.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
4 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 4 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 Υποδειγματική φόρμα χαρακτήρα (παράδειγμα)

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
BadBoy
Civilian
Civilian
BadBoy


Posts : 4116
Join date : 06/05/2010
Age : 31
Location : Inner Sea Kingdoms

Υποδειγματική φόρμα χαρακτήρα (παράδειγμα) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Υποδειγματική φόρμα χαρακτήρα (παράδειγμα)   Υποδειγματική φόρμα χαρακτήρα (παράδειγμα) I_icon_minitimeΠαρ Μαρ 04, 2011 2:37 pm

Παρακάτω ακολουθεί μια συμπληρωμένη φόρμα ενός χαρακτήρα. Καλό θα ήταν να τις ρίξετε μια ματιά πριν φτιάξετε τον χαρακτήρα σας γιατί θα σας λυθούν πολλές απορίες!




Όνομα Χαρακτήρα: Monkey D. Luffy
Ψευδώνυμο: Strawhat
Παράταξη: Πειρατες
Ηλικία: 17
Φύλο: Αρσενικό
Φυλή: Άνθρωπος
Προσωπικότητα: Ένας πολύ φιλόδοξος και παράτολμος άνθρωπος, χαζός αλλά πολύ συναισθημάτικος όσο αφορά το θέμα των φίλων του. Καλός και πάντα πρόθυμος να βοηθήσει.
Θάλασσα/Πόλη: East Blue/Dawn Island
Ειδικότητα: (Εδώ θα συμπληρώσετε την ειδικότητα της αρεσκείας σας)
Περιγραφή: Μετρίου αναστήματος, πολύ λεπτός, φοράει πάντα ένα ψάθινο καπέλο, ένα κόκκινο αμάνικο πουκάμισο, ένα γαλάζιο παντελόνι και σαγιονάρες.
Στόχος: Να γίνω ο Βασιλιάς των Πειρατών
Εικόνα:



Στατιστικά του χαρακτήρα



Επίθεση: 10 +0 = 10
Άμυνα: 10 + 4 = 14
Αντοχή: 15 +0 = 15
Ταχύτητα: 10 +2 = 12
Ενέργεια:200


Επιθετικές και Αμυντικές Δυνάμεις



Επιθετικές Δυνάμεις:

Gomu gomu no Pistol (-5 HP)(Αγορασμένη)
Gomu gomu no Bullet (-10 HP)(10.000 Beli)
Gomu gomu no Muchi (-20 HP)(20.000 Beli)
Gomu gomu no Ono (-30 HP)(30.000 Beli)
Gomu gomu no Gattling Gun(-40 HP)(40.000 Beli)
Gomu gomu no Bazooka (-50 HP)(50.000 Beli)


Gear ή Zoan Mode:
Gear Second: Λυγίζοντας τα γόνατα, μαζεύω ενέργεια στα πόδια μου και καθώς σηκώνομαι την διοχετεύω σε όλο μου το σώμα με αποτέλεσμα η επίθεσή μου, η άμυνά μου, η αντοχή μου και η ταχύτητα μου να αυξάνονται κατακόρυφα.(Δλδ μου αυξάνονται κατά 10 όλα μου τα στατιστικά)


Logia Element Skill:


Αμυντικές Δυνάμεις



Όνομα Αμυντικής Δύναμης: Gomu Gomu no Fuusen
Περιγραφή: Ρουφάω πολύ αέρα και φουσκώνω το σώμα μου πάρα πολύ με αποτέλεσμα καμία επίθεση να μην έχει αποτέλεσμα πάνω μου καθώς είμαι ένα φουσκομένο λάστιχο.(απόκρουση επίθεσης)

Όνομα Αμυντικής Δύναμης: Gomu Gomu no Ami
Περιγραφή: Σταυρώνω τα δάχτυλά μου και τα επιμηκύνω. Με αυτόν τον τρόπο δημιουργώ ένα λαστιχένιο δίχτυ και φυλακίζω τον αντίπαλο μέσα σε αυτό. Ο αντίπαλος για έναν γύρο δεν μπορεί να ξεφύγει από το δίχτυ.(Χάσιμο γύρου)

Όνομα Αμυντικής Δύναμης: Gomu Gomu no Rocket
Περιγραφή: Τεντώνω τα χέρια μου και γραπώνομαι από κάποιο δέντρο, βράχο ή άλλο αντικείμενο που βρίσκω. Καθώς έρχεται η επίθεση του αντιπάλου εγώ πετάγομαι σε εκείνο το σημείο αποφεύγοντας την επίθεση και με την φόρα που έχω όσο βρίσκομαι στον αέρα, γυρνάω και πέφτω με ορμή πάνω στον αντίπαλο δημιουργώντας του ζημιά. (αποφυγή επίθεσης και 30 έξτρα ζημιά)




Φρούτο του διαβόλου


Φρούτο του Διαβόλου: Gomu Gomu no Mi
Τύπος φρούτου: Paramecia
Ιδιότητα: Επειδή όλο το σώμα μου είναι λάστιχο, έχουν αλλάξει οι ιδιότητες του και έχει γίνει πιο ανθεκτικό πιο ευλίγιστο και πιο ευκίνητο. Χάρη σε αυτές τις ιδιότητες αυξάνονται τα στατιστικά μου(+5 άμυνα και +5 αντοχή)

Ιδιότητα μη χρήστη φρούτου:

Εξοπλισμός
Weapons:

Helmet:

Armor: Κόκκινο αμάνικο (+2 άμυνα)

Leggings/Legplates: Παντελόνι (+2 άμυνα)

Pauldrons:

Gloves:

Boots/Sandals: Σανδάλια (+2 ταχύτητα)

Accesories:

  1. Rings:
  2. Earrings:
  3. Necklace:
  4. Belt:
  5. Seaths:




Χώρος Αποθήκευσης





Να σημειώσετε πως οι περιγραφές των αμυντικών θα πρέπει να είναι πιο λεπτομερείς και πιο περιγραφικές και πως αυτό ειναί απλά ένα παράδειγμα για να καταλάβετε πως πρέπει να τις φτιάξετε.

Στις αμυντικες μπορειτε να βαλετε:
Αποφυγή επίθεσης, Απόκρουση επίθεσης, Επιστροφή επίθεσης, Απορρόφηση επίθεσης, Χάσιμο γύρου, Αύξηση ή Μείωση στατιστικών, η επίθεση να είναι μη αποφευκτή-μη αποκρούσιμη-μη επιστρεφόμενη ή μη απορροφήσιμη, Διπλάσια ζημιά, μια έξτρα επίθεση, Επιλογή επίθεσης, Μείωση της ζημιάς στην μέση, Ανάκτηση ζωής ή επιπλέον ζημια, Συνεχόμενη ανάκτηση ή ζημιά κ.α.

Καθώς και συνδυασμός αυτών. Αρκεί βέβαια να υπάρχει η κατάλληλη δικαιολόγηση και περιγραφή για το πως επιτυγχάνετε το αποτέλεσμα. Κάποιοι συνδυασμοί απαγορεύονται οπότε να μην είστε υπερβολικοί στην επιλογή σας

Για οποιδήποτε απορία σας μπορείτε να επικοινωνήσετε με κάποιον Admin και θα σας λύσουμε όλες τις απορίες!


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Υποδειγματική φόρμα χαρακτήρα (παράδειγμα)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Οδηγίες-Κανόνες Παιχνιδιού
» Υποδειγματική Μάχη
» Πως θα φτιάξω χαρακτήρα
» Αλλαγές στον χαρακτήρα(Αμυντικές-Φρούτα του διαβόλου-κλπ)
» Αλλαγές στον χαρακτήρα(Αμυντικές-Φρούτα του διαβόλου-κλπ)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ :: ΓΕΝΙΚΑ :: ΒΑΣΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ-
Μετάβαση σε: