.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
5 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 5 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Μερος Β] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[Μερος Β] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Μερος Β] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga   [Μερος Β] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 01, 2015 10:43 am

Ο στοχος τους ηταν κοινος. Η Μεγαλη Γραμμη. Και μετα,ποιος μπορουσε να ξερει? Ο  Maral ηταν βυθισμενος στις σκεψεις του  οταν ο Εννιαδαχτυλος ανεβηκε στο καταστρωμα. Ο Logen τον πλησιασε και τον ρωτησε "Λοιπον Καπετανιε? Που παμε τωρα?"  .  Ο  Maral  κοιτουσε το απειρο οταν του απαντησε   "Λογικα στο επομενο νησι. Δεν εχω καμια ιδιαιτερη προτιμηση για καποιον προορισμο.". Τοτε ο Logen του εξηγησε οτι το Barrie Island ηταν εδρα οχι μονο των Marines αλλα και μιας οργανωσης εξαιρετικα δυνατων ανδρων και γυναικων ονοματι Light of Justice. Ο Maral ευχαριστησε τον Εννιαδαχτυλο για την συμβουλη του και του ζητησε να ενημερωσει τον Uriel ωστε να αλλαξουν την διαδρομη.

Τοτε ο Maral σταματησε τον Εννιαδσχτυλο πριν αυτος φυγει και αρχισε να του μιλαει   "Αφησε με να σου εξηγησω την διαφορα της πειρατικης σημαιας απ ολες τις υπολοιπες. Τωρα που εισαι επισημως ενας απο εμας οφειλεις νσ ξερεις. Βλεπεις για τους Marines η σημαια εκπροσωπει ιδεωδη και καταστασεις. Για παραδειγμα,την δικαιοσυνη και την υπακοη στην Παγκοσμια Κυβερνηση. Η πειρατικη παντιερα εκπροσωπει πολυ περισσοτερα. Δηλωνει την ανυποταγη σε οποιον ζητα να σε καταπιεσει και να κερδισει εις βαρος σου. Δηλώνει την ελευθερια. Αλλα εκπροσωπει και αλλα πραγματα. Εκπροσωπει μια υποσχεση. Βλεπεις,οταν εισαι σε ενα πειρατικο πλήρωμα εχεις σχεδον παντου εχθρους. Πολιτες, Επαναστατες,Ναυτικοι,Κυνηγοι Κεφαλων, ακομα και αλλα πειρατικα πληρωματα. Ολοι ειναι εχθροι σου. Ετσι λοιπον οσοι στεκομαστε κατω απ την ιδια σημσια πρεπει να ειμσστε ενωμενοι. Πρεπει νσ ειμσστε πιστοι στον στοχο μας και να μην εγκαταλειπουμε ποτε. Γιατι για εμας το να παραιτεισαι δεν ειναι επιλογη." . Με αυτα τα λογια ο Maral εφυγε απ το καταστρωμα και επεστρεψε στην καμπινσ του. Κοιμηθηκε εναν υπνο χωρις ανησυχιες και ονειρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Argon
Administrator
Administrator
Argon


Posts : 1099
Join date : 27/05/2012
Age : 27
Location : everywhere

[Μερος Β] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Μερος Β] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga   [Μερος Β] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Ιαν 24, 2015 11:30 am

Όνομα Χαρακτήρα: Maral Papani
Παράταξη: Pirates
Bounty:-
Story of the month: Yes
Φήμη:+3
Beli: 11.000
Βαθμολογία: 7/10
Παρατηρήσεις:
Από τι άλλες ιστορίες σου που έχω διαβάσει την θεωρώ την καλύτερη σου.Παρόλα αυτά κατανοείς ότι δεν μπορώ να σου δώσω bounty ή πολύ φήμη λόγο του δευτερεύον ρόλο του Maral στην ιστορία.
Ωραίο το κολπάκι που έκανες να φεύγει το πλήρωμα και να έρχεται να βοηθάει κρυφά τον Logen.Αυτό που δεν μου άρεσε ήταν ο αριθμός και οι πληγές που δέχθηκε ο Logen,θεωρώ ότι είναι τυχερός και που ζει με κάποιον να τον έχει καρφώσει στο στήθος,ενώ ακόμα τι στο καλό είναι ακριβώς αυτός ο Αιμοβόρος και δεν νιώθει πόνο;
Κάτι έξτρα (δεν επηρέασε αυτό την βαθμολογία σου) : αν είναι να βάζεις φρούτα του διαβόλου καλύτερα φτιάχνε δικές σου δυνάμεις και μην παίρνεις από τα διαθέσιμα φρούτα,εκτός αν είναι να τους σκοτώνεις αμέσως όπως έκανες και εδώ με τον Sanada (κάτι που καθυστά τα φρούτα και πάλι διαθέσιμα).

Τα βραβεία προσθέθηκαν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
[Μερος Β] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» [Μερος Α] [ΤΕΛΟΣ] Holger Island Saga
» Αρχηγός Νησιού/ Holger Island
» [ΑΡΧΗ] Alone in an unkown island - ΜΕΡΟΣ Β[ΤΕΛΟΣ]
» [ΑΡΧΗ] Alone in an unkown island - ΜΕΡΟΣ Γ[ΤΕΛΟΣ]
» [ΑΡΧΗ]Alone in an unkown island- ΜΕΡΟΣ Α [ΤΕΛΟΣ]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΧΑΡΤΗΣ :: WEST BLUE SEA :: HOLGER ISLAND-
Μετάβαση σε: