.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
3 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 3 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 Rough Start Vol.II (Αρχή)

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Roni
Civilian
Civilian
Roni


Posts : 5674
Join date : 16/09/2011
Age : 33
Location : Shin Sekai

Rough Start Vol.II (Αρχή) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Rough Start Vol.II (Αρχή)   Rough Start Vol.II (Αρχή) I_icon_minitimeΠαρ Σεπ 04, 2015 4:54 am

Σπόιλερ:



Δεν είναι εκεί πλέον όπως βλέπεις. Τα πήρα πριν αρκετή ώρα και πλέον τα έχω βάλει σε ασφαλές μέρος.. Είναι κρίμα.. Δεν θα χαρεί όταν δει πως δεν έχεις να τον πληρώσεις.. Είπε ο τύπος που ήταν πίσω μου και έμπιξε το κατάνα του στον αριστερό μου ώμο...
Αν βέβαια ζήσεις για να του το πεις... Συμπλήρωσε καθώς το τραβούσε και πάλι προς τα έξω...
Το αιμα μου πετάχτηκε και εβαψε τον τοίχο, ένιωσα έναν δυνατό πόνο στο κεφαλι και έπεσα αναίσθητος.
Σου είπα να μην πεθάνεις πιτσιρίκο... Αν πεθάνεις θα σε αναστησω για να σε σκοτώσω πάλι αν δεν έχεις να με πληρωσεις.. ακούστηκε η φωνή του Ezel και ενιωσα το σωμα μου να σηκώνεται στον αέρα και να πέφτει μπρούμυτα στο κρεβάτι. Ευθύς αμέσως ένιωσα ένα κάψιμο στην πληγή μου και λίγο μετά μικρά τρυπήματα γύρω της. Ήταν προφανές πως ο Ezel μου περιποιόταν την πληγή..
Λιγα λεπτά μετά με βοήθησε να σηκωθω και τον κοίταξα.
Τα πήρε όλα.. Τα λεφτά Ezel, τα πήρε όλα..
Μην σε απασχολεί πλέον αυτό, πρέπει να φύγεις... Αν μάθει ο Rin πως δεν έχεις να πληρώσεις τότε είμαστε και οι δυο χαμένοι από χέρι..
Ήξερα πως ειχε δίκιο, το πρόβλημα μου όλο και μεγάλωνε καθως σχεδόν ειχε ξημερώσει και όχι μόνο δεν είχα βρει λύση σχετικά με τα λεφτά αλλα δεν μπορουσα καν να κουνηθω σωστά. Το κεφάλι μου γύριζε από την έλειψη αίματος και το χτύπημα της προηγούμενης ημέρας.
Ezel, θα παω να τον βρω. Δεν μου μένουν και πολλές λύσεις.. Θα παω εκεί και ότι γίνει.
Δεν μιλησε αλλα ήξερα πως δεν του άρεσε καθόλου η ιδέα..


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Roni στις Δευ Σεπ 07, 2015 3:57 am, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Roni
Civilian
Civilian
Roni


Posts : 5674
Join date : 16/09/2011
Age : 33
Location : Shin Sekai

Rough Start Vol.II (Αρχή) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Rough Start Vol.II (Αρχή)   Rough Start Vol.II (Αρχή) I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 05, 2015 3:05 am

To βλέμμα του ανθρώπου που εμπιστευόμουν πιο πολύ από όλους είχε σκοτεινιάσει και ήξερα πως τα πράγματα δεν ήταν καλά. Πέρασε περίπου μισή ώρα μέχρι να μπορώ πλέον να σηκωθώ δίχως να ζαλίζομαι, πολύ.
Δίχως να του πω κάτι παραπάνω από όσα είχαμε ήδη πει, βγήκα από το σπίτι και ξεκίνησα για την δυτική πλευρά του Backalley, σχεδόν στα όρια του με την πόλη του Lyneel βρισκόταν το άντρο της συμμορίας των 10. Λεγόταν έτσι γιατί κανένας τους δεν είχε "όνομα". Για να μπεί κάποιος στην συμμορία αυτή θα έπρεπε πρώτα να διαλεχτεί από τους υπόλοιπους και να αποδείξει τον εαυτό του. Αν πάλι κάποιος αποτύγχανε να δείξει πως είναι αντάξιος εμπιστοσύνης, τότε η κατάληξη ήταν μια, ιδιαίτερα γνωστή στα σοκκάκια του μέρους αυτού.
Αν όμως κάποιος έμπαινε στην συμμορία τότε έπερνε έναν αριθμό από το 0 έως το 9, ανάλογα ποιον θα κατάφερνε να σκοτώσει... Έτσι η συμμορία είχε πάντα δέκα άτομα. Τους δέκα πιο σκληρούς τύπους ολόκληρού του Lyneel, με αρχηγό τους τον άνθρωπο με τον αριθμό 0, τον Rin..
To χρέος μου ήταν πολύ μεγάλο για να αγνοηθεί από τους 10, μάζεψα όση δύναμη είχα και πίεσα τον εαυτό μου να μην πέσει λυπόθυμος. Όσο πιο πολύ πλησίαζα προς την δυτική πλευρά, τόσο λιγότερο κόσμο έβλεπα γύρω μου, λογικό άλλωστε. Ποιος θα ήθελε να είναι κοντά στους 10?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Roni
Civilian
Civilian
Roni


Posts : 5674
Join date : 16/09/2011
Age : 33
Location : Shin Sekai

Rough Start Vol.II (Αρχή) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Rough Start Vol.II (Αρχή)   Rough Start Vol.II (Αρχή) I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 05, 2015 3:34 am

Ένας πυροβολισμός ακούστηκε και το έδαφος μπροστά στα πόδια μου έσπασε, η σφαίρα εξοστρακίστηκε και καρφώθηκε στην πόρτα ενός σπιτιού.
Μπα μπα! Κοίτα ποιος αποφάσισε να μας επισκεφτεί. Ελπίζω να μην έρχεσαι με άδεια χέρια, δεν είναι σωστό να μην φέρεις ένα δώρο στους οικοδεσπότες σου... Ακούστηκε η ψυχρή, βαριά φωνή του Darius. Το νούμερο 4 των 10 βρισκόταν μερικά μέτρα μπροστά μου, πάνω στην σκεπή ενός σπιτιού και το όπλο που κρατούσε στο χέρι του με σημάδευε. Όμως αυτό δεν ήταν το χειρότερο από τα προβλήματα μου, ο Darius κατείχε εξωπραγματική δύναμη, ήταν άλλωστε ψαράνθρωπος και δεινός ξιφομάχος.
Προχώρα μικρέ, έχουμε δουλειές μαζί σου και σε περιμέναμε πριν δυο μέρες. Εμπρός, ο Rin δεν έχει και πολλά κέφια αυτόν τον καιρό και καλό θα είναι για σένα να μην τον νευριάσεις παραπάνω.
Darius, φίλε μου. Και εγώ χαίρομαι που σε βλέπω. Απάντησα ψυχρά καθώς σήκωνα τα χέρια μου στον αέρα.
Δεν με σύμφερε σε καμία περίπτωση να προκαλέσω την τύχη μου με κάποιον σαν τον Darius, δεν είχα και πολλές πιθανότητες απέναντι του άλλωστε ακόμα και αν ήμουν πλήρως υγειής..
Τον προσπέρασα και εκείνος με ένα σάλτο βρέθηκε στο έδαφος δίπλα μου, το πιστόλι του ακούμπησε στο πίσω μέρος του κεφαλιού μου και με έσπρωξε ελαφρώς για να προχωρήσω και άλλο.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Roni στις Σαβ Σεπ 05, 2015 3:52 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Roni
Civilian
Civilian
Roni


Posts : 5674
Join date : 16/09/2011
Age : 33
Location : Shin Sekai

Rough Start Vol.II (Αρχή) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Rough Start Vol.II (Αρχή)   Rough Start Vol.II (Αρχή) I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 05, 2015 3:52 am

Ξέρεις ποτέ μου δεν μπορούσα να σε συμπαθήσω, σε μισούσα από την πρώτη στιγμή που σε είδα να περπατάς στους δρόμους του Lyneel. Αλλά ο Rin έχει αντίθετη άποψη, θεωρεί πως μπορούμε να βγάλουμε λεφτά από εσένα και ότι ίσως να σε βάλουμε και στην συμμορία κάποια στιγμή. Αν βέβαια καταφέρεις να επιβιώσεις μέχρι τοτε... Ξέρω για τις ικανότητες σου στο σπαθί, δεν είσαι κάτι το ιδιαίτερο. Ένας απλός πιτσιρίκος που έκλεψε ένα κατάνα και πιστεύει πως έγινε ξιφομάχος επειδή κέρδισε μερικές μάχες.
Ζεχαχα, θα ήθελες να δοκιμάσεις το αν είμαι καλός ή όχι.. Έτσι δεν είναι Darius φίλε μου; Κρίμα που το αφεντικό σου δεν σου λύνει λίγο το λουρί, φαίνεται σε θέλει πιστό και υπάκουο σκυλάκι...
Τα λόγια μου τον εξόργισαν, άκουσα το κατάνα του να βγαίνει από την θήκη και μονομιάς γύρισα για να αμυνθώ. Είχα μόλις προλάβει να πιάσω την λαβή του σπαθιού μου όταν το χέρι του σταμάτησε ακαριαία.
Το πρόσωπο του είχε παγώσει από τρόμο, πρώτη φορά έβλεπα τον Darius να φοβάται κάποιον. Κάποιον που ήταν πίσω μου από ότι φάνηκε..

Kenshin! Καιρό έχω να σε δω. Ή μήπως θα έπρεπε να σε λέω Sicario τώρα; Ακούγεται μια φήμη πως έχεις αυτό το όνομα πλέον, λένε πως σκότωσες κάποια άτομα. Και αναρωτιέμαι, είναι ο ίδιος Kenshin; Δεν μπορεί... Δεν έδωσα εντολή να σκοτώσει κάποιον, οπότε αν το έκανε μάλλον με παράκουσε.. Πόσο μάλλον το να σε λέει κάποιος Sicario.. Είσαι εκτελεστής μικρέ μου φίλε; Είσαι ξιφομάχος; Το μόνο σίγουρο είναι πως μάλλον θέλεις να είσαι νεκρός για να μπλεχτείς σε καυγά χωρίς την έγκριση μου...

Τα λόγια ακολούθησε ένας πυροβολισμός και δευτερόλεπτα μετά είδα τον Darius να πέφτει στο έδαφος νεκρός.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Roni
Civilian
Civilian
Roni


Posts : 5674
Join date : 16/09/2011
Age : 33
Location : Shin Sekai

Rough Start Vol.II (Αρχή) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Rough Start Vol.II (Αρχή)   Rough Start Vol.II (Αρχή) I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 05, 2015 4:11 am

Το ίδιο ισχύει και για εσένα Darius. Δεν σου επέτρεψα ποτέ να μπλέξεις σε καυγά με τον Kenshin, να τον φέρεις σε έμενα σου είπα. Τς, γιατί κανένας δεν με ακούει πλέον και με αναγκάζετε να σας σκοτώσω. Συνέχισε να λέει ήρεμα η φωνή του Rin.
Γύρισα και είδα τον άνθρωπο με τον αριθμό 0 στο αριστερό του στήθος. Ο αρχηγός και συγχρώνος ο δυνατότερος από όλους τους 10 βρισκόταν μπροστά μου. Στους ώμους του είχε ακουμπησμένη μια καραμπίνα, η κάννη της κάπνιζε ακόμα.
Σε περίμενα πριν δυο μέρες. Δεν είναι σωστό να με κάνεις να περιμένω, ξέχασες πως μου χρωστάς ακόμα;
Rin... Τον σκότωσες.. Νόμιζα πως ήταν στην συμμορία σου, ένας από τους άντρες σου.
Τς, μη μπερδεύεσαι μικρέ... Είναι απλά πιόνια, όπως είσαι και εσύ. Ένα μέσο για να βγάζω λεφτά, δεν θα σκεφτώ το να σε σκοτώσω αν δεν με ικανοποιεί η ζωή σου. Λοιπόν; Που είναι τα λεφτά μου; Μου χρωστάς 5.000 μπέλι για αυτόν τον μήνα.
Σχετικά με αυτό... Θα χρειαστώ μερικές μέρες ακόμα για να μαζέψω τα χρήματα Rin. Κάποιος τα πήρε, σκόπευα να στα φέρω σήμερα αλλά κάποιος τα έκλεψε..
Τα χαρακτηριστικά του προσώπου του ήταν σφιγμένα, ήταν προφανές πως αυτά που έλεγα δεν ήταν αυτά που θα ήθελε να ακούσει.
Χμ. Το ήξερα πως κάποια μέρα θα χάλαγε η σχέση μας.. Φέρτε τον εδώ! Φώναξε και δυο από τα τσιράκια του εμφανίστηκαν κρατώντας έναν άντρα με κουκούλα στο κεφάλι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Roni
Civilian
Civilian
Roni


Posts : 5674
Join date : 16/09/2011
Age : 33
Location : Shin Sekai

Rough Start Vol.II (Αρχή) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Rough Start Vol.II (Αρχή)   Rough Start Vol.II (Αρχή) I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 05, 2015 11:45 pm

Δεν χρειαζόταν να δω το πρόσωπο του για να καταλάβω ποιος ήταν, μόνο και μόνο από το κόψιμο του σώματος του ήξερα πως είχαν πιάσει τον Ezel..
Δεν έχει καμία σχέση με τις διαφορές μας. Άστον να φύγει!
Οοο, μα κάνεις μεγάλο λάθος μικρέ μου φίλε. Βλέπεις σου είχα πει πως αν δεν με ξεχρεώσεις μπορεί να συμβούν αρκετά άσχημα πράγματα. Οπότε πάρε αυτό σαν παράδειγμα.
Τα λόγια του ακολούθησε μια κίνηση με το χέρι του και ένα από τα τσιράκια του έκοψε τον λαιμό του Ezel, αίμα πετάχτηκε προς κάθε κατεύθυνση. Το σώμα του άρχισε να χτυπιέται από τον ξαφνικό πόνο, τα νεύρα του είχαν τρελαθεί. Πριν προλάβω να κινηθώ τον είχαν αποκεφαλίσει. Όταν πια το κεφάλι του βγήκε από την κουκούλα, είδα τα νεκρά, θαμπά του μάτια να με κοιτάνε. Παγωμένα και ακίνητα.
Δεν μπορούσα να ελέγξω το σώμα μου, στα μάτια μου κίλησαν μερικά δάκρυα, ήμουν εξοργισμένος αλλά συγχρώνος ανήμπορος να κάνω κάτι λόγο αυτού που είχε μόλις συμβεί...
Βλέπεις φίλε μου. Τα πάντα σε αυτή την ζωή είναι αιτία και αποτέλεσμα, απέτυχες να πληρώσεις την δόση του χρέους σου και έτσι πλήρωσε ο φίλος σου με την ζωή του. Ίσως τον επόμενο μήνα να πληρώσεις εσύ με την δική σου ζωή.. Ίσως και όχι, αν έχεις τα χρήματα για την επόμενη δόση... Είπε με ένα χαιρέκακο χαμόγελο στο πρόσωπο του.
Κάνεις λάθος Rin... Δεν θα υπάρξει επόμενος μήνας, για κανέναν σας.. Τα λόγια βγήκαν μόνα τους από το στόμα μου και το χέρι μου άρπαξε την λαβή του κατάνα μου..
Ζεχαχα, θέλεις να αναμετρηθείς μαζί μου;... Θα το ευχαριστηθώ αυτό... Ξεκίνησε να λέει ο Rin όμως αρκετές εκρήξεις τον διέκοψαν και άρχισαν να καταστρέφουν τον τόπο γύρω μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Roni
Civilian
Civilian
Roni


Posts : 5674
Join date : 16/09/2011
Age : 33
Location : Shin Sekai

Rough Start Vol.II (Αρχή) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Rough Start Vol.II (Αρχή)   Rough Start Vol.II (Αρχή) I_icon_minitimeΔευ Σεπ 07, 2015 4:11 am

Η ξαφνική αλλαγή των πραγμάτων σίγουρα δεν ήταν για καλό μου. Ο καπνός καθάρισε όμως ο Rin είχε πλέον χαθεί από τα μάτια μου. Προσπάθησα να κοιτάξω στην γύρω περιοχή για να τον εντοπίσω όμως μερικές ακόμα κανονιές μου άλλαξαν τα σχέδια.
Άρχισα να τρέχω προς την αντίθετη κατεύθυνση για να σώσω το τομάρι μου. Πίσω μου ο τόπος γινόταν όλο και περισσότερα κομμάτια..
Τς, τι γίνεται; Ποιος κάνει επίθεση στο νησί; Σκέφτηκα...
Τα μάτια μου δάκρυζαν από τους καπνούς και την σκόνη που είχε σηκωθεί, το σώμα μου πονούσε σε κάθε δόνηση που ερχόταν από τις εκρήξεις. Συνέχισα να απομακρύνομαι όσο πιο πολύ μπορούσα όταν ξαφνικά μια ομάδα ανθρώπων βρέθηκε μπροστά μου, ήταν όλοι τους οπλισμένοι και φαίνονταν καλά εκπαιδευμένοι. Πρόλαβα να κρυφτώ πίσω από μερικά κιβώτια πριν με δουν.
Άντρες, αλτ. Είπε ένας ψηλός τύπος που μάλλον ήταν και ο αρχηγός της ομάδας.
Riley πάρε τους άντρες σου και πηγαίνετε δεξιά, Jacks τους δικούς και πηγαίνετε αριστερά, οι υπόλοιποι μαζί μου. Πάμε για το παλάτι. Συνέχισε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Roni
Civilian
Civilian
Roni


Posts : 5674
Join date : 16/09/2011
Age : 33
Location : Shin Sekai

Rough Start Vol.II (Αρχή) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Rough Start Vol.II (Αρχή)   Rough Start Vol.II (Αρχή) I_icon_minitimeΔευ Σεπ 07, 2015 4:41 am

Οι άντρες χωρίστηκαν υπό τις εντολές του διοικητή τους και ακολούθησαν τις υποδεδειγμένες πορείες. Ήμουν σίγουρος πως δεν είναι Marines, οι στολές τους ήταν διαφορετικές. Αλλά δεν μπορούσα να φανταστώ τι άλλο θα μπορούσαν να είναι.
Αποφάσισα να ακολουθήσω ένα από τα δυο κομμάτια που έφυγαν αριστερά και δεξιά, ήξερα το backalley σαν την παλάμη του χεριού μου και έτσι δεν άργησα να βγω μπροστά τους και να τους περιμένω. Λίγα δευτερόλεπτα αργότερα τους είδα να περνάνε κοντά μου. Περίμενα στωικά και την κατάλληλη στιγμή άρπαξα τον τελευταίο άντρα στην σειρά. Του έκλεισα το στόμα για να μην ακουστεί και του έσπασα τον λαιμό με μια κίνηση. Έβγαλα ευθύς αμέσως τα ρούχα μου και τα αντάλλαξα με τα δικά του. Λίγο μετά ήμουν έτοιμος να ακολουθήσω το υπόλοιπο τσούρμο. Από στέγη σε στέγη δεν άργησα να τους βρω. Κατέβηκα στο επίπεδο του δρόμου και τους πλησίασα ενώ συνέχιζα να είμαι κρυμμένος.
Roy,Sirius,Soka καθαρίστε τον δρόμο από αυτά τα αποβράσματα...! Θάνατος στον βασιλιά. Βρυχήθηκε ο άντρας που άκουγε στο όνομα Jacks. Οι τρεις άντρες έτρεξαν μπροστά και μπλέχτηκαν σε μια μάχη με δυο βασιλικούς στρατιώτες. Χρησιμοποίησα την ευκαιρία για να πλησιάσω και να κάτσω στο πίσω μέρος της ουράς των αντρών.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Rough Start Vol.II (Αρχή)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Rough Start (Τελος)
» [Αρχή] The start of a special trip
» [ΑΡΧΗ]the start of a legend....[Τελος]
» [Αρχή]Local Start[Τέλος]
» Revenge [Start]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΧΑΡΤΗΣ :: NORTH BLUE SEA :: LYNEEL-
Μετάβαση σε: