.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 Unknown Sea... A special quest....[ΤΕΛΟΣ]

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
WhiteTrash
Bounty Hunter
Bounty Hunter
WhiteTrash


Posts : 3097
Join date : 30/12/2010
Age : 31
Location : Tartarus

Unknown Sea... A special quest....[ΤΕΛΟΣ] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Unknown Sea... A special quest....[ΤΕΛΟΣ]   Unknown Sea... A special quest....[ΤΕΛΟΣ] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Μάης 11, 2011 1:56 am

Μολις ο θορυβος της φασαριας μειωθηκε μπηκα μεσα και εκατσα κατευθιαν στον παγκο του μπαρ. Περιμενα μεχρι να ερθει ο μπαρμαν και να με παει στον Huston... Στο κεντρο του μαγαζιου υπαρχηνε πολλα σπαμενα τραπεζια,μαζι με απειρα γυαλλια στο πατωμα και 5-6 τυπους να ειναι ξαπωμενοι κατω.
Εε μικρε,γυρισες τοσο πολι συντομα πισω?
Γυρναω απο την αλλη και ειδα τον μπαρμαν που μου μιλαγε.. Απορω πως τα καταφερνουν να διαχειροζονται ενα τετοιο μαγαζι που ολοι εδω μεσα σφαγιαζονται...
Ναι,πηγαινε με στο αφεντικο σου...αλλα πρωτα δωσε μου ενα μπουκαλι ρουμι,απο το καλυτερο σου.
Αφησε το πανι οπου καθαριζε ποτηρια στον παγκο,κοιταξε για λιγο τα ποτε του μεχρι που βρηκε αυτο που εψαχνε,μου το εδωσε και μου εκανε νοημα να τον ακολουθησω.. Πηγαμε απο την ιδια διαδρομη οπως και την προηγουμενη φορα,φτανωντας παλι στην πορτα οπου χτυπησε ρυθμικα και του ανοιξανε οι 2 τυποι.. Ο Huston καθοτανε στην καρεκλα του και με κοιταξε με περιεργεια μολις μπηκα μεσα...
Πως και τοσο νωρις παλι εδω?με ρωτησε με ενα τονο στην φωνη του επιβλητικοτητας.. Εγω απλα εκανα μια κινηση και εβγαλα το μενταγιον οπου μου εδωσε η Laura και το πεταξα μπροστα του,πανω στο τραπεζι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteTrash
Bounty Hunter
Bounty Hunter
WhiteTrash


Posts : 3097
Join date : 30/12/2010
Age : 31
Location : Tartarus

Unknown Sea... A special quest....[ΤΕΛΟΣ] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Unknown Sea... A special quest....[ΤΕΛΟΣ]   Unknown Sea... A special quest....[ΤΕΛΟΣ] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Μάης 11, 2011 2:05 am

Ο Huston ειχε μεινει να κοιταζει το μενταγιον ξαφνιασμενος.. Μετα απο λιγο το επιασε στα χερια του και το ανοιξε οπου κοιταξε την φωτογραφια...Μολις το εκλεισε μου ειπε...
Να σου πω την αληθεια περιμενα κατι αλλο σαν αποδειξη του θανατου της.. οπως κανενα δαχτυλο της...ησυχασε για λιγο και με κοιταξε στα ματια,ειχε αμφιβολιες για αν την εχω σκοτωσει πραγματικα και το μενταγιον δεν του ειναι αρκετο...αλλα και αυτο το μενταγιον ειναι μια χαρα... ξερεις,ητανε δικο μου δωρο προς εκεινη. Μια περιοδο οπου μεταξυ μας υπηρχανε αληθινα συναισθηματα,αλλα ολα αυτα ηταν πριν πολυ καιρο... Τελος παντων.ανοιξε ενα συρταρι και εβγαλε απο μεσα ενα υφασματινο πουγκι με χρηματα οπου το αφησε μπροστα μου...Οριστε η αμοιβη σου. Τωρα εξαφανησου απο μπροστα μου,εχω να θρηνησω την γυναικα μου..
Αυτο που ειπε μολις τωρα ητανε κατι που με ξεφνιασε κατα παρα πολυ.. Ηθελε να σκοτωσω την γυναικα του και τωρα θελει να την θρηνησει και το εννοει απο οτι βλεπω στο προσωπο του.. Το ιδιο περιπου συναιβει και με την Laura οπου μου ειπε να τον σκοτωσω αλλα παρολα αυτα μεταα θα θυμωνε μαζι μου.. Ειναι σαν και οι 2 να αγαπιουνται ακομα μεταξυ τους αλλα λογω της δουλειας να μπροσπαθουν να λειτουργησουν προς το κερδος τους.. Το μπουκαλι οπου μου εδωσε ο μπαρμαν με το ρουμι,ητανε μισο γεματο με ρουμι και τωρα μισο γεματο με δηλητηριο.. Κανονικα θα επρεπε να του το αφηνα να πιει και αυτος και ολοι στο δωματιο αλλα τωρα εχω αμφιβολιες για αμα πρεπει στα αληθεια να τον σκοτωσω....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteTrash
Bounty Hunter
Bounty Hunter
WhiteTrash


Posts : 3097
Join date : 30/12/2010
Age : 31
Location : Tartarus

Unknown Sea... A special quest....[ΤΕΛΟΣ] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Unknown Sea... A special quest....[ΤΕΛΟΣ]   Unknown Sea... A special quest....[ΤΕΛΟΣ] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Μάης 11, 2011 2:09 am

Βαδισα εξω απο το δωματιο και εξω απο το μπαρ κρατωντας ακομα το μπουκαλι με το δηλητηριασμενο ρουμι.. Απαφασησα να μην τον σκοτωσω και απλα να φυγω με την αμοιβη.. Αυτοι οι 2 αμα θελουν τοσο πολυ ο ενας να σκοτωσει τον αλλον τοτε μπορουνε να το κανουνε αφου τοσο πολυ το θελουν αλλα μετα οι τυψεις ας πεσουνε πανω τους για τις πραξες τους.. Ητανε η τελευταια φορα που παραλιγο να ανακατευτω με αλλονων προβληματα.. Ειδικα ανθρωπων του υποκοσμου...
Στις ερχομενες μερες η καταληξη αυτης της ιστοριας εχει 2 αποτελεσματα μονο.. 1ο η να πεθανουνε και οι 2 μολις συναντηθουν και αληλλοσκοτωθουν..2η να ζησουν και οι 2 και επιτελους να αφησουνε στην ακρη τις διαφορες τους και να ζησουνε αυτο που πρεπει να οι παντρεμενοι να ζουνε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteTrash
Bounty Hunter
Bounty Hunter
WhiteTrash


Posts : 3097
Join date : 30/12/2010
Age : 31
Location : Tartarus

Unknown Sea... A special quest....[ΤΕΛΟΣ] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Unknown Sea... A special quest....[ΤΕΛΟΣ]   Unknown Sea... A special quest....[ΤΕΛΟΣ] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Μάης 11, 2011 2:15 am

Κατευθηνθηκα προς το λιμανι συντομα,αφου περασα πρωτα απο τους εμπορους να παρω προμηθειες και νερο πρωτα απο ολα.Υστερα μερικα εργαλεια και κανα ξυλο για να κανω μερικες επισκευες του πλοιου απο μονος μου μην και τυχον σε καποια δυσκολη στιγμη στην θαλασσα βουλιαξω...
Μολις εφτασα στο πλοιο πηγα στην κουζινα και ελυσα τον Trick,εκεινος καταχαρηκε που με ειδε και μολις ελευθερωθηκε πηδηξε πανω μου.. Ειχα λυψει περιπου 9 ωρες απο το πλοιο αλλα εδειχνε λες και του ελειπα για κανενα χρονο,ειχα αναπτυξει εναν ιδιαιτερο δεσμο με αυτο το ζωο και το ενιωθα απο την δικια του μερια επισης... Μολις με αφησε να σηκωθω αρχισε να τρεχει σε ολο το πλοιο πανω κατω για να ξεπιαστει.. Εγω πηγα και εβαλα ολες τις προμηθειες στο αμπαρι και ετοιμασα μερικα εργαλεια για να κανω καποιες προχειρες επισκευες στο πλοιο.. Κοντευε 7 η ωρα το πρωι και ο ηλιος ειχε ηδη ανεβει..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteTrash
Bounty Hunter
Bounty Hunter
WhiteTrash


Posts : 3097
Join date : 30/12/2010
Age : 31
Location : Tartarus

Unknown Sea... A special quest....[ΤΕΛΟΣ] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Unknown Sea... A special quest....[ΤΕΛΟΣ]   Unknown Sea... A special quest....[ΤΕΛΟΣ] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Μάης 11, 2011 2:25 am

Μολις τελειωσα και με τις επισκευες θυμηθηκα οτι ειχα ξεχασει να αγορασω εναν χαρτη αυτης της θαλασσας. Κατεβηκα απο το πλοιο και πηγα στην αγορα οσο πιο γρηγορα γινοτανε για να εφευγα και πιο γρηγορα.. Συντομα και οι 2 Fabrielo θα ανακαλυπτανε οτι δεν σκοτωσα κανεναν και θα με κυνηγησουνε..
Φτανωντας στο μαγαζι με τους χαρτες ζητησα εναν της South Blue,αλλα ο τυπος επενε να μου τους δειξει ολους της South Blue ενω οι περισσοτεροι ητανε ιδιοι..Απλα διαλεξα εναν,τον πληρωσα και εφυγα παλι για το πλοιο. Καθως γυρναγα ψιλοακουσα κατι κουτσομπολια στον δρομο για οτι η φρουρα εχει ξεσηκωθει πρωινιατικα λογω κατι διαταραχων οπου συναιβεναν στο κεντρο της πολης..Αμεσως εμενα στο μυαλο μου οτι τελικα το πρωτο αποτελεσμα οπου ειχα σκεφτει συναιβει,δεν μπορεσανε σε αυτο τον κοσμο να συνυπαρξουνε αλλο πια..
Μολις εφτασα στο πλοιο σηκωσα αγκυρα και σαλπαρα,ανοιξα τον χαρτακι οπου μου ειχε δωσει η Laura για τον μηχανικο οπου ηθελα και κοιταξα που θα τον εβρισκα..
" Seto Hariten
Οδος Deephollows
Centaurea "
Ωραια,οποτε επομενος μου προορισμος ειναι το Centaurea Island... και μετα πισω στην West Blue !!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lalios
Civilian
Civilian
lalios


Posts : 1797
Join date : 28/11/2010
Age : 34
Location : Eveywhere and nowhere

Unknown Sea... A special quest....[ΤΕΛΟΣ] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Unknown Sea... A special quest....[ΤΕΛΟΣ]   Unknown Sea... A special quest....[ΤΕΛΟΣ] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Μάης 13, 2011 1:51 am

Όνομα: giannakos92
Haki Points: -
Player of the Week Points: 9
Beli: 45.000
Bounty/Fame Points: -
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Monkey D. Luffy
Administrator
Administrator
Monkey D. Luffy


Posts : 16414
Join date : 09/01/2010
Age : 29
Location : New World

Unknown Sea... A special quest....[ΤΕΛΟΣ] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Unknown Sea... A special quest....[ΤΕΛΟΣ]   Unknown Sea... A special quest....[ΤΕΛΟΣ] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι Μάης 17, 2011 3:29 am

Βαθμολογία Αποστολής:8
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.onepiecegr-rpg.com
 
Unknown Sea... A special quest....[ΤΕΛΟΣ]
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Death in Warship Island[Τελος-Quest]
» [Τέλος-Quest]Le Wild Dragon Appears!
» [Τέλος] Special Training!!!
» [Αρχή-Φρούτο]The Quest[Τέλος-Φρούτο]
» [Αρχή] The start of a special trip

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ :: ΙΣΤΟΡΙΕΣ :: ΑΡΧΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΩΝ-
Μετάβαση σε: