάποιον πόνο, δεν κατάλαβα τι ακριβώς γινόταν. Έτσι είναι όταν πεθαίνεις αναρωτήθηκα. Άνοιξα τα μάτια μου για να δω τι γίνετε κ είδα τον Erick να έχει το χέρι του στην δεξιά μεριά της κοιλιάς του απ' όπου κ έτρεχε αίμα. Τι ακριβώς έγινε? Ποιος πυροβόλησε τον Erick?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories   [Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι Σεπ 08, 2015 11:43 am

Γκχ...Karl! Εσυ...!

Δεν χρειάζεται να μιλήσεις Erick τα άκουσα όλα. Ξέρω τον πραγματικό σου ευατό πλέον. Ποτέ μου δεν περίμενα πως ο Drake ήταν μέσα σε όλο αυτό το κόλπο. Πόσα ψέματα έχεις πει πια?

Ο Erick δεν μπορούσε να μιλήσει καλά, δυσκολευόταν απο την πληγή που του προκάλεσε η σφαίρα η οποία φαίνεται να χτύπησε κάποιο όργανο. ΜΠΑ*** ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΕΕ! Νευριασμένος ο Erick σήκωσε το χέρι του που κρατούσε το όπλο για να πυροβολίσει τον Karl αλλά χωρίς κανέναν δισταγμό ο Karl πρόλαβε να εκπυρσοκροτήση το όπλο του πρώτος. Η δεύτερη σφαίρα τον πέτυχε στο χέρι, αλλά δεν σταμάτησε. Η επόμενη σφαίρα τον βρήκε στο αριστερό του πόδι κ η τελευταία σφαίρα στο στήθος.

ΑΦΕΝΤΙΚΟ!! Φώναξαν τα δύο τσιράκια του Erick έκπληκτοι. Έβγαλαν τα σπαθιά τους κ όρμισαν στον Karl. Αυτός τράβηξε το σπαθί του κ απέκρουσε την επίθεση κ τον δύο βάζοντας το σπαθί πλάγια μπροστά του. Ήταν εμφανές πως δεν είχαν καμία ελπίδα απέναντί του. Έπειτα κλώτσησε τον έναν στην κοιλιά στέλνωντας τον προς τα πίσω με αποτέλεσμα να του φύγει το σπαθί απο το χέρι. Στην συνέχεια έβαλε δύναμη με τα χέρια του κ έσπρωξε προς τα πίσω το σπαθί του άλλου. Όσο το είχε ακόμα στον αέρα με μία κίνηση τον έκοψε στο στήθος. Ο άλλος ο πειρατής αφού είδε τον φίλο του να πεθένει μπροστά στα μάτια του το έβαλε στο πόδια, δεν ήθελε να έχει την ίδια μοίρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories   [Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι Σεπ 08, 2015 12:20 pm

Αφού ο Karl κατάφερε να κερδίσει τους 2 πειρατές κ να σταματήσει τον Erick, ήρθε προς το μέρος μου για να με απελευθερώση.

Είσαι καλά Sebastian? Δεν του απάντησα. Το βλέμα μου ήταν καρφομένο στον Erick ο οποίος ξάπλωνε στο έδαφος. Τα μάτια μου είχαν γουρλώσει καθώς τον έβλεπα να ξεψυχάει. Άρχισα να περπατάω αργά προς το μέρος του. Sebastian? Τι έπαθες? Δεν άντεχα άλλο, ήμουν θυμωμένος. Η οργή μου ήταν τόσο μεγάλη που δεν μπορούσα να την συγκρατήσω μέσα μου. Έπεσα πάνω στο άψυχο σώμα του Erick κ άρχισα να τον βαράω στο πρόσωπο μου. Δάκρυα έπεφταν απο το πρόσωπο μου. Δεν έλεγχα πλέον τον ευατό μου, όλα είχαν σκοτινιάσει. Ο Karl προσπάθισε να με σταματήσει αλλα εγώ επέστρεφα κ συνέχιζα τις μπουνιές, τα χέρια μου είχαν αρχίσει να ματώνουν απο τα χτυπήματα. Σταμάτα φώναξε ο Karl κ με έπιασε αγκαλιά προσπαθώντας να με σταματήσει. Εγώ άρχισα να χτυπιέμε δεξιά κ αριστερά για να ξεφύγω αλλα δεν τα κατάφερα. Μετά απο μερικά δευτερόλεπτα έπεσα λιπόθυμος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories   [Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι Σεπ 08, 2015 1:54 pm

Δύο μέρες είχαν περάσει απο το συμβάν. Βρισκόμουν στο δωμάτιό μου όπου κ ξάπλωνα στο κρεβάτι μου. Ο Karl με είχε μεταφέρει στο σπίτι μου για να με φροντίσει η μητέρα μου. Απο το πολύ στρες που μου προκλήθηκε στην αποθήκη είχα χάσει τις αισθήσεις μου. Όταν ξύπνησα δεν θυμόμουν την επίθεση μου στον Erick αλλά ουτε τι έπαθε. Η μητέρα μου με καθησύχασε κ μου είπε πως θα ενημερώσει τον Karl για να μου πει τι έγινε. Το μόνο που την ένοιαζε εκείνη την στιγμή ήταν ο γιος της που βρισκόταν ζωντανός δίπλα της. Αφού σιγουρέφτηκε πως ήμουν καλά κατέβηκε κάτω στην κουζίνα για να μου ετοιμάσει φαγητό καθώς είχα να φάω δύο μέρες. Μόλις έκλεισε την πόρτα του δωματίου το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να αρπάξω την μπλούζα μου κ να την φορέσω. Έπειτα άνοιξα το παράθυρο του δωματίου μου κ έφυγα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gohan
Marines
Marines
Gohan


Posts : 4023
Join date : 08/11/2010
Age : 29
Location : Wait What!?

[Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories   [Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι Σεπ 08, 2015 2:24 pm

Όταν ετοίμασε το φαγητό, η μητέρα μου ανέβηκε στο δωμάτιο. Μόλις άνοιξε την πόρτα κ το είδε άδειο έριξε τον δίσκο με το φαγητό στο πάτωμα κ έφυγε τρέχωντας φωνάζοντας το όνομα μου. Στο μεταξύ, εγώ βρισκόμουν βρισκόμουν δυτικά του νησιού σε ένα γκρεμό ο οποίος κοιτούσε τη θάλασσα. Εκεί είχαμε θάψει τον πατέρα μου. Όταν κοίταξα την ταφόπλακα όπου έγραφε το όνομα του. Κάθισα δίπλα απο τον τάφο κ έκατσα να κοιτάω την θάλασσα. Έκατσα πολύ ώρα εκεί. Ο ουρανός είχε γίνει κόκκινος καθώς ο ήλιος έδυε. Απο μακριά μπορούσες να δεις έναν άνδρα να έρχεται προς το μέρος μου. Ήταν ο Karl. Ο βαδισμός του ήταν σχετικά αργός. Όταν έφτασε με είδε που κοιτούσα την θάλασσα κ έκατσε κ αυτός δίπλα μου.

Είχα μία υποψία οτι θα σε έβρισκα εδώ Sebastian. Η μητέρα σου ανησύχησε το ξέρεις?

Τι έγινε με τον Erick, Karl?
Ο τρόπος ο οποίος του μίλησα ήταν κάπως ψυχρός.

Περίμενα πως θα με ρωτούσες... Ο Erick είναι νεκρός. Αναγκάστηκα να τον σκοτώσω για να σε προστατέψω. Δεν θυμάσε τίποτα? Δεν αντέδρασα καθόλου ακούγοντας πως ο Erick ήταν νεκρός. Ένα κομμάτι μέσα μου ήθελε να τον σκοτώσει. Με κοίταξε ο Karl κ είδε πως είχε χαθεί η ζωντάνια απο το πρόσωπό μου. Θα περνούσε πολύς καιρός για να βρω ξανά τον φυσιολογικό μου ευατό. Α! Ξέχασες κάτι πίσω στο σπίτι σου είπε κ έβγαλε μέσα απο την κάπα του το μπαούλο του πατέρα μου. Προσπαθίσα να το ανοίξω αλλά δεν τα κατάφερα. Απ' ότι κ αν είναι φτιαγμένο αυτό το μπαούλο φαίνεται πολύ ανθεκτικό. Λοιπόν, εγώ θα πηγαίνω. Θα ενημερώσω την μητέρα σου για το που βρίσκεσαι, καλό θα ήταν όμως να μην αργίσεις να επιστρέψεις. Αφού έφυγε είχα μείνει κ πάλι μόνος μου να κοιτάω την θάλασσα. Βλέπωντας το απέραντο γαλάζια χρώμα της με ηρεμούσε. Ξαφνικά θυμήθηκα κάτι ομως. Ο πατέρας μου μου είχε δώσει ένα κλειδί την ημέρα που πέθανε. Μήπως? Μήπως αυτό το κλειδί μπορεί να ανοίξει το μπαούλο? Αμέσως έτρεξα πίσω στο σπίτι μου. Μόλις έφτασα πήγα στο δωμάτιό μου κ άρχισα να ψάχνω για το κλειδί. Έψαξα σε όλο το δωμάτιο ώσπου τελικά το βρήκα μέσα στην μαξιλαροθήκη. Η καρδιά μου χτυπούσε γρήγορα. Έβλεπα την τρύπα στο μπαούλο κ το χέρι μου έτρεμε. Είχα μεγάλο άγχος για το αν το κλειδί θα χωρούσε. Κατάπια το σάλιο στο στόμα μου κ έβαλα το κλειδί στην τρύπα. Έπειτα προσπάθησα να το κουνήσω δεξιά. "ΚΛΙΝΓΚ" Έπιασε! Το κλειδί ξεκλείδωσε το μπαούλο! Αμέσως άνοιξα το μπαούλο κ είδα το φρούτο με τα μάτια μου. Αμέσως όμως πέρασε μία σκέψη απο το μυαλό μου καθώς το κρατούσα στα χέρια μου. Άξιζαν όλα αυτά που πέρασα εγώ κ ο πατέρας μου για κάτι τόσο ασήμαντο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Argon
Administrator
Administrator
Argon


Posts : 1099
Join date : 27/05/2012
Age : 27
Location : everywhere

[Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories   [Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Οκτ 03, 2015 7:15 am

Όνομα Χαρακτήρα:Sebastian Weiss
Παράταξη:Marine
Bounty:-
Story of the month: No
Φήμη:2/10
Beli:5.000
Βαθμολογία:5/10
Παρατηρήσεις:
1)Είχες μερικά ορθογραφικά,αλλά όχι ιδιαίτερα πολλά.Βελτιώνεσαι σε αυτό το κομμάτι.
2)Μου άρεσε που συνέδεσες το παρελθόν σου με την όλη υπόθεση,όμως όταν τελικά έπιασε όλα αυτά τα ποστ απογοητεύτηκα.Η ιστορία ήταν για τον χαρακτήρα σου,όμως τα μισά ποστ περίπου ήταν μόνο για το παρελθόν του πατέρα σου στο οποίο δεν είχες και μεγάλη ανάμειξη.Ο χαρακτήρας σου έπρεπε να κάνει πολύ περισσότερα.
3)Δεν με ενόχλησε το ότι ήρθε βοήθεια,όσο του ότι πάλι ο χαρακτήρας σου δεν φάνηκε.Ο Karl ήρθε τους έσφαξε όλους,τέλος...Μπορούσες να πεις τουλάχιστον ότι ήταν κάπως περισσότεροι,ή ότι ο Karl σε ελευθέρωνε αφού σταματούσε τον Erick και έτσι έπαιρνες και εσύ μέρος στην μάχη.
Σε μια ιστορία που έπρεπε να δείξεις ιδιαίτερα τον χαρακτήρα σου και την προσπάθεια του,δεν το έκανες.Δυστυχώς δεν πήρες το φρούτο!

Τα βραβεία θα μπουν από εμένα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
[Τέλος-Φρούτο(Σεπτέμβριος-Οκτώβριος)]Broken Memories
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Φρούτα του Μήνα - Σεπτέμβριος- Οκτώβριος
» [Αρχή-Φρούτο] Treasure Hunt!![Τέλος-Φρούτο]
» [Αρχή-Φρούτο]The Quest[Τέλος-Φρούτο]
» No memories…[ΤΕΛΟΣ]
» [Τελος] Illusions And Memories!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΧΑΡΤΗΣ :: EAST BLUE SEA :: SHELL TOWN-
Μετάβαση σε: