.::Greek OP RPG::.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

.::Greek OP RPG::.

.::The Ultimate Forum Game::.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Παρόντες χρήστες
3 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 3 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 63, στις Τρι Μαρ 25, 2014 6:34 am

 

 Punk Hazard Arc-Death Pirates

Πήγαινε κάτω 
+3
XnX11
SoulGiver
strent
7 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Monkey D. Luffy
Administrator
Administrator
Monkey D. Luffy


Posts : 16414
Join date : 09/01/2010
Age : 29
Location : New World

Punk Hazard Arc-Death Pirates Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Punk Hazard Arc-Death Pirates   Punk Hazard Arc-Death Pirates I_icon_minitimeΤρι Απρ 30, 2013 12:23 pm

Death Pirates



Punk Hazard Arc-Death Pirates Header10

Ταξίδι στο New World

Χρώματα των χαρακτήρων στην ιστορία:

Strent-Color:Cyan
Killer Bee-Color:Orange
Trafalgar Law-Color:Green
Portgas D. Ace-Color:Red
Vilinna La Feilen-ColorDeeppink
Silver Elf-Color:darkgoldenrod

ΚαπετάνιοςVilinna La Feilen




Η σειρές των πόστ θα γίνονται ως εξής:

Εγώ(Monkey D. Luffy)-Σας καθοδηγώ και βάζω εμπόδια!
Strent
Killer Bee
Trafalgar Law
Portgas D. Ace
Vilinna La Feilen
Silver Elf

Και μετά τον Silver Elf ξανά εγώ και συνεχίζουμε.



Θα μπορώ να πεταχτώ ανά πάσα στιγμή άσχετα αν έχω σειρά ή όχι.
Η σειρά θα συνεχίζει κανονικά όμως afro
Όταν έρθει η στιγμή της μάχης θα σας δώσω οδηγίες για το πως θα πολεμήσετε.




Όταν έρθει η ώρα να πάρετε απόφαση για κάποιο δρόμο ή όχι,αυτό θα το αποφασίζει η καπετάνιος σας και θα μου δίνει την απάντηση μέσα στην ιστορία.
Έπειτα συνεχίζεται κανονικά η σειρά της ιστορίας από εκεί που είχε μείνει.



ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ

  • Μην κάνετε ότι νανε στην ιστορία.
  • Να πηγαίνετε με βάση αυτά που γράφω και όχι να γράφετε ότι είστε άλλου για αλλού.
  • Να σέβεστε τις αποφάσεις του καπετάνιου σας.
  • Να μπαίνετε τακτικά και να κάνετε κανονικά το πόστ σας.
  • Άμα το τελειώσουμε με επιτυχία τότε θα σας δώσω βραβεία για όταν ξεκινήσει το παιχνίδι.
  • Καλή απόλαυση afro





"Ποιος θα το περίμενε......έπειτα από 3 χρόνια ταξιδιού και τόσες επισκέψεις σε τόσα νησιά,φτάσαμε στην κορυφή του κόσμου...στο μέρος στο οποίο ζουν οι ποιο δυνατοί πολεμιστές όλου του κόσμου...Yonkou-Shichibukai-Admirals κοντράρουν τις δυνάμεις τους εδώ...σε αυτή την θάλασσα και ήρθε η στιγμή να δούμε για το αν θα μπορούμε να καταφέρουμε να αντέξου-
-ΟΥΟΟΥΥΥΥΥΥΥ!Τι είναι αυτόοοοοο?!!!
Ξαφνικά την ώρα που η Καπετάνιος Vilinna έγραφε στο ημερολόγιο της πετάχτηκε από το πουθενά ο Silver Elf ο οποίος είχε σκοπό να τις αποσπάσει την προσοχή επειδή δεν έβρισκε τι να κάνει στην ώρα του.
645645 645645 <--Silver Elf
-Σου έχω πει...χίλιες φορές...όταν γράφω στο ημερολόγιο μου μην με απασχολείς!!!!! 575675
-Μα...εγώ απλά....
-Μην μιλάς! Φανερά εκνευρισμένη η καπετάνιος φώναξε στον Silver ο οποίος δεν έδειχνε να το παίρνει στα σοβαρά καθώς του άρεσε να την πειράζει.
-Ει,Ει...Ποιος ενοχλεί την αγαπημένη μου καπετάνισσα?
Αυτό το κατάξανθο μαλλί της Vilinna και το πανέμορφο της πρόσωπο έκαναν τον κάθε άντρα να λιώνει για εκείνην και σαφώς δεν γινόταν να μην έλιωναν με την ομορφιά της και οι άντρες που είναι στο πλήρωμα της.
-Silver,άμα ξαναενοχλήσεις την...
-ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ?? Φώναξε δυνατά ο Bee.
Ο κακός χαμός επικρατούσε στο πλήρωμα όμως η Καπετάνιος έβαλε ένα τέλος..
-ΣΚΑΣΜΟΣ!!!! Απόλυτη ησυχία στο πλοίο.Μέχρι και τα ψάρια σταμάτησαν να κολυμπάνε για μια στιγμή.
-Bee και Law πηγαίνετε για το φαί!Silver μαγειρεύεις!Strent Ποτίζεις τα λουλούδια!Ace εσύ καθαρίζεις τα δωμάτια! και εγώ θα κάτσω να ηρεμήσω λίγο... είπε με μεγάλη ανακούφιση η Vilinna καθώς έβλεπε τους πάντες να πηγαίνουν στο πόστο τους και την ίδια έτοιμη να βάλει τα γυαλιά της για να ξαναγράψει στο ημερολόγιο της.
"αν θα μπορούμε να καταφέρουμε να αντέξουμε στην θά-"

*Bellu Bellu Bellu Bellu*(Den Den Mushi)

-Τι έγινε πάλι? 423425
Το Den Den Mushi άρχισε να χτυπά εκνευρίζοντας για άλλη μια φορά την Vilinna ή οποία προσπαθούσε να γράψει ξανά στο ημερολόγιο της χωρίς αποτέλεσμα.
-Ποιος είναι?απάντησε φανερά εκνευρισμένη.
-ΒΟΗΘΕΙΑ!Ένας Samurai μας κυνηγάει!
-Που είστε?!!
-Punk Hazard!Μας σκοτώνει....ό...λους...
Η Vilinna είχε σοκαριστεί από αυτό που άκουσε...
-Κάτι πρέπει να κάνω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.onepiecegr-rpg.com
strent
Civilian
Civilian
strent


Posts : 34
Join date : 13/02/2013

Punk Hazard Arc-Death Pirates Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Punk Hazard Arc-Death Pirates   Punk Hazard Arc-Death Pirates I_icon_minitimeΤρι Απρ 30, 2013 12:58 pm

Παντα τα ιδια. Γιατι να μην υπαρχει μια ησυχη μερα που ο καθενας θα κανει τη δουλεια του χωρις τιποτα να τον διακοψει..Καπεταννισα η αποφαση ειναι δικη σ. Ακολουθησε το ενστικτο σ και εμεις ημαστε μαζι σ. Εγω ομως εχω ενα πολυ κακο προαισθημα γιαυτο.Αυτη η θαλασσα κριβει πολλα μυστικα που δεν εχουμε καν φανταστει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SoulGiver
Moderators
Moderators
SoulGiver


Posts : 876
Join date : 12/08/2011

Punk Hazard Arc-Death Pirates Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Punk Hazard Arc-Death Pirates   Punk Hazard Arc-Death Pirates I_icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2013 12:05 am

Tην ωρα που εγω μάζι με τον Law ήμασταν στην κουζινα και τρωγαμε μια απο τις σπεσιαλιτε του silver ακοσυαμε καποιον να φωναζει <<ΒΟΗΘΕΙΑ!Ένας Samurai μας κυνηγάει!>> και αμεσως απο την φωνη κατλαβαμε οτι ηταν ο Silver elf κοιταχτηκαμε στα ματια μια στιγμη με τον Law διοτι ειχαμε αν αντιμετωπισουμε ενα διλημα να παμε να σωσουμε τον Silver η να κατσουμε να τελειωσουμε το φαγητο μας πρωτα?
-Λοιπον εσυ τι λες? τον ρωτησα την ωρα που αρπαζα ενα μπουτακι κρετατος
-Δεν ξερω ειναι πραγματικα δυσκολη αποφαση μου αντιγυρισε αυτος την ωρα που εβαζε λιγη σαλτσα στις ψητες του πατατες
-Λοιπον ξερεις τι λεω? τον ρωτησα εγω προσπαθωντας να του αποσπασω την προσοχη και να του κλεψω καμια πατατα γιατι τις δικες μου τις ειχα τελειωσει πριν απο πολυ ωρα
-Οχι για πες μου.. απαντησε αυτος με δηθεν απορια εχωντας μαλλον καταλαβει τα σχεδια μου για τις πατατες τωρα ειχε βαλει το χερι του γυρο απο το πιατο του σαν να προστατευε εναν υπερπολυτιμο θησαυρο
-Λεω να παω να βοηθησω ειπα εγω πεπεισμενος πλεον οτι δεν θα ξεκλεβα ουτε μια πατατα απο τον Law.Ετσι σηκωθηκα σιγασιγα παο το τραπεζι και βγηακ απο την κουζινα.Ομως καθως εβγαινα απο την πορτα η καπετανιος πηγε να πεσει πανω μου φωναζωντας με μανια
-Θα σε σκοτωσω μπασταρδε..
Εγω τα εχασα εκεινη την στιγμη μη ξερωντας τι να πω
-Καπετανιε παντα τα πηγεναμε καλα τι σε επιασε τωρα?
-Δεν μιλαω σε σενα ρε ηλιθιε και φυγε απο την μεση με εμποδιζεις απο το να διαλυσω αυτον τον παλιοσαμουραϊ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
XnX11
Civilian
Civilian
XnX11


Posts : 99
Join date : 24/04/2013
Age : 26
Location : xanthi

Punk Hazard Arc-Death Pirates Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Punk Hazard Arc-Death Pirates   Punk Hazard Arc-Death Pirates I_icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2013 1:38 am

εγώ λέω να πάει 1 μικρό group 2-3 άτομα να δουν τι παίζει στο νησί θα χρειαστούμε πολλή φαγητό και sake ποιος θα έρθει μαζί μου?όμως πρώτα να κοιμηθούμε λίγο πριν φύγουμε! afro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Monkey Newgate Billys
Civilian
Civilian
Monkey Newgate Billys


Posts : 45
Join date : 23/04/2013
Age : 25
Location : Xanthi

Punk Hazard Arc-Death Pirates Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Punk Hazard Arc-Death Pirates   Punk Hazard Arc-Death Pirates I_icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2013 2:17 am

Εγω πιστεβω ο,τι πρωτα πρεπει να οργανοθουμε και να φτιαξουμε ενα σχεδιο για να μπορεσουμε να σωσουμε τον σαμουραι,πιστεβω ο,τι πρεπει να παμε σαν γρουπακια οπως ειπε και Lawαλλα αποφασιζει ο Καπετανιος μας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Evriale
Pirate
Pirate
Evriale


Posts : 1658
Join date : 08/06/2011
Age : 29
Location : Behind you muhahaha

Punk Hazard Arc-Death Pirates Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Punk Hazard Arc-Death Pirates   Punk Hazard Arc-Death Pirates I_icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2013 3:05 am

Ίσιωσα το κορμί μου και πήρα μια βαθιά ανάσα ώστε να ανακτήσω την χαμένη μου ηρεμία. Μετά από ελάχιστα δευτερόλεπτα μίλησα στο πλήρωμά μου το οποίο βρισκόταν στην τραπεζαρία.

Ρεμάλια, όπως ακούσατε υπάρχει ένας ισχυρός αντίπαλος στο νησί, ο οποίος για κάποιο λόγο κυνηγά τους ανυπεράσπιστους ανθρώπους που καταφεύγουν στο νησί. Υπό κανονικές συνθήκες θα φεύγαμε και δεν θα κοιτούσαμε πίσω όμως οι προμήθειες μας δεν είναι αρκετές για να πλεύσουμε μέχρι το επόμενο νησί. Επομένως θα σταματήσουμε εδώ. Στόχος μας είναι να συνεργαστούμε με την πλευρά που έχει τη δυνατότητα να μας ανταμείψει με τρόφιμα. Για αυτό σας διατάζω να μην μπλεχτείτε σε μάχες εκτός εάν πρόκειται για αυτοάμυνα.

Έκανα μια μικρή παύση για να βεβαιωθώ ότι το πλήρωμά μου έδινε σημασία. Ευτυχώς είχαν αποφασίσει να σοβαρευτούν και να ακούσουν με προσοχή το σχέδιό μου.

Γνωρίζουμε ότι στο νησί υπάρχει ένας "σαμυράι" και τουλάχιστον ένας επιζώντας. Παρόλα αυτά το νησί είναι μεγάλο οπότε ίσως να υπάρχουν και άλλοι "κάτοικοι", ότι και να γίνει να έχετε τα μάτια σας ανοιχτά και να μην εμπιστευτείτε κανέναν. Θα χωριστούμε σε δύο ομάδες και θα συναντηθούμε στο κέντρο του νησιού. Silver , θα είσαι ο αρχηγός της δεύτερης ομάδας, θέλω να πάρεις μαζί σου τον Strent και τον Bee, ίσως αυτό τον βοηθήσει να μάθει να ξεχωρίζει τη φωνή σου ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΕΝΟΣ ΑΓΝΩΣΤΟΥ!

Είπα, φανερώς εκνευρισμένη από το λάθος του Bee. Ήξερα όμως ότι τώρα δεν ήταν η ώρα για γκρίνια. Θα το κράταγα μέσα μου και θα τον έβριζα μόλις τελείωνε η αποστολή.

Θα πάρετε τη σωσίβια λέμβο και θα αγκυροβολήσετε σε αυτή την πλευρά του νησιού. Οι υπόλοιποι θα συνεχίσετε μαζί μου ανατολικά, εάν οι φήμες που άκουσα είναι σωστές θα ήταν καλό να ντυθήτε ζεστά. Έχετε τις οδηγίες σας και περιμένω θετικά αποτελέσματα. Και να θυμάστε, στόχος μας είναι να βρούμε προμήθειες όχι να γίνουμε ήρωες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
el Latino
Revolutionaries
Revolutionaries
el Latino


Posts : 173
Join date : 02/04/2012
Age : 30
Location : Xανια-Ρεθυμνο

Punk Hazard Arc-Death Pirates Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Punk Hazard Arc-Death Pirates   Punk Hazard Arc-Death Pirates I_icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2013 3:14 am

Ειμασταν ολοι ακομα στο πλοιο και ετοιμαζομασταν να παρουμε την λεμβο και να χωριστουμε απο το υπολοιπο πληρωμα. Μια στιγμη σταθηκα πισω απο τον Bee και του ψιθυρισα
---Ειμαι ο Samurai....Θα σας σκοτωσω ολουςςςςςς !! 423
Eκεινος τιναχτηκε λιγο αλλα μολις με αντιληφθηκε ησυχασε και με αγνοησε.
Η Καπετανιος ομως μου εριξε μια κλεφτη σοβαρη ματια. "Καλυτερα να σταματησω αυτες τις πλακες γιατι η θεση μου ως υπαρχηγος δεν ειναι δεδομενη! "
Πηρα ενα σοβαρο υφος και φωναξα
---Strent!, Bee ! Φυγαμε!!
Πρωτος εγω αρχισα να κατεβαινω την φτιαγμενη απο σχοινι σκαλα ωσπου εν τελει πατησα ποδι στην λεμβο που λικνιζοταν στην θαλασσα...





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Monkey D. Luffy
Administrator
Administrator
Monkey D. Luffy


Posts : 16414
Join date : 09/01/2010
Age : 29
Location : New World

Punk Hazard Arc-Death Pirates Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Punk Hazard Arc-Death Pirates   Punk Hazard Arc-Death Pirates I_icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2013 3:03 pm

1η ομάδα:Vilinna-Law-Ace-Ανατολικά

2η ομάδα:Silver Elf-Strent-Killer Bee-Δυτικά



Έπειτα από την απόφαση της καπετάνισσας τους οι Death Pirates χωρίστηκαν σε δυο ομάδες με σκοπό να βρουν και να βοηθήσουν ανθρώπους που κινδυνεύουν από αυτόν τον "Σαμουράι" που ακούστηκε ότι τους κυνηγάει στο Den Den Mushi.
Η διαδρομή τους με το πλοίο τους Death God ήταν ομαλή μέχρι που..
-Καπετάνισσα!Δείτε μπροστά μας!φώναξε ο Ace δυνατά καθώς αντίκρισε μπροστά του ένα νησί το οποίο έχει πάρει όλο φωτιά!
-Τι γίνεται εκεί? O.O Τι στο διάολο είναι αυτό?!!πετάχτηκε σοκαρισμένη η Vilinna.
-Ουυυυυ...Θεικό!Και θα πρέπει να πατήσουμε εμείς εκεί?
-Να δω πως θα πατήσουμε το πόδι μας εκεί....είπε με σοβαρό ύφος ο Bee καθώς κοιτούσε προσεχτικά προσπαθώντας να σκεφτεί μια λύση για το πως θα πατήσει η ομάδα του στο νησί.
Έπειτα από τις φιλοσοφίες του καθενός,χωρίστηκαν οι δυο ομάδες,μπήκαν στα δυο τους μικρά πλοία που είχαν σχεδιαστεί σε περίπτωση ανάγκης και προχώρησαν προς τις πλευρές που είχαν πει. Η 1η ομάδα θα πάει ευθεία προς την φωτιά και η δεύτερη θα πρέπει να κάνει τον κύκλο να πάει από την απέναντι πλευρά.

1η ομάδα:
Καθώς φτάσανε κοντά στην φωτιά στην οποία τους εμπόδιζε πετάχτηκε με σατανικό ύφος η Villinna...
-Ace.... [mor27]
-Fire Hole!Φώναξε ο Ace δυνατά καθώς άνοιξε μια μεγάλη τρύπα στην φωτιά που τους εμπόδιζε με αποτέλεσμα να μπορούν να περάσουν χωρίς κάποιο πρόβλημα προς την πύλη.
-Να δω πως θα περάσει η άλλη ομάδα στην απέναντι πύλη.. [mor21]

2η ομάδα:

-Αψού!Κάποιος μιλάει για εμάς.... 423425


1η ομάδα:
-Ace πραγματικά για πρώτη φορά πιστεύω πως είσαι πολύ χρήσιμος!
-Ευχαριστ--Ε?!!! 97897
Μπροστά τους αντίκρισαν μια τεράστια πύλη με μια μεγάλη πινακίδα με το όνομα Punk Hazard...
-Φτάσαμε λοιπόν....Law!
Και η πόρτα κόπηκε στα δυο.
Μπαίνοντας μέσα η θερμοκρασία εκτοξεύτηκε και όλοι άρχισαν να βγάζουν τα ρούχα τους ώστε να μην ζεσταίνονται. afro
Μπροστά τους μικρά κατεστραμμένα και λιωμένα σπιτάκια και γύρω γύρω τα "διακοσμούσε η φωτιά" στην οποία ανέβαζε επικίνδυνα την θερμοκρασία..
Βλέπετε μπροστά σας δυο διαφορετικές διαδρομές:

Δεξιά ή Αριστερά?

Αποφασίζει ο επόμενος που θα κάνει πόστ από την 1η ομάδα:
Xnx11 <----Trafalgar Law




2η ομάδα:
Έπειτα από την μεγάλη διαδρομή που κάνανε με το πλοίο(Με το πλοίο πήγαν στην άλλη πλευρά για να φτάσουν γρήγορα) και την βαρετή τους διαδρομή το ρίξανε στο φαΐ για να γεμίσουν δυνάμεις.
Καθώς η ζέστη τους είχε διαπεράσει από την φωτιά που περικυκλούσε το νησί,όλοι ήταν χωρίς τις μπλούζες τους και ψήνανε τα μπούτια κοτόπουλου γεμίζοντας το στομάχι τους μέχρι που ένα παγωμένο αεράκι έφερε τα πάνω κάτω.
-Ττττιιιι κρύο είναι αυτό??!
-Ειιι..όπα! τι γίνεται? τι κρύο είναι αυτό ξαφνικά?!!φώναξε δυνατά καθώς έβγαινε από τα δωμάτια των αντρών ο Bee..
-Δεν ξέρω τι γίνεται...αλλά ντυθείτε καλά....δείτε!
Το άλλο μέρος του νησιού ήταν το άκρος αντίθετο από αυτό που είδαν στην αρχή...ήταν όλο από πάγο!
Το πλοίο σταμάτησε πάνω σε μια σκληρή στρώση πάγου και όλοι κατέβηκαν ντυμένοι με γούνινα ρούχα...
-Λοιπόν?ας μπούμε....!!!
Μπροστά τους ήταν με τεράστια πύλη με μεγάλη στρώση πάγου το οποίο το έκανε πολύ σκληρό το να καταφέρει ακόμη και ένας χρήστης φρούτου να το σπάσει.....




Πρέπει να χρησιμοποιήσετε δυνάμεις και να περιγράψετε τι ζημιά κάνατε στην πύλη.

Π.Χ Entei:Πέταξα μια μεγάλη μπάλα φωτιάς με αποτέλεσμα να ανοίξω μια μεγάλη τρύπα στην πύλη.

ή έλιωσα τους πάγους π.χ με την φωτιά ή με λέιζερ(pika pika no mi)


Επόμενο Πόστ:
STRENT->Θα πρέπει να γράψεις μόνο για την ομάδα σου και τι κάνεις για να προσπαθήσεις να σπάσει η πύλη [mor1]

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.onepiecegr-rpg.com
strent
Civilian
Civilian
strent


Posts : 34
Join date : 13/02/2013

Punk Hazard Arc-Death Pirates Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Punk Hazard Arc-Death Pirates   Punk Hazard Arc-Death Pirates I_icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2013 7:22 pm

Με το που πατησαμε τα ποδια μας σε στερεο εδαφος ενα ριγος διαπερασε τα κορμια μας.
-Πω... τι κρυο ειναι αυτο...Ποιος θα μπορουσε να επιζει σε ενα μερος σαν και αυτο? Ποιος να ειναι αραγε αυτος που καλουσε σε βοηθεια?
Κοιταξα τον Bee και τον Elf και καταλαβα πως ειχαν την ιδια απορια στο προσωπο τους.Μπροστα μας υψηνοταν μια τεραστια πυλη καλυμενη με παγο τοσο μεγαλοπρεπης που σε εξουσιαζε μονο με την οψη της. Λες και θα μπορουσε να αντεξει τα παντα.
-Παιδια αν θελουμε να συνεχισουμε πρεπει να περασουμε απο αυτην την πορτουλα
Τους ειπα με χαμογελο και διαθεση σαρκασμου και επειτα εδραιωνοντας τα ποδια μου καλα στο εδαφος πηρα θεση για να δοκιμασω να την ριξω. Βγαζοντας ενα βελος και τοποθετοντας στο στην ειδικη σχισμη λεω σχεδον αθορυβα
-Ας δουμε λοιπον ποια ειναι η δυναμη σου...ARROW OF DEATH!!!
Η χορδη του τοξου τεντωνεται και το βελος φευγει. Μια πρασινη φλογα το ακολουθα ως το σημειο συγκρουσης οπου και γινετε μια τεραστια εκρηξη
χαχαχαχα. [mor005] Τοσο απλο.Παμε παιδια
Κιομως....οταν εφυγε το συννεφο καπνου και φανηκε καθαρα πλεον η πυλη δεν ειχε παθει παρα μονο μια γρατζουνια [mor27]
-Ισως τελικα να ειναι δυσκολοτερο αποσο περιμενα.
Και εκεινη την ωρα βλεπω τον Bee πισω μου να εχει το βλεμμα του καρφωμενο στην πορτα. Ετοιμος να δοκιμασει τις δυναμεις του απεναντι της.
Bee ισως αν συνδιασουμε τις δυναμεις να τα καταφερουμε.
Και τοτε τον βλεπω να κανει ενα αποφασιστικο βημα μπροστα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SoulGiver
Moderators
Moderators
SoulGiver


Posts : 876
Join date : 12/08/2011

Punk Hazard Arc-Death Pirates Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Punk Hazard Arc-Death Pirates   Punk Hazard Arc-Death Pirates I_icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2013 10:37 pm

-Οκ...Με το σημα μου θα κανουμε ταυτοχρονη επιθεση στην πορτα Strent εισαι ετοιμος? ειπα χωρις καν να γυρισω να κοιταξω τον Elf ελπιζωντας να μην χρειστει να βοηθησει και αυτος.Το ειχα αποφασισει σε αυτη τη ναποστολη θα γινομουνα ηρωας.Το ηξερα οτι το λαθος που εκανα πριν με την φωνη του συντροφου μου με ειχε ριξει στα ματια της καπετανισας και ηθελα να ξανακερδισω την συμπαθεια της και παλι (και γιατι οχι και την ιδια).Συγκεντρωσα λοιπον λιγη ενεργεια στην παλαμη του χεριου μου και οταν αρχισα να συγκεντρωνονται κεραυνοι και να πεταγωντε σπιθες απο το χερι μου εδωσα το συνθημα στον Strent
-ΤΩΡΑ του φωναξα δυνατα αλλα πριν προαλβουεμ να κανουμε τιποτα ακουσαμε απο πισω μας μια φωνη
-Lazer cannon και ειδαμε τον Silver να εχει παρει θεση επιθεσης οπως και ειχε κανει.Εκεινη την σιτγμη εξοργιστηκα και θολωσα
-Τι νομιζεις οτι κανεις? του φωναξα εγω αγρια και οι κεραυνοι στο χερι μου μεγαλωσαν και κατευθηνομουν προς το μερος του απειλιτικα αλλα τοτε ακουσα τον Strent να λεει
-Bee κοιτα τα καταφερε το ανοιξε... εγω γυρισα σαστισμενος και κοιταξα οντως η επιθεση οτυ Silver ειχε ανοιξει μια τρυπα στην πορτα.
-Χα σειγα και εγω θα την ανοιγα ειπα πειρφρονυτικα και εσβησα τις σπιθες απο το χερι μου και γυρισα πηγιανωντας προς την πορτα
-Ειμαι σιγουρος για αυτο ακουσα τον Silver να ψιθυριζει αλλα δεν ηθελα να δωσω περισσοτερη σημασια αυτο που μου ειχε κινησει τωρα την περιεργεια ηταν η πορτα και τι κρυβοταν απο πισω τη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
XnX11
Civilian
Civilian
XnX11


Posts : 99
Join date : 24/04/2013
Age : 26
Location : xanthi

Punk Hazard Arc-Death Pirates Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Punk Hazard Arc-Death Pirates   Punk Hazard Arc-Death Pirates I_icon_minitimeΠεμ Μάης 02, 2013 1:33 am

-hmmmmm σκέφτηκα ότι αν κάνω βλακεία όλη θα κράζουν εμένα

-λέω να κρατήσουμε 1 point σε όλους τους δρόμους που θα πρέπει να διαλέξουμε σκέφτηκα πολλή ώρα και στο τέλος το έπαιξα κορόνα γράμματα [0xd]
-κορόνα δεξιά γράμματα αριστερά γύρισα το νόμισμα
-κορόνα πάμε δεξιά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Monkey D. Luffy
Administrator
Administrator
Monkey D. Luffy


Posts : 16414
Join date : 09/01/2010
Age : 29
Location : New World

Punk Hazard Arc-Death Pirates Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Punk Hazard Arc-Death Pirates   Punk Hazard Arc-Death Pirates I_icon_minitimeΠεμ Μάης 02, 2013 5:04 am

Ήρθε η ώρα να πεταχτώ λίγο στην ιστορία σας:

1η Ομάδα:

Πηγαίνοντας δεξιά δεν αντικρίζετε τίποτα άλλο παρά λιωμένα σπιτάκια και παντού φωτιά.Βλέπετε όμως έναν δρόμο το οποίο θα σας βγάλει προς την απέναντι πλευρά του.Καθώς πηγαίνετε προς αυτό το δρόμο μια τεράστια σκιά εμφανίζεται μπροστά σας....

Πάμε για την πρώτη μάχη του Arc 1η ομάδα?

Ένας δράκος!
Όλοι η 1η ομάδα πήρε θέσεις μάχης και ο δράκος ετοιμαζόταν για την πρώτη του επίθεση!




2η ομάδα:

Σπάσατε την πύλη και ένας πολύ δυνατός ήχος ακούστηκε στο νησί από τις δυνάμεις που χρησιμοποιήσατε.Ίσως αυτό να μην είναι καλό!
Καταφέρνετε και βλέπετε ένα μικρό σπιτάκι(όπως φαίνεται στο μάτι σας) αλλά είναι αρκετά μακριά από εκεί που είστε.Τίποτα όμως δεν σας έκανε να τα παρατήσατε και έτσι θέσατε στόχο να πάτε να δείτε τι γίνεται.
Καθώς προχωράγατε προς το "σπιτάκι" αυτό και με την θύελλα χιονιού να δυναμώνει,ακούσατε κάποια βήματα προς εσάς,καμιά σχέση με τα συνηθισμένα.
Ξαφνικά από το πουθενά ο Silver δέχτηκε ένα γερό χτύπημα στο κεφάλι με αποτέλεσμα να τραυματιστεί σοβαρά να χάνει τις αισθήσεις του πέφτοντας κάτω.
-Τι έγινε?!φώναξε ο Strent γυρνώντας το κεφάλι του πίσω να δει τον Silver.
-Ήρθατε σε λάθος περιοχή ανθρωπάκια...
Και ένας γίγαντας εμφανίστηκε μπροστά τους!


Έτοιμη για την δεύτερη μάχη?

Ο Silver μένει εκτός μάχης γιατί είναι λιπόθυμος και τραυματισμένος οπότε θα παρακολουθεί την μάχη σας!





Η ιστορία σταματάει εδώ!
Μόλις τελειώσουν οι δυο μάχες συνεχίζει κανονικά η σειρά της ιστορίας.
Θα είναι η σειρά του Portgas D. Ace στην ιστορία!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.onepiecegr-rpg.com
Monkey Newgate Billys
Civilian
Civilian
Monkey Newgate Billys


Posts : 45
Join date : 23/04/2013
Age : 25
Location : Xanthi

Punk Hazard Arc-Death Pirates Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Punk Hazard Arc-Death Pirates   Punk Hazard Arc-Death Pirates I_icon_minitimeΠαρ Μάης 03, 2013 1:24 pm

Οχχχχχ Καπετανιε Law ακουσατε αυτον τον δυνατο υχο πιστεβω οτι τα παιδια εχουν προβληματα...λετε να παμε να τους βρουμε να τους βοηθησουμε η να συνεχισουμε τον δρομο μας?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Evriale
Pirate
Pirate
Evriale


Posts : 1658
Join date : 08/06/2011
Age : 29
Location : Behind you muhahaha

Punk Hazard Arc-Death Pirates Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Punk Hazard Arc-Death Pirates   Punk Hazard Arc-Death Pirates I_icon_minitimeΠαρ Μάης 03, 2013 2:30 pm

O δράκος είχε ηττηθεί σχετικά εύκολα και γρήγορα αλλά παρά την ένταση της μάχης όλοι μας είχαμε ακούσει μια μεγάλη έκρηξη από τη δυτική πλευρά του νησιού.

Δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι αυτό που ακούσαμε ήταν οι άλλοι, η απόσταση παραείναι μεγάλη. Όπως και να έχει είναι αρκετά ικανοί να αντιμετωπίσουν τον κίνδυνο χωρίς τη βοήθεια μας. Θα συνεχίσουμε δυτικά μέχρι το κέντρο του νησιού, εάν δεν τους βρούμε εκεί τότε απλά θα προχωρήσουμε στο δυτικό τμήμα

Είπα καθώς έδεσα τα μέχρι τότε λιτά μαλλιά μου τα οποία με ζέσταιναν υπερβολικά. Η θερμοκρασία ήταν πάνω από σαράντα βαθμούς και η δύναμη του Ace δεν βοηθούσε ιδιαίτερα την κατάσταση.

Ας ελπίσουμε ότι αυτός ο σαμουράι βρίσκεται σε ένα μέρος με κλιματισμό, δεν είμαστε ούτε μια ώρα σε αυτό το νησί και ήδη έχω γίνει μούσκεμα από τον ιδρώτα...εμπρός ας συνεχίσουμε!

Διέταξα την ομάδα μου καθώς έκανα τα πρώτα βήματα προς το δυτικό τμήμα του νησιού.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
el Latino
Revolutionaries
Revolutionaries
el Latino


Posts : 173
Join date : 02/04/2012
Age : 30
Location : Xανια-Ρεθυμνο

Punk Hazard Arc-Death Pirates Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Punk Hazard Arc-Death Pirates   Punk Hazard Arc-Death Pirates I_icon_minitimeΠαρ Μάης 03, 2013 2:52 pm

Aνοιξα τα ματια μου... Ζαλιζομουν αρκετα και τα 2 κεφαλια που στεκοντουσαν απο πανω μου τα μετρησα για τουλαχιστον τεσσερα.
---Τι εγινε ρε παιδια? ρωτησα σηκωνοντας το κεφαλι ελαφρα.
---Σε χτυπησε ξαφνικα ενας τυπος! ειπε ο Strent δειχνοντας ενα πτωμα ενος γιγαντα.
---Απλα τυπος? ρωτησα με ενα παραξενο υφος κοιταζοντας το μεγεθος του γιγαντα.
---Παμε να τον δουμε! Προσπαθησα να σηκωθω στα ποδια μου. Ο Bee με επιασε απο τους ωμους προσπαθώντας να με βοηθησει.
"Τι θελει και με βοηθαει?Επειτηδες το κανει αλλα δεν θα φαινομαι αδυναμος εδω περα. Ανελαβα ενα ποστο!"Σκεφτηκα και τιναξα αποτομα τους ωμους μου.
Καταβαλλοντας τεραστιες προσπαθειες να σταθω, σταθεροποιησα το βηματισμο μου και πλησιασα τον πεσμενο γιγαντα.
Μεχρι να φτασω, ενοιωσα το κρυο να με χαιδευει.
"Αυτο δεν ειναι απλος φυσικος παγετος" σκεφτηκα. Οντας χρηστης του Logia του παγου, μπορουσα να το ξεχωρισω."Καποιος εβαλε το χερακι του σ'αυτο το νησι...Τουτος ο γιγαντας ισως μπορει να μας βοηθησει..."

Μολις εφτασα στο σωμα του, αρχισα να τον ψηλαφω απο πανω μεχρι κατω. Κοιταζοντας στον λαιμο του, ειδα μια αλυσιδα με κατι δεμενο μπροστα μπροστα
---Παιδια! δειτε εδω! Ενα κλειδι!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Monkey D. Luffy
Administrator
Administrator
Monkey D. Luffy


Posts : 16414
Join date : 09/01/2010
Age : 29
Location : New World

Punk Hazard Arc-Death Pirates Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Punk Hazard Arc-Death Pirates   Punk Hazard Arc-Death Pirates I_icon_minitimeΠαρ Μάης 03, 2013 5:02 pm

1η ομάδα:

Έπειτα από την μικρή και εύκολη μάχη ενάντια σε έναν Δράκο τον οποίο συναντάνε πρώτη φορά,η πρώτη ομάδα των Death Pirates συνεχίζουν προς τον δρόμο τον οποίο είχανε ανακαλύψει από πριν που κατά πάσα πιθανότητα οδηγούσε προς την άλλη πλευρά του νησιού.
Η διαδρομή και η θερμοκρασία έκανε τους πειρατές να ιδρώνουν και να ζαλίζονται ακόμη περισσότερο,μέχρι που όλα ξαφνικά άρχιζαν να αλλάζουν!
Δροσιά,και ποιο σταθερό δάπεδο άρχισε να εμφανίζεται μπροστά τους από το πουθενά!Και κάθε φορά που προχώραγαν,έκανε όλο και ποιο κρύο και ποιο κρύο....μέχρι που φτάσανε στην μέση του νησιού...εκεί που όλα άλλαζαν.
-Τι γίνεται εδώ?!φώναξε ο Law δυνατά καθώς είδε το θέαμα.
-Το μισό νησί φωτιά...και το άλλο πάγος..!!Απίστευτο!! Ο θαυμασμός τους ήταν τόσο μεγάλος που ανατρίχιασαν από το θέαμα.
-Παιδιά μπροστά υπάρχει ένα κτίριο...μάλλον πάνω από δυο κτίρια από ότι βλέπω...λέτε να είναι εκεί?
-Ποιος ξέρει τι μας περιμένει...λοιπόν...ας πάμε εκεί!φώναξε η καπετάνισσα καθώς άρχισε να ντύνεται σιγά σιγά λόγω του απίστευτου κρύου που έκανε.


2η ομάδα:

-Ένα κλειδί!φώναξε ο Silver με θαυμασμό.
Όλοι περίμεναν πως το κλειδί αυτό θα είναι κάτι σημαντικό και θα έπαιζε μεγάλο ρόλο στην πορεία τους μέχρι που...
-Αυτό...το κλειδί...είναι του...δωματίου μου...αναφώνησε με το ζόρι ο γίγαντας καθώς προσπαθούσε να κουνηθεί,αλλά έπειτα από το τόσο ξύλο που έφαγε,δεν μπορεί ούτε τα μάτια του ανοίξει.
- 053
-Δεν μπορεί να μας βοηθήσει!Προχωράμε!
-χα-χα...έχετε μπλέξει ανθρωπάκια....Master Ceasar.....
-Master Ceasar? ουυυυ,ακούγεται να είναι κάτι δυνατό... είπε κοροιδευτικά ο silver και επιτέθηκε αιφνιδιαστικά και με πολύ δύναμη προς τον γίγαντα,ρίχνοντας τον λιπόθυμο παίρνοντας την εκδίκηση του για πριν!
-Τι κάνεις εκεί ρε?!Μπορεί να μας έδινε και άλλες πληροφορίες!
-Ουτε καααν!Πάμε στο κτίριο...μας περιμένει αυτός ο Master Ceasar....ουυυ τρέμωωω~ φώναξε κοροιδευτικά ξανά ο silver καθώς οι άλλοι είχαν πεθάνει στα γέλια βλέποντας την γκριμάτσα που είχε πάρει ο.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.onepiecegr-rpg.com
strent
Civilian
Civilian
strent


Posts : 34
Join date : 13/02/2013

Punk Hazard Arc-Death Pirates Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Punk Hazard Arc-Death Pirates   Punk Hazard Arc-Death Pirates I_icon_minitimeΠαρ Μάης 03, 2013 10:59 pm

Silver, Bee Παιδια ας ηρεμησουμε λιγο τα πραγματα.Ημαστε σε ενα αγνωστο μερος χωρις να ξερουμε τι δοκιμασιες μας περιμενουν ακομα. Αν θελουμε να τα καταφερουμε πρεπει να μεινουμε ενωμενοι.
Ηταν ολοφανερο πως η κατασταση αναμεσα στους δυο συντροφους ηταν λιγο τεταμενη. Φαινοταν λες και χρειαζοταν παρα μια μιδαμινη αφορμη για να ξεσπασει καβγας. Ηλπιζα ομως να οφειλετε στον πονοκεφαλο του Silver απο το χτυπημα στο κεφαλι.
Λοιπον πιστευω πως ειναι ωρα να προχωρησουμε.
Ενα γουργουριτο ακουστηκε απο το στομαχι μου τοσο δυνατο λες και βρηχοταν κανα λιονταρι
Αλλοστε εκτος απο τον αγνωστο που κινδυνευει πρεπει να βρουμε επισης και προμηθειες.Ολη αυτη η μαχη μου ανοιξε την ορεξη
Ειδα τους αλλους δυο να γνεφουν θετικα κοιτωντας παραλληλα το στομαχι τους. Κι αυτοι ποινουσαν [0xd]
A kai silver καλό θα ηταν να παρουμε το κλειδι. Ισως ο Scotch να ελεγε ψεμματα και να μας χρησιμευσει τελικα. Μου ακουστηκε αρκετα υποπτος
Ετσι και εγινε. Πηραμε το κλειδι και κατευθυνθηκαμε ευθεια μπροστα αφηνωντας πισω τον γιγαντα που θας επιτεθηκε. Ενω προχωρουσαμε ενα αερακι φυσηξε και οι τρεις αμεσως κοιταχτηκαμε μεταξυ μας. Ηταν τοσο κρυο που νομιζες πως θα μπορουσε να σου παγωσει ακομα και την ιδια σου την ψυχη. Δεν ειχαμε προετοιμαστει για κατι τετοιο.
Πρεπει να βιαστουμε!!! Ειπε ο Bee
Συμφωνω. Παμε γρηγορα Απαντησε ο Silver
Ηταν η πρωτη φορα που συμφωνουσαν οι δυο.
"Αραγε τι να κανουν οι αλλοι?? Μακαρι να ειναι καλα."
Σκεφτηκα και συνεχισα να περπαταω....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SoulGiver
Moderators
Moderators
SoulGiver


Posts : 876
Join date : 12/08/2011

Punk Hazard Arc-Death Pirates Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Punk Hazard Arc-Death Pirates   Punk Hazard Arc-Death Pirates I_icon_minitimeΣαβ Μάης 04, 2013 3:19 am

Exει δικιο ο Strent πρεπει να τα βρω με τον Silver elf αν θελαμε να επιβωσουμε.Εχωντας αυτη την σκεψη στο μυαλο μου αποφασισα να κανω οτ πρωτο βημα για να τα βρουμε με τον Silver Elf σταματησα λοιπον να περπραταω και σταθηκα μπορστα στον Silver
-Κοιτα ουτε και για μενα ειναι ευκολο αυτο αλλα πιστευω οτι θα πρεπει να τα βρουμε αμα ειναι να επιβιωσουμε σε αυτην την αποστολη τι λες? του ειπα και του απλωσα το χερι.Εκεινος σαστισε στην αρχη και μετα εμεινε για λιγο σκεπτικος επειτα απλωσε αργα αργα το χερι του για να πειασει το δικο μου αλλα λιγο πριν το ακουμπησει το τραβηξα πισω και φωναξα σαν μικρο παιδακι
-Χα χα χα αργησες... πραγμα το οποιο απο οτι φαινετε εβγαλε τον Silver εκτος εαυτου
-Bρε παλιο...ειπε και μου εριξε μια μπουνια στα μουτρα πραγμα το οποιο περιμενα κα ιδεχτηκα παθητικα αφου σκοπος μου ηταν με αυτην την μπουνια να βαλω τελος στην διαμαχη μεταξυ μας.
-Χε νομιζω οτι το αξιζα αυτο ειπα και χαμογελασα ο Silver παλι τα εχασε μην ξερωντας τι να πει μην περιμενωντας αυτην την αντιμετωπιση μου μετα παο λιγο ομως ειπε
-Σιγουρα το αξιζες και χαμογελασε και αυτος
-Ας συνεργαστουμε και ας δωσουμε τον καλυτερο μας εαυτο τι λες? του ειπα εγω κα ιτου εκλεισα το ματι
-Σιγουρα..!! ειπε αυτος και για μια στιγμη επικρατησε σιωπη αλαλ οτετ πεταγετε ο Strent
-Tι συγκινητκο θα εκλαιγα αν δεν φοβομουν οτι θα παγωναν τα δακρυα... πραγμα που μας εκανε ολους να βαλουμε τα γελια.Γελια τα οποια κοπηκαν γρηγορα αφου ενα κυμα απο τον ποιο παγωμενο αερα που ειχα συναντησει ποτε ειρθε και μας καλυψε κυριολεκτικα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Monkey Newgate Billys
Civilian
Civilian
Monkey Newgate Billys


Posts : 45
Join date : 23/04/2013
Age : 25
Location : Xanthi

Punk Hazard Arc-Death Pirates Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Punk Hazard Arc-Death Pirates   Punk Hazard Arc-Death Pirates I_icon_minitimeΣαβ Μάης 04, 2013 6:23 am

Αρχιζουμε να φταναμουμε στα δυο κριτια,εβλεπα τον Law
να εχει ανγωθει προσπαθουσα να καταλαβω τι σκεφτοταν,δισκολο επειδη το κεφαλι μου ειχε γινει καζανι με αυτα που εβλεπα...ΜΙΣΟ ΝΙΣΙ ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΠΑΓΟΣΣΣ...ΤΕΛΕΙΟΟΟΟ...τελος παντον αργοτερα σηκωσα το κεφαλι και ειπα:
Πρεπει να φτασουμε γρηγορα στα κτηρια πρωτου εμφανιστουν και αλλα περιεργα πραγματα
Ετσι αρχισαμε να πηγαινομε πιο γρηγορα,οσο πιο πολλη προχωρουσα τοσο πιο πολυ εβλεπα τον Law να ανγωνετε...περπατουσαμε και δεν φταναμε...πφφ μεγαλη διαδρομη. τοτε ξαφνικα ακουσα κατι και ειπα¨
Να ειστε συνεχεια σε επιφυλακη ακουσα ενα περιεργο ηχο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Evriale
Pirate
Pirate
Evriale


Posts : 1658
Join date : 08/06/2011
Age : 29
Location : Behind you muhahaha

Punk Hazard Arc-Death Pirates Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Punk Hazard Arc-Death Pirates   Punk Hazard Arc-Death Pirates I_icon_minitimeΚυρ Μάης 05, 2013 3:04 am

O Ace είχε δίκιο, η θερμοκρασία ανέβαινε και μικρές εκρήξεις είχαν αρχίσει να ακούγονται, όσο περνούσε η ώρα οι εκρήξεις γίνονταν πιο δυνατές και φαίνεται να γίνονταν όλο και πιο κοντά μας. Αρχίσαμε να επιταχύνουμε το βήμα μας ώστε να φτάσουμε πιο γρήγορα σε ένα από τα κτήρια που βρίσκονταν μπροστά μας. Οι εκρήξεις έγιναν πιο συχνές και πολύ πιο δυνατές, αμέσως καταλάβαμε ότι έπρεπε να τρέξουμε.

Όλοι μπείτε στο κοντινότερο δεν ξέρω τι προκαλεί αυτούς τους θορύβους και ούτε θέλω να μάθω...γρήγορα!

Η ιδέα να βρεθώ σε ένα κρύο περιβάλλον δεν με τρέλαινε αλλά προτιμούσα να κρυώνω παρά να με κάνει κομματάκια ό,τι προκαλούσε τις εκρήξεις. Η ομάδα μου με ακολούθησε και όλοι μαζί κρυφτήκαμε στο πρώτο κτήριο που βρέθηκε μπροστά μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Monkey D. Luffy
Administrator
Administrator
Monkey D. Luffy


Posts : 16414
Join date : 09/01/2010
Age : 29
Location : New World

Punk Hazard Arc-Death Pirates Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Punk Hazard Arc-Death Pirates   Punk Hazard Arc-Death Pirates I_icon_minitimeΚυρ Μάης 05, 2013 6:04 am

Που βρίσκεστε

Ο ΧΑΡΤΗΣ



Punk Hazard Arc-Death Pirates Caesar10




1η ομάδα:

-γκρρρ...πολύ κρύο!αναφώνησε η Vilinna καθώς τριβόταν με τα δυο της χέρια.
-Παιδιά....πιστεύω ότι το κτίριο αυτό μπροστά μας είναι μια πάρα πολύ καλή ιδέα για να μπούμε...
-Ναι αλλά ποιος ξέρει τι γίνεται εκεί μέσα...PH-006...τι να είναι αυτό άραγε?
*Εκρήξεις* *Φωνές*
-Κάποιος είναι εκεί μέσα σίγουρα....και πρέπει να ανακαλύψουμε ποιος!
-Ελπίζω να είναι κάποιος δυνατός....έχω καιρό να χρησιμοποιήσω την αληθινή μου δύναμη...το χαμόγελο του Ace ήταν τρομαχτικό.Η φωτιά ήταν γύρω από την γροθιά του καθώς φανταζόταν για το ποιος θα μπορούσε να ήταν μέσα.
Και οι τρεις τους χρησιμοποίησαν τις δυνάμεις τους και σπάσαμε την πόρτα εισόδου με την ταμπέλα PH-006.Μόλις μπήκαν μέσα αυτό που αντίκρισαν πρώτα ήταν πτώματα...πολλά πτώματα τα οποία είχαν καλύψει την μισή αίθουσα και...
-χμμ..εσύ...εδώ!!η χαρά του Ace απογειώθηκε καθώς κατάλαβε ποιος ήταν αυτός όπου έκανε τόση "Φασαρία" στο κτίριο.
-ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο CEASAR?!!!


Η καπετάνισσα σας θα διαλέξει για το ποιος θα θέλατε να είναι αυτός.
Κάνει πόστ,λέει ποιος και συνεχίζεται η ιστορία κανονικά.

Eustass Captain Kid?
Basil Hawkins?
Urouge?
X Drake?



2η ομάδα

-Λες να πεθάνουμε?
-τς....αυτό το χιόνι με εκνευρίζει....
-Έλα δυο βήματα και φτάσαμε στο κτίριο!
Μια χιονοθύελλα χτύπησε τους 3 πειρατές στον δρόμο τους για το κτίριο που είχαν δει με αποτέλεσμα να τους αποπροσανατολίσει για λίγο αλλά παρόλα αυτά βρήκαν τον δρόμο τους και φτάσανε μπροστά σε μια μεγάλη και μεταλλική πόρτα.
-Φτάσαμε!
-επιτέλους...αναφώνησε ο Silver καθώς ακόμη ένιωθε το δυνατό χτύπημα στο κεφάλι του που δέχτηκε πριν από τον γίγαντα Scotch.
-Άντε να βρούμε αυτό τον Samurai,να τον σφάξουμε επιτέλους!
Η πόρτα ήταν πολύ δυνατή και δεν άνοιγε με τα χέρια με τίποτα.Οι 3 πειρατές ήταν εξουθενωμένοι καθώς χάσανε πολύ ενέργεια από το τόσο περπάτημα-την χιονοθύελλα και την μάχη με τον Scotch.
-οο...τι θα κάνουμε? [mor3]
-ΕΙ!Εσείς εκεί?!Ψηλά τα χέρια!
-Ε?γυρίσανε και οι 3 τα κεφάλια τους προς τις φωνές και αντίκρισαν μια ομάδα ατομών οι οποίοι είχαν μια παράξενη στολή και είχαν έναν αρχηγό με ένα καφέ μούσι.Είχε το ύψος ενός γίγαντα και δεν φορούσε την ίδια στολή όπως οι υπόλοιποι.
-Αν κουνηθείτε...απλά θα πεθάνετε!φώναξε δυνατά ο γίγαντας καθώς οι γύρω του ήταν έτοιμη να επιτεθούν με ένα παράξενο όπλο που είχαν στα χέρια τους.-Εγώ ο Brownbeard στο όνομα του Master Ceasar θα σας σκοτώσω με τα ίδια μου τα χέρια!
-Ωραία...μάχη...και ο Strent ετοιμαζόταν να επιτεθεί όμως...
-Παραδινόμαστε!φώναξε δυνατά ο Silver καθώς πέταγε το όπλο του κάτω.
-εεεεε?Απόρησαν ο Strent και ο Bee καθώς βλέπανε τον silver να σηκώνει τα χέρια του ψηλά.
-σσσ...ξέρω τι κάνω...και τους έκλεισε το μάτι θέλοντας να τους δώσει την σιγουριά του.
-Πιάστε τους-δέστε τους και βάλτε τους μέσα στην Αίθουσα Ε!Γρήγορα!φώναξε ο Brownbeard γεμάτος χαρά και με την σκέψη ότι θα δεχτεί τα εύσημα από τον Master Ceasar.
<ε..τον άτιμο τον Silver...και δεν τον είχα για τόσο έξυπνο...>


Μπαίνετε μέσα στην Αίθουσα Ε,Δεμένοι και οι 3 μαζί,τα όπλα σας τα κρατάει ο Brownbeard σε ένα μικρό δωμάτιο και σας φυλάνε 10 άτομα οι οποίοι κρατάνε δηλητήριο σε μορφή αερίου.

O Brownbeard μιλάει μέσω Den Den Mushi με τον Ceasar.








Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.onepiecegr-rpg.com
el Latino
Revolutionaries
Revolutionaries
el Latino


Posts : 173
Join date : 02/04/2012
Age : 30
Location : Xανια-Ρεθυμνο

Punk Hazard Arc-Death Pirates Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Punk Hazard Arc-Death Pirates   Punk Hazard Arc-Death Pirates I_icon_minitimeΚυρ Μάης 05, 2013 2:26 pm

Ειχα την εντυπωση οτι η αιθουσα Ε στην οποια μας εβαλαν, ειχε την μυρωδια του αυγου.
"Απαισιο" σκεφτηκα ξεφυσώντας απο τη μυτη μου."Αλλα ακομα πιο απαισια ειναι τα μετρα που ελαβαν απεναντι μας"
Πραγματι, μπορει να μας ειχαν δεσει μεν τα χερια και τα ποδια, αλλα οι αλυσιδες δεν ηταν φτιαγμενες απο Kauroseki, επομενως μπορουσα να χρησιμοποιησω την δυναμη του φρουτου του παγου που κατειχα για να ελευθερωθω και εγω και οι φιλοι μου.
Οι τυποι ομως που μας στοχευαν απο αποσταση 3-4 μετρων με τα δηλητηριωδη αερια τους, εδειχναν να αποτελουν το μεγαλυτερο προβλημα μας αυτη τη στιγμη.
"Ακομα και να τους βαλουμε κατω ομως, δεν ειναι σιγουρο οτι θα μπορεσουμε να βγουμε...Το κλειδι που πηρα απο τον γιγαντα δεν ξερω που μπορει να φανει χρησιμο!!"
Προσπαθησα να ερευνησω τον σκοτεινο χωρο. Σε ενα κλειστο δωματιο μαλλον εξεταζαν τα οπλα μας, ενω η αιθουσα που βρισκομασταν εμεις πρεπει να λειτουργουσε ως φυλακες αν εκρινα απο τις θηκες με τις αλυσιδες και τα σχοινια, αλλα και μια ακομα κρατουμενη που μισοφαινοταν στην σκοτεινη γωνια αριστερα μου.
"Μια στιγμη... Ποια ειναι αυτη?" σκεφτηκα παρατηρώντας την νεαρη κοπελα.Κοιτώντας καλυτερα ειδα οτι ειχαμε την τυχη να ειμαστε κρατουμενοι μαζι με την γοητευτικοτατη υψηλοβαθμη Marine που πριν 2 χρονια παραιτηθηκε και εκτοτε αγνοειται...
"Μα τι δουλεια μπορει να εχει εδω η Orahage Zura ? "
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
strent
Civilian
Civilian
strent


Posts : 34
Join date : 13/02/2013

Punk Hazard Arc-Death Pirates Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Punk Hazard Arc-Death Pirates   Punk Hazard Arc-Death Pirates I_icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2013 3:31 am

"Τι να εχει στο μυαλο του ο Silver? Τους ειχαμε τους τυπους.Γιατι να τους αφησουμε να μας πιασουν.."
Αναρωτηθηκα απο μεσα μου περνωντας ενα βλεμμα αποριας και προσπαθωντας να καταλαβω το γιατι.
ΧΧΜΜΜ Ισως να καταλαβα το λογο
Αποστολη μας ειναι να βρουμε καποιον που κινδυνεβει. Αφηνωντας τους να μας πιασουν ισως μας οδηγησουν στο ατομο που ψαχνουμε. Ελευθερωνομαστε, τον σωζουμε και δινουμε και ενα χερι ξυλο στους βλακες που πιστευαν πως μπορουν να μας πιασουν τοσο ευκολα.... και ολα καλα. Επιστρεφουμε στο καραβι και συνεχιζουμε το ταξιδι μας.
Καλη σκεψη Silver.
Αλλα εκεινη την ωρα τον ειδα να κοιταει κατι στο βαθος της αιθουσας... Μα τι να δω.
Τι κανει μια ex-Marine σε ενα τετοιο μερος.Αραγε να ειναι αυτη που καλλουσε σε βοηθεια??
Δεν μπορω να ξερω. Δεν ακουσα τοσο καλα την κληση απο το den den musi. Οπως και να εχει μια τετοια ομορφη κυρια δεν πρεπει να ειναι αλυσοδεμενη.
Παιδια πρεπει να προστατεψουμε και αυτη τη κοπελα.Κι ας ειναι πρωην μελος του ναυτικου
Ενα den den musi χτυαπαει και το σηκωνει ο τυπος που μας εποιασε.
Ελα αφεντικο τους εχουμε.....
Θα ειναι αυτος ο Ceasar σκεφτομαι. Αν αυτος κρυβετε πισω απο ολα αυτα πρεπει να του δωσουμε ενα καλο μαθημα.
Απο τη συζητηση του καταφερα να ακουσω πως ο Ceasar βρισκεται σε καποιο ειδος εργαστηριου. Πρεπει να το βρουμε
Λοιπον Silver τι λες να μας ελευθερωσεις? Αρκετα πιστευω κατσαμε ωστε να παρουμε ολες τις πληροφοριες που χρειαζομασταν.Καιρος ειναι να πηγαινουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
XnX11
Civilian
Civilian
XnX11


Posts : 99
Join date : 24/04/2013
Age : 26
Location : xanthi

Punk Hazard Arc-Death Pirates Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Punk Hazard Arc-Death Pirates   Punk Hazard Arc-Death Pirates I_icon_minitimeΤρι Μάης 07, 2013 1:19 am

το ειχα καταλαβει οτι καποιος ηταν εδω αλλα δεμ περίμενα αυτον
Drake τη δουλεια εχεις εδω και τη συμβενη με αυτό το νησί γιατί το μισό κεγετε και το αλο μισό είνια παγωμένο?
αν έχει φιλικές διαθέσεις μπόρι να γίνη χρήσιμος και αν πάει να κάνη κάτι θα του πάρω το κεφάλι
ψιθύρισα στους αλλους
Ace ,Vilinnaαν πάει να κάνει κάτι θα του πάρω το κεφάλι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Monkey Newgate Billys
Civilian
Civilian
Monkey Newgate Billys


Posts : 45
Join date : 23/04/2013
Age : 25
Location : Xanthi

Punk Hazard Arc-Death Pirates Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Punk Hazard Arc-Death Pirates   Punk Hazard Arc-Death Pirates I_icon_minitimeΤρι Μάης 07, 2013 7:08 am

Ποοοο γιατι να ειναι ο Drake Πως θα δειξω τωρα τις δυναμεις μου με αυτον...πφφφφ τελος παντον,σκεφτικα αφου δεν ειναι τοσο δυνατος μπορουμε να τον πιασουμε με τον Law που ειμαστε φυσικα οι πιο δυνατοι και να αντοιλισουμε πληροφοριες,ετσι σκυβω στο αυτι του Law και του λεω ψυθιριστα
Εγω θα του ριχνω σινεχια φωτιες μεχρι να βρεις την ευκερια να τον πιασεις με το room να του κοξεις τα ποδια για να τον εχμαλλοτισουμε και να αντιλισουμε πληροφοριες αν συμφωνεις...στην καπετανια να μην το πουμε επειδη θα παει να το παιξει παλι ηρωας και θα χρειαστει να την σωσουμε
Τοτε χαμηλοσα το κεφαλι μου για να σκεφτω καλυτερα το σχεδιο επιθεσης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Punk Hazard Arc-Death Pirates
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Punk Hazard Arc-Δηλώστε συμμετοχή!
» Red Hair Pirates Vs. Blackbeard Pirates
» Death Note
» I will bite you to death[Τέλος]
» Alucard and my death [ΤΕΛΟΣ]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
.::Greek OP RPG::. :: Οne Piece Αρχική :: Punk Hazard ARC :: Death Pirates-
Μετάβαση σε: