.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
4 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 4 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος!

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος!   [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! I_icon_minitimeΚυρ Αυγ 26, 2012 2:24 pm


Λινκ Προηγουμενης Ιστοριας:
Περιληψη Προηγουμενων:

Τωρα βρισκομουν στην θαλασσα με προορισμο το Mystery Island απο το οποιο συμφωνα με τον χαρτη δεν απειχα και μεγαλη αποσταση. Ετσι λοιπον περιμενα απο στιγμη σε στιγμη να δω μπροστα μου το νησι. Ακομη δεν ηξερα τι θα συναντησω εκει αλλα και ουτε ποια θα ηταν η αποστολη μου καθως δεν ειχα καμια ενημερωση σε κανενα απο τα δυο θεματα. Το μονο που ηξερα πως θα ημουν υπο τις διαταγες του Captain Nezumi, οπως και πριν μερικες εβδομαδες στο Οrgan Island. Μετα απο λιγη ωρα λοιπον ειδα μπροστα μου ενα καραβι των Μαριν και το νησι στο οποιο κατευθυνομουν. Η ομαδα στην οποια θα ενσωματονωμουν βρισκοταν ηδη εκει και ειχαν ξεκινησει την δουλεια τους. Εφτασα λοιπον και εγω γρηγορα γρηγορα και κατεβηκα απο το σκαφος και παρουσιαστηκα στον αρχηγο.
Haru Genzou μολις εφθασα Αρχηγε!
Αργησες αλλα ηρθες επιτελους..Εμπρος στρωσου στην δουλεια με τους υπολοιπους!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την vasilhs6 στις Τρι Αυγ 28, 2012 7:28 am, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος!   [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! I_icon_minitimeΔευ Αυγ 27, 2012 6:45 am

Με συγχωρειτε αρχηγε αλλα ποια ακριβως ειναι η αποστολη??? Δεν μου εχουν εξηγησει...
Θα σου πουν οι συναδελφοι σου..Και τωρα δουλεια!
Δεν εμεινα να ρωτησω κατι αλλο και πηγα να βρω τους υπολοιπους. Καθως περπαταγα στο νησι επικρατουσε μια περιεργη ζεστη που δεν την ενιωθα πριν στην θαλασσα.Επισης παντου στο νησι υπηρχε σκονη και σταχτες λες και καποιο ηφαιστειο εκρυχτηκε προσφατα. Οταν εφτασα τους υπολοιπους τους ρωτησα αρχικα τι ειναι ολα αυτα.
Αυτο ειναι δουλεια του Commander Rob Greywind!!! Ηταν πριν μερικες μερες στο νησι...
Και εχει την δυναμη να προκαλεσει ολο αυτο το χαος????
Ναι ειναι πολυ δυνατος, απο τους πιο φιλοδοξους Μαρινς!!!
Μαλιστα, ενδιαφερον. Να ρωτησω τωρα, ποια ακριβως εινα η αποστολη μας εδω???
Η κυβερνηση βρηκε εδω κατι πολυ σημαντικο και γι'αυτο εστειλε τον Commander να το καταστρεψει. Ομως απο την εκρηξη ανοιξα καποιες κρηπτες και εμεις ημαστε εδω να ψαξουμε για τυχον απομειναρια και να τα καταστρεψουμε ή να τα παμε πισω στην βαση.
Μαλιστα αρα δουλεια μας ειναι να βρουμε καποια αντικειμενα σωστα???
Ναι, σωστα.
Ωραια τοτε εχουμε δουλεια, πρεπει να ψαξουμε ολο το νησι.
Και ετσι ξεκινησε αυτο το αδοξο, για μενα, ψαξιμο καθως ηταν αδυνατον να ελεγξουμε ολοκληρη την περιοχη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος!   [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! I_icon_minitimeΔευ Αυγ 27, 2012 6:54 am

Παρολα αυτα οι ερευνες γινοταν καθημερινα και σε πολυ εντονο ρυθμο απο ολη την ομαδα. Ο Captain Nezumi καθε μερα επεβλεπε και διαφορετικη μοναδα ωστε να δει εαν γινεται σωστα η δουλεια. Σε αντιθεση παντως με τα οσα πιστευα το νησι δεν ηταν ιδιαιτερα μεγαλο και ετσι ισως να ηταν πιθανο να καταφερουμε να το ψαξουμε ολοκληρο. Μια μερα λοιπον και ενω εγω και η ομαδα μου βρισκομασταν σε ενα υπογειο τουνελ για να ελεγξουμε τυχον απομειναρια βρηκαμε κατι να λαμπυριζει. Αμεσως πλησιασαμε και δεν αργησαμε να καταλαβουμε πως επροκειτο για πολλα belli χρυσου και αρκετα κοσμηματα μεγαλης αξιας. Αμεσως ειδοποιησαμε τον Captain Nezumi να ερθει στο σημειο για να μας πει τι θα κανουμε. Ωστοσο μεχρι να ερθει λιγο πιο περα εντοπισαμε και μερικα αρχαια αντικειμενα και αγαλματα τα οποια βρισκοταν θαμμενα στο εδαφος. Οταν μετα απο ωρα ηρθε ο Captain εμεινε εκπληκτος με αυτα που βρηκαμε και μας ζητησε να συνεχισουμε το ψαξιμο και πιο βαθια στο τουνελ. Οπως τελικα αποδειχθηκε ειχε δικιο καθως κατα μηκος του τουνελ βρηκαμε και αλλα πολλα αντικειμενα αξιας και πολυ χρυσαφι. Εκεινη την στιγμη μας ζητησε να μην τα πειραξουμε καθολου και να περιμενουμε οδηγιες του ενω εκεινος θα επικοινωνησει με τους ανωτερους για να δει τι θα τα κανουμε. Εστι προς το παρον απλα τα σκεπασαμε με ενα καλυμα και σημειωσαμε το σημειο για να ξερουμε που ακριβως βρισκεται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος!   [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! I_icon_minitimeΔευ Αυγ 27, 2012 7:19 am

To ιδιο βραδυ ο Αρχηγος ενημερωθηκε απο τους ανωτερους πως οτι αντικειμενα και να βρισκαμε, ακομη και χρυσο επρεπε να τον καταστρεψουμε. Ετσι λοιπον μας διεταξε να συνεχισουμε τις ερευνες και στο τελος θα τα μαζευαμε ολα μαζι να τα καταστρεψουμε. Μη μπορωντας να κανουμε κατι διαφορετικο συνεχισαμε τις ερευνες στο νησι για να βρουμε κι αλλα αντικειμενα. Δυστηχως δεν ηταν καθε μερα τυχερη οπως η προηγουμενη και ετι περναγαν αρκετες μερες στις οποιες δεν υπηρχε ουτε ενα ευρημα και εμεις απλα ανακατευαμε ουσιαστικα τις σταχτες. Αλλες μερες βρισκαμε ελαχιστα αντικειμενα διασκορπισμενα απο εδω κι απο εκει στο νησι οχι ομως σε ποσοτητες οπως ειχαμε βρει εκεινη τη μερα. Το ψαξιμο λοιπον συνεχιζοταν και η καθημερινοτητα ηταν τοσο βαρετη,προβλεψιμη και μουντη που δεν ειχαμε και πολυ ορεξη για δουλεια. Οι μονες ευχαριστες στιγμες ηταν το βραδινο οπου μαζευομασταν ολοι μαζι και περναγαμε λιγη ωρα διασκεδαζοντας ξεφευγοντας απο την εξοντωτικη εργασια που ειχαμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος!   [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! I_icon_minitimeΔευ Αυγ 27, 2012 8:34 am

Ενα βραδυ λοιπον σαν ολα τα αλλα και ενω καθομασταν στην υποτιθεμενη τραπεζαρια αρχισαμε μια κουβεντα με τους υπολοιπους Μαρινς.
Ρε παιδια τι θα γινει με αυτα που βρηκαμε???
Ποιος ξερει, ο αρχηγος ελαβε εντολη να τα καταστρεψουμε αλλα δεν εχουμ κανει τιποτα μεχρι τωρα.
Ισως περιμενει να ψαξουμε ολο το νησι, να βρουμε οτι υπαρχει και να τα καταστρεψουμε μετα ολα μαζι.
Και γιατι να το κανει αυτο???
Που να ξερω γω μωρε μια υποθεση εκανα.
Περιεργη παντως αυτη η καθυστερηση δεν νομιζετε???
Δεν ξερω δεν εχει δωσει κανενα δικαιωμα μεχρι τωρα ο καπετανιος...
Τυχαιο θα ειναι μωρε, σιγα...
Ναι ισως... Λοιπον αντε παμε για υπνο γιατι πηγε αργα και αυριο ειναι αλλη μια σκληρη μερα...
Τον ακουσαμε ολοι και ετσι πηγαμε για υπνο για να ξεκουραστουμε για την αυριανη ημερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος!   [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! I_icon_minitimeΤρι Αυγ 28, 2012 5:22 am

Η νυχτα περασε με μια μικρη αναστατωση καθως στο νησι φυσηξαν πολυ ισχυροι ανεμοι με αποτελεσμα να μην κοιμηθουμε πολλες ωρες καθως επρεπε να προστατευσουμε τα καραβια και τα πραγματα μας. Παρολα αυτα οταν ξημερωσε πηγαμε ολοι ξανα στις δουλειες μας οπως καθε αλλη φορα. Ενω λοιπον ημουν με μερικους ακομη και ψαχναμε για απομειναρια, ηρθε ενας αξιωματικος να με φωναξει.
Οι Genzou ο διοικητης σε θελει στο γραφειο του!
Ερχομαι αμεσως κυριε!
Ειπα και αφησα τους υπολοιπους για να παω στο γραφειο του Captain Nezumi. Μετα απο μερικα λεπτα βρισκομουν απεναντι του σε εναν κλειστο ειδικα διαμορφωμενο χωρο για εκεινον. Στο γραφειο δεν υπηρχε κανεις αλλος παρα μονο εγω και αυτος.
Κατσε!
Μου ειπε μολις με ειδε και εγω καθισα σε μια καρεκλα που υπηρχε απο την αλλη πλευρα του γραφειου.
Με ζητησατε κυριε?
Ναι σε ζητησα. Οπως γνωριζεις οταν θα τελειωσουν οι ανασκαφες και το ψαξιμο θα πρεπει να καταστρεψουμε τα αντικειμενα που βρηκαμε.
Μαλιστα το γνωριζω κυριε!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την vasilhs6 στις Τρι Αυγ 28, 2012 7:14 am, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος!   [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! I_icon_minitimeΤρι Αυγ 28, 2012 6:06 am

Ωραια. Αυτο θα το κανουμε επειδη το θελει η κυβερνηση. Ομως απο την στιγμη που δεν τα εχουν δει και δεν ξερουν περι τινος προκειται ισως να μην ειναι αναγκη να τα καταστρεψουμε...
Δεν σας καταλαβαινω κυριε. Τι θελετε να πειτε?
Ακουσε με προσεχτικα. Θα πω στους υπολοιπους να μαζεψουν ολα τα αντικειμενα σε ενα συγκεκριμενο χωρο για να τα εχουμε ετοιμα την επομενη ημερα να τα καταστρεψουμε. Ωστοσο το ιδιο βραδυ εσυ κρυφα θα μεταφερεις τα αντικειμενα αυτα στο καραβι μου. Οταν πλεον το πρωι οι υπολοιποι αναρωτιονται που ειναι τα αντικειμενα θα κανυμε τους εκπληκτους και θα διαπιστωσουμε πως τα εκλεψαν πειρατες που ηρθαν στο νησι κατα την διαρκεια της νυχτας.
Με λιγα λογια θελετε να τα κλεψουμε???
Βλεπεις να ανηκουν σε κανεναν και να τα κλεβουμε???? Απλα δεν θα χρειαστει να τα καταστρεψουμε οπως θελουν καποιοι...
Μα αυτο κυριε ειναι...
Εχεις καποια αντιρρηση Genzou???? Ξερεις οτι μπορωω πολυ ανετα να καταστρεψω την καριερα σου!
Οχι καμια αντιρρηση κυριε!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την vasilhs6 στις Τρι Αυγ 28, 2012 7:15 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος!   [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! I_icon_minitimeΤρι Αυγ 28, 2012 6:17 am

Ειπα εγω αλλα σιγουρα δεν το εννοουσα. Τετοια αποβρασματα δεν αξιζουν να βρισκονται στους Μαρινς ομως δεν μπορουσα να κανω διαφορετικα και να ρισκαρω την καριερα μου. Ηταν το παιδικο μου ονειρο και δεν θα το εγκατελειπα τοσο ευκολα, οπως επισης δεν θα αφηνα τοσο ευκολα εναν τετοιον ανθρωπο να εχει τοσο υψηλη θεση στην ιεαραρχια των Μαρινς. Παρολα αυτα συμφωνησα με το σχεδιο του μη μπορωντας αλλιως και θα σκεφτομουν κατι να τον κανονισω αφου θα εφευγα απο το νησι. Ετσι εφυγα απο το γραφειο του και περιμενα το σημα του για να δουμε τι θα γινει. Τελικα το ιδιο βραδυ διεταξε τους ανδρες να σταματησουν τις ερευνες και να μαζεψουν ολα τα αντικειμενα που ειχαμε βρει σε μια σπηλια που βρισκοταν κοντα στην ακτη οπου υπηρχαν τα πλοια μας και οπου διανυκτερευαμε. Πραγματι οι ανδρες τον ακουσαν και αρχισαν να κουβαλανε ολα τα αρχαια αντικειμενα και τον θησαυρο στην σπηλια και αφου τελειωσαν τα καλυψαν με ενα πανι.
Ηξερα πλεον πως σημερα το βραδυ θα μου εδινε το σημα για να ξεκινησω την δουλεια. Μου ειπε πως επρεπε να προλαβω να τα φορτωσω ολα γι'αυτο επρεπε να βιαστω. Αλλωστε μονο τυχαιο δεν ηταν που αναγκασε ολο το στρατοπεδο να κοιμηθει απο πολυ νωρις. Τους ειπε μαλιστα πως τις πρωτες ωρες μεχρι να βεβαιωθει πως θα ειναι ολοι κοιμισμενοι θα κανει ο ιδιος περιπολιες γιατι αυριο μας περιμενει ταξιδι και θελει να ειναι ολοι ξεκουραστοι.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την vasilhs6 στις Τρι Αυγ 28, 2012 7:15 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος!   [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! I_icon_minitimeΤρι Αυγ 28, 2012 6:24 am

Βεβαια ολο αυτο δεν χρειαζοταν καθως ολοι ημασταν τοσο κουρασμενοι απο την δουλεια αυτες τις μερες που πεφταμε ξεροι το βραδυ στα κρεβατια. Ετσι οταν πλεον κοιμηθηκαν ολοι ηρθε στην σκηνη μου και με σηκωσε για να κανουμε την δουλεια. Εγω μετεφερα τα αντικειμενα και εκεινος με επεβλεπε μηπως συμβει κατι. Ηταν πολυ κουραστικο να ανεβοκατεβαινω φορτωμενος το καραβι και αργουσα και γι'αυτο μου φωναζε οσο μπορουσε να κανω πιο γρηγορα.Ηταν δυσκολο βεβαια για μενα αφου επρεπε να τα τακτοποιω κιολας σε ενα μερος του πλοιου ωστε να ειναι κρυμμενα και να μν τα βρουν οι ναυτες οποια κινηση κι αν κανουν στο μερος και οσο κι αν ψαξουν. Ετσι γυρω στις 5-6 το πρωι, μετα δηλαδη απο 6 ωρες, τελειωσα το κουβαλημα και πηγα για υπνο. Οχι για πολυ ομως καθως μια ωρα αργοτερα ξυπνησε ολο το στρατοπεδο και οι φωνες ηταν τοσο δυνατες που ξυπνησα και εγω. Τοτε ενω σηκωνομουν αγουροξυπνημενος απο το κρεβατι μου μπηκε καποιος στην σκηνη και φωναζε.
ΣΗκω γρηγορα!!!! Τα πραγματα λοιπουν ολα!!!!
Ποια πραγματα??? Ειπα εγω δηθεν αδιαφορα...
Τα αντικειμενα και ο χρυσος που μαζευαμε τοσο καιρο, εξαφανιστηκαν!!!
Μα πως ειναι δυνατον?????


Έχει επεξεργασθεί από τον/την vasilhs6 στις Τρι Αυγ 28, 2012 7:17 am, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος!   [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! I_icon_minitimeΤρι Αυγ 28, 2012 6:30 am

Δεν ξερουμε, ελα σηκω ψαχνουμε ολο το νησι το διεταξε ο αρχηγος!!!
@@@^$@%$*^%&#$....
Καποιες βρισιες βγηκαν απο το στομα μου με τον ηλιθιο που εμπλεξα καθως ολο το βραδυ κουβαλουσα για παρτυ του τα πραγματα και παρανομουσα και το πρωι δεν με αφησε να κοιμηθω. Θα μου το πληρωνε πολυ ακριβα μια μερα!
Ετσι σηκωθηκα και μαζι με τους υπολοιπους αρχισα να ψαχνω ολοκληρο το νησι μπας και βρουμε τα αντικειμενα. Βεβαια ξεροντας πως δεν θα βρουμε τιποτα δεν ειχα και καποιο ιδιαιτερο ζηλο στην προσπαθεια μου και απλα τους ακολουθουσα για να μην δωσω αφορμη. Καποια στιγμη ομως και ενω βρισκομασταν στην αλλη ακρη του νησιου ακου καποιον να φωναζει.
Εδω εδω!!! Κατι βρηκα!!!!
Αυτο που φωναξε με παραξενεψε και μαζι με τους αλλους ετρεξα προς τα εκει.
Τι ειναι τι βρηκες??? Τον ρωτησε ο αρχηγος μολις εφτασε εκει.
Αυτα εδω!
Του ειπε ο ναυτης και του εδειξε ενα μικρο δρομακι απο χρυσαφι που οδηγουσε στην θαλασσα.
Θα τα εκλεψαν!!!!
πειρατες θα ηταν!!!! Σιγουρα!!!!
Εγω σε ολη τη διαρκεια της συζητησης ειχα μεινει αγωνος...Υπηρχε κι αλλο χρυσαφι και δεν το ηξερα???


Έχει επεξεργασθεί από τον/την vasilhs6 στις Τρι Αυγ 28, 2012 7:17 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος!   [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! I_icon_minitimeΤρι Αυγ 28, 2012 6:47 am

Ετσι καποια στιγμη που οι υπολοιποι ηταν απασχολημενοι πηγα κοντα στον αρχηγο και του μιλησα.
Τι στο καλο ηταν αυτο????
Πως μιλας ετσι Genzou????Ξερεις ποιος ειμαι????
Συγνωμη κυριε. Τι ηταν ολο αυτο??
Εγω τα εφερα εδω για να νομισουν πως τα εκλεψαν και τους επεσαν μερικα. Το εκανα αφου εφυγες εσυ.
Θα μπορουσατε να με ενημερωσετε για να ξερω...
Δεν χρειαζοταν ξερεις ηδη πολλα...
Μαλιστα. Φευγω για να μην μας δουν.
Και απομακρυνθηκα γρηγορα απο κοντα του. Αυτος ο ανθρωπος εκτος απο απληστος και κλεφτης ηταν δυστηχως και λιγο εξυπνος και ηξερα να καλυπτει να νωτα του. Ομως δεν ηξερε με ποιον εμπλεξε...Θα το μετανιωσει πικρα που μου ζητησε να τον βοηθησω να κλεψει!
Προς το παρον αφησα αυτες τις σκεψεις στην ακρη για να τελειωσω την αποστολη μου και να φυγω απο αυτο το μερος οσο πιο γρηγορα γινοταν. Ετσι μαζι με τους υπολοιπους γυρισαμε πισω στις σκηνες για να μαζεψουμε τα πραγματα μας και να αναχωρησουμε απο το νησι καποια στιγμη μεσα στην ημερα.
Αφου μαζεψα τα πραγματα μου φροντισα να αποχαιρετησω μερικα ατομα που καναμε περισσοτερο παρεα και τα ηξερα απο παλαιοτερα και την αποστολη στο Organ Island.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την vasilhs6 στις Τρι Αυγ 28, 2012 7:18 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος!   [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! I_icon_minitimeΤρι Αυγ 28, 2012 6:56 am

Οταν πλεον τους αποχαιρετησα ολους και πηρα και την σχετικη αδεια απο τον Captain Nezumi πηδηξα στην βαρκα μου και εφυγα απο το νησι λιγο πιν απο τους αλλους. Βεβαια η συνομιλια μου με τον Captain περιελαμβανε πολυ περισσοτερα απο την αποδεσμευση μου καθως φροντισε να μου τονισει να μην τολμησω και ανοιξω το στομα μου σε οποιονδηποτε γι'αυτο που εγινε εδω γιατι θα μου καταστρεψει την καριερα. Αλλη μια απειλη που μου ειπε κανοντας το αιμα μου να βραζει περισσοτερο και να θελω οσο το δυνατον πιο γρηγορα να τον εκδικηθω και να καθαρισω την παραταξη των Μαρινς απο καθαρματα σαν κι αυτον.
Εχοντας πλεον εναν σαφη στοχο για το αμεσο μελλον εφυγα απο το νησι αναζητωντας τον επομενο σταθμο των περιπετειων μου. Ηθελα να παω καπου οπου θα μπορουσα να κανω μαχη με καποιον και οχι αγγαρειες οπως στις τελευταιες αποστολες μου. Ηθελα να νιωσω τον κινδυνο του να εισαι Μαριν και να αντιμετωπιζεις πειρατες. Ηθελα επιτελους να αποδωσω δικαιοσυνη!!! Η μονη κανονικη μαχη που ειχα απο οταν ξεκινησα το ταξιδι μου ηταν αυτη με τον higuma οπου και κερδισα και αυτη με τον Morgan οπου με νικησε. Τωρα που το σκεφτομουν ισως ηταν μια καλη ευκαιρια να γυρισω πισω στην Shell Town και να του δωσω ενα μαθημα ελευθερωνοντας και τους πολιτες απο την δυναστεια του, αλλωστε ειχα ηδη νευρα και μου περισσευαν και γι'αυτο το καθαρμα.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την vasilhs6 στις Τρι Αυγ 28, 2012 7:19 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος!   [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! I_icon_minitimeΤρι Αυγ 28, 2012 7:13 am

Καθως απομακρυνομουν απο το νησι και ανοιγομουν στην east blue για μια ακομη φορα ακουσα ξαφινκα να χτυπαει το den den mushi.
Τι εγινε ακομη δεν εφυγα????
Μουρμουρισα μονος μου και σηκωσα το ακουστικο.
Παρακαλω.
Ναι. Haru Genzou εσυ εισαι???
Μαλιστα εγω.
Ωραια. Πληροφορηθηκαμε οτι η αποστολη στην οποια λαμβανες μερος στο Mystery Island ολοκληρωθηκε. Θα θελαμε λοιπον να σου αναθεσουμε την επομενη...
Κι αλλη αποστολη? Σκεφτηκα απο μεσα μου.
Λοιπον θα πρεπει να πας στο gecko island. Εκει υπαρχουν φημες πως πριν λιγο καιρο εφτασαν πειρατες στο νησι. θα πας να ερευνησεις την κατασταση και θα συλλαβεις οσους πιο πολλους μπορεις. Τουλαχιστον εναν τον θελουμε να τον φερεις στην βαση για ανακριση!
Μαλιστα κατανοητο.
Στο νησι θα βρεις και μια κινητη μοναδα που εχει ηδη αποσταλει για να βοηθησει τους κατοικους. Εκεινοι μπορουν να σε καθοδηγησουν και να σου εξηγησουν περισσοτερα σχετικα με την αποστολη.
Μαλιστα, ευχαριστω πολυ κυριε, αντιο!
ΕΙπα και εκλεισα το ακουστικο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος!   [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! I_icon_minitimeΤρι Αυγ 28, 2012 7:20 am

Κλεινοντας το ακουστικο εμεινα να επεξεργαστω λιγο την αποστολη μου. Ηρθε να χαλασει τα σχεδια που ειχα για τον Morgan ομως επιτελους μου ανεθεσαν μια αποστολη οπου δεν θα εκανα αγγαρειες και θα κυνηγαγα πειρατες. Ηταν μια σοβαρη αποστολη καθως επρεπε πρωτα να νοιαστω για την ασφαλεια των πολιτων και στην συνεχεια να βρω τους πειρατες και να τους πολεμησω. Δεν ηξερα βεβαια ουτε αν ηταν γνωστοι ή οχι πειρατες ουτε την δυναμικοτητα τους και περιμενα να τα μαθω ολα απο την ομαδα που θα βρισκοταν ηδη εκει. Παντως το ταξιδι μου μεχρι το Gecko Island θα ηταν μεγαλο καθως βρισκοταν στην αλλη ακρη της East Blue. Ετσι καθισα στην κουζινα του πλοιου και προσπαθησα να μαγειρεψω. Προσπαθησα να μιμηθω μια συνταγη που εκανε ο πατερας μου οταν ημουν πιο μικρος. Βεβαια δεν ηξερα να μαγειρευω τοσο καλα ομως θα προσπαθουσα, ετσι κι αλλιως καθε μερα οταν δεν βρισκομουν σε αποστολη μαγειρευα αλλα παντα εκανα κατι προχειρο να φαω και ετρωγα τον αμπακα οταν επισκεπτομουν τις βασεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilhs6
Marines
Marines
vasilhs6


Posts : 3259
Join date : 18/08/2011
Age : 30
Location : Athens

[ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος!   [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! I_icon_minitimeΤρι Αυγ 28, 2012 7:27 am

Αφου λοιπον με τα χιλια ζορια εφτιαξα την συνταγη του πατερα μου εκατσα να την δοκιμασω. Σιγουρα δεν ηταν οπως το εκανε εκεινος αλλα δεν ειχε αποτυχει τελειως. Τελειωσα λοιπον το φαγητο και καθισα στο καταστρωμα να απολαυσω τον ηλιο και το δροσερο αερακι που φυσουσε κατα διαστηματα. Το ταξιδι θα ηταν μεγαλο και σιγουρα θα μου επαιρνε να φτασω 2-3 μερες. Ξερωντας λοιπον πως θα βαρεθω και δεν θα εχω πολλα πραγματα να κανω καθισα και σκεφτομουν τι καινουριες κινησεις μπορω να χρησιμοποιησω στις μαχες που. Ειδικα με το καινουριο σπαθι που αγορασα απο την Loguetownκ και ηθελα να το δοκιμασω σκεφτηκα μια δυο νεες κινησεις που θα μπορουσαν να μου δωσουν το προβαδισμα σε μια μαχη και ισως ακομη να μου εφασφαλιζαν και την νικη σε καποιες περιπτωσεις. Ετσι εχοντας δημιουργησει καποιες καινουριες κινησεις καθισα σε μια καρεκλα στο καταστρωμα και επεσα για υπνο αφηνοντας το κυμα να με ταξιδεψει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Esma
Civilian
Civilian
Esma


Posts : 418
Join date : 26/08/2012
Location : IN A BARBIE WORLD

[ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος!   [ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος! I_icon_minitimeΤρι Αυγ 28, 2012 8:00 am

Όνομα: Haru Genzou

Haki Points: ---

Player of the Month Points: 7

Beli: 20.000

Bounty/Fame Points: 1.000.000


Παρατηρήσεις: Η ιστορία ήταν σχετικά καλή όμως η πλοκή της ιστορίας δεν είχε πολλές ανατροπές αλλά τουλάχιστον ήταν ρεαλιστική, μου άρεσε ο τρόπος με τον οποίο παρουσίασες την προσωπικότητα του χαρακτήρα σου όμως πιστεύω ότι θα μπορούσες να τα πας πολύ καλύτερα.

Η αποστολη ειναι επιτυχημενη!

Αμοιβή: 6.000 beli

Exp: 6 ΧΡ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
[ΤΕΛΟΣ] Ο απληστος καπετανιος!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» [ΤΕΛΟΣ] Ο καπετανιος κλοουν και η οικοδομη...
» [Αρχη-Παρελθον]Καθε τελος ενας νεος Marine.[Τελος]
» Η μαχη στην θαλασσα και ενα το απροβλετο τελος[ΤΕΛΟΣ]
» [ΤΕΛΟΣ]Heavshin Pirate and the ghost island [ΤΕΛΟΣ]
» Το Ταξίδι Της Εκδίκησης Φτάνει Στο Τέλος[Τέλος]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ :: ΙΣΤΟΡΙΕΣ :: ΑΡΧΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΩΝ-
Μετάβαση σε: