.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
3 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 3 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

  [Αρχή]Η ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Tomasu D.
Civilian
Civilian
Tomasu D.


Posts : 33
Join date : 13/11/2014
Location : Thessaloniki

 [Αρχή]Η ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: [Αρχή]Η ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ    [Αρχή]Η ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ I_icon_minitimeΠεμ Νοε 27, 2014 1:34 pm

b]Όνομα Χαρακτήρα:[/b] Tomasu D. Sirch
Παράταξη: Πολίτης
Bounty:
Φήμη: 12
Τίτλος Ιστορίας: Η ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ
Προηγούμενη Ιστορία(Link): http://www.onepiecegr-rpg.com/t7646-topic

Περίληψη προηγούμενης ιστορίας: Ο tomasu κάνοντας μια τελευταία προπόνηση με τον δάσκαλο του και φίλο του Suga αποχαιρέτησε μια και καλή το αγαπημένο του νησί Dawn Island στο οποίο μεγάλωσε και τους ανθρώπους εκεί που τον αγαπούσαν.Στο νέο του ταξίδι ψάχνει για περιπέτεια για μια εκδίκηση και για έναν συγγενή!



Ο tomasu ενώ έπλεε στα ήρεμα νερά του north blue του οποίου δεν ήξερε οτι βρίσκεται,αντίκρισε στο βάθος ενα νησί.Ήτανε αρκετά μεγάλο,καθώς το πράσινο του νησιού ξεχώριζε από μακριά.Ενώ ο tomasu πλησιάζεσαι όλο και περισσότερο η καρδιά του χτυπούσε όλο ένα και περισσότερο ενώ ένιωθε το απαλό αεράκι να τον χτυπάει.Ήταν η πρώτη φορά που έβλεπε κάποιο νησί εκτός του dawn island και για αυτό ήταε ενθουσιασμένος αλλα και αγχωμένος.Όταν τελικά έφτασε και έδεσε την βάρκα του σε έναν πάσσαλο ξεκίνησε να πηγαίνει προς την πόλη για την οποία δεν ήξερε τίποτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tomasu D.
Civilian
Civilian
Tomasu D.


Posts : 33
Join date : 13/11/2014
Location : Thessaloniki

 [Αρχή]Η ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή]Η ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ    [Αρχή]Η ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ I_icon_minitimeΠαρ Νοε 28, 2014 2:46 am

Καθώς ο tomasu είχε φτάσει σχεδόν έξω απο την πόλη,αυτή την μεγάλη πόλη...Έμεινε ακίνητος και σκέφτηκε για λίγο.Τα μεγάλα κτήρια τον θάμπωσαν ένιωσε αμήχανα δεν είχε συνηθίσει σε μια τέτοια κουλτούρα και σε τόσο μαγευτικά κτήρια και παλάτια.Το αποφάσισε δεν είμαι εγώ για τέτοια ακόμα και πήρε τον δρόμο για ένα δάσος λίγο πιο δίπλα.Είχε εμπειρία με τα δάση..οπότε δεν έχασε στιγμή και μπήκε στο καταπράσινο γεμάτο ζωή δάσος . Εκεί είχε κάθε λογής είδη πουλιών,φυτών και δένδρων που ο tomasu δεν γνώριζε.Καθώς περπατούσε στο γεμάτο ζωή δάσος είδε ένα ρυάκι οπού και κατευθύνθηκε για να πιει λίγο νερό μιας και ήταν διψασμένος.

Καθώς έπινε νερό άκουσε κάποιους να έρχονται και απο ένστικτο κρύφτηκε σε κάτι θάμνους λίγο πιο δίπλα.Ήτανε δύο στρατιώτες απο την πόλη φαίνεται πως είχανε περιπολία στο δάσος.Κατευθύνθηκαν λοιπον οι στρατιώτες προς το ρυάκι για να πιουν και αυτοί λίγο νερό ενω ο Tomasu ήταν κρυμμένος στους θάμνους.

Στρατιώτης 1: Αυτο το νερό ειναι πολύ απαίσιο,Μα γιατί να μας έχουνε σαν δασοφύλακες!!?Ποσο θα θελα να ήμουνα στο παλάτι φρουρός να τρώω να πίνω και να λέω οτι δουλεύω

Στρατιώτης 2 : Αχαχαχαχαχαχα!!!Αυτό ξανα πες το!Άσε που με όλους αυτούς του επαναστάτες η περιοχή εδω πέρα έχει γίνει πολυ επικίνδυνη!

Στρατιώτης 1 : Οπ!Πήγε 3 η ώρα τι λες παμε για κανένα τσιπουράκι ?

Στρατιώτης 2: Μα η βάρδια μας τελειώνει στις 6

Στρατιώτης 1 : Εεεε και μεις το τσιπουράκι και τους μεζέδες στις 6 θα του τελειώσουμε αχαχαχαχαχα!!

Στρατιώτης 2 : Αχαχαχαχαχαχαχα άντε πάμε!

Και έτσι οι στρατιώτες κατευθύνθηκαν προς την πόλη,ο tomasu βγήκε απο τους θάμνους και ξανα ήπιε λίγο νερό απο το ρυάκι

Tomasu: Μα αυτό το νερό είναι απο τα πιο γλυκά νερα που έχω πιει πως γίνεται να το βρήκαν απαίσιο!??Απο την άλλη είναι στρατιώτες και λουφάρουν!?Εγώ έμαθα πως οι στρατιώτες προστατεύουν την πόλη τους και πολεμάνε με τιμή όχι ότι μπεκροπίνουν και λουφάρουν!Πως γίνεται να έπεσα τόσο έξω ,έτσι είναι δηλαδή ο πραγματικός κόσμος!??

Είπε ο Tomasu θλιμμένος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tomasu D.
Civilian
Civilian
Tomasu D.


Posts : 33
Join date : 13/11/2014
Location : Thessaloniki

 [Αρχή]Η ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Αρχή]Η ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ    [Αρχή]Η ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ I_icon_minitimeΔευ Δεκ 01, 2014 10:53 am

Ο tomasu σκεπτικός μετά από την παρακολούθηση της ομιλίας των στρατιωτών κατευθύνθηκε πιο βαθιά στο δάσος αναζητώντας ένα καλό μέρος για να μείνει το βράδυ, καθώς περπατούσε ένιωθε πως κάποιος τον παρακολουθεί, αλλά πίστευε πως ήταν η ιδέα του και συνέχισε τον δρόμο του.Κάποια στιγμή βρήκε ένα ανοιχτό μέρος περιφραγμένο από δένδρα όπου και τελικά κατασκήνωσε με τα λίγα πράγματα που είχε,2 φρατζόλες ψωμί λίγο σαλάμι και κασέρι και μπολικο νερό απο το ρυάκι, για την ακρίβεια.Το μέρος επίσης είχε κοντά του και ένα σημείο απο το ρυάκι για να πίνει νερό.

Όταν πλέον νύχτωσε για τα καλά άναψε φωτιά και έψησε λίγο το σαλάμι και το κασέρι έτσι για την ιδέα, την φωτιά την είχε για να ζεσταίνεται.Πριν καλά καλά προλάβει να φάει την πρώτη του μπουκιά ένιωσε ξανά την αίσθηση ότι τον παρακολουθούν και έφερε το ψωμί με το κασέρι αργά αργά προς τα κάτω ενώ είχε στο μυαλό του ότι το katana που του είχε δώσει ο Suga ήτανε στην τσάντα που είχε δίπλα του.Ξαφνικά ακούστηκαν γρήγοροι σπασμοί των θάμνων ενώ από τους θάμνους πετάχτηκε ένας νεαρός κοντά στα 20 με λίγο μουσάκι σοτ πιγούνι και κοντά μαύρα μαλλιά με ένα κλαδί δένδρου στο χέρι του.Φώναζε καθώς ήθελε να τρομάξει τον tomasu αλλα πιο πολύ σαν βλάκας φάνηκε.

Ο tomasu τράβηξε το katana από την τσάντα του και αφαίρεσε γρήγορα την θήκη καθώς τελευταία στιγμή πρόλαβε να μπλοκάρει την επίθεση του ξένου με το κλαδί απο το δένδρο,Για κάποιο περίεργο λόγο το κλαδί δεν έσπασε απο την κοφτερή λεπίδα του katana πράγμα που παραξένεψε τον tomasu.Αμέσως μετά ο tomasu έκανε μια επίθεση απο τα δεξιά κατα πάνω του την οποία μπλόκαρε ο ξένος με επιτυχία, πάλι με το κούτσουρο.Ούτε με αυτή την δυνατή επίθεση έσπασε το ξύλο ο tomasu αναπήδησε προς τα πίσω και είπε με ένα σοβαρό ύφος καθώς κατάλαβε την σοβαρότητα της κατάστασης

Tomasu: Ποιος στο διάολο είσαι εσύ!?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
[Αρχή]Η ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» [Αρχή]Η αρχή ενός καλλιτέχνη.[Παλιός χαρακτήρας]
» [Αρχη]Η εκδικηση Και η αρχη του ταξιδιου μου....(part1)[Τελος]
» [Αρχη]Η εκδικηση Και η αρχη του ταξιδιου μου....(part2)[Τελος]
» [ΑΡΧΗ] Η αρχη ενος ταξιδιου [ΤΕΛΟΣ]
» [Αρχή-Παρελθόν]Το ταξιδι προς την λυτρωση του κοσμου - Η Αρχη[Τελος]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΧΑΡΤΗΣ :: NORTH BLUE SEA :: LYNEEL-
Μετάβαση σε: