.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
^Senju
Story Reader
Story Reader
^Senju


Posts : 247
Join date : 16/11/2013
Age : 27
Location : Παντού και πουθενά...

[Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba   [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba I_icon_minitimeΤρι Απρ 15, 2014 6:41 am

Όνομα Χαρακτήρα: Tsubasa Karasu
Παράταξη: Pirate
Bounty: 2.500.000
Story of the month: Ναι
Φήμη: 19
Τίτλος Ιστορίας: Ο Δάσκαλος Juba
Προηγούμενη Ιστορία(Link): http://www.onepiecegr-rpg.com/t7382-topic


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ^Senju στις Πεμ Απρ 17, 2014 3:44 am, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://raitonryufansubs.site50.net/
^Senju
Story Reader
Story Reader
^Senju


Posts : 247
Join date : 16/11/2013
Age : 27
Location : Παντού και πουθενά...

[Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba   [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba I_icon_minitimeΤρι Απρ 15, 2014 8:11 am

Σύνοψη: Καθώς είχα βάλει πλώρη για το επόμενο νησί μου, κατέληξα σε μια μικρή χερσόνησο στη μέση του πουθενά όπου και άρχισα να τρώω το φρούτο μου για να μάθω τις ιδιότητες του χωρίς να με πάρει μάτι κανείς. Ύστερα αφού έφαγα τον "διαβολικό" ανανά μετατράπηκα σε λιοντάρι. Σα να μην πρόλαβα να χρησιμοποιήσω για αρκετή ώρα την δύναμη του φρούτου μου σωριάστηκα στην άμμο αναίσθητος. Όταν ξύπνησα μπήκα κατευθίαν στην βάρκα μου και ξεκίνησα για το άγνωστο. Στην πορεία καθώς έκανα κουπί είδα ένα νησί στον ορίζοντα το οποίο ήταν το νησί Organ. Αφού έφθασα στο νησί Organ έμαθα για τις σχέσεις μεταξύ των Marines και τον νησιωτών από έναν τοπικό νεαρό ονόματι Mozu καθώς μου ζήταγε αυτόγραφο. Στη συνέχεια πήγα σε ένα πανδοχείο όπου μου έκαναν δώρο την παραμονή μου λόγο της πειρατικής φήμης που είχα. Το βράδυ σηκώθηκα καθώς άκουγα μερικούς ψιθύρους έξω απ' την πόρτα μου. Έπειτα ήρθα αντιμέτωπος με δύο κυνηγούς επικηρυγμένων τον Feretto και τον Suka. Αφού ο Feretto έκοψε με το καλοφτοιαγμένο κατάνα του την αρχή του αριστερού μου ώμου νόμιζα πως όλα είχαν τελειώσει. Όμως, λόγο του θυμού της στιγμής πήρα την λιονταρίσια μου μορφή και κατασπάραξα και τους δυο. Έπειτα το βλέμα μου θόλωσε και βρέθηκα για άλλη μια φορά λυπόθυμος στο πάτωμα.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ^Senju στις Πεμ Απρ 17, 2014 2:05 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://raitonryufansubs.site50.net/
^Senju
Story Reader
Story Reader
^Senju


Posts : 247
Join date : 16/11/2013
Age : 27
Location : Παντού και πουθενά...

[Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba   [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba I_icon_minitimeΤρι Απρ 15, 2014 2:18 pm

Βρισκόμουν σε ένα τεράστιο, μαύρο και ατελείωτο διάδρομο ενω έτρεχα. Ξωπίσω μου άκουγα βρυχηθμούς ζώου. Είμουν πολύ φοβισμένος καθώς οι βρυχηθμοί ακουγόντουσαν όλο και πιο έντονα προς το μέρος μου. Καθώς ο διάδρομος τελείωνε και στο τέλος του υπήρχε ένα δυνατό φως, ένιωσα μια παρουσία στο πίσω μέρος του σβέρκου μου. Έπειτα πήδηξε από πάνω μου και βρέθηκε μπροστά μου ένα μεγάλο λιοντάρι. Το βλέμμα του ήταν αγριεμένο καθώς ήθελε να ξεσκίσει την λαχταριστή σάρκα μου. Στη συνέχεια αφού τα βλέμματα μας διασταυρώθηκαν όρμησε κατά πάνω μου.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ^Senju στις Τρι Απρ 15, 2014 11:27 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://raitonryufansubs.site50.net/
^Senju
Story Reader
Story Reader
^Senju


Posts : 247
Join date : 16/11/2013
Age : 27
Location : Παντού και πουθενά...

[Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba   [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba I_icon_minitimeΤρι Απρ 15, 2014 11:26 pm

Τότε ξύπνησα απότομα καθώς με έλουζε κρύος ιδρώτας. Ο σκισμένος ώμος μου με είχε ταράξει στον πόνο. Βρισκόμουν ακόμα στο δωμάτιο του πανδοχείου και στη συνέχεια δίπλα μου βρισκόταν ένας σορός απ' τα κόκκαλα του Feretto. Είμουν γυμνός καθώς όταν μεταμορφώθηκα σε λιοντάρι τα ρούχα μου σκίστηκαν. Όταν σηκώθηκα έπεσα κατευθίαν κάτω. Όλα γύριζαν και μπορούσα να σταθώ με τεράστια δυσκολιά. Είχα φαίνεται παραχρησιμοποιήσει το φρούτο μου. Με την δεύτερη προσπάθεια κατάφερα να σηκωθώ και προχώρησα προς την μεριά της κατεστραμένης πόρτας. Έβγαλα το κεφάλι μου απ' έξω και κοίταξα στον διάδρομο. Το κουφάρι του Suka ήταν ακόμα εκεί.
-Καλά τι διάολο γίνετε εδώ; Κανείς δεν άκουσε την όλη φασαρία για να 'ρθει να δει τι συναίβει;

Βγήκα ύστερα στον διάδρομο και πήγα προς το τέλος του. Στη συνέχεια άρχιζα να ανοίγω τις πόρτες των δωματίων για να δω αν όντως είμουν ολομόναχος στο πανδοχείο. Όλα τα δωμάτια που χα τσεκάρει ήταν αδειανά μέχρι που είχα φθάσει στη τελευταία πόρτα προς στα δεξιά. Όταν την άνοιξα είδα κάτι το απάνθρωπο.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ^Senju στις Πεμ Απρ 17, 2014 2:06 am, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://raitonryufansubs.site50.net/
^Senju
Story Reader
Story Reader
^Senju


Posts : 247
Join date : 16/11/2013
Age : 27
Location : Παντού και πουθενά...

[Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba   [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba I_icon_minitimeΤετ Απρ 16, 2014 12:34 am

Είδα τον μπαρμαν απ' το προηγούμενο βράδυ μαζί με άλλα τέσσερα άτομα να είναι καρφωμένοι στους τοίχους και να έχουν ξεψυχήσει.
-Ένας απ' αυτούς του μπάσταρδους είχε πει πως βασάνισε τον μπαρμαν. Ο κακόμοιρος δεν θα άντεξε και έτσι θα μ' έδωσε.
Υστερα πήγα κοντά για να δω τις τους είχαν κάνει. Τους είχαν καρφώσει με πρόκες πάνω στους τοίχους και είχαν βάλει τέλος στις ζωές τους κόβοντας τους τον λαιμό. Το αίμα έσταζε ποτάμι καθώς φαινόταν πως ήταν φρέσκο.
-Μάλλον οι συγκεριμένοι ήταν οι τελευταίοι που έκατσαν στο πανδοχείο. Ας αναπαύσει τις ψυχές τους ο θεός αν και χωρίς να το καταλάβω εκδικήθηκα για τον αποτρόπαιο θάνατο τους.
Σκέφτηκα τα παραπάνω, πήγα στο δωμάτιο μου, άνοιξα το σάκο μου, έβγαλα μια νέα αλλαξιά, την φόρεσα γρήγορα, έδεσα με ένα παλιό κουρέλι τον κομμένο ώμο μου και έφυγα αμέσως απ' το πανδοχείο. Πάλι καλά που αυτό το νησί δεν υποστηρίζετε απ' τις Αρχές αλλιώς την είχα κάτσει.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ^Senju στις Πεμ Απρ 17, 2014 2:07 am, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://raitonryufansubs.site50.net/
^Senju
Story Reader
Story Reader
^Senju


Posts : 247
Join date : 16/11/2013
Age : 27
Location : Παντού και πουθενά...

[Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba   [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba I_icon_minitimeΤετ Απρ 16, 2014 5:57 am

Όταν βγήκα έξω απ' το πανδοχείο, όλα κυλούσαν ήρεμα και χαλαρά. Ζευγάρια έκαναν την βόλτα τους, παιδιά έπαιζαν ανέμελα και γενικά ήταν μια απλή καθημερινή όμορφη και ηλιόλουστη μέρα ενώ το προηγούμενο βράδυ είχαν σφαγιαστεί πέντε άνθρωποι και δεν είχε πάρει κανένας πρέφα τίποτα. Στην ατμόσφαιρα υπήρχε μια τρελή αντίθεση. Στη συνέχεια προχώρησα μέσα στην αγορά ώστε να βγω στο λιμάνι, να πάρω τη βάρκα μου και να πάω στον επόμενο προορισμό μου. Όμως, καθώς περπατούσα άκουσα φωνές απ' ένα στενό.
-Τι παίζει πάλι ρε φιλε;
Αφού έφθασα στο στενό, μπήκα μέσα και πέρα από το κόσμο που ήταν μαζεμένος, είδα δύο άνδρες να κοιτάζονται πρόσωπο με πρόσωπο. Ο μπροστινός προς τα εμένα ήταν ένας παχουλός σχετικά άνδρας με χοντρά πεταχτά μάγουλα, μεγάλα μαύρα φρύδια, φαλακρό κεφάλι και κοντός στο ύψος. Ο άλλος ήταν ένας γέρος γύρω στα 60 με άσπρα κοντά μαλλιά, σφιχτό καλογραμμομένο κορμί, τεράστια μπράτσα και αρκετά ψηλός. Παρά την ηλικία του ήταν πολύ γερός άνδρας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://raitonryufansubs.site50.net/
^Senju
Story Reader
Story Reader
^Senju


Posts : 247
Join date : 16/11/2013
Age : 27
Location : Παντού και πουθενά...

[Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba   [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba I_icon_minitimeΤετ Απρ 16, 2014 6:26 am

Στη συνέχεια ο κοντός παχουλός άνδρας άρχιζε να φωνάζει ακατάπαυστα στον γέρο.
-Juba, δεν θέλουμε να ξαναπατήσεις το πόδι σου στο νησί μας, ούτε εσύ ούτε τα ζωόμορφα φρικιά σου.
-Καλέ μου άνθρωπε, αυτό δεν είναι ένα νησί που περιθάλπει πειρατές; Γιατί σας ενοχλεί τόσο η παρουσία μας;

-Ζωόμορφα φρικιά; Λες να είναι χρήστες Zoan; Μου φαίνεται πως θα κάτσω λίγο παραπάνω για να δω τι ακριβώς γίνεται εδώ.
-Πειρατές θα περιθάλπουμε, φρικιά όμως για κανένα λόγο! Τα γυναικόπαιδα και οι ηλικιωμένοι σας φοβούνται σαν παρουσίες ξέροντας πως μέσα σας "κρύβεται" ένα ζώο.
-Δεν νομίζω ποτέ εγώ κι η ομάδα μου να προκαλέσαμε κάποιο πρόβλημα στο νησί σας. Ήρθα απλά για να πάρω προμήθειες και να φύγω μιας κι αυτό κάνω πάντα.
Ο παχουλός άνδρας είχε γίνει έξαλλος ενώ ο γέρος ήταν λες και δεν τον είχε προσβάλει κανείς, καθώς τον κοιτούσε στα μάτια με ένα μεγάλο χαμόγελο.
-Τελείωσε αυτό το θέμα Juba! Την επόμενη φορά που θα πατήσετε το πόδι σας εδώ, θα σας σκοτώσουμε όλους.
-Το παρατραβάς στα άκρα μου φαίνεται.
-Ξαναμπές στην αγορά αυτού του νησιού και θα σου φυτέψω εγώ προσωπικά μια σφαιρα στο κέντρο του κεφαλιού σου! Άκουσες, κολόγερε;!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://raitonryufansubs.site50.net/
^Senju
Story Reader
Story Reader
^Senju


Posts : 247
Join date : 16/11/2013
Age : 27
Location : Παντού και πουθενά...

[Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba   [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba I_icon_minitimeΤετ Απρ 16, 2014 6:31 am

Είπε τα παραπάνω και του έπιασε τον γιακά του πουκαμίσου του.
-Άφησε τον γιακά μου ειδάλλως θα το μετανιώσεις, σου δίνω το λόγο της τιμής μου.
-Τι μπορεί να μου κάνει ένα σκατοφρικιό;! Αν σηκώσεις το χέρι σου πάνω μου θα σου μπούνε όλοι όσοι βρίσκονται σ' αυτό το στενό. Δεν έχεις καμία ελπίδα μπροστά σε τόσους αντιπάλους.
-Πόσα άτομα είστε δηλαδή;
-Γύρω στα πενήντα.
-Πενήντα ε;
-Είδες; Είμαστε πάρα πολλοί για να τα βάλεις μαζί μας. Στρίβε!
Ο γέρος έβαλε το χέρι του στο σαγόνι ενώ σκεφτόταν.
-Χμ... Μέσα σε ενάμησι λεπτό μπορώ να σας σπάσω και τους πενήντα στο ξύλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://raitonryufansubs.site50.net/
^Senju
Story Reader
Story Reader
^Senju


Posts : 247
Join date : 16/11/2013
Age : 27
Location : Παντού και πουθενά...

[Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba   [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba I_icon_minitimeΠεμ Απρ 17, 2014 12:29 am

Όταν το πλήθος που υπήρχε μέσα στο στενό άκουσε την τελευταία φράση του γέρου εξαγριώθηκε και άρχισε να φωνάζει με μανία. Τότε ο παχουλός άνδρας ξανακοίταξε τον γέρο και του φώναξε για άλλη μια φορά.
-Τι θα κάνεις ρε κολόγερε;!
Ύστερα ο παχουλός έκανε το χέρι του γροθιά με σκοπό να τη προσγειώσει στο πρόσωπο του γέρου. Στη συνέχεια ο γέρος έπιασε την γροθιά του πριν καν προλάβει να φθάσει στο πρόσωπο του και άρχισε να την σφίγγει. Ο άνδρας μετά από μερικά δεύτερα άρχιζε να σπαράζει στον πόνο καθώς συνέχισε να τον σφίγγει.
-Σου πα πως θα το μετανιώσεις.
Αφού είπε την παραπάνω φράση ο γέρος του έριξε με το αριστερό του χέρι μια γεμάτη γροθιά ακριβώς πάνω στην μύτη. Δεν ήθελε φαίνεται να τον τραυματίσει παρά μόνο να τον τρομάξει. Εν συνεχεία ο παχουλός άνδρας έπεσε στο πάτωμα αναίσθητος έπειτα απ' το καλό κροσέ του γέρου. Αφού το πλήθος στο είδε την τελευταία πράξη του γέρου όρμησε κατά πάνω του.
-Τώρα θα δεις παλιοφρικιό!
Ήταν γύρω στα πενήντα άτομα, πως θα τα έβγαζε πέρα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://raitonryufansubs.site50.net/
^Senju
Story Reader
Story Reader
^Senju


Posts : 247
Join date : 16/11/2013
Age : 27
Location : Παντού και πουθενά...

[Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba   [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba I_icon_minitimeΠεμ Απρ 17, 2014 12:49 am

Λίγο πριν τον φθάσει το πλήθος ο γέρος έκατσε ακίνητος και είπε μια φράση.
-Μορφή Χίμαιρας!
Με το που είπε την παραπάνω φράση δεν είδα τίποτα άλλο παρά μια γρήγορη σκιά να χτυπάει ανελέητα όποιον έβρισκε στο διάβα της.
-Τι  παίζει μ΄αυτόν το γέρος;
Αφού ξάπλωσε και τα πενήντα άτομα κατά γης, το είδα. Το καλογραμμωμένο σώμα του ήταν γεμάτο με ξανθές τρίχες και βούλες. Στο τέλος της ραχοκοκαλιάς του υπήρχε μια χοντρή ουρά.
Ήταν όντως χρήστης Zoan όμως αυτός μπορούσε και στεκόταν στα δυο πόδια κι όχι στα τέσσερα όπως κάνω εγώ. Τέλος η ζωώδης μορφή του ήταν σαν να είχε γίνει ένα με το σώμα του. Με λίγα λόγια είχε κρατήσει τα χαρακτηριστικά και τις ικανότητες του ζώου του και στη συνέχεια της είχε προσαρμόσει στην ανθρώπινη μορφή του. Παρεμπιπτόντως έμοιαζε πολύ με τσίτα.

-Αυτός ο γέρος ξέρει πολλά. Αν πάω μαζί του θα μπορέσω να αναπτύξω στο έπακρο τις ικανότητες του φρούτου μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://raitonryufansubs.site50.net/
^Senju
Story Reader
Story Reader
^Senju


Posts : 247
Join date : 16/11/2013
Age : 27
Location : Παντού και πουθενά...

[Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba   [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba I_icon_minitimeΠεμ Απρ 17, 2014 1:01 am

Έπειτα γύρισε και με κοίταξε με ένα χαλαρό μεν βλέμμα.
-Εσύ δεν θα κάνεις κίνηση μικρέ;
Τον κοίταξα με ένα βλέμμα θαυμασμού και του είπα:
-Είμαι ο Tsubasa Karasu. Πρόσφατα έφαγα ένα φτούτο τύπου Zoan που μου επιτρέπει να μεταμορφώνομαι σε λιοντάρι. Δεν ξέρω όμως πως να ενεργοποιώ αυτή μου τη μορφή κατά βούληση και πως να την χειρίζομαι σωστά. Έχω μεταμορφωθεί μόνο δύο φορές απ' τη μέρα που έφαγα το φρούτο. Μπορείς να με καθοδηγήσεις Juba-san;
-Λιοντάρι ε; Ο βασιλιάς της ζούγκλας. Που βρήκες και έφαγες το φρούτο;

Στο νησί  Dawn. Το έκλεψα από μια ομάδα ληστών.
-Αχαχα! Και ριψοκίνδυνος ε;
Αφού είπαμε τα παραπάνω με κοίταξε στα μάτια με ένα σοβαρό βλέμμα. Ήταν σαν να ήθελε να διαβάσει το μυαλό μου για το αν όντως του λέω την αλήθεια. Έτσι ανταπέδωσα κι εγώ με ένα σοβαρό βλέμμα και τον κοίταξα στα μάτια ευθέως ώστε να καταλάβει πως δεν μπλοφάρω.
-Τα μάτια σου δείχνουν να λες την αλήθεια.
Η μορφή του άρχιζε να αλλάζει και πάλι. Οι ξανθές λεπτές τρίχες και οι βούλες που είχε πάνω στο σώμα του, καθώς και η χοντρή ουρά του άρχιζαν σιγά-σιγά να εξαφανίζονται. Ήταν και πάλι ένας απλός γέρος.
-Αν έρθεις μαζί μου θα πρέπει να είσαι έτοιμος για το οτιδήποτε. Επίσης η προπόνηση θα είναι πολύ επίπονη για να μπορέσεις να "δαμάσεις" το ζώο μέσα σου. Είσαι έτοιμος να τα ρισκάρεις όλα για όλα; Α όχι δεν υπάρχει λόγος να ακολουθήσεις το μονοπάτι που θα σου ανοίξω.
-Έτσι κι αλλιώς πρόσφατα ξεκίνησα μια νέα ζωή. Μπορεί η προπόνηση σου να φανεί δύσκολη όμως είμαι σίγουρος πως θα έχει τρομερά αποτελέσματα πάνω μου. Έχω μεγάλους στόχους οπότε πρέπει να έχω και μεγάλες δυνατότητες. Θα κάνω ότι χρειαστεί για να γίνω δυνατότερος Juba-san. Θα ρισκάρω με όλο μου το είναι!
Αφού τελειώσαμε τον διάλογο, ακούσαμε φωνές να καταφθάνουν απ' το βάθος.
-Πολύ καλά, θα σε αναλάβω. Πάμε να φύγουμε τώρα όσο είναι καιρός διότι θα μπλέξουμε άσχημα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://raitonryufansubs.site50.net/
^Senju
Story Reader
Story Reader
^Senju


Posts : 247
Join date : 16/11/2013
Age : 27
Location : Παντού και πουθενά...

[Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba   [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba I_icon_minitimeΠεμ Απρ 17, 2014 2:19 am

Είπαμε τα παραπάνω και ξεκινήσαμε να τρέχουμε. Όσο έτρεχα ο αναθεματισμένος μου ώμος πόναγε όλο και πιο πολύ. Μακάρι να ήταν εδώ ο Δρ. Shitoron να με βοηθούσε. Έπειτα από λίγα λεπτά βγήκαμε απ' το στενό και είχαμε φθάσει ήδη στο λιμάνι.
-Έχεις βάρκα μικρέ;
-Ναι έχω.
-Ωραία. Πήγαινε με στο μέρος που την έχεις δέσει.
Αυτά είπαμε και συνεχίσαμε να τρέχουμε. Καθώς τρέχαμε άρχισα και των ρώταγα μερικά πράγματα.
-Juba-san, αφού δεν έχει βάρκα πως ήρθες εδώ;
-Με έφερε ένα φιλαράκι.
-Α, μάλιστα. Η βάση σας που είναι;
-Θα τα πούμε όλα όταν φύγουμε απ' το νησί.
Προχωρήσαμε λίγα λεπτά ακόμα και φθάσαμε στην μεριά που είχα δέσει την βάρκα μου.
-Αυτή είναι Juba-san!
Φθάσαμε κοντά της, έκοψα γι άλλη μια φορά το σχοινί και πηδήξαμε πάνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://raitonryufansubs.site50.net/
^Senju
Story Reader
Story Reader
^Senju


Posts : 247
Join date : 16/11/2013
Age : 27
Location : Παντού και πουθενά...

[Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba   [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba I_icon_minitimeΠεμ Απρ 17, 2014 3:42 am

Την στιγμή που απομακρυνόμασταν απ' το νησί είδα χιλιάδες κατοίκους να μαζεύονται στο λιμάνι και να φωνάζουν γεμάτοι θυμό:
-Να μην ξαναπατήσεις το πόδι σου εδώ σκατοφρικιό! Ούτε εσύ ούτε τα υπόλοιπα κτήνη σου!
-Να πάτε όλοι στο διάολο! Αν ξανάρθετε εδώ θα σας σκοτώσουμε όλους!
Παρ' όλες τις βρισιές που δεχόταν, ο Juba-san δεν έδινε καθόλου σημασία και φαίνονταν σαν να μην τον πείραζε καθόλου.
-Λοιπόν, που είναι η βάση σου, Juba-san;
-Στο Μυστηριώδες νησί. Εκεί συστεγάζομαι με όλη την ομάδα μου.
-Για πόσα άτομα μιλάμε;
-Ε, καμιά εικοσαριά.
-Α, είμαστε αρκετοί δηλαδή. Είναι όλοι χρήστες Zoan;
-Βέβαια! Είναι όλοι εξαίρετα παιδιά. Είμαι σίγουρος πως θα σε συμπαθήσουν.
-Ωραία! Βάζουκε πλώρη για το Μυστηριώδες νησί οπότε!
Ο ουρανός άρχισε να σκοτεινιάζει και ο αέρας ήταν αρκετά δυνατός. Ήμουν έτοιμος να τα ρισκάρω όλα για όλα. Είχε έρθει η στιγμή να "ξυπνήσω" το θηρίο μέσα μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://raitonryufansubs.site50.net/
Monkey D. Luffy
Administrator
Administrator
Monkey D. Luffy


Posts : 16414
Join date : 09/01/2010
Age : 29
Location : New World

[Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba   [Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba I_icon_minitimeΠαρ Απρ 18, 2014 3:02 pm

Όνομα Χαρακτήρα:Tsubasa Karasu
Παράταξη:Πειρατής
Bounty:-
Story of the month:όχι
Φήμη:5
Beli:4.800
Βαθμολογία:7/10
Παρατηρήσεις:Μικρή ιστορία,απλή αλλά ενδιαφέρουσα για την συνέχεια. Ο νέος σου Δάσκαλος είναι πολύ δυνατός και θέλω να δω την συνέχεια με το πως θα σε μάθει και για το τι είναι ικανός να κάνει. Μιας και στο επόμενο νησί έχει και βάσει...θέλω να το προσθέσεις στα γεγονότα νησιού για αυτόν,την βάση και τους φίλους του. Ευχαριστώ [mor1] 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.onepiecegr-rpg.com
 
[Τέλος] Ο Δάσκαλος Juba
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» [Αρχη-Παρελθον]Καθε τελος ενας νεος Marine.[Τελος]
» Η μαχη στην θαλασσα και ενα το απροβλετο τελος[ΤΕΛΟΣ]
» [ΤΕΛΟΣ]Heavshin Pirate and the ghost island [ΤΕΛΟΣ]
» Το Ταξίδι Της Εκδίκησης Φτάνει Στο Τέλος[Τέλος]
» [Τέλος] Είναι αλήθεια το τέλος;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΧΑΡΤΗΣ :: EAST BLUE SEA :: ORGAN ISLAND-
Μετάβαση σε: