.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Τέλος-Αποστολή] Η αναζήτηση του κατασκόπου και η μάχη με τους πειρατές

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
FonikoKriari
Civilian
Civilian
FonikoKriari


Posts : 7593
Join date : 07/12/2010
Age : 29

[Τέλος-Αποστολή] Η αναζήτηση του κατασκόπου και η μάχη με τους πειρατές - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Αποστολή] Η αναζήτηση του κατασκόπου και η μάχη με τους πειρατές   [Τέλος-Αποστολή] Η αναζήτηση του κατασκόπου και η μάχη με τους πειρατές - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι Μάης 31, 2011 4:03 pm

Είχα πλέον πιει την μπύρα μου όταν αντιλήφθηκε ότι τον παρακολουθώ. Έκανα νόημα στον μπάρμαν και τον πλήρωσα. Καθώς το έκανα αυτό, ο άντρας σηκώθηκε και βγήκε απ'το μαγαζί. Εγώ με ένα σάλτο τον ακολουθίσα και βγήκα στο δρόμο, όπου πλέον έβρεχε καταρρακτωδώς.
Τον είδα να κατευθύνεται προς πύλη και δίχως να χάνω χρόνο ακολούθησα την ίδια πορεία. Σύντομα βγήκαμε απ'την πόλη και ο άντρας δε φάνηκε να σταματάει, παρά συνέχιζε προς το περπάτημα. Μπροστά μας ήταν το σημείο όπου είχα πολεμήσει τους πειρατές και λίγο πιο μπροστά ο λόφος που είχα δει το καράβι τους. Ο άντρας έφτασε στο λόφο και έμεινε να κοιτά την αγριεμένη θάλασσα. Το δέντρο μας προστάτευε απ'τη βροχή και μόλις σταμάτησα πίσω του, ακούστηκε η φωνή του: Kuran Kaname σωστά?
-Ναι. Είμαι σε αποστολή και μπορώ να πω ότι με δυσκόλεψες αρκετά.
-Το φαντάστηκα, αλλά δεν μπορούσα να δείξω σημάδια υποψίας. μου απάντησε γυρνώντας προς το μέρος μου και κατεβάζοντας την κουκούλα του. Το πρόσωπό του ήταν κουρασμένο και άγριο. Ήταν αξύριστος και είχε καφέ μπερδεμένα μαλλιά. Το παράδειγμα του ακολούθησα κι εγώ και κατέβασα την κουκούλα.
-Λοιπόν? Τι θέλεις να μάθεις? Έχει σχέση με την αποστολή μου?
-Ναι. Πρέπει να γνωρίζω αν ολοκληρώθηκε επιτυχώς ή όχι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FonikoKriari
Civilian
Civilian
FonikoKriari


Posts : 7593
Join date : 07/12/2010
Age : 29

[Τέλος-Αποστολή] Η αναζήτηση του κατασκόπου και η μάχη με τους πειρατές - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Αποστολή] Η αναζήτηση του κατασκόπου και η μάχη με τους πειρατές   [Τέλος-Αποστολή] Η αναζήτηση του κατασκόπου και η μάχη με τους πειρατές - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι Μάης 31, 2011 4:10 pm

-Έκανα ακριβώς ότι μου ζητήθηκε. Ορίστε η αναφορά που δεν είμαι σε θέση να παραδώσω. μου είπε και μου έδωσε ένα φάκελο.
-Ευχαριστώ! Θα την παραδώσω εγώ για σένα. Καλή τύχη με την αποστολή σου!
-Ευχαριστώ επίσης! Α, ξέχασα. Σκέφτεσαι να μπεις στη Μεγάλη Γραμμή?
-Κάποια στιγμή στο μέλλον πιστεύω ότι θα γίνει κι αυτό. Γιατί?
-Εκεί δε θα είσαι γνωστός χάρη στην επικήρυξη σου. Οι επαναστάτες εκεί είναι σε άλλο επίπεδο από εμάς εδώ. Βεβαιώσου ότι έχεις πάνω σου ένα σημάδι που να δηλώνει τις πεποιθήσεις σου.
-Κατάλαβα. Είχα σκοπό να το κάνω αυτό. Έχεις να μου προτείνεις κάποιο μέρος?
-Ναι. Το κοντινότερο νησί από εδώ, το Tequila Wolf. Είναι μια ομάδα επαναστατών εκεί. Θα σε βοηθήσουν.
-Πολύ καλά. Ευχαριστώ!
-Αντίο σύντροφε. και με αυτά τα λόγια πήραμε διαφορετικές πορείες. Πήρα τον κατηφορικό δρόμο για δεύτερη και τελευταία φορά σήμερα και ετοιμάστηκα για μια βαρετή ώρα στο πλοίο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FonikoKriari
Civilian
Civilian
FonikoKriari


Posts : 7593
Join date : 07/12/2010
Age : 29

[Τέλος-Αποστολή] Η αναζήτηση του κατασκόπου και η μάχη με τους πειρατές - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Αποστολή] Η αναζήτηση του κατασκόπου και η μάχη με τους πειρατές   [Τέλος-Αποστολή] Η αναζήτηση του κατασκόπου και η μάχη με τους πειρατές - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι Μάης 31, 2011 4:14 pm

Έσυρα και πάλι τη βάρκα μου στη θάλασσα και έπλευσα προς το καράβι μου. Αφού ανέβηκα, με πολύ κόπο ανέβασα με ένα σκοινί τη βάρκα στο κατάστρωμα και την τοποθέτησα σε μια άκρη όπου δεν ενοχλούσε. Στη συνέχεια την σκέπασα με ένα πανί και την έδεσα. Η καταιγίδα δεν έλεγε να σταματήσει και αναγκάστηκα να μπω στην καμπίνα μου. Έβγαλα τα πλέον μουσκεμένα ρούχα μου και τα άφησα σε μια καρέκλα στη γωνία. Τώρα απλά έπρεπε να περιμένω να κοπάσει και δεν είχα τι να κάνω για να περάσει η ώρα. Έτσι, έκατσα μπροστά απ'το παράθυρο και κοίταζα τη φουρτουνιασμένη θάλασσα, ενώ οι σκέψεις μου άρχισαν να πλανιούνται προς το χωριό μου. Ξάφνου, μια δυνατή βροντή διέκοψε τις σκέψεις μου και μου θύμισε την καταιγίδα που είχα περάσει για να έρθω εδώ. Το πλοίο μου είχε υποστεί πολλές ζημιές, τις οποίες έπρεπε να φροντίσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FonikoKriari
Civilian
Civilian
FonikoKriari


Posts : 7593
Join date : 07/12/2010
Age : 29

[Τέλος-Αποστολή] Η αναζήτηση του κατασκόπου και η μάχη με τους πειρατές - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Αποστολή] Η αναζήτηση του κατασκόπου και η μάχη με τους πειρατές   [Τέλος-Αποστολή] Η αναζήτηση του κατασκόπου και η μάχη με τους πειρατές - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ Ιουν 01, 2011 1:42 am

Έβγαλα απ'τον σάκο μου τους χάρτες και την πυξίδα μου και άρχισα να υπολογίζω τις αποστάσεις μεταξύ των γύρω νησιών. Το κοντινότερο ήταν πράγματι το Tequila Wolf και με βάση αυτά που μου είχε πει το κορίτσι κι ο κατάσκοπος, εκεί θα έβρισκα αυτά που χρειαζόμουν. Δίπλα στους χάρτες είδα τον φάκελο που μου είχε δώσει ο επαναστάτης. Είχα ξεχάσει να γράψω την αναφορά μου, αν και δεν περίμενα να δω το γεράκι με τέτοιον καιρό. Παρόλα αυτά, έβγαλα μια πένα και ετοίμασα το γράμμα. Μετά τύλιξα την επιστολή μου και την αναφορά του κατασκόπου με δέρμα και το άφησα στο γραφείο. Στεκόμουν απαθής κοντά στο παράθυρο περιμένοντας να σταματήσει η καταιγίδα, όταν ακούστηκε ένας ήχος απ'την πόρτα. Γύρισα ξαφνιασμένος προς τα κει, αλλά σκέφτηκα ότι ήταν ο αέρας. Λίγες στιγμές μετά, ο ίδιος θόρυβος ακούστηκε, λες και κάποιος μου χτυπούσε την πόρτα. Έπιασα το σπαθί μου και πήγα προς αυτήν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FonikoKriari
Civilian
Civilian
FonikoKriari


Posts : 7593
Join date : 07/12/2010
Age : 29

[Τέλος-Αποστολή] Η αναζήτηση του κατασκόπου και η μάχη με τους πειρατές - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Αποστολή] Η αναζήτηση του κατασκόπου και η μάχη με τους πειρατές   [Τέλος-Αποστολή] Η αναζήτηση του κατασκόπου και η μάχη με τους πειρατές - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ Ιουν 01, 2011 2:09 am

Την άνοιξα απότομα και κοίταξα τριγύρω, αλλά δεν είδα κανέναν. Με ένα σάστισμα πήγα να ξανακλείσω την πόρτα, όταν ακούστηκε ένα κρώξιμο που με έκανε να πεταχτώ. Το βλέμμα μου έπεσε στο πάτωμα και έκπληκτος είδα το γεράκι να με κοιτάει.
- 128 Πώς στο καλό με βρήκες εσύ ρε?
Εκείνο έγειρε το κεφάλι του προς τα δεξιά και έτεινε το πόδι του προς το μέρος μου.
- 053575675Σε λίγο θα μου πεις να σου μαγειρέψω κι όλας..
Έπιασα το δέμα και το έδεσα όσο καλύτερα μπορούσα στο πόδι του μουσκεμένου πτηνού. Μετά έμεινα να το παρατηρώ καθώς άνοιγε τις φτερούγες του, κάνοντας σπαστές κινήσεις που με έκαναν να γελάω. Το γεράκι έβγαλε έναν εκκωφαντικό ήχο που με έκανε να σωριαστώ και με ένα δυνατό χτύπημα, πέταξε και χάθηκε απ'το οπτικό μου πεδίο.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την FonikoKriari στις Τετ Ιουν 01, 2011 1:22 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FonikoKriari
Civilian
Civilian
FonikoKriari


Posts : 7593
Join date : 07/12/2010
Age : 29

[Τέλος-Αποστολή] Η αναζήτηση του κατασκόπου και η μάχη με τους πειρατές - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Αποστολή] Η αναζήτηση του κατασκόπου και η μάχη με τους πειρατές   [Τέλος-Αποστολή] Η αναζήτηση του κατασκόπου και η μάχη με τους πειρατές - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ Ιουν 01, 2011 2:14 am

-Να σε πάρει!!! 634634 φώναξα προς την κατεύθυνση που πήγε, καθώς τα αυτιά μου βούιζαν.
Ξεφύσησα και έκατσα ξανά στο παράθυρο. Η κακοκαιρία άρχισε να ξεδιαλύνει κάτι που με χαροποίησε ιδιαίτερα. Φόρεσα μια πρόχειρη αλλαξιά και περίμενα υπομονετικά να σταματήσει να βρέχει. Ύστερα από μερικά βασανιστικά λεπτά, η επιθυμία μου πραγματοποιήθηκε και έτρεξα στο κατάστρωμα για να λύσω το σκοινί που κρατούσε το πλοίο. Κατάφερα να την ανεβάσω, αλλά επιβάρυνε πολύ το τραύμα στην πλάτη μου και μου προκάλεσε αρκετούς οξείς πόνους κατά τη διάρκεια των ετοιμασιών.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FonikoKriari
Civilian
Civilian
FonikoKriari


Posts : 7593
Join date : 07/12/2010
Age : 29

[Τέλος-Αποστολή] Η αναζήτηση του κατασκόπου και η μάχη με τους πειρατές - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Αποστολή] Η αναζήτηση του κατασκόπου και η μάχη με τους πειρατές   [Τέλος-Αποστολή] Η αναζήτηση του κατασκόπου και η μάχη με τους πειρατές - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ Ιουν 01, 2011 2:42 am

Αφού τα ετοίμασα όλα, με τη βοήθεια του αέρα βγήκα απ το άνοιγμα που είχα κρύψει το πλοίο και ανοίχτηκα στη θάλασσα.
-ΕΠΙΤΕΛΟΥΣΣ!!!!!!!!!!!! ούρλιαξα, ενώ ένα αίσθημα ενθουσιασμού με κυρίευε. Είχα βαρεθεί την αναμονή και το γεγονός ότι θα πήγαινα σε ένα άλλο νησί με χαροποιούσε. Καθόμουν στο πηδάλιο και έλεγχα την πορεία μου, όταν αποφάσισα να φτιάξω κάτι να φάω, γιατί το στομάχι μου με είχε πεθάνει. Αφού σταθεροποίησα το πηδάλιο, έτρεξα να ετοιμάσω το φαγητό μου ανυπομονώντας να φτάσω στο νέο μου προορισμό...

[Τέλος]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Monkey D. Luffy
Administrator
Administrator
Monkey D. Luffy


Posts : 16414
Join date : 09/01/2010
Age : 29
Location : New World

[Τέλος-Αποστολή] Η αναζήτηση του κατασκόπου και η μάχη με τους πειρατές - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Αποστολή] Η αναζήτηση του κατασκόπου και η μάχη με τους πειρατές   [Τέλος-Αποστολή] Η αναζήτηση του κατασκόπου και η μάχη με τους πειρατές - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ Ιουν 03, 2011 4:59 pm

Όνομα:FonikoKriari
Haki Points:-
Player of the Week Points:7
Beli:80.000
Bounty/Fame Points:-


Υ.Γ Συγχαρητήρια για την ολοκλήρωση σου Επαναστάτη!
Κάθε φορά που ολοκληρώνεις μια αποστολή με εκπλήζεις περισσότερο και αυτό είναι καλό καθώς δείχνεις ότι μπορείς στο μέλλον να γίνεις πολύ χρήσιμος για τους επαναστάτες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.onepiecegr-rpg.com
 
[Τέλος-Αποστολή] Η αναζήτηση του κατασκόπου και η μάχη με τους πειρατές
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
 Παρόμοια θέματα
-
» Asuka Island: Η μαχη με πειρατες και με εναν ξεροκεφαλο Marine[Τελος]
» [ΑΡΧΗ] Η μαχη με τους επαναστατες...[ΤΕΛΟΣ]
» [Τέλος-Αποστολή] Η αναζήτηση του δράκου
» [ΑΡΧΗ]Η πρωτη μαχη με τους Μαρινς...[ΤΕΛΟΣ]
» [Τέλος-Αποστολή] Το μυστηριώδες νησί και η αναζήτηση.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ :: ΙΣΤΟΡΙΕΣ :: ΑΡΧΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΩΝ-
Μετάβαση σε: