.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
3 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 3 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga   [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga I_icon_minitimeΤετ Δεκ 17, 2014 3:31 am

Όνομα Χαρακτήρα: Μaral Papani
Παράταξη: Pirates
Bounty: 14.000.000
Φήμη: 17
Τίτλος Ιστορίας: Holger Island Saga
Προηγούμενη Ιστορία(Link):http://www.onepiecegr-rpg.com/t7672-topic


Μaral
Σύμμαχοι
Εχθροί
Άγνωστοι

Περίληψη προηγούμενης ιστορίας: Ο Μaral και οι Crowned Pirates έκαναν μία στάση στο Avalon Island.Aποβιβάστηκαν ο Uriel και ο Μaral μαζί με κάποιους απ'τους άντρες του πληρώματος.Αφού συνέλεξαν κάποιες πληροφορίες προχώρησαν στην πραγματοποίηση του σχεδίου του Μaral.Ο ίδιος υποδύθηκε έναν γνωστό ντόπιο πιστολά και μαζι με κάποιους ντόπιους μισθοφόρους πήγε να φρουρήσει ενα convoy με όπλα. Όταν σκότωσε τους φρορούς έκανε κάποιους ζόμπι και τους έστειλε να βρούν το πλήρωμα του και το πλοίο.Έπειτα,χρησιμοποίησε ενα απ'τα όπλα για να τραβήξει την προσοχή των ντόπιων Σερίφηδων.Όταν έφυγαν αυτοί απ'την πόλη το πλήρωμα του Μaral ελευθέρωσε μία φυλακισμένη ψαράνθρωπο-πιστολέρο με το ονομα Black Bullet.Αργότερα,αυτή σκότωσε τους δύο Σερίφηδες και τους είπε οτι ονομάζεται Valantya. Ανάμεσα στα άλλα όπλα βρέθηκαν τα σχεδιαγράμματα ενός πολυβόλου που ο Μaral έδωσε στον Logen να μελετήσει.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Akeeel στις Δευ Δεκ 22, 2014 10:32 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga   [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga I_icon_minitimeΤετ Δεκ 17, 2014 6:25 am

O Maral καθόταν στην πλώρη του πλοίου του όπως συνήθιζε να κάνει.Ήταν βυθισμένος στις σκέψεις.Όσα είχε κάνει.Όσα επρόκειτο να κάνει.Δεν τον στοίχειωναν βέβαια,αλλά αυτό δεν σήμαινε οτι δεν τα σκεφτόταν.Ήδη απ'το Avalon Island ο Maral ειχε αρχίσει να σκέφτεται το πως θα αντιμετώπιζε τον Yukimura Sanada.Ο τύπος αυτός ηταν πειρατής και εξουσίαζε το Holger Island με σιδερένια πυγμή.Απο τις περιγραφές του Logen ο Yukimura δεν έμοιαζε να είναι και ο πιο καλόκαρδος τυπος.Ήταν σκληρός και άκαρδος.Αλλά ο Maral δεν ήταν τόσο αυστηρός κριτής με τους ανθρώπους.Παρ'όλο που ο Sanada είχε σκοτώσει την οικογένεια του Logen ο Maral ήξερε οτι πολλές φορές για να αποφύγεις μεγάλες βιαιότητες πρέπει να κάνεις μικρές.Αυτά γίνονται αν εξουσιάζεις ένα μέρος ή εναν άνθρωπο μέσω του φόβου.Η φήμη του κακοποιού δεν συντηρείται απο μόνη της.Αλλά ίσως το σκεφτόταν υπερβολικά το όλο θέμα.Είχε υποσχεθεί εκδίκηση στον Εννιαδάχτυλο και θα του την έδινε.

Ευτυχώς για τους Crowned Pirates αφού το Holger Island εξουσιαζόταν από πειρατή τα πράγματα ηταν πολύ πιο χαλαρά.Θα μπορούσαν να δέσουν και να ανεφοδιαστούν στο λιμάνι κανονικά.Ο "Χλωρός Ίππος" ειχε φτάσει στο λιμάνι οταν ο Maral τα είδε.Δυο άλλα πειρατικά πλοία.Αραγμένα στο λιμάνι το ενα δίπλα στο άλλο.Δεν πρόσεξε τα ονόματα τους.Δεν τον ενδιέφεραν.Το ένα ήταν ενα τεράστιο κόκκινο μεγαθήριο με την πειρατική σημαία του Sanada.Είχε πολλά κανόνια.Αλλά ελάχιστους φρουρούς.Η πόλη άνηκε ουσιαστικά στον Yukimura και αισθανόταν οτι δεν χρειαζόταν να φυλάγεται πλέον.Έκανε λάθος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga   [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga I_icon_minitimeΤετ Δεκ 17, 2014 11:34 am

Το άλλο πλοίο φαινόταν σαν μικρογραφεία δίπλα απ'το τέρας του Sanada.Δεν είχε πολλά κανόνια και είχε στο ψηλότερο κατάρτι του έναν Jolly Roger που ο Maral δεν αναγνώριζε.Μία νεκροκεφαλή που στους κροτάφους της είχε δυο φτερά.Προφανώς στην πόλη δεν υπήρχαν δύο αλλά τρία πειρατικά πληρώματα.Για τώρα.Ο "Χλωρός Ίππος" εδεσε στο λιμάνι και οι άντρες του ήταν αρκετά νευρικοί.Αφού,έκανε νόημα στον Κnab να τους συγκεντρώσει όλους στο κατάστρωμα ο Maral ανακοίνωσε "Κύριοι,απ'αυτήν την στιγμή βρισκόμαστε σε εχθρικό έδαφος.Όσοι από εσάς έχετε την ψευδαίσθηση οτι ο Υukimura Sanada είναι φίλος μας επειδή είναι και ο ίδιος πειρατής καλό θα ήταν να την ξεχάσετε.Θα πάω μία βόλτα στην πόλη.Φροντίστε για τον ανεφοδιασμό του πλοίου.Θα πηγαίνετε στις δουλείες σας σε ομάδες των πέντε.Αυτά." .

Μόλις το τελίωσε με τις οδηγίες του τον πλησίασαν ο Uriel και ο Knab.Ο Uriel είχε ενα εμφανώς ενοχλημένο ύφος στο πρόσωπο του.Ενώ ο Knab είχε την έκφραση που θα περιέγραφε κανείς ως αυτή της απόλυτης ανησυχίας.O Uriel προφανώς ήταν αυτός που είχε αναλάβει να τον νουθετήσει έτσι είπε "Θα είμαι ωμός μαζί σου Καπετάνιε.Αυτό που πάς να κάνεις είναι ηλίθιο.Πάρε κάποιον μαζί σου.Μην αρχίσεις να κόβεις βόλτες μόνος σε εχθρικό έδαφος." . Ο Maral χαμογέλασε με την ανησυχία του πλοηγού του και απάντησε καθησυχαστικά "Βρείτε μια μάσκα για τον Logen.Θα έρθει μαζί μου."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga   [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga I_icon_minitimeΠαρ Δεκ 19, 2014 9:22 am

Λίγη ώρα μετά ο Maral μαζί με τον Logen περπατούσαν στα σοκάκια της πόλης.Εδώ κι εκεί έβλεπαν τους άντρες του Sanada. Αλλά ο Maral δεν ενδιαφερόταν γι'αυτούς.Αυτό που έψαχνε ήταν το άγνωστο τρίτο πλήρωμα.Μπορούσαν να αποδειχθούν μεγάλος μπελάς για τα σχέδια του.Ο Maral είχε ποντάρει πολλά στην κίνηση που επρόκειτο να κάνει και δεν θα άφηνε ακόμα έναν αστάθμητο παράγοντα να περιπλέξει τα πράγματα.

Είχε περάσει αρκετή ώρα απ'όταν ξεκίνησε την βόλτα του με τον Εννιαδάχτυλο στα σοκάκια της πόλης.Ο Maral είχε αρχίσει να απογοητεύεται όταν ξαφνικά από ενα στενό άκουσε φασαρία.Ο Logen απλά αγνόησε τον θόρυβο και προσπέρασε το μικρό δρομάκι αλλά ο Maral τον σταμάτησε σκουντώντας τον και προχώρησε προς τους θορύβους.Μπαίνοντας στο στενό είδε κάπου εφτά άντρες να στέκονται πάνω από μονάχα έναν.Απ'οτι μπορούσε να καταλάβει είχε γίνει κάποιου είδους καβγάς.Ήταν προφανές ποιός ηταν ο χαμένος.Ένας απ'τους άντρες που στέκονταν ορθιοι είπε γελώντας "Αυτή είναι η δύναμη του τρομερού Hellboys Crew? Bλάκες σαν κι εσάς δεν θα καταφέρουν να φτάσουν καν στην Grand Line.Δίνετε κακό όνομα στους πειρατές." . Έπειτα ξανακλότσησε τον πεσμένο και ματωμένο άντρα και ξαναγέλασε.Ο Maral χαμογέλασε και κοίταξε προς τον ουρανό.Κάτα τα φαινόμενα η τύχη ηταν με το μέρος του.Κάποιοι απ'το πλήρωμα του Sanada είχαν επιτεθεί σε ένα μέλος του τρίτου πληρώματος στην πόλη.Ο Maral εβηξε διακριτικά για να τραβήξει την προσοχή των πειρατών και είπε "Κύριοι,νομίζω οτι φτάνει." .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga   [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga I_icon_minitimeΠαρ Δεκ 19, 2014 10:25 am

Ο άγνωστος γύρισε και τον κοίταξε εκνευρισμένος για την διακοπή της ψυχαγωγίας του.Έσφιξε τα δόντια του και φώναξε "Και ποιός διάολο είσαι εσύ που θα μου πεις οτι φτάνει?" . Ο Maral έκανε μία μικρή υπόκλιση και απάντησε ευγενικά και με ήρεμη φωνή "Το όνομα μου ειναι Maral Papani και είμαι ο Καπετάνιος των Crowned Pirates. Mε ποιόν έχω την τιμή να συνομιλώ?" . Εκείνος με ένα αυθάδικο χαμόγελο στο πρόσωπο απάντησε με υπερηφάνεια "Ειμαι ο Daton.Είμαι ο ναύκληρος των Sanada Pirates.Εσύ είσαι καπετάνιος? Υποθέτω οτι ο καθένας γίνεται αυτές τις μέρες.Και το μασκοφόρο φρικιό δίπλα σου τι είναι η μασκότ?" .Οι υπόλοιποι πειρατές γέλασαν και ο Maral ένιωσε το σώμα του Logen να σφίγγεται.Ο Maral άπλωσε το χέρι του μπροστά απ'τον πρώην Μarine και ανακοινωσε "Λοιπόν,κανονικά δεν θα σε σκότωνα.Είσαι υπερβολικά αδύναμος για να ασχοληθώ μαζί σου.Αλλά χρειάζομαι τον αντρα που μολις ξυλοκόπησες και ο φίλος μου απο εδώ διψαει για αίμα.Logen,άφησε τον ναύκληρο τους για εμένα." .

Απ'την έκφραση στο πρόσωπο του Daton ο Μaral κατάλαβε οτι δεν τον προκαλούσαν και πολύ συχνά οι κάτοικοι του νησιού.Οι άντρες του τραβηξαν τα όπλα τους.Ξίφη,τσεκούρια,ρόπαλα και μαχαίρια ενώ ο ίδιος ο ναύκληρος ξεκρέμασε απ την ζώνη του ένα μαστίγιο.Στην άκρη του μαστιγίου ήταν ένα σιδερένιο νύχι.Ο Daton εσφιξε το μαστίγιο στα χέρια του και ειπε γελώντας "Απ'οτι φαίνεται μολις έκανες το τελευταίο σου λάθος.Είμαστε πολύ περισσότεροι απο εσάς.Το πλήρωμα σου θα μείνει ακέφαλο τόσο μεταφορικά οσο και κυριολεκτικά." .Ο Logen ξεκρέμασε το παλτό του και φανέρωσε το Kiribachi.Το τεράστιο και τρομακτικό αυτό όπλο με τα ατσάλινα νύχια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga   [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga I_icon_minitimeΠαρ Δεκ 19, 2014 12:29 pm

Ο Logen έσφιξε την λαβή του όπλου με σιγουριά στα χέρια του.Για πολυ καιρό ονειρευόταν αυτη την στιγμή.Που θα μπορούσε να στρέψει το ξίφος του ενάντια στους εχθρούς του.Το ξίφος ήταν βαρύ αλλα ο Εννιαδάχτυλος το κρατούσε μόνο με το ένα χέρι.Είχε απο καιρό συνηθίσει στο βάρος του.Οι πειρατές περίμεναν την κίνηση του και ο Logen δεν τους απογοήτευσε.Έκλεισε τα μάτια του και ψιθύρισε "Demon Crossing:Headless Horseman." . Με το που τέλιωσε την πρόταση του αυτή ο Logen με ταχυτητα που εξέπληξε τους πάντες εξαφανίστηκε απ'την θέση του.Μία θολούρα φάνηκε μόνο να κινείται ανάμεσα στους πειρατές.Ελάχιστα δευτερόλεπτα μετα ο Logen εμφανίστηκε ανάμεσα τους και παλι.Τo Kiribachi του ήταν λουσμένο στο αίμα.Οι πειρατές ομως φαίνονταν ανεπηρέαστοι.Ξαφνικά τα πάντα μπροστά του εξερράγησαν σε μια καταιγίδα αίματος.Ο Logen φάνηκε να λούζεται απ'αυτό αλλά το ένστικτο του Maral του έλεγε οτι δεν τον πείραζε ιδιαίτερα.

Τα κεφάλια των πειρατών ήταν όλα στο ματωμένο πλακόστρωτο και τα σώματα του έπεσαν άψυχα στο κρύο πάτωμα.Ο Daton έχασκε προσπαθώντας να καταλάβει τι ακριβώς είχε συμβεί ο Maral γέλασε και είπε "Ακέφαλο ε? Βλέπω οτι τελικά έχεις αίσθηση του χιούμορ Εννιαδάχτυλε.Διεστραμμένο χιούμορ αλλά τουλάχιστον το έχεις.Τώρα καταλαβαίνω γιατί σε έλεγαν Αιμοβόρο και Bloody-Nine. .Ο Daton έβγαλε ένα ουρλιαχτό απελπισίας και είπε "Όχι.Όχι δεν μπορεί να είσαι ο Εννιαδάχτυλος.Σας παρακαλώ .Έλεος." .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga   [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga I_icon_minitimeΠαρ Δεκ 19, 2014 2:19 pm

O Daton προσπάθησε να διαφύγει τρέχοντας μακριά απ'τον Logen και τον Maral.Ήταν μια απέλπιδα προσπάθεια η οποία ηταν καταδικασμένη να αποτύχει.Ο Μaral κούνησε το κεφάλι του απογοητευμένος και αφού τράβηξε το καινούριο πιστόλι του μουρμούρισε "Soru." . Ξαφνικά με έναν ήχο ίδιο με αυτό του ξυραφιού ο Maral εξαφανίστηκε απ'την θέση του και εμφανίστηκε μπροστά στον Daton σημαδεύοντας τον με το πιστόλι του. Με ένα χαμόγελο στα χείλη του ο Maral ειπε Θα'πρεπε να διαλέγεις τις μάχες σου πιο προσεκτικά φίλε μου." .Τράβηξε την σκανδάλη και μέσα σε μια τόσο μικρή στιγμή σκότωσε τον Daton.Ο Logen βαμμένος κόκκινος απ΄το αίμα των αντρών που είχε μόλις σκοτώσει πλησίασε τον πεσμένο αναίσθητο πειρατή που είχε δεχτεί τον ξυλοδαρμό.Σήκωσε το όπλο του και είπε "Δεν έχω καμία ιδιαίτερη εκτίμηση στα πιστόλια και τα τουφέκια.Αφαιρούν όλη την τέχνη απ'το να σκοτώνεις." . Ο Μaral έτρεξε προς το μέρος του και σταμάτησε το Kiribachi του Εννιαδάχτυλου λίγο μακριά απ'το κεφάλι του λιπόθυμου άντρα.Κοίταξε τον Logen βαθιά μέσα στα μάτια και του εξήγησε "Αυτός θα μας φανεί χρήσιμος.Ξύπνησε τον και γρηγορα.Σε λίγο θα είναι κι άλλοι άντρες του Sanada εδώ.Ά και παρ'όλο που δεν σου αρέσουν τα πυροβόλα θα κουβαλάς ένα μαζί σου.Για καλό και για κακό." .

Λίγο μετά ο αναίσθητος άντρας συνήλθε.Παρα λίγο όμως να ξαναλιποθυμήσει όταν είδε τι είχε γίνει γύρω του. Ο Maral έχοντας αυτό το πάντα καλοπροαίρετο χαμόγελο στα χείλη του είπε "Απ'οτι κατάλαβα είσαι μέλος των Hellboys Crew.Πήγαινε μας στον Καπετάνιο σου." .Ο ξυλοδαρμένος άντρας κοίταξε με φρίκη τον γεμάτο αίματα μασκοφόρο που είχε αρχίσει σιγά σιγά να καθαρίζεται.Έπειτα κοίταξε τον άντρα που μόλις τον είχε ξυπνήσει.Δεν τον έπαιρνε να φέρει αντιρρήσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga   [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga I_icon_minitimeΠαρ Δεκ 19, 2014 2:32 pm

Λίγο μετά ο Maral, ο Logen και ο άλλος άντρας που απ'οτι φαινόταν τον έλεγαν Smid κατευθύνονταν προς μία ταβέρνα κάπου μέσα στην πόλη.Ο μασκοφόρος που πλέον είχε σκουπίσει τα αίματα απο πάνω του και ο σακατεμένος που κούτσαινε τραβούσαν τα βλέμματα των περαστικών.Αναμφίβολα αργά ή γρήγορα τα πάντα θα έφταναν στα αυτία του Sanada.Αλλά μέχρι τότε ο Maral θα είχε ένα σχέδιο.

Δέκα λεπτα μετά η περίεργη αυτή παρέα έφτασε έξω απο μία ταβέρνα με το όνομα "Το Τρύπιο Τσουκάλι.". Πρώτος μπήκε ο Smid και ο Logen που βοηθούσε τον προηγούμενο να περπατήσει.Τελευταίος μπήκε ο Maral.Οι μόνοι θαμώνες σ'αυτή την ταβέρνα ήταν κάμποσοι μουσάτοι άντρες,με τατουάζ που φορούσα δερμάτινες ζακέτες.Ραμμένος πάνω σ'αυτες τις ζακέτες ήταν ο Jolly Roger του πλοίου που ο Maral είχε δεί στο λιμάνι.Ήταν το πρώτο πειρατικό πλήρωμα με dress code που είχε συναντήσει ο Maral.Η θάλασσα βέβαια ήταν μεγάλη και κατά πάσα πιθανότητα αυτό δεν θα ήταν το τελευταίο.Μόλις είδαν τον nakama τους μελανιασμένο όλοι αυτοί οι φαινομενικά επικίνδυνοι άντρες σηκώθηκα απ'τα τραπέζια τους με τα χέρια κοντά στα όπλα τους.Ο Maral χαμογέλασε και φώναξε "Δέν θα το έκανα αυτό στην θέση σας κύριοι.Στο κάτω κάτω πριν λίγο σώσαμε τον φίλο σας." .Ανάμεσα στους υπόλοιπους πετάχτηκε κάποιος πιο μεγαλόσωμος απ΄τους άλλους.Με βροντερή και μπάσα φωνή είπε" "Δώσε μας ένα λόγο να σε πιστέψουμε." .Πριν ο Μaral προλάβει να μιλήσει αυτός ο τύπος τράβηξε ενα μεγάλο katana και επιτέθηκε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga   [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga I_icon_minitimeΠαρ Δεκ 19, 2014 10:58 pm

Ο οπλισμένος αυτός τύπος επιτέθηκε ουρλίαζοντας.Με μία απότομη κίνηση ο Maral άρπαξε ένα μπουκάλι σάκε απ'το τραπέζι δίπλα του.Περιστρεφόμενος γύρω απ'τον εαυτό του μουρμούρισε "Soru." .Εξαφανίστηκε και εμφανίστηκε πάλι μπροστά απ'αυτόν και έχοντας την φόρα απ'την περιστροφή και το Soru του έσπασε το μπουκάλι στο κεφάλι.Ποτό και γυαλιά εκτοξεύτηκαν παντού και ο πελώριος άντρας με το katana έπεσε στο πάτωμα αναίσθητος.Οι υπόλοιποι του πληρώματος άρπαξαν τα όπλα τους μετά απ'αυτό.Ευτυχώς για τους ίδιους κανένας δεν τράβηξε το όπλο του για να τον απειλήσει.Ο Μaral πέταξε οτι είχε απομείνει απ'το μπουκάλι και είπε "Άμα του είχα επιτεθεί εγώ δεν θα τον είχα φέρει εδώ.Baka.Ποιός απο εσάς είναι ο καπετάνιος?" .

Απ'την άκρη της ταβέρνας ακούστηκε μία φωνή "Εγώ.Αυτός που μόλις έριξες αναίσθητο ήταν ο μαγειράς μας." . Ο Maral κοίταξε στο πάτωμα τον αναίσθητο άντρα.Το κεφάλι του είχε ματώσει και βαριανάσαινε αλλά δεν ήταν νεκρός.Αυτό ήταν ευτυχές.O Maral πλησίασε το τραπέζι απ'το οποίο είχε ακουστεί η φωνή.Εκεί κάθονταν δύο άντρες που κάπνιζαν και έπαιζαν χαρτιά.Ο ένας ήταν ενας νεαρός ξανθός όχι πολύ μεγαλύτερος απ'τον ίδιο.Ο άλλος ήταν γύρω στα πενήντα και είχε μία τρομακτική ουλή που ξεκινούσε απ'το σαγόνι του και κατέληγε λίγο πιο πάνω απ'το μάτι του.Ο Μaral υπέθεσε οτι ο γηραιότερος ήταν ο καπετάνιος και ετοιμαζόταν να του μιλήσει όταν ξαφνικά ο άντρας που είχε σώσει πετάχτηκε μπροστά του.Λαχανιασμένος είπε στον ξανθό νέο "Σε παρακαλώ καπετάνιε,δεν υπάρχει λόγος να ξεκινήσεις καβγά.Αυτός ο τύπος μόλις με έσωσε απ'τους άντρες του Sanada." . Ο Maral είχε μείνει αρκετά έκπληκτος απ'το νεαρό της ηλικίας του Καπετάνιου των Hellboys Crew όταν χαμογελώντας θυμήθηκε τον εαυτό του.Καπετάνιος,κυνηγός κεφαλών,εξόριστος και επικυρηγμένος στην ηλικία των 18.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga   [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 21, 2014 11:53 am

Ο νεαρός κάπταιν των Hellboys έκανε νόημα στον γηραιότερο,ο οποίος σηκώθηκε απ'την καρέκλα του και την προσέφερε στον Maral.Όταν ο Maral κάθισε ο ξανθός είπε "Το όνομα μου είναι Sigekou Otori.Είμαι ο καπετάνιος των Helloboys Crew όπως προανέφερα και απ'οτι φαίνεται έχω να σε ευχαριστήσω για δύο πράγματα.Όχι μόνο έσωσες εναν απ΄τους nakama μου απ τους άντρες του ντόπιου τυράννου αλλά έβαλες και λίγο μυαλό στον κάπως οξύθυμο μαγειρά μας." . Με αυτά τα λόγια του οι υπόλοιποι πειρατές του άρχισαν να γελούν και βοήθησαν τον πελώριο αναίσθητο άντρα να σηκωθεί.Ο Logen προχώρησε σιωπηλός ανάμεσα τους και στάθηκε πίσω απ'τον ώμο του Maral. Ο Μaral χαμογέλασε και απάντησε γλυκομίλητα "Ακριβώς.Γιάυτο και θα ήθελα δύο χάρες απο εσένα.Πίστεψε με όταν σου λέω οτι με το να με βοηθήσεις θα βοηθήσεις και τον εαυτό σου." . Ο Sigekou χαμογέλασε και αυτός και είπε σβήνοντας το τσιγάρο του "Φυσικά και θα σε βοηθήσω.Αλλά πρώτα πες μου.Τι είδους περίεργη δύναμη ήταν αυτή?" .

Ο Μaral ομολογουμένως είχε κολακευτεί απ'την περιέργεια του Sigekou.Στο κάτω κάτω ήξερε οτι οι δυνάμεις που είχε κλέψει ήταν όντως σπάνιες και πανίσχυρες.Δεν βρισκόταν όμως συχνά κάποιος που το αναγνώριζε.Παρ'όλα αυτα ο Μaral δεν ανοίχτηκε και είπε απλοικα "Ποιό? Αυτό? Δεν ήταν τίποτα. Περίμενε να δεις την δύναμη του Φρούτου του Διαβόλου που έχω φάει." . Ο Sigekou κούνησε θετικά το κεφάλι του και ομολόγησε "Όντως έχω ακούσει πολλά για τα φρούτα του διαβόλου.Δεν έχω φάει κάποιο αλλά θα αναζητήσω ένα αμέσως μόλις φύγω από εδώ.Τέλος πάντων,τι ήθελες να μου ζητήσεις?"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga   [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 21, 2014 2:08 pm

Ο Μaral και ο Logen βγήκαν απ'την ταβέρνα "Το Τρύπιο Τσουκάλι" και άρχισαν να κατευθύνονται προς το πλοίο τους.Ο Logen έμοιαζε ανήσυχος και ρώτησε "Κάτι δεν πάει καλά.Αυτό παραήταν εύκολο.Δεν περίμενα οτι θα μας βοηθούσαν έτσι απλά." .Ο Maral χαμογελούσε και κοίταζε τον ουρανό όταν του απάντησε "Απ'ότι φαίνεται φίλε μου δεν είσαι ο μόνος εχθρός που έκανε ο Sanada.Το πλήρωμα του μας εξασφάλισε την συνεργασία των Hellboys.Άλλωστε,μπορεί να μην είμαστε φίλοι με τον Sigekou αλλά εφόσον δεν είμαστε εχθροί δεν υπήρχε λόγος να μην μας βοηθήσει με αυτό.Εσύ έκανες ότι σου ζήτησα?" .Ο Eννιαδάχτυλος έγνευσε θετικά και απάντησε "Ναι.Οι δυνάμεις μου βέβαια δεν θα λειτουργούν το ίδιο καλά με πριν για λίγες μέρες αλλά αυτό που μου ζήτησες έγινε.Σκοπεύεις να το χρησιμοποιήσεις όπως κατάλαβα?" .O Maral δεν απάντησε.Αντιθέτως απλά συνέχισε να προχωράει σιωπηλός προς την αποβάθρα που ήταν αραγμένος ο "Χλωρός Ίππος".

Λίγη ώρα μετά ο Logen και ο Μaral είχαν φτάσει στο πλοίο.Εκεί περίμεναν ο Uriel και οι υπόλοιποι.Όταν ανέβηκαν στο κατάστρωμα όλοι φαίνονταν ιδιαίτερα αγχωμένοι.Πρέπει να είχαν ανησυχήσει αρκετά για τον Καπετάνιο τους.Άλλωστε,ακόμα και τον Logen δεν τον είχαν σε ιδιαίτερη εκτίμηση ούτε τον εμπιστεύονταν πολύ.Αφού ο Uriel διαβεβαίωσε τον Maral οτι όλοι οι άντρες του πληρώματος ήταν καλά ο Maral διέταξε τον Knab "Θα χρειαστούμε μια άμαξα.Και αρκετό καραβόπανο. Α και ενημέρωσε την Black Bullet πως θα ήθελα να της μιλήσω στην καμπίνα μου." . Ο Knab υποκλίθηκε υπάκουα και έτρεξε να εκτελέσει τις εντολές του καπετάνιου του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga   [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 21, 2014 2:25 pm

Eίχε πια βραδυάσει όταν τα πάντα ηταν έτοιμα για το σχέδιο του Maral.Ο Knab μαζί με δύο άντρες του πληρώματος είχαν νοικιάσει μια άμαξα.Είχαν επίσης φροντίσει για την μόνιμη σιωπή του μαγαζάτορα που τους την είχε δώσει.Το πτώμα του επέπλεε κάπου στις αποβάθρες πρησμένο απ'το αλατόνερο.Είχε πια βραδυάσει για τα καλά όταν οι nakama του Μaral φόρτωσαν το μηχάνημα στην άμαξα.Ο Maral μίλησε με τον Knab ο οποίος έπειτα κανόνισε σκοπίες με άτομα που θα φύλαγαν την άμαξα.Σύμφωνα με τις διαταγές του καπετάνιου το μηχάνημα βρισκόταν αρκετά μακριά απ'τον "Χλωρό Ίππο".Έτσι δεν θα υπήρχαν υποψίες ως προς το ποιος ήταν υπεύθυνος για όσα επρόκειτο να συμβούν.

Το επόμενο πρωί ήταν ένα σαν όλα τα άλλα.Τίποτα δεν προμήνυε οτι οι ζωές των κατοίκων του νησιού θα άλλαζαν για πάντα.Ο Maral,η Black Bullet, ο Logen,o Uriel και κάμποσοι άλλοι άντρες απ΄το πλήρωμα των Crowned Pirates πήγαν στην άμαξα.Τα πρόσωπα τους ήταν καλά κρυμμένα.Όπως ακριβώς και οι προθέσεις τους.Ο Uriel έπιασε τα χερούλια της ξύλινης άμαξας και άρχισε να την κουβαλά.Γύρω της περπατώντας με βήμα αργό και βαρύ ήταν οι υπόλοιποι.Το τι ήταν πάνω στην άμαξα ήταν καλα κρυμμένο και αυτό.Το μόνο που φαινόταν ήταν ένας μεγάλος άσπρος μπόγος.Μετά απο αρκετή ώρα περπάτημα η περίεργη αυτή κουστωδία έφτασε έξω απο μια ταβέρνα.Απο μέσα ακούγονταν φωνές,μουσική.Μπορούσε κανείς να μυρίσει τον καπνό των τσιγάρων,το φαγητό και το πιοτό.Ο Maral κοίταξε ψηλά και διάβασε απο μέσα του το όνομα της ταβέρνας."Ο Κοκκινος Καπρος" .Σε μία στιγμή σκέψης συνειδητοποίησε οτι ο ίδιος σύντομα θα ξεχνούσε το όνομα αυτό.Αλλά για τους κάτοικους του νησιού το όνομα αυτό θα έμενα για πάντα στην ιστορία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga   [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 21, 2014 2:58 pm

Ο Maral έκανε νόημα στον Uriel και αυτός σταμάτησε να σέρνει την άμαξα.Φυσικά την κρατούσε ακόμα στους ώμους του για να έχει μια ισορροπία.Έπειτα ο Maral κοίταξε τον δρόμο.Σε γενικές γραμμές ήταν ερημικό μέρος αυτή η γειτονιά.Λογικό βέβαια καθώς οι κάτοικοι δεν ήθελαν να βρίσκονται κοντά στον Sanada και τους άντρες του.Σύμφωνα με τις πληροφορίες του Sigekou αυτή η ταβέρνα ήταν το μέρος που βρισκόταν συνεχώς ο Sanada με τους άντρες του.Ο Maral έπειτα έκανε νόημα στην Valantya,αλλιώς και Black Bullet και αυτή πήδηξε πάνω στην άμαξα.Με μία απότομη κίνηση του χεριού της φανερώθηκε το φονικό μηχάνημα.Kizaru's Zipper.Το φερμουάρ του Kizaru.Όλοι επρόκειτο να δουν τι ακριβώς μπορούσε να κάνει αυτό το πολυβόλο.Κανονικά,σύμφωνα με τα σχεδιαγράμματα που είχε κλέψει ο Maral αυτό το όπλο χρειάζονταν 5 άντρες για να το κουμαντάρουν.Αλλά η Black Bullet είχε έξι χέρια και κάμποση εμπειρία στο να χειρίζεται πυροβόλα όπλα. Ένας απ'τους άντρες του της πέταξε έναν τεράστιο γεμιστήρα για το όπλο.Προσφορά του Εννιαδάχτυλου που είχε καταφέρει να δημιουργήσει το πολυβόλο διαβάζοντας τα σχεδιαγράμματα.Έβαλε τον γεμιστήρα στην θέση του,σημάδεψε την ταβέρνα και έπιασε την ροδέλα που πυροδοτούσε το πολυβόλο.Έπειτα γύρισε και κοίταξε τον Maral.

Eκείνος σήκωσε το χέρι του και το κατέβασε φωνάζοντας "ΠΥΡ." . Η Valantya άρχισε να γυρίζει την ροδέλα και το πολυβόλο άρχισε να ρίχνει με μεγάλη ταχύτητα.Ταυτόχρονα οι υπόλοιποι πειρατές τράβηξαν τα όπλα τους που είχαν κρύψει μέσα στα παλτά τους και έριξαν και αυτοί στους τοίχους της ταβέρνας.Αφού όλοι εκτός απ΄την Black Bullet άδειασαν έναν γεμιστήρα στην ταβέρνα σταμάτησαν να ρίχνουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga   [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 21, 2014 3:09 pm

Λίγα δευτερόλεπτα μετά σταμάτησε και η Black Bullet.Έβγαλε τον γεμιστήρα απ'το πολυβόλο και έσκυψε να πιάσει έναν άλλον.Εκείνη την στιγμή βγήκαν απ'την ταβέρνα δύο άντρες παραπατώντας.Ήταν εμφανώς και οι δύο τραυματισμένοι.Τα ρούχα τους ήταν ματωμένα.Ο Maral πρώτος άρχισε να τους πυροβολεί και το ίδιο έκαναν και οι υπόλοιποι πειρατές.Μέχρι να ξαναγεμίσει το πολυβόλο η Valantya ήταν και οι δύο νεκροί.Αφού το γέμισε για δεύτερη φορά άρχισε να ξαναπυροβολεί γαζώνοντας εντελώς τους τοίχους του μαγαζιού.Λίγο μετά και ο δεύτερος γεμιστήρας απο σφαίρες τελίωσε και η Valantya τον πέταξε και αυτόν στην άκρη.Ο Maral έκανε ακόμα ένα νόημα και δύο απ΄τους άντρες του έτρεξαν προς την ανοιχτή πόρτα της ταβέρνας κρατώντας απο μία χειροβομβίδα.Ήταν ανάμεσα στα όπλα που είχαν κλέψει στο Avalon Island.Ευγενική χορηγεία της εταιρίας Norton και της Παγκόσμιας Κυβέρνησης. Τις πέταξαν μέσα και αυτές εξερράγησαν.Ο Μaral τότε είπε "Φτάνει κυρία και κύριοι.Τα πήγατε πολύ καλά.Παρατήστε την άμαξα και το πολυβόλο όπου βρείτε.Και μετά αμέσως πίσω στο πλοίο." .Και έτσι κι έγινε.Μόνο ο Maral και ο Logen προχώρησαν προς την γεμάτη τρύπες και καπνούς ταβέρνα.

Μπαίνοντας μέσα στην ταβέρνα και οι δύο είδαν οτι τα αποτελέσματα της επίθεσης ήταν εμφανή.Ήταν οτι ακριβώς περίμενε ο Maral.Συντριπτικά.Κανείς μέσα στο μαγαζί δεν ήταν όρθιος.Όλοι ήταν πεσμένοι κάτω και βογκούσαν. Ο Maral τράβηξε το πιστόλι του και πήγε να αρχίσει να αποτελιώνει τους τραυματίες.Ο Logen τράβηξε το Kiribachi του και άρχισε να ψάχνει για το κουφάρι του Sanada.Ο Maral είχε ήδη αποτελιώσει κάμποσους άντρες απ'το πλήρωμα του Yukimura όταν ξαφνικά ένας απ'τους τραυματίες σηκώθηκε όρθιος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga   [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 21, 2014 3:27 pm

Πρέπει να βρισκόταν μακριά απ΄το μέρος που έσκασαν οι χειροβομβίδες γιατί ήταν σε γενικές γραμμές άθικτος.Φυσικά οι σφαίρες τον είχαν χτυπήσει.Και απ'ότι φαινόταν του έλειπε ένα κομμάτι απ΄το αριστερό του αυτί.Παρ'ολα αυτά είχε αρκετή δύναμη ώστε να μιλήσει και να πεί γελώντας "Ηλίθιοι.Είστε νεκροί.Έχετε ιδέα σε ποιόν μόλις επιτεθήκατε?" . Ο Μaral ενοχλημένος απ'το γεγονός οτι όχι μόνο ήταν ακόμα ζωντανός αλλά είχε και αρκετή δύναμη ώστε να σηκωθεί απάντησε ειρωνικά "Φυσικά και όχι.Αυτό είναι το χόμπι μας.Τριγυρνάμε απο νησί σε νησί και πυροβολούμε ταβέρνες.Εσύ είσαι ο Yukimura Sanada?" . O Logen πλησίασε κρατώντας σφιχτά το ξίφος του και απάντησε αντί για τον πειρατή "Όχι.Αυτός είναι ο λοστρόμος.Δεν θυμάμαι καν το όνομα του.Είναι ασήμαντος.Αλλά θα μας πεί εδώ και τώρα που είναι ο Sanada και γιατί δεν είναι εδώ." .

Ο λοστρόμος γέλασε με έναν ανατριχιαστικό τρόπο και σχολίασε "Είστε τελείως ηλίθιοι.Ο Καπετάνιος δεν έρχεται ποτέ εδώ.Και φυσικά δεν πρόκειται να πώ σε κανέναν σας που είναι.Εσύ όμως κάθαρμα θα μου πείς απο που με ξέρεις." .Ο Logen έβγαλε την μάσκα του.Η φάτσα του πειρατή πρόδιδε την έκπληξη του.Ο Εννιαδάχτυλος γέλασε.Ο ήχος έκανε τον Μaral να ανατριχιάσει για κάποιον λόγο.Ήταν η σειρά του Logen να σχολιάσει "Συμμαχία μεταξύ πειρατών ε? Απ'ότι φαίνεται ο φίλος του καπετάνιου σου δεν τον ενημέρωσε καν ότι θα ξέφυγα." .Τελειώνοντας την πρόταση του κινήθηκε πολύ γρήγορα και με ένα χτύπημα του Kiribachi  σχεδόν έκοψε τον λοστρόμο στην μέση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga   [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga I_icon_minitimeΔευ Δεκ 22, 2014 10:21 am

O Maral και ο Logen βγήκαν απ'την ρημαγμένη ταβέρνα.Όλοι όσοι βρίσκονταν μέσα ήταν τώρα νεκροί.Ο Maral ήταν εκνευρισμένος και ο Logen δεν βοηθούσε ακριβώς την κατάσταση.Είχε βάλει το Kiribachi του πίσω στην πλάτη του και είχε ξαναφορέσει την μάσκα του όταν είπε "Συμμαχίες μεταξύ πειρατών ε? Απ'ότι φαίνεται ο Sigekou σου είπε ψέματα." .Ο Maral άναψε ένα τσιγάρο καθώς απομακρύνονταν και οι δύο απ'την σκηνή του εγκλήματος και απάντησε "Αυτό δεν έχει σημασία.Ο Sigekou μπορεί να νομίζει οτι με παγίδεψε αλλά κάνει λάθος.Αν υπακούσει στην δεύτερη απαίτηση μου όλα θα πάνε καλά.Παρ'όλα αυτά,το να με παγιδέψει έτσι ήταν έξυπνο εκ μέρους του.Ωραίος τρόπος να ξεφορτωθεί τον ανταγωνισμό.Οφείλω να του το αναγνωρίσω." .

Μισή ώρα μετά προς ανακούφιση του Maral το πλοίο των Hellboys Pirates είχε φύγει απ΄το λιμάνι.Τώρα ο Yukimura Sanada θα κατηγορούσε αυτούς για την επίθεση εναντίον των αντρών του.Αυτό του έδινε την ευκαιρία και τον χρόνο να σκεφτεί ένα άλλο σχέδιο για να τον σκοτώσει.Ο Logen γέλασε δίπλα του και είπε "Απ'ότι φαίνεται το σχέδιο σου δεν δούλεψε.Ίσως θα έπρεπε να με είχες αφήσει να κάνω τα πράγματα με τον δικό μου τρόπο." .Τότε του ήρθε ξαφνικά η ιδέα.Έπρεπε όντως να το είχε σκεφτεί εξαρχής.Το επόμενο σχέδιο του είχε αρχίσει ήδη να σχηματίζεται στο κεφάλι του.Το πρώτο σχέδιο του τουλάχιστον δεν είχε λήξει τελείως άδοξα.Είχε καταφέρει να ικανοποιήσει την δίψα του Εννιαδάχτυλου για αίμα.Είχε καταφέρει να διώξει το τρίτο πειρατικό πλήρωμα απ'την πόλη και είχε αποδυναμώσει το πλήρωμα του Sanada αρκετά.Τώρα το μόνο που έμενε να γίνει ήταν να σκοτώσει τον ίδιο τον Καπετάνιο Yukimura.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga   [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga I_icon_minitimeΔευ Δεκ 22, 2014 10:32 am

Ο Μaral και ο Logen κάθισαν μαζί στο κατάστρωμα του πλοίου και διηγήθηκαν στους υπόλοιπους τα όσα είχαν διαδραματιστεί.Οι περισσότεροι απ'τους nakama του Maral φαίνονταν ιδιαίτερα απογοητευμένοι απο την αποτυχία του Καπετάνιου τους.Αλλά τουλάχιστον είχαν αρκετή σωφροσύνη ώστε να μην εκφράσουν την άποψη τους δυνατά.Ο Maral καταλάβαινε τι σήμαινε η αποτυχία του για το πλήρωμα και για τον ίδιο.Το να μην είναι ξεχωριστός,το να μην μπορεί να κάνει θαύματα για το πλήρωμα του έθετε την θέση του υπό αμφισβήτηση.Αυτό ο Maral δεν μπορούσε να το επιτρέψει. Έτσι έστειλε τον Logen στην καμπίνα του για ύπνο και μάζεψε την Black Bullet,τον Uriel και τον Κnab στην καμπίνα του καπετάνιου για να μιλήσουν.Αφού τους εξήγησε το σχέδιο του έστειλε τον Κnab στην πόλη με την συνοδεία κάποιων αντρών του πληρώματος ώστε να συλλέξει τις κατάλληλες πληροφορίες.Ευτυχώς για τους Crowned Pirates,ο Καπετάνιος τους είχε γίνει ειδικός στο να διαχειρίζεται τους ανθρώπους.Ο Κnab επέστρεψε με τις πληροφορίες που χρειαζόταν ο Καπετάνιος του και αφού είχε πέσει για τα καλά η νύχτα ο Μaral διέταξε όλους να πάνε για ύπνο.

Βγήκε απ'την καμπίνα του και περπάτησε στο κατάστρωμα.Κοίταξε την πόλη που στεκόταν περήφανη μπροστά του και αναρωτήθηκε.Πόσο είχαν υποφέρει τα παιδιά αυτής της πόλης? Πόσα παιδιά είχε κάνει ο ίδιος να υποφέρουν σκοτώνοντας τους γονείς τους? Αυτό ζητούσε απ'την καινούρια του πειρατική καριέρα? Σε μία στιγμή αυτοαμφισβήτησης σκέφτηκε να τα παρατήσει όλα και να σηκωθεί να φύγει.Το βλέμμα του σηκώθηκε ψηλά στον έναστρο ουρανό.Τότε την είδε.Την σημαία.Την δική του σημαία.Την υπόσχεση που είχε δώσει στον εαυτό του.Και τότε αποφάσισε να συνεχίσει.Μέχρι όσο πάει.Μέχρι το τέρμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Argon
Administrator
Administrator
Argon


Posts : 1099
Join date : 27/05/2012
Age : 27
Location : everywhere

[Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga   [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga I_icon_minitimeΣαβ Δεκ 27, 2014 5:47 am

Όνομα Χαρακτήρα: Maral Papani
Παράταξη:Pirates
Bounty:+1.000.000
Story of the month:No
Φήμη:+2
Beli:6.000
Βαθμολογία:6/10
Παρατηρήσεις:
1)Μου άρεσε το τελευταίο σου ποστ όπου αναθεωρείς την καριέρα σου ως πειρατής και γενικά το πως δείχνεις μια πιο καλή πλευρά μαζί με την πιο κακιά.
2)Πιστεύω ότι το σημείο όπου ο Knab μάζευε τις πληροφορίες που χρειαζόσουν το πέρασες πολύ γρήγορα (είναι καλό να μην περνάς γρήγορα ακόμα και τα λιγότερο σημαντικά γεγονότα).
3)Θα προτιμούσα αν αντί να το πέρναγες να έδειχνες την συζήτηση μεταξύ του Maral και του Sigekou για να γίνει καλύτερα κατανοητό στον αναγνώστη το τι σχεδιάζεις.Ας πούμε στο προτελευταίο σου ποστ μου λες ότι το Hellboy crew κανόνισες να φύγει από το νησί,κάτι που μου έρχεται ξαφνικά και από μόνο του δεν έχει νόημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
[Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» [Μερος Β] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga
» Αρχηγός Νησιού/ Holger Island
» [ΑΡΧΗ]Alone in an unkown island- ΜΕΡΟΣ Α [ΤΕΛΟΣ]
» [ΑΡΧΗ] Alone in an unkown island - ΜΕΡΟΣ Β[ΤΕΛΟΣ]
» [ΑΡΧΗ] Alone in an unkown island - ΜΕΡΟΣ Γ[ΤΕΛΟΣ]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΧΑΡΤΗΣ :: WEST BLUE SEA :: HOLGER ISLAND-
Μετάβαση σε: