.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης] A new friend in Avalon Island

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Chan
Civilian
Civilian
Chan


Posts : 3735
Join date : 29/12/2010
Age : 38
Location : Remalia

[Τέλος-Αλλαγή Παράταξης] A new friend in Avalon Island - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης] A new friend in Avalon Island   [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης] A new friend in Avalon Island - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι Απρ 12, 2011 12:55 am

Οι συνθήκες επέβαλαν εσπευσμένα μέτρα δράσης. Δεν είχαμε ούτε το χρόνο ούτε τις δυνατότητες να τα βάλουμε με τόσους πολλούς επαναστάτες οπότε αποφάσισα να επισπεύσω τις διαδικασίες. Ψάχναμε κάθε σκηνή λεπτομερώς κι όταν βρήκαμε την αρχηγό πέταξα μέσα τον Roy. Κάθισα φρουρός απ' έξω απ' τη σκηνή και περίμενα. Είδα λίγο πιο πέρα ένα κανόνι και πυρομαχικά. Το έκανα αόρατο και το μετέφερα έξω απ' τη σκηνή. Αν ερχόταν ενισχύσεις θα τους καθύστερούσα μέχρι να τελειώσει ο άλλος. Αν κι από τη φασαρία που είχε ξεσπάσει εκεί μέσα μάλλον δε θ' αργούσα ν' αναλάβω δράση. Κι όπως το υποπτεύθηκα έτσι κι έγινε. Οι επαναστάτες εμφανίστηκαν τρέχοντας για να βοηθήσουν την αρχηγό τους. Μια κανονιά τους σταμάτησε. Αμέσως συνέχισαν. Δεύτερη και τρίτη κανονιά τους έκοψαν τη φόρα αλλά και πάλι δεν θα μπορούσα να τους κρατάω για πολύ ώρα.
-"Αργείς εκεί μέσα; Δεν θα τους κρατάω και για πολύ ώρα στη θέση τους. Τέλειωνε!"
-"Σκάσε και πυροβόλα. Τελειώνω σε λίγο." ήρθε η απάντηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Domvoi
Civilian
Civilian
Domvoi


Posts : 1018
Join date : 03/12/2010
Age : 34
Location : Θεσσαλονίκη

[Τέλος-Αλλαγή Παράταξης] A new friend in Avalon Island - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης] A new friend in Avalon Island   [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης] A new friend in Avalon Island - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι Απρ 12, 2011 1:29 am

Η κατάσταση έξω ήταν έκρυθμη. Άκουγα τους κανονιοβολισμούς κι υπέθετα πως ο Hajime έλεγχε την κατάσταση όσο μπορούσε. Η προειδοποίησή του μου έδειξε πως ήταν επιτακτικό να τελειώνω γρήγορα.
-Σκοπεύεις να παραδοθείς ή θα το κάνουμε με τον δύσκολο τρόπο και θα σε3 π΄'αω σηκωτή στα γραφεία?
-Χαχαχα Προφανώς και ΔΕΝ θα παραδοθώ αφου θα σε νικήσω και μετά θα ανλάβω και το φιλαράκι σου απ' έξω.
Με αυτά τα λόγια σήκωσε το πιστόλι της και με πυροβόλησε στο στήθος. Δέν μπήκα κάν στον κόπο να την αποφύγω. Απλά γιάτρεψα την πληγή που μου δημιούργησε πήρα πλήρη μορφή φοίνικα και της κάρφωσα τα νύχια μου στο σώμα της. Η μάχη είχε τελειώσει και ήταν ώρα να βοηθήσω τον Hajime. Αφού έδεσα καλα την Kobayashi βγήκα απ' τη σκηνή, πήρα ξανα την μορφή φοίνικα και άρχισα να επιτήθομαι στους υπόλοιπους επαναστάτες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chan
Civilian
Civilian
Chan


Posts : 3735
Join date : 29/12/2010
Age : 38
Location : Remalia

[Τέλος-Αλλαγή Παράταξης] A new friend in Avalon Island - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης] A new friend in Avalon Island   [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης] A new friend in Avalon Island - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι Απρ 12, 2011 2:11 am

Εκεί που νόμιζα πως δεν θα καταφέρω να τους κρατάω άλλο, μια γαλάζια φλόγα έλαμψε κάπου πίσω μου. Είδα τον Roy να εφορμάει στους επαναστάτες. Αυτοί ξαφνιασμένοι κοντοστάθηκαν δίνοντάς του την ευκαιρία να τους επιτεθεί ανενόχλητος. Ξεκοίλιασε τον πρώτο κι άνοιξε μια πληγή στο στήθος του δεύτερου. Με βόλευε που αυτός ήταν μπροστά. Πυροβολούσα αδιάκριτα στο πλήθος χωρίς να με νοιάζει το αποτέλεσμα. Ο Roy δεν θα πάθαινε τίποτα, οι αντίπαλοι μας από την άλλη δεν θα είχαν την ίδια τύχη. Όχι βέβαια πως ο Roy θα συμφωνούσε με την τακτική μου αυτή. Με περίμενε μεγάλη κατσάδα μετά αλλά προσωρινά ήταν η καλύτερη ελπίδα μας.
-"Βρε άστοχε, θα χτυπήσεις και κανέναν άλλο ή όλο εμένα σημαδεύεις;"
-"Σκάσε και πολέμα. Ούτως ή άλλως δεν θα πάθεις τίποτα, τι σε νοιάζει;"
-"Δεν μου αρέσει να με χρησιμοποιούν ως στόχο! Κατανοητό;"
Είχε ένα δίκιο. Ήταν η ώρα να φύγουμε. Όρμησα προς τη σκηνή έπιασα την Kobayashi την έδεσα και την έριξα στην πλάτη μου. Γίναμε αμέσως αόρατοι κι έφυγα προς την πόλη. Περνώντας δίπλα από τον Roy του φώναξα:
-"Φύγε! Πήρα εγώ το πακέτο. Πέτα. Θα σε δω στην πόλη."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Domvoi
Civilian
Civilian
Domvoi


Posts : 1018
Join date : 03/12/2010
Age : 34
Location : Θεσσαλονίκη

[Τέλος-Αλλαγή Παράταξης] A new friend in Avalon Island - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης] A new friend in Avalon Island   [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης] A new friend in Avalon Island - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι Απρ 12, 2011 2:43 am

Πήρα την πλήρη μορφή του φοίνικα και πέταξα μακρυά. Οι επαναστάτες μ' έχασαν αμέσως. Ήταν πανεύκολο. Έκανα ελιγμούς για να τους μπερδέψω. Προσγειώθηκα λίγο έξω από την πόλη και μπήκα σαν άνθρωπος. Θυμήθηκα τον Hajime. "Θα σε γδάρω όταν σε βρω στην πόλη."Δεν μου άρεσε που με χρησιμοποίησε σαν στόχο για να ξεκάνει τους Επαναστάτες. Ούτε που με παράτησε κι έφυγε με την Kobayashi. Θα τον κατσάδιαζα γερά στο τέλος. Έφτασα στα γραφεία και περίμενα. Μετά από λίγο ο Hajime εμφανίστηκε με την αρχηγό δεμένη στην πλάτη του.
-"Ορίστε μικρέ. Το εισητήριό σου στους Κυνηγούς. Πήγαινε να πάρεις την αμοιβή σου."
Μπήκα στο γραφείο και παρέδωσα την Kobayashi. Ο υπέυθυνος φάνηκε έκπληκτος. Φώναξε τον Hajime και συζήτησαν για λίγο. Μετά με ξαναφωνάξαν μέσα και μου έδωσαν κι επίσημα τα χαρτιά που αποδείκνυαν πως είμαι Κυνηγός.
-"Καλωσόρισες πουλάκι. Πάμε μετά να το γιορτάσουμε." μου είπε ο Hajime.
-"Πάμε αλλά για τιμωρία πληρώνεις τα ποτά. Εκτός κι αν στο μέλλον μάθεις να συμαδεύεις." Η απάντησή του ήταν ένα τρανταχτό γέλιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chan
Civilian
Civilian
Chan


Posts : 3735
Join date : 29/12/2010
Age : 38
Location : Remalia

[Τέλος-Αλλαγή Παράταξης] A new friend in Avalon Island - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης] A new friend in Avalon Island   [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης] A new friend in Avalon Island - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι Απρ 12, 2011 2:57 am

Η αποστολή είχε πάει μια χαρά. Είχαμε νικήσει κι είχαμε απαγάγει την αρχηγό τους. Πήρα την γυναίκα κι έτρεξα. Κανένας δεν μ' ακολούθησε. Όλοι κυνηγούσαν τον Roy. Ένοιωθα κάποια τσιμπήματα ενοχής που τον είχα αφήσει έτσι εκτεθειμένο αλλά ήξερα πως δεν θα πάθαινε τίποτα. Συνέχισα να τρέχω προς την πόλη. Η Kobayashi χτυπιόταν και κουνιόταν όλη την ώρα. Μ' εκνεύρισε. Την χτύπησα στο σβέρκο και την έριξα αναίσθητη. Την κουβάλησα και μπήκα στην πόλη. Βρήκα στην είσοδο τον Roy και του έδωσα την αιχμάλωτη αρχηγό. Την παρέδωσε κι έδωσε την αναφορά του. Ο αρχηγός με κάλεσε μέσα κι έδωσα την αναφορά μου κι εγώ. Πριν φωνάξει τον Roy τους είπα για την ύπαρξη προδότη. Γέλασε και μου είπαε πως ήδη το ήξερε. Μας είχε χρησιμοποιήσει και τον είχαν ξετρυπώσει. Τώρα θα έστελνε κάποιον να τον σκοτώσει. Ξαναφώναξε τον Roy του έδωσε τα χαρτιά του και τον καλωσόρισε. Ήταν κι επίσημα μέλος των Κυνηγών. Ήταν καιρός για ποτό και διασκέδαση.
-"Καλωσόρισες πουλάκι. Πάμε μετά να το γιορτάσουμε."του πρότεινα.
-"Πάμε αλλά για τιμωρία πληρώνεις τα ποτά. Εκτός κι αν στο μέλλον μάθεις να σημαδεύεις."Γέλασα με την καρδιά μου καθώς πήγαινα προς το καλύτερο bar της πόλης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BadBoy
Civilian
Civilian
BadBoy


Posts : 4116
Join date : 06/05/2010
Age : 31
Location : Inner Sea Kingdoms

[Τέλος-Αλλαγή Παράταξης] A new friend in Avalon Island - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης] A new friend in Avalon Island   [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης] A new friend in Avalon Island - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Απρ 15, 2011 2:06 am

Όνομα: Hajime Saito
Haki Points: -
Player of the Week Points: 7
Beli: 22.000
Fame Points: -

Όνομα: Roy Mustang
Haki Points: -
Player of the Week Points: 7
Beli: 20.000
Fame Points: -

Ακομα:
Η αιτηση σου Roy γινεται δεκτη και αλλαζεις παραταξη.
Λεπτομερειες σχετικα με το θεμα θα τις εχεις με προσωπικο μηνυμα!
Μεγια το χρωματακι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
[Τέλος-Αλλαγή Παράταξης] A new friend in Avalon Island
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» [Τέλος] Crown Island 3[Αλλαγή παράταξης]
» [Τέλος]The Unexpected Island[Αλλαγή Παράταξης]
» [Αλλαγη Παραταξης]Who i am....?[ΤΕΛΟΣ]
» [Τέλος] The Criminal! [Αλλαγή Παράταξης]
» [Τέλος] Dream! Or Not??[Αλλαγή Παράταξης]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ :: ΙΣΤΟΡΙΕΣ :: ΑΡΧΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΩΝ-
Μετάβαση σε: