.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Τέλος] Ένας νέος φίλος και σύμμαχος!

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
metalgunner
Civilian
Civilian
metalgunner


Posts : 3184
Join date : 02/01/2012

[Τέλος] Ένας νέος φίλος και σύμμαχος! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Ένας νέος φίλος και σύμμαχος!   [Τέλος] Ένας νέος φίλος και σύμμαχος! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Μαρ 03, 2012 10:38 am

Ενω περιμενα την επιθεση των αντιπαλων μου ξαφνικα ακουστηκε ενας πυροβολισμους και την επομενη στιγμη περασε μεσα ο Raziel 543534 Toν κοιταξα εκπληκτος μην μπορωντας να αρθρωσω λεξη.Οι εχθροι μου σταματησαν για λιγο ομως μετα απο εναν συντομο διαλομο μεταξυ του αρχηγου τους και του Raziel επιτεθηκαν και στους δυο μας.Ευκαιρια να δω καποιον τοσο δυνατο απο κοντα σκεφτηκα.Ο Raziel ξεπαστρεψε που ευκολα ολους τους αντιπαλους τους αποδεικνυωντας οτι αξιζε την φημη του.Εγω ειχα να αντιμετωπισω ακομα τρεις μεταξυ τους και ο Jones ο αρχηγος αυτης της συμμοριας.Σκοτωσα πολυ ευκολα τα τσιρακια του και υστερα μου ορμηξε αυτος με ενα ξυλινο ροπαλο προσπαθωντας να μου διαλυσει το προσωπο.Εσκυψα αποφευγωντας την επιθεση του και του ανοιξα το στομαχι με το σπαθι που ειχα στο στομα.Ηταν ο τελευταιος που ειχε μεινει ορθιος.Κοιταξα αναμεσα στα πτωματα ομως δεν βρηκα πουθενα τον Greenwald.Tοτε ακουσα απο εξω μια βραχνη φωνη και μια γυναικεια τσιριδα.Ετρεξα εξω και ο Raziel με ακολουθησε.Ειδα τον Greenwald να εχει αρπαξει μια γυναικα και να την απειλει με το οπλο του.-Καταραμενοι...δεν ξερω ποιοι ειστε και γιατι ανακατευτηκατε.Αν ομως δεν εξαφανιστητε απο εδω θα την καθαρισω ειπε αγριεμενα μολις μας ειδε.Ειμασταν αρκετα μακρια και δεν μπορουσα να κανω κατι με τα ξιφη μου.Αν ηθελα να σωσω την αθωα κοπελα επρεπε να χρησιμοποιησω το φρουτο μου.Σηκωσα το δεξι μου χερι και απλωσα τον δεικτη σημαδευωντας τον.Ο Raziel παρακολουθουσε προσεκτικα.Οταν ο Greenwald με ειδε να κανω αυτη την κινηση γελασε δυνατα.
-Χαχαχα...καλα ειχα καταλαβει οτι ειστε τρελοι.Μονο ετσι εξηγηται οτι τα βαλατε με τον Jones και την συμμορια του.Τι ακριβως πιστευεις οτι μπορεις να κανεις φιλε?
-Αυτο του ειπα απλα και μια ακτινα φωτος πεταχτηκε απο το δαχτυλο μου.Οση αυτος μιλουσε εγω συγκεντρωνομουν και τελικα καταφερα να ελεγξω την δυναμη μου.Η ακτινα διαπερασε το μετωπο του προτου καν να το καταλαβει.Το αψυχο σωμα του επεσε στον δρομο και η κοπελα ελευθερωθηκε.Κοιταξα τον Raziel και τον ειδα να με κοιταει με ανοιχτο το στομα.
-It's a beam [mor153] φωναξε φανερα ενθουσιασμενος.Γελασα λιγο και περιμενα να συνελθει απο το "σοκ".Περασαν μερικα δευτερολεπτα και οταν τελικα συνηλθε αποφασισαμε οτι δεν επρεπε να κατσουμε εκει και ετσι αρχισαμε να τρεχουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SlipKnoTaS
Civilian
Civilian
SlipKnoTaS


Posts : 14210
Join date : 19/01/2010
Age : 31
Location : In hell!

[Τέλος] Ένας νέος φίλος και σύμμαχος! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Ένας νέος φίλος και σύμμαχος!   [Τέλος] Ένας νέος φίλος και σύμμαχος! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Μαρ 03, 2012 11:21 am

Αφού ο Jim σκότωσε και τον τελευταίο ξαφνικά από έξω ακούστηκε μια γυναικεία τσιρίδα. Ο Jim βγήκε κατευθείαν έξω και εγώ τον ακολούθησα. Ο Greenwald πήρε μια γυναίκα όμηρο για να μην του κάνουμε κάτι και μας απειλούσε ότι θα την σκοτώσει αν δεν φεύγαμε. Τότε ο Jim σήκωσε το χέρι του και άπλωσε τον δείκτη του προς το μέρος του Greenwald. Με μια τέτοια κίνηση μόνο λίγα πράγματα μπορείς να κάνεις και αυτά μόνο με την βοήθεια κάποιου φρούτου. Οπότε περίμενα με ανυπομονησία να δω τι θα έκανε. O Greenwald μας αποκάλεσε τρελούς αλλά ο Jim δεν έδωσε σημασία. Ξαφνικά από το χέρι του έφυγε μια ακτίνα φωτός η οποία βρήκε τον Greenwald κατευθείαν στο μέτωπο. Έπεσε κάτω νεκρός και η γυναίκα, πλέον ελεύθερη, έφυγε πανικόβλητη. Εμένα η αντίδρασή μου ήταν κάπως έτσι:
-It's a beam! [mor153]
[Τέλος] Ένας νέος φίλος και σύμμαχος! - Σελίδα 2 Scaled.php?server=442&filename=beamp
Μετά από μερικά δευτερόλεπτα, αφού συνήλθα από τον ενθουσιασμό μου, φύγαμε από εκεί για να μην κινήσουμε υποψίες. Η γυναίκα που έφυγε πριν τρέχοντας σίγουρα θα ειδοποιούσε τον σερίφη της περιοχής. Όπως τρέχαμε λέω στον Jim:
-Πάμε στο λιμάνι στο καράβι μου. Θέλω να σου πω.
-Έχω να κάνω μια δουλειά πρώτα. Πήγαινε και θα σε προλάβω. μου είπε και έφυγε.
Συνέχισα τον δρόμο μου προς το καράβι. Θα τον περίμενα εκεί. Αφού είπε ότι θα με προλάβει δεν νομίζω να του έπαιρνε πολύ χρόνο η δουλειά που είχε να κάνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metalgunner
Civilian
Civilian
metalgunner


Posts : 3184
Join date : 02/01/2012

[Τέλος] Ένας νέος φίλος και σύμμαχος! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Ένας νέος φίλος και σύμμαχος!   [Τέλος] Ένας νέος φίλος και σύμμαχος! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Μαρ 03, 2012 3:55 pm

Χωριστικαμε και ο καθενας συνεχισε μονος.Πριν χωριστουμε μου ειπε πως ειχε κατι να μου πει αλλα δεν μπορουσα να φανταστω τι.Ετρεξα για αρκετη ωρα και εφτασα στην πολη απο οπου ειχα ξεκινησει.Επρεπε να ενημερωσω την μπαργουμαν οτι δεν χρειαζοταν πλεον να ανησυχει.Εφτασα εξω απο το μαγαζι και αφου σταθηκα λιγο για να παρω μια ανασα ανοιξα την πορτα.Το μαγαζι ηταν γεματο οπως και την προηγουμενη μερα.Καθισα σε ενα απο τα τραπεζια και περιμενα να ερθει για παραγγελια.Οταν ηρθε της ζητησα λιγο απο το κρασι τους και ενα χαρτι και μολυβι.Με κοιταξε λιγο περιεργα αλλα τελικα τα εφερε.Ηπια στα γρηγορα το ποτηρι μου και μετα αρχισα να γραφω.Τις εγραψα ενα γραμμα οπου τις εξηγουσα την ολη κατασταση.Μολις το τελειωσα το αφησα στο τραπεζι μαζι με τα λεφτα και εφυγα βιαστηκα απο το μαγαζι για να συναντησω τον Raziel.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SlipKnoTaS
Civilian
Civilian
SlipKnoTaS


Posts : 14210
Join date : 19/01/2010
Age : 31
Location : In hell!

[Τέλος] Ένας νέος φίλος και σύμμαχος! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Ένας νέος φίλος και σύμμαχος!   [Τέλος] Ένας νέος φίλος και σύμμαχος! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Μαρ 03, 2012 4:36 pm

Έφτασα στο λιμάνι και πήγα στο καράβι. Κάθισα και περίμενα τον Jim στο κατάστρωμα. Δεν πέρασε πολύ ώρα όταν φάνηκε στο λιμάνι. Σηκώθηκα και του έκανα νόημα να έρθει προς τα εδώ. Ανέβηκε στο καράβι και καθίσαμε να μιλήσουμε.
-Είσαι αρκετά δυνατός Jim. Σκεφτόμουν να σου προτείνω να μπεις στο πλήρωμά μου.
-Σοβαρά?
-Ναι. Αλλά μου ήρθε μια καλύτερη ιδέα όσο σε περίμενα. Θα είμαστε ναι μεν μαζί αλλά δεν θα είσαι στο πλήρωμά μου. Θα κάνεις εσύ δικό σου πλήρωμα και θα σε βάλω στην συμμαχία που έχω μαζί με μια ομάδα επαναστατών. Έτσι κανείς δεν θα ξέρει ότι είμαστε στην ουσία μαζί. Θα φαίνεται ότι ο καθένας ακολουθεί τον δρόμο του την στιγμή που ο καθένας μας θα έχει δικό του πλήρωμα. Λοιπόν, τι λες?
-Αν και θα ήθελα πολύ να μπω στο πλήρωμά σου, η ιδέα σου μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλή. Δεν θα κινήσουμε καμιά υποψία ότι είμαστε μαζί. Θα το κάνουμε έτσι λοιπόν.
-Ωραία. Τι όνομα σκέφτεσαι να δώσεις στο πλήρωμά σου?
-Σκέφτομαι να δώσω το όνομα "BlackCape Pirates". Πως σου φαίνεται?
-Καλό. Σου ταιριάζει! Ωραία λοιπόν, από δω και στο εξής οι BlackCape Pirates εντάσσονται στην συμμαχία Grimoire Heart!
Ήταν όμως πλέον ώρα να φεύγω από το νησί. Έτσι χαιρετηθήκαμε, κατέβηκε από το καράβι μου, σήκωσα την άγκυρα και ξεκίνησα να πλέω στην θάλασσα. Το νησί σιγά-σιγά χανόταν στον ορίζοντα αλλά είχα ωραίες αναμνήσεις από αυτό. Απέκτησα έναν ακόμη φίλο και σύμμαχο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metalgunner
Civilian
Civilian
metalgunner


Posts : 3184
Join date : 02/01/2012

[Τέλος] Ένας νέος φίλος και σύμμαχος! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Ένας νέος φίλος και σύμμαχος!   [Τέλος] Ένας νέος φίλος και σύμμαχος! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Μαρ 03, 2012 5:02 pm

Περπατησα για λιγη ωρα ωσπου τελικα εμφανιστηκε μπροστα μου το λιμανι.Ειδα τον Raziel να με περιμενει στο καραβι του.Μου εκανε νοημα και πηγα να τον συνατησω.Καθισαμε και ο Raziel ανοιξε την συζητηση που μου αλλαζε την ζωη.
-Είσαι αρκετά δυνατός Jim. Σκεφτόμουν να σου προτείνω να μπεις στο πλήρωμά μου.
-Σοβαρά?
-Ναι. Αλλά μου ήρθε μια καλύτερη ιδέα όσο σε περίμενα. Θα είμαστε ναι μεν μαζί αλλά δεν θα είσαι στο πλήρωμά μου. Θα κάνεις εσύ δικό σου πλήρωμα και θα σε βάλω στην συμμαχία που έχω μαζί με μια ομάδα επαναστατών. Έτσι κανείς δεν θα ξέρει ότι είμαστε στην ουσία μαζί. Θα φαίνεται ότι ο καθένας ακολουθεί τον δρόμο του την στιγμή που ο καθένας μας θα έχει δικό του πλήρωμα. Λοιπόν, τι λες?
-Αν και θα ήθελα πολύ να μπω στο πλήρωμά σου, η ιδέα σου μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλή. Δεν θα κινήσουμε καμιά υποψία ότι είμαστε μαζί. Θα το κάνουμε έτσι λοιπόν.
-Ωραία. Τι όνομα σκέφτεσαι να δώσεις στο πλήρωμά σου?
-Σκέφτομαι να δώσω το όνομα "BlackCape Pirates". Πως σου φαίνεται?
-Καλό. Σου ταιριάζει! Ωραία λοιπόν, από δω και στο εξής οι BlackCape Pirates εντάσσονται στην συμμαχία Grimoire Heart!
Ειμουν πολυ χαρουμενος με την εξελιξη που ειχαν παρει τα πραγματα.Απεκτησα εναν καινουργιο πανισχυρο φιλο αλλα εκτος απο αυτο αποφασισα να δημιουργησω το δικο μου πληρωμα.Ηταν κατι που δεν ειχα σκεφτει ποτε στο παρελθον ομως η ιδεα του Raziel ηταν πραγματικα πολυ καλη και δεν μπορουσα να αρνηθω.Χαιρετηθηκαμε,κατεβηκα απο το καραβι του και τον ειδα να απομακρυνεται.Εγω εμεινα λιγο ακομα στο νησι.Αγορασα προμηθειες για αρκετο καιρο,τις φορτωσα στην βαρκα μου και αρχισα να τραβαω κουπι αφηνωντας το νησι πισω μου.Μια νεα περιπετεια ξεκινουσε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raijin
Civilian
Civilian
Raijin


Posts : 904
Join date : 07/02/2012
Location : Among Gods

[Τέλος] Ένας νέος φίλος και σύμμαχος! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Ένας νέος φίλος και σύμμαχος!   [Τέλος] Ένας νέος φίλος και σύμμαχος! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι Μαρ 06, 2012 12:33 pm


Όνομα: Raziel/Swiftblades Jim
Haki Points: ---/---
Player of the Month Points: 7/7
Beli: 26.000/26.000
Bounty/Fame Points: +1.000.000/+1.000.000
Παρατηρήσεις: Καλογραμμένη καλή ιστορία με απλή πλοκή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
[Τέλος] Ένας νέος φίλος και σύμμαχος!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» ένας νέος φίλος [ΤΕΛΟΣ]
» Ενας νεος φιλος και η δυναμη του καπνου[ΤΕΛΟΣ]
» ΕΝΑΣ ΠΑΛΙΟΣ ΦΙΛΟΣ [ΤΕΛΟΣ]
» [Τέλος - Παρελθόν] Ένας παλιός φίλος
» [Αρχη-Παρελθον]Καθε τελος ενας νεος Marine.[Τελος]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ :: ΙΣΤΟΡΙΕΣ :: ΑΡΧΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΩΝ-
Μετάβαση σε: