.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
3 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 3 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος]

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος]   [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Φεβ 09, 2011 4:16 pm

Αφου απελευθερωσα τον Shimon ειμασταν πλεον ετοιμοι για μαχη και για να φυγουμε απο την πολη.
- Shimon αναλαβε εσυ αυτους που μας κηνυγανε και εγω θα αναλαβω τον δρομο διαφυγης μας
- Μην μου δινεις διαταγες...δεν ειμαι το παιδακι που ημουν παλια

Παρορμητικος οπως παντα ορμησε πρωτος προς τους φρουρους που ηταν πισω μας χωρις να τον νοιαζουν οι συνεπιες. Δεν ανησυχουσα για αυτον ομως αλλα για εκεινους μιας και ηξερα οτι μπορουσε να τους αναλαβει και μονος του. Εγω γυρισα προς το μερος των φρουρων που στεκονταν αναμεσα σε εμας και την εξοδο μας.
- Ελπιζω να φερετε καποια αντισταση...δεν θελω αδυναμους αντιπαλους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος]   [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Φεβ 09, 2011 5:45 pm

Ριχτικαμε αμεσως και οι 2 μας με ορμη στην μαχη. Ειχα μεγαλη απορια για να δω πως τα πηγενε ο Shimon και τι ικανοτητες ειχε αλλα ειχα τα δικα μου προβληματα μπροστα μου με τους δικους μου φρουρους που επρεπε να αναλαβω. Εκανα το ενα μου το χερι ξανα κανονικο και επιασα το Colt απο την ζωνη μου και σημαδεψα εναν απο τους φρουρους.
- Δεν θελω να σας σκοτωσω απλα θελουμε να φυγουμε απο την πολη, Αν μας αφησετε δεν θα παθει κανεις τιποτα.
- Παρατα μας πειρατη. Πειραξατε τον Saboshi-sama και θα πεθανετε εδω, ειπε ενας απο τους φρουρους και αμεσως 3 απο αυτους αρχισαν να μου ορμανε.
- Δεν βαζουνε μυαλο αυτοι.
Κουνησα την ουρα μου μπροστα απο αυτους και με την ορμη που ειχε τους εριξα παραπερα πανω σε κατι κιβωτια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος]   [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Φεβ 09, 2011 5:53 pm

Ειχα ξεφορτωθει ηδη τους 4 απο αυτους. Οι αλλοι 2 ειχανε παθει σοκ απο τις δυναμεις μου. Δεν ειχανε ξαναδει μαλλον καποιον με δυναμεις φρουτου του διαβολου. Εκεινη την στιγμη ομως πεταγετε ενα τεραστιο κιβωτιο απο το πουθενα και πεφτει πανω στους 2 φρουρους ριχνοντας τους αναισθητους και ανοιγοντας μας τον δρομο για να ξεφυγουμε. Γυρισα πισω μου και ειδα τον Shimon να εχει ξεφορτωθει ολους τους φρουρους που μας κυνηγουσανε και να εχει πεταξει αυτος το κινωτιο που πετυχε τους αλλους 2 στην πυλη.
- Γιατι τι εκανες αυτο ρε? Τους ειχα αφου...
- Αργουσες παρα πολυ ρε...παντα αργοσχολος και ομιλιτικος...δεν ηταν ωρα για κουβεντες

Πφφφφφφ δικιο ειχε αλλα το απολαμβανα να τους δουλευω....Πηρα και παλι την κανονικη μου μορφη και αρχισαμε να τρεχουμε προς την εξοδο. Βγηκαμε εξω και αρχισαμε να ακολουθουμε τον δρομο που οδηγουσε στο δασος,
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος]   [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Φεβ 09, 2011 6:07 pm

Αρχισαμε να τρεχουμε μεσα απο τον πλακοστροτο δρομο. Μετα απο ενα σημειο φυγαμε απο τον δρομο για να μην μας βρουνε ευκολα και αρχισαμε να τρεχουμε μεσα στο δασος. Δεν ηξερα ποση ωρα ειχε περασει απο τοτε που ειχαμε φυγει απο την πολη αλλα σιγουρα δεν θα μας αφηναν στην ησυχια μας τοσο ευκολα. Μετα απο 1 ωρα περιπου τρεξιματος σταματησα και εκανα νοημα στον Shimon να σταματησει.
- Νομιζω οτι πρεπει να σταματησουμε για να ξεκουραστουμε για λιγο.
- Ναι, ισως εχεις δικιο, ειμαι εξαντλημενος
- Ωραια, εχω μαζι μου μερικα τροφημα, καλυτερα να τα φας εσυ, φαινεσαι εξαντλημενος. Εξαλου νομιζω οτι ειναι ωρα να πουμε μερικα πραγματακια οι 2 μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος]   [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Φεβ 09, 2011 6:22 pm

Καθησαμε σε κατι βραχια διπλα σε μια πηγη με τρεχουμενο νερο. Εβγαλα τον σακο που μου ειχε δωσει ο γερος πισω στην πολη και εβγαλα μερικα τροφημα και τα εδωσα στον Shimon. Πηρα και εγω μερικα αλλα απο την τσαντα και εκατσα να ξεκουραστω για καποια λεπτα.
- Λοιπον Shimon γιατι δεχοσουν να εισαι σκλαβος των World Noble? Πως ακριβως σε επιασαν και εγινες σκλαβος τους?
- Μεγαλη ιστορια αδερφε μου [mor173]
- Μην ανησυχεις εχω χρονο να την ακουσω...λοιπον?
- Ολα ξεκινησαν 3 χρονια πριν. Μολις ειχα φτασει σε ενα νησι στην Grand Line.
- Grand Line [mor153] [mor153]
- Ναι, ημουνα μελος σε ενα πολυ γνωστο πληρωμα με δυνατα μελη και ειχαμε μολις μπει στην Grand Line.
- Ουαου αυτο ειναι δυναμη. Μπραβο!!
- Λοιπον μολις ειχαμε μπει στην μεγαλη γραμη και θελαμε να εξερευνησουμε ενα μικρο νησι που μολις ειχα προσαραξει. Χωριστικαμε και δωσαμε συναντηση μετα απο καποιες ωρες. Εφτασα στο σημειο συναντησης αλλα κανεις δεν εμφανιστικε ποτε οποτε πηγα για να τους ψαξω. Εφτασα σε μια πολη και αρχισα να ρωταω τριγυρω αλλα δεν ειχανε δει κανεναν τους. Μαλιστα οι κατοικοι της πολη ελεγαν οτι θαυμαζαν τους πειρατες που μολις ειχαν ερθει απο αλλες θαλασσες και θα μου εκαναν ενα παρτυ για να το γιορτασουμε. Ομως αυτο τελικα θα ηταν μια παγιδα καποιων επιτυδιων Bount Hunters. Ειχανε κανει το νησι το αρχηγειο τους και δελεαζανε οποιους νεους πειρατες φτανανε στο νησι με ναρκομενα ποτα και φαγητα.
- Καλα ρε τουβλο και εσυ την πατησες? [mor146]
- Ε, ναι.... [mor66] [mor66] [mor66]

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος]   [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Φεβ 09, 2011 6:27 pm

- Ε τελικα τι εγινε?
- Οπως αποδειχτικε δεν ημουν ο μονος που την πατησα αλλα και το υπολοιπο πληρωμα μου.
- Καταλαβα με τι βλακες ειχες μπλεξει [mor131]
- Να συνεχισω? 53454353
- Μα ναι ελευθερα... [mor005]
- Τελικα αποδειχτικε οτι ητανε γνωστο λημερι μιας σημοριας Bounty Hunters Που πιανανε νεοεισερχομενους πειρατες στην Grand Line και τους δεινανε ή στους Marines για να εισπραξουνε το Bounty τους έιτε σ διαφορα Auction House στην Grand Line για ενα ποσο. Απο εκει πουλουσανε τους πειρατες κυριος σε αρχοντες νησιων, βασιλιαδων ή World Noble σαν σκλαβους ή τροπαια και ετσι εγω κατεληξα εδω περα. Βρισκομαι στο νησι πανω απο 2 χρονια και ηταν τα πο απαισια χρονια της ζωης μου. Σκεφτηκα να παρατησω την πειρατεια και να γυρισω πισω στην πατριδα μας και στο χωριο μας.
- Τιι??? θα σταματησεις να εισαι πειρατης?
- Ναι το σκεφτηκα πολυ καλα και ειναι η τελικη μου αποφαση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος]   [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Φεβ 09, 2011 6:38 pm

Οσο εμεις μιλουσαμε για το παρελθον του Shimon και το πως βρεθηκε αιχμαλωτος των World Noble πισω στην Royal City οι World Noble ειχαν αρχισει κιολας τις κινησεις τους.
- Μαζεψατε το πτωμα του αδερφου μου απο τους δρομους ανικανοι φρουροι?
- Μαλιστα Mizu-san.
- Ωραια, εγω πριν απο λιγο μιλησα με τα κεντρικα της WG και τους ειπα για το συμβαν και συμφωνισαν να στειλουνε αμεσως εδω περα εναν απο τους Marine Admirals για να ερευνησει το θεμα. Αυτο θα τους μαθει να εναντιωνονται στους νομους μας.
- Τι θελετε να κανουμε εμεις Mizu-san?
- Εσεις? Τιποτα εσεις ειστε αχρηστοι. Φωναξα εδω καποιον που θα ανταπεξελθει της αποστολης που θα του αναθεσω.
- Δεν νομιζεις οτι εισαι πολυ αυστηρη Noble-Mizu?
- Δεν θα μου πει ενας αγρικος τι ειμαι και τι οχι. Σε προσελαβα γιατι εχουσα οτι εισαι απο τους καλυτερους Bandit στην περιοχη Higuma. Θελω να πας και να βρεις αυτους που σκοτωσαν τον αδερφο μου και να τους φερεις μπροστα μου ζωντανους. Μετα θα παρεις την ανταμοιβη σου και θα τους αναλαβουν οι Marines.
- Μπορει να μην εχω καλες σχεσεις με την εξουσια αλλα με τα λεφτα που μου δινεις εσυ θα κανω οτι διαταξεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος]   [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Φεβ 09, 2011 6:45 pm

Εντομεταξυ εγω και ο Shimon συνεχιζαμε την συζητηση μας σχετικα με το παρελθον τους και το τι ακριβως σκοπεαμε να κανουμε.
- Πρεπει να φυγουμε το γρηγοροτερο απο το νησι Shimon.
- Ναι το ξερω αυτο αλλα πως? Δεν εχουμε βαρκα και ακομα και να ειχαμε οι Marine σιγουρα θα εχουνε κλεισει απο ολες τις μεριες το νησι για να μην το σκασουμε.
- Ισως εχεις δικιο αλλα πρεπει να προσπαθησουμε αλλιως δεν θα γλυτωσουμε ζωντανοι. Ενας Marine Admiral ισως ειναι στον δρομο του για εδω. Αυτο που εκανα ειναι αδικημα και το αναγνωριζει ακομα και η WG.
- Επρεπε και εσυ να τον σκοτωσεις ετσι?
- Φυσικα, πως αλλιως θα γινω γνωστος στον κοσμο σαν πειρατης? [mor27] :[mor149]
:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος]   [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Φεβ 09, 2011 6:47 pm

Αρχισαμε να κατηφοριζουμε μεσα απο το δασος προς τις παραλιες του νησιου.
- Λοιπον κυριε.Εξυπνε πως εχεις σκοπο να φυγουμε απο εδω?
- Καλα γι'αυτο ανησυχεις? Εχω κρυμενη στις παραλιες την βαρκα με την οποια ηρθα εγω εδω. Θα παμε να την βρουμε και μετα θα φυγουμε.
- Και πιστευεις οτι θα μας αφησουνε ετσι απλα να φυγουμε?
- Αν θελουν ας μας σταματησουν....αν μπορουνε.

Καπως ετσι πηγε η συζητηση σε ολο τον δρομο μεχρι να βγουμε εξω απο το δασος. Αρχισαμε να πειραζουμε ο ενας τον αλλο οπως τον παλιο καλο καιρο που βρισκομασταν μονοι μας πισω στο νησι μας οπου ειχαμε γνωριστει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος]   [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Φεβ 09, 2011 6:52 pm

Αφου περασαμε σχεδον μεσα απο ολο το δασος φτασαμε στην ακρη ενος λοφου που οδηγουσε μπροστα σε εναν τοπο απιστευτης μυρωδιας και βρωμας. Δεν ηξερα τι ακριβως ητανε αυτο αλλα εδω περα μυριζε απιστευτα.
- Μα τι στο καλο ειναι εδω περα? Μυριζει σαν σκουπιδοτοπος.
Περπατησαμε παραπερα και μπηκαμε πιο μεσα μιας κ ηταν ο μονος δρομος προς την παραλια που ειχα αφησει την βαρκα μου. Οταν ειδαμε καλυτερα ολοκληρη την περιοχη ειδαμε οτι βρισκοταν μολις μερικα χιλιομετρα εξω απο την ιδια την πολη και καλυπτε εναν χωρο πολλως μετρων ο οποιος ηταν ολο γεματος με τα σκουπιδια που προερχονταν απο την πολη. Ολων των ειδων τα προσωπικα σκουπιδια των πολιτων κατεληγαν εδω περα και συνεθεταν αυτην την τεραστια χωματερη.
- Τι αηδιαστικο θεαμα ειναι αυτο.
Τοτε ομως ακουστικε απο πισω μας μια αγνωστη φωνη να μας λεει:
- Δυστηχως για εσας εδω θα γινει ο ταφος σας, και ακουστικε ενας πυροβολισμος απο πισω μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος]   [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Φεβ 09, 2011 6:58 pm

Πριν προλαβουμε να αντιδρασουμε ο αγνωστος ειχε πυροβολισει κατα το μερος μας και ειχε πετυχει τον Shimon στο ποδι του.
- Shimon εισαι καλα?
- Μια χαρα ειμαι θα ζησω φυσικα αλλα δεν μπορω να τρεξω.
- Ποιος εισαι και τι θελεις απο εμας?
- Χαχα μα δεν με ξερεις?
- Γιατι θα επρεπε? Τι εισαι κανενα κλοουν απο τσιρκο?
- Πως τολμας ανιδεο ανθρωπακι, με πυροβολαει με το οπλο του αλλα προλαβαινω και σκληρενω το δερμα μου ετσι η σφαιρα εξωστρατιζετε, χωρις να παθω γρατζουνια.
- Βλεπω εχεις καποιες ειδικες δυναμεις. Αυτες δεν θα σε σωσουνε ομως. Ειμαι ο Higuma ενας Bandit με επικυριξη στο κεφαλι μου με 8,000,000 Beli. Με προσελαβαν οι World Noble για να σας παω πισω σε αυτους. Ομως δεν ξερω αν θα συγκραντιθω να μην σας σκοτωσω.
- Χαχα ωστε πουλας και το τομαρι σου για τα λεφτα ε? Μπραβο ντροπιαζεις το ονομα σου. Μην νομιζεις ομως οτι ολα θα ειναι τοσο ευκολα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος]   [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Φεβ 09, 2011 7:03 pm

- Ολα ειναι προσχεδιασμενα δεν εχω σκοπο να σας αφησω να ξεφυγετε απο εδω ζωντανοι. Παιδιαααααααααα!!!! Ωρα να αναψουμε τα αιματα σε αυτο το παρτυ.
Εμφανιστικαν τοτε τα τσιρακια του Higuma τα οποια κρατουσανε ολοι τους πυρσους.
- Τι εχεις σκοπο να κανεις με αυτους? Να μας αναψεις το τσιγαρα?
- Θα βαλω φωτια σε ολο αυτο τον σωρο με τα σκουπιδια. Εντολες των World Noble μιας και περιμενουνε εναν Marine του βελενηκους του Marine Admiral...αλλα εγω εχω σκοπο να καψω και εσας μαζι με αυτα. Ποιος θα σας βρει αλωστε εδω περα.
- Τι??? Μα δεν μπορεις να το κανεις αυτο. Θα βαλεις σε κινδυνο και την ιδια την πολη.
- Δεν μου καιγετε καρφακι. Εγω θελω να εξουδετερωσω εσας, να παρω την αμοιβη μου και μετα να φυγω απο αυτο το μερος.
- Δεν θα γλυτωσεις στο ξαναλεω. Θα σε σταματησω. Shimon μπορεις να κουνηθεις?
- Οχι συγνωμη δεν μπορω ουτε να τρεξω.

- Χαχα τι θα κανεις λιοπον ανθρωπακι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος]   [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Φεβ 09, 2011 7:08 pm

Δεν ειχα και πολλες επιλογες στην διαθεση μου. Τα τσιρακια του Higuma ειχαν αναψει κιολας τον σωρο με τα σκουπιδια και ηδη υπηρχαν πολλες αιστιες φωτιας. Η μυρωδια της βρωμας αρχισε σιγα-σιγα να καλυπτετε απο τν μυρωδια των καμενων σκουπιδιων η οποια ηταν ακομα πιο αποπνικτικη. Συντομα ολοκληρο το μερος θα ειχε αναψει απο τις φλογες και η ατμοσφαιρα εδω γυρω θα γινονταν αποπνικτικη. Η μονη μας λυση για να φυγουμε ζωντανοι ηταν αν πολεμουσα τον Higuma.
- Shimon θελω να προσπαθησεις να πας μερικα μετρα πιο διπλα. Δεν θελω να μπεις στην μεση της μαχης μας.
- Χαχαχα ωστε αποφασησες να με πολεμησεις ε? Θα το μετανιωσεις στο τελος γιατι θα πεθανεις και εσυ και ο φιλαρακος σου. Κανεις δεν με εχει νικησεις ποτε και τωρα ηρθε η ωρα να μαθεις τον λογο που εχω 8,000,000 Beli στο κεφαλι μου.
- Μονο λογια εισαι βρωμιαρη, δεν αξιζεις μια μπροστα μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος]   [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Φεβ 11, 2011 7:11 pm

Υστερα απο μια εξαντλητικη μαχη καταφερα να κερδισω τον Bandit Higuma και να τον σκοτωσω.
- Αυτο θα μαθεις και σε εσας τους υπολοιπους να σεβεστε ατομα με πραγματικη δυναμη. Shimon ελα πρεπει να φυγουμε αμεσως απο εδω περα.
Οι φωτιες που ειχανε αναψει νωριτερα τα τσιρακια του Higuma ειχαν εξαπλωθει σχεδον σε ολοκληρο τον σκουπιδοτοπο και η ατμοσφαιρα ειχε γινει αποπνικτικη. Ηταν δυσκολο και μονο να αναπνεεις και δεν υπηρχε πολυ καλη ορατοτητα λογο του κοπνου. Επρεπε να βρουμε εναν δρομο για να φυγουμε απο εδω και συντομα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος]   [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Φεβ 11, 2011 7:13 pm

Αρχισαμε να τρεχουμε αναμεσα στους σωρους με τα σκουπιδια σαν πανικοβλημενοι ψαχνωντας απεγνωσμενα εναν δρομο διαφυγης. Τοτε σαν απο θαυμα εντοπισα μια μικρη διοδο που οδηγουσε εξω απο αυτην την φλεγομενη κολαση και εφτανε κοντα στην παραλια. Εριξα λιγο απο το δηλητηριο του σκορπιου με την ουρα μου στις φλογες για να τις σβησω ωστε να περασουμε πιο ευκολα και κατευθηνθηκαμε προς την παραλια με σκοπο να βρουμε την βαρκα μου και να ξεφυγουμε απο αυτο το νησι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος]   [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Φεβ 11, 2011 7:17 pm

Αφου φτασαμε στην παραλια αφησα διπλα σε εναν βραχο τον Shimon που δεν μπορουσε να κινηθει, λογο του τραυματος στο ποδι, και αρχισα να ψαχνω για το μερος που ειχα αφησει την βαρκα μου οταν ειχα φτασει στο νησι, πριν 2 μερες. Η παλλιρια ειχε ανεβει παρα πολυ και ισως την ειχε παρασυρει μακρια αλλα ηλπιζα να μην το ειχε κανει. Για καλη μου τυχη την βρηκα αφημενη στο ιδιο ακριβως σημειο που την ειχα αφησει, δεμενη σε ενα δεντρο μολις μερικα μετρα πριν απο την θαλασσα. Τη ξεδεσα και την εριξα στο νερο. Πηγα και πηρα τον Shimon και τον εβαλα και αυτον μεσα στην βαρκα.
- Μην ανησυχεις για τιποτα θα σε βοηθησω εγω.
- Δεν ανησυχω για εσενα αλλα για το πλοιο των Marine που φαινετε στον οριζοντα.
- Πως???!! 11111
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος]   [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Φεβ 11, 2011 7:24 pm

Το πλοιο των Marine με τον Vice Admiral ειχε φτασει κιολας στο νησι(!) Αυτο ηταν υπερβολικα γρηγορο. Επρεπε να φυγουμε οσο πιο γρηγορα γινονταν απο εδω περα και μαλιστα χωρις να γινουμαι αντιλιπτοι απο κανεναν γιατι αλλιως θα διατρεχαμε μεγαλο κινδυνο.
- Shimon πρεπει να φυγουμε αμεσως. Βοηθησεμε να αναπτυξουμε ταχυτητα αμεσως.
- Μα που θα παμε μετα απο εδω περα?
- Δεν ξερω αλλα προτεραιοτητα μας τωρα ειναι να μην μας ανιχνευσουν οι Marines και μετα θα κανονισουμε και αυτο το ζητημα.

Ανοιξα το πανι του μικρου καταρτιου που ειχε η βαρκα μου και αρχισαμε να πλεουμε μακρια απο το Dawn Island. Καθως απομακρινομασταν προσεχαμε να μην γινουμε αντιλπτοι απο κανεναν και ευτυχως το καταφεραμε με επιτυχεια. Βλεποντας πισω στο νησι ειδα την φωτια που ειχε βαλει ο Higuma να εχει εξαπλωθει και σε αλλα μερη του νησιου και να πλησιαζε την πολη απειλιτικα. Τελικα αυτο ηταν το τιμημα που θα πληρωναν επειδη με υποτιμησαν. Ηταν ωρα να γινει το ονομα μου γνωστον στον πειρατικο κοσμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WorstΑdmin
Civilian
Civilian
WorstΑdmin


Posts : 1220
Join date : 30/12/2010

[Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος]   [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Φεβ 18, 2011 4:38 pm

Όνομα: Cross «Venomous» Marian
Haki Points: -
Player of the Week Points: 0
Beli: 500
Bounty: 700.000.000
Post: 8.600

Παρατηρησεις: Απειρα λαθη στην ιστορια σου και δεν μιλαω για το συντακτικο η την ορθογραφια. Επειδη ειναι τοσα πολλα, θα αναφερω καποια παραδειγματικα. Οι World Nobles δεν ειναι στο Dawn Island, δεν εχουν τοσο μικρη φρουρηση, δεν μισθωνουν ληστες, δεν ξεφευγεις ετσι απο ενα battleship, δεν δεν δεν δεν δεν...


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Monkey D. Luffy
Administrator
Administrator
Monkey D. Luffy


Posts : 16414
Join date : 09/01/2010
Age : 29
Location : New World

[Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος]   [Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ Φεβ 20, 2011 4:37 am

700.000.000 έγινε πλέον το Bounty...

Καλή σου τύχη για την συνέχεια αν αντέξεις με τους Marines tongue
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.onepiecegr-rpg.com
 
[Αρχή] Η εμφανιση μιας νεας απειλης [Τέλος]
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» [Αρχή - Παρελθόν] Η αρχή μιας νέας ζωής
» [Τέλος-Αποστολή] Η επανώρθωση μιας αποτυχίας
» Η Αρχή Μιας Μεγάλης Περιπέτειας[Τέλος]
» [Αρχή-παρόν] το ξεκίνημα μιας ιστορίας [ΤΕΛΟΣ]
» [Αρχή] Η αρχή μια νέας ζωής

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ :: ΙΣΤΟΡΙΕΣ :: ΑΡΧΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΩΝ-
Μετάβαση σε: