.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 Help the village! The "Devil Eyes" in action [ΤΕΛΟΣ]

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
DIRK
Marines
Marines
DIRK


Posts : 8164
Join date : 31/10/2011
Age : 30
Location : Θεσσαλονίκη

Help the village! The "Devil Eyes" in action [ΤΕΛΟΣ] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: .   Help the village! The "Devil Eyes" in action [ΤΕΛΟΣ] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Δεκ 09, 2011 11:57 am

Σηκώθηκε και τράβηξε και αυτός το σπαθί του .
-Όπως σου είπα και εγώ ,θα πεθάνεις
Πήγε να μου επιτεθεί απο ψηλό όμως απέκρουσα την επίθεσή του και κράτησα με το δικό μου κατανα το δικό του ψιλα.
Με το αριστερό μου χέρι , τράβηξα το όπλο μου και το έφερα στην καρδιά του.Πριν τον πυροβολήσω του είπα
-Αντίο
Καθώς έπεφτε κάτω είπε
-Α...αυτό ...εί....είναι άδικο
-Πειρατής ! του είπα (εννοώντας οτι επειδή είμαι πειρατής όλα επιτρέπονται)
Οι άντρες του πήγαν να μου ορμήξουν και εγώ άρχισα να τρέχω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DIRK
Marines
Marines
DIRK


Posts : 8164
Join date : 31/10/2011
Age : 30
Location : Θεσσαλονίκη

Help the village! The "Devil Eyes" in action [ΤΕΛΟΣ] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: .   Help the village! The "Devil Eyes" in action [ΤΕΛΟΣ] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Δεκ 09, 2011 12:18 pm

Έτρεχα για μισή ώρα.ακολουθώντας το μονοπάτι ως που αντίκρισα την πύλη.Τότε με μια ξαφνική κίνηση γύρησα και επιτέθηκα στα μέλη της συμμορίας του Sieg που με κυνηγούσαν απο το κρησφύγετο τους
Wakushu Hom Dai
Ήταν μια νέα επίθεση που επινόησα στο ταξίδι μου προς αυτό το νησί .Κάλυψα το έδαφος που πατούσαν με κερί και έτσι έχασαν την ισορροπία τους .Όση ώρα προσπαθούσαν να ξεφύγουν , βρήκα ευκαιρία και τους έθαψα ζωντανούς με κερί.
Τόση ώρα έτρεχα με το πιστόλι στο χέρι και έτσι έκανα την επίθεσή μου με το ένα χέρι .Έβαλα το όπλο στην ζώνη Προχώρησα προς την πύλη , εκεί είδα τον δήμαρχο να με περιμένει
-Dirk γρήγορα ! πρέπει να σε φυγαδεψω !
-Γιατί τι έγινε ?
-Ο Raigi σκοπεύει να σε πιάσει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DIRK
Marines
Marines
DIRK


Posts : 8164
Join date : 31/10/2011
Age : 30
Location : Θεσσαλονίκη

Help the village! The "Devil Eyes" in action [ΤΕΛΟΣ] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: .   Help the village! The "Devil Eyes" in action [ΤΕΛΟΣ] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Δεκ 09, 2011 12:32 pm

-Χαχαχαχα! πολύ θα ήθελα να τον δω να προσπαθεί !
-Κάλεσε τρία πλοία που βρίσκονται εδώ κοντά , που αναζητούν και αυτά εσένα και επειδή ήρθα να σου το πω θα κινηγάει και εμένα
-Ααααααααα 634634 αυτά τα πλοία πρέπει να είναι κοντά, πρέπει να βιαστούμε για το λιμάνι ,αφού σε κυνηγάνε θα έρθεις μαζί μου.Έβγαλα το πιστόλι , το γέμισα με σφαίρες δίνοντας του το και είπα ίσως χρειαστεί
.Τρέχαμε πλέων στην κεντρική οδό με κατεύθυνση το λιμάνι . Ήμουν ανήσυχος για το γεγονός οτι αυτά τα πλοία αυτά με κυνηγούσαν.Μπορεί να στάθηκα τυχερό στο Lyneel και να τους νικηθήκαν χωρίς να κάνω και πολλά όμως μπορεί να μην στεκόμουν τόσο τυχερός για δεύτερη φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DIRK
Marines
Marines
DIRK


Posts : 8164
Join date : 31/10/2011
Age : 30
Location : Θεσσαλονίκη

Help the village! The "Devil Eyes" in action [ΤΕΛΟΣ] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: .   Help the village! The "Devil Eyes" in action [ΤΕΛΟΣ] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Δεκ 09, 2011 12:51 pm

Στην διαδρομή του είπα πως νίκησα τον Sieg ωστε να είναι ήσυχος.
Μόλις φτάσαμε στο λιμάλι είδαμε τον Raigi που κρατούσε μία καραμπίνα ,μαζί με ακόμα είκοσι άντρες του που είχαν σπαθιά , να μας κλεινουν τον δρόμο
-Δεν έπρεπε να το κάνεις αυτό Maikon
-Είναι ο γιος του ήρωα του νησιού .
-Είναι ένας πειρατής και τίποτα άλλο
-Δεν είναι ένας απλός πειρατής , είναι αυτός που μας απάλλαξε απο τον Sieg .Αυτόν που τόσο καιρό προσπαθείς να νικήσεις κα το μόνο που κατάφερες είναι να χάνεις άντρες και εμείς το υπάρχοντά μας
-Εεε...αυτό είναι άλλο θέμα .Μα τι κάθομαι και το συζητάω .Πάνω τους
Κατευθείαν έτρεξαν προς τα πάνω μας οι είκοσι marine
άνε λύσε την βάρκα και ετοίμασε την για να σαλπάρουμε , αυτούς θα τους κανονίσω εγώ ,είπα στον Maikon και του έδωσα τον σάκο μου .
Wakushu Yusenotory Ichigen
Kαι οι είκοσι marine έφυγαν προς τα πίσω , ενώ είχαν καρφωμένα στο σώματά τους κομμάτια κεριού σε σχήμα κώνου όσο είναι το μέγεθος μιας μπουνιάς .Έπεσαν αιμόφερτοι κάτω ενώ ο Raigi είχε μείνει με ανοιχτό το στόμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DIRK
Marines
Marines
DIRK


Posts : 8164
Join date : 31/10/2011
Age : 30
Location : Θεσσαλονίκη

Help the village! The "Devil Eyes" in action [ΤΕΛΟΣ] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: .   Help the village! The "Devil Eyes" in action [ΤΕΛΟΣ] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Δεκ 09, 2011 1:24 pm

Τα επόμενα γεγονότα έγιναν σε κλάσματα δευτερολέπτων .Ο Raigi τότε με πυροβόλησε.Ήταν όμως σαν να αισθανόμουν την πρόθεση του να με πυροβολήσει στο κεφάλι.Χωρίς να ξέρω αν αυτό το προαίσθημα ήταν πραγματικό αποφάσισα να το ακολουθήσω , έτσι έκανα μια κέρινη ασπίδα με το χέρι μου και την έφερα στο κεφάλι .Ο κρότος του πυροβολισμού ακούστηκε, έκλεισα τα μάτια μου, γιατί ένιωσα φόβο .Τα δέκατα των δευτερόλεπτων κυλούσαν αργά και βασανιστικά ., Αν αυτό το συναίσθημα δεν ήταν αληθινό τότε θα μου επέφερε αρκετή ζημιά γιατί ο Raigi ήταν πολύ κοντά μου , περίπου στα τρία μέτρα.Άνοιξα τα μάτια μου ,και τότε κατάλαβα οτι το προαίσθημα είναι αλήθεια .!! Κοίταξα τον Raigi, ήταν με γουρλωμένα μάτια Τότε βρήκα την ευκαιρία και έτρεξα προς τα πάνω του
-Έχεις τελειώσει Raigi
Τον κάρφωσα στο στομάχι με το κατανα
-Αυτό μπορεί να αφήσει σημάδι ,είπα και τον κλώτσησα το έδαφος
Έτρεξα προς την βάρκα , ο Maikon την είχε λύσει και είχε βγάλει και τα κουπιά .Για να φύγουμε πιο γρήγορα , πήγα και έκλεψα κουπιά απο την διπλανή βάρκα.Ανέβηκα και εγώ στην βάρκα και φύγαμε. Κάναμε κουπί επι μισή ώρα ως που πλέον απομακρυνθήκαμε απο το νησί
-Τώρα που δεν είσαι πλέων δήμαρχος και λογικά δεν θα μπορέσεις να ξαναγυρίσεις πίσω πού θα πας ? Βασικά μου θες να σε παω ?
-Πάμε στο Micqueot .Έχω έναν πολύ καλό μου φίλο εκεί και γνωστό του πατέρα σου .Θα σου τον γνωρίσω
Του πατέρα μου .....Τα πράγματα που έμαθα δεν με ευχαρίστησαν ιδιαίτερα. Όμως εάν πήγαινα μαζί με τον Maikon στο Micqueot τότε στην διαδρομή θα μπορούσα να διευκρινίσω κάποια πράγματα, καθώς επίσης να γνωρίσω και το άλλο φίλο του και να πάρω και απο αυτόν πληροφορίες σχετικά με τους αδερφούς μου
-Οκ θα πάμε μέχρι το Micqueot .Προς τα πού είναι ?
-Λοιπόν το λιμάνι της Bull Heart κοιτάει στα βόρεια, οπότε θα ανατολικά !
Έτσι και έγινε, στρίψαμε την βάρκα μας και πηγαίναμε κόντρα στην δύση του ηλίου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SlipKnoTaS
Civilian
Civilian
SlipKnoTaS


Posts : 14210
Join date : 19/01/2010
Age : 31
Location : In hell!

Help the village! The "Devil Eyes" in action [ΤΕΛΟΣ] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Help the village! The "Devil Eyes" in action [ΤΕΛΟΣ]   Help the village! The "Devil Eyes" in action [ΤΕΛΟΣ] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Δεκ 10, 2011 3:50 pm

Όνομα: Dirk Daniels
Haki Points: 1
Player of the Month Points: 7
Beli: 47.000 + 6.000
Bounty/Fame Points: 4.500.000
Παρατηρήσεις: Είχες μερικά λάθη σε λέξεις και σε προτάσεις (έλειπαν γράμματα, ήταν σε άλλο πρόσωπο και κάποιες φορές έλειπαν ολόκληρες λέξεις). Κατά τα άλλα ήταν καλή ιστορία, αν και πάλι τα γεγονότα τα άλλαζες σχετικά γρήγορα σε κάποια σημεία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Help the village! The "Devil Eyes" in action [ΤΕΛΟΣ]
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Alucard and the big star in my eyes [Τέλος - Κυνήγι Θησαυρού]
» Dance with the devil....[ΤΕΛΟΣ]
»  The power of the devil fruit [Τέλος]
» Sympathy for the Devil....(part 1)[ΤΕΛΟΣ]
» [Τέλος] Deny My Body! The Contract With The Devil!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ :: ΙΣΤΟΡΙΕΣ :: ΑΡΧΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΩΝ-
Μετάβαση σε: