.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)    [Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Μάης 09, 2014 9:59 am

Καπετανιε γυρνα το πλοιον προς την δεξια μερια οσο πιο γρηγορα μπορεις, ναυτες γυριστε ολα τα κανονια προς την παραλια ωστε να σημαδευουνε την αμμο μπροστα απο το αλσος. Ριξτε την αγκυρα για να εχουμε σταθεροτητα και οπλιστε οσο πιο γρηγορα γινετε. Δεν εχουιμε χρονο για χασιμο. Εσεις ολοι απο την παραλια, αδειαστε την γρηγορα και φυγετε απο το πεδιο βολης αμεσως!!!
- Μα, μα ειστε σιγουρος κυριε;!
- Απολυτος, δεν θα αφησω να μας νικηση μια μικρη φωτια!
- Μα θα πετυχει;
- Πονταρω την καριερα μου πανω του, ειπε με σιγουρια και εχοντας ενα μικρο μειδιασμα στο προσωπο του.
Ολοι οι στρατιωτες που βρισκοταν πανω στο πλοιο αρχισαν να τρεχουν σαν τρελοι να προετοιμασουνε τα 5 κανονια που βρισκοταν στα πλαγια του πλοιου και να τα σημαδεψουνε ακριβως εκει που τους ειχε πει, ενω ταυτοχρονα το πλοιο γυρναγε αργα αλλα σταθερα σημαδευοντας την φωτια. Η παραλια μπροστα απο το αλσος ειχε αδειασει πλεον απο τους υπολοιπους ναυτες ενω απο πισω τους το ξυλινο σπιτι που ειχε εχμαλωτιστει απο τις φλογες αρχισε να βγαζεις τους πρωτους του θρηνους που σηματοδοτουσανε το τελος του, οι πρωτοι τριγμη απο το ξυλο που αρχισε να σπαει και να καιγετε ολοκληροτικα.
- Καπετανιε ολα ειναι ετοιμα! Ολα τα κανονια ειναι οπλισμενα και ετοιμα για να πυροβολισουν.
- Ωραια, σημαδεψτε στην αμμο μπροστα απο το αλσος και ριξτε το ενα μετα το αλλο με καθηστεριση 2 δευτερολεπτων το καθενα. Ωρα να δουμε αν το σχεδιο που σκεφτηκε αυτο το γερικο μυαλο!! Αναψτεταααα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)    [Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Μάης 09, 2014 10:33 am

Μια προς μια αρχισαν οι κανονιοβολισμοι να πεφτουνε πανω στην αμμο της παραλιας γεμιζοντας τον αερα με εναν ακωφαντικο ηχο ενω ταυτοχρονα ακουγονταν ο γδουπος των κανονιομπαλων να χτυπαει στην αμμο με πιεση και δυναμη υστερα απο την εκσφενδωνηση τους απο τα κανονια. Αμμος και σκονη αρχισαν να πεταγονται στον αερα και παντου τριγυρω καθως μερικη εφτασε μεχρι και πανω στο ιδιο το καραβι. Ενα προς ενα σιγασαν τα κανονια υστερα απο 5 βολες μεσα σε μερικα μοναχα δευτερολεπτα αφηνοντας πισω τους καπνο, την μυρωδια της πυριτιδας στον αερα και ενα συννεφο σκονης να εχει απλωθει πανω απο την ολη περιοχη. Ηταν η ωρα να δει αν το σχεδιο που ειχε καταστρωσει ειχε πιασει. Ενα απλο σχεδιο που ομως μπορουσε να τους ειχε σωσει. Σκοπος τον βολων ηταν να πεταξουνε σκονη και κυριως αμμο στον αερα εκσφενδονιζοντας τον πανω στις εστιες φωτιας με σκοπο να βοηθουσε να καλυφτουνε και ετσι να καταφερναν να τις σβησουνε και να τις ελλατωσουνε αρκετα ωστε να μην αποτελουνε κινδυνο και να μπορουσε να σβηστουνε μονες τους. Ο καπνος υστερα απο μερικα βασανιστικα λεπτα αρχισε να ξεδυαλυνετε και το τοπιο πισω απο αυτον να αχνοφαινετε, καπως προσπαθουσανε ολοι να δουνε αν το σχεδιο του Hemming ειχε αποτελεσμα ή οχι. Μερικα ακομα δευτερολεπτα και η εικονα αρχισε να γινετε ολο και πιο καθαρη. Το σχεδιο του Hemming ειχε αποτελεσμα!! Οι εστιες ειχανε μειωθει, ενω οι περισσοτερες ειχανε σβηστει εχοντας πλεον απομηνει μονο μερικες μεμονομενες εστιες φωτιας διασπαρτες σε μικρα κομματια του αλσους, οι οποιες ηταν πιο ευκολο να ελεχθουνε και να αποσβεστουνε.
- Χε, χε, αυτος ο γερο σκυλος τελικα δεν ξεμεινε ακομα απο ιδεες, ειπε με ενα εμφανες πλεον χαμογελο στο προσωπο του και γεματος ευχαριστηση και ικανοποιηση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)    [Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Μάης 09, 2014 10:52 am

- Κατεβειτε ολοι απο το καραβι και ξεκινηστε να σβηνετε οποια μικροεστια φωτιας βρειτε. Σιγουρευτειται οτι δεν εμεινε καμια αναμενη που να αποτελει κινδυνο για την πολη και το αλσος. Εσεις οι 5, ειπε δειχνοντας τους ναυτες που ητανε υπευθηνοι στα κανονια, εσεις θα ερθετε μαζι μου και θα ψαξετε για τυχον επιζωντες γυρω απο το σπιτι και να βεβαιωθουμε οτι δεν βρισκοτανε κανεις εκει μεσα.
- Ναι, κυριε!!!! ειπανε ολοι ναυτες με μια φωνη, υπακουγοντας στις εντολες του και ξεκινησε ο καθενας την αποστολη που του ειχε ανατεθει.
Στο σημειο που ειχανε σημαδεψει τα κανονια υπηρχανε πλεον 5 μεγαλοι κρατηρες που υποδηλωναν τις εκρηξεις και ολη αυτη η αμμος που ειχε μετατοπιστει στον αερα και ειχε βοηθησει να σβηστουνε οι φλογες. Οι αντρες ειχανε ξεκινησει να ψαχνουνε πιο βαθεια στο αλσος για διαφορες φλογες που μπορει να ειχανε ξεφυγει και να ειχανε προχωρησει. Καθως αυτοι επιθεωρουσανε το δασος ο Hemming και οι 5 στρατιωτες που ειχε παρει μαζι του για να επιθεωρησουνε το ξυλινο κτιριο. 3 απο αυτους ειχανε αρχισει να ψαχνουνε γυρω απο το κτιριο δειλα-δειλα και προσπαθοντας να καταλαβουνε αν υππηρχε καποιος μεσα σε αυτο, ενω αυτος και οι αλλοι 2 εψαχναν ανοιχτα της παραλιας, οταν προσεξαν 2 παραξενους σχηματισμους πανω στην αμμο. Ητανε οι ανθρωπινες φιγουρες οι οποιες γινοταν δυκολα αντιληπτοι επειδη ειχανε καλυφτει κατα ενα μεγαλο μερος απο την αμμο που ειχε εκτοπιστει απο τις προηγουμενες εκρηξεις.
- Κυ-κυριε...νο,νομιζω πως...
- Ναι, ειναι νεκροι, ειπε με ζοφερο υφος και εμφανες την λυπη ζωγραφισμενη στο προσωπο του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)    [Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Μάης 10, 2014 2:52 am

- Κυριε, μεσα στο σπιτι φαινετε πως βρισκοτανε και αλλοι ανθρωποι! 3 απο αυτους απο οτι μπορεσαμε να καταλαβουμε αλλα δεν ξερουμε αν υπαρχουνε και αλλοι.
Ο Hemming ξεροκαταπιε νοιωθωντας πως ισως ειχε καταφερει να τους σωσει αν ειχανε ανιχνευσει νωριτερα την φωτια. Εννοιωθε τον λαιμο και τα ματια του να καινε απο την καπνα που εβγαινε απο το φλεγομενο σπιτι. Καλυψε το ζευγαρι που βρισκοτανε στην παραλια με την μπερτα του και αφοτου περασε μερικα δευτερολεπτα σκυμενος απο πανω τους, σηκωθηκε ορθιος και εδωσε μια κοφτη διαταγη προς ολους:
- Ψαξτε παντου στην παραλια για αλλους ανθρωπους και ξεκινηστε να σπατε δοκαρια απο το σπιτι. Πρεπει να το κατεδαφησουμε πριν αποτελεσει κινδυνο για τους τριγυρω. Μετα ξεκινηστε την κατασβεση και προσπαθειστε να δειτε αν υπηρχανε και αλλοι ανθρωποι μεσα στο κτιριο.
- Μαλιστα κυριε!!! ειπανε ολοι οι στρατιωτες μαζι και ξεκινησαμε να εκτελουνε τις διαταγες του. Ο Hemming ξεκινησε να περπαταει παραλληλα στην παραλια προσπαθοντας να δει μηπως υπηρχε κατι που να υπωδηλωνε πως ξεκινησε η φωτια ή σημειο ζωης. Μερικα μετρα παρακατω προσεξε κατι περιεργο στα ανοιχτα της ακτης. Ενα ακομα σωμα., μονο που αυτο ηταν ενος παιδιου. Εχοντας την ελπιδα πως αυτο ισως ηταν ζωντανο ετρεξε αμεσως για να το πιασει πριν το παρασυρει η θαλασσα. Τον βρηκε να επιπλεει πανω σε ενα κομματι ξυλου, ενω αυτοι κοιτωνταν εκει ανασκελα, ακινητο και γεματο εγκαυματα σε ολο του το σωμα. Το σηκωσε αμεσως απο την σανιδα και το πηρε στους ωμους του. Εφτασε στην παραλια και το ακουμπησε στην αμμο. Επιασε το χερι του προσπαθοντας να δει αν ειναι ζωντανο. Τοτε ηταν που ενοιωσε κατι αμυδρο στο χερι του και τον εκανε να αναπτερωσει τις ελπιδες του. Το παιδι ειχε σφυγμο, ητανε ζωντανο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)    [Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Μάης 10, 2014 3:31 am

-Γρηγορα αντρες, παρτε αυτο το αγορι, ειναι ακομα ζωντανος!! Πρεπει να το μεταφερουμε σε εναν γιατρο αμσεσως!!
3 ναυτες αμεσως πιασανε το αγορι και το ανεβασανε πανω στο πλοιο. Εκει ο γιατρος του πλοιου καθαρισε τις πληγες του και προσπαθησε να τον βοηθησει να μην υποφερει πολυ μιας και τα εγκαυματα ηταν πολυ σοβαρα και ειχανε στιγματισει το σωμα του σε μεγαλο βαθμο, κανοντας τον πονο ανηποφορο.
- Καπετανιε Hemming δεν ξερω αν το αγορι θα αντεξει. Ειναι υπερβολικος ο πονος για ενα μικρο παιδι.
- Δεν με ενδιαφερει. Κανε οτι περισσοτερο μπορεις αρκει να ζησει. Ελα μικρε εζησε απο μια αναθεματισμενη φωτια, ωρα να αντεξει και το δυσκολο κομματι!! Μην τα παρατας τωρα!
Περασαν ωρες μεχρι να μπορεσει να καθαρισει τις πληγες και να βγαλει το παιδι εκτος κινδυνου. Ταυτοχρονα η φωτια στο ξυλινο κτιρι στην παραλια ειχε σβηστει και τεθει υπο ελεγχο χωρις περαιτερω εξαπλωση στο δασος απο πισω. Οι πρωτοι Marine Officers ειχανε καταφτασει για να καταγραψουνε το συμβαν και να κανουνε τους ελεγχους και να προσπαθησουνε να εξηγησουνε τι ειχε ακριβως συμβει. Τελικος απολογισμος νεκρων: 4 αντρες,1 γυναικα και 2 ακομα παιδια. Μα τι ειδους συμβαν ειχε γινει εκει και χαθηκαν οι ζωες τοσων ανθρωπων; Ατυχημα ή κατι παραπανω. Μονος επιζωντας το μικρο αγορι που μολις ειχανε σωσει. Αυτο το αγορι ημουν εγω. Ετσι ακριβως με βρηκε ο Vice-Admiral Hemming. Μετα την διασωση μου και τις ερευνες που εγιναν στο κτιριο αποφασισαν να το ανακυρηξουνε σαν ατυχημα και να ξεχασουνε το συμβαν σαν να μην συνεβη ποτε. O Hemming δεν εμεινε ευχαριστημενος απο τις ερευνες και την αποφαση που πηρανε απο τα κεντρικα του Marineford. Την επομενη μερα, και ενω εγω ημουν ακομα αναισθητος απο τις επεμβασεις για να μου γιατρεψουν τα εγκαυματα, αυτος παραιτηθηκε απο το ποστο του. Με πηρε μαζι του παρα τις αντιθεσεις των ανωτερων του και ηρθε να ζησει εδω στο Karate Island. Το νησι που παντα ειχε σκοπο να αποσυρθει. Με μεγαλωσε σαν παιδι του, μαθαινοντας μου οτι ηξερε για τον κοσμο, ενω ταυτοχρονα προσπαθουσε να μου διδαξει τα βασικα της μαχης για να μπορω να προστατευομαι μονος μου. Τα χρονια περασαν, το αγορι μεγαλωσε, και πλεον σημερα βρεθηκε ξανα στην αναγκη να με σωσει και παλι απο μια δυσκολη κατασταση που ειχα βαλει τον εαυτο μου. Τα λογια περιττα καθως μολις τον αντικρυσα, οταν μπηκε στο δωματιο μου, ηξερα ακριβως τι σκεφτοταν και τι ηθελε να μου πει οπως και το αντιθετο αλλα κανεις μας δεν τολμουσε να το παραδεχτει. Ηταν η ωρα που το αγορι θα εφευγε απο την «φωλια» του για να δοκιμασει να ανοιξει μονος του τα φτερα του, και αυτος δεν μπορουσε να κανει τιποτα για να το εμποδισει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)    [Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Μάης 10, 2014 9:02 am

Περασαμε καποια δευτερολεπτα κοιτοντας απλα ο ενας τον αλλο αμηχανα, χωρις να ξερει τι να πει κανεις μας. Οσο αυτος μου φωναζε περι υπευθηνοτητας εγω δεν μπορουσα παρα να αναπολησω αυτα που ειχε κανει για εμενα ανα τα χρονια και πως οντως χωρις αυτον ισως δεν βρισκομουνα εδω τωρα. Ομως ταυτοχρονα η υπερπροστατευτικοτητα του ηταν αυτην που εμποδιζε τις φιλοδοξιες μου και εμπαιναν στον δρομο μου. Ηταν η ωρα να αφησω πισω αυτο το νησι και μαζι του τον ανθρωπο που χρωστουσα την ζωη μου. Ο Hemming σηκωθηκε απο την καρεκλα που ειχε καθησει νωριτερα και αφοτου εκανε μερικα βηματα προχωρησε προς το παραθυρο. Κοιταξε εξω απο αυτο ατενιζοντας το γαλαζιο της θαλασσας απο κατω καθως και το χρυσο-πορτοκαλι χρωμα που ειχε παρει ο ουρανος οσο ο ηλιος εδυε.
- Κοιτα αυτην την ομορφια. Αυτο το ηλιοβασιλεμα ηταν που με εκανε να αναπολω τα παιδικα μου χρονια εδω. Ηξερα οτι οσο μακρια και αν ημουν, οσο δυσκολα και αν περνουσα πως αν σκεφτομουν οτι ηθελα να ξαναδω αυτο το ηλιοβασιλεμα ξανα ολα μεσα μου ηρεμουσανε. Σαν παιδι παντα ειχα αυτο το ηλιοβασιλεμα να κοιταω για να ηρεμησω τον εαυτο μου. Δεν ηθελα να χασω κατι τετοιο ποτε μου. Κανε οτι πρεπει να κανεις αλλα ποτε μην ξεχασεις απο που προερχεσε. Να θυμασε παντα αυτο το μερος, ολες τις καλες στιγμες που περασες εδω και ακομα περισσοτερο ολες τις ασχημες στιγμες που σε εφεραν ως εδω και σε εκαναν αυτο που εισαι σημερα. Μην το ξεχασεις ποτε σου αυτο.
Απο μεσα μου ειχα ξεκινησει ηδη να κλαιω. Εννοιωθα πως ολα αυτα τα δακρυα και η λυπη που εννοιωθα θα με πνιξουνε και θα τα εβγαζα προς τα εξω. Προσπαθησα να κρατηθω αλλα ο Hemming ειχε καταλαβει ηδη πως ενοιωθα χωρις να πω ουτε μια κουβεντα. Γυρισε την πλατη του στο παραθυρο, κατευθηνθηκε προς την πορτα και πριν την κλεισει γυρισε προς το μερος μου και που ειπε ενα τελευταιο πραγμα.
- Οπου και αν σε βγαλει ο δρομος σου να θυμασε μοναχα ενα πραγμα. Μην εμπιστευεσαι κανεναν οσο φιλος σου και αν πιστευεις οτι ειναι και οσο και αν θεωρεις οτι τον ξερεις. Ολοι ψευδονται!! Ολοι!! Πιστευε μοναχα σε αυτα που βλεπεις με τα ματια σου και οχι οτι σου λενε οι αλλοι. Εκει εξω δεν υπαρχουνε πολλοι πραγματικοι φιλοι αλλα υπαρχουνε αυθονοι πραγματικοι εχθροι. Οτι και αν προσπαθησεις να μαθεις να σκεφτεσαι οτι αυτο που θα βρεις μπορει να μην σου αρεσει ή να μην ειναι αυτο που περιμενες και μερικες φορες η αληθεια ποναει περισσοτερο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)    [Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Μάης 10, 2014 9:33 am

Η πορτα εκλεισε πισω του και αμεσως ακουστηκαν, ξανα, τα ξυλινα, σκαλοπατια να τριζουνε καθως κατεβαινε στον κατω οροφο του σπιτιου που μεναμε. Η αποφαση και των 2 μας ειχε παρθει. Αν εμενα εδω δεν θα μπορουσα να σταματησω ποτε την διαυθορα που υπηρχε στο νησι, και ακομα και αν το εκανα αυτο, αυτοι δεν ηταν οι κυριοι υπευθηνοι. Ειχανε βοηθεια απο τους ιδιους τους Marines. Αυτο σημενε οτι επρεπε να κυνηγισω και αυτους. Ομως με τις ικανοτητες που ειχα τωρα δεν ειχε καμια ελπιδα απεναντι σε τετοια ατομα. Αποδειξη αυτο που εγινε μολις εχθες το βραδυ. Ο Hemming επρπε να ερθει και να με βοηθησει ξανα. Μοναχα η παρουσια ενος τοσο δυνατου Marine σε εκεινο το λιμανι με εκανε να λιποθυμησω, χωρις να χρειαστει καν να κουνησει το δακτυλακι του ποσο μαλιστα να τον αντιμετοπισω σε μαχη. Ηταν καιρος να γινω ενας απο αυτους και τους πολεμησω εκ των εσω, ενω ταυτοχρονα θα επεβαλα την ταξη και την δικαιωσυνη οπου αυτη ηταν αναγκαια. Δεν μπορουσα να συμβουνε τα γεγονοτα που επαθα εγω σε καποιον αλλον αθωο εκει εξω και να αφησω του υπευθηνους ατιμωριτους. Το επομενο πρωι κιολας θα εφευγα απο εδω με το πρωτο καραβι που οδηγουσε μακρι απο αυτο το νησι. Προορισμος μου η μοναδικη βαση των Marines σε αυτην την μερα της θαλασσας οπου μπορουσε καποιος να ενταχθει σε αυτους και να εκπαιδευτει σωστα. Προορισμος μου το Clockwork Island.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)    [Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Μάης 10, 2014 9:47 am

Καθω η νυχτα περνουσε γινομουν ολο και πιο ανυπομονος και ειχα αρχισει να αγχωνομαι περισσοτερο. Δεν ειχα βγει ποτε μου απο το νησι αυτο και ειδικα εξω στην αγνωστη θαλασσα οποτε δεν ειχα ιδεα τι να περιμενω εκει εξω. Μπορουσα να επιβιωσω τους κινδυνους που θα αντιμετοπιζα εκει; Ειχα αρχισει απο νωρις να πακεταρω τα πραγματα μου και ολα ηταν σχεδον ετοιμα. Ειχαν μεινει μοναχα τα ρουχα που θα φοραγα, ενα απλο σπαθι που ειχα βρει πεταμενο στο λιμανι και ισως που φαινοταν χρησιμο καθως και η αγαπημενη μου φυσαρμονικα που ειχα παρει για τα ενδεκατα γενεθλια μου και εκτοτε κουβαλουσα μαζι μου οποτε ηθελα να ηρεμησω τον εαυτο μου. Σιγουρα θα μου χρειαζονταν λιγη μουσικη τωρα. Επιασα την φυσαρμονικα λοιπον και αρχισα να παιζω εναν μελωδικο και ηρεμιστικο τονο που ειχα συνθεσει, και ειχα εμπνευστει απο τον ηχο των πουλιων,και το πως κανουν νωρις το χαραμα.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Iron Nicκ
Marines
Marines
Iron Nicκ


Posts : 1865
Join date : 09/01/2010
Age : 32
Location : Serres

[Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)    [Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Μάης 10, 2014 10:08 am

Οι ωρες περασαν γρηγορα και υστερα απο εναν μικρο αλλα αβολο υπνο ειχε ερθει το χαραμα. Σε λιγοτερο απο 1 ωρα το καραβι που ειχε σαν προορισμο το Clockwork Island αποπλεε απο το νησι και μαζι του θα αφηνα πισω ολες αυτες τις αναμνησεις που ειχα απο εδω. Δεν ηξερα ποσο θα επιβιωνα σε αυτον τον αγριο κοσμο και αν μπορουσε η δυναμη μου να με βοηθησει εκει εξω, ποσο μαλιστα να με κρατησει ζωντανο αλλα ηταν ενα ρισκο που επρεπε να παρω. Κανεις δεν ηξερε ποσο καιρο θα ελειπα και ποτε ακριβως θα μπορουσα να γυρισω εδω πισω για να επισκευτω τον γερο-Hemming αλλα θα εκανα οτι περνουσε απο το χερι μου για να τον κανω υπεριφανο και να του αποδειξω τις ικανοτητες μου. Και μια μερα θα γυρναγα εδω για να καθαρισω το εγκλημα και την διαυθορα που επικρατουσαν, μια για παντα. Πηρα στον ωμο μου το σακιδιο με ολα μου τα πραγματα, εβαλα πανω απο αυτο το παλτο μου και το μικρο σπαθι ζωνη της μεσης μου. Κατεβηκα τις ιδιες, ξυλινες σκαλες που τριζανε στο καθε μου βημα και αφοτου εφτασα στον 1ο οροφο κατευθηνθηκα προς την εξοδο. Εριξα μια τελευταια κλεφτη ματια μεσα στο σπιτι και εκλεισα την πορτα πισω μου μην γνωριζοντας ποτε θα επεστρεφα ξανα... και αν. Κατηφορισα τον πετρινο δρομο που οδηγουσε στο λιμανι και μεσα σε μερικα δευτερολεπτα βρεθηκα στο ιδιο μερος οπου την προηγουμενη κιολας ημερα εσωσε το τομαρι μμου ο Hemming. Αυτο το μερος μου εφερνε ανατριχιλα και εκανε τις τριχες μου να σηκωθουνε μοναχα σκεφτομενος εκεινο το βλεμα που μου εριξε ο Marine. Ηξερα οτι καπου στον δρομο μου θα τον συναντουσα και επρεπε να ημουν προετοιμασμενος για τις οποιαδηποτες συνεπιες. Ανεβηκα την ξυλινη σκαλα που οδηγουσε στο καταστρωμα του πλοιου και επειτα εκατσα σε ενα απο τα παγκακια που υπηρχανε εκει περιμενοντας την αναχωρηση. Ακουμπησα τα πραγματα μου στο πατωμα και αρχισα αναποφεκτα να αναπολω ολες τις αναμνησεις που ειχα απο αυτο το νησι. Καλες και κακες. Μια πορτα εκλεινε πισω μου αλλα μια ακομα μεγαλυτερη ανοιγε μπροστα μου. Ισως η μεγαλυτερη ευκαιρια της ζωης μου ηταν ετοιμη να ξεδιπλωθει μπροστα μου, μια ευκαιρια που επρεπε να πιασω απο τα μυαλια. Ηταν καιρος να παρω την μοιρα στα χερια μου και να προσπαθησω να αναπληρωσω τα χαμενα χρονια απο τα συμβαντα που με στιγματισαν 14 χρονια πριν. Καθως το πλοιο αρχισε να αναχωρει, ενοιωσα ενα κρυο αερακι να φυσαει προς το μερος μας και να συνοδευει το πλοιο λες και το προστατευε. Σηκωσα το κεφαλι μου και κοιταξα προς το μερος που βρισκοτανε το δυοροφο σπιτι μου. Μια φιγουρα αχνοφαινονταν πανω στην σκεπη, λες και με επεβλεπε καθως αναχωρουσα. Προσπαθησα να εστιασω περισσοτερο, με το να κλεισω τα ματια μου, αλλα στην επομενη στιγμη η φιγουρα ειχε χαθει. Δεν χρειαζονταν να αναρωτηθω ποιος μπορει να ηταν. Ηξερα οτι οπου και αν βρισκομουν, οτι και αν εκανα ο γερο Hemming θα με συντροφευε παντα και θα με υποστηριζε σε οτι και αν εκανα. Αυτη ηταν η νεα αρχη που περιμενα εδω και καιρο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Monkey D. Luffy
Administrator
Administrator
Monkey D. Luffy


Posts : 16414
Join date : 09/01/2010
Age : 29
Location : New World

[Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)    [Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)  - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι Μάης 13, 2014 5:51 am

Όνομα Χαρακτήρα:Momoren Hibiki
Παράταξη:civillian
Bounty:4.000.000
Story of the month:ναι
Φήμη:10
Beli:17.000
Βαθμολογία:9/10
Παρατηρήσεις: Πολύ δυνατή ιστορία! Απίστευτη περιγραφή και πολύ καλά το κάθε πόστ. Αυτό που θα χρειαζόταν θα ήταν παραπάνω διάλογος και ίσως αν έσπαζες την ιστορία σε δυο μέρη να ήταν πιο εύκολο και χαλαρό να διαβαστεί [mor1] 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.onepiecegr-rpg.com
 
[Αρχη-Παρελθον] Dark City (Part 2)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» [Τελος-Παρελθον] Dark City (Part 1)
» (18+)(αρχή) the godfather : the end of Dark Assassin Sakura [part 2]
» [Αρχή-Παρελθόν]The beginning of everything.Part-1.[Τέλος]
» The sea city....[PART 1][ΤΕΛΟΣ]
» The sea city....[PART 2][ΤΕΛΟΣ]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΧΑΡΤΗΣ :: SOUTH BLUE SEA :: KARATE ISLAND-
Μετάβαση σε: