.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 Minion Χαρακτήρες!

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Posts : 2300
Join date : 07/03/2011
Age : 28

Minion Χαρακτήρες! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Minion Χαρακτήρες!   Minion Χαρακτήρες! I_icon_minitimeΠεμ Απρ 10, 2014 12:13 pm

Είναι βέβαια κάτι απο αλλού και αξιοσημείωτο!.. Δούλεψε πολύ καλά στο άλλο φόρουμ ,και θα βοηθίσει στο προβάδισμα δημιουργίας πληρωμάτων κτλπ.. Δείτε :


Πολλοί αναφέρουν στις ιστορίες τους διάφορα άτομα που συναντάνε και εντάσσουν στα πληρώματα τους ή τους συντροφεύουν στην πορεία τους. Αποφασίσαμε λοιπόν να δώσουμε υπόσταση στους χαρακτήρες αυτούς. Πώς θα γίνει αυτό?? Ακολουθεί ένα μικρό παράδειγμα για να σας βοηθήσει.

Έστω ότι ο χαρακτήρας μου ονομάζεται Α. Έχω ξεκινήσει να γράφω ιστορίες και είμαι πειρατής. Σε κάποια ιστορία μου συναντάω τον Β και τον παίρνω στο πλήρωμα μου. Ο Β συνυπάρχει μαζί μου, με βοηθάει και συμμετέχει στις ιστορίες μου, αλλά μόνο ως όνομα. Αυτό τώρα μπορεί να αλλάξει.

Εφόσον επιθυμείτε, σας δίνετε η δυνατότητα ο Β να γίνει κανονικός χαρακτήρας όπως αυτός που έχετε τώρα. Συμπληρώνετε την ίδια φόρμα μ'αυτή του αρχικού σας χαρακτήρα και την ποστάρετε στο τόπικ του χαρακτήρα σας.

Πώς θα λειτουργεί όμως κάτι τέτοιο??

Πρώτα απ'όλα ο νέος χαρακτήρας θα κοστίζει 60,000 belli για να μπορέσετε να τον έχετε με τα βασικά στατιστικά που ξεκινούν όλοι οι παίκτες. Μπορείτε όμως απ'την στιγμή που τον δημιουργείτε, εφόσον έχετε τα απαραίτητα χρήματα, να του αγοράσετε ειδικές δυνάμεις και αντικείμενα. Δηλαδή έχω 400 χιλιάδες, δίνω 60 για να τον δημιουργήσω και μπορώ να τον εξοπλίσω με τις υπόλοιπες 340 χιλιάδες όπως θέλω.

Ο νέος αυτός χαρακτήρας έχει το δικό του υπόβαθρο (το γράφετε εσείς) και μπορείτε να τον συναντήσετε και να τον δημιουργήσετε όπου και όποτε εσείς θέλετε. Υπάρχουν δύο τρόποι για να τον δημιουργήσετε.

α) Τον συναντάτε σ'ένα από τα νησιά που θα έχετε σκοπό να πάτε, γράφετε την ιστορία σας και τον δημιουργείτε.

β) Τον φτιάχνετε σ'ένα οποιοδήποτε άλλο νησί θέλετε. Σ'αυτήν την περίπτωση θα πρέπει να γράψετε μια ιστορία με πρωταγωνιστή τον συγκεκριμένο παίκτη.

Απ'την στιγμή που τον δημιουργείτε δεν χρειάζεται να γράφετε ξεχωριστές ιστορίες και για τους δύο χαρακτήρες που θα έχετε, εφόσον είναι μαζί στο ίδιο νησί. Αν θέλετε να τους χωρίσετε και γενικά δεν είναι στο ίδιο νησί, πρέπει να γράφετε ξεχωριστά τις ιστορίες για τον καθένα. Μπορείτε βέβαια να επικεντρωθείτε σ'έναν απ'τους δύο και να γράφετε μόνο για εκείνον ιστορίες. Για να κινηθεί όμως ο άλλος χαρακτήρας θα χρειάζεται ιστορία.

Οι ιστορίες θα βαθμολογούνται κανονικά και η χρηματική αξία θα αυξάνεται πάντα με βάση τον πρώτο σας χαρακτήρα. Δηλαδή αν έχετε 100 χιλιάδες χρηματική αξία, ότι κερδίσει ο νέος χαρακτήρας προστίθενται σ'αυτά τα 100 χιλιάρικα.

Ο νέος χαρακτήρας θα μπορεί να κάνει μπος και μόνος του, αρκεί να μην τα έχετε αντιμετωπίσει εσείς. Τα μπος μετράνε ανά παίκτη και όχι ανά χαρακτήρα. Στα crew boss, μετράει κανονικά και θα μπορεί να συμμετέχει μαζί με τον βασικό σας χαρακτήρα.

Δεν υπάρχει όριο στους χαρακτήρες που μπορείτε να φτιάξετε. Το μόνο που απαιτείται είναι τα χρήματα για να τους αποκτήσετε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Monkey D. Luffy
Administrator
Administrator
Monkey D. Luffy


Posts : 16414
Join date : 09/01/2010
Age : 29
Location : New World

Minion Χαρακτήρες! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Minion Χαρακτήρες!   Minion Χαρακτήρες! I_icon_minitimeΠεμ Απρ 10, 2014 5:36 pm

Χαίρομαι πάρα πολύ για την βοήθεια που μου προσφέρετε αλλά παρακαλώ μην χρησιμοποιείται ιδέες από άλλο φόρουμ ή ιδέες που έχουν δημιουργήσει άλλοι από άλλο φόρουμ.

Άμα θέλετε να βοηθήσετε ή να προτείνεται κάτι κάντε το με μια μοναδική ιδέα που έχετε σκεφτεί ακόμη και μη ολοκληρωμένη για να την ολοκληρώσουμε όλοι μαζί. [mor1] 

Η Ιδέα αυτή δεν μου αρέσει καθώς μου φαίνεται ανούσια.
Πλέον τα πληρώματα δεν χρειάζεται να καλύψετε κάποιο κενό.Ακόμη και 2 άτομα μπορείτε να κάνετε πλήρωμα και να πολεμήσετε πλήρωμα vs Πλήρωμα κανονικά όσα άτομα και να είναι το αντίπαλο πλήρωμα.Όλα κρίνονται από την συνεργασία που θα υπάρξει.

Σύντομα θα υπάρξει κάποια προσθήκη με τους NPC Characters της ιστορίας όλων των παιχτών.

Ευχαριστώ [mor1] 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.onepiecegr-rpg.com
 
Minion Χαρακτήρες!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Χαρακτήρες[Group A]
» Χαρακτήρες[Group B]
» Χαρακτήρες[Group C]
» Χαρακτήρες[Group D]
» Χαρακτήρες ιστοριών(ιδέα)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ :: ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ-
Μετάβαση σε: