.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
4 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 4 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση.

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση.   [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. I_icon_minitimeΠαρ Ιαν 16, 2015 8:18 am

Όνομα χαρακτήρα:  Maral Papani
Παράταξη: pirates
Bounty:17.000.000
Φήμη: 34
Προηγούμενη ιστορία (link) http://www.onepiecegr-rpg.com/t7704-topic
Τίτλος ιστορίας: Η τελευταία στάση.

Προηγούμενη ιστορία:  Ο Maral και το πλήρωμα του για να αποφύγουν την ανοιχτή σύγκρουση με τους Marines προσπέρασαν ένα νησί και αποβιβάστηκαν στο Cytherea Island. Τους ακολουθούσε ένας νεαρός ξιφομάχος. Ο νεαρός αυτός ήταν σε άθλια κατάσταση όταν επανενώθηκε επιτέλους με γνωστούς του στο νησί. Για κακή τύχη όλων ο νεαρός κυνηγός επικυρηγμένων και οι Crowned Pirates βρέθηκαν εν μέσω της επίθεσης της Alenya Prest. Μίας γυναίκας μέλος του Επαναστατικού στρατού που βομβάρδισε,χρησιμοποιώντας μία περίεργη δύναμη,την ταβέρνα-στέκι των ντόπιων κυνηγών. Ο Maral βλέποντας την έκρηξη της ταβέρνας διέταξε τους πάντες να επιταχύνουν τις ετοιμασίες ωστέ να φύγουν πριν γίνουν στόχος. Δυστυχώς τελικά έγιναν στόχος. Ο νεαρός κυνηγός (ονόματι Sanji Roronoa)  έχασε την σκιά του,το σπαθί του και τελικώς μάλλον την ζωή του. Επίσης πέθαναν αρκετοί άλλοι κυνηγοί και κάποια μέλη του πληρώματος που αντικαταστήθηκαν εύκολα. Τώρα ήταν η ώρα για την τελευταία στάση τους στην αρχική θάλλασα.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Akeeel στις Σαβ Φεβ 21, 2015 11:38 am, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση.   [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. I_icon_minitimeΠαρ Ιαν 16, 2015 3:09 pm

O Maral παρατηρούσε τον έναστρο ουρανό απ το τιμόνι του "Χλωρού Ίππου" . Τα πάντα έδειχναν ήσυχα. Ο Καπετάνιος όμως είχε μάθει καλά πως τέτοιες ήσυχες στιγμές μπορούσαν να μετατραπούν σε κόλαση μέσα σε λίγα λεπτά. Οι άντρες του αγρυπνούσαν. Το πλήρωμα των πειρατών πλησίαζε το Mecha Island. Ο Knab είχς πλησιάσει τον Maral πριν 10 ημέρες και του είχε πει ότι ένας φίλος του ναυπηγός κατοικούσε σ'αυτό το νησί. Ο Maral ήξερε ότι ένας ναυπηγός θα ήταν απαραίτητος γισ την συντήρηση του πλοίου του. Επιπλέον αν είχε την φιλοδοξία να πάει στην Μεγάλη Γραμμή έπρεπε να βρεί μία Log Pose και να καλύψει την κύτη του πλοίου του με kairoseki. Το Kairoseki θα κράταγε μακριά τα Sea Kings που βρίσκονταν στην Calm Belt. Πολλοί ήταν εκείνοι των οποίων οι φιλοδοξίες είχαν τερματιστεί εξαιτίας αυτών των τεράτων. Τα πλοία των Marines έχουν κύτες από kairoseki από εκεί άλλωστε προμηθεύονται το υλικό όσοι φτιάχνουν πειρατικά ή εμπορικά πλοία για την Μεγάλη Γραμμή. Είχαν περάσει χρόνια απ'την τελευταία φορά που ο Knab είδε τον φίλο του. Ο Maral όμως ανησυχούσε. Άλλωστε αν ο ναυπηγός που θα φρόντιζε τον "Χλωρό Ίππο" ήταν στην ηλικία του Knab ποιός μπορούσε να ξέρει αν ο γέρος ήταν ακόμα ζωντανός?

 Με αυτές τις σκέψεις ο Maral αντίκρισε για πρώτη φορά το Mecha Island. Θεωρούταν από πολλούς ένα απ'τα θαύματα της νέας εποχής.Ο τρόπος που διεξαγόταν ο πόλεμος είχε αλλάξει.Όσοι δεν είχαν καταφέρει να προσαρμοστούν στους νέους τρόπους είχαν πεθάνει.Ο Maral δεν σκόπευε να γίνει ένας απ'αυτούς.Καθώς περνούσε από νησί σε νησί ο Maral σκόπευε να εξελίσσεται.Να ισχυροποιεί την θέση του και αυτή του πληρώματος του.Ακόμα και αν του κόστιζε τελικά την ζωή του ο Maral θα κατακτούσε την ελευθερία του.Θα έκαιγε κάθε πόλη στο διάβα του.Θα σκότωνε οποιονδήποτε προσπαθούσε να τον εμποδίσει.Δεν είχε πλέον αμφιβολίες για τον στόχο του.Τα πάντα ήταν ξεκάθαρα μέσα στο μυαλό του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση.   [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 18, 2015 4:25 am

Είχε σχεδόν ξημερώσει όταν ο ΄΄Χλωρός Ίππος΄΄ έδεσε στο λιμάνι του Mecha Island.Ο Maral κατέβηκε απ'το πλοίο του και είδε από μακριά ένα περίεργο πλάσμα να πλησιάζει.Το πλάσμα αυτό έμοιαζε με άνθρωπο αλλά περπατούσε και έδειχνε περίεργο. Mόλις το πλάσμα πλησίασε κατάλαβε ότι κάτι δεν πήγαινε καθόλου καλά.Το σώμα του ήταν μεταλλικό και τα μάτια του φώτιζαν σαν λαμπάκια στην νύχτα. Το μεταλλικό ανθρωποειδές είπε "Καλώς ήρθατε στο Mecha Island.Θα ήθελα τα στοιχεία σας παρακαλώ και τον σκοπό της επίσκεψης σας." . Ο Maral δεν είχε ιδέα ως προς το ποιος είχε τον έλεγχο αυτού του νησιού έτσι απάντησε την αλήθεια "Το όνομα μου είναι Maral Papani.Βρίσκομαι εδώ για να αναβαθμίσω το πλοίο μου." .Το ανθρωποειδές έβγαλε κάτι περίεργους ήχους και ανακοίνωσε "Η βάση δεδομένων μου λέει πως έχετε επικήρυξη για το κεφάλι σας.Λυπάμαι αλλά θα πρέπει να ειδοποιήσω το Ναυτικό." .

Ξαφνικά ένα πορτάκι άνοιξε στο στήθος του ρομπότ και ένα Den Den Mushi εμφανίστηκε.Το Den Den Mushi άρχισε να ρυθμίζεται από μόνο του.Αυτό ξάφνιασε τον Maral.Έτσι μόλις που πρόλαβε να τραβήξει το ξίφος του και να αποκεφαλίσει το περίεργο πλάσμα.Ο λαιμός του ήταν αρκετά σκληρός αλλά το κεφάλι παρ'όλα αυτά έφυγε απ'τους ώμους του και κύλησε με θόρυβο στο πάτωμα.Ο Maral κοίταξε νευρικά δεξιά και αριστερά.Προς το παρόν το λιμάνι ήταν άδειο και κανένας δεν φαινόταν να τον έχει δεί.Ο Uriel πλησίασε και κοίταξε με περιέργεια το άψυχο πλέον ρομπότ.Έπιασε το κεφάλι του και αφού το εξέτασε λίγο είπε "Χαλκός." .Ο Maral δεν είχε χρόνο να ασχοληθεί με αυτά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση.   [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 18, 2015 5:54 am

O Maral πλησίασε τον Uriel και του ψιθύρισε "Πέταξε αυτό το πράγμα οτι κι αν είναι στην θάλασσα.Δεν μας χρειάζονται μπελάδες ακόμα.Θα βρούμε κάμποσους στην Grand Line.Θέλω επίσης να ψάξεις για κανέναν καλό ναυπηγό.Δεν ξέρω σε τι κατάσταση θα βρίσκεται ο παλιός γνωστός του Κnab και δεν θέλω να καθυστερήσουμε.Άλλωστε,ο γέρος μπορεί να μην είναι και τόσο πρόθυμος να μας βοηθήσει.Ξεκρέμασε την σημαία μας από το πλοίο.Προσωρινά.Κράτησε την εσύ και να την προσέχεις.Βρες πανδοχεία για τους άντρες του πληρώματος.Σου ζητάω πολλά αλλά ξέρω ότι μπορείς να ανταπεξέλθεις.Όσο θα είμαστε εδώ θέλω τους πάντες σε επιφυλακή.Επιπλεόν,καλό θα ήταν να έχουμε όλοι κρυμμένα τα πρόσωπα μας.Η περιοχή φαίνεται να ανήκει στο Ναυτικό." . Ο Uriel ένευσε θετικά και αποχώρησε.

Ο Maral κοίταξε προς τον ΄΄Χλωρό Ίππο΄΄ όπου ο Knab κατέβαινε προσεκτικά.Ο γερο-λοστρόμος τον κοίταξε με αναμονή στα μάτια.Ο Καπετάνιος του έκανε νόημα να περάσει μπροστά και έπειτα τον ακολούθησε.Καθώς προχωρούσαν ο Knab φαινόταν ιδιαίτερα χαρούμενος.Σε κάποια στιγμή γύρισε και του ανακοίνωσε "Παρεπιπτόντως,δεν έχω ιδέα που μένει ο φίλος μου οπότε θα πρέπει να ρωτήσουμε." .Όντως ο γεράκος πειρατής ρώτησε δύο τρείς περαστικούς για τον δρόμο προς το σπίτι του Sam Fixer.Περιέργως όλοι ήξεραν τον μηχανικό.Ήταν αρκετά διάσημος εδώ.Έτσι ο Maral και ο σύντροφος του βρέθηκαν να περιπλανόνται στα στενά της βιομηχανικής πόλης του Mecha Island.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση.   [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. I_icon_minitimeΠαρ Ιαν 23, 2015 6:28 am

Παντού ορθόνονταν μεγαθήρια που ο Maral υπέθετε ότι ήταν εργοστάσια.Τα περισσότερα απ'αυτά είχαν γραμμένο πάνω τους το όνομα του Count Ludus.Ο Καπετάνιος σκεφτόταν συνεχώς τα τεχνολογικά θαύματα που κρύβονταν μέσα σ'αυτά τα κτίρια.Mετά από σαράντα λεπτά περπάτημα έφτασαν στην διεύθυνση που τους είχαν δώσει οι περαστικοί.Ο Maral κοίταξε τον Knab κάτω απ'την κουκούλα του και ο γέρος χτύπησε την πόρτα.Λίγα δευτερόλεπτα μετά η πόρτα άνοιξε,ένα γερασμένο πρόσωπο φάνηκε και είπε "Joy εσύ είσαι?" . Ο Knab κοίταξε τον άντρα που άνοιξε την πόρτα.Μετά από λίγα δευτερόλεπτα άβολης σιωπής και οι δύο κράυγασαν και αγκαλιάστηκαν σφιχτά.Έκαναν σαν ζευγάρι που είχε να βρεθεί πολύ καιρό.Απ'το μυαλό του Maral πέρασε μία σκέψη.Άραγε και αυτός θα έκανε μετά από χρόνια άμα ξανάβλεπε παλιούς του nakama? Η ερώτηση ήταν ρητορική και ο Καπετάνιος ως νέος που ήταν αδυνατούσε να απαντήσει καμία ερώτηση σχετικά με τα γηρατειά. Ποίος νέος μπορεί άλλωστε?Ο γερό-Sam προσκάλεσε τον Knab να περάσει στο σπίτι του και ο λοστρόμος υπάκουσε.Κατά πόδας ακολούθησε και ο Maral.Ο Sam είτε έκανε πως δεν τον είδε είτε δεν τον είχε προσέξει απ΄την χαρά του.

Ομολογουμένως,ο Καπταιν-Papani δεν ήταν εντυπωσιασμένος απ'την εμφάνιση του Sam Fixer.Ένας καχεκτικός γέρος που φορούσε γκρίζες ξεθωριασμένες πυτζάμες και έναν πεταχτό σκούφο.Ο Maral αμφέβαλλε αν μπορούσε να επισκευάσει ένα κάρο,πόσο μάλλον να αναβαθμίσει το κύτος του ''Χλώρο Ίππο".Το σπίτι του γέρου ήταν περιέργως ζεστό και φωτεινό.Πατώντας ένα κουμπί το σπίτι φωτίστηκε ακόμα περισσότερο.Τα μάτια του Maral προσαρμόστηκαν σχεδόν αμέσως στις νέες συνθήκες.Ο Sam κάθισε σε μία καρέκλα και ακριβώς απέναντι του κάθισε και ο Knab.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση.   [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. I_icon_minitimeΠαρ Ιαν 23, 2015 7:37 am

O Sam ήταν αυτός που άρχισε να μιλά αγνοώντας επιδεικτικά και πάλι τον Maral "Λοιπόν γερόλυκε τι κάνεις εδώ? Κάτι μου λέει ότι δεν ήρθε απλά για μία επίσκεψη.Συμβαίνει κάτι?" . Ο Κnab κοίταξε τον Καπετάνιο του.Ένιωθε σχεδόν την οργή του να τον καίει στο πρόσωπο.Ξερόβηξε καθαρίζοντας τον λαιμό του και εξήγησε "Εεε λοιπόν,υποθέτω πως θα μπορούσαμε να συζητάμε για ώρες ώστε να σου εξηγήσω αλλά η αλήθεια είναι πως χρειάζομαι την βοήθεια σου.Δηλαδή όχι εγώ ακριβώς.....Τέλος πάντων,το πιο σημαντικό πράγμα αυτή την στιγμή είναι πως θέλω να σου συστήσω τον Καπετάνιο μου.Τον Maral Papani." .Mόλις ειπώθηκε το όνομα του ο Maral έβγαλε την κουκούλα του και έδειξε το πρόσωπο του.Μία μικρή σπίθα αναγνώρισης έλαμψε στα μάτια του Sam και ο Maral χαμογέλασε. Ο Sam Fixer κοίταξε τον Knab και κούνησε το κεφάλι του δεξιά και αριστερά απογοητευμένος. Η φωνή του ήταν περίεργη όταν είπε "Ειλικρινά στεναχωριέμαι Knab.Νόμιζα ότι είχες τελιώσει με την πειρατεία.Όσο για εσένα νεαρέ,έχω διαβάσει για εσένα.Έχεις προκαλέσει πολλούς μπελάδες.Η Illusia έχει αποσταθεροποιηθεί τελείως εξαιτίας σου.Πόλεμος συμμοριών με την τοπική κυβέρνηση να παρεμβαίνει.Οι εφημερίδες λένε πως η Παγκόσμια Κυβέρνηση θα επέμβει και ψιθυρίζεται πως το ίδιο θα κάνουν και οι Επαναστάτες.Tι θέλεις από εμένα μικρέ?" .

Ο Maral τέντωσε τον λαιμό του και άκουσε τα κόκαλα να τρίζουν.Χαμογέλασε στον Sam Fixer και του απάντησε  "Το πλοίο μου ΄΄Χλωρός Ίππος΄΄ χρειάζεται κύτος από kairoseki για να περάσει με την Calm Belt.Μπορείς να με βοηθήσεις?"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση.   [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. I_icon_minitimeΠαρ Ιαν 23, 2015 9:50 am

Ο Κnab μάλιστα συμπλήρωσε "Ξέρω πολύ καλά ότι είσαι ένας απ΄τους καλύτερους ναυπηγούς στην West Blue.Εμένα προσωπικά και νομίζω και του Καπετάνιου και του υπόλοιπου πληρώματος θα ήταν τιμή και χαρά μας αν γινόσουν μέλος των Crowned Pirates." .Ο Sam κοιτούσε το πάτωμα.Ο Maral μπορούσε να καταλάβει πως ήταν διχασμένος.Αλλά το ένστικτο του έλεγε πως ο γέρος δεν θα ερχόταν μαζί του.Επιβεβαιώθηκε όταν ο Sam Fixer απάντησε "Knab δεν θέλω να σε στεναχωρήσω,αλλά θα το κάνω.Εγκατέλειψα εδώ και πολύ καιρό την φιλοδοξία μου για πλούτο και δόξα.Αλλά ξέρω κάποιον που θα θέλει να έρθει μαζί σας.Βλέπεις Knab αν θυμάσαι καλά χωριστήκαμε παλεύοντας ενάντια στους Bastard Pirates.Το καράβι μας βούλιαξε και πολλοί απ'το πλήρωμα μας πέθαναν.Ο Καπετάνιος τους ο Meero ήταν ορφανός λόγω επίθεσης πειρατών στην πόλη που γεννήθηκε.Γι'αυτό έγινε πειρατής.Για εκδίκηση.Δεν πρόκειται να συνεχίσω αυτό τον φαύλο κύκλο για να κερδίσω λίγα λεφτά.Και θα πρότεινα να κάνεις και εσύ τον ίδιο.Πάντως άμα θέλετε θα σας προτείνω εγώ έναν ναυπηγό." .

Ο Maral κοίταξε τον γέροντα αηδιασμένος και του είπε περιφρονητικά "Μην ξεγελιέσαι γέρο,δεν έχουμε τίποτα κοινό εσύ κι εγώ.Αν βγήκες στην θάλασσα με σκοπό το κέρδος δεν θέλω να έχω σχέσεις με εσένα.Το να προδίδεις τις πεποιθήσεις σου και τον Jolly Roger κάτω απ'τον οποίο έπλευσες το θεωρώ τουλάχιστον αηδιαστικό.Πες μου που μπορώ να βρω τον άνθρωπο που μου είπες.Για τον ναυπηγό μίλα με τον Knab.Θα φύγω τώρα για μόλις που κρατιέμαι να μην σου ξεριζώσω το λαρύγγι και να στο ταίσω."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση.   [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 25, 2015 10:51 am

O Sam Fixer κατέβασε τα μάτια του στο πάτωμα ταπεινωμένος και απάντησε "Όταν το πλοίο μας βούλιαξε ξεβράστηκα στις ακτές του Mecha Island.Τρεις μέρες πριν φτάσω εγώ στο νησί κυνηγοί επικηρυγμένων είχαν προκαλέσει τεράστιους μπελάδες.Το μισό νησί είχε καεί και Επαναστάτες είχαν συλληφθεί.Ακόμα και απλοί πολίτες είχαν αιχμαλωτιστεί για να πουληθούν στους δουλεμπόρους.Δίπλα από εμένα στην παραλία που με έβγαλε το κύμα βρισκόταν ένα εξάχρονο κοριτσάκι.Είχε χάσει τον πατέρα και την αδελφή της στην επιδρομή των κυνηγών.Την πήρα υπό την προστασία μου και έκανα κάμποσες δουλειές για να επιβιώσουμε και οι δύο.Πάνε 18 χρόνια από τότε.Το κοριτσάκι αυτό μεγάλωσε και έγινε γυναίκα.Είναι μία πολύ καλή μηχανικός και μέτρια ναυπηγός.Δεν θα μπορέσει να σας βοηθήσει με το κύτος του πλοίου αλλά είναι καλή στις βασικές επισκευές των πλοίων.Επιπλέον,μαθαίνει γρήγορα." . Ο Maral κοίταξε τον Knab και τα μάτια του πετούσαν σπίθες.Το βλέμμα του λοστρόμου των Crowned Pirates ήταν μία σιγανή απολογία.Γυρνώντας το κεφάλι του και πάλι στον Sam τον ρώτησε "Και πού βρίσκεται αυτή η μικρή ιδιοφυία?" .

Ο Sam ξερόβηξε και είπε ανήσυχος "Συχνά φεύγει και πάει βόλτες στο βιομηχανικό κομμάτι της πόλης.Τον τελευταίο καιρό κάνει παρέα με κάτι πολύ περίεργους τύπους.Ρώτησα εδώ κι εκεί και φαίνεται ότι είναι μέλη της τοπικής cyborh-συμμορίας.Εξαιρετικά επικίνδυνοι.Γι'αυτό άλλωστε ήμουν ανήσυχος όταν σας άνοιξα την πόρτα." .O Μaral ένευσε θετικά και άφησε το Den Den Mushi του στο τραπέζι διατάζοντας τον Knab "Μόλις σου πει το όνομα του ναυπηγού που θα χρειαστούμε ειδοποίησε τον Uriel.Εγώ πάω να βρω το παιδί-θαύμα." .Με αυτά τα λόγια ο Maral άνοιξε την πόρτα του σπιτιού και βγήκε στον δρόμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση.   [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 25, 2015 11:03 am

O Maral κοίταξε τον ουρανό.Είχε πια ξημερώσει για τα καλά.Μαζί με τον ήλιο ένα ευχάριστο αεράκι του χαίδευε το πρόσωπο.Ο Maral δεν είχε ιδέα πως ακριβώς θα έβρισκε την Joy αλλά δεν μπορούσε να μείνει άλλο στο σπίτι του Sam Fixer.Αν έμενε λίγο ακόμα θα είχε απλώσει τα μυαλά του γέρου πάνω στο ίδιο του το τραπέζι.Έτσι τώρα θα έψαχνε στα στενάκια για περίεργες παρέες.Ευτυχώς η περιγραφή των φίλων της Joy θα τον βοηθούσε πολύ.Cyborgs.Μισοί-άνθρωποι,μισοί-μηχανές.Είχαν αναμφίβολα ένα φυσικό πλεονέκτημα απέναντι στους περισσότερους ανθρώπους.Ο Maral βέβαια δεν ήταν σαν τους περισσότερους ανθρώπους.Είχε φάει το Kage Kage No Mi ενώ είχε τις σκιές δύο πρακτόρων της Cipher Pol -άρα κάποιες ικανότητες στο Rokushishi-την σκιά ενός Master στον Fishman Karate- τις δυνάμεις του οποίου δεν είχε χρησιμοποιήσει ακόμα- και την σκιά ενός πολύ ικανού ξιφομάχου.Επομένως δεν φοβόταν κανένα τενεκεδένιο ανθρωπάκι.

Πέρασαν σχεδόν δύο ώρες που ο Maral περιπλανιόταν στους δρόμους της πόλης.Ξαφνικά,το κλίμα στους δρόμους άρχισε να αλλάζει.Τα στενάκια γίνονταν πιο ερημικά και οι πλατείες σχεδόν άδειες.Είχε περάσει αρκετό χρόνο μαζί με τον Δαχτύλιο (μία ομάδα οργανωμένου εγκλήματος της Illusia) για να ξέρει τι σήμαινε αυτό.Είχε μπει σε έδαφος συμμορίας.Όφειλε να είναι προσεκτικός.Ήταν απ΄τις σπάνιες φορές στην ζωή του που δεν είχε απολύτως κανένα σχέδιο για τίποτα.Όλα θα κρίνονταν από την δύναμη του.Μισή ώρα και κάμποσα περίεργα βλέμματα αργότερα ο Maral ήταν πεπεισμένος ότι είχε βρει αυτό που έψαχνε.Μία πλατεία που σκιαζόταν εντελώς από τερατώδη κτίρια που φαίνονταν εγκαταλελειμμένα.Στο κέντρο της πλατείας καθόντουσαν πίνοντας,καπνίζοντας και γελώντας κάπου δώδεκα άτομα.Μονάχα μία απ'τις φωνές ήταν γυναικεία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση.   [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. I_icon_minitimeΔευ Ιαν 26, 2015 11:24 am

To ένστικτο του Maral έλεγε πως το γυναικείο γέλιο που άκουγε άνηκε στην Joy.Αν ήταν τόσο καλή όσο έλεγε ο Sam Fixer τότε ο Maral σίγουρα ήθελε να την βάλει στο πλήρωμα.Το ότι είχε ζήσει τόσα χρόνια στο Mecha Island σήμαινε γι'αυτόν ότι η κοπέλα είχε γνώσεις αναφορικά με την μοντέρνα τεχνολογία που υπήρχε στο νησί.Επίσης,ο Maral μπορούσε να καταλάβει πως αναζητούσε την περιπέτεια καθώς είχε επιλέξει να μπλεχτεί με τους cyborg-συμμορίτες παρ'όλο που δεν είχε κανένα προφανή λόγο να το κάνει.Με την κουκούλα του να καλύπτει το πρόσωπο του ο Maral άρχισε να πλησιάζει την παρέα με αργό,ψύχραιμο βήμα.Το σπαθί που είχε κλέψει απ'τον Sanji Roronoa στεκόταν στον ώμο του και διψούσε για αίμα.Ο Maral έφτασε την παρέα και κοντοστάθηκε δίπλα τους.Ήταν δώδεκα άτομα.Μία απ'αυτούς ήταν η Joy.Οι υπόλοιποι ήταν άντρες σε διάφορες ηλικίες.Όλοι τους είχαν κάποιο απ'τα μέλη τους αλλαγμένο με ένα τεχνητό.Ο "αρχηγός" της παρέας φαινόταν σίγουρα ο πιο επικίνδυνος.Πρέπει να πλησίαζε τα πενήντα του χρόνια.Στην θέση του δεξιού του χεριού βρισκόταν ένα τεράστιο μεταλλικό άκρο που έμοιαζε περισσότερο σε πόδι αρπακτικού πουλιού.Έφτανε μέχρι το γόνατο του συμμορίτη και τα δάχτυλα του "χεριού" ήταν πέντε σιδερένια,κοφτερά νύχια.Το αριστερό του μάτι είχε αντικατασταθεί από μία κόκκινη λαμπερή πλάκα.Μόλις πλησίασε η παρέα σταμάτησε να μιλάει και όλοι τον κοίταξαν.

Ο Maral ακούμπησε το χέρι του απαλά στο ξίφος του,το διάσημο Kogarashi, και ανακοίνωσε χαμογελώντας "Βρίσκομαι εδώ εκ μέρους του Samuel Fixer.Θα ήθελα η Joy να με ακολουθήσει." .Η κοπέλα που καθόταν μαζί με τους cyborg ξίνισε τα μούτρα της.Τότε την παρατήρησε για πρώτη φορά ο Maral.Πορτοκαλί μαλλιά,γαλανά μάτια και δέρμα λευκό σαν το γάλα.Κανένα μέλος του σώματος της δεν ήταν τεχνητό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση.   [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. I_icon_minitimeΔευ Ιαν 26, 2015 11:45 am

Η Joy σταύρωσε τα χέρια μπροστά απ'το στήθος της και είπε "Δεν έχω να πάω πουθενά.Πες στον Sam πως δεν είναι ο πατέρας μου και δεν δέχομαι διαταγές απ'αυτόν.Ούτε απ΄τα κοπρόσκυλα που στέλνει να με πάρουν.Θα κάτσω με τους φίλους μου." . Ο Maral διατήρησε το λαμπερό χαμόγελο του.Οι χαρακτηρισμοί δεν τον ενοχλούσαν ιδιαίτερα.Ειδικά αν προέρχονταν από ένα κακομαθημένο κορίτσι της πόλης. Το χέρι του έτριβε την λαβή του Kogarashi καθώς ο Maral απαντούσε Δεν θυμάμαι να σε ρώτησα για το αν θα με ακολουθήσεις.Όπως και να'χει όμως θα ήθελα να σου κάνω μία προσφορά.Θέλω να γίνεις μέλος του πληρώματος μου.".Αυτό τράβηξε την προσοχή όλων.Οι συμμορίτες γύρισαν και τον κοίταξαν ενώ τα μάτια της Joy γέμισαν ενθουσιασμό.Ήταν έτοιμη να μιλήσει όταν ο γηραιότερος από τους cyborg την διέκοψε λέγοντας "Πειρατής?Ένας πιτσιρικάς σαν και εσένα?Ναι καλά.Τι επικήρυξη έχεις μικρέ?" .

O Maral χαμογέλασε και πάλι κοιτώντας κατάματα το cyborg.Έμεινε να τον κοιτάζει για λίγα δευτερόλεπτα.Έπειτα χωρίς να του απαντήσει προχώρησε ανάμεσα στους συμμορίτες και πρότεινε το χέρι του στην Joy.Ξαφνικά ένας cyborg του οποίου το χέρι μέχρι τον αγκώνα ήταν μεταλλικό του έφραξε τον δρόμο.Βάζοντας το χέρι του μπροστά απ'το στήθος του μία μεγάλη κοφτερή λεπίδα πετάχτηκε.Τότε το cyborg είπε "Σε ρώτησε κάτι.Καλό θα ήταν να του απαντήσεις.Εκτός και αν θες μπελάδες.Είμαστε απ'την συμμορία του Shichi και απαιτούμε σεβασμό." .Η αλήθεια ήταν ότι ο Maral ήθελε μπελάδες.Απλά όχι τους μπελάδες που θα έφερναν τους Marines στο νησί.Μετά την ατυχή συνάντηση του με τον Admiral στο Doom Island είχε ορισμένους δισταγμούς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση.   [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. I_icon_minitimeΔευ Ιαν 26, 2015 12:07 pm

Ο Maral με μία απλή κίνηση κατέβασε την κουκούλα του αποκαλύπτοντας το πρόσωπο του και ανακοίνωσε φωναχτά "Είμαι ο Maral Papani,Καπετάνιος των Crowned Pirates.H επικήρυξη μου ανέρχεται στα 20 εκατομμύρια belli.Μετά τον χαμό που έγινε στο Cytherea Island βέβαια υποψιάζομαι πως θα ανέβει.Όσο για τον σεβασμό που απαιτείς άσε με να σου εξηγήσω ποιες είναι οι σκέψεις μου.Shigan." . To χέρι του Maral τινάχτηκε με τρομακτική ταχύτητα και ο δείκτης του χώθηκε ακριβώς στο σημείο που βρισκόταν η καρδιά του cyborg.Ο συμμορίτης που είχε σταθεί στον δρόμο του έφτυσε αίμα και έπεσε στο πλακάκι της πλατείας νεκρός.Με το που το κουφάρι του έφτασε στο πάτωμα οι υπόλοιποι συμμορίτες σηκώθηκαν όρθιοι κραδαίνοντας μαχαίρια και πιστόλια.Ο γέρος cyborg όμως σήκωσε το μηχανικό του χέρι ψηλά και φώναξε "Καθίστε κάτω ηλίθιοι.Δεν έχετε ελπίδα εναντίον του.Πάρε την Joy και φύγε πειρατή." .

Ο Μaral χαμογέλασε και έκανε μία ελαφριά υπόκλιση με σεβασμό.Με έναν μεγάλο δρασκελισμό προσπέρασε το πτώμα του άντρα που είχε μόλις σκοτώσει και προσέφερε το αριστερό του χέρι στην νεαρή κοπέλα.Το δεξί του ήταν ματωμένο μετά την επίθεση στο cyborg.Εκείνη τον κοιτούσε με βλέμμα έκπληκτο αλλά παρ'όλα αυτά έπιασε το χέρι του.Γυρνώντας την πλάτη του στον γερό-συμμορίτη έκανε να φύγει μαζί με την Joy.Αυτό ήταν λάθος του.Ξαφνικά το μηχανικό χέρι του cyborg τινάχτηκε και με έναν δυνατό θόρυβο ξεδιπλώθηκε φτάνοντας στο διπλάσιο μήκος του.Τα σιδερένια νύχια τον άρπαξαν απ'την πλάτη και έκλεισαν στο στήθος του.Η Joy φώναξε τρομαγμένη και απομακρύνθηκε απ'τον Maral.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση.   [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. I_icon_minitimeΔευ Ιαν 26, 2015 1:06 pm

Πριν ο Maral προλάβει να αντιδράσει με τον οποιονδήποτε τρόπο ένα βουητό ακούστηκε και μία ηλεκτρική εκκένωση διαπέρασε το σώμα του πειρατή.Ο νεαρός καπετάνιος ένιωσε ολόκληρο το σώμα του να μουδιάζει και τις τρίχες του να ανασηκώνονται. Το ηλεκτρικό σοκ κράτησε για λίγα μόλις δευτερόλεπτα αλλά στον Maral φάνηκε πως περνούσαν λεπτά ολόκληρα.Μόλις το μεταλλικό χέρι τον απελευθέρωσε τα πόδια του δεν μπόρεσαν να τον κρατήσουν όρθιο έτσι ο Maral έπεσε στα γόνατα.Το βλέμμα του είχε θολώσει και τα χέρια του έτρεμαν όταν άκουσε την φωνή του γέρου να λέει γελώντας "Ηλίθιε.Στα αλήθεια νόμιζες πως θα σου δίναμε την Joy έτσι απλά?Ξέρουμε και οι δύο ποια είναι και τι μπορεί να κάνει.Ο Shichi σκοπεύει να την χρησιμοποιήσει στο έπακρο.Ακόμα και αν δεν δεχτεί να δουλέψει γι'αυτόν με την θέληση της τελικώς θα αναγκαστεί.Ας πούμε ότι έχει πολύ καλά επιχειρήματα όταν κρατάει κοφτερά μαχαίρια." .

Μόλις σταμάτησε το λογύδριο του ο γέρος το χέρι του ξαναδιπλώθηκε φτάνοντας πάλι στο κανονικό του μέγεθος.Tα κοφτερά νύχια εκλεισαν σε  γροθιά και ένας περίεργος μηχανισμός ενεργοποιήθηκε και το χέρι άρχισε να γυρνάει αργά αργά σαν τροχός.Ο Maral είχε την πλάτη του γυρισμένη στον cyborg με το μηχανικό χέρι έτσι δεν είδε ότι την θέση της σιδερένιας γροθιάς πήρε μία χοντρόκαννη καραμπίνα.Η καραμπίνα ήταν πλήρως ενσωματωμένη στον μηχανισμό του χεριού του cyborg.Ο γέρος τράβηξε τον κόκορα της λέγοντας "Μας υποτίμησες.Και αυτό είναι ένα λάθος που θα πληρώσεις με την ζωή σου." . Η καραμπίνα στόχευσε την πλάτη του Maral και εκπυρσοκρότησε.Τα σκάγια διαπέρασαν τον Maral και έπεσαν με ορμή πάνω στα πλακάκια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση.   [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. I_icon_minitimeΤρι Ιαν 27, 2015 4:43 am

Περιέργως,μετά τον πυροβολισμό τα πλακάκια της πλατείας αν και είχαν καταστραφεί απ'τα σκάγια δεν ήταν λερωμένα με αίμα ενώ ούτε ο Maral είχε κινηθεί.Μάλιστα τα πράγματα φαίνονταν ιδιαίτερα περίεργα.Ο γέρος cyborg κοιτούσε τον νεκρό-λογικά-πειρατή.Ξαφνικά,το γύρισμα ενός κόκορα πιστολιού ακούστηκε από πίσω του.Μία κρύα κάννη ακούμπησε το πίσω μέρος του κρανίου του και μία φωνή άρχισε να μιλάει " [mer21] "Παραλίγο.Πολύ χρήσιμη η ικανότητα του Bounty Hunter που έκλεψα στο Cytherea Island.Σχεδόν με έπιασες εκεί.Αλλά τι να κάνουμε,μάλλον εσύ ήσουν αυτός που με υποτίμησε." .O Maral τράβηξε την σκανδάλη και το κεφάλι του συμμορίτη με το μηχανικό χέρι τινάχτηκε μπροστά.Τα μυαλά του σκόρπισαν πάνω στους nakama του που ακόμα προσπαθούσαν να καταλάβουν τι είχε γίνει.Ο Μaral κοίταξε γελώντας για λίγο το είδωλο του που ξεθώριαζε γονατισμένο στα πλακάκια.Όντως είχε μόλις γλυτώσει.Με κάποιον τρόπο η δύναμη του Sanji Roronoa είχε ενεργοποιηθεί.Ο Maral μάντευε πως επειδή είχε βρεθεί τόσο κοντά στον θάνατο το Φρούτο του τον είχε σώσει.

Οι nakama του συμμορίτη που μόλις είχε σκοτώσει ο Καπετάνιος ήταν σοκαρισμένοι.Ο Maral πήρε τα μάτια του απ'το είδωλο του και στρέφοντας το πιστόλι στα υπόλοιπα cyborg άρχισε να σκοτώνει.Η Joy έπεσε κάτω προσπαθώντας να καλυφθεί.Ο καταιγισμός των σφαιρών σκότωσε όλα τα cyborg εκτός από δύο που κρατούσαν κάτι μακριά καμπυλωτά μαχαίρια.Βάζοντας το πιστόλι στην θήκη του ο Maral τράβηξε το Kogarashi και ψέλλισε "Soru." .Για ένα δευτερόλεπτo εξαφανίστηκε ξαφνιάζοντας τα cyborgs και την Joy.Αμέσως μετά βρέθηκε πίσω απ'τα δύο cyborgs καρφώνοντας το ένα με το σπαθί του στην καρδιά και τον άλλο με το μαχαίρι στο σβέρκο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση.   [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. I_icon_minitimeΤρι Ιαν 27, 2015 3:23 pm

O Maral τράβηξε τα όπλα του και οι δύο άνδρες μηχανές έπεσαν στο πάτωμα άψυχοι.Η Joy και αυτός μόνο είχαν μείνει ζωντανοί.Είχε χρησιμοποιήσει το πιστόλι του μέσα σε περιοχή συμμορίας έτσι δεν είχε πολύ χρόνο.Έβαλε το μαχαίρι και το Kogarashi στις θήκες τους χωρίς να σκουπίσει τα αίματα πράγμα που δεν συνήθιζε.Αν το αίμα κολλούσε στις θήκες τα όπλα μπορεί να αργούσαν να βγουν απ'αυτές.Ακόμα και λίγα δευτερόλεπτα αργοπορίας θα μπορούσαν να του στερήσουν την ζωή.Αλλά το να φροντίσει τα όπλα του τέτοια ώρα ήταν μία πολυτέλεια που ο χρόνος δεν του παρείχε.Για άλλη μία φορά αφού έβαλε πρώτη την κουκούλα του ο Maral πλησίασε την Joy και της προσέφερε το χέρι του.Εκείνη το ξανάπιασε αλλά αυτή την φορά το δικό της χέρι έτρεμε.Την σήκωσε όρθια και της είπε "Πρέπει να επιστρέψουμε γρήγορα στο σπίτι του Sam.Η φασαρία που κάναμε εδώ δεν μας επιτρέπει να αργοπορήσουμε. Φόρεσε την κουκούλα σου.Σε τέτοιες περιοχές υπάρχουν πάντα πρόθυμα μάτια και στόματα." .Εκείνη παρά την ταραχή της-και προς έκπληξη του Maral-ακολούθησε τις διαταγές του χωρίς δισταγμό και άρχισε να προχωράει προς το στενό απ'το οποίο είχε έρθει ο Maral.

Καθώς προχωρούσαν με γρήγορο βήμα ο Maral ένιωθε κάτι να τον τριβελίζει έτσι της εξήγησε "Λυπάμαι που χρειάστηκε να σκοτώσω τους φίλους σου.Ελπίζω να καταλαβαίνεις πως αναγκάστηκα να το κάνω." .Το βλέμμα της Joy ήταν σκληρό και προσηλωμένο στον δρόμο όταν απάντησε "Όπως είπαν και οι ίδιοι δεν ήμασταν ποτέ φίλοι.Απλά με χρειάζονταν για να κατασκευάσω στον Shichi αυτά τα ηλίθια Mecha.Τα πουλάει στην μαύρη αγορά." . Ο Maral την κοίταξε απορημένος και αισθάνθηκε ηλίθιος όταν ρώτησε "Μecha? Τι ακριβώς είναι αυτά? Κάποιου είδους όπλα?" .Η Joy σταμάτησε απευθείας να περπατάει και γύρισε και τον κοίταξε κατάματα.Με ένα βλέμμα έντονης απορίας του ψιθύρισε "Εννοείς δεν ξέρεις τι είναι τα mecha? Τότε γιατί προσπάθησες να με στρατολογήσεις για το πλήρωμα σου."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση.   [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. I_icon_minitimeΠαρ Ιαν 30, 2015 3:21 am


O Maral υποπτεύθηκε πως μπροστά του στεκόταν κάτι παραπάνω από μία γυναίκα με όρεξη για περιπέτεια.Έτσι αποφάσισε να αλλάξει τακτική λέγοντας "Ο πατέρας σου με ενημέρωσε πως είσαι πολύ καλή μηχανικός και αξιοπρεπής ναυπηγός με δυνατότητες για ακόμα περισσότερα.Ο ΄΄Χλωρός Ίππος΄΄ θα χρειαστεί συντήρηση.Κανείς μέσα στο πλήρωμα μου δεν έχει την απαραίτητη τεχνογνωσία για να το κάνει αυτό.Έτσι,όσο και αν ντρέπομαι να το παραδεχτώ αν θέλουμε να διασχίσουμε την Grand Line με ασφάλεια θα σε χρειαστούμε επειγόντως." . Η Joy ήταν κολακευμένη απ'την προσφορά του.Την θεωρούσε απαραίτητη πριν καν δει όλα όσα μπορούσε να κάνει.Σκεφτόταν σοβαρά να μπει στο πλήρωμα αυτού του τύπου.Όμως κάτι δεν της κολλούσε στην όλη υπόθεση γι'αυτό ρώτησε ξανά "Μου είπες πως σε έστειλε ο γερο-Sam.Αυτός συνήθως τρελαίνεται κάθε φορά που μπλέκω στον παραμικρό μπελά.Πως τον έπιασε ξαφνικά ο πόνος για την προσωπική μου ελευθερία και τα θέλω μου?" .

Ο Maral χαμογέλασε πλατιά κάτω απ'την κουκούλα του.Υπήρχε ήδη σεβασμός.Αυτό θα ήταν χρήσιμο.Καθώς προχωρούσαν ο Maral την συμβούλεψε "Θα σου πρότεινα να δείξεις λίγο συμπόνια για τον Samuel.Στο κάτω κάτω της γραφής σε μεγάλωσε και άμα έρθεις θα κάνεις καιρό να τον ξαναδείς.Ούτε εγώ έχω καμία ιδιαίτερη συμπάθεια γι'αυτόν.Πρόδωσε όσα υποτίθεται ότι εκπροσωπούσε σαν πειρατής.Άρα πρόδωσε και όλα όσα εγώ εκπροσωπώ.Παρ'όλα αυτά το ότι σε μεγάλωσε αν και δεν ήταν αναγκασμένος να το κάνει είναι για εμένα κάτι άξιο σεβασμού."

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση.   [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. I_icon_minitimeΠαρ Ιαν 30, 2015 3:34 am

Η Joy γρύλισε χωρίς να απαντήσει ξεκάθαρα και συνέχισε να περπατάει.Μισή ώρα αργότερα οι δύο τους έφτασαν έξω απ'το σπίτι του Samuel Fixer.Η Joy έβγαλε από την τσέπη της και άνοιξε την πόρτα.Ταυτόχρονα του έκανε νόημα να περάσει μέσα πρώτος.Μπαίνοντας βρήκε τον Samuel και τον Knab λίγο πολύ όπως τους είχε αφήσει.Ήταν καθισμένοι στο τραπέζι και έπιναν sake παίζοντας μία παρτίδα σκάκι.Με το που μπήκαν μέσα στο σπίτι ο Knab σηκώθηκε όρθιος και είπε με σκυμμένο το κεφάλι "Μίλησα με τον Uriel.Κανόνισε τα πάντα με τον ναυπηγό.Τα ρομπότ του θα δουλεύουν μέρα νύχτα.Σε τρεις τέσσερις μέρες το πλοίο θα είναι έτοιμο για αναχώρηση.Ο Uriel αναγκάστηκε να πληρώσει το μισό ποσό σε προκαταβολή.Ο ναυπηγός δεν έχει υποπτευθεί τίποτα για την φύση της δουλειάς μας.Επίσης,είναι χαρά μου που σε γνωρίζω Joy.Ο πατέρας σου μου μίλησε αρκετά για εσένα." .O Maral έβγαλε την κουκούλα του και κοίταξε με ένα βλέμμα έγκρισης τον Knab.Έπειτα έκανε τις συστάσεις μεταξύ του Knab και της Joy και κάθισε σε μία καρέκλα δίπλα απ'τον Samuel.

O Sam σηκώθηκε και πλησίασε την Joy λέγοντας της "Που ήσουν τρεις μέρες τώρα?Ανησύχησα.Είσαι εντάξει?" .Το πρόσωπο της κοκκίνισε απ'τον θυμό και την ντροπή.Ήταν προφανες για όλους,πλην του Sam,πως δεν άρεσε στην Joy να της φέρονται σαν παιδί.Ήταν έτοιμη να τσακωθεί με τον Samuel όταν είδε το βλέμμα του Maral που της έκοψε την φόρα.Κοίταξε τον Sam στα μάτια και με μία κάπως βραχνή φωνή είπε "Είμαι εντάξει τώρα.Συγνώμη που σε ανησύχησα όμως θέλω να μιλήσουμε για κάτι πολύ σοβαρό μπαμπά." .Τα χοντρά άσπρα φρύδια του Sam σηκώθηκαν με έκπληξη όταν η Joy τον είπε ''μπαμπά''.Δεν τον είχε συνηθίσει σε τέτοια άλλωστε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση.   [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. I_icon_minitimeΣαβ Ιαν 31, 2015 3:14 pm

Εκείνος ένευσε θετικά και ζήτησε να τους συγχωρήσουν για λίγο και πως έπρεπε να μιλήσουν οι δυο τους.Έτσι,ο Samuel και η Joy έφυγαν απ'το σαλόνι και πήγαν στην κουζίνα να μιλήσουν μόνοι τους.Με το που έφυγαν ο Maral πήρε την θέση του Sam απέναντι απ'τον Knab και είπε στον λοστρόμο του πληρώματος του "Λοιπόν Knab,μπορεί η όλη φάση με τον Samuel να μην ήταν επιτυχημένη αλλά ευτυχώς μας έδωσε την ευκαιρία να στρατολογήσουμε την Joy.Μάλιστα,κάτι μου λέει ότι είναι κάτι περισσότερο απ'αυτό που νομίζουμε ότι είναι.Τέλος πάντων,παίζουμε σκάκι?" .

Μισή ώρα μετά o Samuel βγήκε απ'την κουζίνα με δακρυσμένα μάτια.Από πίσω του ακολουθούσε η Joy.Το πρόσωπο της ήταν σοβαρό.Ο Knab αναστέναξε κοιτάζοντας τον Maral που μόλις του είχε κάνει ματ κερδίζοντας το παιχνίδι.Ο Καπετάνιος σηκώθηκε όρθιος ανάβοντας ένα τσιγάρο και ρώτησε γεμάτος περιέργια "Τελικά θα έρθεις με τους Crowned Pirates?" .Η Joy τον κοίταξε και ξαφνικά το πρόσωπο της φωτίστηκε και φώναξε "Και βέβαια θα έρθω.Baaaaaka.Λες να έχανα μια τέτοια ευκαιρία?Θα αποκτήσω ακόμα περισσότερες γνώσεις.Επίσης,μπορεί να μου δοθεί η ευκαιρία να αναβαθμίσω τον ΄΄Tin Man΄΄." . Ο Κnab και ο Maral κοιτάχτηκαν απορημένοι και τελικά ήταν ο Knab που είπε "Τι ακριβώς είναι αυτός ο ΄΄Tin Man΄΄ που λες?" Η Joy χαμογέλασε ακόμα πιο πλατιά και εξήγησε "Μα το mecha που έχω φτιάξει φυσικά.Τι άλλο? Τώρα που το σκέφτομαι,το όνομα του μάλλον θέλει λίγη δουλειά." . O Κnab και ο Maral ξανακοιτάχτηκαν.O Maral μίλησε αυτή την φορά αφού πρώτα καθάρισε τον λαιμό του "Ενδιαφέρομαι ιδιαίτερα να δω το mecha σου.Τι θα έλεγες όμως να γνωρίσεις πρώτα το υπόλοιπο πλήρωμα?"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση.   [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. I_icon_minitimeΣαβ Φεβ 07, 2015 10:36 am

Μετά από τρεις μέρες ο Maral και το πλήρωμα κάθονταν σε μια απ'τις ταβέρνες του Mecha Island και έπιναν.Η Joy καθόταν ανάμεσα τους και τραγουδούσε με τους υπόλοιπους άντρες του.Ο Maral καθόταν με την Alenya,τον Uriel,τον Knab και τον Εννιαδάχτυλο και συζητούσαν.O Maral εξήγησε στους υπόλοιπους "Σίγουρα θα μας είναι χρήσιμη σαν ναυπηγός.Αλλά αυτό που με ενθουσίασε πιο πολύ είναι αυτό το μηχάνημα που έχει κατασκευάσει.Έχει το τριπλάσιο ύψος σχεδόν από έναν φυσιολογικό άνθρωπο.Είναι φτιαγμένο εξ'ολοκλήρου από ατσάλι και του έχει προσαρμόσει πολλά διαφορετικά όπλα.Μάλιστα ένα απ'αυτά απ'ότι μου είπε είναι ικανό να καταστρέψει ένα πλοίο με μια μόνο βολή.Αλλά μπορεί να το χρησιμοποιήσει μονάχα μία φορά.Το έχει κρυμμένο σε μία αποθήκη στην βιομηχανική πόλη.Θα μας βοηθήσει να πάμε πολύ μπροστά." . Οι υπόλοιποι κοίταξα την Joy που καθόταν με τους ναύτες σε ένα άλλο τραπέζι και γελούσε.Η Valantya κοίταξε τον Maral και του είπε "Εγώ προσωπικά είμαι ευχαριστημένη που υπάρχει κι άλλη γυναίκα στο πλήρωμα.Η κατάσταση μέχρι τώρα ήταν....Άβολη." .Οι άντρες του τραπεζιού γέλασαν σιγανά.

Ο Maral κάπνιζε ήσυχος και σκεφτόταν πως σε δύο μέρες μονάχα θα ξεκινούσε και πάλι το ταξίδι του.Σε λιγότερο από μία εβδομάδα θα ήταν στην Grand Line.Εκεί θα ξεκινούσε η πραγματική περιπέτεια.Όσα είχε κάνει,όλοι οι άντρες που είχε σκοτώσει μέχρι τώρα.Όλα είχα οδηγήσει σε αυτή την στιγμή.Τίποτα δεν πρόκειται να χαλούσε όλα όσα είχε χτίσει.Εκείνη την στιγμή,το σύμπαν τον διέψευσε.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Akeeel στις Κυρ Φεβ 22, 2015 5:57 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση.   [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. I_icon_minitimeΣαβ Φεβ 07, 2015 11:07 am

Η πόρτα της ταβέρνας άνοιξε και ένας από τους άντρες του μπήκε τρέχοντας μέσα.Το βλέμμα του σάρωσε το μαγαζί και όλους όσους τον κοιτούσαν έκπληκτοι.Μόλις το βλέμμα του πειρατή συναντήθηκε με τον καπετάνιο του έτρεξε προς το μέρος του λαχανιασμένος.Γονάτισε μπροστά του και ο Logen του προσέφερε μία κούπα κρασί.Ο πειρατής την ήπιε σχεδόν μονορούφι και φώναξε "Κάπταιν,έχουμε πρόβλημα.Δύο πειρατικά πλοία εμφανίστηκαν στο λιμάνι.Είναι μέρα μεσημέρι.Οι κάτοικοι σίγουρα θα ειδοποιήσουν τους Marines.Πρέπει να φύγουμε απ'το νησί αμέσως." .Τα δόντια του Maral έσφιξαν τόσο που κόντεψαν να σπάσουν.Η γροθιά του έκλεισε και άσπρισε απ'την πίεση.Πήρε μία βαθιά ανάσα και εξέπνευσε σιγανά.Έπρεπε να παραμείνει ψύχραιμος για χάρη του πληρώματος του.Σηκώθηκε όρθιος και χτύπησε ελαφρά τον πειρατή που του έφερε τα νέα στον ώμο.Κοίταξε γύρω του,τους άντρες του και ανακοινωσε με ήρεμη σχεδόν άχρωμη φωνή "Ειδοποιήστε τον Rouga.Πείτε του ότι σε δύο μέρες το πολύ θα έχουμε φύγει.Πρέπει να συναντηθούμε για να μπούμε μαζί στην Μεγάλη Γραμμή.Uriel,θέλω να μιλήσεις με τον ναυπηγό για να μάθεις πότε θα μπορέσουμε να φύγουμε.Knab,θέλω να μάθεις που μπορούμε να βρούμε μία Log Pose.Οι κανονικές πυξίδες δεν θα μας χρησιμεύσουν στην Grand Line.Valantya,θα κανονίσεις για σκοπιές στην αποθήκη που έχει βάλει η Joy το mecha της.Φρόντισε να μην γίνει τίποτα.Logen θέλω να αναλάβεις την επιθεώρηση του εξοπλισμού.Οι υπόλοιποι στα δωμάτια σας και κοιτάξτε τον εξοπλισμό σας.Οι έξοδοι να μειωθούν στο ελάχιστο."  .O Maral έσβησε το τσιγάρο του και ζώστηκε τα όπλα του βγαίνοντας απ'την ταβέρνα.Κάποιος τον είχε βάλει σε μεγάλους μπελάδες.Οι πολλές κινήσεις απ'το πλήρωμα του θα τραβούσαν την προσοχή του Shichi.Αυτό δεν το ήθελε.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Akeeel στις Κυρ Φεβ 22, 2015 5:49 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση.   [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. I_icon_minitimeΠαρ Φεβ 13, 2015 6:40 am

Ήταν μεσημέρι και ο ήλιος έλαμπε έξω.Καθώς περπατούσε ο Maral αναρωτιόταν για το ποιος ηλίθιος έκανε απόβαση με πειρατική σημαία σε νησί ελεγχόμενο από την Παγκόσμια Κυβέρνηση μέρα μεσημέρι.Τελικά οι πειρατές ήταν κακή φάρα.Κάποιοι βλάκες,κάποιοι άπληστοι,κάποιοι απλά κενοί στο εσωτερικό τους.Ήταν στο χέρι του να τα αλλάξει όλα αυτά.Ο κόσμος ήταν δικός του.Το μόνο που έπρεπε να κάνει ήταν να απλώσει το χέρι του και να πάρει ότι του ανήκε.Είχε περάσει κάμποση ώρα όταν ο Maral έφτασε επιτέλους στο λιμάνι.Υπήρχε ένα αίσθημα γενικευμένου πανικού στους δρόμους.Oι κάτοικοι έτρεχαν και κλείνονταν στα σπίτια τους.Ένας μαγαζάτορας έβαζε μέσα στο κατάστημα του την πραμάτεια του.Ο Maral τον πλησίασε και ρώτησε "Τι έχει γίνει γέρο? Γιατί επικρατεί τέτοιος πανικός στους δρόμους?" .Ο Maral ήξερε ήδη την απάντηση αλλά ρώτησε ελπίζοντας να μάθει περισσότερες πληροφορίες.Και έτσι κι έγινε όταν ο έμπορος απάντησε "Ήρθαν πειρατές στο νησί παιδί μου.Δύο πλοία γεμάτα από δαύτους αλλά μην ανησυχείς το mecha που τους ρώτησε για την ταυτότητα τους ενημέρωσε το Ναυτικό.Το πολύ αύριο θα είναι εδώ οι Marines." .Ο Maral έσφιξε τα δόντια και πήρε μία ψεύτικη έκφραση έντονης ανακούφισης πριν συνεχίσει να προχωράει.

Δέκα λεπτά μετά ο Maral έφτασε στο σχεδόν άδειο λιμάνι.Όλοι είχαν φύγει με το που ήρθαν οι πειρατές.Διασκορπισμένοι εδώ κι εκεί κάτι κουρελιασμένοι άντρες πλιατσικολογούσαν ότι μπορούσαν να βρουν.Αυτοί ήταν οι πειρατές υπέθετε ο Maral.Tίποτα το σπουδαίο ή το ανατριχιαστικό.Πλιατσικολόγοι που πιθανότατα πεινούσαν.Ξαφνικά δύο απ'αυτούς χρησιμοποιώντας ένα τσεκούρι έσπασαν την πόρτα ενός σπιτιού και μπήκαν μέσα.Λίγα δευτερόλεπτα μετά ακούστηκαν πυροβολισμοί και τα πτώματα τους πετάχτηκαν απ'την πόρτα αιμόφυρτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση.   [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. I_icon_minitimeΣαβ Φεβ 14, 2015 8:09 am

Aμέσως μετά βγήκε από την πόρτα ένας άντρας.Δηλαδή περίπου ένας άντρας.Στην θέση των χεριών του βρίσκονταν δύο τεράστια μεταλλικά πολυβόλα.O Maral γρύλισε και μονολόγησε "Cyborgs." .Η συνάντηση του Καπετάνιου των Crowned Pirates με τους ανθρώπους-μηχανές δεν είχε γίνει κάτω απ'τις καλύτερες των συνθηκών ενώ θα είχε τελιώσει αιματηρά.Αμέσως μόλις είδε το cyborg o Maral έπεσε για να κρυφτεί πίσω από έναν μικρό σωρό με σκουπίδια.Το cyborg άρχισε να πυροβολάει προς τους πειρατές που πλησίαζαν όλο και περισσότερο.Τέσσερις απ'αυτούς έπεσαν στο έδαφος και δεν ξανασηκώθηκαν.Οι υπόλοιποι διασκορπίστηκαν στα στενά προσπαθώντας να ξεφύγουν.Δυστυχώς όμως γι'αυτούς οι πόρτες από διάφορα σπίτια άρχισαν να σπάνε και όλο και περισσότερα cyborgs ξεχύνονταν στους δρόμους.Σύντομα οι πειρατές έτρεχαν μανιωδώς πίσω στα πλοία τους όπου θα ήταν ασφαλείς.

Ο Maral είχε δει αρκετά.Οι πειρατές που είχαν αποβιβαστεί δεν φαίνονταν τίποτα το σπουδαίο και ο Maral φανταζόταν πως οι δικοί του άντρες με τα όπλα που είχαν κλέψει απ'το Avalon Island θα ήταν περισσότερο πρόκληση.Με αυτές τις σκέψεις σηκώθηκε διακριτικά απ'την κρυψώνα του και άρχισε να προχωράει σιγά σιγά προς τους δρόμους.Προς το παρόν δεν ήθελε μπελάδες ούτε με τα cyborg ούτε με τους πειρατές.Όσο αδύναμοι και αν φαίνονταν.Ποιός θα ήταν άλλωστε αρκετά ανόητος να ρισκάρει μία άμεση μάχη με έναν μικρό στρατό ανθρώπων με τεχνητά μηχανικά μέλη? Ο δρόμος για την ταβέρνα ήταν ήσυχος.Οι πειρατές δεν είχαν προχωρήσει στο εσωτερικό της πόλης.Αυτό που του έκανε τελικώς εντύπωση ήταν πως οι συμμορίτες είχαν υπερασπιστεί την πόλη.Απ'ότι φαίνεται οι άνθρωποι δεν ήταν τόσο απαίσιοι ως όντα όσο νόμιζε ο Maral.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση.   [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. I_icon_minitimeΚυρ Φεβ 15, 2015 8:36 am

Mπαίνοντας στην ταβέρνα όπου ήταν οι άντρες του βρήκε τους πάντες να τον περιμένουν.Ο Uriel,o Logen,o Knab,o Urouge,η Alenya ακόμα και το νεότερο μέλος του πληρώματος η Joy.Φυσικά και οι υπόλοιποι κατώτεροι ναύτες βρίσκονταν εκεί.Ο Maral κάθισε σε μία καρέκλα και είπε "Απολογούμαι για την αγένεια μου αλλά θα ήθελα να ζητήσω ειλικρινά απ'το προσωπικό της ταβέρνας να αποχωρήσει για λίγο." .Τα σκληρά βλέμματα και τα όπλα των πειρατών ήταν αρκετά ώστε να πείσουν τον ιδιοκτήτη,τον μάγειρα και την σερβιτόρα να πάνε μία βόλτα στην πόλη.Μόλις έφυγαν ο Maral άναψε ένα τσιγάρο και ανακοίνωσε "Αυτή την στιγμή στο λιμάνι της πόλης γίνονται συγκρούσεις μεταξύ της συμμορίας του Shichi και των πειρατών.Κατα τα φαινόμενα υπάρχουν δύο πειρατικά πλοία και απ'ότι κατάλαβα κανένα απ'τα δύο πληρώματα δεν είναι ιδιαίτερα δυνατό.Σύμφωνα με φήμες οι Marines έχουν ειδοποιηθεί ήδη και θα καταφτάσουν αύριο.Θέλω την αναφορά σας αναφορικά με τις δουλειές που σας ανέθεσα." .

Πρώτος προχώρησε μπροστά ο Εννιαδάχτυλος λέγοντας "Ο εξοπλισμός μας είναι έτοιμος.Πιστόλια,ξίφη,καραμπίνες τα πάντα είναι έτοιμα.Εξαιρούνται φυσικά τα όσα αφήσαμε στο πλοίο δηλαδή κανόνια και τα λοιπά.Επίσης,δεν γνωρίζω τι γίνεται αναφορικά με το mecha της Joy αλλά φαντάζομαι πως θα μας εξηγήσει εκείνη μόλις της δωθεί η ευκαιρία." .Ο Καπετάνιος ένευσε συγκαταβατικά.Έπειτα κοίταξε τον Knab χωρίς να πει τίποτα.Ο γέρο-ναυτικός προχώρησε μπροστά,δίπλα στον Logen και ανέφερε "Με την βοήθεια της Joy καταφέραμε να βρούμε τον μοναδικό ίσως κάτοχο Log Pose στο νησί.Δεν νομίζω να εκπλαγείς άμα σου πω ότι δεν ειναι κανένας άλλος εκτός απ'τον παλιόφιλο μου τον Sam.Μαζί και πάλι με την Joy τον πείσαμε να μας την δώσει."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση.   [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. I_icon_minitimeΚυρ Φεβ 15, 2015 8:48 am

Ο Maral κοίταξε πρώτα τον Knab και μετά την Joy και είπε χαμογελαστά "Joy χαίρομαι ιδιαίτερα που έχεις αρχίσει από τόσο νωρίς να είσαι παραγωγικό μέλος του πληρώματος.Συγχαίρω και εσένα Knab που κατάφερες να μας βρεις όχι ένα αλλά δύο πολύτιμα αποκτήματα στο Mecha Island.Ποιος έχει σειρά?" .Ήταν ο Uriel που μίλησε επόμενος έχοντας πάντα αυτό το ανατριχιαστικό χαμόγελο από κοφτερά δόντια στο πρόσωπο του "Μίλησα με τον Captain Rouga.Ο ΄΄Κόκκινος Ίππος΄΄ είναι έτοιμος να συναντήσει τον πράσινο αδελφό του και να ταξιδέψουν μαζί στην Μεγάλη Γραμμή.Έχει κάνει την επικάλυψη του κήτους με kairoseki και κατευθύνεται προς εδώ.Βέβαια του είπα ότι μπορεί να υπάρχουν Marines κοντά έτσι έχει βγάλει προς το παρόν τον Jolly Roger σου απ'το κατάρτι και έχει βάλει την σημαία κάποιου άκυρου βασιλείου της East Blue." .Ο Καπετάνιος και πάλι ένευσε και κοίταξε την Alenya.Η γυναίκα ψαράνθρωπος ήταν συνήθως απ'τα λιγότερο επικοινωνιακά άτομα στο πλήρωμα.Δεν ανακατευόταν στις δουλειές του πληρώματος εκτός και αν ήταν αναγκασμένη.Γι'αυτό άλλωστε ο Maral της είχε αναθέσει την δουλειά που απαιτούσε να μπορεί να συνεννοηθεί με τους απλούς πειρατές.

Η Valantya έφτιαχνε κότσο τα μαλλιά της με δύο απ'τα έξι χέρια της όταν ξεκίνησε να μιλάει "Οι βάρδιες στην αποθήκη που βρίσκεται το mecha είναι έτοιμες και έχουν ήδη ξεκινήσει.Οι άντρες είναι οπλισμένοι αλλά δεν τραβούν την προσοχή.Επίσης,έβαλα ανθρώπους να προσέχουν και τα ναυπηγεία και τα διαμερίσματα μας." .Ακούγοντας τα αυτά ο Maral σηκώθηκε όρθιος και πέταξε το τελιωμένο του τσιγάρο στο ξύλινο πάτωμα.Την πλησίασε και αφού την ακούμπησε στον ώμο της είπε "Δεν ήταν και τόσο δύσκολο να συνεννοηθείς με τους υπόλοιπους τελικά ε?" .Εκείνη ένευσε θετικά.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Akeeel στις Κυρ Φεβ 22, 2015 5:49 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Akeeel
Pirate
Pirate
Akeeel


Posts : 327
Join date : 23/08/2014
Age : 28

[ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση.   [ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση. I_icon_minitimeΚυρ Φεβ 15, 2015 9:15 am

Σήκωσε το κεφάλι του ψηλά κοιτώντας το ταβάνι και ρώτησε "Ο ΄΄Χλωρός Ίππος΄΄ πότε θα είναι έτοιμος για αναχώρηση?" .Ο Uriel καθάρισε τον λαιμό του και απάντησε "Το πλοίο είναι ήδη έτοιμο αλλά οι πύλες του ναυπηγείου δεν πρόκειται να ανοίξουν μέχρι αύριο το πρωί.Οι λιμενεργάτες φοβούνται επίθεση απ'τα πειρατικά πληρώματα.Και μεταξύ μας καλά κάνουν,αν αυτοί που έκαναν την απόβαση είναι τόσο άχρηστοι όσο νομίζω θα χρειαστούν ότι κανόνια και ότι υλικά μπορούν να βρουν.Και τα ναυπηγεία είναι σχετικά εύκολος στόχος." .Ο Captain άρπαξε μία κανάτα sake και βάζοντας λίγο σε ένα ποτήρι κάθισε πάλι στην καρέκλα του.Αφού ήπιε λίγο ανακοίνωσε "Κάνατε όλοι πολύ καλή δουλειά.Τώρα όμως θέλω να μας εξηγήσει πάνω κάτω κάποια πράγματα η Joy για το μηχάνημα της και το καταστροφικό όπλο για το οποίο μου μίλησε." .Η Joy στο άκουσμα το όνομα της κοίταξε τον καπετάνιο της και έπειτα όλους τους υπόλοιπους γύρω της.

Περπάτησε και στάθηκε μπροστά στον καπετάνιο και γύρισε έτσι ώστε να μπορεί να τους κοιτάει όλους.Τότε και μόνο ξεκίνησε κάπως νευρικά να εξηγεί "Το mecha μου ονομάζεται ΄΄Tin Man΄΄.Έχει ύψος περίπου 4 μιση μέτρα και είναι κατασκευασμένος εξ ολοκλήρου από ατσάλι.Λειτουργεί με ατμό.Για να παράγει ατμό γεμίζω την γεννήτρια του με θαλασσινό νερό.Η μηχανή κάνει να παράξει ατμό τριάντα λεπτά ακριβώς έτσι του παίρνει αρκετή ώρα να ξεκινήσει.Έχει αρκετά όπλα.Τα περισσότερα τα έχω εγκαταστήσει και δεν τα θυμάμαι καν.Θα τα βρω όλα όμως με τον καιρό.Το πιλοτήριο είναι στο κράνος και μπορώ να τον πιλοτάρω μόνη μου.Θα ήθελα επίσης κάποια στιγμή να τον αναβαθμίσω."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
[ΤΕΛΟΣ] Η τελευταία στάση.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» [τέλος -τελευταία προπόνηση πριν την αρχή]
» Μια αναπάντεχη στάση [Τέλος]
» Μια μικρη σταση στο Clockwork Island[Τελος]
» [Τέλος]Στάση στο νησί των παράξενων ζώων για ανεφοδιασμό
» [Τέλος]Επόμενη Στάση/Next Stop, Omatsuri Island

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΧΑΡΤΗΣ :: WEST BLUE SEA :: MECHA ISLAND-
Μετάβαση σε: