.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
3 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 3 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Group C]Ξεκίνημα Ιστορίας[Arc]

Πήγαινε κάτω 
+5
LegendCero
Monkey D. Luffy
Phoenix Marco
Destro
Heiwajima
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Joanna
Pirate
Pirate
Joanna


Posts : 4180
Join date : 27/05/2011
Age : 27
Location : ~Χαμένη στις σκέψεις μου!~

[Group C]Ξεκίνημα Ιστορίας[Arc] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Group C]Ξεκίνημα Ιστορίας[Arc]   [Group C]Ξεκίνημα Ιστορίας[Arc] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ Μάης 07, 2012 7:39 am

Αρχίσαμε λοιπόν όλοι μαζί -όσοι είχαμε απομείνει τουλάχιστον- να αναζητούμε τους Shandians. Η κοπέλα παρά τις απειλές μας αδυνατούσε να απαντήσει στις ερωτήσεις μας και να μας αποκαλύψει την τοποθεσία που βρίσκονταν. Ίσως γνώριζε ίσως πάλι όχι. Δεν μπορούσα να διακρίνω εάν έλεγε την αλήθεια μέσα στην σύγχυση μου. Κάτι μέσα μου με έκανε να ανησυχώ επικίνδυνα για το τι έπεται. Προσπάθησα να καθησυχάσω τον εαυτό μου, αποδιώχνοντας τις σκέψεις μου αλλά δεν τα κατάφερα. Οπότε πλησίασα την όμηρο μας και σκέφτηκα να την προσεγγίσω με έναν άλλον τρόπο ελπίζοντας να μου αποκαλύψει κάτι ενδιαφέρον.
-Άφησε την και απομάκρυνε τα δεσμά της. είπα στον Dakeron επιβλητικά. Ο Zeref κούνησε το κεφάλι του νοηματικά με σκοπό να τον αποτρέψει από κάτι τέτοιο. Φυσικά και ήξεραν την επιθυμία μου να ανακαλύψω τις ρίζες μου και ότι είχα μία μικρή συμπάθεια στην κοπέλα λόγω της φυλής της. Οπότε δεν ήταν διατεθειμένοι να με αφήσουν να κάνω ότι θέλω.
-Όχι, Hitomi. Δεν θα την αφήσουμε πρέπει να μας οδηγήσει στους Shandians και μετά ίσως την ελευθερώσουμε. αποκρίθηκε σοβαρός ο Dakeron και έσφιξε και άλλο τα χέρια του, κρατώντας την πιο σταθερά.
-Μα δεν θα την αφήσω να φύγει. Απλά θα την αναλάβω εγώ. αναφώνησα με ένα μνησίκακο χαμόγελο να στολίζει το πρόσωπό μου. Πλησίασα περισσότερο τον γεμάτο αμφιβολίες Dakeron ο οποίος σιγά σιγά υπέκυπτε.
-Όχι. Όχι. Καλύτερα με αυτόν εδώ. είπε φοβισμένη η κοπέλα και γραπώθηκε πάνω του καθώς αντίκρισε το σκοτεινό βλέμμα μου. Προσπαθούσα να φανώ φιλική. Της χαμογέλασα ξανά. Βέβαια πολύ αμφέβαλλα εάν ο τρόπος μου ήταν επιτυχής. Εκείνη την στιγμή ο Dakeron γέλασε και ύστερα από την έγκριση και του Zeref, την άφησε.
-Μην ανησυχείς, δεν θα σου κάνω τίποτα. είπα χαμογελαστή αν και δεν την καθησύχασε. Κάθισα σκεπτική για λίγο πριν πλησιάσω κι άλλο. "Πόσα άτομα χρειάζονται για κρατήσουν την κοπέλα, ώστε να μην δραπετεύσει; Τρία;" σκέφτηκα αλλά μετά όταν την αντίκρισα για μία άλλη φορά από πάνω έως κάτω, το ξανασκέφτηκα. "Δυο." Τότε λοιπόν δημιούργησα έναν κλώνο χρησιμοποιώντας την δύναμη του φρούτου μου και την περικύκλωσα. Εγώ στάθηκα κρατώντας την από τα δεξιά ενώ ο κλώνος μου από τα αριστερά.
-Τι;;; Μα πώς; αναρωτήθηκε η κοπέλα. Ήταν έκπληκτη και με κοιτούσε τρομαγμένη. Ακολούθησαν λίγα λεπτά σιγής και ύστερα έσπασα την σιωπή με τα λόγια μου.
-Δεν είναι δύσκολο να καταλάβεις. Αλλά ας τα αφήσουμε αυτά. της είπα με νόημα.
-Ποιο είναι το όνομά σου; αποκρίθηκε πιο φιλικά ο κλώνος μου, τρομάζοντάς την.
-...Conis. ψέλλισε επιφυλακτικά. Και ύστερα ακολούθησε μία εκτενής συζήτηση. Πολλαπλές ερωτήσεις και αντίστοιχες απαντήσεις, όμως καμία δεν μου αποκάλυπτε περαιτέρω πληροφορίες από ότι ήδη γνώριζα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LegendCero
Civilian
Civilian
LegendCero


Posts : 791
Join date : 30/01/2012
Age : 28
Location : Home

[Group C]Ξεκίνημα Ιστορίας[Arc] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Group C]Ξεκίνημα Ιστορίας[Arc]   [Group C]Ξεκίνημα Ιστορίας[Arc] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Μάης 12, 2012 3:16 am

Καμία απάντηση που να μπορούσε να μας αποκαλύψει στοιχεία που χρειαζόμασταν. Σηκωθήκαμε λοιπόν και συνεχίσαμε τον δρόμο μας. Περπατάγαμε για πολύ ώρα και ακόμα δεν είχαμε συναντήσει ούτε έναν άνθρωπο. Εγώ είχα κουραστεί αρκετά και το είχα ανάγκη να ξαποστάσω για λίγη ώρα. Οι υπόλοιποι όμως θέλανε να συνεχίσουμε, ειδικά ο Zeref ο οποίος φαινόταν να διψάει για αίμα. Στο βλέμμα του διέκρινα την επιθυμία για μάχη και την όρεξη για πόλεμο. Δεν κρατιόταν με τίποτα. Από την άλλη η Hitomi βιαζόταν γιατί ανυπομονούσε να μάθει περισσότερα για την καταγωγή της. Έτσι λοιπόν παρά την ταλαιπωρία και παρά το πόσο εξαντλημένος αισθανόμουν, στάθηκα στα πόδια μου και συνεχίσαμε το δρόμο μας. Ξαφνικά ένας άντρας εμφανίστηκε από το πουθενά και μας επιτέθηκε. Άρχισε να μας εκτοξεύει σφαίρες και να μας φωνάζει να γυρίσουμε πίσω αν θέλουμε να παραμείνουμε ζωντανοί.
"Επιτέλους!!! Λίγη δράση. Είχα σκυλοβαρεθεί τόση ώρα να περπατάμε μόνο." είπε ο Zeref ενώ κρύφτηκε πίσω από το γυάλινο τείχος που μόλις είχα δημιουργήσει. Αμέσως εγώ ξεκίνησα να πετάω καρφιά από γυαλί προς το μέρος του αλλά ήταν καλά καλυμμένος πίσω από έναν βράχο με αποτέλεσμα να μην του προκαλέσω καθόλου ζημιά. Ο Zeref γέλαγε για κάμποσα λεπτά και ύστερα προχώρησε προς το σημείο όπου βρισκόταν ο αντίπαλος μας. Πριν ο εχθρός προλάβει να κάνει οτιδήποτε ο Zeref τον ακινητοποίησε με μια κίνηση των δακτύλων του και τον ανάγκασε να σταματήσει να πυροβολεί. Τον έφερε σε εμάς και του κάναμε ερωτήσεις. Δεν δέχτηκε να απαντήσει σε καμία όμως.
"Αν δεν μας πεις ποιος είσαι και τι ξέρεις για αυτό το νησί θα σε σκοτώσουμε." του αποκρίθηκα και τον έπιασα σφιχτά από το λαιμό.
"Θα πεθάνετε όλοι σας!"
Αυτή ήταν η απάντηση που μας έδινε συνεχώς. Ο Zeref τον άφησε από τον έλεγχο του.
"Από ότι φαίνεται μας είναι άχρηστος. Μπορείς να τον σκοτώσεις Dakeron."
Σχημάτισα ένα κατάνα από πολύ σκληρό γυαλί. Πριν όμως τον καρφώσω η Hitomi μπήκε μπροστά και με σταμάτησε. Καταλάθος το σπαθί πέρασε μέσα από το στήθος της. Για καλή μας τύχη όμως ήταν ένας κλώνος που έστειλε η ίδια για να με εμποδίσει από το να σκοτώσω αυτόν τον άντρα.
"Αφήστε με να του μιλήσω εγώ. Εσείς οι άντρες δεν κάνετε για τίποτα." είπε και κάθισε οκλαδόν μπροστά στον γυαλοδεμένο άντρα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Yozora7
Marines
Marines
Yozora7


Posts : 37
Join date : 14/03/2012
Age : 26

[Group C]Ξεκίνημα Ιστορίας[Arc] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Group C]Ξεκίνημα Ιστορίας[Arc]   [Group C]Ξεκίνημα Ιστορίας[Arc] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι Μάης 22, 2012 7:50 am

Ξύπνησα με πολύ πονοκέφαλο...Άνοιξα τα μάτια μου με πολύ μεγάλη δυσκολία...Σήκωσα το πάνω μέρος του σώματός μου και κοίταξα τριγύρω...Βρισκόμουν ακόμα στο πλοίο μας......Ακριβώς διπλά μου, υπήρχε ένα μυστήριο μπουκάλι που ήταν σχεδόν άδειο.. ...Έμεινα ακίνητος αρκετά λεπτά προσπαθώντας να συνέλθω άλλα και να αφουγκραστώ για ενδεχόμενο κίνδυνο που θα επέφερε η κάθε μου κίνηση ..
..Προσεκτικά, σηκώθηκα κρατώντας το σπαθί μου ,μέσα στην θήκη..Έκανα μερικά βήματα προς την πόρτα ώστε να ζητήσω από την γιατρό του πληρώματος Hitomi κάποιο φάρμακο ώστε να σταματήσει η ζάλη , κι αυτό με δυσκολία..Κοιτούσα το παντελόνι μου...Ήταν ένα ξεφτισμένο μαύρο παντελόνι...Και η μπλούζα μου δεν ήταν σε καλύτερη κατάσταση...Μια μαύρη μπλούζα, μες τα μπαλώματα..Πάνω σε μια καρέκλα , είδα μια αλλαξιά που είχε αφήσει εκεί ο καπετάνιος μας Hades.. 600606 Κοίταξα δεξιά και αριστερά για να βεβαιωθώ πως δεν με παρακολουθούσε κανείς , και όταν βεβαιώθηκα γι αυτό, φόρεσα τα ρούχα ...
Βγαίνοντας από την καμπίνα, παρατήρησα μια απροσδόκητη ηρεμία και γαλήνη να επικρατεί στην ατμόσφαιρα...
''Περίεργο'' Σκέφτηκα, όμως δεν έδωσα παραπάνω σημασία
Έψαξα σχεδόν σ ολόκληρο το πλοίο για να βρω έστω και ένα μέλος του πληρώματος, άλλα οι κόποι μου δεν ανταμείφθηκαν ..Πάνω στο πλοίο δεν υπήρχε κανείς...
''Μα που στο καλό πήγαν όλοι τους??'' Που είμαστε? Μήπως έχουν πάει σ εκείνον τον περίεργο τύπο που έλεγε κάτι ιστορίες για νησιά στον ουρανό?..''
Περπατούσα προς την άκρη του πλοίου βλασφημώντας απο μέσα μου ...''Πλήρωμα να σου πετύχει''..''Μεθάει κάποιος , και κανένας δεν ενδιαφέρετε να τον ξυπνήσει η να δει τι κάνει..Έπρεπε να είχα μείνει στο σπ....''
Αντικρίζοντας ένα φανταστικά απίστευτο τοπίο, έχασα τα λόγια μου... Μπροστά μου , υπήρχε μια τεράστια παραλία, η οποία αντί για νερό, είχε... σύννεφα
''Μήπως το παράκανα λιγάκι εχθές με το ποτό? 546457 '' είπα στον εαυτό μου..Πήδηξα απ το πλοίο στα σύννεφα ώστε να βεβαιωθώ πως δεν έχω παραισθήσεις ...Βέβαια, μη γνωρίζοντας το έδαφος, δημιούργησα πάγο για να πατήσω...Έβαλα το χέρι μου στα σύννεφα..Ήταν πολύ μαλακά..Αυτό με ξάφνιασε..
''Έχει γούστο'' Είπα απο μέσα μου σκεπτόμενος πως τελικά το πλήρωμα ακολούθησε τα λεγόμενα ενός ανθρώπου που γνωρίζαμε ελάχιστα... Σήκωσα το βλέμμα μου και αντίκρισα έναν άντρα με φτερά να κάθετε στην παραλία και να με κοιτάζει...Μόλις είδε οτι αντιλήφθηκα την παρουσία του, πήγε να το βάλει στα πόδια , όμως τον ακινητοποίησα παγώνοντας του τα πόδια ...
Όταν έφτασα κοντά του , εκείνος με κοιτούσε τρομαγμένος..
-Είδες κανέναν να φεύγει απ το πλοίο? ρώτησα αυταρχικά
-Ε....Ναι...ανταποκρίθηκε εκείνος
-Δείξε μου προς τα πού πήγαν..
Σηκώνοντας το χέρι του, μου έδειξε μια κατεύθυνση..
-Έχουν πάει προς τα εκεί.. Είπε
-Ωραία... τώρα θα με οδηγήσεις σε αυτούς αλλιώς θα σε παγώσω και θα σε ρίξω στη θάλασσα.....
Έμεινα για λίγο σκεπτόμενος και αποφάσισα να αλλάξω την απειλή μου, μιας και ήταν ανυπόστατη..
-Εννοούσα στα σύννεφα... Τώρα προχώρα... Είπα αφαιρώντας τον πάγο απ τα πόδια του
-Μα
-Δεν έχει μα...είπα πιάνοντας τον απ τον λαιμό ...Θα με οδηγήσεις εκεί που θέλω για να μην έχουμε άσχημα ξεμπερδέματα..Κατάλαβες?
Εκείνος έγνεψε καταφατικά
Μετά από αρκετές ώρες περπατήματος, το στομάχι μου άρχισε να παραπονιέται ...Το θετικό όμως, ήταν πως στο βάθος, έβλεπα το πλήρωμά μου..Και απ ότι μου φαινόταν, ανέκριναν κάποιον




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Monkey D. Luffy
Administrator
Administrator
Monkey D. Luffy


Posts : 16414
Join date : 09/01/2010
Age : 29
Location : New World

[Group C]Ξεκίνημα Ιστορίας[Arc] - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Group C]Ξεκίνημα Ιστορίας[Arc]   [Group C]Ξεκίνημα Ιστορίας[Arc] - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Μάης 25, 2012 5:10 am

-Λοιπόν,βαρέθηκα να περιμένω!ή μιλάς ή σε θάβω επί τόπου!
Ο άγνωστος άνθρωπος δεν φαινόταν πρόθυμος να μιλήσει.
-Τι δύναμη!σκέφτηκε από μέσα του καθώς ένιωθε την δύναμη που είχε ο Zeref καθώς τον κρατούσε από τον λαιμό.
-Πωπω!Άστον!φώναξε η Hitomi καθώς δεν άντεχε να βλέπει τον άγνωστο άνθρωπο να πονάει.
-Καλά...
-Ε! παιδιά!φώναξε ο Rigardo δυνατά σηκώνοντας το δεξί του χέρι για να τους χαιρετήσει.
-Rigardo? 543534
-Ε?τι θέλεις εσύ εδώ? 09
-Γιατί ρε παιδιά,δεν είμαι μέλος του πληρώματος? 058
-Καλά,εσύ δεν παράτησες το πλήρωμα για να ζήσεις μια ήσυχη και όμορφη ζωή δίπλα στην πολυαγαπημένη σου Ori?Πως κατέληξες εδώ?!
-Ori?Ωχ όχι!είναι ακόμη στο πλοίο!πφφφ τι βλάκας που είμαι!
(Τίποτα καινούργιο θα μας πεις? 080 σκέφτηκε ο Zeref από μέσα του)
-Στο πλοίο?Μας κοροϊδεύεις?
-Όχι!Την ημέρα που σας ανακοίνωσα την απόφαση μου της ζήτησα να έρθει να με δει στο δωμάτιο που έχω στο πλοίο ε και η συζήτηση επεκτάθηκε λίγο παραπάνω από ότι περίμενα... 076
-Δηλαδή? 081
- αα!645645 .... 575675 [color]=violet].γκρρρ[/color]
-τσ αυτός ο Rigardo.... 053
-Πες μααααςςςςς 143
Ο Dakeron ήθελε να μάθει της λεπτομέρειες από την περιπετειώδης ιστορία του Rodrigo παρότι δεν τον άφηνε η Hitomi.
-Ας γυρίσουμε στο πλοίο γρήγορα είπε ο Zeref.
-Α και Rigardo ποιος είναι αυτός? 158
-Ο νέος μου σκλάβος~είπε γεμάτος χαρά χαρακτηρίζοντας σκλάβο τον skypiean που τον βοήθησε να τους βρει.
Όλοι αρχίζανε και τρέχανε προς το πλοίο ώστε να ελέγξουν αν όλα είναι καλά παρέα με τον Rigardo,τον σκλάβο και τον άγνωστο άνθρωπο τον οποίο τον κουβαλούσε ο Zakeron.
-ΒΟΗΘΕΙΑ!Ακούστηκε μια απελπισμένη γυναικεία φωνή από το πλοίο.
-Αυτή πρέπει να είναι η Ori!είπε δυνατά ο Rigardo καθώς έτρεχε ακόμη πιο γρήγορα.
-Κοιτάξτε!Φώναξε η Hitomi καθώς έδειχνε με το δάχτυλο της κάτι skypieans να κρατάνε την Ori.
-Αφήστε την!Ο Rigardo έτρεξε γρήγορα προς τους guards οι οποίοι κρατούσαν τα όπλα τους μαζί τους.
Με μια πολύ γρήγορη κίνηση δυο από αυτούς πετάχτηκαν μπροστά από τον Rigardo χτυπώντας τον με τα όπλα τους τα οποία είχαν ηλεκτρισμό πάνω τους πετώντας τον αρκετά μέτρα πίσω από το πεδίο της μάχης.
-Εσείς οι είστε οι παράνομοι πειρατές?Ποιος είναι ο καπετάνιος σας?ρώτησε ο αρχηγός των Guard.
-Ο καπετάνιος μας δεν είναι εδώ(Ένας θεός ξέρει που έχει χαθεί από τότε που τον αφήσαμε μόνο στην πόλη -,-)αλλά με βάση του κανόνα που έχουμε στο πλήρωμα μας,κάνατε το λάθος να χτυπήσετε ένα μέλος του πληρώματος,ένα μέλος της οικογένειας μας και για αυτό θα τιμωρηθείτε!
-Αρχηγέ δείτε!Έχουν και ένα Shandian μαζί τους!
-Καλά το είχα καταλά--
Από το πουθενά πετάχτηκε ο Zeref μπροστά από τον αρχηγό των Guard-τα πολλά λόγια είναι φτώχεια ''αρχηγέ''και τον χτύπησε με πολύ δύναμη εκτοξεύοντας τον σε έναν τεράστιο βράχο.
-Επιτέλους λίγη δράση~
-Λίγη εξάσκηση κάνει καλό..
-Θα σε σώσω Ori!
Και όλοι ετοιμάστηκαν για μάχη....



Θα κάνετε ένας ένας πόστ στο τόπικ του Crew Boss-White Berets και έπειτα ξεκινάω εγώ την επίθεση.
Θα δείτε στο τόπικ πως θα πάνε οι σειρές.



Φόρμα Μάχης:
Κώδικας:



Όνομα Χαρακτήρα:

[hide]

Gear/Zoan Mode/Logia Element Skill:

Αμυντικές Δυνάμεις:

Ιδιότητα:

Στατιστικοί πόντοι (του παίχτη σου):

[/hide]


White-Berets

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.onepiecegr-rpg.com
 
[Group C]Ξεκίνημα Ιστορίας[Arc]
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» [Group A]Ξεκίνημα Ιστορίας[Arc]
» [Group B]Ξεκίνημα Ιστορίας[Arc]
»  [Group D]Ξεκίνημα Ιστορίας[Arc]
» [Αρχή-παρόν] το ξεκίνημα μιας ιστορίας [ΤΕΛΟΣ]
» [ΑΡΧΗ] Το ξεκινημα[ΤΕΛΟΣ]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ :: ΓΕΝΙΚΑ :: SKYPIEA ARC :: GROUP C-
Μετάβαση σε: