.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Τέλος] I'm a flipping Ninja

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Τέλος] I'm a flipping Ninja - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] I'm a flipping Ninja   [Τέλος] I'm a flipping Ninja - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 11, 2012 1:45 pm

Αφου ξεκουραστηκε ετοιμαστηκαμε για να ξεκινησουμε επιτελους την προπωνηση μου.
- Καταρχη απο εδω και περα δεν θα δειξω καθολου εικτο. Αν δω ασεβια θα πρατω αναλογα. Οτιδηποτε σου δειχνω θα το δειχνω μονο 1 και μοναδικη φορα. Αν δεν καταφερεις το απομνημονευσεις τοτε θα πρεπει να συνεχισεις μονος σου την εκπαιδευση χωρις να περιμενεις τιποτα απο εμενα. Εγινα κατανοητος;
- Μαλιστα. Μια χαρα ειναι αυτοι οι κανονες απο εμενα. Ξεκιναμε οποτε;
- Εννοειτε. Πρωτα θα ηθελα να δω μερικες πρωτες ικανοτητες απο εσενα. Ωρα για ενα τεστ. Μαζεψε 5 πετρες με οποιοδηποτε μεγεθος απο το εδαφος και μπες μεσα στην λιμνη του καταραχτη. Βλεπεις τις πετρες που βρισκονται διασπαρτες εκει μεσα; Πρεπει να ανεβεις σε 1 απο αυτες και να μετακινησαι σε ολες τους ενω εγω σου επιτηθομαι αποφευγοντας ταυτοχρονα τις επιθεσεις μου. Σκοπος σου ειναι να καταφερεις να μετακινησαι απο βραχο σε βραχο ενω αποφευγεις τις επιθεσεις ενω ταυτοχρονα προσπαθεις να με πετυχεις 2 φορες με τις πετρες και ολα αυτα χωρις να πεσεις στο νερο.
- Τιιιιιι; Αυτο ειναι αδυνατο. Πως θα καταφερω να κανω τοσα πολλα πραγματα ταυτοχρονα;
- Χμμμ...τι ειναι αυτο; Τα παρατας απο τωρα; Αυτη ειναι βασικη εκπαιδευση που περνανε ολοι οι μαχητες του χωριου μας. Αυτη του ειδους την εκπαιδευση την περνανε οι μαχητες μας οταν ειναι ακομα παιδια οποτε θα επρεπε να ειναι ευκολο για εσενα.
- Ππππφφφ....ωραια ξεκιναμε οποτε θελεις. Θα σ αποδειξω οτι δεν ειμαι αδυναμος και μπορω να γινω ακομα πιο δυνατος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Τέλος] I'm a flipping Ninja - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] I'm a flipping Ninja   [Τέλος] I'm a flipping Ninja - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 11, 2012 1:57 pm

Επι ωρες ολοκληρες προσπαθουσα να κανω ταυτοχρονα ολα αυτα τα πραγματα χωρις επιτυχια. Ταχυτητα, δυναμη, αντοχη, ευστοχια, αντανακλαστικα. Ολα αυτα ητανε απαραιτητα για να καταφερω να επιτυχω το πρωτο βημα της εκπαιδευσης. Δυστηχως δεν ειχα καταφερει παρα μονο να τον πετυχω μια μονο φορα υστερα απο τοσες ωρες. Ειχα πεσει αμετρητες φορες μεσα στο νερο και ειχα πλεον κρυωσει. Οι προσπαθιες μου ητανε ματαιες δεν μπορουσα να καταφερω ολα αυτα ταυτοχρονα.
- Ειναι αδυνατο, δεν μπορω να το καταφερω.
- Χαχαχα ωστε αυτα ειναι τα ορια σου; Κατεβα τοτε απο εκει και φυγε αμεσως απο το νησι. Αλλιως συνεχισε και σκεψου τις κινησεις σου πιο προσεκτικα. Ειναι δυσκολο να τα κανεις ολα μαζι μονο ομως επειδη το μυαλο σου το λεει. Σκεψου το σωμα σου και θα καταλαβεις. Σταματα να σκεφτεσαι οτι ειναι αδυνατο να τα κανεις ολα μαζι και εστιασε περισσοτερο σε αυτα που αγνοεις.
- Αυτα που αγνοω; Τι εννοεις;
Πριν προλαβω να σκεφτω κατι παραπανω ειχα βρεθει και παλι μεσα στο νερο με το κεφαλι...Το ειχα βαρεθει αυτο. Τοτε ομως με χτυπησε...Να σταματησω να σκεφτομαι οτι μπορω να τα κανω ολα μαζι...Ολα μαζι!!! Σκεφτομαι οτι πρεπει να κανω πολλα πραγματα ταυτοχρονα ενω στην πραγματικοτητα ητανε διαφορες κινησεις σε επαναληψη και η καθεμια ξεχωριστα...Ισως αυτος ητανε ο τροπος. Βγηκα μεσα απο το νερο και ανεβηκα γεματος ενεργια και αυτοπεποιθηση πανω σε εναν απο τους βραχους.
- Λοιπον ξεκιναμε παλι απο την αρχη; [mor59] [mor59]
- Χα...φαινετε οτι τελικα υστερα απο τοσα χτυπηματα και πτωσεις ισως κατι εμαθες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Τέλος] I'm a flipping Ninja - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] I'm a flipping Ninja   [Τέλος] I'm a flipping Ninja - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 11, 2012 2:25 pm

Εχοντας πλεον βρει ενα στοιχειο για το πως θα συνεχισω την εκπαιδευση μου η συνεχεια εγινε ευκολη...Σιγα-σιγα καταφερνα να κανω 2 πραγματα ταυτοχρονα και μετα απο καποια στιγμη ημουν ικανος να τα κανω ολα μαζι. Εχοντας πλεον καθαρισει το πρωτο μερος την εκπαιδευσης ημουνα ετοιμος για να συνεχισω παραπερα.
- Τι νομιζεις οτι τελειωσαμε. Ακομα δεν ειδες τιποτα. Τωρα που εμαθες πως να κινεισαι πιο γρηγορα ειναι η ωρα να ανεβασουμε λιγακι ταχυτητα. Αυτο ολο ητανε απλα ενα τεστ για να δω τις ικανοτητες σου. Τωρα ειναι η ωρα μου να σοβαρευτω και εγω. Ωρα να δεις την πραγματικη μου δυναμη.
Εβγαλε την ρομπα που φορουσε και την στολη που ειχε απο κατω και εξεθεσε στο κρυο το κοκκαλιαρικο σωμα του.
- Καλα δεν κρυωνεις ετσι. Θα παθεις τιποτα προσεχε.
- Ετσι νομιζεις ε; Χαχαχαχ!!! Αααγρρρ!!!!
Ξαφνικα τεραστιοι μυες πταχτηκανε απο το σωμα του και αρχισε να μεγαλωνει και σε μεγεθος.
- Αυτη ειναι η πραγματικη μου δυναμη. Ωρα να ξεκινησει η πραγαμτικη εκπαιδευση.
- Ωχ... αυτο μαλλον δεν θα ειναι τοσο ευκολο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Τέλος] I'm a flipping Ninja - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] I'm a flipping Ninja   [Τέλος] I'm a flipping Ninja - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 11, 2012 2:51 pm

Οι μερες συνεχως περνουσανε και το καθε μερος της εκπαιδευσης μου γινοτανε ολο και πιο δυσκολο. Οι μερες κυλουσανε σαν νερο χωρις να το καταλαβω και καθε μερος της ητανε πιο δυσκολο απο το προηγουμενο. Ταχυτητα, δυναμη, αντοχη, ευκινησια, διορατικοτητα μαζι με ολες μου τις αισθησεις. Ολα αυτα τα στοιχεια μου ειχαν αυξηθει στις 2 εβδομαδες που ειχα παραμεινει στο νησι και εκπαιδευομουνα απο τον γερο ninja. Οι 2 εβδομαδες περασανε χωρις να το καταλαβω και ειχε φτασει η τελευταια μερα της εκπαιδευσης μου.
- Σημερα δεν θα κανουμε τιποτα. Εδω τελειωσε η εκπαιδευση σου. Σου εμαθα ολα οσα μπορουσα να σου μαθω και ηταν δυνατον να μαθεις μεσα σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα. Το εκπληκτικο ειναι το καταφερες και χωρεσες εκπαιδευση 4 ετων σε μονο 2 εβδομαδες και μαλιστα χωρις καποιον σοβαρο τραυματισμο. Ελπιζω μοναχα το ματι σου να γινει καλα. Θα ητανε δυσκολο να κυκλοφορεις με ενα ματι.
- Δεν νομιζω. Με την εκπαιδευση σου θα ειμαι αρκετα ικανος να υπερνικησω οποιονδηποτε αντιπαλο βρω στον διαβα μου.
- Χαχαχαχ αυτο ειναι το πνευμα. Λοιπον ωρα να γυρισω πισω στο χωριο, μονο που αυτην την φορα θα ερθεις κ εσυ μαζι μου. Εχουμε ετοιμασει μαζι με τους κατοικους ενα ειδικο γευμα για να σε αποχαιρετισουμε.
- Σοβαρα; Μα ολοι αυτοι ητανε αναντιων μου. Κανεις τους δεν ηθελε να μεινω εδω.
- Μην ανησυχεις...αυτα ειναι στο παρελθον τωρα εισαι ενας απο εμας. Μαζεψε τα πραγματα σου και ελα πισω στο χωριο μαζι μου.
- Ωραια ωρα να φαω οσο δεν εφαγα ολες αυτες τις μερες. Χρειαζομαι ενεργεια για το ταξιδι μου.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Iron Nicκ στις Τετ Ιαν 11, 2012 3:28 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Τέλος] I'm a flipping Ninja - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] I'm a flipping Ninja   [Τέλος] I'm a flipping Ninja - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Ιαν 11, 2012 3:28 pm

Αφου φτασαμε στο νησι με βαλανε να μεινω στην ιδια καλυβα που ειχα μεινει οταν πρωτοηρθα στο χωριο μετα τον τραυματισμο μου. Μου ειχανε ετοιμασει ζεστο νερο για να κανω μπανιο και μια αλλαξια ρουχα καθως ειχανε διωρθωσει τα σκισμενα και λερωμενα ρουχα τα οποια φορουσα στην εκπαιδευση μου. Οταν εκανα μπανιο προσεξα οτι μετα απο τοσες ημερες εκπαιδευσης το σωμα μου ειχε αλλαξει προς το καλυτερο. Οι μυες μου ειχανε μεγαλωσει αρκετα και γενικα ολο το σωμα μου ητανε πλεον πιο γυμνασμενο και ταιριαζε σε εναν αξιο πειρατη. Προσεξα οτι οι πληγες που ειχα αποκομησει απο την τεραστια τιγρη ειχανε σχεδον κλεισει και θα ειχα σαν ενθυμιο 3 πληγες στα πλευρα μου απο τα νυχια της. Αφου ετοιμαστηκα βγηκα εξω απο την καλυβα και μαζευτικε ολο το χωριο στο κεντρο του. Ειχανε αναψει μια τεραστια φωτια και ειχανε αρχισει να ψηνουνε αγρια ζωα που μαζεψανε απο το νησι. Εχοντας πλεον απολαυσει την φιλοξενια μιας χαμενης φυλης και την εκπαιδευση ενος μεγαλου δασκαλου καθησα και διασκεδασα το υπολοιπο βραδυ τρωγοντας, πινοντας και χορευοντας με τους κατοικους του χωριου μεχρι το ξημερωμα. Αφου εξαντλησα τον εαυτο μου με πηρε ο υπνος μπροστα απο την μεγαλη φωτια μαζι με τους περισσοτερους κατοικους του χωριου. Την επομενη μερα σηκωθηκα πολυ πιο νωρις απο οτι συνηθως και ατοιμασα τα πραγματα μου για να αποχωρησω. Κατευθηνθηκα προς την ακτη ψαχνοντας να βρω την βαρκα μου που ειχα αφησει εδω πριν 3 εβδομαδες περιπου. Κοιταζοντας λιγο πιο προσεχτικα την βρηκα αναμεσα σε κατι φυλλωσιες σκαλωμενη αλλα σε τελεια κατασταση. Απο οτι φαινετε η βλαστηση την ειχε προστατεψει απο τις βροχες και τα αγρια ζωα και την κρατησε ασφαλη. Την εβαλα στην θαλασσα και πεταξα μεσα τον σακο μου και το οπλο μου αχοντας ομως την αγκηρα στην ακτη. Μου εμενε μονο ενα πραγμα να κανω πριν φυγω, αυτο που ειχα σκοπο απο την πρωτη στιγμη. Κατευθηνθηκα πισω στο χωριο και αρχισα να ψαχνω για τον χρυσο και τις πολιτιμες πετρες που ειχα δει οταν πρωτοηρθα στο νησι. Και οντως σε κατι σπιτια κοντα στο σπιτι του γερο αρχηγου βρισκοτανε ολα αυτα. Τρια σπιτια ητανε διακοσμημενα ολοκληρωτικα απο χρυσο κ πολυτιμα μεταλα. Ανεβηκα στις σκεπες τους και αρχησα να αποσπαω οσο μεγαλυτερα κομματια και οσο περισσοτερα μπορουσα και να τα στοιβαζω. Αφου εβγαλα μια αρκετα μεγαλη ποσοτητα τα πηρα στα χερια και στην πλατη μου και αρχησα να τρεχω οσο πιο γρηγορα μπορουσα προς την ακτη και την βαρκα μου. Δυστηχως για εμενα ομως καποιοι απο τους ninja του χωριου ειχανε προλαβει να ξυπνησει και με καταλαβανε.
- Εεεε.. ο ξενος εκλεψε τον χρυσο απο τους ναους μας. Επανω του!!! Μας προδωσε!!!
- Ναους [mor21] ...ουψψψ [mor66] [mor66] [mor66] Μαλλον εκανα παλι γκαφα...χαχαχαχα [mor131] [mor131]
Μπηκα αμεσως μεσα στην βαρκα και σηκωσα την αγκυρα απο την ακτη. Αρχισα να κανω κουπι και σηκω το πανι για να φυγω οσο πιο γρηγορα γινοτανε απο το νησι αυτο
- Μας ξεγελασες!!! Σου δωσαμε φαγητο και σε εκπαιδευσαμε, σου περιθαλψαμε τις πληγες και αυτο ειναι το ευχαριστω σου;
- ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΕΙΜΑΙ ΠΕΙΡΑΤΗΣ, ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΤΕ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΥΣΟ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΜΗΝ ΕΜΠΗΣΤΕΥΕΣΤΕ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ!!!
Κοιταξα πισω να δω αν βρισκοτανε αναμεσα τους ο γερος Shunsui. Οντως βρισκοτανε αναμεσα τους αλλα δεν εδειχνε απογοητευμενος απο την πραξη μου παρα περηφανεια για την προοδη που ειχα κανει. Μαλλον με ειχε αφησει να παρω ολο αυτο τον χρυσο σαν δωρο, γιατι θα μπορουσε να με σταματησει ευκολα αν το ηθελε. Τελικα αυτο το νησι δεν ητανε οσο κακο περιμενα, αποκομισα εμπειριες, χρυσο, εναν καλο δασκαλο, καταφερα να αυξησω τις ικανοτητες μου και τις δυναμεις μου κανοντας με πιο επικινδυνο πλεον και 1 πληγη στα πλευρα απο μια υπερτροφικη τιγρη. Οχι ασχημα... Επομενο στοχος ενα ακομη νησι και τις οποιες περιπετιες μπορει να εκρυβε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[Aeolus]
Civilian
Civilian
[Aeolus]


Posts : 3494
Join date : 02/10/2011
Age : 31
Location : Στα ΤΡΕΝΑ!!!

[Τέλος] I'm a flipping Ninja - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] I'm a flipping Ninja   [Τέλος] I'm a flipping Ninja - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Ιαν 14, 2012 1:25 pm

Όνομα: Nicolas de’ Michaelis
Haki Points:
Player of the Month Points: 8
Beli: 40.000
Bounty/Fame Points:
Παρατηρήσεις: Καλη σας ιστορια, ωραια η περιγραφη της μαχης...ειχε λιγα στοιχεια απο "ο τελευταιος samurai" οσο αφορα τους ninja. Ο λογος για τον οποιο δεχτηκε να σε εκπαιδευσει δεν με επεισε ιδιαιτερα και εγινε αρκετα ευκολα. Μπορουσες να κανεις πολυ μεγαλυτερη ιστορια , μιας ηταν κατι το ιδανικο για προπονηση.Anyway το τελος ηταν ολα τα λεφτα [Τέλος] I'm a flipping Ninja - Σελίδα 2 81623
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
[Τέλος] I'm a flipping Ninja
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» [Τέλος]The "-nin nin" of ninja!
» [Τέλος] Nin-nin-Ninja
» [Τέλος] Ninja time!!!
» ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΌ ΤΟΝ NINJA [ΤΕΛΟΣ]
» Εκπαιδευση στο νησι των Ninja[Τελος]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ :: ΙΣΤΟΡΙΕΣ :: ΑΡΧΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΩΝ-
Μετάβαση σε: