.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Jasiri
Pirate
Pirate
Jasiri


Posts : 322
Join date : 04/09/2013
Location : Αττική

[Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο   [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο I_icon_minitimeΠαρ Μαρ 28, 2014 3:26 am

Όνομα Χαρακτήρα: Jim pr
Παράταξη:Πειρατής
Bounty: 7.500.000
Story of the month:Ναι
Φήμη:-
Τίτλος Ιστορίας:Περιπέτεια με έναν φίλο
Προηγούμενη Ιστορία(Link): http://www.onepiecegr-rpg.com/t7262-topic


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Jasiri στις Κυρ Μαρ 30, 2014 10:00 am, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jasiri
Pirate
Pirate
Jasiri


Posts : 322
Join date : 04/09/2013
Location : Αττική

[Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο   [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο I_icon_minitimeΠαρ Μαρ 28, 2014 9:33 pm

Αφού το έσκασα από το νησί Mirror ball island πήγαινα στο Island of rare animals ήταν η πρώτη φορά που ήμουν σοβαρός. Και ήταν η πρώτη φορά που θα χρησιμοποιούσα το σπαθί μου αν και δεν ήξερα τι θα συναντήσω. Ήμουν κοντά στο λιμάνι τότε σηκώθηκα πήρα το σκοινί της βάρκας πήδηξα από την βάρκα και έφτασα στο λιμάνι και έδεσα την βάρκα. Αυτή την φορά έπρεπε να σκεφτώ ένα προσεγμένο σχέδιο αλλά δεν ήξερα τι όμως μάλλον θα ήταν τρελό να μπω μόνος μου στην βάση των Marines.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jasiri
Pirate
Pirate
Jasiri


Posts : 322
Join date : 04/09/2013
Location : Αττική

[Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο   [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο I_icon_minitimeΠαρ Μαρ 28, 2014 10:03 pm

Πήγα λοιπόν να ετοιμάσω τον εξοπλισμό μου και έτσι πήγα στο μαγαζί αλλά δεν είδα κάτι να με ενδιαφέρει και έτσι έφυγα. Περπατούσα μπας και σκεφτώ κανένα σχέδιο κοίταζα το πάτωμα μέχρι που κουτούλησα και έπεσα κάτω. Σήκωσα το κεφάλι και είδα έναν πίνακα σηκώθηκα για να διαβάσω τι έγραφε. Τότε είδα ότι ήταν άνθρωποι και πειρατές με όχι πολύ μεγάλο bountry και είδα εμένα που καταζητούμε για 7.500.000. Τότε σκέφτηκα πως και δεν με καταλαβένουν οι πολίτες ότι είμαι καταζητούμενος. Η κοιλία μου γουργούριζε και έτσι πήγα να φάω στο εστιατόριο της πόλης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jasiri
Pirate
Pirate
Jasiri


Posts : 322
Join date : 04/09/2013
Location : Αττική

[Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο   [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο I_icon_minitimeΣαβ Μαρ 29, 2014 1:46 am

Έξω από το εστιατόριο νόμιζα ότι είδα κάποιον γνωστό να μπαίνει μέσα τον ακολούθησα. Πήγα και κάθισα δίπλα του και είπα στον μαγαζάτορα:

-Μια μπριζόλα με πατάτες.

-Εντάξει.

(ο διπλανός μου)-Μια από τα ίδια.

-Εσένα κάπου σε ξέρω.

-Έχεις δίκιο παλιόφιλε.

-Νίκο εσύ είσαι;

-Ναι εγώ είμαι τι κάνεις; [mor171] 

-Καλά αλλά πως ήξερες ότι είμαι σε αυτό το νησί;
-Αφού έφυγες όλα τα παιδιά μαζί με εμένα που σε προστάτευσαν μπήκαν φυλακή. Έμαθα που είναι ο πατέρας σου και μετά το έσκασα πήρα μια βάρκα και ήρθα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jasiri
Pirate
Pirate
Jasiri


Posts : 322
Join date : 04/09/2013
Location : Αττική

[Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο   [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο I_icon_minitimeΣαβ Μαρ 29, 2014 1:54 am

- Και εγώ για τον ίδιο λόγο είμαι εδώ. Έμαθα ότι είναι ο πατέρας μου εδώ και ήρθα αλλά δεν έχω σκεφτεί κανένα σχέδιο.

-Δεν πειράζει κάτι θα βρούμε.

Σκεφτόμασταν για ώρες δεν ξέραμε τι να κάνουμε και γι' αυτό βγήκα με έξω και περπατάγαμε μέχρι να μας έρθει μια ιδέα. Τότε μου είπε ο φίλος μου:

-Ξέχασα να σου πω έχω πάρει τα σχέδια της βάσης.

-Που τα βρήκες;

-Τα δανείστηκα από ένα Marine πριν έρθω.
Τότε πήγα με στην βάρκα μου για να δούμε τα σχέδια ώστε να βρούμε εμείς τι πρέπει να κάνουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jasiri
Pirate
Pirate
Jasiri


Posts : 322
Join date : 04/09/2013
Location : Αττική

[Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο   [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο I_icon_minitimeΣαβ Μαρ 29, 2014 2:03 am

Αφού είδαμε και οι δύο τα σχέδια συζητήσαμε πόσο δύσκολο θα είναι και του είπα:

-Λοιπόν αφού ο πατέρας μου είναι σε εκείνο το κελί θα πρέπει να μπούμε μέσα απαρατήρητοι. Θα μπορούσαμε να σπάσουμε τα κάγκελα αλλά δεν έχουμε τίποτα ώστε να το κάνουμε αυτό.

-Μου φαίνεται πρέπει να πας από μέσα για να το καταφέρεις.

-Βρήκα τι θα κάνω θα τους αφήσω να με συλλάβουν μετά θα προκαλέσω τον αρχηγό τους και αν νικήσω θα του πω να μας αφήσει ελεύθερους.

-Μα είναι λίγο ριψοκίνδυνο γιατί μπορεί να μην κρατήσει τον λόγω του.

-Είναι ένα ρίσκο που πρέπει να πάρω τώρα αρχίζει το σόου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jasiri
Pirate
Pirate
Jasiri


Posts : 322
Join date : 04/09/2013
Location : Αττική

[Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο   [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο I_icon_minitimeΣαβ Μαρ 29, 2014 2:17 am

Τότε το σχέδιο άρχισε έπρεπε πρώτα να με δουν οι Marines. Πήγα πρώτα στο δάσος να εκπεδευτό με το ξίφος γιατί θα ήταν η πρώτη φορά που θα πολέμαγα αρχηγό αν δεχότανε. Τότε μου επιτέθηκε μια μικρή ομάδα ζώων τριών ατόμων. Πρώτα μου επιτέθηκαν τα δύο αρκουδάκια από τις δύο αντίθετες πλευρές τότε πήδηξα και κουτούλησαν μεταξύ τους. Και τα κάρφωσα το άλλο αρκουδάκι πήγε να μου επιτεθεί πισώπλατα και γύρισα και το έκοψα. Ακούστηκε ένα δυνατό γρύλισμα πίσω από κάτι θάμνους πλησίασα κοντά στους θάμνους έσφιξα το σπαθί μου. Εκείνη την στιγμή είδα να σηκώνετε μία αρκούδα πολύ πιο μεγάλη από εμένα και πιθανόν να ήταν ο μπαμπάς ή η μαμά των τριών μικρών.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jasiri
Pirate
Pirate
Jasiri


Posts : 322
Join date : 04/09/2013
Location : Αττική

[Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο   [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο I_icon_minitimeΣαβ Μαρ 29, 2014 2:26 am

Η αρκούδα κοίταζε τα μικρά της νεκρά τότε έβγαλε μια δυνατή φωνή και εγώ σκεφτόμουν από μέσα μου τι έκανα. Τότε η αρκούδα είδε το ματωμένο σπαθί μου με κοίταξε και με χτύπησε πολύ δυνατά. Έπεσα πάνω σε ένα δέντρο και μετά στο πάτωμα πονούσαν τα κόκαλά μου τότε σηκώθηκα αλλά δεν μπορούσα να σταθώ πολύ καλά. Επειδή δεν μπορούσα να τρέξω γιατί θα με πόναγαν πιο πολύ τα κόκαλά μου περίμενα να κάνει αυτή την πρώτη κίνηση. Τότε η αρκούδα έτρεξε προς τα εμένα με τα τέσσερα πόδια και όταν έφτασε μπροστά μου σηκώθηκε στα δύο πόδια με έπιασε και με έσφιγγε πολύ αλλά ξέχασε ότι κρατούσα το σπαθί και καρφώθηκε απάνω της.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jasiri
Pirate
Pirate
Jasiri


Posts : 322
Join date : 04/09/2013
Location : Αττική

[Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο   [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο I_icon_minitimeΣαβ Μαρ 29, 2014 4:20 am

Έπεσα κάτω ήμουν λιπόθυμος για μια στιγμή νόμιζα ότι είχα πεθάνει. Τότε σηκώθηκα βγήκα έξω από το άσος και πήγα να βρω τον φίλο μου περίμενε στην παραλία. Πήγα κοντά του και με ρώτησε:

-Τι έγινε και είσαι έτσι;

-Λοιπόν στην αρχή πρώτα σκότωσα τρία μικρά αρκουδάκια και μετά ήρθε η μαμά τους και με πέταξε δυνατά στο δέντρο.

-Είσαι έτοιμος για το σχέδιο;

-Όλα για την οικογένια εσύ να έχεις έτοιμη την βάρκα μου. Ο πατέρας μου με τι θα φύγει αφού έχουμε μόνο δύο βάρκες;

-Αυτό άστο σε μένα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jasiri
Pirate
Pirate
Jasiri


Posts : 322
Join date : 04/09/2013
Location : Αττική

[Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο   [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο I_icon_minitimeΣαβ Μαρ 29, 2014 4:33 am

Τότε άρχισε το σχέδιο πήγα πάλι στην κεντρική πόλη έξω από την βάση και κοίταζα τους φρουρούς. Τότε τους έδειξα την αφίσα που δείχνει ότι καταζητούμε. Άρχισαν να με κυνηγάνε 5 άτομα και για να μην φανεί ότι θέλω να με πιάσουν πριν αρχίσω να τρέχω έχωσα στους δύο marines μπουνιά στο στομάχι. Και στον άλλον ένα κλοτσιά στην μούρη και τον πέταξα κάτω τότε άρχισα να τρέχω πέρασα μέσα από το εστιατόριο και σπάσανε τα τζάμια και μετά από αυτό πήγα να μπω στο δάσος αλλά τότε για να με πιάσουν. Με σήκωσαν μου έβαλαν χειροπέδες και με πήγαιναν στο κέντρο των marines αντιστεκόμουνα για να πιστέψουν ότι θέλω να το σκάσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jasiri
Pirate
Pirate
Jasiri


Posts : 322
Join date : 04/09/2013
Location : Αττική

[Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο   [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο I_icon_minitimeΣαβ Μαρ 29, 2014 4:46 am

Με πήγανε στο κέντρο και τότε με πήγαν απείθειάς στον αρχηγό τους. Και μου είπε:

-Επιτέλους σε πιάσανε θα σε βάλουμε σε ειδικό κελί επειδή έχει ξεφύγεις πολλές φορές αλλά δεν είναι τόσο εύκολο να δραπετεύσεις όπως τις άλλες φορές. Θα είσαι στο ίδιο κελί με τον πειρατή του δράκου (ο πατέρας μου) πηγένεται τον στο κελί του.

Ήταν η πρώτη φορά που θα έβλεπα τον πατέρα μου μετά από καιρό με πήγαν μπροστά από την πόρτα την άνοιξαν και με πέταξαν μέσα σήκωσα το κεφάλι μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jasiri
Pirate
Pirate
Jasiri


Posts : 322
Join date : 04/09/2013
Location : Αττική

[Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο   [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο I_icon_minitimeΣαβ Μαρ 29, 2014 5:01 am

Μετά από πολλά χρόνια είδα τον πατέρα μου τον αγκάλιασα αμέσως. Μετά με ρώτησε:

-Γιατί σε έπιασαν και πως έφτασες εδώ;

-Καταζητούμε για 7.500.000 και τώρα είμαι πειρατής. Και για να απαντήσω στο πως έφτασα εδώ είναι μεγάλη ιστορία...

Αφού του είπα όλες τις περιπέτειες που πέρασα με ρώτησε:

-Δηλαδή τώρα όλοι σου οι φίλοι είναι εχμάλοτοι και εσύ τώρα γιατί τους άφησες να σε πιάσουν και δεν πήγες να τους σώσεις;


-Έχω ένα σχέδιο θα προκαλέσω τον αρχηγό και αν συμφωνήσει με τους όρους θα φύγουμε και οι δύο από εδώ και μετά θα σώσουμε τους φίλους μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jasiri
Pirate
Pirate
Jasiri


Posts : 322
Join date : 04/09/2013
Location : Αττική

[Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο   [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο I_icon_minitimeΣαβ Μαρ 29, 2014 5:14 am

Τότε μιλάγαμε ασταμάτητα για το σχέδιο και για το τι θα κάνουμε όταν επιστρέψουμε σπίτι. Τότε νύχτωσε και μας πήρε ο ύπνος σηκωθήκαμε και μας έφερε ένας marine το φαΐ μας και του είπα:

-Μπορείς να με πας η να μεταφέρεις ένα μήνυμα στον αρχηγό σας;

-Πάω να ρωτήσω τον αρχηγό τι να κάνω;

Αφού έφυγε ο πατέρας μου με κοίταξε και μου είπε:

-Γιε μου πρόσεχε εκεί έξω αν δεχτεί την πρόκληση για τι θα είναι δικιά σου η μάχη και δεν ξέρουμε το αποτέλεσμα.

Τότε ήρθε ο ίδιος αρχηγός αυτοπροσώπως για να του πω τι θέλω:

-Αρχηγέ marine θέλεις να βάλουμε ένα στοίχημα;

-Τι ίδους στοίχημα;

-Κοίτα θα μου δώσεις το όπλο μου ώστε να σε πολεμήσω το απόγευμα αν κερδίσω θα μας αφήσεις ελεύθερους αν χάσω θα με βαράς τρείς ώρες την ημέρα.

-Σύμφωνοί.

Τότε έφτασε η ώρα για την μεγάλη μάχη άνοιξαν την πόρτα του κελιού μου κοίταξα πίσω τον μπαμπά μου και μου χαμογέλασε. Τότε μπήκα στην αρένα της μάχης και εκεί ήταν πολλοί marines και η μάχη αρχίζει.

-Ετοιμάσου να χάσεις και να μας ελευθερώσεις;
-Έτσι νομίζεις είσαι έτοιμος για το ξύλο σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jasiri
Pirate
Pirate
Jasiri


Posts : 322
Join date : 04/09/2013
Location : Αττική

[Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο   [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο I_icon_minitimeΚυρ Μαρ 30, 2014 8:38 am

Τότε η μάχη άρχισε έτρεξα προς το μέρος του πήγα πίσω το χέρι το άπλωσα αλλά η μπουνιά μου δεν ήταν τόσο γρήγορη. Ήταν στα δεξιά μου έριξε μια μπουνιά αλλά έσκυψα και αστόχησε τότε πήγε να μου χώσει χαμηλή κλοτσιά αλλά στηρίχτηκα στα χέρια εκτινάχτηκα και τον κλότσησα στο πρόσωπο. Έπεσε κάτω εγώ χαμογέλασα σηκώθηκε πάνω γρήγορα και μου είπε:

-Είσαι πιο καλός από 'τι νόμιζα.

-Προσπαθώ να...

Τότε έτρεξε προς τα πάνω μου και μου έχωσε μια μπουνιά στο πλευρό και με πέταξε από τα δεξιά με κολοτούμπες στο έδαφος. Κουτούλησα στον τοίχο αλλά δεν μου ήταν εύκολο να σηκωθώ και ο αρχηγός Marine με πλησίαζε σιγά σιγά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jasiri
Pirate
Pirate
Jasiri


Posts : 322
Join date : 04/09/2013
Location : Αττική

[Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο   [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο I_icon_minitimeΚυρ Μαρ 30, 2014 8:48 am

Σηκώθηκα τον κοίταξα και ήταν κοντά μου τότε πήγα προς το μέρος του. Ξαφνικά γύρισα έτρεξα πάνω στον τοίχο πήδηξα και τον κλώτσησα στην πλάτη και αυτός κουτούλησε στον τοίχο. Άρχισε να γελάει τότε κατάλαβα ότι είχε ένα σχέδιο και αποφάσισα όταν πάει να με χτυπήσει να την αποφεύγω και να τον χτυπάω εγώ. Σηκώθηκε και με κοίταξε στα μάτια και άρχισε να περπατάει πάλι προς το μέρος μου μάλλον δεν έτρεχε για να έχει αντοχή στις επιθέσεις μου. Έφτασε μπροστά μου πήγα να τον κλοτσήσω στην κηλιά αλλά μου έπιασε το πόδι και με σήκωσε στον αέρα. Ήμουν γυρισμένος ανάποδα και τότε στριφογύρισα και τον κλώτσησα στα μούτρα πήγα να πέσω αλλά έβαλα τα χέρια μου και έκανα μια τούμπα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jasiri
Pirate
Pirate
Jasiri


Posts : 322
Join date : 04/09/2013
Location : Αττική

[Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο   [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο I_icon_minitimeΚυρ Μαρ 30, 2014 9:03 am

Αυτή την φορά άργησε να σηκωθεί δεν τον έβλεπα πουθενά εξαιτίας της σκόνης. Τότε τράβηξα το σπαθί μου από την θήκη του άκουσα γρήγορα βήματα εγώ έφυγα μακριά από την σκόνη πετάχτηκε με ορμή ο αρχηγός των marines και τον βάρεσα με το σπαθί μου στο πάνω μέρος του κεφαλιού και του βγήκε αίμα από το κεφάλι. Τότε του πάτησα την πλάτη και τον ρώτησα:

-Παραδίνεσε;

-Όχι εγώ είμαι τρανός και δυνατός δεν θα παραδοθώ από ένα μικρό.

Μου έπιασε τα πόδια σηκώθηκε και άρχισε να με στριφογυρνάει συνέχεια και με άφησε και πετάχτηκα στον τοίχο. Αλλά δεν τα παράτησα γιατί πολλά άτομα στηρίζονταν απάνω μου η μαμά μου, ο μπαμπάς μου, όλα α παιδιά από το νησί μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jasiri
Pirate
Pirate
Jasiri


Posts : 322
Join date : 04/09/2013
Location : Αττική

[Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο   [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο I_icon_minitimeΚυρ Μαρ 30, 2014 9:17 am

Όλα αυτά που περνούσαν από το μυαλό μου μου έδιναν θάρος και ήξερα ότι είχα μια επιλογή να νικήσω για όλους. Και για να ακουστεί το όνομά μου σε όλες τις θάλασσες όπως όλοι οι γνωστοί και τρανοί πειρατές που είχαν περάσει πριν από εμένα. Κάρφωσα το σπαθί μου στο έδαφος και στηριζόμουν στο σπαθί ώστε να σηκωθώ. Και τότε του είπα:

-Θα σου υπογράψω το σώμα με το σπαθί μου!!!
Αυτό παραξενέφτηκε επειδή αγρίεψα έτρεξα προς αυτόν και καθώς οι άλλοι marines του πέταξαν ένα σπαθί το χτύπησα με το δικό μου και πετάχτηκε μπροστά τους. Τότε μου χτύπησε την κυλιά αλλά όχι πολύ δυνατά έτσι δεν πετάχτηκα μακριά και έτσι έδωσα ένα τέλος στην μάχη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jasiri
Pirate
Pirate
Jasiri


Posts : 322
Join date : 04/09/2013
Location : Αττική

[Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο   [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο I_icon_minitimeΚυρ Μαρ 30, 2014 9:41 am

Σήκωσα το σπαθί μου το κατέβασα με δύναμη αλλά το απόφυγε όμως τον γρατζούνισα στο χέρι. Τότε την ώρα του την πέρναγε κρατώντας το χέρι του και τον κλότσησα στην κηλιά και έσκυψε και μετά στο πρόσωπο και έτσι όπως έπεφτε του έκανα μια βαθιά γρατζουνιά στο σώμα. Όλοι οι marines έμειναν έκπληκτοι και έτρεξαν γρήγορα να τον βοηθήσουν και οι μισοί μου είχαν βάλει ξανά τις χειροπέδες. Τότε σηκώθηκε με βάρεσε στην κηλία και έφτυσα αίμα. Και είπε στους marines:

-Πηγαίντε τον στο κελί του.

-Κάναμε μια συμφωνία.

Δεν μου απάντησε και με πήραν από το χώρο της μάχης και με πήγαν στο κελί μου ο πατέρας μου αναστέναξε όταν είδε ότι είμαι καλά επειδή του έφυγε ένα βάρος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jasiri
Pirate
Pirate
Jasiri


Posts : 322
Join date : 04/09/2013
Location : Αττική

[Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο   [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο I_icon_minitimeΚυρ Μαρ 30, 2014 10:00 am

Τότε με ρώτησε:

-Τι έγινε γιε μου είσαι καλά πονάς πουθενά;

-Καλά είμαι ενώ τον νίκησα δεν μας άφησαν να φύγουμε αλλά έχω και άλλο σχέδιο.

-Δεν μου είχες πει τίποτα για άλλο σχέδιο.

-Σήκω θα φύγουμε από εδώ τώρα και κάνοντας φιγούρα.

Τότε σηκώθηκε και έβγαλα από την τσέπη μου το κλειδί από την προηγούμενη φυλακή που είχα πάρει. Άνοιξα την πόρτα και από έξω ήταν ένας marine τον έπιασα και τον πέταξα στον τοίχο μέσα στο κελί. Τότε γύρισα και είδα ότι υπήρχαν 10 marines ένας για κάθε κελί μας είχανε δει ο πατέρας μου με σήκωσε στους όμους του τρέξαμε προς τα εκεί και με πέταξε στους δύο marines εγώ του χτύπησα με τα πόδια μου στο πρόσωπο. Οι δύο επόμενη πήγαν να με καρφώσουν αλλά πείρα το σπαθί μου που είχαν ξεχάσει να μου το πάρουν και τους πλόκαρα την επίθεση τον έναν τον βάρεσα με τον αγγόνα μου και τον άλλο να τον κλώτσησα και πετάχτηκε στα κάγκελα. Τους άλλου δύο τους νίκησα μόνο με δύο μπουνιές και τους υπόλοιπους τους κανόνισε ο πατέρας μου. Τότε βγήκαμε από το κτήριο και πήγαμε στο λιμάνι εκεί είδαμε τον φίλο μου και μας χεραίτησε ανεβήκαμε στις τρεις βάρκες και φύγαμε από το νησί. Τώρα ελευθέρωσα τον πατέρα μου το επόμενο στην λίστα είναι οι ελευθέρωση των φίλων μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WordIsBond
Administrator
Administrator
WordIsBond


Posts : 24
Join date : 28/03/2014
Location : Hindia

[Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο   [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο I_icon_minitimeΚυρ Μαρ 30, 2014 10:25 am

Όνομα Χαρακτήρα: Jim pr
Παράταξη: Pirates
Beli: 1.800 Beli
Bounty: 2.500.000 Beli (Συνολικό Bounty:10.000.000)
Story of the month: Όχι
Φήμη: 15
Τίτλος Ιστορίας: Περιπέτια με έναν φίλο
Προηγούμενη Ιστορία(Link): http://www.onepiecegr-rpg.com/t7262-topic
Βαθμολογία: 2/20
Παρατηρήσεις: Η περιγραφή σου εξακολουθεί να είναι απότομη. Η εναλαγές σκηνών πολύ γρήγορες, τα γεγονότα εξελίζονταν πολύ ως προς το δικό σου συμφέρον. Δεν γίνεται marines να έχουν τις ίδιες κλειδαρότρυπες σε όλες τις φυλακές και σε διαφορετικά νησιά. Δεν γίνεται όταν σε φυλακίζουν να ξεχνάνε να σου πάρουν το όπλο.. Πολλά όρθογραφικά λάθοι και γραμματικά.. Η βαθμολογία σου θα εξακολουθήσει να είναι χαμηλή άν δεν λάβεις υπόψι σου τις παρατηρήσεις μας και να μην γράφεις υπερβολές στις ιστορίες σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
^Senju
Story Reader
Story Reader
^Senju


Posts : 247
Join date : 16/11/2013
Age : 27
Location : Παντού και πουθενά...

[Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο   [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο I_icon_minitimeΚυρ Μαρ 30, 2014 11:07 am

Όνομα Χαρακτήρα: Jim pr
Παράταξη: Πειρατής
Beli: 6.500 Beli
Bounty: 5.000.000 Beli
Story of the month: Όχι
Φήμη: 5
Τίτλος Ιστορίας: Περιπέτεια με έναν φίλο
Προηγούμενη Ιστορία(Link): http://www.onepiecegr-rpg.com/t7262-topic
Βαθμολογία: 11/20
Παρατηρήσεις: Η περιγραφή σου ήταν αρκετά μπερδεμένη μπορώ να πω και η ιστορία σου επείσης είχε πολύ γρήγορο ρυθμό εξέληξης με αποτέλεσμα να γίνει κουραστική για τον αναγνώστη. Τέλος για άλλη μία φορά ξέχασες τα κόμματα και η αφήγηση σου έγινε κουραστική και πάλι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://raitonryufansubs.site50.net/
Monkey D. Luffy
Administrator
Administrator
Monkey D. Luffy


Posts : 16414
Join date : 09/01/2010
Age : 29
Location : New World

[Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο   [Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο I_icon_minitimeΚυρ Μαρ 30, 2014 1:57 pm

Τα βραβεία προστέθηκαν [mor1]


Υ.Γ παρακαλώ να γίνεται μια βαθμολόγηση σε κάθε ιστορία.
Να ρίξετε μια ματιά πριν διαβάσετε την ιστορία να δείτε αν έχει ήδη βαθμολογηθεί  [mor1] 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.onepiecegr-rpg.com
 
[Τέλος]Περιπέτεια με έναν φίλο
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» [Τέλος] Επανένωση με έναν παλιό φίλο.
» [ΑΡΧΗ] Η επανασυνδεση με τον παλιο μου φιλο[ΤΕΛΟΣ]
» Αναζήτηση Για Έναν Πειρατή[Τέλος]
» Η πρωτη μαχη με εναν δυνατο Μαριν[Τελος]
» Asuka Island: Η μαχη με πειρατες και με εναν ξεροκεφαλο Marine[Τελος]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΧΑΡΤΗΣ :: EAST BLUE SEA :: ISLAND OF RARE ANIMALS-
Μετάβαση σε: