.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 [Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
FirefistAceD.
Pirate
Pirate
FirefistAceD.


Posts : 52
Join date : 23/04/2014

[Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις   [Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ Φεβ 16, 2015 5:49 am

Αφού κοιμηθήκαμε είδα ένα παράξενο όνειρο. Ήμουν εγώ και συνάντησα τον αδερφό μου μετά πήγαμε στην θάλασσα κολυμπάγαμε για πολύ ώρα μέχρι που βρεθήκαμε σε μια υποβρύχιες πόλεις με ψαράνθρωπους. Συναντήσαμε τον πατέρα μας αλλά ξαφνικά όλα καταστρέφονται και όλοι χάνονται. Τότε ξύπνησα τρομαγμένος κοίταξα την ώρα ήταν ακόμη ξημερώματα. Ήπια νερό και έβρεξα το πρόσωπό μου. Αφού έβρεξα το πρόσωπό μου πήγα να ελέγξω αν όλα ήταν έτοιμα για να πιάσουμε τους κλέφτες. Πήγα εκεί που θα γινόταν το πανηγύρι όλα ήταν έτοιμα εκτός από τον καρπό. Αμέσως έτρεξα πίσω στο σπίτι του Lars να πάρω τον καρπό από τον πατέρα του Lars. Όταν τον είδα με κοίταξε και έτρεξα πάνω του. Αμέσως του είπα:

-Δώσε μου τον καρπό για να τον βάλω στο πανηγύρι.

-Εντάξει, ορίστε.

- Αυτό δεν είναι καρπός είναι φρούτο.

- Το ξέρω είναι πολλή σπάνιο να το βρεις μου πήρε χρόνια σκαψίματος στο βουνό.

- Πως είχε θαφτεί;

- Όταν πέθανε ο χειριστής το φρούτο βγαίνει από τον χειριστή του. Με τα χρόνια πέφτουν πολλά στρώματα σκόνης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PhanisD.
Civilian
Civilian
PhanisD.


Posts : 23
Join date : 24/01/2015

[Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις   [Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ Φεβ 16, 2015 10:46 am

Αφού είχα κοιμηθεί πολύ ώρα ξύπνησα το πρωί κοίταξα το δωμάτιο και είδα ότι ο Yoh έλειπε. Κατάλαβα ότι μάλλον θα έχει πάει στο μέρος που θα γινόταν το πανηγύρι για να τελειώσει τις τελευταίες λεπτομέρειες. Ξύπνησα τον Μάριο και για να έχουμε δύναμη έφτιαξα πορτοκαλάδα και ψωμί με βούτυρο και μαρμελάδα. Τα σέρβηρα και αφού τα φάγαμε ξεκινήσαμε για το πανηγύρι που σε λίγη ώρα άρχιζε. Αφού περπατήσαμε λίγο είδαμε τον Yoh να μιλάει με τον πατέρα μου. Ο Yoh κατευθύνθηκε προς το πανηγύρι αρχίσαμε να τρέχουμε για να τον φτάσουμε. Τελικά τον φτάσαμε στο πανηγύρι έβαλε το φρούτο στο κεντρικό βάθρο του πανηγυριού.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marios D.
Civilian
Civilian
Marios D.


Posts : 51
Join date : 18/04/2014

[Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις   [Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ Φεβ 16, 2015 10:58 am

Τότε ο Yoh είπε:

- Lars μπορείς να μας αφήσεις λίγο μόνους μας.

- Εντάξει.

- Κοίτα το ξέρω ότι είναι λίγο δύσκολο να με πιστέψεις αλλά είμαστε αδέρφια. Ο πατέρας μας είναι ψαράνθρωπος και η μητέρα μας άνθρωπος. Και βρήκα αυτή την φωτογραφία στο σεντούκι που είχε αφήσει η μητέρα μας για εμάς.

Είχα παγώσει ολόκληρος, κοίταξα την φωτογραφία και είδα εμένα πολύ μικρό στον βυθό. Τότε αγκάλιασα τον αδερφό μου γιατί δεν είχα άλλο άτομο να με αγαπάει εκτός από τον θετό μπαμπά μου και τον Lars. Εκείνη την στιγμή ανακοινώθηκε η έναρξη του πανηγυριού.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FirefistAceD.
Pirate
Pirate
FirefistAceD.


Posts : 52
Join date : 23/04/2014

[Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις   [Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Φεβ 20, 2015 12:17 am

Αφού άρχισε το πανηγύρι ο Lars ήρθε και μας είπε:

-Πρέπει να χωριστούμε εγώ θα πάω από την δεξιά είσοδο.

Εγώ πήγα από την μπροστινή είσοδο και ο αδερφός μου από την αριστερή. Το πανηγύρι γινόταν στο κέντρο της πόλης μας έλειπε ένα άτομο για να φιλάει την πίσω μεριά. Καθώς το πανηγύρι κρατάει περίπου μια εβδομάδα δεν ξέραμε πότε ακριβώς θα έρθουν. Η ώρα πέρναγε και δεν είχε εμφανιστεί κανένας ακόμα. Το βράδυ είχε φτάσει η ώρα να κλείσει το πανηγύρι για αυτήν την ημέρα. Αφού το πανηγύρι έκλεισε για πρώτη μέρα μαζευτήκαμε και οι τρεις έξω από το σπίτι του Μάριου τους είπα:

-Για να είμαστε σίγουροι ότι θα έρθουν αύριο ο καθένας θα πάει στις αφίσες που κώλυσε και θα γράψει πάνω τους μέχρι αύριο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marios D.
Civilian
Civilian
Marios D.


Posts : 51
Join date : 18/04/2014

[Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις   [Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Φεβ 20, 2015 2:40 am

Τότε χωριστήκαμε και άρχισα να διορθώνω όλες τις αφίσες. Αφού διόρθωσα όσες αφίσες είχα βάλει γύρισα πίσω έξω από το σπίτι μου. Είχα φτάσει πριν τους άλλους έτσι αποφάσισα να πάω να πω στον μπαμπά μου ότι θα έφευγα για να αρχίσω το ταξίδι μου σαν πειρατής. Μπήκα στο σπίτι κοίταξα τον μπαμπά μου και του είπα:

- Μπαμπά θέλω να σου πω κάτι. Λυπάμαι αλλά σε λίγο καιρό θα αρχίσω το ταξίδι μου ως πειρατή. Επίσης γνώρισα τον αδερφό μου και μου είπε για την πραγματική μου οικογένεια.

- Δεν με πειράζει γιε μου και εγώ κάποτε ήθελα να το κάνω αλλά δεν το έκανα και το μετάνιωσα από τότε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PhanisD.
Civilian
Civilian
PhanisD.


Posts : 23
Join date : 24/01/2015

[Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις   [Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Φεβ 20, 2015 7:20 am

Αφού χωριστήκαμε πήγα και διόρθωσα όλες τις αφίσες αφού τελείωσα πήγα πίσω στο σημείο συνάντησης δηλαδή το σπίτι του Μάριου. Περίμενα να έρθουν και οι άλλοι δύο. Αφού περίμενα λίγοι ώρα ήρθε ο Yoh αρχίσαμε να μιλάμε για πολύ ώρα μέχρι που ακούσαμε μια πόρτα να ανοίγει από πίσω μας. Και οι δύο γυρίσαμε αργά το κεφάλι μας και είδαμε τον Μάριο μας έκανε νόημα με το χέρι να περάσουμε μέσα στο σπίτι του. Και οι δύο μπήκαμε μέσα είδαμε στρωμένο το τραπέζι και αρχίσαμε να τρώμε. Τότε εγώ ήμουν πολύ κουρασμένος έτσι πήγα να κοιμηθώ ενώ οι άλλοι συνέχισαν να μιλάνε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FirefistAceD.
Pirate
Pirate
FirefistAceD.


Posts : 52
Join date : 23/04/2014

[Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις   [Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Φεβ 20, 2015 7:41 am

Αφού κοιμήθηκε ο Lars εμείς αρχίσαμε να συζητάμε. Ο πατέρας του Μάριου μου είπε:

- Ώστε εσύ είσαι ο αδερφός του θετού γιου μου. Το μόνο που σου ζητώ είναι αν ξανασυναντηθείτε να μην τον αφήσεις μόνο του γιατί χρειάζεται πολύ βοήθεια.

- Αυτό σκόπευα να κάνω τώρα που τον βρήκα επιτέλους.

Μετά αφού τελειώσαμε ήμασταν και οι δύο κουρασμένοι έτσι πέσαμε για ύπνο για να είμαστε έτοιμη για αύριο. Το βράδυ δεν είδα όνειρο το μόνο που έβλεπα ήταν μαύρο. Το επόμενο πρωί που ξύπνησα ένιωθα ότι θα συνέβαινε κάτι πολύ καλό την επόμενη μέρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marios D.
Civilian
Civilian
Marios D.


Posts : 51
Join date : 18/04/2014

[Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις   [Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Φεβ 20, 2015 8:01 am

Το πρωί που ξύπνησα είχα ένα κακό προαίσθημα για τον Lars. Ο αδερφός μου ήταν είδη ξύπνιος είχαμε αργήσει λίγο για το πανηγύρι γι' αυτό ξύπνησα τον Lars. Σηκώθηκε και επειδή βιαζόμασταν πήραμε το πρωινό στο δρόμο. Μετά από λίγο φτάσαμε στο πανηγύρι και πήραμε όλοι το ίδιο πόστο με εχθές περιμέναμε πολύ ώρα αλλά ακόμα δεν είχαμε εμφανιστεί. Όταν είχε αρχίσει να νυχτώνει άρχισε η εισβολή των κλεφτών. Ήρθαν και οι δέκα από την πλευρά που βρισκόμουν εγώ τότε φώναξα:

- Ήρθαν οι κλέφτες.

Τότε και οι δέκα κλέφτες με σήκωσαν και με πέταξαν στο πάγκο με τα φρούτα που υπήρχαν στο πανηγύρι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PhanisD.
Civilian
Civilian
PhanisD.


Posts : 23
Join date : 24/01/2015

[Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις   [Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Φεβ 20, 2015 8:15 am

Αφού άκουσα τον φίλο μου να φωνάζει έτρεξα προς το κέντρο του πανηγυριού που βρισκόταν και το φρούτο. Είδα και τον Yoh να τους περιμένει καθώς είδαμε και οι δύο τον Μάριο να πετάγεται. Τον βοήθησα να σηκωθεί και τότε είδαμε τους κλέφτες να μας πλησιάζουν. Ορμήσαμε και οι τρεις πάνω τους ήμουν εναντίον των δύο από των δέκα πήδηξα και έκανα μια διπλή κλωτσιά στον αέρα έπεσαν και οι δύο κάτω. Τότε είδα τον ένα που πήγαινε προς το φρούτο έτρεξα προς αυτός και τον χτύπησα στο πρόσωπο και πετάχτηκε στο μαγαζί με τους πυρσούς. Ο ένας πυρσούς πετάχτηκε στο μπαρούτι που ήταν δίπλα μου τότε έγινε η έκρηξη πετάχτηκα πολύ μακριά. Είχα μείνει κάτω και τότε είδα το φρούτο να έρχεται πάνω μου και το κατάπια καταλάθος είχε άθλια γεύση. Είχα μείνει λιπόθυμος για πολύ ώρα όταν ξύπνησα ήταν όλοι από πάνω μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FirefistAceD.
Pirate
Pirate
FirefistAceD.


Posts : 52
Join date : 23/04/2014

[Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις   [Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Φεβ 20, 2015 8:34 am

Ο Lars κατάπιε το φρούτο που ήταν το κεντρικό βάθρο και μετά αφού είχε μήνει μόνο ένας κλέφτης όρθιος έφυγε οι κλέφτες είχαμε νικήσει δύο ο καθένας μόνο που ο Lars νίκησε έναν παραπάνω. Αφού συνήλθε του είπαμε τι συνέβη μας είπε:

- Αφού τελείωσε αυτή η ιστορία θέλω να εκπληρώσω το όνειρό μου θα ανοίξω τους ορίζοντές μου και θα γίνω πειρατής.

- Και εγώ μαζί σου φίλε.

Περιμέναμε να τελειώσει το πανηγύρι για να φύγουμε όλοι μαζί. Το βράδυ όταν τελείωσε το πανηγύρι πήγαμε στο λιμάνι κοιτάγαμε την θάλασσα. Τότε γυρίσαμε είδαμε όλους τους κατοίκους του νησιού και τους είπαμε και οι τρεις μαζί:

- Θα σας θυμόμαστε πάντα!!!

- Σας ευχαριστούμε που μας προστατεύσατε.

Τότε ανεβήκαμε και οι τρεις στις βάρκες μας και αρχίσαμε να κλαίνε και οι δύο από συγκίνηση. Εγώ ήμουν χαρούμενος που βρήκα τον αδερφό μου και πέρασα όλοι αυτή την περιπέτεια. Τότε αναχωρήσαμε και οι τρεις μαζί ανυπομονούσα για την επόμενη περιπέτεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Monkey D. Luffy
Administrator
Administrator
Monkey D. Luffy


Posts : 16414
Join date : 09/01/2010
Age : 29
Location : New World

[Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις   [Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Φεβ 21, 2015 9:59 am

Όνομα Χαρακτήρα:Yoh,Μάριος, Zonji D. Lars
Παράταξη:Πειρατής,Πολίτης,Πολίτης
Bounty:-
Story of the month:όχι
Φήμη:όχι
Beli:6.000/5.000/5.000
Βαθμολογία:4/10
Παρατηρήσεις:Αρχικά ζητάω συγνώμη για την καθυστέρηση.Δουλειές και τρεχάματα.
Έπειτα χάρηκα πολύ που κάνατε μια ομαδική ιστορία μεταξύ σας(Από όσο ξέρω είστε παρέα?) και φυσικά και χαίρομαι που μας στηρίζεται στο φόρουμ.
Η ιστορία δεν είναι ικανή για φρούτο καθώς η περιγραφή των γεγονότων ήταν πολύ γρήγορη(χρειάζεται πιο αργή εναλλαγή στις σκηνές) και γενικά πιο ομαλή περιγραφή στο τι γίνεται γύρω σας(συναισθήματα,τι βλέπετε πως σκέφτεστε).Ποτέ μην βιάζεστε να τελειώσετε μια ιστορία.Ελπίζω την επόμενη φορά να μας δείξετε κάτι πολύ καλύτερο και να μπω και εγώ στην ιστορία(να σας τροποποιήσω λίγο τα γεγονότα μπουαχα!).
Τα βραβεία θα προστεθούν κανονικά,και επειδή στην ιστορία έχετε φάει το φρούτο,ή ετοιμάζεται μια καινούργια για φρούτο ή συνεχίζεται σαν να μην έγινε αυτό το γεγονός.[mor1]
Οποιαδήποτε απορία πμafro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.onepiecegr-rpg.com
 
[Τέλος-Φρούτο] Αποκαλύψεις
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» [Αρχή-Φρούτο] Treasure Hunt!![Τέλος-Φρούτο]
» [Αρχή-Φρούτο]The Quest[Τέλος-Φρούτο]
» [Τέλος-Φρούτο] Ο Διαβολικός Καρπός
» [Τέλος-Φρούτο]Προβλήματα
» [Τελος-Φρουτο]Ο Βασιλικός Καρπός

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΧΑΡΤΗΣ :: EAST BLUE SEA :: DAWN ISLAND-
Μετάβαση σε: